OIG wil gehandicapten Provinciale nota fijne vakantie geven (NORON) negeert belang Velsen Glasplaat valt van bestelauto Voorwaarden van Samvro bij gesprek met Stisa Amnesty hield bijeenkomst VOUWWAGENS EN CARAVAN SHOW I Commissie O.W. wijst voorstel weer terug naar het College „Geen woningbouw in Velserbroekpolder” Engeland mag even Charlotte Rhodes naar Jackets Jeans A h II—,.gg 5 GEMEENTE VELSEN Kledingactie moet geld op tafel brengen KOCHT KUNSTWERK FEESTELIJKE CDA- BIJEENKOMST keren terug Bouw en plaats noodgebouw voor politie IJmuider Harmonie houdt rommelmarkt Geen spreekuur SVUUIUIUIIUJJJ/Z „De 18 Heeren” Ledenvergadering van de VVD Gespreksavonden Homofilie IJmond V R IJ D A G 1 8 MAART 19 7 7 IJMUIDEN-VELSEN Brandweer EUROPLI ij rwsi nieuwe parkeerplaats achter het politiebureau aan te leggen. GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? BETER DRUKWERK BESTELLEN? nu ook In de kleine maten in onze pas geopende VAN RIXEL zo'n drukker Geen versnippering (Van één onzer verslaggevers) VELSEN. „Je gaat je op een gegeven moment toch afvragen wat nu eigenlijk belangrijker is, de zogenoemde natuur- en landschapsaantasting of de stadsaantasting. Ineens moet de Velserbroekpolder behouden blijven en moet de ongetwijfeld veel duurdere grond van de Haarlemmermeer gebruikt worden voor woningbouw. Ongetwijfeld betekent dat voor Vel sen een verdere teruggang van het bevolkingscijfer met alle daaraan ver bonden problemen. Een onbegrijpelijke zaak. Temeer waar iedereen het in de gemeente eindelijk eens ergens over eens is. De bevolking, instan ties, middenstand en bedrijfsleven. Niemand leek tegen de bebouwing van de Velserbroekpolder. Eindelijk eens een keer geen actiegroep. En dan is Genegeerd VELSEN. De bouw van een noodgebouwtje voor de Velsense gemeentepolitie zal nog ’even moe ten wachten. De commissie Open bare Werken bleek na een verwar de discussie niet bereid het voor stel van het college om het ge bouwtje neer te zetten op de binnenplaats van het politiebureau, te steunen. Men zag het voorstel liever in een volgende vergadering behandeld worden, als er ook een tweede voorstel bijligt om een het nota bene GS zelf die de zaak tegenhoudt”. A komplete g denim pakken g maat 116 t.m. 170 g al vanaf 59," SSfc.. A. ADVERTENTIE ADVERTENTIE VELSEN. Het bestuur van de Stisa zal zich in haar bestuursvergadering van 22 maart onder meer bezig houden met de voorbereiding van de algemene be stuursvergadering die op 29 maart wordt gehouden. VELSEN. Wethouder J. W. Meijer van Openbare Werken houdt maandag 21 maart geen spreekuur. Kapitein Mac Kreth is er van overtuigd dat dat veel Engelsen echt wel een klein beetje pijn zal doen. Oosterduinweg 20 tel. 14768 IJmuiden DRS. J. REEHORST stadsaantasting ADVERTENTIE I •a M' j i Burgemeester Reehorst gelooft niet in de, wat hij noemt, fatale stellingname van het college van GS. „Het is uitein delijk dit college, van GS”, voegt hij er aan toe. VELSEN. De Stichting OIG start op 4 april weer met een zogenaamde Oude-Kleding-Aktie. Het doel van de aktie is om zo’n honderd invaliden en gehandicapten uit de gemeente Velsen een bijzondere vakantie aan te bieden. Yffir# SANTPOORT. Ter gelegenheid van de totstandkoming van de federatie CDA-Velsen wordt donderdag 24 maart een bijeenkomst belegd in café-zaai Zo- merlust. Hoofdstraat 142 in Santpoort. VELSEN Voor de aanvang van het nieuwe toeristenseizoen zal op verzoek van de beheerder van de Ruïne van Brederode opnieuw de tentoonstelling „De 18 Heeren van Brederode” in de expositieruimte van Brederode worden geïnstalleerd. Het materiaal van deze expositie berust onder beheer van de