A. Kouwenhoven Open Huis werd goed bezocht F clubkampioen ’t Karpertje Boomfeestdag in Velsen-Noord Jongens crossten Uitgevaren vissersvaartuigen Agenda Uit enquête KvK blijkt dat investeren een luxe wordt INDUSTRIËLE ONDERNEMERS REGIO LEZERS ZIEN TOEKOMST ERG SOMBER IN Bezoekers van Visserijschool kregen gedegen voorlichting Korfbalclub houdt bazar Wedstrijden van gymvereniging HavCTlöBiÈOD met gestolen auto I Avond voor ouders van gehandicapten problemen uit Bakkersclub Reanimatie Aardappels vraagt ovens „Wijkeroog” praat a 6 IJMOND 1977 MAART MAANDAG 1 4 M i ■x 1 1 ft Elektrotechniek Arbeidsintensief Wijk aan Zee I c t a e v h n r n v J r e b a f t B Hf in in Vi eii vr bu zo: Vi on va ve W: De ru Wé in; kr wi mi Rode cijfers Velsen-Noord Scheepsgezel HAARLEM De industriële ondernemers in het distrikt Haar lem van de Kamer van Koophandel en Fabrieken zien de ontwikkelin gen niet rooskleurig in. Slechts 15 percent van deze bedrijven zal het netto-bedrijfsresultaat dit jaar reëel zien toenemen. Dit pessimis tische beeld wordt zowel door de kleine als de grote ondernemingen geschetst. Slechts 9 percent voor ziet een groei van de investeringen en zelfs 41 percent vreesde dat er sprake van achteruitgang zal zijn en dat betreft dan voornamelijk de kleinere bedrijven. Heemskerk Velsen-IJmtiiden Beverwijk naar Veel belangstelling trok de navigatie-apparatuur waarmee de Visse rijschool is uitgerust. (Van een onzer verslaggevers) r MK. „The bibliotheek, en 21.15 u: 44: 39111, J. G. ARINK, Geldrop. Geopend vol- - Hek- Tetman H VS c o N E C P c V DIVERSEN Openbare bibliotheek, Maandag volwassenen dinsdag 14.30-17.30 uur. 1 Vr. ma dal kaï vo< vai bij I vo< en cal grc tei om kr< sta I grc we K A er k< SI G G! g« M Vi Q m S c B J. t r c t r 1 t 1 c l K en Ti M R< en Ri O De wedstrijden werden gehouden in de Kennemerzaal. Bijna alle kinderen behaalden een diploma met vermelding van de eerste, tweede of derde prijs. De tien beste kinderen kregen een ere-prijs. De opbrengst is bedoeld ter financie ring van de rente- en aflossingskosten van het nieuwe clubgebouw. Tijdens de bazar zal de uitslag worden bekendge maakt van de trekking van de grote DKV-verlating. IJMUIDEN. Tientallen ouders heb ben zaterdagmorgen met hun kinderen van de gelegenheid gebruik gemaakt om een kijkje te nemen in de Gemeentelijke School voor Visserij en Scheepvaart, waar Open Huis werd gehouden. De dag was bedoeld om belangstellenden kennis te laten maken met het lager scheep vaartonderwijs en hen te informeren over de toekomstmogelijkheden voor de aspirant-leerlingen. vier jaar op tot scheepsgezel, een soort all-round matroos. Na praktijkervaring en een vervolgcursus kan de scheepsge zel opklimmen tot motordrijver of stuurman op de kleine vaart. Jaarlijks volgen ongeveer negentig mensen een avondcursus op de school. Er is erg veel animo, voor de cursussen vis-fHeren en navigeren. Ook is het mogelijk ’s avonds te studeren voor het diploma Vlskunde A of B. VELSEN-ZUID. De Vereniging van Ouders Geestelijk Gehandicapten en de Vereniging Philadelphia houden donder dag 17 maart een bijeenkomst in de bijzaai van de Engelmunduskerk in Vel sen-Zuid. De meubelindustrie, in distrikt Haar lem niet sterk vertegenwoordigd, maakte een inzinking door. Een groot gedeelte kwam in de rode cijfers terecht en aan een saneringsproces lijkt niet te ontko