Vier plakken voor HPC Boet v. Duimen In badmintontoernooi van Velsen elfde in VAN DER VLUGT: DRIE TITELS Daytona Beach Eerste zege voor ploeg van Rini Wagtmans Honden beten fans AZ’67 Titel heren Slagman mag werper vervangen in 1978 Wijk aan Zee 2 Drie Haarlemse zwemmers in interlands 9 SPORTIEF Na moeizame overwinning op dames Alliance: 2-0 t 2J B It ■fe* JT® maandag 1 4 MAART 19 77 SPORT 21 ul I 1 GE IST jram F f gk - Kampioenschap voor Strawberries (Van onze zwemmedewerker) DWT (Van onze badmintonmedewerker) ag it r» n *n (Van onze sportredactie) (Van onze speciale verslaggever) HE! ■e Joop Ribbers, de winnaar van de eerste amateurklassieker van het seizoen. EK-honkbal met zes teams (Van onze handbaltnedewerker) (Van onze sportredactie) 3 ir •dat kan ien. de overwinning steeds naar een relatief oudere coureur gaat. Daarmee bekroonde Ribbers het de buut van de ploeg van Rini Wagtmans reeds dadelijk met een overwinning. AMSTERDAM. Tijdens het congres van de CEBA de Europese Honkbal- federatie dat zaterdag in Amsterdam plaatsvond, werd bekend dat de komen de Europese kampioenschappen in Haar lem zes deelnemers zal hebben. In het toernooi, dat op zaterdag 23 juli van start gaat en dat op zaterdag 30 juli besloten zal worden, ontmoet Nederland in de B-poule als tegenstanders België en Spanje. De A-poule wordt gevormd door: Italië, titelhouder West-Duitsland en Zweden. er een aantal successen voor de vereni- gnig Duinwijck, met name in het heren enkel. ROTTERDAM. Twee supporters van AZ’67 zijn gistermiddag na af loop van het duel tussen Feyenoord en AZ’67 (uitslag 0-2) in Rotterdam door honden van de spoorwegrecher- che gebeten. Dat gebeurde nadat de spoorwegpolitie gewapend met gum mistok en honden probeerde een me nigte vechtenden te scheiden. kopgroep, doordat renners als Pirard, Ribbers, Scheuneman en Koot de tijd gekomen achtten een beslissende demar rage te plaatsen. Onder impulsen van Schuer en Van der Kruys konden deze aanvallen echter gemakkelijk worden geneutraliseerd. Dat was ook het geval met de aanvalspoging van Koot en Vis ser, die door Ribbers en Scheuneman tot de orde werden geroepen. Op dat mo ment was de finish reeds in zicht. Ter wijl de groep ziich opmaakte voor de massale eindsprint, verhoogde Joop Rib bers ineens het tempo, teneinde zodoen de die voor hem kansloze eindsprint te ontlopen. En niet zonder succes, want tot zijn eigen niet geringe verbazing reikte deze vermetele poging tot de ver rassende winst. IJMOND Het damesteam van de hockeyclub Strawberries is erin geslaagd het kampioenschap in de derde klasse te veroveren dankzjj een overwinning van 2-0 op Alliance. Het duel tegen het Heemsteedse Alliance is een attractieve partjj gewor den, waarin Alliance direct driftig in de aanval ging, wat resulteerde in een groot aantal strafcorners. Qua leef tij d(27) paste Ribbers voor beeldig in het rijtje winnaars van de laatste jaren. Op basis van zijn naar verhouding toch geringe wielerkwalitei- ten had de Groenlose coureur deze eer ste wapenschouw echter nooit winnend mogen afsluiten, maar doordat hij op het beslissende moment net iets alerter reageerde dan de concurrentie, verdiende hij z’n eerste klassieker-triomf deson danks ruimschoots. IJMOND Wijk aan Zee, dat oor spronkelijk een dames handbalvereni ging was, heeft dit seizoen voor het eerst een herenteam in de competitie inge schreven. Na een seizoen spelen is al het kampioenschap van de vierde klasse be reikt. Dat betekent al direct promotie naar de derde klasse. Veteranen: HE R. van MiddeJ. van Dongen 15-1, 15-10; HD