Open huis bij werkvoorzieningss Architect maakt plan voor saneringsgebied Klachten over waterstand in het tuinbouwgebied WONINGNOOD OPGELOST c R.D.L. Mac Allen vrijdag in jongerencentrum Geen bouwvergunning Politienieuws voor dagwinkels op Europaplein S hap ..De Tunnel” i-jrJP ri ■Bl I Munnikenwegcomité tevreden Meer subsidie voor culturele activiteiten Meer geld voor „De Jansheeren” Ml k'cL DINS D A G 2 2 MAART 19 7 7 7 BEVERWÏJK-HEEMSKERK n Jeugdigen J r 7 JU Rondleiding Pendeldienst - (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een medewerker) I?;. e;; pcc begint (Van een onzer verslaggeefsters) van iding niwr nber >etitor eiding Hands Met dit open huis wil men onder meer alle mogelijkheden laten zien die men ge handicapte werknemers (sters) kan bie den. Anderzijds kan er ook informatie worden gegeven over de oiders die bij „De Tunnel” kunnen worden geplaatst, maar vooral belangrijk vindt men het om vele misverstanden die er nog altijd met betrekking tot de -sociale Werk plaats” bestaan weg te nemen. huis” op de verschillende afdelingen aan het werk zijn. Volgens de belanghebbenden uit dit gebied is het dasar nog nooit zo droog geweest. Door de vrij grote diepte van de waterpartijen zou al het oppervlakte water naar deze diepe punten verdwij nen. 1 tot wer- -nge- heeft voor )nder cteur leden i be- orke- dend ucht- amen andi- m en De nog „bui- rt fel zijn: >nald man. von flets. >toe- itels,. loge. ko- tuin- ■nen, men, selm, ■an je pen- hou- eren ;leu- oene >jes- ,La- it. De >r het :angs- krijg- elefo- tele- sn 65- 3,-. lins- uur. Ibu- De tijd van het „matjes vlechten” is lang voorbij. „De Tunnel” biedt nu een zeer veelzijdige werkgelegenheid in ui terst modern geoutilleerde bedrijfsafde lingen. Er wordt voor zaterdag een route uitgezet door de bedrijfscomplexen en de bezoekers krijgen ook een zelfgedrukt boekje met alle informatie. Er zijn zo’n vijfhonderd uitnodigingen verzonden, er hangen inmiddels in de gehele omgeving affiches die door „De Tunnel” zelf zijn vervaardigd en ook via advertenties wil men belangstelling wek ken voor dit eerste ,,open huis”, dat aanvankelijk in het kader van de eerste lustrumviering was gepland, maar dat vorig jaar moest worden uitgesteld in verband met de opening van het nieuwe kassencomplex in Heemskerk. HEEMSKERK Tjjdens de maandag avond in café Dam gehouden jaarver gadering van de LTB-afdeling Heems kerk hebben de leden hun grote onge rustheid uitgesprpken over het steeds lager wordende waterpeil in het weste lijk deel van het tuinbouwgebied. HEEMSKERK In februari heeft het bestuur van de Stichting Eigen Woning- bezit Noord-Holland beroep ingesteld bij de gemeenteraad tegen de beslissing van b. en w. tot weigering van een bouwvergunning voor de bouw van drie dagwinkels op het Europaplein. Hoezeer „De Tunnel” in enkele jaren is uitgegroeid tot „een bedrijf van for maat” blijkt uit het feit dat er met de leiding mee zo’n kleine 450 mensen bij ,De Tunnel” werken. De exploitatiecij- fers vermelden een eindbedrag van zo’n vijftien miljoen gulden per jaar (met een nadelig saldo van 3/4 kwart mil joen). Bij de bestuursverkiezing stelden de heren A. Jansen en P. Westgeest zich niet herkiesbaar. Zij hebben respectieve lijk 22 en 15 jaren deel uitgemaakt van het bestuur. Voorzitter J. de Ruyter sprak zijn waardering uit voor hun vele werk en liet zijn dankwoorden vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van waar dering. Het bestuur werd aangevuld me; de heren P. Sinnege en B. Mientjes. Dit probleem kwam naar voren naar aanleiding van de interessante inleiding die de heer G. van Wijk hield over „het waterschap is de historie. De heer Van Wijk vertelde aan de hand van een dia serie hoe de gronden zijn opgebouwd en hoe het water in deze omgeving zich beweegt. Rivendel.Jeugdsoos Rivendel in het gebouwtje aan de IJsselstraat. achter het Europaplein- houdt zaterdagavond 26 maart een special over de popgroep The Eagles. Er worden nummtrs gedraaid van hun bekendste elpee’s. Rivendel begint om 20 uur. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In december 1975 heeft de gemeenteraad een krediet van 57.500 beschikbaar gesteld voor de in richting van de grote zaal in „De Jans- heeren”. Later kwamen er wa. wijzigin gen in de plannen. De brandweer eiste onder meer brandvrije gordijnen. Dit heeft tot gevolg gehad dat de uitvoering van de plannen wat duurder is uitgevallen. B. en W. vragen daarom nu aan de raad een aanvullend krediet van 7.500. De commissie voor beroepschriften uit der aad heeft deze kwestie thans beoor deeld, na een hoorzitting. De conclusie van de commissie, die tevens een advies aan de gemeenteraad inhoudt, is dat b. en w. de bouwvergunning terecht heb- Een kenmerkende ontwikkeling is de laatste tijd, dat er in alle bedrijfsafde lingen veel jongeren werken. Ten dele heeft dat te maken met ontwikkedingen in de medische wetenschap in de na oorlogse jaren, maar het heeft ook te maken met het feit, dat het normale bedrijfsleven tegenwoordig zulke hoge ei sen stelt, dat het voor enigermate licha melijk of geestelijk gehandicapten steeds moeilijke^ wordt om er „binnen te ko men”. In de steeds groter wordende bedrijven is er ook vaak minder sprake van een persoonlijke relatie. Een belang rijke funktie ligt voor -,De Tunnel” ook in het weer geschikt maken voor het normale bedrijfsleven van de werkne mers. Dat dit geen streven is, maar werkelijkheid, blijkt uit de cijfers. In 1976 kwamen er 176 nieuwe aanmeldin gen binnen. Daarvan werden er 99 ge plaatst, maar in dit jaar vertrokken er 62 en een groto aantal daarvan vond elders werk. Voor de leiding van „De Tunnel” betekent dat grote aantal muta ties een niet te onderschatten belasting in de sfeer van de begeleiding. In dat kader vervult ook de engen test- en trainingsafdeling een belangrijke rol. In alle afdelingen van het bedrijf werken vrouwen. In het administratief centrum zijn zij zelfs in de meerderheid. Eén vrouw werkt op eigen verzoek, verband houdend met haar ambities, in het ho veniersbedrijf. Op vrijwillige basis zal een zeer groot percentage van alle werknemers zaterdag tijdens het „open De commissie voor beroepschriften uit de raad is met b. en w. van mening, dat het onjuist zou zijn het overleg thans te doorkruisen door het verlenen van een vergunning. De commissie adviseert daarom de gemeenteraad het beroep schrift ongegrond te verklaren. HEEMSKERK Bij de begrotings behandeling heeft de raad een motie aangenomen met betrekking tot de culturele activiteiten in Heemskerk. Ter uitvoering van die motie heb ben b. en w. thans aan de raad voorgesteld het voor de Gemeen schapsraad geraamde subsidie te ver hogen met 21.020. Kienen. Vrijdagavond 25 maart is er in het Heemskerkse buurthuis De Zand- kraai aan de Handelstraat kienen. Allen boven de 16 jaar zijn van 20 uur af welkom. ven, maar van deze mogelijkheid hebben b. en W. bewust geen gebruik gemaakt in verband met het overleg dat nog gaande is met de winkeliers, de werk groep Europaplein en de SEW over een mogelijk gewijzigde opzet van het Euro paplein. DE SEW had plannen voor drie dagwinkels, maar daaronder dient men te verstaan drie gebouwen met in elk gebouw twee dagwinkels. Daar worden op het ogenblik water partijen en singels aangelegd die een afsluiting vormen tussen het plan Wes- tertuinen en het tuinbouwgebied, ten noorden begrensd door de Kaagweg. ...V Als men zaterdag de rondleiding volgt