Rooie Vrouwen naar voormalige Willem Hovyschool Niet complete Big Band klonk toch wel lekker Tekst op auto van St. Jozef Folklore-avond in De Nieuwe Slof stichtte verwarring Geslaagde demonstratie van sitar-spel uit India dans en Politienieuws I L' 1 BRANDJE IN Gewonden op voetbalveld JAZZ IN DE JANSHEEREN 1 TIEN JAAR BLAUWE ZUSTERS KAMELEONSCHOOL WON VOORRONDE KAMPIOENSCHAP TAFELTENNIS VAN MEELSTRAAT VIER GEWONDEN BIJ BOTSING OP ZEESTRAAT MAANDAG 1 4 MAART 19 7 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK 7 Vrouwencafé r Klassieke allure m HEEMSKERK Programma (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK/HEEMSKERK Het verschijnsel „vrouwencafé” is in de IJmond-Noord onmiskenbaar in opmars. Openden de Rooie Vrouwen in de PvdA-Heemskerk eind januari het eerste IJmondiale van de Rooie tweede vrouwen start te laten gaan op de bo- BEVERWIJK Zoete wolken wierook zweefien vrijdagavond door de grote zaal van De Nieuwe Slof. Gordijnen -an een onbesiemc groen, beschenen door een gom - geel licht, vormden een fraai- ogend decor voir een ongewoon evenement. Oosterse gezichten en exotische feestkleding hadden zich vermengd met he-, e’1 uiterlijk van het gewone wijkse publiek. Ben gemêleer; bliek had zich opgemaakt voor een oriëntaalse cultuuruiting, waarvan tot nu toe weinig te ":en „theaterzalen” vah de TJ vrouwencafé in de barruimte buurthuis De Zandkraai, na zomervakantie hopen de Vrouwen Beverwijk het ontmoetingscentrum voor van venverdieping van de voormalige Willem Hovyschool aan De Schans. De Rooie Vrouwengroep heeft deze ruimte, die tot voor kort in gebruik was bij de Pinkstergemeente, me«* ingang van 1 maart toegewezen ge kregen door de gemeente Bever wijk. Men wil de verdieping zo snel mogelijk betrekken. BEVERWIJK (Van een onzer verslrggavers) Beverwijk krijgt vrouwencafé n- ar voor 'net Heemskerkse (Van een onzer verslaggeefsters) stand *n. >p. JAN BAART m de a, ■s; Opgevoerd. Tijdens een snelheids controle op de Zeestraat heeft de Be- verwijkse politie vier opgevoerde brom fietsen in beslag genomen. snaarinstrument, dat de gekozen toon soort vast moest houden. De danseres Divera Devi tijdens haar vertolking van „Tillana”, een hoogtepunt van de India-avond in De Nieuwe Slof. en sij en de de or op durende één of twee ochtenden in de maand. an g- de ur ?- rs ?n tie ng lis. ar J- van j. de !l- in Deze n? td. an en ag er, de jk ?rs at, en is r- il- o- lit in p- in to re te de ie ti er as ?n er de n- let iet er ve iet is- it; n; »r e. t- lg at it. a; J- e. n; d. o- t- n: 11, is. in n: e; it; n. Ruit ingegooid. Onbekenden hebben diit weekeinde de étalageruiit ingegoorid van een schoenmakerij aan de Wijker- baan in Beverwijk. Men maakte gebruik van een straatklinker. De ruimte zal benut gaan worden voor activiteiten als cursussen, lezingen en discussiebijeenkomsten. Het vrouwen café wordt een vast programmapunt. De groep zoekt voor deze wekelijkse activi teit overigens nog een andere naam. Dit om in de nogal rijk met barretjes en kroegen bedeelde buurt geen misver standen te wekken. Daarnaast zoekt de Rooie Vrouwen groep contact met mannelijke of vrou welijke knutselaars, die mee willen hel- HEEMSKERK. Op de voetbalvel den raakten het afgelopen wezkenide twee voetballers gewond. Zaterdagmid dag brak op het ADO-veld t ,dens de junioren wedstrijd ADO 4Velsen 3 een 13-jarige speler van Velsen Zijn sleutel been. Zondagmiddag brak een 32-jarige speler van Inter Heemskerk op het veld van Inter aan de Hoogdorperweg zijn llnkerenkel. BEVERWIJK. Waarschijnlijk door dat een brandende sigarettenpeuk van de asbak was gevallen, ontstond zondag morgen rond half tien brand in een benedenwoning aan de Van Meelstraat. BEVERWIJK. Voor het eerst dit jaar organiseert de NTTB het Neder lands