■na Gerrie Knetemann: zo'n coureur is beslist geen schande Verlies van 9 r problemen op Voor proftennistoernooi in ,,Ahoy 99 toto-lotto Beusekom twee Stout geschorst E Shell helpt öeell L Dopingcontrole leverde weer keer geplaatst Kortsnoi; zege Larsen n Shell helpt de autokosten drukken. „Tweede worden achter 3 I J „WAT MAERTENS LIET ZIEN WAS GROOTS” WTTiTX'G „All England” I KJ 1 8 MAART 19 7 7 SPORT Door Peter Heerkens ’KI \4cl mankementen aan uw auto kunt u ontdekken voor ze veel geld gaan kosten. Kijkmaar eens in het gratis verkrijgbare boekje „Shell helpt? deel 1. Daarin staan een paar handige kontrole-tips, die u makkelijk zeil kunt uitvoeren. Zoals het nakijken van de kontrolelamp- jes op het dashboard. Heel simpel en toch erg nuttig om reparatiekosten te voorkomen. Autorijden is tenslotte al duur genoeg. Noggeenboekjeontvangen? Vraag er dan even naar bij een Shell verkooppunt. Ijzersterke Content gaanltosten-^ X 31 9 THEVENET 9 9 Okker Gunstige loting ft i TOM OKKER: tegen Cox (ADVERTENTIE) Shell tip no. 1 Piet Ridder Daags tevoren, toen er tijdens Parijs- Nice voor het eerst controle was, blij ken de Peugeot-renners in het peloton steun gezocht te hebben voor een boy- cot Ze vroegen hun collega’s echter tevergeefs het onderzoek te mijden. NICE. De dopingcontrole in de wielersport is aan het slot van Parijs- Nice weer eens flink in opspraak geko men. Frankrijks vedette Bernard The- venet liep in Nice weg van de controle en riskeerde daarmee een pittige straf, en Freddy Maertens bracht ruim drie uur door in het wachtlokaal alvorens hij aan zijn verplichting kon voldoen. De dopingcontrole gebeurt in Frank rijk sinds dit seizoen op een nieuwe basis, nadat de nationale bond zich onder de druk van de renners distanti eerde. Afgelopen winter werd - nadat de coureurs via de „affaire-Dard” hun zin hadden gekregen - besloten de con troles voortaan niet meer zelf te doen, maar over te laten aan de overheid. Het ministerie van jeugd en sport is er nu mee belast en kwam tijdens de finale van Parijs-Nice voor het eerst in actie. Treurnis werd er ook aangericht onder de Fransen, die helemaal niets wisten te winnen in deze wedstrijd. En tegenvallend was tenslotte ook de rol van Eddy Merckx, die weliswaar een etappe won, maar die verder weinig liet zien en tot ieders verba zing de finish niet haalde. Hij vertrok niet voor de laatste etappe, waarin zijn ploeg genoot Patrick Sercu de massasprint weer won, met de verklaring dat hij te veel last had van een verkoudheid. komt, dat staat voor mij vast. Die jongen is gewoon niet tegen te houden”. Betty Stöve, Nederlands beste tennis speelster, „scoort” in de reeks Virginia Slimstoernooien een gemiddelde van bij na 11.000 gulden. Nadat acht toernooien van deze reeks voor uitsluitend dames zijn afgewerkt, heeft Betty Stöve 35.000 dollar verdiend, ongeveer 87.000 gulden. De Nederlandse speelster bezet daar mee de zesde plaats, op ruime afstand van de vroegere Tsjechoslowaakse Martina Navratilova, die de top-tien aanvoert met een winstsom van meer dan 120.000 dol lar. Navratilova overtreft tot nu toe zelfs Chris Evert. Opvallend in Parijs-Nice was ook Jan Raas, die een paar degelijke aanvallen Beide spelers hebben thans elk 3 punten verzameld. Er moeten nog zes partijen worden gespeeld. De eerste vier waren geëindigd in remi se. De vijfde werd gewonnen door Korts- noi en de laatste dus door zijn tegen stander. Zaterdag wordt de zevende partij gespeeld. ZEIST (ANP). Vijf spelers uit de eredivisie zullen één weekeinde moeten overslaan als gevolg van straffen, die de tuchtcommissie