komt men achtereenvolgens in het ate lier (reparatie van gewassen goed en aanmaak van nieuw voor ziekenhuizen en verzorgingstehuizen), bij de verzor- gingsgroep (een voudige samenvoegingen en inpakwerkzaamheden), via de gymzaal en de afdeling test en training bij de inpak- en montage-afdeling en dan in de filmzaal, waar op gezette tijden de film „Terug van weggeweest van de cineast Jan Vrijman wordt ver toond, die de menselijke en bedrijfsma tige aspecten van de sociale werkvoor ziening in beeld brengt. Dan komt men bij de lampenmontage, de handboekbin derij, de afdeling papierverwerking, de drukkerij, de studio met de donkere kamer, bij de stand van het centrum voor administratie, de afdelingen me taalbewerking., spuiterij, houtbewerking en tenslotte in het centrale magazijn. Snelheidscontroles. Zowel in Be verwijk als in Heemskerk zijn gisteren snelheidscontroles gehouden. De politie Beverwijk deelde op de Spoorsingel der tien en op de Vondellaan een Alkmaarse- weg vijfendertig bekeuringen uit. De politie Heemskerk greep bij een avond- controle op de Beneluxlaan en Mozart- straat vijftien overtreders in de kraag. Inbraak. Door een ruitje te vernie len konden inbrekers zondagnacht vijf boeken van een stelling grijpen in het magazijn van Vroom en Dreesmann aan de Beverwijkse Koningsstraat. De waar de van het gestolene bedraagt 65,-. Opgelost. Een 21-jarige Beverwij- ker heeft bekend, in de nach van 13 op 14 november de ruit van een damesmo- dezaak aan de Raadhuisstraat te hebben vernield en wat kleding uit de etalage te hebben meegenomen. De knaap zou de kleding kort daarop aan enkele voorbij- gangsters hebben weggegeven. Niets weg. In Heemskerk is zon dagnacht ingebroken in een verzeke ringskantoor aan de G. van Assendelft- straat. Er wordt niets vermist. De heer Van Wijngaarden is in Bever wijk geen onbekende. Hij is namelijk de ontwerper van de woningen aan de Geerweg te Delft, die door veel bewo ners van de Beverwijkse saneringswijk tijdens een bezoek in januari zijn beke ken. Sommige bewoners maakten toen kennis met de heer Van Wijngaarden. Het buurtcomité Munnikenweide laat in de buurtkrant weten tevreden te zijn met de keuze van de architect”, omdat hij al veel ervaring heeft opgedaan met stadsvernieuwing en zogezegd het klap pen van de zweep kent”. Begin april komt de heer Van Wijn gaarden naar Beverwijk om het gebied te bekijken en gegevens te krijgen van de gemeente. In de avonduren volgt dan een eerste bespreking met het buurtco mité en een vertegenwoordiger van het Landelijk Ombndsteam Stadsvernieu wing uit Alkmaar. Het buurtcomité Munnikenweg gaat binnenkort praten met het buurtcomité „Rond de Wijkertoren”, dat eind novem ber vorig jaar is opgericht. Ook in het gebied rond de Grote Kerk zijn veel braakliggende terreinen en talrijke wo ningen, die dringend verbeterd dienen te worden. Woensdag 30 maart komen enkele pas afgestudeerd stedebouwkundigen uit Delft een toelichting geven op hun rap port over woningbouwmogelijkheden in de IJmond. Deze bijeenkomst wordt in de vergaderzaal van De Schans gehou den en begint om half tien. Het buurtcomité wijst tenslotte op de openbare vergadering van de raadscom missie jeugdzaken op maandagavond 28 maart in het Stadskantoor waar de re sultaten van de enquête onder de bewo ners over de speeltuin aan de Munni kenweide bekend worden gemaakt. De vergadering begint om half acht. Rondleiding door industrieel centrum en kassencomplex Met de bus kan men dan nog naar het kassencomplex van de cultuurtechnische dienst, die onder meer openbaar groen onderhoudt in de gemeenten Velsen, Be verwijk, Heemskerk en Castricum. Het kassencomplex aan de Cieweg in Heemskerk is ongeveer 4700 m2 groot. Daarbij