Orozco «Miel Cools «Dusko Goykovich Bloemgroep «Freek en Bram Golem agenda van amsterclam THEATER MUZIEK ALLERHANDE Muziek en toneel Bioscopen 1 ■HMMHi |R 5.95. V. I ■M <v I ■WHKMI ■MMMK&w tie t. de •I te elis- jf dat uper- Niet voor kinderen. Theater Carrousel, vooral ingesteld op toneel voor kinderen, wel of niet gesteund door mime, heeft nu een voorstelling voor volwassenen gemaakt. Toch kwam het gezelschap al improviserend op een thema terecht dat met kinderen te maken heeft. Er is een verband gezocht tussen hét spel dat kinderen spelen en de wereld van volwassenen. Om misverstanden te voorkomen heet de nieuwe produktie Don Quichote. Pantomimetheater Rob van Reijn heeft in „Don Quichote” het verhaal van de dolende ridder van La Mancha in beeld gebracht. Het is een produktie geworden waarin Van Reijn zelf een aandoenlijke Sancho Panza speelt en waarin het vergeefs vechten tegen onrecht centraal staat. Er zijn verbindingen gelegd met de tegenwoordige tijd, waarin de problematiek uit het boek van Cervantes voor een deel kan worden teruggevonden. De prachtige toneelbeelden die Van Reijn en de zijnen laten zien worden sprekend begeleid door Bob de Lange, die daarvoor zijn stem uitleende. Aanstaande zaterdag weer terug in de Haarlemse Stadsschouwburg in de avondvoorstelling. Zondag is er om 14.30 uur een matinee. Bij ons is’t anders. Waarom trouwen? Wel of geen kinderen? Trouw en ontrouw, alternatieve samenlevingsvormen en wat is de functie van het gezin? Dat. zijn de niet lichtvaardig gestelde vragen die toneelgezelschap Bloemgroep verwerkt heeft in de theaterproduktie „Bij ons is „Niet voor kinderen”. Vanavond is er nog een opvoering van Carrousel te zien in Pierrot’s Paradise, het kleine theatertje in De Egelantier, Gasthuisvest 47. Haarlem. Marie Antoinette. „French Gray” heet het solo-toneel dat de actrice Eva Sigsgaard vrijdag- en zaterdagavond in de Toneelschuur brengt. De Engelstalige produktie draagt als ondertitel „De laatste dagen van Marie Antoinette”. Eva, vooral bekend geworden door haar prachtige rol van Elektra in de Kiss-trilogie Oresteia. Nu laat zij de Franse koningin zien in de laatste fase van haar leven, terwijl zij in een duistere kerker op haar dood via de guillotine wacht. Als een opgejaagd dier probeert zij zich tegen haar lot te verzetten en ziet ze haar leven nog eenmaal voorbij trekken. ’t anders”. Een verhaal over mensen die uit elkaar gaan, kinderen die worden belemmerd in hun ontwikkeling, kortom de instorting van het huwelijk dat begon als een mooie droom, in de vaste overtuiging dat het in dit geval niet mis zou gaan. Shireen Strooker, normaal actrice bij het Werktheater, treedt op als gastregisseuse bij Bloemgroep, werkt onder auspiciën van de .Toneelraad Rotterdam. Van 23 t.m. 26 maart in de Toneelschuur. Frits Lambrechts. „Moeder, geef me nog eens raad”, zo luidt het tweede cabaretprogramma van Frits Lambrechts, dat op donderdag 24 maart in de Haarlemse Stadsschouwburg is te zien. Samen met Margriet de Groot en pianist Wim van de Meeberg tracht Lambrechts zijn publiek duidelijk te maken dat de wereld er beter uit zou zien als machthebbers en andere „hooggeplaatsten” hun moeder nog eens om raad zouden vragen. In Wankel Evenwicht. Toneelgroep Theater geeft vanavond in de Velsense Stadsschouwburg een opvoering van Edward Albee’s toneelspel „In wankel evenwicht”. In dit stuk, dat door Lo van Hensbergen is geregisseerd, stelt Albee de Amerikaanse samenleving en de neerslag