van dermeer Budget cultuur Leerlingental en recreatie afgelast het hoogst in Noord-Holland I I I I I I I VEILINGEN „Door dik en dun”-show loopt terug „Hofflant” Pootaardappelen moeten zijn goedgekeurd Kerfverse Samson. Je voelt het verschil. SAMSON I I I ■li zwaai; massief eiken met écht leei; voor’n prijs die alleen VanderMeer kan lanceren! Nieuwe Slof Collectanten voor Kort IJmondnieuws Ombouw van Aanvulling verkeerscommissie Eerste plaats voor Marleen Niesten Protestbijeenkomst van CPN in de Contactpersoon Bijstandvereniging Ontslag voor ambtenaar BS de hartweek brandweerapparatuur „Sans Atout” houdt bridgecursus Yvonne van Baarle spreekt in vrouwencafé „Never Down” Goedkeuring plan zwakzinnigenzorg Noord-Holtend Ég DU 19 7 7 DINSDAG 22 MAART BE HI Wegens ziekte Sylvia Alberts WOWWWBEVERWIJK TWEE+DRIEZITTER IN ECHT-EIKEN-MET-LEER! Altijd fijne meubelen, altijd scherpe prijzen 1.90 hj j (Van een onzer verslaggevers) (Van onze Haagse dedacteur) (Van een onzer verslaggeefsters) I (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De landelijke Bij standvereniging beschikt sinds kort over een contactpersoon in Beverwijk. Het is de heer C. de Reus, Gouwestraat 10, tel. 30103. De vereniging is opgericht naar aanleiding van uitzendingen van Vara’s Ombudsman over de uitvoering van di verse sociale wetten en volksverzekerin gen. De vereniging wil de mensen, die problemen in dit vlak hebben met raad en daad ter zijde staan. HEEMSKERK. Op zijn verzoek zal aan de heer J. Vosselman Bosch per 1 april 1977 eervol ontslag worden ver leend als ambtenaar van de burgerlijke stand, onder dankzegging voor de in dtze functie langdurig bewezen diensten. GEI B< Huu Reb dens BEVERWIJK De CPN, afdeling Beverwijk, belegt donderdagavond 24 maart in de Nieuwe Slof een protestbij eenkomst waarin de komende huurver hoging per 1 april centraal zal staan. Sprekers zijn Frans van Liempt, dis- strictsbestuurders van de CPN en Cees Berghuis, raadslid van de CPN. De bij eenkomst begint om 20 uur. GEB J. A. V GEI T. 1 GEB Jai M. E en 5 Doe: M. d L. E Oudi ONE W. Beek en A M. I M. J. R Veij, W. I dam. ONI P. Lug OVJ A Mui Gali lina Sport, recreatie, jeugdwerk, vormings werk, volkshogescholen, culturele instel lingen enz. staan in Noord-Holland het hoogste genoteerd. Voor sport en recrea tie heeft men 7,8 miljoen uifgetrokken. voor de overige onderdelen 8,6. Ter ver gelijking: Zuid-Holland heeft voor sport en recreatie 5,3 miljoen gereserveerd en voor de overige onderdelen slechts 4,9 miljoen. BEVERWIJK. De noteringen op de veilingen waren maandag als volgt: Bloe men: anjers 10-43, anemoon 85-110, blauwe druif 20-40, chrysanten 145-175, freesia 8-38, gerbera 30-43, narcissen 5- 10, koude grond 20-35, roos 45-70, baby- roos 8-45, tulpen 10-26. Groenten: andij vie 160-190, boerenkool 23-53, prei 130- 185, raapstelen 48-53, radijs 45-67, spina zie 98-131, sla 31-38, spruiten 120-140, uien 72-76, witlof 140-200. DEN HAAG. Noord-Holland geeft van alle provincies het meeste uit aan cultuur en recreatie. Op de begroting voor dit jaar staat in Noord-Holland 27,8 miljoen voor deze posten. Dat levert de Noordholianders een eerste plaats op met een ruime voorsprong op nummer twee Gelderland (23,7 miljoen). Zuid- Holland denkt dit jaar 21,2 miljoen uit te zullen geven. Zeeland spendeert het minst: 6,6 miljien. BEVERWIJK. De afdeling Bever wijk van de Vereniging Vrienden van de Hartstichting houdt in de komende week, 28 maart tot 2 april, de jaarlijkse inzameling voor de Nederlandse Hart stichting. Voor