tafeltenniskampioenschap voor ba sisscholen, waarvoor afgelopen zaterdag in Beverwijk een voorronde werd ver speeld. Wedstrijdleider de heer Zuider- wijk was dik tevreden over het aantal inschrijvingen elf teams uit Bever wijk, Heemskerk en Velsen-Noord en het getoonde spelpeil. daar een voorbeeld van. Deze technisch moeilijke dans, met verschillende ritmen en ingewikkelde houdingen, was uitste kend op de muziek afgestemd, In een gestyleerde dansstijl, gaaf van beweging en aristocratisch van houding werd deze uitvoering door Divera Devi het hoogte punt van de gedemonstreerde dansen. De beiangstellinc vrouwencafé neemt toe. GEBOREN: Iris van Sambeek, Jacobus Komman. Norbert van Slooten, Miriam Annemarie Riksman, Maike van IJzerloo. GEHUWD: F. A. M. Rouw en M. C. de Ruijter, A. P. van Son en A. G. de Ruijter, A. B. Castricum en J. M. Limmen, M. F. Wolke en M. E. Koelman, C. P. Baltus De Blauwe Zusters worden gevormd door een vijftigtal huisvrouwen, die bij toerbeurt op enkele afdelingen van het ziekenhuis fruit en bloemen voor de patiënten verzorgen. De dienstverlening wordt door de patiënten erg gewaar deerd terwijl de Blauwe Zusters hun vrijwillige taak met grote trouw vervul len. De feestavond waarmee het RKZ het tweede lustrum van het korps wilde herdenken, werd geopend met een diner. Tijdens toespraken werd bijzondere lof toegezwaaid aan de Blauwe Zusters van het eerste uur, de dames Duin, Kluft en Rueb. ONDERTROUWD: P. J. L. Zuurbier en W. J. Ninaber, J. E. de Ruijter en F. C. de Vries. Het luistergenot werd tijdens de raga ..Jhithonti” hinderlijk gestoord door een aantal onrustige aanwezigen. Het was te danken aan het inlevingsvermogen van de sitar-speler dat de nogal subtiele sfeer daardoor niet verstoord werd. Al leen het aandachtige deel van het pu bliek was nog aanwezig, toen de muzi kanten aan de toegift „Khamaje” begon nen. Een vlot vraag-en-antwoordspel van sitar en tabla was het einde van een demonstratie Indiase folklore, waarvan een aantal onderdelen zeer geslaagd ge noemd mogen worden. OVERLEDEN: Marinus Goudswaard, geb. 22 mrt 1938, Willebrordus Admiraal, geb. 5 dec. 1914, Peter Jansen, geb. 5 mei 1898. Inbraak. Bij een inbraak in een woning aan de Hoflanderweg zijn een radio-cassette recorder en twee boxen gestolen. De diefstal moet hebben plaatsgehad tussen 9 en 11 maart. Daar één van de bewoners van het hulis in het Beverwijkse Rode Kruis Ziekenhuis lag en de ander niéts van de inbraak had bemerkt werd de diefstal eerst nu ont dekt. De Indiase dansvirmen vertoonden een veel minder verfijnde stijl dan de hier beter bekende Javaanse en Balinese dansen. Toch bleek door een perfecte technische uitvoering en een meer ab stract gegeven ook de Indiase dans een klassieke allure te kunnen krijgen. „Til lana”, gedanst door Divera Devi was BEVERWIJK. In het restaurant van het Rode Kruis Ziekenhuis is dezer dagen het tienjarig bestaan van het zogenoemde Blauwe Zusterskorps feeste lijk herdacht. Het nieuwe onderkomen van de Rooie Vrouwen B everwijk voor de eerste maal in hun bestaan permanent onder dak omvat één leslokaal, een leraren kamer en een keukentje. Groepswoord- voerders Corrie van Rossum en Gerrie van Delft zijn over deze accommodatie bijzonder te spreken. Om aan de wehsen van die laatste groep tegemoet te komen komt op 24 maart Yvonne ven Baarle praten over de vrouw en d? buitenhuishoudelijke activiteiten en itaat Harriet Freezer voor 28 april op let programma. Overi gens is het beslist niet de bedoeling, van het vrouwencafé een soort veredeld vor mingscentrum te naken. Sitar-speler Shri Jamal Uddin Bharti- ya speelde de traditionele raga-muziek. Bespannen met acht hoofdsnaren en twaalf ondersteunende snaren werd dit instrument al eeuwenlang improviserend betokkeld