van de KNVB heeft uit gesproken. Het vijftal bestaat uit Van Vliet (Den Haag), Stout (Telstar), Wetzel (FC Amsterdam), Koenders (De Graaf schap) en Istatov (Utrecht). DEN HAAG (ANP). Nederlands top- speelster Joke van Beusekom is twee keer „geplaatst” voor de All-Engeland- badmintonkampioenschappen, die van 23 tot 26 maart in Londen worden gehouden. Succesvol in de ploeg van Peter Post was vooral ook het debuut van Henk Lubberding, die een ijzersterke bleek. Post: „Daar gaan we nog veel van horen”. Lubberding over zijn eerste grote prof- koers: „Het had beter gekund. Wanneer ik niet zoveel voor Thurau en Knetemann had hoeven doen, zou ik in het eindklas sement beter hebben gestaan. Maar ja, het is logisch dat ik knechtenwerk moest doen”. LUCCA (Italië) (AP). Oud- wereldkampioen Tigran Petrosjan heeft in Lucca (Italië) zijn landgenoot Viktor Kortsnoi in hun zesde partij van het kandidatentoernooi voor het wereldkam pioenschap schaken na slechts 36 zetten verslagen. Drie doden en tien zwaargewonden vormden de balans van de feestelijkheden, die zondag het gevolg waren van de plaatsing van het Bolivi aanse voetbalelftal voor de tweede Zuidameri- kaanse voorronde van het toernooi om het wereldkampioenschap Dat leidde meteen tot een rel, toen Thevenet wegliep. Hij gaf een urines- taal, terwijl de dokter zich even verwij derde en daar werd geen genoegen mee genomen. Hetzelfde overkwam Knetemann, maar die bleef voor ene tweede controle terwijl Thevenet ver ontwaardigd opstapte. J/s u het kontakt aanzei moeten er 2 kontrolelampjes gaan branden: dat voot de oliedruk en dat voor de dynamo. Na het starten moeten die lampjes weer uitgaan. Als dat met gebeurt, moet u direkt naar een vakman om verdere narigheid te voorkomen. In het peloton werd daar overigens anders over geoordeeld. Knetemann: „Hij heeft eigenlijk alleen aan De Meyer en Pollentier iets, de rest hangt van narig heid aan elkaar”. Hennie Kuiper, als we reldkampioen de voorganger van Freddy Maertens, constateerde bovendien: „Die jongens reden te weinig in echt ploegver- band. Ze werkten wel hard, maar het ging te individualistisch. De renners van Merckx maakten er altijd meer teamwork van, ik vond die gedisciplineerder. Maer tens mist volgens mij nog het echte over wicht. In het hele peloton trouwens. Merckx was wat je noemt een echte leider, hij had gezag. Maertens niet. Maar het NICE. In het bezit van een splinternieuwe auto die als prijs voor de eind overwinnaar was gereserveerd, een al even hard glimmende 500 cc-motor, die zijn triomf in het puntenklassement bekroonde, een pak Franse francs (waaronder 10.000 voor de eerste plaats in het slotklassement) dat de prijzenpot nagenoeg leeg maakte, 13 witte truien, waarmee de algehele overmacht werd getekend, en een aantal varia- prijzen, zoals radio’s, bekers en ski’s, is Freddy Maertens uit Parijs-Nice gestapt. Met hem leverde de koers naar de zon een schitterende winnaar af. Bent Larsen heeft de spanning in zijn tweekamp met Lajos Portisch weer terug gebracht. De Deense grootmeester won donderdagmiddag verrassend snel het eindspel van de woensdag afgebroken zevende partij en reduceerde zodoende de achterstand tot 3-4. Portisch staat nog voor, maar de nederlaag moet toch hard bij hem zijn aangekomen. De Hongaar zag het voor hervatting al niet meer zitten. Somber kijkend zat hij in de spelersruimte, ongetwijfeld met zijn gedachten nog steeds bij zijn onvergeeflij ke blunder op de 23ste zet. Merkwaardig genoeg stond het gezicht van Larsen bij de hervatting ook al niet overmatig vrolijk. De Deen wist dat hij kansen