men. Er wordt rekening gehouden met Naschrift redactie: In onze publikatie maakten wij melding van de uitreiking van de diploma’s aan een groep bejaar denhelpsters van een bejaardentehuis. Dat is een primeur. Wie een bakoven gratis ter beschikking w'il stellen, kan even bellen. Telefoon: 10652. In uw krant van 7 maart las ik dat de eerste diploma’s worden uitgereikt voor reanimatie (hartmassage en mond op mondbeademing). Dit wordt als een pri meur beschouwd. Dit zijn echter niet de eerste diploma’s. In de drukke decem bermaand vorig jaar hebben wij met een groepje mensen een cursus met zeer goed gevolg gevolgd bij de heer N. Kloosterhuis. Op 12 januari deden we examen en op 19 januari namen we het diploma in ontvangst. Het is een levens reddende cursus, dus gewoon de mense lijke plicht om eerste hulp te verlenen (door iemand die daartoe bevoegd is) bij een hartstilstand. Ik vind dat niet een primeur te noemen. Het is gewoon de plicht om dit te leren. MEVR. M. LUSTER, IJmuiden. IJMUIDEN. De Christelijke Korf balvereniging „Door Korfbal Vriend schap” houdt op 19 maart een bazar. De verkoping heeft plaats in de Ichthus- burcht aan de Fahrenheitstraat in IJ muiden en duurt zaterdag van 11 uur ’s morgens tot 11 uur ’s avonds. De deelnemende jongens en meisjes, afkomstig van de Ir. Krijgerschool. de Del Court van Krimpenschool en de St. Josephschool, zijn terdege op dit bijzon dere karwei voorbereid. De gemeente heeft documentatie, zoals lesbrieven en knipplaten, ter beschikking gesteld. Bo vendien zijn dia-serïes over de natuur en het natuurbehoud op de scholen ver toond. Er worden woensdag 25 grote bomen geplant waaronder essen, esdoorns, elzen, meidoorns, populieren en berken. Verder verrijzen op het sportpark zo’n tachtig kleinere bomen en bijna 400 stuks hees ters en struiken. Na het planten van de laatste struik krijgen de leerlingen een flesje prik in de kantine van voetbalvereniging KIC. Als beloning ontvangen de kinderen een zogenoemde boomfeestdagverrassing. dustrie wordt door 62 percent verwacht dat de bedrijfsresultaten gelijk zullen blijven, maar het investeringspeil zal verslechteren meent 92 percent van de nedrijven. De door de textiel-, confectie- en schoeiselindustrie uitgesproken ver wachting duidt op een stabilisatie. Ruim 60 percent denkt hetzelfde netto-be- drijfsresultaat te behalen. De grote be drijven zijn aanmerkelijk positiever ge stemd. Meer dan vijftig percent zal in 1977 niet of nauwelijks investeren. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg. Dinsdag volwassenen en jeugd 19-21.30 uur. In de bouwnijverheid verwacht 59 percent dit jaar een stabilisatie van de winst, wat vergeleken met 1975 niet slecht is. In deze bedrijfstak zijn de grote ondernemingen aanmerkelijk som berder gestemd. Zij verwachten dat dit jaar de ontwikkeling van de verkoop prijzen bij die van de inkoopprijzen achter zal blijven. De zorgelijke investe- TENTOONSTELLING Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Ge opend dagelijks van 10-12 en 14-17 uur. Pieter Vermeulemuseum Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. dagelijks van 9.30-12 uur. Stadhuis. Bezichtiging op werkdagen tussen 9 en 12 uur. De school draaide zaterdag volop, zo dat iedereen een aardige indruk kon krijgen van de opleiding. In de werk plaats demonstreerden enkele leerlingen hun vaardigheid op het