om stemmingen over te bren gen. Shri Jamal Uddin Bhartiya had een romantische raga „Jhithonti” gekozen. Door fraai samenspel met Pramod Sane, die op de tabla (trommels) het sitarspel alert ondersteunde, werd deze raga een bijzonder lyristh en harmonieus muziek stuk. Frits Kraay en Marita Wessels bespeelden de tampura, een zachtruisend Het vuur werd door de bewoners van de bovenwoning ontdekt op een moment, dat hun benedenburen al naar de kerk waren vertrokken. De brandweer, die van andere buren de goede huissleutel kreeg, wist het vuur snel te doven. De schade bleef beperkt tot een gedeeltelijk gesmolten kunststoffen salontafeltje. Mevrouw er op, dat De motorrender en zijn duopassagier moesten met respectievelijk een lieswond en inwendig letsel in het Rode Kruis Ziekenhuis worden opgenomen. De auto mobilist diende zich evenals zijn 20-jarige passagiere in het ziekenhuis te laten be handelen. De beide voertuigen raakten onherstelbaar beschadigd. Twee andere botsingen liepen dit week einde heel wat beter af. Zaterdagavond ramde een 30-jarige automobilist uit Uitgeest op de Bree- straat ter hogote van De Beverhof een boom. De blaastest wees uit dat er alco hol in het spel was. De man werd een bloedproef af genomen en een rijverbod opgelegd. Drank vormde ook de oorzaak avn de aanrijding, die een 45-jarige automobilist uit Beverwijk zondagmiddag veroorzaak te toen hij de bocht Van Riemsdijklaan- Van der Hoopstraat te ruim nam en tegen een geparkeerde personenauto aanreed. Ook hem werd een rijverbod opgelegd. Luchtdrukpistool. Een 14-jarig Beverwijkertje dat zich vrijdag kostelijk vermaakte door met een luchtdrukpi stool op de ramen van de overburen uit de Van der Hoopstraat te schieten, is zijn wapen kwijt geraakt. De politie nam het apparaat in beslag. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Bij een ongeval op de Zeestraat zjjn zondagavond vier personen gewond geraakt. De aanrijding ontstond toen een 20-jarige motorrijder uit Bever wijk met zijn 17-jarige vriend op de buddy-sit met te hoge snelheid door de flauwe bocht reed, op de linker weghelft belandde en frontaal tegen een door een 21-jarige inwoner van Wijk aan Zee be stuurde personenauto knalde. HEEMSKERK. Een podium vol muzikanten wachtte de bezoekers van De Jansheeren op, die zaterdagavond weer hun maandelijkse portie jazz kwa men opdoen. Big Band „Last Moment” uit Kampen maakte zijn opdachting met een aantal aardige festivalsuccessen on zak. Ook het optreden bij de Werkgroep Jazz sloeg wel aan. De redelijk gevulde zaal was best tes preken over de ver richtingen van de vijf saxofonisten, de vijf trombonisten, de vier trompettisten, de fenderpianist, de twee gitaristen (bas en gewoon), de percussionist en de slag werker. In twee poules zal uitgemaakt worden wie over enkele weken in de finale mag spelen. Dat zijn in ieder geval de num mers 1 en 2 uit poule A, die afgelopen zaterdag reeds verspeeld is. Als onbe twist winnaar kwam het team van de Beverwijkse Kameleonschool tevoor schijn. De vierde en vijfde plaats waren voor respectievelijk de Apostel Paulus en de H. Hart uit Wijk aan Zee. De tweede plaats die recht geeft op een plaats in de finale was niet zo gemakkelijk beslist. In de vier leeftijds categorieën, waarin gespeeld werd, be— reikten het tweede team van de St. Jozef en de Ronde Bogaard een gedeelde tweede plaats. Op grond van het feit dat de St. Jozef een game meer gewonnen had, plaatsten zij zich voor de eindstrijd. De voorronden worden a.s. zaterdag in het clubhuis van Rapidity voortgezet. Eindstand poule A: 1. Kameleon 40 pnt.. 2. St. Jozef 2 24 pnt., 3. Ronde Bogaard 24 pnt., 4. Apostel Paulus 12 pnt., 5. H. Hart (Wijk aan Zee) 8 punten. De stijl, uit. Natjam, werd aantal dansen Hindoes'taanse in