had, maar hoe moeilijk zou het allemaal nog kunnen worden en hoe lang zou het nog kunnen duren. Des te verrassender was het, dat het slot van de partij slechts iets meer dan 20 zetten vergde en dat nog voor half vier Portisch mistroostig de koning omlegde. Maar de Hongaar nam zijn nederlaag als een „goede verliezer”. Hij schudde Larsen de hand en ging vervolgens nijver met hem analyseren op de mogelijkheden van het moeilijke eindspel. Larsen, die zich er naar eigen zeggen geheel op had ingesteld zes uur te moeten zwoegen voor een misschien nauwelijks haalbaar punt, was verbaasd en verheugd over de snelle afloop. Portisch had zich zwak verdedigd, dat is duidelijk. In ieder geval zou hij het Larsen met 44. ,ke6 (inplaats van het passieve kf7) verschrik kelijk moeilijk hebben gemaakt. „Ik weet niet eens, welk plan ik dan had moeten volgen, ik had eigenlijk niet eens een goed plan", zei de Deen na afloop heel open hartig. Een veeg teken overigens voor Portisch, dat hij nu al voor de tweede keer een naar remise neigend eindspel heeft verspeeld. Voor Larsen is dat kennelijk op het vlak, waar men die niet zou vermoeden: de behandeling van eenvoudige stellingen. De negende partij tussen de Rus Boris Spasski (wit) en de Tsjech Vlastimil Hort (zwart) is in Reykjavik na 36 zetten in remise geëindigd. De stand is 5-4 voor Spasski. Maertens etaleerde zijn kwaliteiten in deze Parijs-Nice vooral door de grootste eenvoud die het wielrennen in theorie kent, maar waarvan in de praktijk de moeilijkheidsgraad bijzonder hoog ligt: op kop het tempo zo hoog houden, dat er voor de tegenstanders geen demarreren aan is. Freddy Maertens deed dat zo magi straal, dat de achtdaagse door Frankrijk een uiterst boeiende koers werd, die voor de minder in vorm zijnde coureurs echter ruïneus verliep. Beroemde namen werden afgevoerd als die van debutanten; Ocana en Lopez Carril staakten de strijd. Toer- winnaar Lucien van Impe kreeg geen kans om op te vallen en finishte op 4 minuten. Joop Zoetemelk bespaarde zich de schande van een onvergetelijk slechte plaats in het eindklassement (hij eindigde in het eerste deel van de voorlaatste etap pe weer met ruime achterstand: 19 minu ten) door niet te vertrekken in de tijdrit, waarmee hij van de deelnemerslijst ver dween toen hij in totaal 1 uur en 21 minuten achter lag op Maertens. De partijen voor de eerste ronde zien er als volgt uit: Dick Stockton (VS)-Harold Solomon (VS), Vijay Amritraj (India)-Manolo Orantes (Spanje), Corrado Barazzutti (It)-Ray Moore (Z.A.), Wojtek Fibak (Polen)-Eddie Dibbs (VS), Cliff Drysdale (VS)-Onny Parun (N.Z), Tom Okker (Ned)-Mark Cox (GB), John Alexander (Austrj-Adriano Panatta (It), Jan Kodes (Tsj.Sl)- Ilie Nastase (Roem). Duidelijk op hun taak berekende knechten waren er voor Maertens in deze Parijs-Nice slechts twee: Pollentier en De Meyer. Maar voor dergelijke kritiek wilde Maertens aan het eind van de race zijn hulpkrachten sparen. „Ik ben con tent”, oordeelde hij. „Ze hebben goed gewerkt, allemaal. Allez, wat wilt ge? Ik kan niet in hunne zak kruipen en er 20 kilometer voor de meet uit komen om te gaan winnenWat ze moesten doen, deden ze goed”. Jan Timman heeft zich hersteld van een korte inzinking tijdens het internatio nale schaaktoernooi van Bad Lauterberg (Wdl). De nationale kampioen won zijn afgebroken partij tegen Liberzon en ver sloeg in de tiende ronde Hermann, Hij kwam daardoor op een gedeelde derde plaats met zes punten, twee minder dan leider Anatoli Karpov. De Russische wereldkampioen versloeg Miles. Genna Sosonko staat na een remise tegen Csom met 5% punt