J. v. Dongen-R. v. Midde—P. en P. Titiheru 15-6, 15-8; GD Mes-TitiheruSimon-v. Dongen 13- 18, 15-9, 15-2; DD I. Cosquert-G. Stuur Mes-Verhoef 12-15, 15-11, 15-5. De Heemsteedsen wisten er echter niet één van te benutten. Strawberries, dat er de eerste vijfien minuten niet in slaagde om uit de verdediging te komen, kreeg de eerste kans op een doelpunt pas via Anneke Lokhorst nadat Loes de Vries uitstekend had uitverdedigd. An neke omspeelde de keepster, maar Wist in riante positie niet tot scoren te ko men. HE J. Qué—H. Meijerink 15-10, 15-12. DE I. Nijhof (Velsen)—A. Rozemeijer 11- 8. 11-8; D Mulder-MallantCalonne- Bieri 11-15. 15-10. 15-4: DD A. Rozemij- er-A. LentermanCoene-van Duyvenbo- 'de 15-10, ,15-11; GD Nijhof-MulderA. Rozemeijer-G. Malalnt 15-11, 15-6. DAYTONA BEACH (AFP) Boet van Dulmen is ais elfde geëindigd in de 200 mijlen van Daytona Beach, de eerste wedstrijd voor het wereldkampioenschap in de klasse van de drie-kwart liters. •TS&8 S De uitslagen van het C-veteranen toernooi van Duinwijck: HD J. Leen-P. Sanders 15-6, 7-15, 15-7;DE M. Wijers-P. Kloet (Duineijck) 9-11, 11-5, 11-5; HD C. Pregers-O. Miller-Lileumahwa-Wahrlich 15-5. 18-16; DD M. Brouwer-H. Bol Mes-Mes 15-5, 9-15, 17-15; GD Bonset-J. Leen (Lotus)M. Wijers-O. Miller. HAARLEM. Bijna had Guus van der Vlugt toch niet geprofiteerd van de afwezigheid van Rob en Piet Ridder. Van der Vlugt had de finale van het A- toernooi van Velsen bereikt door titel houder Huub Geelhoed in de halve eind strijd met 15-3, 15-12 aan de kant te zetten, waarna Guus een zeer gemoti veerde Clemens Wortel tegenover zich trof. De strijd ging tegen Full Speed 2, een team van geroutineerde spelers. Bij rust stond Wijk aan Zee al met 7-3 voor. Bij het eindsignaal was het 17-8 voor Wijk aan Zee. Bij de kampioenen scoorde Ber v.d. Linden negen doelpunten, Leen Ooyekaas vijf, Leo Koster, Gerard de Moei en Fred Handgraaf ieder een.Bij Full Speed zorgde voor de doelpunten, Cor Moolenaar en Paul Punt ieder drie. Dries Pover en Jos Tromp ieder een. Dat Alliance voor rust de sterkere ploeg was blijkt wel uit de strafcorner- verhouding: 7-1. In de tweede helft ging Alliance ook direct in de aanval, het- geen resulteerde in een hachelijke situa- tie voor het Strawberries-doel. De voor treffelijke keepster Martine Mees wist evenwel te redden. Een prachtige solo van het jonge Strawberries-talent Saskia Ebeling had een strafcorner tot gevolg, welke echter niet resulteerde in een --doelpunt. Uit deze strafcorner resulteer de een nieuwe strafcorner, die werd aangeslagen door Bettina van Lamoen, waarna in de rebound Anneke Lokhorst wist te scoren: 1-0. Alliance ging meteen furieus in de aanval. Deze aanval leidde in de twintigste minuut tot een prachti ge kans, die echter door de goed spelen de Monique Samson onbenut werd gela ten. In de 25-ste minuut wist wederom Anneke Lokhorst na een rommelige si tuatie voor het doel te scoren. Nu ging verliep de finale damesenkelspel. In een rommelige eerste game won jeugdkam pioene Maureen Oskam van Hanke de Kort, die ook in de tweede game al snel met 7-2 achter kwam te staan. Toen was het ineens gedaan met de nauwkeurig heid van de Arnhemse, want in één ruk stormde Hanke door naar een 11-7 game- winst en ook de derde game en de titel kwamen in handen van de Haarlemse, die daarmee goed gebruik maakte van de absentie van Marjan Ridder. Een anticlimax werd het herendubbel, waar in v. d. Vlugt en veteraan Boudewijn Rid der veel te sterk waren voor het jeugdi ge koppel Diels-Duivenstein: 15-1, 15-2. In een eveneens eenzijdige partij ver overde Hanke de Kort tezamen met Mar- ja Ravelli haar tweede titel ten nadele van het koppel K-Duivenstein en M. Oskam waarin de Arnhemse ernstig te leurstelde: 15-4. 