gemeentearchivaris. Van Wim Bosman werden drie na tuurstenen beelden gekocht. Van Pieter ’t Hart, Ipitsj, Arie Schouten en Robert Smit een groot aantal tekeningen, schil derijen en gouaches. De kunstwerken zullen naar Bergen worden vefvoerd. Van hieruit vindt een centrale verdeling plaats tussen rijk en gemeente. Door onderlinge ruil is men bovendien in de gelenheid een gevarier- de collectie op te bouwen. Een echte discussie of het noodlokaal nu wel op de binnenplaats gebouwd moest worden of op het plantsoen naast het politiebureau is niet gevoerd. De VVD en DS’70 waren vrij duidelijk: zij gaven zonder meer de voorkeur aan het plantsoen. Nederland van de vanuit IJmuiden teruggekeerd naar haar vroe gere moederland. Daar zit een camera ploeg van de BBC met smart te wachten om een begin te kunnen maken met de volgende opnamen van de populaire TV- serie „The Onedin Line”. Het vertrek van het schip werd een dag vertraagd omdat hem om redenen die men niet bekend wenste te maken door een deurwaarder aan de ketting was gelegd. Terwijl het schip zeeklaar werd ge maakt vertelde vertelde eigenaar John ter Haak dat er in Nederland enorm veel belangstelling bestaat voor de crie- master. Overigens is de kans groot dat na de opnamen voor de televisieserie een Engelse filmmaatschappij het schip gaat gebruiken als locatie voor een echte speelfilm. In Leimuiden is het schip op de helling geweest en geheel gebreeuwd en uitgerust met modrne communica tieapparatuur Ook het interieur werd in overeenstemming met Het karakter van het schip enigzins commfortabel aange past. Een aantal havenactiviteiten zullen worden opgenomen in het Engelse Glou cester. De zee-opnamen worden uitge voerd. yoor de kust van Wales. De meest in het ooglopende verandering aan het exterieur van het schip was het naam bordje „Amsterdam” op de achterplecht. „We zullen trouwens eerst maar eens afwachten hoe die hele nota er uitziet. Wat we nu te horen en te zien hebben gekregen was er slechts een hoofdstuk uit. Een deel dat trouwens opviel door een onvolledige onderbouw. Ons stand punt gaan we bepalen als de zaak kom pleet is. We zullen onze eigen stem laten horen op de'h oorzittingen. De betrokken partijen zullen zeker ook een hartig woordje meespreken en dan zijn er na tuurlijk de politieke kanalen die druk zullen uitoefenen”. Burgemeester Reehorst is van mening dat deze zaak zekre ook in regionaal verband zal worden bediscussieerd. „Je kunt je, nu de eerste verbazing is uitge sproken, afvragen of ze in Haarlem nu wel zo blij zijn met een locatie die helemaal aan de kant van de Haarlem mermeer is geprojecteerd. Als een ge deelte van de 15000 woningen die men zich daar heeft gedacht in een ander gebied, du bijvoorbeeld in de Velser- broek, neerzet kun je toch moeilijk Overigens heeft het Stisabestuur van de Samvro een schriftelijke reactie ge kregen op de uitnodiging om statuten en bijbehorende informatie toe te zenden waarom men had verzocht teneinde Daarvoor is een bedrag van rond 30.000,- nodig en de kledingactie vorig jaar heeft hier voor al een bedrag van 9000 - bijeengebracht. De grandioze „VOUWCARAVAN" auto matisch te openen in enkele seconden. Laag op de weg met een vaste weglig- ging, ter plaatse niet te onderscheiden van een normale toerer Hoogstaand komfort. Komplete uitrusting, goed geïso leerd en een roestvrij gegalvaniseerd chassis „De motieven die de argumenten van de minister met betrekking tot de over loop bij sturen zijn wel duidelijk. Je zou echter verwachten dat ontlasting van de noordkop zou pleiten voor bebouwing van onze omgeving. Maar nee, nu komt het accent te liggen op het zuidelijk deel van de