gebied van las sen, draaien en bankwerken. Het troetel kind van de school, een echt werkende scheepsmotor, trok vooral de aandacht van de vaders die zich hierover uitvoerig lieten voorlichten. In de kantine werden films vertoond over de visserij en de off-shore-indus- trie. Deze industrie is sterk in opkomst en biedt afgestudeerde leerlingen werk op de boorplatforms en de bevoorra- De Gemeentelijke School voor Visserij telt momenteel bijna tweehonderd leer lingen. Na een inzinking enige jaren terug melden zich de laatste tijd weer meer leerlingen aan. Directeur N. Streefland vermoedt dat veel jonge mensen voor de zee kiezen, pu op de wal het werk niet meer voor het opra pen ligt. En dat komt volgens hem goed uit, want de kleine handelsvloot van Nederland heeft een tekort aan 250 stuurlieden en evenzoveel motordrijvers. De Visserijschool leidt de leerlingen in een inkrimping van het aantal bedrijven. Veel concurrentie wordt ondervonden van de sterk groeiende import. Het aan deel van de Nederlandse meubelindustrie op de binnenlandse markt daalde al tot circa 50 percent. De papier- en kartonindustrie ervaart eveneens de gevolgen van de conjunc- tuurdaling, wat gezien de sterke gevoe ligheid van deze bedrijfstak geen ver wondering mag wekken. In dit distrikt is geen kartonindustrie gevestigd. De te ruggang van de papierindustrie bedroeg m 1975 maar liefst 20 percent en ver wacht wordt dat de afzet niet meer op het oude niveau terugkomt. Qua aantal ondernemingen is deze bedrijfstak niet van veel belang, maar het is wel een belangrijke werkverschaffer. Met circa duizend werknemers is Van Gelder Pa pier immers een van de grote werkgeef sters in de regio. Slechts een op de vijf bedrijven behaalde een reële winstgroei in 1976. Vergelijking van de regionale uitkomsten van de papierindustrie met de rest van Nederland leert ons dat het in Haarlem relatief slecht ging. De optische industrie en instrument makerij is een bedrijfstak met een ex panderende markt, mede veroorzaakt door de reprografische industrie. In 1976 kregen deze bedrijven te maken met een ongunstige ontwikkeling, met name wat de omzet betreft. Zeer duidelijk kwam tot uitdrukking dat de geringere afzet mogelijkheden en een scherpere concur rentie de groei van de afzet stagneerden. Vergeleken met 1975 is de rendements- positie van de meubelindustrie, papier-, optische industrie en instrumentmakerij in 1976 achteruitgehold. Ook ten opzich te van de Nederlandse overige industrieën is de rendementsbeoordeling in de regio zeer ongunstig. De toekomstverwachting voor 1977 is volledig in mineur Bij de voedings- en genotmiddelenin- IJMUIDEN. Onder toeziend oog van een deskundige jury hebben twee honderd kinderen zaterdag deelgenomen aan de onderlinge wedstrijden van de Christelijke Gymnastiek Vereniging „IJ muiden”. VELSEN-NOORD. De Volkstuin- dersvereniging „Wijkeroog” houdt zater dagmorgen om half tien een extra le denvergadering over de problemen tus sen het bestuur en een viertal leden. Deze vier oud-bestuursleden hebben de huidige voorzitter en secretaris een aan tal beschuldigingen in de schoenen ge schoven, waarover wij al eerder bericht ten. Op de extra ledenvergadering in het „Praathuis” zullen de bestuursleden ver antwoording aan de leden afleggen. ringsverwachtingen wijken nauwelijks af van die van de totale industrie. Het betekent