daarvan op mensen die daarin moeten leven aan de kaak. Geen erg opwekkende wereld, waarin door luxe gedoofde illussies het menselijk bestaan ondermijnen. Centraal staat het gezin van Agnes en Tobias, een echtpaar op middelbare leeftijd, hun dochter Julia en Agnes’ jongere zuster Claire. In de loop der jaren heeft het gezin heel wat verwondingen opgelopen, kunstmatig geheeld, maar er is weinig voor nodig de littekens open te rijten. Elise Hoomans speelt de rol van Agnes en Bernhard Droog vertolkt die van Tobias. Elisabeth Andersen is Claire. Trompetsectie van The Caledonians, in meerder heid Zaanse bigband die vrijdagavond in de Zander zaal in Haarlem is te beluisteren Uiterst links Han de Jong die menig arrangement voor het orkest heeft geschreven ly Chaplin. In deze film, waarvan de titel om juridische redenen niet mag worden ernaast gelegd van komende zaterdag tot en met 2 april geëxposeerd in de tentoon stellingszaal van het gemeentehuis van Bloemendaal, Bloemendaalseweg 158 in Overveen. Zaterdagmiddag van 14-17 uur is er voor de eerste keer gelegenheid tot bezichtiging, daarna dagelijks, ook op zondag maar niet maandags volgens dezelfde uren. cultureel centrum tot en met 28 maart en Is dagelijks te zien van 10-22 uur uitgezonderd de zondag Henk Bakker. Amateurtoneelverenigmg Henk Bakker treedt op 24 maart op in de aula van de Scholengemeenschap van LTS aan de Floris van Adrichemlaan in Haarlem. Opgevoerd wordt de thriller „Een vrouw moest verdwijnen”. I I I :ech- hten !en" het spel is. Hij wordt de inzet van de spelletjes die Ferdy en de vrouw met hem spelen. Op zijn beurt probeert hij die twee weer om de tuin te leiden. Een versierpartij, die via een maskerade tot een ontnuchterend démasqué leidt. Spelers: Kimmy Berghout, Henriëtte Tol en Elias van Zanden. Regie Danny Kalmann. Jeugdvoorstelling. Zondagmiddag aanstaande is om 14.30 voor kinderen de voorstelling „Potverdrie vier, komt er nog wat van” in de Toneelschuur. November Steps. Het Nederlands Danstheater komt op 24 maart in de Stadsschouwburg van Velsen meteen balletprogramma dat bestaat uit •Troubadour. Miel Cools begint een graag geziene gast in Haarlem te worden. Hij komt hier met enige regelmaat en brengt dan steeds een nieuw programma dat altijd wel een aantal aantrekkelijke luis terliedjes met een (maatschappij-) kriti sche ondertoon bevat. Komende zaterdag avond is Cools in het Concertgebouw waar hij zich laat begeleiden door gitarist Klaus Flenter en Leo Goudriaan op bas. Aanvang 20.15 uur. •Strijkkwartet. De Italienische Serenade van Wolf, een strijkkwartet van Debussy en een strijkkwintet van Schubert vormen het programma dat het Amsterdams Strijkkwartet volgende week donderdag in het Concertgebouw in Haarlenj zullen uitvoeren. Het Amsterdams Strijkkwartet dat de laatste jaren op een hoog niveau begint te komen, onderging vrij recentelijk een wij ziging. Cellist René van Ast is namelijk vervangen door Ben de Ligt, voormalig lid van het uiteengevallen Amati kwartet. Van Ast zal overigens deze donderdag wel van de partij zijn, want hij is te beluiste ren in het strijkkwintet van Schubert. Het ensemble bestaat uit de violisten Jeanne- lotte Hertzberger en Jan Hulst en de alt violiste Rena Scholtens. •Kamerorkest. Dinsd 22 maart, om 20.15 uur, wordt in het raadhuis van Heemstede een voorjaarsconcert gegeven door het Heemsteeds Kamerorkest onder leiding van Iman Soeteman. Solisten zijn ditmaal het Hoornkwartet van