Kernvraag Lichtboei-nrobleem Verheugende toezegging ministeri e van onderwijs Voetbalvelden gesloten Regio-congres van D’66 in Alkmaar WOENSDAG 30 MAART Politienieuws Geef Max de Zak naar Heemskerk Pop-diashow in Donkey BOC blij met komst Eén groot buurthuis of twee kleinere „Famila” „Heemskinderen” greep naast provinciale schaaktitel n w IM 8 L Koffieconcert in Huize Scheybeeck Zwemdiploma’s FRAAIE TWEEDE PLAATS VOOR SCHOOLTEAM OPERETTE-AVOND IN LOMMERLUST Klaverjassen G.S. keuren fase Jeugddienst >t uitbreidingsplan Westertuinen goed ■I 9 DONDERDAG 1 7 MAART BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 7 lar se (Van een onzer verslaggeefsters) Mammoet HEEMSKERK Voor het Ber lingh College is in Den Haag de toezegging losgepeuterd, dat het scholencomplex niet in semi-per- manente bouw zal mogen worden afgebouwd, maar in permanente, dus definitieve bouw. De perma nente bouw mag in september 1978 van start gaan en sluit dan aan op de nieuwbouw van de scholenge meenschap De Blinkerd voor lager en middelbaar beroepsonderwijs. - Het Regionaal Instituut Open baar Voortgezet Onderwijs Mid- den-Kennemerland zal de beide scholengemeenschappen dus in één bouwstroom kunnen verwezenlij ken met dezelfde aannemer en de zelfde architect. Ir. R. D. Bleeker zal de permanente nieuwbouw voor het Berlingh College ontwer pen. tale oppervlakte zal mogen bedra gen. Ook over de aanleg van sportter reinen ten behoeve van beide scho lengemeenschappen zijn door het ministerie toezeggingen gedaan. Nog niet bekend is hoeveel de to- WMO z k: ring i (Van een onzer verslaggeefsters) 2S /Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) Zondagmorgen BEVERWIJK. (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een medewerker) 2-3, Tetterodeschool 23 i toernooien worden De met kle- van drie 18 het De in september geplande opening van Famila in het Beverplan is on langs in een vergadering van het dage lijks bestuur van het overkoepelende orgaan voor dedetailhandel ter sprake gekomen. Bij het zelfbedieningswaren- huis is plaats voor 240 werknemers. aties ht of ags. i9 3 M| Volgens de heer Roozen zal men eerst in overleg met de buurthuizen tot over eenstemming moeten komen Over het antwoord op wat naar zijn mening de kernvraag is, namelijk moet men één groot buurthuis of twee kleinere gaan stichten. In de buurthuissector zijn na melijk stemmen te beluisteren die meer voordelen, onder meer van een grotere wijkgebondenheid zien in twee kleinere buurthuizen dan in één groot buurthuis ten behoeve van vier wijken, maar de discussie daarover moet eigenlijk nog op gang komen. Ongeval Een uit Akersloot gleed gisteren bij het ia den on het veilingterrein aan de Bever- wijkse Parallelweg uit, viel, kwam onge lukkig terecht en brak zijn linker-on- derbeen. De man is in het St. Jozefzie- kenhuis in Heemskerk opgenomen Aanhouding De politie Beverwijk heeft gisteren drie schooljongens uit de leeftijdsgroep 14 tot 15 jaar aangehou den. De jongens bekenden op 6 maart de ruit van een kapperszaak aan de Hendrik Mandeweg te hebben vernield en een tableau met sigarettenaanstekers te hebben gestolen. Enkele aanstekers konden worden teruggevonden. Na ver hoor is het trio weer naar huis gestuurd. Blijkens mededelingen van het dage lijks bestuur van het Regionaal Instituut zijn er door het ministerie bepaalde toe zeggingen gedaan met betrekking tot de sportvelden voor deze onderwijsgiganten, maar zal het ministerie nog nadere me dedelingen doen over de totale opper vlakte die deze mogen