tempeldiien- Christus pen de verdieping op te knappen. Ook voor oud doch nog wel bruikbaar meu bilair houden de Rooie Vrouwen zich van harte aanbevolen. De groep is be reikbaar via Gerrie van Delft, tel. 38324. Vijftien jaar geleden was er in deze contreien voor hét laatst de gelegenheid om kennis te makè’n met de Indiase cultuur. In een inmiddels afgebroken Heemskerkse bisococp werd toen op ini tiatief van de Sectie Cultuur van de Gemeenschapsraad een demonstratie van danskunst gegeven. De dans uit India was daarbij een hooidrol toebedeeld. De Stichting Theater Beverwijk zorgde er voor dat opnieuw uitingen van Indiase cultuur, dans en sitir-spel, te genieten waren in een halfvole De Nieuwe Slof. De Indiase dans kent vier hoof vormen. De Kathak („modern” en vrolijk); de Kathakali (met mas-cers)de Manipuri <Noord-India en Bangladesh) en de Bha rat Natjam (Zuid-India). Zuid-India, de Bharat door de groep in een gedemonstreerd, dansvorm, ook gebruikt sten, ontstond 2500 voor Christus en werd vastgelegd in de „Vedas”, de heili ge boeken van de Hindoestanen. Volgens deze authentieke regels beoefenden de danseressen de tweeënvijftig „mudras” (typische handbewegingen met elk een eigen betekenis) en de negen „gemoeds stemmingen” (specifieke lichaamsbewe gingen) in de verschillende dansen. „Puja”, een gedanst gebed, ging aan de dansen vooraf. De danseressen offerden gaven aan de góden om hen gunstig te stemmen. Srimati Rijamani en Divera Devi vertolkten hierna om beurten een aantal dansen. Zuiver technische demon straties van de handbewegingen” en gemoedsstemmingen” werden afgewis seld met meer lyrische dansen. Een typisch Indiaas verhaal, over een god die badende herderinnetjes bespiedde en hun kleren verstopte, weid uitgebeeld door Srimati Rajamani. Deze danseres, nogal gemoedelijk in haar bewegingen, was voor het uitbeelden vin de verschillende karakters uitermate feschikt. Met een korte en flitsende tune open de het concert. Het koper schalde door de ruimte: een goed begin, het halve werk. De negentien man sterke formatie (een fluitiste en een vibrafonist ontbra ken) liet even horen dat zij er was. „No m’esqueea” (Neem me niet kwalijk), riep bandleider Rik Elings snel toen het ge luid van de tune verstomde. Dat was niet bedoeld als excuus voor mensen die wat minder hard ook mooi vonden, maar gold als aankondiging voor het eerste nummer. De titels van de gespeel de stukken stonden niet allemaal in hel Spaans. Engelse, Maleise en Nederlandse nummers waren ook in voorraad. Aan kondigingen, titels, samenspel, tussen- doorkreten. alles stond in het teken van de humor, eigenlijk een noodzakelijk ingrediënt voor een lekker stuk jazz. Een paar dingen klonken niet zo lekker. Te vaak viel de Big Band uiteen in een kleine spelende combo (ritme-sectie met solist) en een meerderheid van zwijgen de blazers. Natuurlijk hadden de blazers af en toe een adempauze nodig, maar het ging uiteindelijk storen. Bovendien werden de solo’s binnen het kleiner verband (fenderpiano met name) soms te priegelig door het lange uitspinnen van thema’s. Beter solowerk leverde de fenderpia- nist-bandleider als het niet zo lang hoer de te duren en de grote lijn meer kansen kreeg. Bijna overbelast als solist werd Ab Schaap, die in ieder nummer minstens een keer aan de bak moest. In de loop van de avond nam hij naast zijn hoofdinstrument de tenorsax, ook nog de sopraansax, de fluit en de clarinet ter hand. Er werd zeer solide werk door nem geleverd. Iets avontuurlijker was Roy Kuchel, de vaste conga-bespeler, die ook al het losse kleine en grote percussiewerk bijhield en schitterend so lowerk leverde op dwarsfluit en piccolo. Na de enigszins „Latijns” klinkende nummers- „No m’ esqueca" en „Descrip tion” kwam „Bossa Nova