Medailles voor negen leden van BB postkantoor in Wijck Huis Ter Nieuwe vereniging telt nu 600 leden TENNISPARK „ASSUMBURG ZATERDAG 2 APRIL OPEN I Burgerlijke stand 5^8 ERASMUS 14.50 ERASMUS ft DIERENBESCHERMING WIJST DE WEG LEDENVERGADERING PvdA IN TEKEN IDENTITEITSCRISIS Voor f200.000 auto’s gestolen voor start van eigen bedrijf 2.90 ■OIBLB „Van jongetjes en meisjes” „Hoe vreselijk is dit alles” .f- IF V R IJ D A G 1 8 MAART 19 7 7 6 ÏJMOND Hebbedingen” Asiel Rie Cramer BOEKHANDEL BOEKHANDEL VELSEN Marten Toonder Pleegdier 1 o 1 Vakantietijd geen reden voor huisdierenverdriet ruime zandbak van het dierenasiel. n. 55, - Haven ADVERTENTIE ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) Een nieuwe Bommel! Huldiging van mevrouw G. Bus-Graven- stein als eerste bewoonster. at ge Wouter Gortzak die zich met dit on derwerp bezighoudt, zal met de bezoe kers van de veregadering over deze pro blematiek discussiëren. Iedereen die het ter harte gaat dat de daadwerkelijke deelneming van arbeiders aan het poli tiek gebeuren steeds minder wordt, is van harte welkom. Over dit onderwerp organiseert de Be- verwijkse afdeling van de PvdA een openbare ledenvergadering op dinsdag 22 maart ’s avonds om 20 uur in het NVV- gebouwtje aan de Wijkerbaan. Als spreker treedt die avond op Wou ter Gortzak, directeur van de Wiardi Beckmanstichting, het wetenschappelijk bureau van de PvdA. Uit diverse richtingen komen de laat ste tijd geluiden dat arbeiders niet meer aan de bak komen in de PvdA. De partij zou overheerst gaan worden door jonge doctorandussen. Het valt niet te ontkennen dat veel, overigens zeer goede zaken waarvoor de partij zich inzet vrij ver van de door snee arbeider afstaan, zo meldt het afde lingsbestuur, dat daaruit de conclusie trekt dat de partij, wil zij niet ver vreemden van de arbeiders, zich op afde lingsniveau dus meer in moeten zetten voor zaken welke direct voor de mensn herkenbaar zijn. BEVERWIJK. „Is de Partij van de Arbeid ook een partij voor arbeiders?” Met de ervaringen die de laatste jaren zijn opgedaan heeft de Vereniging voor Bescherming van Dieren het noodzake- lijk geoordeeld om bezitters van huisdie ren te wijzen op de mogelijkheden die er zijn om die dieren een verantwoord onderdak te bezorgen als de familie zich te goed doet aan zomerse geneugten. Namens de bewonerscommissie huldig de mevrouw Nooy bestuur en staf en speciaal gastvrouw L. C. M. Bekkers. Een hoeraatje voor kok Van 't Hout als één van de „werkers van het eerste uur". Op het podium verder mevrouw Bekkers en voorzitter E. Gerritge. IJmuiden, Lange Nieuwstr. 243, tel. 13144, Santpoort, Hoofdstr. 234, tel. 378371. IJmuiden, Lange Nieuwstr. 243, tel. 13144, Santpoort, Hoofdstr 234, tel. 378371. GEBOREN: E. W. van ’t Veld-Veldman, z„ IJmuii- den. BEVERWIJK. In Huis Ter Wijck is donderdag het vijfjarig bestaan gevierd en er viel voor voorzitter E. Gerrltsc heel wat te huldigen, 1 Toch moet het mogelijk zijn om met een klein beetje goede wil en fantasie een oplossing te vinden voor het huis vestingsprobleem van het huisdier tij dens de vacantie van het gezin. In de eerste plaats zijn er buren of vrienden die mogelijk bereid zijn de verzorging van de poes, aguariumbewoners of hok- dieren voor een paar weekjes waai- te nemen. Zeker zal dat lukken als het gaat „in ruil” voor de verzorging van de levende have van die vrienden of buren. Wanneer men niet over dergelijke vrienden of buren beschikt dan bestaat er nog de mogelijkheid om gebruik te maken van de „Aktie Pleegdier” van de dierenbescherming. Gebruikmakend van Schitterende plaatjes en leuke versjes Gebonden, van 8.25 zolang voorradig voor balvereniging. Na de bouwvakvakantie begint men met de bouw van het