provincie. Een gebied dat voor een belangrijk deel nog moet worden ontsloten en waarvan de grond nog gedeeltelijk moet worden verworven. De Velserbroekpolder ligt er voor klaar. De enige voorziening die moet worden ge troffen is de bouw van een viaduct”, aldus burgemeester Reehorst voor wie het een onbegrijpelijke zaak blijft dat zoveel eensgezindheid bij alle geledingen van de bevolking over de noodzakelijk heid om de Velserbroekpolder te gebrui ken als een bijdrage tot de oplossing van het huisvestingsprobleem, door de pro vinciale overheid wordt genegeerd. De verkoop van de spullen begint om tien uur ’s morgens en duurt tot vijf uur ’s middags. Verder is er een jnfor- matiekraampje en er kan een pannekoek gegeten worden, Omstreeks half drie geeft het opleidingsórkest en het majo- rettenpeloton van de Harmonie een show weg op het Marktplein. IJMUIDEN. Een drie meter lange glasplaat is donderdagmiddag om kwart over vijf in duizenden stukjes op het wegdek van Plein 1945 terecht gekomen. Wonder boven wonder deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. meer inzicht te krijgen in wat het Stisabestuur noemt „de organisatiestruk- tuur van de Samvro”. De Samvro stelt zich in haar ant woord op het standpunt dat de Stisa niet het recht heeft zich te bemoeien met de interne organisatie en besluitvorming van haar participanten. Bovendien heeft men geen behoefte aan een door, de Stisa voorgestelde vergadering van de organisaties die in Samvro-verband wer ken. Een „open” gesprek wil het Samvrobe- stuur hebben met het Stisabestuur waarbij wordt aangetekend dat op de aanwezigheid van de opbouwwerker geen prijs wordt gesteld. Wethouder J. W. Meijer stelde zich in de commissie duidelijk op. Hij had enkel te maken met een voorstel om de politie meer ruimte te geven met een noodge- bouwtje. Het voorstel voor de aanleg van een parkeerplaats had er niets mee te maken. Bovendien was dat laatste voorstel niet in het college van B. en W behandeld en was hij dus niet bereid daarover te praten. Verschillende com missieleden lieten zich echter niet over tuigen, dat het een niets met het ander te maken had. Er werd op gewezen, dat een noodgebouwtje op de binnenplaats parkeerruimte aan de politie kost. Vol gens de wethouder gaat het daarbij alleen om de particuliere auto’s van agenten, die wat hem betreft niet op de binnenplaats hoeven te staan, maar het gemeenteblad zou zo uitgelegd kunnen worden, dat er wel degelijk te weinig ruimte zou blijven voor de dienstauto’s. De commissie vond daarom, dat het voorstel nog maar eens terug moest en dan samen met het te verwachten voor stel over de parkeerplaats in een vol gende vergadering aan de orde gesteld moest worden. Wethouder Meijer was daartoe wel bereid. VELSEN. In het kader van de aanvullende arbeidsvoorziening ten be hoeve van beeldende kunstenaars meer bekend als de zogenaamde con- traprestatieregelih ztfn door de ge meente in de periode van 1 juli 1975 tot 31 december 1975 weer een groot aantal kunstwerken aangekocht van Velsense kunstenaars. Fractievoorzitter H. A. de Boer zal een feestrede uitspreken terwijl de organisa toren laten weten dat men onder het drinken van een glas lichamelijk dan wel geestelijk actief maar ontspannen bezeoig kan zijn- De bijeenkomst begint om 8 uur. - vooral ook deskundig begeleide vakantie te laten genieten, wordt van 4 tot en met 29 april weer een grote kledingactie gehouden, waarvoor OIG al veel mede werking heeft weten te verkrijgen. Zo hebben een aantal zakenlieden zich bereid verklaard hun bestelauto’s des avonds van half zeven tot acht uur beschikbaar te stellen voor t inzamelen van de kleding