de collecteweek zijn nog niet voldoende collectanten beschikbaar. De hulp van collectanten is even onmis baar als de hulp van de gevers in de strijd tegen de hart- en vaatziekten. Men kan zich opgeven bij de familie De Brie, Zwaansmeerstraat 30, tel. 31403; de heer Minnebo, tel. 24704 of bij de heer Schipperus, tel. 28220. Commissie.De raadscommissie voor sportzaken vergadert donderdagavond 31 maart in het Stadskantoor. De agenda vermeldt een voorstel van B. en W. om de drainage van het 2e en 3e veld 'van het hockeycomplex aan de Parallelweg te vernieuwen en een nota inzake een aanvullend krediet voor het sportcom plex Duinrand te Wijk aan Zee. HEEMSKERK. De radio-frequen- ties die thans binnen het landelijk gere gelde brandweerverbindingennet worden gebruikt, zijn per 1 maart 1977 gewij zigd. Het is daardoor noodzakelijk ge worden dat de zend- en ontvangappara- tuur van de Heemskerkse brandweer wordt omgebouwd, zodat deze nog in gebruik kan blijven tot omstreeks 1982. Das is het jaar waarin de apparatuur zal zijn afgeschreven. B. en W. hebben aan de raad een krediet van 17500 voor deze ombouw gevraagd. Nivon.In het gebouw De Wijker- baan organiseert het Nivon donderdag avond 7 april een Spanje-avond. De heer R. de Jong Uit Castricum houdt een inleiding over de politiek van Spanje. Na deze inleiding wordt de film „Seura Teruel” van Montagu vertoond. Het is een film over de Spaanse burgeroorlog. VanderMeer is Prijsgarant! Mocht u binnen 14 dagen na agnkoop van een VanderMeer-meubel ergens anders hetzelfde meubel (onder dezelfde voorwaarden betreffende levering en service) voor een lagere prijs kunnen kopen, don geeft VanderMeer u het prijsverschil terug. OVE J. 66 jl M. 1 H. J 55 j: C. I oud M. 1 C. K L. v Brol Rijb BEVERWIJK. De ruim veertig jaar bestaande bridgeclub „Sans Atout” gaat een cursus bridge organiseren. Bridge- cursussen zijn over het algemeen dun gezaaid, want het kost maanden voorbe reiding om de juiste mensen te zoeken, die de cursus goed aan de nieuwe leden of belangstellenden kunnen overbrengen Enkele leden van de bridgeclub hebben zich voor de cursus beschikbaar gesteld. De bridgecursus wordt gehouden op woensdag- of donderdagavond in de bo venzaal van „Promenade” aan de Meer straat 72. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij de neer Luyendijk, B anken laan 15, tel. 27236. „Sans Atout” is aan gesloten bij de Nederlandse Bridge Bond, zodat er ook wedstrijden buiten de eigen sfeer gespeeld kunnen worden en wel in verschillende klassen. BEVERWIJK. Pech blijft de Stichting Theater Beverwijk achter volgen. Moest vorige week dinsdag op het laatste nippertje de voorstelling van de toneelgroep Centrum worden afgelast ditmaal kan de Door Dik en Dun”-show met Mar jol Flore en Sylvia Alberts wegens ziekte van do laatste geen doorgang vinden. HEEMSKERK. De heer B. Tholen Is in verband met persoonlijke omstan digheden niet meer in de gelegenheid zijn funktie als vertegenwoordiger van de schoolraad in de verkeerscommissie te vervullen. Ter voorziening in deze vacature hebben B. en W. aan de raad voorgesteld de heer D. Kuiper te benoe men. BEVERWIJK. Het viertal DEM-at- leetj.es dat aan de AVRO-cross deelnam was zeer succesvol. Dat ze de stirjd met de nationale top - waar ze ook toe behoren - volledig aankonden, hebben ze dubbel en dwars bewezen. Marleen Nies ten boekt,e een schitterende overwinning bij de meisjes C. Met een voorsprong van ongeveer 150 m., sloot ze de 2000 m. af. In de zelfde categorie behaalde Ma- rie-Jose Dam een