het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Op het program ma staan werken van Grieg, Schubert (Onvoltooide Symfonie), Stravinsky en Schumann. •Engelmunduskerk. Onder leiding van Willem Fredenk Bon geeft de Amsterdam Sinfonietta zaterdag om 20.15 uur een concert in de Oude Engelmunduskerk in Vels^. Het ensemble geeft een uitvoering waaraan twee solisten medewerkem, con certmeester Else Krieg en de Egyptische pianist Ramzi Yassa. Stamitz, W.A. Mozart, Hartmann en Dvorak zijn de com ponisten van wie werken worden gespeeld Caledonians. Een fout in onze redactio nele „administratie” speelde ons vorige week parten voor wat betrof de aankondi ging van het concert dat The Caledonians voor de Haarlemse Jazz Club geven. We herstellen het bij deze: The Caledonians spelen komende vrijdagavond (22 uur) in de Zanderzaal, ingang Groot Heiligland 37 in Haarlem. De Noordhollandse forma tie heeft een uitstekend repertoire opge bouwd in de traditie van Count Basie met uitstapjes naar Thad J ones en Mel Lewis. Veel arrangementen worden geschreven door Han de Jong, een der blazers van deze bigband. Ab Struik, altsax en fluit, leidt dit orkest. Dusko Goykovich. Daags na het optre den van de Caledonians is er opnieuw magnifieke jazzmuziek in de Zanderzaal te verwachten. Ditmaal is het de Stichting •Leerlingen. In de Tuinzaal van het Con certgebouw in Haarlem wordt volgende week woensdag onder het motto „muziek in vrije uren” een uitvoering verzorgd door leerlingen van de Haarlemse Muziek school. De kamermuziek staat op deze avond, die om 19.30 uur centraal: solisten naast duo’s, trio’s en kleine ensembles. Er is een gevarieerd programma samenge steld waarin een gitaarsolo van Giuliani contrasteert met een volkslied uit Israel, een eigentijdse compositie voor drie dwarsfluiten, hobo, basklarinet, piano en slagwerk van de organist Jan Kleinbus- sink met een werk van John Dowland voor blokfluit. •Oratorium. Heemsteedse Cristelijke Oratorium Vereniging heeft dit jaar voor een andere versie van Bachs Johannes Passion gekozen die volgende week dins dag met medewerking van het Noordhol- lands Philharmonisch Orkest in het Con certgebouw in Haarlem wordt uitgevoerd. Aanvang 20.15 uur. Zoals bekend zijn van dit oratorium vier versies bewaard gebleven waarvan de eerste het meest wordt uitgevoerd. De HCOV kiest voor de tweede versie die in 1725 tot stand kwam, een jaar na de oor spronkelijke. Bach heeft in zijn tweede versie het beginkoor „Herr, unser Herr- scher” verwisseld voor het slotkoor van het eerste deel uit de Mattheus Passie, „O Mensch, bewein dein Sünde grosz”. Het slotkoraal „Ach Herr, lasz dein lieb Enge- lein” heeft plaats gemaakt voor de koraal- bewerking „Christe, du Lamm Gottes” uit de Cantate 23. Ook bij de aria’s zijn wijzi gingen aangebracht. Aan de uitvoering die onder leiding van Jan Pasveer staat, doen vele solisten mee. Tot de bekendste behoren Marjanne Kweksilber, sopraan; Marius van Altena, tenor; Max van Egmond, bas, terwijl Albert de Klerk het orgelspel verzorgt. Toneelscbuurproduktie. Vrij naar Gustav Meyrinks indringende roman De Golem heeft een groepje Haarlemmers onder leiding van Frans Lommerse een theaterproduktie gemaakt. Na het lezen van het boek schreef Lommerse een speeltekst, die tijdens de repetities steeds kon worden aangepast. Hoofdpersoon is een man die door een verwisseling in het bezit komt van de hoed van een zekere Athenasius Pernath. Als in een toestand tussen dromen en ontwaken maakt de man het