en hebben jeugdvereni gingen .waaronder de zeekadetten en de zeeverkenners, naast persoonlijke aan melders zich bereid getoond bij de inza meling te helpen. Zonder hun hulp zou de actie ook niet goed mogelijk zijn. De fa. Overdorp zorgt, dat er op enkele centrale pünten in de gemeente grote trailers komen te staan, waarin het re sultaat van de actie opgeslagen en ver voerd kan worden. De indeling van de wijken en de afhaalavonden zullen nog nader bekend worden gemaakt en bo vendien zullen op de bewuste avonden de inwoners door een geluidswagen at tent op de actie worden gemaakt. Mede werkers zijn nog altijd welkom en zij kunnen zich opgeven bij H. Veldman. Kennemerlaan 100, tel. 15283. VELSEN. De afdeling Velsen van de VVD belegt donderdagavond een al gemene ledenvergadering in het Cultu reel Centrum aan het Moerbergplant- soen in IJmuiden. spreken van versnippering. Daarvan zou Sprake zijn als hét ging om 500 huizen hier en 500 huizen daar” Twee commissieleden vroegen de wet houder naar plannen om het plantsoen te gebruiken voor een eventuele' bouw van een nieuwe brandweerkazerne of voor de Ongevallendienst. Daarvan zou den zelfs tekeningen zijn. „Waar gaan we heen, als we niet vroegtijdig bij deze zaken betrokken worden”, vroeg een van hen zich af. Pas in tweede instantie kwam wethouder Meijer daarop terug. Hij zei, dat er geen sprake was van „geheime plannen”, maar dat er bij de gemeente wel gedacht wordt aan een andere plaats voor zowel de brandweer als de Ongevallendienst. En daarbij is een van de plaatsen het plantsoen bij het politiebureau. „Maar we zoeken nog steeds wat de beste plaats is en daarbij worden wel eens schetsen gemaakt. Van een afgerond plan is nog geen sprake”, aldus de wethouder. IJMUIDEN. Amnesty International, afdeling IJmuiden heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden in gebouw Asterix. Coödinator Jos Bosboom memo reerde de oprichting van de werkgroep door tien mensen op 14 september 1974. Hij wees nog eens op de doelstelling van de werkgroep, namelijk het infor meren van het publiek over het onrecht dat groepen mensen, overal ter wereld, wordt aangedaan. De afdeling IJmuiden heeft de IJmuider bevolking de afgelo pen jaren geïnformeerd via de kerken, de scholen, de verenigingen en clubs. Tijdens de bijeenkomst werd een film vertoond over de vervolging van min derheden in Iran. Na de pauze hield Gerard Koelemeijer een inleiding over het adopteren van vluchtelingen. Mo menteel zijn er in Nederland ruim twee honderd buitenlanders die door Amnesty International zijn geadopteerd. Lange Nieuwstraat 185, IJmuiden (Noord Arcade) Dat zegt burgemeester drs. J. Reehorst van Velsen als een persoonlijke reactie op het hoofdstuk van de ontwerpnota van GS over de ruimtelijke ontwikkelin gen in Noord-Holland (NORON). Een nota die is te beschouwen als een beleidsschets voor de jaren tachtig en waarvan aanvankelijk werd veronder steld dat tegemoet zou worden gekomen aan de in Velsen veelgehoorde wens de Velserbroekpolder gedeeltelijk te ont sluiten voor woningbouw. De werkelijk heid is anders. Milieuverontreiniging, verkeersvoorzieningen en landschapsaan tasting hebben in de. nota bijgedragen tot geheel andere uitgangspunten voor streekplannen in Noord-Holland. 