op een gedeelde zesde plaats. Voor, tijdens en na de UEFA-bekerwedstrijd Juventus-FC Magdeburg, woensdagavond in Turijn, hebben zich ernstige ongeregeldheden voorgedaan. Supporters van de andere club uit Turijn, AC Torino, daagden aanhangers van Juventus uit waardoor massale vechtpartijen ontstonden. De supporters van Juventus namen daarop wraak door enkele clublokalen van Torino te vernielen. Bij de rellen vielen tiental len gewonden, die in ziekenhuizen moesten wor den behandeld. De politie verrichtte vijftien arrestaties. opzette. Raas, die een goede indruk achter- liet: „Ik reed beter bergop dan ik ooit heb gedaan. Het was hier vooral mijn bedoeling goed in het eindklassement te komen, daar heb ik in een ronde nog nooit op gemikt. Het is me niet tegengevallen” Pe uitslag van de laatste etappe over 106 kilometer van Draguignan naar Nice is: 1. Sercu (Bel) 2.34.53 (met bon. 2.34.500, 2. Maer tens (Bel) z.t. (met bon. 2.34.510, 3. Wesemael (Bel) z.t (met bon.) 2.34.52,4. Verbeeck (Bel) z.t., 5. Mazzantini 2.34.53, 6. Priem (Ned), 7. Van Sweetvelt (Bel), 8. Sibille (Fra), 9. Colombo (Ita), 10. Ovion (Fra), 16. Raas (Ned), 23. Lubberding (Ned), 39. Knetemann (Ned), 58 Thurau (WD1), 59 Pronk (Ned), 61. Kuiper (Ned) allen dezelfde tijd als Mazzantini, 73. Schuiten(Ned)2.42.17,76. Den Hartog (Ned) 2.47.18, 84. Gevers (Ned) 2.53.01, 85. Zoetemelk (Ned) z.t. Niet gestart Merckx (Bel) en Van Katwijk (Ned). De uitslag van de tijdrit is: 1. Maertens (Bel) 10 min. 8.8 sec. (gem. 47.306 km per uur), 2. Van den Broucke (Bel) 10.27.7, 3. Knetemann (Ned) 10.36.4, 4. Thevenet (Fra) 10.40.7, 5. Raas (Ned) 10.43.1, 6. Salm (Zwi) 10.43.4, 7. Thurau (WD1) 10.45.3,8. Bruyère (Bel) 10.46.2, 9. Schuiten (Ned) 10.50.1, 10. Poulidor (Fra) 10.51.0, 13. Lubber ding (Ned. 10.55,2, 22. Pronk (Ned) 11.21.8, 23. Den Hartog (Ned) 11.22.3, 32. Kuiper (Ned) 11.35.2, 60. Gevers (Ned) 12.05.2. Zoetemelk en Priem zijn niet gestart in de tijdrit. Eindklassement: 1. Maertens (Bel) 31 uur 8 min. 31 sec., 2. Knetemann (Ned) op 33 sec., 3. Thevenet (Fra) op 48 sec., 4. Van den Broucke (Bel) op 1.20, 5. Bruyère (Bel) op 1.33, 6. Hinault (Fra) op 1.42, 7. Poulidor (Fra) op 1.49,8. Thurau (WD1) op 1.56, 9. Raas (Ned) op 2.03, 10. Salm (Zwi) op 2.22, 11. Verbeeck (Bel) op 3.16, 12. Geon (Fra) op 3.18,13. Laurent (Fra) op 3.23, 14. Lubberding (Ned) op 3.29, 15. Ovion (Fra) op 3.32,16. Van Impe (Bel) op 4.00,17. Legeay (Fra) op 4.11, 18. Ladron de Guevara op 4.53, 19 Gazeny (Pol) op 4.55, 20 Bouloux (Fra) op 5.09, 41 Schuiten (Ned) op 32 42, 59. Pronk (Ned) op 52.54, 71 Kuiper (Ned) op 1.05.50, 82 Gevers (Ned) op 1.45 41 De straffen zijn: FC Den Haag: S. van Vliet, één wedstrijd geschorst plus 150 boete, N. van Dam, één wedstrijd voorwaardelijk plus 50. Telstar. J. Stout, een wedstrijd plus 150. PSV: C. Krijgh, 250. FC Utrecht: B. Istatov, een wedstrijd plus 125. FC Amsterdam: A. Wetzel, een wedstrijd plus 100, H. Bastiani, een wed strijd en de gelegenheid verweer te voeren tegen het plan een voorwaardelijke schorsing om te zetten in een onvoorwaardelijke De Graafschap: J. Koenders, één wedstrijd plus 125. AZ’67 W van der Horst, een wed strijd plus 75. De strafzaken tegen G Deijkers (PSV), S. Nieuwhoff (Amersfoort), W Br o kamp en C. Dekker (MW) en S Walbeek (Go Ahead Eagles) werden afgedaan met een boeking Consternatie tenslotte was er rond Freddy Maertens, die zich beklaagde over de mensonterende wijze waarop hij door de controleurs bekeken werd tijdens zijn pogingen een urinestaal te produceren. Maertens: „Onder zulke omstandigheden kan ik dat niet. Ik