dat de positieve blik op de ontwikkeling van de winst niet kan worden omgezet in investeringen. gesund, Zaandam; Tor Scandinavia, Go thenburg; Hoegh Trotter, Yokohama; Teutonia, Cuxhaven; Holstentor, Cont. Plat, Velsen; Rijnborg, Bolsta, Zaandam; Grindal, Grena; Fridel, Kings Lynn, IJ muiden; Ninja Tholstrup, New Ross, IJ muiden; Diorit, Rotterdam: Vedette, Gunness; Aghios Nicolaos, Rooterdam; Kenrix Poole. IJmuiden; Saturnus. Ler wick. Zaterdag vertrokken: Mieke, I, nanr Londen; Weis, Rotterdam; Titan Service, Cont. Plat. IJmuiden; Kwintebank, Rot terdam; Varnebank, Rotterdam; Striling Rock, Cont. Plat; Thomas Stevns. Mona- ham: Venus, Lerwick; Tor Scandinavia, Gothenburg: Ariane 1, Buenos Aires; Bomma, Oslo; Adele. J, Solvesborg; Teu tonia. Aarhus, Lynx, Bergen... Zondag aangekomen: Vissersbank, van Nykoebing; Folium Supplier. Skogn: Corvus, Ipswich; Scol Rover, Gefle; Kristina. Kristineham; Siraholm, Brest; Nissos Mykonos, Cadiz; Ara, Kopenha gen; Car Express. Liverpool, Velsen; Al- lUrity, Thames; Trans Tarraco, Bremen, IJmuiden: Looiersgracht, Tees; Lucken walde, Apapa; T-S. 42 Tough, Cont. Plat; Steinbukk, Knarrevik: Elm. Par. Velsen; Clio, Högenaes; Anne Mac, Grange mouth... Zondag vertrokken: Humbergate, naar Great Yarmouth; Fridel. Rochester. IJ muiden; Ninja Tholstrup, New Ross, IJ muiden; Armadale, St. Maarten; Water land, Antwerpen; Iggesund, Iggesund, Zaandam; Herman Helene, Aarhus: Yo gyakarta, Hamburg; Petr. Stucha, Vent spils; Kemrix, Kings Lynn, IJmuiden: Hoegh Trotter, Middlesborough; Grindal, Kopenhagen: Wingull, Napels; Corvus. Ipswich... Maandag aangekomen: Straat Tauran- ga, van Santander; Autostrada, Dagen ham. Velsen... Maandag vertrokken: Bowstar, New York... Belangrijkste punt van bespreking Is de reis die de bewoners van het dagver blijf ..Juttersoord” te Wijk aan Zee zul len maken naar Zweden. Mevrouw Bo- deweg zal informatie geven over dit uitstapje. Tevens wordt aandacht besteed aan belastingzaken, waarvoor een belasting deskundige aanwezig zal zijn. Op de bijeenkomst die ’s avonds om acht uur begint, zijn ook niet-leden welkom. Bij de metaalindustrie is het alleen de bedrijfstak elektrotechniek die de toe komst vrij gunstig inziet. Ten aanzien van het netto-bedrijfsresultaat wordt hier door 21 percent nog een reële groei verwacht. Op de tweede plaats komt de metaalproduktenindustrie met 18 per cent. Maar liefst zestig percent van de metaalbedrijven zijn negatief gestemd over de winstontwikkeling. Het minst tevreden daarover zijn de basismetaal- en transportmiddelenindustrie. Als grootste remmende factor wordt de (loon)kostenontwikkeling genoemd. Alle metaalbedrijfstakken zijn wat de inves teringen betreft somberder gestemd dan in de rest van Nederland. De verwach tingen voor 1977 geven in vergelijking met 1976 echter wel een licht herstel te zien, zowel ten aanzien van de winst als de investeringen. De investeringsver- wachting van de metaalnijverheid wijkt, evenals de winstverwachting, weinig af van het beeld in de gehele industrie. In 1976 bedroeg het aantal bedrijven dat minder of nauwelijks kon investeren dan in 1975 67 percent, zodat ook voor 1977 geen al te grote investeringsge- neigdheid verwacht wordt. Deze gegevens zijn het resultaat van de door de Kamer gehouden enquête waaraan door 722 van de 2900 industrië le bedrijven in Haarlem en omgeving is meegedaan. Het blijkt dat ongeveer zes tig percent van alle arbeidsplaatsen in de industriële sector worden aangetrof fen, waartoe overigens ook de ambach telijke bedrijven worden gerekend. De bouw is met niet minder dan 1600 be drijven de belangrijkste bedrijfstak, ge volgd door de metaalindustrie met vijf honderd ondernemingen. Landelijk ge zien is de metaal sterk in de regio vertegenwoordigd. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Maandag 30 u.: „The Pink Panther strikes again”. DIVERSEN MAANDAG 14 MAART Openbare bibliotheek, Kerkweg 45.Volwasse nen en jeugd 19-21 u. Beneluxlaan volw. 2-5 u. en 7-9 uur, jeugd 3.30-5.30 en 7-9 uur. Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Geopend vanaf 7 uur. Kinderboerderij. Vrljburglaan. Geopend van 14-17 uur. DINSDAG 15 MAART Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: jeugd 15.30-17.30 uur. Alarmnummers: Politie 39111, brandweer 32121, mileuklachten 96000. dingsschepen. Op de binnenplaats van de school was een zogenoemde Dinghy op gesteld, een reddingsboot in de vorm van een ruimtecapsule. Dit hypermoderne reddingsmiddel dat in 35 seconden kan worden opgeblazen, is tegenwoordig „standaarduitvoering” op ieder vissers schip. En elke bezoeker wilde zaterdag na tuurlijk ook even de radartoren van de school beklimmen. De toren met uitzicht op de IJmuidense Vissershaven, staat vol navigatie-apparatuur. Wilt u weer lekkere aardappels eten? Koop dan voor enige weken voorraad. Ontdoe ze van alle kiemen die eraan hangen. Spoel ze goed schoon in een emmer koud water. Laat ze een dag drogen en dan keren. Droog ze op papier, leg ze niet in de zon. Dan weer in de kist. Geef ze een week rust. Geleidelijk aan gaan ze weer scheuten zetten. Daar na bent u die vieze ringen in de piepers zo goed als kwijt. Het blauw ontstaat, doordat er met schoenen over gelopen wordt. WironVII IJM.207. Jannv Jacoba KW 4, Deo Volente II KW. 11. Pieter Jacob KW. 24. Anna Hendrika KW. 45. Pelikaan KW.88, Wilma KW. 113, Maantje Jacoba KW. 137, Tiny KW. 145. Wilhelmina KW. 173, Pieter Gijsbertha 189, Agatha KW. KW. 185, Hans KW. 189, Agatha KW. 214, Arte Jaoob KW. 221, Jacob Senior KW. 226. Marco WR. 32. Leendert Jan SCH. 256, Albert UK. 1. DINSDAG 8 MAART Hektrawler Schout Velthuys KW. 49. Hendrika Jo hanna KW. 81. Voorwaarts VL. 142, MK Yvonne Yolanda KW. 206. WOENSDAG 9 MAART Hektraw ler Onderneming I SCH. 90 MMK. Eben Haezer IJM. 18. VELSEN-NOORD. Dankzij de op lettendheid van enkele voorbijgangers heeft de Velser gemeentepolitie een autodiefstal met joy-riding zaterdag kun nen oplossen. Op een braakliggend ter rein bij de Noordersluis trof de politie een auto aan met doorverbonden ban den. Enkele omstanders vertelden, dat er met de wagen door drie jongens was gecrosst. De jongelui waren met een eigen auto weggereden, waarvan een der omstanders zich het nummerbord herin nerde. De jongens, alledrie inwoners van Velsen-Noord zijn door de politie aange houden. Zij bekenden, dat twee vrienden van hen de cross-auto hadden gestolen voor het station in Beverwijk. Het twee tal was ermee naar het sportveld in Velsen-Noord gereden en had de auto daar achtergelaten waarop de andere drie de auto overnamen om ermee te crossen .Tegen de vijf jongelui, in de leeftijd van zestien tot en met achttien jaar is proces-verbaal opgemaakt. De grafische industrie bevindt zich in