1UÏ De enorme ruit die vervoerd werd met een daarvoor aangepaste bestelauto, was met touwen op onzorgvuldige wijze be vestigd. Op Plein 1945 schoten de tou wen los waardoor de ruit van de wagen viel. Tegen de 26-jarige bestuurder van de bestelauto is proces-verbaal opge maakt. Door de geslaagde acties van OIG kon er in 1973 al een groep van ongeveer dertig invaliden naar Mallorca en in het najaar van 1975 had eenzelfde aantal een prachtige vakantie van twee weken aan de Costa Brava. Om dit jaar weer een groep van een goed verzorgde en La Bohème. André Jamet en Camplet vouwcaravans. Piper caravans CAMPINGSPORT AMSTERDAM AGATHA DEKENSTRAAT 24-30 Tel 020-128911 AMSTERDAM-W afdelingen richt. Toch blijkt dat er behoefte bestaat aan om met andere mensen tot persoonlijk gesprek te komen. De verwarring die ontstond spitste zich op twee punten toe: als het gebouwtje op de binnenplaats komt, is er dan voldoende parkeergelegenheid over en: hoort het door de burgemeester in de commissie Algemene Zaken aangekon- digde voorstel voor de aanleg van een parkeerterrein op de volkstuintjes achter het bureau wel of niet bij het voorstel tot bouw van een tijdelijke ruimte. De CDA-vertegenwoordigers in de commissie Openbare Werken waren het niet zonder meer met hun collega’s van Algemene Zaken eens en wilden de zaak in de fractie bespreken, omdat er wel wat te zeggen viel voor de keuze van de binnenplaats. De PvdA en ook Progres sief Velsen hielden vast aan het idee om een aantal politiediensten in leegstaande gebouwen onder te brengen en helemaal geen noodgebouw bij het politiebureau te zetten. naast het C.O.C. een mogelijkheid een meer i-v numcu. „Hulp” door aandacht, door een luisterend oor, kan meestal beter geboden worden bin nen een groep min of meer bekenden, van wie men van tevoren kan verwach ten dat zij voor iemand een goed klank bord proberen te zijn. Daartoe bestaan de landelijke contactgroepen voor homo filie. Er bestaan door het hele land zo’n 40 van deze gespreksclubs. Ook in de IJmond. Op de „kring”, zoals de gespreksgroep ook wel wordt genoemd, is dat met el kaar praten heel goed mogelijk. De per soonlijke aandacht, het in contact ko men, daar is de kring voor. Eens per maand komt de kring bij elkaar, steeds op een vast adres bij een van de leden thuis. Voor hen die geïnteresseerd zijn of nadere informatie wensen geeft de gespreksgroep Homofilie IJmond onder staande telefoonnummers: 02550-20473 en 02518 - 55634. Onder meer zal worden gediscussieerd over de propaganda betreffende de ko mende verkiezingscampagne. Van drie aftredende bestuursleden stellen de he ren Sap en Zwaan zich herkiesbaar. De heer Geels niet. Hiervoor schuift het bestuur de heer G. A. .1. Uytendaal als kandidaat naar voren. Namen van te genkandidaten worden bij het secretari aat ingewacht. Tenslotte zal fractievoorzitter ir. G Schoonkind een blik terug werpen over het afgelopen jaar en de aktuele politie ke situatie bespreken. De vergadering begint om 8 uur. IJMOND. De mogelijkheden om in gesprek te komen en nieuwe contacten te leggen, zijn voor die mensen die de samenleving als homofiel betitelt, veel beperkter dan voor het „heterofiele” deel van de bevolking. Voor vele homofielen (en zeker voor hen die pas achter hun geaardheid zijn gekomen) is het feit van dat moeilijk contact maken een groot probleem. Gelukkig heeft de Nederlandse Vere niging tot Integratie van Homosexuali- teit C.O.C. de laatste tijd veel meer bekendheid gekregen en zijn er in diver se plaatsen (waaronder Haarlem) nieuwe afdelingen van deze vereniging opge- IJMUIDEN De IJmuider Harmonie houdt zaterdag een rommelmarkt op het Marktplein in IJmuiden. Voor deze markt zijn de meest uiteenlopende spul len ingezameld, van pollepels tot tv- toestellen en van kleding tot kinder speelgoed. Met de opbrengst van de rommelmarkt moet de kaspositie van de Harmonie versterkt worden De Charlotte Rhodes, in beter bekend als „het schip Onedin-ljjn, is heden (vrijdag) ms

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5