15-2. Guus v.d. Vlugt behaalde een hattrick door ook het ge- mengddubbel te winnen. Gekoppeld aan Marja Ravelli won hij van Hanke de Kort en Clemens Wortel met de cijfers 15-9. 15-10. Ook in het B-toernooi was 1 „Het is onbegrijpelijk”, stamelde Joop Ribbers naderhand in Zwolle, waarmee hij zijn even onverwachte als sensatio nele sprinttriomf in feite zelf tot de juiste proporties terugbracht. Want ook Ribbers zal dit seizoen vermoedelijk geen uitzondering vormen op de Ster winnaars. die zich in het verdere verloop van het seizoen nauwelijks konden ont worstelen aan de grauwe anonimiteit van het peloton. Joop Ribbers zou daar op in zoverre een uitzondering kunnen maken, dat zijn redelijke klimmerskwa- liteiten hem nog wel eens een toppositie kunnen opleveren. De overwinning van Ribbers is in feite ook illustratief voor de impasse waarin het amateur-wielrennen zich momenteel bevindt. Een logisch uitvloeisel daarvan is ook het totale gebrek aan initiatief, dat zich in voorgaande twee seizoenen reeds in alle hevigheid manifesteerde en dat zaterdag in de Ster van Zwolle een bijna vanzelfsprekend vervolg kreeg. De aanvoer van jong talent bleef de laatste twee seizoenen niet alleen uiterst be perkt, de manier waarop die kleine cate gorie „nieuwelingen" zich het koersver loop laat opdringen, geeft al evenmin weinig hoop voor de naaste toekomst. Per traditie was ook nu een massale valpartij er de oorzaak van dat het peloton reeds na 8 km in stukken uiteen rafelde. Vanaf dat moment werd deze klassie ker, ook al per traditie, een soort afval race, waarin ten slotte vijftien coureurs overeind bleven. Pas in de laatste kilo meter’s ontstond er wat beweging in de Nederland, dat de wedstrijdenreeks opent met het duel tegen Spanje, zal indien het poule-winnaar wordt, met de andere winnaar vrij zeker Italië moeten strijden om de Europese titel in een serie van vijf wedstrijden. De titel strijd van 1979 werd toegewezen aan Italië, dat een jaar eerder ook de we reldkampioenschappen organiseert. Voor de strijd om de Europa-Cup schreven liefst negen deelnemers in. De voorronden zullen van 16 tot 20 juni In Italië Rimini en Parma gespeeld worden. Tetramin Nicols, dat in Parma moet uitkomen krijgt als tegenstanders: PUC (Parijs), Pargamossens (Zweden), Johnson (Spanje) en Parma. De finale ronde wordt eind september gespeeld in een nog nader te bepalen plaats. In navolging van Amerika zal met ingang van 1978 de werper als slagman vervangen kunnen worden, zonder als werper vervangen behoeven te worden. In het bestuur van de CEBA werd de Fransman Lahuerta vervangen door de Nederlander Gerard Voogd, die in het college dat geleld wordt door de in Nederland weinig gewaardeerde Italiaan Bruno Beneck derde Vice-voorzitter wordt. Secretaris-penningmeester bleef de Belg Pannaye. De uitslag is: 1. Steve Baker (VST) op Yamaha, 160 km in 55 minuten 24,71 seconden, gemiddelde snelheid 174,34 km-u., 2. Ken Roberts (Vst) op Yamaha op 28 seconden, 3. Takazunu Katayama (Jpn) op Yamaha, 4. Gregg Hansford (Aus) op Kawazaki., 5. Gene Romero (Vst) op Yamaha, 11. Boet van Duimen (Ned) op Yamaha op een ronde. AMSTERDAM Na afloop van de Nationale Winterkampioenschappen wemmen in Amsterdam werden de Ploegen bekend gemaakt voor interlands in Barcelona en Rostov. Edwin Kooyman en Robin Sohuyt van HPC gaan op 2 april naar Rostov in Rusland met de jeugd ploeg voor de interland tegen Rusland en