T- vormige gebouw. >el ie er 3 je as tls in ht s- n, j m I as I id 'B In feite konden de 600 leden van de nieuwe tennisvereniging „Assumburg” al rond de jaarwisseling op de acht spik splinternieuwe banen terecht. Of men dan zou kunnen spelen valt te betwijfe len, want de netten en de belijning ontbraken toen nog. Dezer dagen worden de netten geplaatst en de belijning aan gebracht. De tennisvereniging houdt het ledental vooralsnog op rond de 600. Een respec- Van de staf van medewerkers(sters) bleken tweeëntwintig van het eerste uur af in dienst te zijn, met bovenaan de .lijst de heer en mevrouw Bekkers die al lang voor de opening van het huis actief waren. Helaas kon de heer Bekkers de lustrumviering wegens ziekte niet bij wo nen. Voor zover zij wel aanwezig waren kregen alle tweeëntwintig een boekwerk met voorin een foto van het huis. Voor de vrouwen bleek dat toepasselijk een kookboek voor de buitenshuis werkende vrouw te zijn. ONDERTROUWD: N. J. van Breemen en M. Mulder, beiden IJmuiden; N. B. van Roden en M. M. Botvliet, beiden IJmuiden; P. J. Peil en J. G. M. Beentjes, beiden IJmuiden; R A. Beckers en E. Nuijen, beiden IJmuiden; P. W. M. Spaans. Beverwijk en; Y. Harmeiijer, IJmuiden; J. Hoge- boom en H. K. de Jong, beiden IJmui den; J. M. M. Winters en H. K. de Jong, beiden IJmuiden; J. M. M. Winters en H. M. Molenaar, beiden IJmuiden; J. M. M. Winters en H. M. Molenaar, beiden IJ muiden; P. H. Busscher en J. A. van Baaren, beiden Santpoort. De personeelsvereniging had een bij zonder fraaie plantenbak laten inrichten ter gelegenheid van de lustrumviering, die inmiddels op een fraaie plaats in „Huis Ter Wijck” te pronk is gezet. de diensten van dierenliefhebbers kan men hier voor een kleine financiële ver goeding terecht voor een vacantieverzor- ger voor het thuisblijvende huisdier. Informaties daarover worden verstrekt door mevrouw Overbeek, Schiplaan 612 in IJmuiden, telefoon 02550-18493. Me vrouw Overbeek is zelf van 28 mei tot 11 juni met vacantie. Ook mevrouw van der Kuy, Luxemburgiaan 735 in Heems kerk kan alle gewenste informatie ver strekken. Telefoon 02510-35505. „De overgang naar het bejaardentehuis xs niet gemakkelijk, maar het is hier goed wonen”, aldus mevrouw Nooy, die wat de leiding betreft alles samenvatte rniet de welgemeende woorden tot het bestuur: „U had het allemaal niet beter uit kunnen zoeken". Aan alle bestuursle den bood de bewonerscommissie een ca deaubon aan. Voor mevrouw Bekkers was er een groot boeket bloemen en een hartelijke zoen van mevrouw Nooy uit dank „voor al het goede”. ik - at o- ar -2 ld hl C je Met eenfeestdiner en een feestavond, tijdens welke mevrouw Bekkers mei waarlijke Mies Bouwman-allures ondei’ meer een „Een van de acht” presenteer de met acht bewoners van het huis als kandidaten, bleef het de hele dag feest. HEEMSKERK. Het nieuwe tennis park aan de Communicatieweg is zo goed als gereed (zie foto). Zaterdagmor gen 10 april om 10 uur opent wethouder Het houden van één of meerdere hijtis- dieren heeft zich de laatste decennia ontwikkeld als nooit tevoren. Niet uit sluitend de gezellig spinnende poes of ’n blijde uitgelasten blaffer, maar ook hamsters, hagedissencavia’s, muizen en zelfs ratten behoren tot de meer ge vraagde huisgenoten. De aanschaf is nooit zo’n probleem. Het onderhoud lijkt van te voren erg leuk maar komt na korte tijd niet zelden voor rekening van moeder. Als de aardigheid er af is zijn er te veel mensen die zich op onverant woorde wijze ontdoen van hetvaak mei zo veel drukte binnengehaalde huisdier. OVERLEDEN: N. Goesinne, 61 jr. IJmuiden; K. Vas- tenhouw, 74 jr., echtgenoot varu C. M. Warnaar, IJmuiden; K. Zwart. 