een fase van herstructurering en her oriëntatie. Schaalvergroting is daarvan vaak het gevolg. Duidelijk is dat deze bedrijfstak omgevormd wordt van een overwegend ambachtelijke naar een in dustriële structuur. De grafische sector blijft echter zeer arbeidsintensief. Men krijgt te maken met steeds sterker wor dende internationale concurrentie, waar door ook de export relatief aan belang inboet. Een groot deel van de bedrijven hoopt dat de winst zich op het niveau van 1976 zal handhaven. Slechts 11 per cent verwacht een reële winsttoename, wat vergeleken met de gehele industrie laag is. Men is beducht voor de slechte invloeden van de loonkostenontwikke ling. In de investeringsverwachting is sprake van een stabilisatie op het niveau van 1976. De verwachtingen bij de che mische industrie zijn ook niet hoog ge spannen. Twintig percent rekent op een winsttoename. Het ziet er naar uit dat stabilisatie op het lage niveau van 1976 zal plaatsvinden. De kleine bedrijven zijn iets optimistischer gestemd. Vergele ken met Nederland is het verwachtings patroon van de regionale chemie duide lijk minder goed. IJMUIDEN. De Brulboei Bakkers club zit te springen om bakovens. Er is een nijpend tekort aan ovens ontstaan door de grote toeloop van „bakkers”. BIOSCOPEN City, maandag en Scarlet Buccaneer”. BEVERWIJK. Zondag werden voor het laatst in het seizoen de hengels te water gelaten door de leden van de hengelsportvereniging ’t Karpertje. Voorzitter F. van Dessel werd eerste met 5 meter en 63 cm. Tweede werd J. Meyboom met 5 mtr. 20 cm, 3e H. van Dessel met 3 meter 36 cm. en 4e T. Colonello met 3 mtr. en cm. Winter kampioen is A. Kouwenhoven geworden. Van het begin af nam hij de leiding om die niet meer af te staan. 1. A. Kouwen hoven 41 mtr. en 18 cm; 2. H. van Dessel 31 mtr. en 60 cm; 3. B. Numan 26 mtr. en 15 cm,; 4. T. Colonello 26 mtr. en 5. F. van Dessel 22 mtr. en 13 cm. De prijzen worden op de jaarvergadering op 28 maart uitgereikt. dinsdag 20 uur: BIOSCOPEN Kennemer Tehater, Zeestraat, Maandag 19 en 21.15 u: ..Nobody is back.” 19.30 u.: „The Canterbury Tales”. Luxor Theater, Breestraat. Maandag 19 en 21.15 u.: Two Minute Warning. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44, Tot en met 19 maart expositie Friese Kunstenaars, geopend tijdens de normale openingstijden van de bibliotheek. Alpha Soos, Moenstraat. Tot en met 13 maart expositie werk Ewout van Santen en Gerard Hali, geopend van dinsdag tot en met zondag van 20-24 uur. De Nieuwe Slof, Kerkstraat. Expositie wandkleden en kleine plastieken. Geopend dag. 9-22 u. behalve zondag. DIVERSEN MAANDAG 14 MAART Hulpdienst Help een Handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8-10 uur; Zeestraat 81, tel. 24617. Sportfondsenbad, Kuikensweg. vanaf 9 uur. Openbare Bibliotheek, Kerkstraat wassenen en jeugd 19-21 uur. Alarmnummers Politie en brandweer 25555; milieukiachten 96000. De Zwaanstraat 4a, en jeugd 19-21 uur, VELSEN-NOORD. Voor de jaar lijkse boomnlantmanifestatie is dit keer Velsen-Noord uitgekozen. Ruim honderd kinderen zullen woensdagochtend 16 maart op het sportpark Rooswjjk aan de Breedbandweg samenkomen om bomen, heesters en struiken in de grond te planten. Het goede voorbeeld wordt ge geven door wethouder J. W. Meijer van openbare werken en groenvoorziening die de eerste boom in de aarde zal steken. Vrijdag aangekomen: Weis, Emden: Corvus, Ipswich; Tor Quay, Noordzee; Mermaid, Noordzee; Ulle Tholstrup, Ar- klow, IJmuiden; Petr Stucka, Coukonne; Venus, Delfzijl; Dinoa, Noordzee; T.S. 42 Tough; Cont Plat, Jemrix, Kings Lynn, IJmuiden; Vrijdag vertrokken: Subro Venture. Koog a.d. Zaan, Colchester; Leo Polaris, IJmuiden, Stettin; Gretchen von Al- woerden; Ebsberg; Dziwozona, IJmuiden, Kolobrzeg; Leningrad, Midlesbrough Aria, Palermo; Riknes, Immingham; Hebe. Stockholm; Markus, Rotterdam;Holsten- tor, Velsen, Cont Plat; Pluto, Tananger; Merc Scandinavia, Aarhus; Coenraad Kuhlman. Vestervik; Caribia Express, Hamburg; Tramp, Fliborough; Ulla Tholstrup, IJmuiden, Arklow; Norsk Barde, Oslo; Malacca, Hampton Rad: Kornet 1, Antwerpen; T.S. 42 Tugh. Cont Plat; Corvus. Ipswich; Jemrix. Whitby, IJmuiden; Zaterdag aangekomen: Birgit B, Fre- denksvaerk. IJmuiden; Gazelle, Great Yarmouth, Koog a.d. Zaan; General Ja sinski, Swienouscie, IJmuiden; Scol Hunter, Hamina, Velsen; Striling Rock. Cont Plat, IJmuiden; Thomas Stevns. King Lynn; Emsland, Duinkerken, IJ muiden; Formality, Londen; Wingull. Eastham; Ceres, Rotterdam; Stintfang. Gent: Humbergate, Tyne; Elation, Roch- ford; Naumburg, Rostock; Lynx, Bergen. Bomma, Antwerpen; Ziema Lubelska, Gdansk; Medina, Londen; Iggesund, 1g- DIVERSEN Sociaal Advies Bureau, Dinsdag: Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden, 9- 10 uur. De Mel 11-12 uiur. Geelvinckstraat 23. Velsen-Noord. De Haven 14.15 uur. Schipbroe- kenweg 6 Santpoort-Noord. Openbare Bibliotheek, Plein 1945. Maandag 19-21.30 uur. Dinsdag 10.00-23.30 en 14.30-17.30 uur. Biobliotlieek Zeewijkplein: Dinsdag 19.00- 21.30 uiur. Velserbad: Dinsdag vrij zwemmen: 8.45-8.00, 12JLO-13.10, 16.00-17.15 en 20.00-21.30 ur. Zwemles dames 8.50-9.30, bejaarden 9.15-10.05 uur. Instruktiebad: Zeewijk: dinsdag 9.00-9.30 uur zwemmen voor a.s. moeders. Dienstencentrum Duin- en Zeewijk, Zee wijkplein 20óö. 10.30-12.00 uur recreatieruimte geopend. 14.30-16.30 damesclub. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal bureau Abelenstraat 1, IJmuiden, tel. 12464 of 18445, van 9.00-10.00 uur. Alarumnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000, brandweer Santpoort 370750 VOOR Velsen-Noord en IJ muiden 20750. Hervormd wijkgebouw, Radarstraat, IJmui den aanvang 20 uur N.C.V.B. voert op de Muscial „Een dag uit het leven van een huisvrouw”. MAANDAG 21 FEBRUARI Willem Adriana KW. 25 WOENSDAG 23 FEBRUARI trawler Rijnmond I KW. 15, Hette KW. 74. DONDERDAG 24 FEBRUARI Hek trawler Egmond IJM.36, Annie Hillina KW. 170. VRIJDAG 25 FEBRUARI Hektraw ler Rijnmond II KW. 43 MAANDAG 28 FEBRUARI - Hek trawler Zeehaan IJM.57,MK. Rose Marie KW. 34 DINSDAG 1 MAART Hektrawler Elisabet Christina KW. 41 MK. Johanna Cornelia WR. 57. DONDERDAG 3 MAART Hektraw ler Rijnmond V KW.42. Holland KW. 123, Frank Vrolijk Czn SCH 81, Onder neming II SCH. 108, Vooraan VL. 115, MT Robert IJM.30. ZATERDAG 5 MAART Hektrawler Arie Ouwehand KW. 122 MAANDAG 7 MAART Hektrawler Johanna KW. 39, Dirk Diederik KW. 172.MT Rean MM. 29, Protinus IJM. 154, Meyert Menno IJM. 209,Wrion II IJM. 211. Ora et Labora KW. 51, Marry Mar tin KW. 149. Soli Deo Gloria KW. 152, Caroline VL. 90. ML. Michiel KW. 167.MK Eben Haezer IJM. 18(8 mrt. binnen). Drie Gebroeders IJM. 20. Maar ten Cornelia IJM. 44. Swift IJM. 115, 0

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 6