beslaan. Op basis van huidige normen, toegepast voor drieduizend leerlingen, zal dat sportpark niet van geringe ontvang kunnen zijn. De naaste omgeving van de school Ijjkt daarvoor, gezien ook de plannen voor de bouw van een belastingkantoor in de zelfde hoek, ontoereikend aan de scho lenzijde van de door te trekken Ples- manweg. Uitslagen: O. S. Petter-Beumerschool Heemskinderen Enkele dagen voor de datum van in zameling zal er huis aan huis een gele zak worden verspreid. De zakken kun nen worden gevuld met kleding of huis- houdtextiel. Later wordt de inhoud ge sorteerd op vodden en draagbare ding. Van de opbrengst wordt iedere 10.000 kilogram kleding Van de opbrengst 10.000 kilogram Het Berlingh College, nu nog groten deels gehuisvest in houten noodlokalen in de hoek van de Van Rlemsdijklaan en de oude Jan 'van Kuilt''' Volgens de heer Roozen zijn de stand punten van Beverwijk en Heemskerk tijdens het betreffende gesprek vooral ook' door informatie van Heemskerkse zijde nader tot elkaar gekomen. Een rol heeft daarin ook gespeeld het doorspre ken van de consequenties van de nieuwe njksbijdrageregeling voor de verschil lende gemeenten. Op basis van de aanwezige buurthuis voorzieningen kregen Heemskerk en Be verwijk tot nu toe een uitkering uit de rljkspot in de verhouding ƒ44,- staat tot I 24,-. De gemeente Heemskerk stond daarbij landelijk gezien op een zeer hoog peil, terwijl Beverwijk lang niet aan dat optimale niveau toekwam. HEEMSKERK. Geef Max de Zak komt opnieuw in Heemskerk. Woensdag 30 maart houdt de Stichting Max Tail leur een inzamelaktie van gedragen kle ding. Eindstand (De cijfers stellen respectie velijk voor: wedstrijden, matchpun ten en bordpunten); 1. Beumerschool (Edam) 3, 4, 9; 2. Heemskinderen (Heemskerk 3, 4 8; 3. Tetterodeschool (Haarlem) 3 3 7; 4. S. Petten 3 1 5*/s. De Heemskinderen kunnen terugzien op een goed toernooi. Van de 300 scho len die aan de start verschenen eind vorig jaar hebben zij zich als tweede weten te plaatsen. In de eerste van de finale speelden de Heemskerkers 2%-2% tegen de Tetterodeschoo. uit Haarlem. Triest was hierbij dat Ricardo Dibucchianico op winst stond doch door dat zijn vlag viel behaalde hij slechts remise. Naar later bleek was dit extra puntje genoeg geweest om winnaar te worden. Ook in de tweede ronde kwamen de leerlingen van onderwijzer De Vries niet verder dan remise, terwijl de Beumer school uit Edam zijn tweede wedstrijd won. Na deze ronde waren de Openbare school uit Petten en de Tetterodeschool al uitgeschakeld voor de eerste nlaats. De Heemskinderen kon dan alleen nog kampioen worden indien met minstens S’/s-l’A gewonnen zou worden van de Beumerschool. In het begin Hen alles voorspoedig. Erik Buis tekende snel 1-0 voor zijn school aan. Dick-Peter Dekker won met overmacht van zijn tegen standster en bracht hiermee de stand op 2-0. Bovendien scoorde zijn broer Marcel het derde punt, zodat nog slechts een half puntje de Heemskinderen van de titel afhield. Het mocht echter niet luk ken, Ricardo Dibucchianico en Marco ter Lingen deden hun uiterste best, doch slaagden er niet in om in om dat halve puntje te bemachtigen. Er is slechts één troost voor de Heemskerkers: zij slaag den er als enigen in de Noordhollandse kampioen te verslaan. In aanwezigheid van de wethouder s Vos en Van Herpen reikte de heer Boersma van de schaakbond de prijzen Om de bestuurskracht van de afdeling te vergroten werd de Heemskerker Jaap Nijssen bereid gevonden de functie van tweede secretaris op zich te nemen. De