90 jr„ Umuliden. GEHUWD: T. C. L. Molanaar-J. M. de Jonge, IJmuiden; J. A. Toele-J. Moreira, IJmui den; M. Khmila-Y. M. Neuteboom. Am sterdam; M. van den Haak-J. Roorda, IJmuiden; H. A. Steen-H. M. Lakeman, Velsen-Zuid, P. H. Philippo-I. M. van den Ende, IJmuiden; L. M. Verheij-M. Stuut, IJmuiden; P. C. W. Huijboom-T. S. de Wit. IJmuiden; A. R. V. Deicoigne- G. G. G. Vermeeren, Driehuis; M. Kos- sen-A. P. M. Aarts, Haarlem. Het huisdier dat in i zulke gevallen niet veel meer of minder is dan een „hebbe ding”. In een tijd waar niemand voor niemand wil onder doen hoort op een bepaald moment zo’n huisdier er bij. Behalve de verzorgingsproblemen. die De honden dienen te zijn ingeënt te gen hondenziekte en hondsdolheid, de katten tegen kattenziekte en niesziekte. Geen enkele dierenbezitter behoeft zich de geneugten van een vacantie te ont zeggen omdat hij aan huis gekluisterd is door zijn dier(en). Anders gezegd: geen enkel dier behoeft in verband met de vacantie van zijn baas aan zijn lot te worden overgelaten of op een mensonte rende wijze van de hand te worden gedaan. Het bestuur stelt zich op het stand punt, dat de vereniging in eerste instan tie is bestemd voor de liefhebbers van de tennissport uit Heemskerk en zal dan ook geen leden van buiten meer in schrijven. In de loop van het seizoen zullen ongetwijfeld een aantal leden zich laten uitschrijven en die open ge vallen plaatsen komen dan ten goede aan de Heemskerkers, die op de wacht lijst staan. Misdadige elementen zien er helemaal niet tegen op om hun viervoetige huis genoot in de auto mee te nemen en ergens op een stil plekje aan zijn lot over te laten. Jaarlijks worden er weer tal van voorbeelden aangehaald. Het lijkt de verwende massa nauwelijks te raken. gangen waren er video-voorstellin- mevrouw J. H. Vervelde-Wagenaar het complex, dat uit acht banen bestaat en een kleed- en clubaccommodatie. In dit gebouw komen de onderkomens van de tennisvereniging „Assumburg”, de korf balvereniging „Heemskerk” en de hand- En dan is er natuurlijk het asiel. Wie bijtijds een plaatsje reserveert kan er verzekerd van zijn dat zijn of haar huisdier niets tekort komt. Het Kerbert- asiel aan de Heerenduinweg is een ex cellent dierenhotel. Ruime hokken, en voor de honden een aantal buitenver- Frans Holm, Ymuiden, De negen vrijwilligers behoren tot de Bedrijfszelfbescherming van het post kantoor. De medailles worden uitgereikt aan hen die 10. 15 of 20 jaar deel uitmaken van de Bedrijfszelfbescher ming. In de kantine krijgen de volgende personen deze onderscheiding: voor 10 jaar dienst; G. Nieuwenhuizen uit Vel- sen-Noord; J. Hondema uit Heemskerk; J. Harkema uit Beverwijk en P. van Damme uit Heemskerk. Voor 15 jaar dienst: H. Brandts uit Beverwijk, G. van Bezooijen uit Heemskerk en K. Hop uit Wijk aan Zee. Voor 20 jaar dienst: P. Kaandorp en N. Dekker uit Beverwijk. tabel lêdenlijst, die nog aangevuld zon kunnen worden met 100 mensen, die door „Assumburg” op de wachtlijst zijn geplaatst. Veel mensen van buiten Heemskerk hebben zich als lid inge schreven. Niet minder dan 146 bejaarden wer den vóór de koffie met feestgebak in de grote zaal getooid met een feestelijke corsage. Zij wonen sinds het bestaan in het hulis. Mevrouw G. Bus-Gravenstön ging als eerste „over de drempel” en daarom huldigde de heer Gerritse in haar allen „van het eerste uur” met een boeket bloemen, met natuurlijk de wens voor allen dat zij nog lang in Huls Ter Wijck zullen woneru IJMOND Nu de zon zijn eerste warme koesterende stralen over de lage landen aan de Noordzee heeft geworpen, lijkt dit volk weer te ont waken uit een soort winterslaap. Huisvrouwen beginnen driftig hun wo ningen binnenste buiten te keren en er worden vakantieplannen ge smeed. Eerst pakken we nog even Pasen