leven van deze meester Pernath mee. Geïnspireerd door het zoeken naar eigen identiteit van de hoofdpersoon is het groepje spelers aan De Golem begonnen. Een golem is een kunstmatig uit klei of leem gevormd mens en stamt uit de joodse literatuur. Er zijn vele legenden over golems, het boek van Meyrink is in elk geval het meest beroemde golem verhaal. Voor de toneelscbuurproduktie is naar ontwerp van James van Gennip een omvangrijk decor gemaakt van gebruikt hout, touw, en reusachtige boomstronken. De speel vloer bestaat uit zand. Jaap van Manen maakte de muziek voor De Golem, die door de spelers zelf zal worden uitgevoerd, en Karool Vooges ontwierp de kostuums. Donderdagavond is er nog een laatste try-out in de Schuur en vrijdag volgt de première. Zaterdag is er weer een opvoering. De resterende opvoeringen zijn van 23 t.m. 26 maart en van 30 maart t.m. 2 april. De Golem zal in verband met de technische ejsen alleen in het eigen theater van de Toneelschuur gespeeld worden. Neerlands Hoop. Vanavonden morgenavond nog in de Stadsschouwburg van Haarlem: Freek en Bram in Neerlands Hoop Intérieur, het meest recente programma van dit tweetal dat tot het felste humoristenduo van eigen bodem kan worden gerekend. In een vaderlands-kleurig decor speelt de humor van De Jonge en Vermeulen zich ditmaal af, een burgermans woninginrichting, misschien wat buitenissig van teint in dat rood, wit en blauw, maar gelukkig ontbreekt de staande schemerlamp niet. Krachtige grappen vol inventieve vondsten rollen met ongekende vaart over de hoofden van het publiek, waarop Bram en Freek in elk geval voorlopig hun hoop gevestigd hebben. •Rusland. De lente mag dan nog niet eens begonnen zijn, voor het Noordhollands Philharmonisch Orkest begint het abonnements-seizoen al aardig aan het aflopen. Vrijdagavond geeft het orkest dat deze maand onder de gastdirectie staat van de Israëliër Yoav Talmi, het zesde en tevens laatste concert in de serie B (20.15 uur). De avond is gewijd aan werken van Russische componisten. Ter opening klinkt de Ouverture Prins Igor van Boro din. De Spaanse pianist Rafaël Orozco solieert vervolgens in de Rhapsodie op een thema van Paganini door Rachmani nov. Na de pauze tenslotte de Vierde Sym fonie van Tsjaikovsky. •Winterserie. Stadsorganist Piet Kee sluit vanavond de serie orgelbespelingen af voorzover die tijdens de wintermaanden plaatshadden in het Concertgebouw in Haarlem. Het Cavaillé-Coll orgel staat hem ten dienste voor werken van onder andere César Franck. Op dinsdag 12 april wordt de serie weer in de Grote Kerk voortgezet. Aanvang 20.15 uur. ■A Eva Sigsgaard als Marie Antoinette in .French Gray Lunchvoorstelling. Binnenkort gaat bij Centrum „Mono/Stereo” in première, een eenakter van Francisca van Vloten. Centrum is nog aan de mspeelvoorstellingen bezig en komt er komende woensdag mee in de Toneelschuur tijdens het lunch-uur (aanvang 12.30 uur). Op 24,25 en 26 maart zijn van dezelfde eenakter om 23.00 opvoeringen in de Toneelschuur, „Late Night”-voorstellingen genoemd, maar toegankelijk voor de vroege lunchtheaterprijs van 2,50; CJP zelfs voor de helft daarvan. Mono/Stereo speelt in de vroege ochtenduren, volgend op een feestje, waar Don en Ferdy elkaar hebben ontmoet. Don is met F. mee naar huis gegaan en komt na enige tijd tot de ontdekking dat er ook nog een vrouw in speelt behalve op de zessnarige ook op de 12-snarige gitaar. Hij is sinds vier jaar professioneel bezig en trad in die tijd op bijna