leden hadden geen moeite met het voor stel om, naast de contributie, jaarlijks een tientje in de partijkas te stoppen, want met de financiën van de afdeling is het nog steeds slecht gesteld. BEVERWIJK In de strijd om het Noordhollands kampioenschap school- schaken, bleek de Heemskinderenschool uit Heemskerk net niet in staat om de begeerde eerste plaats te behalen die recht geeft op een plaats in de strijd om het Nederlands kampioenschap. uit. Als extraatje had de heer Van Herpen voor de kampioen een gouac i plak van de gemeente Heemskerk mee genomen. Bovendien werden alle spelers in het bezit gesteld van een zilveren hérinneringsmedaille van de gemeente Heemskerk, een geste die de heer Boers ma zeer op prijs stelde. Het zogenoemde plan-Dijkstra, om de Egbertschool tot buurthuis om te bou wen. is in het gesprek tussen de colleges slechts zijdelings ter sprake gekomen. Wethouder P. Vos lichtte dit als volgt toe: ..Als het Beverwijkse plan niet haalbaar blijkt te zijn, kan die Egbert school als een goed alternatief dienen”. Maar daarbij hangt dus ook weer veel af van het antwoord op de vraag of men één groot buurthuis of twee kleinere buurthuizen moet stichten ter vervan ging van de huidige Lichtboei. HEEMSKERK. Dominee Bijl uit Castricum zal zonaag 20 maart in de hervormdl-gerelorrreerde jeugddienst in de kerk aan het Kerkplein spreken over ..Het ene kruis is ’t andere niet”. Zan- ger-gitarist Joop Koens levert een muzi kale bijdrage. HEEMSKERK. Tijdens de weke lijkse persconferentie heeft ook het col lege van burgemeester en wethouders van Heemskerk zich positief uitgelaten over het gesprek met het college van Beverwijk over het nieuwe buurthuis „De Lichtboei”. Van Beverwijkse zijde is het gesprek al eerder als positief en nuttig gewaardeerd. „We komen er wel uit”, was het commentaar van loco-burgemeester H. J. M. Roozen, hoewel hij niet verheelde dat er nog een lange weg van overleg te gaan valt. 2V-2-'1x/z, O.S. Petten - Heemskinderen 21/2-214, Beumer-Tetterodesch. 4-1. Tet terode - O. S. Petten 2 21/;-l‘/2. Heem- kinderen Beumer 3-2. mensen een vakantiereis of een reuma- patient een drieweekse kuurreis naar Oostenrijk aangeboden. In samenwer king met de sociale diensten wijst de Stichting de sociaal en maatschappelijk verdrukten aan, die van een vakantie mogen genieten. weer een gemeenschap van scholen vor men binnen het Regionaal Instituut, ir totaal volgens de verwachtingen zo’n drieduizend leerlingen tellen. BEVERWIJK. Gedeputeerde Staten hebben woensdag fase C van het uit breidingsplan Westertuinen goedgekeurd. In dit gedeelte van Beverwijks laatste nieuwe wijk komen 27 premie-woningen en 27 woningen in de vrije sector. De huizen zijn bestemd voor de Beverwijkse woningzoekenden en voo- Bcrc i ke. die een huis achterlaten, waarin een door de gemeente aan te wijzen huurder kan wonen. De voorzitter van het Regionaal Insti tuut dé heer A. F. M. van Herpen, tevens onderwijswethouder van Heems kerk, is zeer enthousiast terug gekomen uit Den Haag na de bespreking op het ministerie van onderwijs en wetenschap pen die tot deze verheugende resultaten hebben geleid. Al geruime tijd geleden werd door het ministerie goedkeuring verleend voor de afbouw van het Berlingh College, maar toen voor semi-permanente bouw, dus met een tijdelijk karakter en alle beper kingen die dat oplegt. Van die goedkeuring is toen niet di rect gebruik gemaakt. In overleg met de directie van het Berlingh College besloot het bestuur eerst met de nieuwbouw van de scholengemeenschap