heb gevraagd of ik apart mocht als ik me in hun bijzijn geheel zou ontkleden. Dat werg geweigerd. Na vele liters drinken en uren wachten kon Maertens pas aan het verzoek voldoen. Freddy Maertens, die in de beslissende tijdrit Gerrie Knetemann met 28 seconden versloeg, regeerde op een wijze die res pect afdwong. Gerrie Knetemann wiens kansen op de laatste dag geen moment ver konden reiken schilderde het beeld treffend, toen hij in Nice zei: „Ik hoef me niet te schamen. Tweede worden achter zo’n coureur is geen schande. Wat Maer tens hier deze week liet zien, was groots. De prestatie van de korte, geblokte Belg (24 jaar) imponeerde vooral door het solis tische element. Want waar Eddy Merckx in zijn grote dagen een sterke ploeg rond zich wist, heeft Maertens in deze Parijs- Nice veel alleen moeten doen. Zijn witte trui markeerde bij voortduring de kop van het peloton en als er gejaagd moest worden, was het Maertens zelf die ging. Tot op de laatste dag, toen hij zijn rug kromde om de brutaal gedemarreerde Jan Raas (op slechts 1.29 in het klasse ment) na een lange vlucht terug te halen. Voor de Nederlanders is er aardig wat succes geweest. Roy Schuiten won op ster ke wijze een etappe, en Gerrie Knetemann groeide uit tot een degelijke nummer twee in het eindklassement, die vooral indruk maakte met zijn gewonnen tijdrit tegen de Ampus. „Ik ben meer dan tevreden”, rea geerde Knetemann na een mislukte poging om Maertens in het stuk naar Nice nog uit de leiderstrui te rijden. Gedurende de halve etappe hield de Belg het tempo weer eens zo hoog, dat de ploegmaats van Knetemann voor een onmogelijke opgave stonden. In de tijdrit te Nice bleef het wonder waar Knetemann op hoopte uit. Knetemann: „Als je ziet wie ik achter me heb gelaten in het algemeen klassement, dan geloof ik dat ik tevreden mag zijn. Ik hoop nu maar dat ik er ook financieel beter van word ting Drysdale-Parun wacht, is een halve finaleplaats voor de Nederlandse Zwitser geenszins uitgesloten. Dat zou Okker dan weer een stuk dich ter brengen bij het eindtoernooi van de WCT begin mei in Dallas, waar de ver diensten nog weer een stuk hoger liggen dan in Rotterdam, dat met 70.000 gulden voor de winnaar toch ook aardig in de buidel heeft getast. Rotterdam vormt het zevende van de in totaal twaalf WCT- evenementen. Dankzij de toernooizege in Richmond bezet Okker momenteel de zes de plaats achter Jimmy Connors, Dick Stockton, Cliff Drysdale, Fibak en Geru- laitis, maar vóór de grote trekpleisters van Rotterdam: Die Nastase en Manolo Orantes. In het dubbelspel, waarin hij optreedt met Fibak, is de positie van Okker nog rianter. De Nederlands/Poolse combinatie staat daar met 560 punten een straatlengte voor op de als tweede genoteerde Case- Roche (340 punten). Met vijf spelers van de wereldtoptien in de gelederen (Nastase, Orantes, Panatta, Solomon en Dibbs) had Ahoy-publici- teitschef Harm Scheepsbouwer geen moeite het komende toernooi te kwalifice ren als het sterkste ooit in Nederland gehouden. Dit ondanks de afwezigheid van Björn Borg. WCT dacht de Zweedse Wimbledonkampioen te hebben gecon tracteerd, maar tegelijkertijd waren nog enkele tennisorganisaties dezelfde mening toegedaan. Bij de rechter ligt nu een schadeclaim van 5.7 miljoen dollar. Het sportpaleis wil daar eventueel ook wel een graantje van meepikken en heeft via de afdeling juridische zaken van de gemeente Rotterdam WCT aansprakelijk gesteld voor Borgs afwezigheid. Naast Borg zal ook Rod Laver niet in Rotterdam van de partij zijn. De ex- Wimbledonkampioen heeft onlangs een spier gescheurd en is