alle bekende festivals in den lande Kadens. De Zolderserie wordt zater dagavond in zaal Kadens, Smedestraat 31 in Haarlem, voortgezet met een concert te geven door een trio dat bestaat uit eind examenkandidaten van het Amsterdams Conservatorium. René Eckhardt, piano; Harrie Starreveld, fluit en Mieke van Loon, cello spelen werken van Haydn, Martinu en Weber. De uitvoering begint om 20.15 uur. Dixieland. Vrijdagavond om 22 uur begint in sherrybodega De Gravin in de Gravinnesteeg in Haarlem een optreden van de Revival Jassband. In dit zes man tellende dixielandorkest speelt Ray Kaart trompet. Zaterdagavond in de bodega het vaste optreden van de Midgetown Jazz band. Engelse folk. David Ireland, bekend folkzanger uit Engeland is te gast in Ut Cafeetje aan de Spaarndamseweg 19 in Haarlem. Ireland, die gitaar speelt en een eigen repertoire heeft opgebouwd, treedt vanaf 20.30 uur on. Zero. In het theehuis van Zero (Bake- nessergracht 8 in Haarlem) is komende vrijdagavond levende muziek te beluiste ren. De groep Skeleton geeft dan een optreden dat om 21 uur begint. Pete Ber ryman speelt gitaar, Mick Bennett percus sie en Aad van der Horst fluit en piano. Bovendien zingen ze alledrie. Concertgebouw (Van Baerlestr., tel. 718345): Donderdag 17 maart, gr. zaai 20.15 uur- Abon nementsconcert. KI. zaal 20.15 uur: Instrumen tale serie. Quartetto Italiano. Werken van Schumann, Ravel e.a. Vrijdag 18 maart, gr. zaal 20.15 uur: Amsterdams PhilharmoniBch Orkest o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Shura Cherkassky, piano. Werken van Mozart, Schu mann e.a. Kl. zaal 20.15 uur. Michel Beroff, piano, Alan Civil, hoorn, Ulf Hoelscher, viool. Werken van Van Beethoven, Schumann e.a. Zaterdag 19 maart, gr. zaal 20.15 uur: Amster dams Philharmonisch Orkest oJ.v. Anton Kersjes, m.m.v. Shura Cherkassy, piano. Kl zaal 20.15 uur: Instrumentale serie Quartetto Italiano. Zondag 20 maart, gr. zaal 14.15 uur: Abonnementsconcert. Gr. zaal 20 uur: Amsterdamse Tramharmonie, o.l.v. Jan Ros, Volendams Operakoor, o.l.v. Reinhard van Randwijk, m.m.v. Patricia Madden, sopraan, Marco Bakker, tenor en Hans Broekman, pia no Operafragmen ten. Spiegelzaal 11-13 uur; Nederlandse Omroepstichting, Für EJise. Maandag 21 maart, gr. zaal 20.15 uur: Charles Aerts Theaterprodukties. Manitas de Plata en zijn ensemble. Ki. zaal 20.15 uur: Harro Ruijse- naars, solocellist Concertgebouworkest in gesprek met Jan Rubinstein. Voor de pauze: Harro Ruijsenaars, violoncel en Antoine Oomen, piano. Dinsdag 22 maart, gr. zaal 20 uur: Het Nederlandse Rode Kruis. Mariniers- kapel, Kon. Militaire Kapel, o.l.v. kap. dir. J. J. Koops en majoor dir. A. Posthumus. KI. zaal 20.15 uur: Bernard Kruysen, bariton en Gérard van Blerk, piano. Werken van Debus sy, Ravel e.a. Woensdag 23 maart, kl. zaal 12.30 uur: Gratis lunchconcert. Mark Lubotsky, viool en Luba Edlina, piano. Kl. zaal 20.15 uur: Quartetto Italiano Werken van Ravel, Brahms e.a. Stadsschouwburg (Leidseplein, tel. 242311): Donderdag 17 maart, 20.15 uur; Hét Nationale Ballet: „Donizetti Variaties”, „Jeuz”, „Le Tombeau de Couperin”. Vrijdag 18 maart, 20 uur en zondag 20 maart 13.30 uur: Ned. Ope rastichting: Wolfgang Amadeus Mozart, „Cosi fan tutte”, het Radio Kamerorkest o.l.v. Hans Vonk. Zaterdag 19 maart, 20.15 uur: Publieks- theater: ,JDe Kersetuin” van Anton Tsjechow. Maandag 21 maart geen voorstelling. Dinsdag 22 maart, 20 uur: Ned. Operastichting: Gaeta no Donizetti „Maria Stuarda”; Het Omroepor kest o.l.v. Richard Bonynge. Woensdag 23 maart, 20.15 uur: Het Nationale Ballet: „The four temperaments", „Jeux”, „Le Tombeau de Couperin”, nieuw ballet van Hans van Manen. Carré (Amstel, tel. 225225): t.e.m. 14 mei, dage lijks (beh. zondag en maandag) 20.15 uur: Toon Hermans. Nieuwe De la Mar Theater (Mamixstr., tel. 233462): t.e.m. 20 maart, dagelijks 20.15 uur: Theater van de lach: „Inpakken en wegwe zen", blijspel van Peter Yeldham met o.a. Carry Tefsen, John Lanting. 