en Pinksteren en dan. vakan tie. Een paar weken uit de sleur van alledag. Reizen en trekken naar uit hoeken van Europa of nog verder. Bij voorkeur naar plekken waar de zon onbarmhartig schroeit. Want bruin worden is nog altijd „in”. Vakantietijd. Tijd voor ontspanning voor het gezin en helaas nog al te vaak tijd van angstige spanning voor het huisdier. dence, Colchester: Prinses Margriet, St. Peterport; Amstelland Bremen; Vrijdag vertrokken Cam Aycus, Bremen; Dundalk: Haico Holwerda, Harlingen, Heel, Le Havre;. Het gezin in het zand aan thet zonnige strand en Fikkie blij in de (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Vrijdagmiddag april om 15 uur gaat burgemeester A. J. Hubers in de kantine van het postkan toor aan de Laan van Meerestein negen vrijwilligers van de Bescherming Bevol king een vrijwilligersmedaille uitreiken. In de hal en de doorlopende film- en gen, alsmede een fototentoonstelling, die herinnerden aan de hoogtepunten uit de vijf bestaansjaren. blijven waar naar hartelust kan worden gestoeid en geravot. Het gemis van „het baasje” wordt ruimschoots vergoed door de gastvrijheid die de dieren ten deel valt. De pensionprijs inclusief alles is maar een schijntje van de prijs die Pa en Ma met de kinders betalen aan de Costa del Sol. Honden tot spanielhoogte 6,- per dag. Grotere honden 7,- per dag. Poezen/ 4.- per dag. HAARLEM. Een 37-jarige Haar lemse boekhouder heeft bekend vanaf december tot zijn aanhouding voor tweehonderdduizend gulden auto’s en onderdelen te hebben gestolen. Op 2 februari werd hij ai door de politie in Bloemendaal tijdens een poging tot in braak op de Zandvoortseweg gegrepen. Hij was in het bezit van een in Middel- harnis gestolen auto met een waarde van 8000,-. Naar een 39-jarige mede verdachte wordt nog gezocht. Beiden waren in Vijfhuizen een autohandel be gonnen met van inbraken afkomstige materialen. Ondei’ meer zijn auto’s en onderdelen gestolen in Heerenveen, Am sterdam en Middelharnis. De meeste to’s zijn al doorverkocht en nog niet allemaal achterhaald. De opening van het tennispark op zaterdagmorgen 2 april zal muzikaal worden opgeluisterd door het marsorkest van de Beverwijkse Harmonie Kapel, die, compleet met de majorettes, een rondgang door de wjjk De Maer gaat maken. «j o- /ij 3 g- 3 in an Se 3 en nj de er en ag 3g de te 3 n- ah de ig men in de meeste gevallen nog/ wel weet op te vangen, komen de echte proble men pas als de vacantietijd nadert. Waar moet het huisdier naar toe? ft Donderdag aangekomen Pallas, Antwerpen,; European Clear way, Noordzee; Titan Service; Cont Pla- t.IJmuiden; Schwabenstein, Bremen’ Nordkliffl Gruvon, Velsen; Haico Hol werda, Grangemouth; Poolzee. Thames; Corvus, Ipswich: Rasmus Tholstrun, van Arklow, IJ muiden; Frans Holm, Greeksea; Kent Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Borussia, Antwerpen; Louise, Londen: Tough T. S. 42, Cont. Plat; Tor Scandinavia, Gothen burg;. Bomma, Bergon; Lake Bosomtwe. Takoradi; Sonneberg. Setubal; Odine, Rotterdam; Hajnowka, Kings Lynn, Ymuiden, Subro Victor. Gr. Yarmouth; Donderdag vertrokken Signe Tholstrup, naar Palermo, IJmui den; Linda, Dundee; Hulstentor, Cont. Plat, Velsen, Seitabudhi, Antwer pen; Opel Island, Hamburg: Nordkliff, Gruvon, Velsen; Westfalia, Hamburg; Ga zelle, Papenburg; Tor Scandinavia. Go thenburg; Rasmus Tholstrup. Arklow, IJmuiden; Myriandel Toro, Bilbao; Nissos Mykonos Antwerpen; Bomma, Antwer pen: Telnes, SimonsVik. IJmuiden; Plock, Antwerpen; MG 3382. Lagos, Noordzee. Lagos; Vrijdag aangekomen Arctic Shore, Cont. Plat, Velsen; Sun- tas. Rostock, Ymuiden; Georgine v. Ever- hard, Lomoen; Gemilanig, Le Havre: Ca- j \,'a Ws’ -—z

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7