zeer eervolle 4e plaats. Een goede 7e plaats was er voor Simone Herlaar, die op de sintelbaan beter uit de voeten komt,. Josefien Niesten inge deeld bij de meisjes B (15 en 16 jaar} trof het in Apeldoorn niet erg. Onder weg was wagenziek geworden en tijdens de loop moest ze de kant in, waardoor ze tientallen seconden verspeelde. Deson danks was haar zesde plaats op 40 sec. van de winnares eervol te noemen. HEEMSKERK Donderdagavond 24 maart krijgt het vrouwencafé in buurt huis De Zandkraai bezoek van Yvonne van Baarle. Zij komt wat vertellen over onderwijs en vormingsmogelijkheden voor vrouwen. Het is de bedoeling, dat er een discussie op gang komt met de bezoeksters van het café. Er is docu- mentet'emateriaal aanwezig en ieder, die zelf materiaal in bezit heeft eh iets over een opleiding, cursus of iets dergelijks kan vertellen, is welkom. De openings tijden van het vrouwencafé zijn van kwart over negen tot kwart over elf. Het programma zou komende za terdagavond worden opgevoerd in „De Nieuwe Slof”. Abonnementhou ders die de voorstelling in hun pak ket hadden opgenomen, zullen dooi de Stichting scrriftelijk van de afge lasting op de hoogte worden gesteld. Het is de bedoeling, dat de show dit seizoen alsnog in Beverwijk te zien zal zijn. Over de nieuwe datum zullen de abonnementhouders even eens per brief worden ingelicht. U weet't: wie veel meubelen verkoopt, kan veel aan z'n prijzen doen! 't Bewijs? Deze robuuste, lekker-brede eiken bankengroep-met-oren en traditionele hoge rug. Losse, dikke zit- en rugkussens in antiekleer met horizontale en vertikale stiknaden voor een breed ,patchwork-effekt! Dekoratieve houten verbindings-pennen in rug en onder houw. Kussens in brandy of nègre. En, eikenzoekers: voor'n prijs die alleen VanderMeer kan lanceren! (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Voor de eerste maal dn haar bestaan is de prot.-chr. scholen gemeenschap „Hofflant” aan de Luxem- burglaan in Beverwijk geconfronteerd met een teruggang van het leerlingen aantal. In het jaarverslag over 1976 wordt gesproken over een daling met elf percent, grotendeels veroorzaakt door een duidelijk lagere bezetting van de eerste twee jaarklassen. „Hofflant” is overigens niet de enige school die de leegloop en vergrijzing van Beverwijk aan den lijve begint te voe len. Juist omdat er sprake is van een algemene tendens, noemt de schoollei ding het voor de continuïteit van de scholengemeenschap een heugelijke zaak, dat van het Ministerie van Onder wijs en Wetenschappen toestemming werd verkregen met ingang van het cursusjaar 1977-1978 van start te gaan met een afdeling Individueel Huishoud en Nijverheidsonderwijs. Samen met de afdelingen Lagen- Technisch Onderwijs, Individueel Technisch Onderwijs en La ger Huishoud- en Nijverheidsonderwijs kan „Hofflant” vanaf die datum een afgerond pakket aan opleidingsmogelijk heden aanbieden. Verheugend acht men ook het gereed komen van de uitbreiding van het ge bouwencomplex met vijf lokalen waar onder een gymnastieklokaal en een lo kaal voor vele activiteiten. Hoewel de resultaten van de eindexamens met een geslaagdenpercentage van ruim 91 per cent twee percent onder het resultaat van 1975 bleven, was de avondopleiding voor diverse lasdüploma’s met op 49 deelnemers slechts 2 gezakten bijna een compleet succes. 