22 t.e.m. 31 maart, dagelijks (beh. maandag) 20.15 uur: Robert Long en Nelleke Burg: „En dat is twee”, m.m v. combo Henk de Jonge. Shaffy Theater (Keizersgracht, tel. 231311): t.e.m. 19 maart, dagelijks 22.15 uur, zuilenzaal: „De gezusters Bam" door The Bamsisters. T.e.m. 17 april, dagelijks (beh. ’s maandags) 20.30 uur, concertzaal: Toneelgroep Baal: Musical „Het Koninkrijk”. 22 maart t.e.m. 16 april, dagelijks (beh. zondag en maandag) 20.30 uur, Shaffyzaal: Tennessee Williams Projekt no. 7: „Small craft warnings”. Theater Tingel Tangel (N.Z. Voorburgwal, tel. 264695): t.e.m. 27 maart, dagelijks (beh. maan dag) 20.30 uur: Sietze Dolstra: „Vandaag is alweer gisteren” met het Trio Bert Stoots. Centrum Bellevue (Leidsekade, tel. 247248): t.e.m. zondag 20 maart, 20.30 uur: Toneelgroep Centrum: „Het 25ste uur” van George Tabori. ri- Een scène uit De Golem, toneeiprodukbe naar het gelijknamige boek van Gustav Meyrink November Steps, El Error, Symfonie in D van Joseph Haydn en een ballet van Nils Christe. Liselore Gerritsen. De werkgroep Assumburgtheater presenteert komende vrijdagavond in De Jansheeren aan de Kerkweg in Heemskerk Liselore Gerritsen met haar programma „Een klein concert 2 Heb je ons gezien?”. Triangel. Eveneens aanstaande vrijdag treedt in de hal van het gemeentehuis van Bennebroek het figuren theater Triangel op. Dit theater van Henk en Ans Boerwinkel vervangt het aanvankelijk geplande optreden van Jan Nelissen, die op medisch advies tijdelijk niet mag werken. Triangel brengt een programma van korte, vooral visuele nummers, fijnzinnig van compositie, met behulp van marionetten, maskers, stok en handpoppen, zpnder daarbij tekst te gebruiken. De voorstelling begint om 20 uur. Egelantier. Het swingende kwartet van saxofonist Bob Rigter treedt vanavond op in het café van cultureel centrum De Ege lantier, ingang Groot Heiligland 61 in Haarlem. Zondagmiddag is daar de befaamde Bigband „Loenen aan de Vecht” te verwachten met uitstekende rockjazz. Het programma voor volgende week dinsdag is nog niet bekend. Folktaveerne. Vanavond in folktaveer- ne De Teerling, Kleine Houtstraat 58 in Haarlem, een optreden van zanger Rob van Santen, aanvang 21 uur. Zijn materi aal bestaat uit traditionele, moderne en eigen teksten en muziek. Van Santen •Expositie. Grafiek van Anneke van der Mandele is tot en met 31 maart te zien in Gebouw Noord-Holland aan de J.J. Hamelinkstraat 4-6 in Haarlem. De expo sitie is'geopend op werkdagen van 9-17 uur. •Lóa. Zaterdag 19 maart opent om 20 uur een tentoonstelling van werk van Besson in Galerie Lóa, Lange Raamstraat 6 in Haarlem. Op donderdag, vrijdag en zater dag geopend van 14-18 uur, tot en met 9 april. Film. Deining, jeugdcentrum in de Rip- perdastraht 13a in Haarlem vertoont vrij dagavond om 20.30 uur een film van Char- 4- Naast keramiek van Wil de Bie uit Schoon, texbelre- Itets van Gerda Edens uit Spaamdam toont de Nieuwe Slof In Beverwijk objecten in textiel van de Haarlemse Corrie Wortel waarvan