voor vier weken uitgeschakeld. Vervangers zijn de Zuid- afrikanen Cliff Drysdale en Ray Moore. Wielersupporters, naar wie de politie een onderzoek aan het instellen is uit het kamp van de tegenpartijen, hebben Freddy Maertens met de dood bedreigd. Ze stelden hem per brief een revolverschot in het vooruitzicht, wanneer hij Parijs-Nice zou winnen. En om indruk te maken, werd een kogel van het te gebruiken model ingesloten Maertens, quasi ernstig na de huldiging: „Je ziet: dit heb ik tenminste overleefd”. De dreige menten schijnen zich in velerlei vormen aan te dienen. Zo is laatst beloofd dat zijn huis in brand zal worden gestoken. „Ach”, reageerde Maertens, „ik maak me er niet zo druk om, maar voor mijn vrouw is het een vervelende zaak”. Met Marjan Ridder-Luesken staat Joke van Beusekom als eerste op de plaatsings lijst voor het dames dubbelspel, in het enkelspel is Joke van Beusekom zodanig ingedeeld dat zij, als alles volgens ver wachting loopt, in de kwart-finales uit komt tegen Gillian Gilks. Het programma voor de Nederlandse verte genwoordiging ziet er voor de eerste ronde als volgt uit: Dames enkelspel: Hanke de Kort Hey- woord (Gbr), Joke van Beusekom Sriwijanti (Ind), Marjan Ridder-Luesken Yuki (Jpn). Heren enkelspel: Rob Ridder Scott (Gbr), Clemens Wortel Cooper (Aus), Piet Ridder nog onbekende speler uit kwalificatietoer nooi. Dames dubbelspel: Joke van Beusekom/Mar- jan Ridder-Luesken Berg/Boyer (Den), Mar jan Ravelli-Ridder/Maureen Oskamp Jepps- son/Lindqvist (Zwe). Heren dubbelspel: Rob en Purser (NwZj/White (Gbr). Gemengd dubbelspel: Elo Hansen (Den)/Joke van Beusekom Pri/Strand (Den), Clemens WorteVHanke de Kort Schaas/Kranz (Wdl), Rob en Marjan Ridder Sjtsjoekin/Beljasova (Sov). DEN HAAG (ANP). Zowel in de toto als lotto van het afgelopen weekeinde moet de eerste prijs worden gedeeld. In toto 11 waren twee deelnemers met alle dertien goed, zij ontvangen ieder ruim 93.000 gulden. De drie hoofd-prijswlnnaars in de lotto krijgen elk, ook bruto, iets meer dan 205.000 gulden. De cijfers van toto en lotto zijn: toto 11: Uit een inleg van 726.608 gulden was voor de prijzen een bedrag van 393.343,58 gulden Lg s rtb ik bQ rp Eerste prijs: 2 winnaars, die elk 93.130 bruto ontvangen, Tweede prijs: 124 winnaars, per kolom 695,-, Derde prijs: 1328 winnaars, ieder 90,-. lotto 11: Een prijzenpot van 1.760.423,15 uit een inleg van 3.706.154. Eerste prijs: 3 winnaars, die elk 205.382 zullen ontvangen, Tweede prijs: 7 winnaars, ieder bruto ƒ25.148, Derde prijs: 517 winnaars, ieder 510 gulden, Vierde prijs: 12.580 winnaars, ieder 28,-, Vijfde prijs: 11.7500 winnaars, ieder ƒ28,-. Freddy Maertens, die aan zijn zege in Parijs-Nice onder meer een splinternieuwe auto en een 500 cc-motor overhield. ROTTERDAM Tom Okker heeft zichzelf niet slecht bedeeld bij de loting voor het vierde ABN-tennistoernooi, dat dinsdag a.s. in het Rotterdamse sportpa leis begint. Nederlands succesvolste ten nisprof, zojuist terug van een ski vakantie in Zwitserland, mocht zelf een greep in de champagnekoeler doen en pakte prompt Mark Cox. De 33-jarige Britse lefthander baarde vorig jaar opzien door Björn Borg in eigen huis te verslaan, maar heeft toch ook tijden, dat hij de bal minder zuiver raakt. Om het oordeel van Okker aan te halen: „Met Cox weet je het nooit. Hij slaat hard, zowel met forehand als backhand en heeft een knallende service. Maar doordat hij zo hard slaat, slaat hij ook wel eens mis. Al met al geen slechte tegenstander”. Aange zien daarna de winnaar van de ontmoe- ^■7

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 31