2995, Alleen Overijssel geeft meer uit voor monumentenzorg: 3,6 miljoen tegen 2,4 miljoen in Noord-Holland. Voor de na tuurbescherming blijft de provincie ver achter. Eén miljoen tegen bijvoorbeeld 4,4 miljoen in Zuid-Holland. De overige uitgesplitste posten: muziek, toneel, dans, film, enz.: Noord-Holland 4,4, Zuid-Hol land 3 miljoen; musea: Noord-Holland 5 ton, Zuid-Holland niets; bibliotheek werk: Noord-Holland 3,1, Zuid-Holland 1,6. Voor maatschappelijke steun en voorzorg heeft Noord-Holland 2,8 mil joen op de begroting staan. Daarmee houdt het gelijke tred met onder andere Utrecht, Gelderland en Zuid-Holland. Utre:ht(Woon-Wonderland, met allerlei originele shops): Rijksweg Oudenrijn-Arnhem, afrit Utrecht; Rotterdam: Groothandelsgeb., h Weena 737; Den Haag: WinkelcentrumWaldeck', einde Laan van Meerdervoort; Amsterdam: Stadhouderskade 74; Diemen (bij Amsterdam): Rijksweg Amsterdam-'t Gooi, afrit De Sniep; Beverwijk: Rijksweg Haarlem-Alkmaar, Velser-tunnel, afrit Zaandam/ Heemskerk; Eindhoven: Noord Brabantlaan bij de Rijksweg Tilburg-Maastricht, afrit vliegveld; Etten-Leur: Rijksweg Breda-Roosendaal; Heerlen: Spoorsingel 2; Enschede: Winkelcentrum ,De Klanderij'; Almelo: Oranjestraat 25. Dagelijks (oo*' op zaterdag!) geopend tot 6 uur.Koopavond bij VanderMeer donderdag in Utrecht, Den Haag, Amsterdam en Almelo; vrijdag in Rotterdam, Diemer Eindhoven en Etten-Leur BEVERWIJK. De stand na zes wedstrijden in de onderlinge competitie van bridgeclub „Never Down” is als volgt: A!1 mevrouw GroenW. Groen 336,05, 2. Tesselaarv. Balen 331,20 en 3. echtpaar Schaaper. B: 1. mevr. Rahu- senv.d. Heijden 345,15, 2. dames Hoe- demakerSchaper 329,42 en 3. Duin Mooij 322,12. C: 1. echtpaar Frankemolle 333,01, 2. dames Thorbeckev.d. Kom mer 317,28 en 3. dames LouweKuijs 300,80. HAARLEM. De commissie volksge zondheid uit de Provinciale Staten van Noord-Holland heeft zich in beginsel verenigd met een beleidsplan van Gede puteerde Staten voor intramurale zwak zinnigenzorg in Noord-Holland voor de komende jaren. Volgens een notitie zou er op 1 janua ri 1985 een theoretisch overschot zijn van 76 plaatsen. Men verwacht een to taal aantal plaatsen van 4.229 en volgens een berekening naar het aantal inwoners dat dan op 2.307.000 wordt geschat is het aantal 4.153. In het plan wordt gewerkt aan regionalisatie. Intussen is gebleken dat er in Amster dam een schrijnend tekort is aan plaat sen. Vele patiënten worden in Gelder land verpleegd. De statencommissie be sloot daarom Gedeputeerde Staten te verzoeken een brief te zenden aan staatssecretaris Hendriks van volksge zondheid. Daarin wordt de aandacht ge vestigd op het tekort. Men vraagt maat regelen, waarbij uitbreiding van enkele bestaande inrichtingen in Noord-Holland als mogelijkheid wordt genoemd. HAARLEM. Om de gezondheid van het aardappelgewas te bevorderen is in Noord-Holland enkele jaren geleden een ze veordening schrijft voor, dat voor de aardappelteelt op agrarische bedrijven op particuliere tuinen en volkstuinen uitsluitend pootgoed mag worden ge bruikt, dat door de Nederlandse Algeme ne Keuringsdienst (N.A.K.) is goedge keurd. Landbouwers kunnen zelf hun poot goed telen en door de N.A.K. laten keuren of kunnen door de N.A.K. goed gekeurd pootgoed aankopen. Voor ie mand die op een particuliere tuin of een volkstuin (-complex) een kleine hoeveel heid aardappelen teelt, bestaat die eerst genoemde mogelijkheid niet. Er zal dus voor deze tuinen elk jaar goedgekeurd pootgoed moeten worden aangekocht. M NIEMEYER HALFzWARE shAg Samson shag is altijd kerfvers. Dat voel je. Door z’n lange draad draait-ie soepeler. Probeer’t ook. Lekker pittige shag. Daar draait ’t tenslotte om. S’:.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 10