Zembla” wat stijf over. Kaya Kokoliski’, met of zonder „hoofdpijn” deed het veel beter. Met de „Bosbessenblues” was het een van de meer evenwichtiger nummers. „Day in Vienna” begon aardig met de gestopte trompetten, maar verbrokkelde snel tot de kleine-combo-aanpak. De ti tel „Pavor Nocturne” was ontleend aan de psychologie. JEr moest dan ook wel het een en ander misgaan in dit nummer. Na het „laatste” nummer „Wiiggle Wagg le” was het concert nog niet afgelopen. „No m’esqueea” werd herhaald, daarna gaf de tune pas het sein voor de aftocht. JAN BAART BEVERWIJK. Mevrouw W. Al- brecht-de Korte maakte donderdag avond inde gemeenteraadsvergadering een opmerking over een bestelauto van het Heemskerkse St. J ozef zieken huis Van het socialistische raadslid mocht die auto gerust in de IJmond rijden, maar waar ze bezwaar tegen maakte was de tekst op de zijkant van de auto: „het ziekenhuis voor Midden-Kennemerland”. Ook de com munist Cees Berghuis vond het maar een vreemde tekst. Mevrouw Al brecht: „Het lijkt er op, dat de avond, waaop we over de ziekenhuis- problematiek hebben gepraat, een verloren avond is geweest”. Economisch directeur J. Dickers van het Heemskerse St. Jozefzieken- huis moest hartelijk lachen, toen hij de opmerking van mevrouw Albrecht van ons vernam. „Ik begrijp best dat mevrouw Albrecht slapeloze nachten van die tekst heeft gehad. Maar wie goed leest ziet op de auto de volgende tekst: r.k. ziekenhuis voor Midden- Kennemerland St. Jozef. Gewoon de officiële benaming van ons zieken huis”. GEBOREN: Yuri A., z.v. F. H. Pletting en M. M. J. Kruijer; Adriana M., d.v. G. J. Tesselaar en D. P. Meijer; Danny A., d.v. G. J. Tsselaar en D. P. Meijer; Milagros M., d.v. Daza Alvarez en M. S. Ferreira Rodriguez; Jacobus E., z.v. A. C. Dekker en P. G. M. Bijnsdorp; Mark, z.v. J. W.. Rijkers en Y. Nagtegaal. ONDERTROUWD: M. J. Boonstra en M. C. M. Dekkers, K. Sint-Truien en H. S. Hilverink, J. H. A. Teeling en G. J. Demmers, J. Brink en C. van Oosten, M. M. M. N. Raaijma- kers en E. J. W. Eist, J. de Jong en C. Sturkenboom. GETROUWD: C. Everhard en G. M. van Buggenum, H. G. Oosterveen en G. Kruize, N. A. Woudenberg en M. A. P. Smeding, J. A. C. van der Ven en C. G. de Boer. OVERLEDEN: B. H. Hilbers, 75 j.; L. Schmale, 50 j., geh. gew. met B. van Galen; G. M. Meeuwenoord, 59 j., geh. met R Weststrate; C. Gertenbach, 96 j.; W. J. Quax, 76 j.; T. Vlottes, 84 j., geh. gew. met C. van den Outenaar; C. F. ter Steege, 78 j„ geh. met B. F. Meijerink; C. Tromp, 69 j., geh. gew. met J. A. Baltus: J. Schoo, 54 j.; J. J. Beentjes, 63 J. Intussen mag het Heemskerkse vrou wencafé zich in een groeiende populrri- teit verheugen. De wekelijkse ontmoe- tlngsochtenden in de barruimte van buurthuis De Zandkraai worden door gemiddeld twintig tot dertig vrouwen bezocht. Zowel qua politieke overtuiging als qua leeftijd is de bezoekersgroep erg gemêleerd Uit inzendingen in de ideeënbus is gebleken dat binnen de bezoekersgroep als het ware twee stromingen bestaan: de ene groep zoekt voornamelijk gezel ligheid tijdens de wekelijkse koffieoch tenden, de andere groep wil wat meer inhoud en „vastigheid” in.de vorm van bijvoorbeeld programma-activiteiten ge en G. C. Half, L. A. van Broekhuijsen en E. H. Steggink, W. H. Kort en F. G. Braaksma, C. G. J. Brasser en H. Brink. Hoewel opgericht door en nauw ver- rvidcn met de Rooie Vrouwengroep, wordt het café öok door niet-PvdA- ïef.en gedreven. Zitting in de program- magroep hebban Ria Visser, Gryt Snater, Yvonne Rosenthal,. Els Hofman, Ineke Castricum, Annemieke de Vos en Carla Nijdeke. De laatste café-ochtend in De Zandkraak wordt gehouden op 12 mei. Daarna gaat het vrouwencafé enkele maanden met zomervakantie. i a'S»

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7