Italië: op 9 april zwemmen zij met de nationale jeugd ploeg mee in Barcelona in de acht- landenwedstrijd. Frans Breeuwer van De Waterratten gaat mee naar Rostov. De eerste game was voor de Haar lemmer met 15-10, maar door zijn on nauwkeurigheid kwam hij er in de tweede game niet aan te pas: 15-6. De mentaal sterke Wortel rook zijn kans en stond in de beslissende game binnen de korste keren voor met 6-0; de voorsprong liep uit tot 10-6 en vanaf dat moment ontwikkelde de partij zich tot een ware slijtageslag. Het werd 12-12 en via een aantal matchpunten trok v.d. Vlugt met 15-13 aan het langste eind. Merkwaardig Joop Ribbers winnaar in saaie Ster van Zwolle De race in Florida werd overigens gehalveerd. Na de eerste manche over ruim 160 kilometer brak een verschrik kelijk onweer los, waarna de wedstrijd leiding besloot de tweede wedstrijd voor de 750-cc motoren te laten vervallen en de uitslag van de eerste manche als eindklassement aan te houden. Steve Baker, die de eerste rit over de 100 mijlen had gewonnen met een voor sprong van 28 seconden op Ken Roberts, werd daardoor winnaar van Daytona Beach. GUUS VAN DER VLUGT De onregelmatigheden waren ont staan op het station nabij het Feye- noord-Stadion, toen supporters van Feyenoord supporters van AZ, die stonden te wachten op de trein naar Alkmaar, met stenen begonnen te bekogelen. De twee supporters uit Alkmaar konden na behandeling door de GG en GD met de trein naar huis keren. Er werden geen arrestaties verricht. Ook op het Centraal Station in Amsterdam was het enige tijd ru moerig, maar van ongeregeldheden was geen sprake, zo verklaarde een woordvoerder van de Spoorwegre- cherche gisteravond. geheel Alliance in de aanval. Het wist in de twintigste minuut te scoren, maar de correct leidende scheidsrechters Korting en Jongens keurden deze goal af, zodat de stand op 2-0 voor Strawberries bleef. Op de velden van het Sportpark Schoonenberg werd de wedstrijd Strwberries-Kraaien (heren) gespeeld. Door een overwinning van 2-1 op Kraaien heeft de club uit Velsen haar plaats in de tweede klasse behouden. Strawberries toonde vanaf het begin een overwicht, maar door ongecoördineerd spel wist men de bal niet goed voor het doel te brengen. De strafcorners, die de thuisspelende partij toegewezen kreeg, werden ronduit slecht genomen. De coach schreeuwde herhaaldelijk, dat men elkaar niet in de weg moest lopen; maar dit hielp niet. Kraaien daarentegen wist één van de weinige aanvallen wel te benutten, met als gevolg een 0-1 rust stand. De tweede helft verliep voor Strawberries gunstiger. Het overwicht werd nu ook daadwerkelijk in doelpun ten omgezet. Peter Smits was verant woordelijk voor beide goals. De bal werd ook nog door captain Mare Hagen- zieker ingeslagen, maar de scheidsrech ter keurde dit doelpunt af, daar hij een geval van buitenspel meende te consta teren. Zo was de uitslag 2-1 voor de thuisspelende club, die inderdaad ver diende te winnen. ZWOLLE. Wanneer de Ster van Zwolle maatgevend zou zijn voor de eerstkomende weken, dan wacht het va derlandse amateur-wielerwereldje een stomvervelend voorseizoen. De winnaar van zaterdag, de volstrekte outsider Joop Ribbers, paste ook volledig in het beeld van het ongemeen saaie koersverloop. Met zijn triomf werd bovendien de tra ditie van de laatste jaren voortgezet dat - - sï TV -.