ditwandkleedtot de aardig- vermeld, begint Chaplin zijn carrière als ste behoort De tentoonstelling blijft in het nieuwe korporaal tijdens de Eerste Wereldoorlog in wie men de latere „grote dictator” kan herkennen die Duitsland naar de afgrond voert. •Verkade-albums. De kunstenaars Sjoerd Bakker, Jan Burgerhout, Joop Dam, Ite Siegers, Cecile Hessels en Paul Höhner hebben zich door de welbekende Verkade-albums laten inspireren. Ze zochten enkele plaatsen weer op en legden de veranderde situatie in aquarel vast. Hun werk wordt met de originele plaatjes Alhambra I (Weteringschans 134. 233192): „The pink panther strikes again", toeg. a.l. Dag 14.30, 1915 en 21 45 uur. zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Alhambra 2: „Foxtrot”, toeg. 18 j. Dag. 14,19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur Bellevue Cinerama (Mamixstr 400, 234876): .Muiterij op de Bounty”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Calypso (Mamixstr 402, 66227) Harry and Walter go to New York”, toeg. a.l Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Calypso Club: „Un Elephant ca trompe enorme- ment”, toeg. 14 j. Dag. 14.15,19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Vr. Za. nacht 24 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, 248933): Deep throat”, toeg. 18 j. Dag. 11.15, 12.30, 13.45, 15, 16.15, 17.30, 17.30, 18.45, 20 en 21.15 uur. Cineac Damrak I (Damrak 63, tel. 245648): „The enforcer”, toeg. 18 j. Dag. 13.30,16, 19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2: „Histoire d’O”, toeg. 18 j. Dag. 18.45 en 21.15 uur, do. vr. ma. di ook 13.15 en 15.30 uur. Cineac (Reg. Breestr. 31, 243639): „Two-minute warning”, toeg. 14 j. Dag. 13.30,'16, 19 en 21.30 uur, za zo. wo. alleen 19 en 21.30 uur. Cinema Int. (Aug Allbéplein 4, 151243): „Spar tacus”, toeg. 14 j. Dag. 20 uur. matinee’s za. en zo. 14 uur Cinetol (Tolstr. 160, 722291): „De komedianten toeg. 18 j. Do. 19.45 uur. Vanaf vrij. 18-3 dag. 20 en 22.15 uur „Delitto d'amore”, toeg. 18 j. Dag 19.45 en 22 uur ,,L’Affiche rouge”, tpeg. 18 j. City 1 (Leidseplein, 234579): „Reis der verdoem den”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20.15 uur. H City 2: „Silent Movie”, toeg. a.l. Dag. 13.30,19.30 H en 22 uur, zo. 14, 16.30, 19.30 en 22 uur. City 3: .Mysterie in Triplo”, toeg. 18 j. Dag 14.15,18.45 en 21.15 uur, (beh. za. zo. wo. midd.) zo. 18.45 en 21.15 uur.City 4: „Mr. Klein”, toeg. 14 j. Dag. 15, 18.30 en 21 uur, zo. 13,15.30.18.30 en 21 uur. K Corso (Kalverstr. 122, 234561): „De peetmoe der", toeg. 18 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. L Desmet (Plantage Middenlaan 4A, 226551): „Lawrence of Arabia”, toeg. 14 j. Dag. 20 uur. Du Midi (Apollolaan, 723653): „Scenes uit een huwelijk”, toeg. 18 j. Dag. 14 en 20 uur. H Flora (Amstelstr. 24, 230469): „Big Bad Mama”, toeg. 18 j. Dag. 19.15 en 21.30 uur, do. vr. ma. di. midd: 14 uur. Za. zo. midd. 14 uur, zon. 13.30 en 16 uur „De Appelbollenbende”, toeg. a.l. Kriterion (Roetersstr. 34, 231708): „Le juge et l’Assassin”, toeg. 18 j. Dag. 14, 19 en 22 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein, 235909): „Het genadeschot”, toeg. 18 j. Dag. 14.30,19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.30 en 22 uur. I Nöggerath (Reg. Breestr. 34, 230655): „Sex o’clock USA”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16. 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk 69,248933): „Aai poesje”, toeg. 18 j. Dag.11.30,13.30,15.30,17.30,19.30 en 21.30 uur, zo. vanaf 13.30 uur. Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein, 223542): „The Enforcer”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338, 723488): „De ver schrikkelijke man uit Saffie”, toeg. 18 j. Dag. 19 en 21.30 uur, za. zo. wo. 14 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 338, 723488): „Cousin, cousine", toeg. 14 j. Dag. 19.30 en 22 uur. Za. wo. 14.15 uur, zo. 13 en 15.15 uur „Pedro’s wonderbaarlijke wereldreis”, toeg. a.l. S Roxy (Kalverstraat 224, 232809): „Marathon Man”, toeg. 18 j. Dag. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 I uur. I Studio K (Roetersstr. 34, 231708): „Le corps de mon ennemi”, toeg. 18 j. Dag. 14.30,20, en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161,245790): „The maltese falcon”, toeg. 18 j. Dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14, 19.45 en 22 uur. Dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14, 19.45 en 22 uur „Lina Braake”, toeg. 18 j. Tuschinski KReg Breestr 26, 62633): „Twee zware jongens”, toeg. 14 j Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. f Tuschinski 2: „Gable and Lombard”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 3: „1900”, toeg. 18 j. Dag. 13 en 19 uur. Tuschinski 4: „Future world”, toeg. 14 j. Dag 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 5: .Midnight Cowboy", toeg. 18 j. Dag 14.30, 19 en 21.30 uur, za en zo. 13.30, 16. 19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, 237460): „De markiezin van O...”, toeg. 14 j. Dag. 19 en 21.30 uur, zo. 13, 15.30, 19 en 21.30 uur, vr. za. nacht 24 uur. Dusko Goykovich vanaf 22 uur laat spelen. De Joego-Slavische trompettist Dusko Goykovich speelde aan het einde van de jaren ’50 ruime tijd in het orkest Kunt Edelhagen waarna bij compositie en arrangeren studeerde in Amerika. In 1963 werd hij vooral bekend door met May nard Ferguson te gaan samenspelen, wiens orkest hij verruilde voor dat van Woody Herman. Terug in Europa for meerde Goykovich een eigen groep waar in verschillende, ook op de HJC bekende, musici hebben gespeeld zoals Bobby Jones en Ferdinand Povel. De huidige formatie bestaat uit louter sterren: tenorsaxofonist Sal Nastico, de gedeeltelijk aan de rechterhand verlamde pianist Horace Parian, bassist Wilbur Litt le en drummer Joe Nay. Shakey Sam. Komende zaterdag is in Centrum III aan de Herenweg 111 in Heemstede een optreden te verwachten van de Shakey Sam Bluesband voor leden en belangstellenden van sociëteit De Sneeuwbal. De Friese bluesgitarist en mondharmonicaspeler laat zich begelei den door dezelfde formatie die onlangs met hem op de HJC speelde: David Gar- deur, piano; Jan de Jong, bas en Jan Dijkstra, slagwerk. Functionele, strakke begeleiders die Shakey Sam de ruimte geven voor rauwe Chicago-blues en broze country-songs. Aanvang 21 uur. Fluit en piano. Volgende week donder dag (aanvang 20.15 uur) geven de fluitist Johan van Kempen en de pianiste Ineke Don een concert bij kaarslicht in de Her vormde Kerk op het Kerkplein in Bloe mendaal. Van Kempen, naast musicus en componist vooral bekend vanwege zijn muziekbeschouwingen in onze bladen zal met Ineke Don zowel gezamenlijk als solistisch te beluisteren zijn. Er staan composities ter uitvoering van Mozart, Cat Jazz Haarlem (een dochter van de Chopin, Reinecke en Dukas. In de pauze Haarlemse Jazz Club) die het kwintet wordt een glas wijn aangeboden. '9üs '><eis

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 17