De Blinkerd te beginnen, die op dat moment urgenter was. Twee scholengemeenschappen tege lijk bouwen zou ook een grote belasting van het regionaal Instituut en de daarin samenwerkende gemeenten zijn geweest. Een andere overweging om de bouw van her Berlingh College uit te stellen was evenwel om tijdens de bouw van ..De Blinkerd" te trachten de goedkeuring BEVERWIJK. Dinsdag zijn in het sportfondsenbad de volgende kandidaten geslaagd voor het kleuterbrevetBertus Beers, Ron Dijkman Dulkes, Sabine van der Heide, Wendy Janssen, Yvonne Kla ver, Anita van der Kolk, Carola Rooij- 31-jarige chauffeur mans, Carla Sanna en Anita Zwanen burg. Het B-diploma: Saskia Bergsma, Mare Brinkman, Melinda van Jelgerhuis, Anette Meyne, Maria Smeraglia, Sandra Vellema, Nanne Vos en Jeroen Zonne veld. Het C-diploma: Ilja Groot en Peter Kits. Nu de verwachting is. dat er vla de nieuwe rijksbijdrageregeling, die onder meer uitgaat van herschikking van man kracht en een efficiëntere benutting van de beschikbare accommodatie zeker voor Heemskerk niet veel groei in het totale budget 'is te verwachten, wordt ook voor het Beverwijkse gemeentebestuur de Heemskerkse aarzeling duidelijker om nog meer geld in de buurthuisvoorzie- riingen te steken. Bovendien, aldus de BOC, wordt er ,een enorm klantenpotentiëel zowel uit de regio IJmond als uit de regio Noord-Kennemerland en de Zaan streek naar Beverwijk getrokken. Van deze klantentoevloed kunnen alle on dernemers meeprofiteren. Dat tevens de concurrentiestrijd verscherpt zal worden, acht het dagelijks bestuur van de middenstandsorganisatie geen on- overkomenlijk probleem. De consu ment zal deze versbherping als posi tief ervaren. Voorts zal deze conse quentie van de komst van Famila de bestaande ondernemers in hun com- merciëel beleid stimuleren: verschil lenden zullen zich bezinnen op aan- oass.ng nari de nieuwe situatie. HEEMSKERK. In het jongerencen trum Donkey Shot wordt zondagavond 20 maart een pop-diashow gegeven. Deze show omvat 500 dia’s die filmisch in elkaar overvloeien en die met stereoge luid worden begeleid. Zeven Nederlandse popsterren doen in dit programma hun verhaal, namelijk Maggie McNeal, Peter Koelewijn, de Tumbleweeds, Armand, Long Tall Ernie Bots en Golden Earring. De gesprekken zijn gericht op drie hoofdtema's. de werkomstandigheden van een popster, de zeggenschap over zijn eigen produktie en zijn of haar sociale positie. gesprekken worden afgewisseld tijdens hun optreden gemaakte beelden. Volgens velen zijn het de platenmaat schappijen en de muziekuitgeverijen die veel aan de popsterren verdienen. Zij bepalen veelal welke plaat een hit moet worden. Als de keuze aan de mensen zelf zou worden overgelaten zouden er wellicht heel andere hits worden geko zen. Interessant zijn de reacties in hel derde deel van de show als aan do artiesten wordt gevraagd of zij bang zijn om werkloos te worden. Aan de dia show werd medewerking verleend door kritische filmers uit Breda. De show begint rond half negen en de toegang is gratis. BEVERWIJK. De Beverwijkse Ondernemers Centrale ervaart het als positief dat een bedrijf als het zelfbe- dieningswarenhuis Famila de keuze heeft laten vallen op Beverwijk. Zo wel op de werkgelegenheid als op de regionale betekenis van Beverwijk als koopcentrum kan Famila een gunsti ge invloed uitoefenen, zo meent de BOC. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Zeventien van de 43 leden van de afdeling IJmond van D’66 bezochten woensdagavond de tweede vergadering na de heroprichting van de afdeling in januari. In „Bellevue” bespraken de D'66-ers diverse zaken, die verband houden met de komende Tweede Kamerverkiezingen. De afdeling laat de regionale zaken nog even rusten en gaat zich vooralsnog oriënteren op deze verkiezingen, zo zei voorzitter Frank Baas. Provinciale Sta tenlid Jan de Lange van D’66 komt vier april naar De Nieuwe Slof en opent daarmee de verkiezingstoernee van de democraten in Kennemerland. Partij voorzitter mr. Glastra van Loon is op 13 mei in de IJmond. Waar deze verkie zingsbijeenkomst wordt gehouden is nog niet bekend. Als klap op de vuurpijl verschijnt fractie-voorzitter Jan Terlouw op 25 april in de Haarlemse Stadsschouwburg. Voorzitter Baas memoreerde, dat op zaterdag 2 april in Alkmaar het regio- congres Noord-Holland wordt gehouden. Wat de vorderingen in de nieuwbouw van de lagere technische school betreft kan nog worden meegedeeld, dat de praktij kvleugel half mei gereed komt. BEVERWIJK. Woensdagavond maart wordt in de zaal van Lommerlust aan de Alkmaarseweg de operette „Der Fledermaus” van Strauss opgevoerd. De ze operette-avond, georganiseerd door de parochieraad St. Agatha „Werkgroep Be jaardenzorg”, begint om half acht. Berlingh College krijgt nu een volwaardig gebouwencomplex BEVERWIJK. Vrijdagavond maart is er weef klaverjassen in gebouwtje van de BHK aan de Groene- laan. aanvang 20 uur. Alleen het strikt handhaven van deze na overleg vastgestelde maatregel kan volgens wethouder voor sportzaken me vrouw J. H. Vervelae-Wagenaar de ga rantie bieden dat de vélden in het com- petitieseizoen goed bespeelbaar zijn. Rust voor de velden acht zij noodza kelijk, omdat het gras vooral in mei en iuni de kans moet krijgen om te groei en. Het onderhoudsschema is strak opge steld. Onthèffingen zouden de resultaten van dit onderhoudsschema ernstig aan tasten. voor semi-permanente bouw van hef Berlingh Colleg om te zetten in een goedkeuring voor permanente bouw. In die opzet is men nu geslaagd. Het Berlingh College voor mavo, havo atheneum en gymnasium telt op het ogenblik zo’n twaalfhonderd leerlingen, die nu nog grotendeels in houten noodlo kalen zijn gehuisvest. De eerste fase van de nieuwbouw is in semi-permanente bouw uitgevoerd en die vleugel, al ge ruime tijd in gebruik, blijft uiteraard staan, evenals de in de eerste fase ge reed gekomen stenen gymnastieklokalen. De nieuwbouw die nu op stapel komt te staan zal zo’n twintig leslokalen omvat ten met een aantal praktijklokalen, on der meer voor natuur- en scheikunde, voorts een grote aula, rectorenkamers, lerarenkamers en tal van centrale voor zieningen die bij permanente bouw zijn toegestaan. Een groot voordeel van de permanente bouw boven de semi-perma nente is ook de veel betere geluidsisola tie. om half twaalf begint in Huize Scheybeeck een koffieconcert, dat door de Bever wijkse Muziekschool zal worden ver zorgd. De toegang is gratis. Wel zal na afloop gevraagd worden een kleine bij drage te schenken. De opbrengst is be stemd voor <je Muziekschool. André Kaart, directeur van de Muziekschool, zal het programma nader toelichten. In de toekomst zullen de twee scho lengemeenschappen Berlingh College en De Blinkerd, die samen als het ware HEEMSKERK. In de gemeente Heemskerk zal niet meer worden afge weken van de regeling, dat de voetbal velden na de eerste zondag in mei niet meer mogen worden bespeeld tot 12 augustus. Ook voor toernooien zullen geen ontheffingen meer worden ver leend. 'V ■-

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9