&. X- Het kampioensteam van Strawberries. Staand v.l.n.r.: coach J. Verhoef, A. Mulder, A. Lokhorst, I. Karst, K. van Rensen, K. Verhoef, J. Hagenzieker en trainer Ale van de Veen. Knielend v.l.n.r.: I. Kuyper, L. de Vries, M. Mees, I. Otto, S. Ebeling, B. van Lamoen. AMSTERDAM. De nationale win terkampioenschappen zwemmen in Am sterdam hebben eens te meer de supe rioriteit van HPC in de Haarlemse regio aangetoond. Met medailles op alle he renestafettes en veel persoonlijke finale plaatsen, wist de ploeg van trainer Wim Geurtsen een derde plaats in de lande lijke klassering te bereiken. Bij het da- meszwemmen kon HPC nog niet zoveel inbrengen en vergaarden DWT en Njord’59 de meeste punten. Het laatste nummer van de drie dagen durende winterkampioenschappen bracht bij HPC de fel begeerde gouden plak op tafel. De herenploeg op de 4x100 meter vrije slag veroverde met 3.40.26 de eerste plaats vóór Zian-Vitesse. De tussentijden van de „gouden" ploeg waren: Lex Schel vis 56.34, René Dobbelman 1.52.56, Ernst Bekkering 2.47.45 en Herman van Lienden 3.40.26. De estafetteploegen 4x200 vrij en de 4x100 mtr wisselslag legden beslag op zilveren medailles. Robert Loof (2.05.83), Ernst Bekkering (1.59.40), Leon Steen brink (2.03.39) en Herman van Lienden (1.56.60) waren de mensen die de 4x200 voor hun rekening namen, terwijl Ernst Bekkering (1.05.06), Robert Loof (1 09.38), Leon Steenbrink (1.01.86) en Herman van Lienden (53.29) de tweede plaats op de 4x100 meter wisselslag bevochten. Ernst Bekkering zorgde voor de enige medaille op een persoonlijk nummer door op de 400 meter wisselslag tweede te worden. Hierbij moet worden gezegd, dat Ronald Wouterlng gediskwalificeerd werd, terwijl hij als eerste aantikte. De tijd van Ernst, die hem zijn vierde medaille bracht, mocht er wezen: 4.49.97. Hij wist ook nog door te dringen tot de finales op de 200 meter wisselslag en de 200 meter rugslag, waarin hij respectie velijk op de vijfde en de zesde plaats eindigde. Edwin Kooyman zorgde weder om voor een knappe prestatie door op de 1500 meter vrije slag zijn beste tijd aanmerkelijk scherper te stellen. Zijn tijd was 16.40.39, een vierde plaats waard. Op de 400 meter vrije slag drong Edwin tot de finale door, maar bracht het daar niet verder dan een zesde plaats. Leon Steenbrink, gehinderd door uitstekende vorm niet alleen in de esta fettes, maar ook op de 100 meter vrije slag persoonlijk deed hij het zeer goed. Zijn tijd van 54.37 betekende een vierde plaats. Leon Steenbrink gehinderd door een knieblessure van de wintersport, reikte naar een zesde positie op de 200 meter vlinderslag in 2.18.32, terwijl hij op de halve afstand met 1.02.58 achtste werd. Robert Loof viel met 1.11.19 net buiten de finale op de 100 meter schoolslag, terwijl Robin Schuyt op de 100 meter rugslag achtste werd met 1.04.07. De Watertrappers wisten via Carry Muylaert en Mathilde Vink vier finales te bereiken. Carry, die binnenkort wordt geopereerd aan een meniscus, zwom zo wel op de 200 als op de 100 meter rugslag naar een vijfde plaats in zeer acceptabele tijden: 2.28.81 en 1.09.34. Ma thilde Vink zwom persoonlijke records op de 100 en 200 meter vlinderslag. Zij werd op de 100 meter zesde in 1.06.65 en op de 200 meter tikte zij als vijfde aan na 2.23.67. De estafetteploeg op de 4x100 meter wisselslag van DWT verbeterde zich naar 4.44.18, wat een achtste positie opleverde. Njord’59 wist twee finales te halen, wat twee vierde plaatsen opleverde. Chiny Kok zwom een sterke 800 meter vrije slag. Haar tijd was 9.31.99, wat een verbetering van vier seconden van haar persoonlijk re cord betekende. De 4x200 meter vrije slag estafette dames met Chiny Kok, Bianca van Bilderbeek, Monique Bou- wens en Monique Wildschut werd vierde in 9.17.44.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 21