bevindt zich een heesterkwekerij van 11000 m2. Achter de kassen die vorig jaar werden geopend is in middels een stekkas gereed geko men. Uit de kassen van het werkvoor- zieningsschap worden jaarlijks zo’n 200.000 tropische potplanten afgeleverd aan de veilingen in Beverwijk en Aals meer. De bussen vertrekken van ,De Tun nel” naar de kwekerij om 11.15 uur, 12.15 uur, 13.15 uur en 14.15 uur. Heen en terug vergt deze excursie ongeveer een uur. De film in het industrieel centrum wordt vertoond om 12.15 uur, 13 uur, 13.45 uur en 14.30 uur. ben geweigerd. De overweging van de gemeente is geweest, dat het bouwplan van de SEW niet past in het geldend bestemmings plan „Eerste herziening Oosterwijk”. Het zou mogelijk zijn geweest - mits het Provinciale bestuur daar geen bezwaar togen zou hebben gemaakt - een zoge noemde artikel 19-vergunning af te ge- IJMOND Het industrieel centrum en de kwekerij van het werkvoorzie- ningsschap „De Tunnel” houden zaterdag 26 maart van 11 tot 3 uur „open huis” voor alle belangstellenden. Op de hele uren vertrekken er speciaJe bussen van het NS-station in Beverwijk naar „De Tunnel” aan de Cruquiusweg in Vtlsen- Noord (industrieterrein). Van deze extra bussen kan men ook gebruik maken voor vervoer van het industriële cen trum naar de kwekerij en het kassen complex aan de Cieweg in Heemskerk. NU DE BREESTRAAT door factoren als iepziekte, asfaltbestrating, benzine dampen en aardgasleidingen steeds min der lommerrijk wordt, neemt de wo ningnood onder het van oudsher in het winkelcentrum nestelende vogelbestand poot over poot toe. WANT GA MAAR NA: biedt zo’n eeuwenoude iep ruimte aan misschien wel twintig verschillende vogelparen, die twijgachtige exemplaartjes die ervoor in de plaats worden gezet zijn veelal zelfs te bekrompen voor één behoorlijk nest. Om over bijkomende ellende in de vorm van burenruzies, geluidsoverlast en windhinder nog maar niet eens te pra ten. BEVERWIJK. De woningbouw- stichting St. Willibrord heeft een archi tect bereid gevonden te gaan werken aan een bouwplan voor het saneringsge bied Munnikenweg. Dinsdag 3 maart hebben een delegatie van het bestuur en de stedebouwkundige van de gemeente een bezoek gebracht aan architect Van Wijngaarden uit Delft. Inmiddels heeft hij laten weten de opdracht te aanvaar den. Twintig werknemers werken in de handboekb.r.'.'.ci tificeerderij, waar men onde schikt over een verguldpers met ver scheidene lettertypen, een papier snij machine, een naaimachine en een kneep- inbrandmachine. De brocheerderij biedt werk aan 45 mensen. Daar staat een twintigtal machines. :t heeft voor vrijdagavond 25 e R D.L.Mac Allen •o. De groep bestaat nu drie e or Hai,'e Pie ters. .’ci" Jancen, Lite Buur. Wim Visser GerrA V. .-er c.' Jos Rijnaards. R.D.L. maakt luistermuziek, zwaar getint en met ee uitstekende lichtshow, bediend door Sjef de Heij. Het optreden in het Heemskerkse jongerencentrum begint om half tien. Daarmee zal het mogelijk worden voor culturele activiteiten in totaal 70.515 beschikbaar te stellen. De verdeling wordt dan als volgt: As- sumburgtheater 15.750, werkgroep jazz 16.100, werkgroep muziek 4751, werkgroep tentoonstellingen 15 000 en een reserve van 5000. In totaal wordt het subsidie voor de Gemeenschapsraad dan 261.745. Een verdere verhoging wordt niet nodig geacht omdat de Gemeen schapsraad dit jaar 25.000 minder heeft uit te geven dan oorspronkelijk was geraamd. OP DE EERSTE DAG VAN DE LEN TE nam de op de foto afgebeelde duif daarom een kloek besluit. Kan ik niet meer in het hout terecht, zo dacht ze dan stap ik over op het ijzer. En samen met haar echtgenoot bouwde ze zich een nest tussen de bevestigingsstang en de achterkant van de kap van de hoog boven de voetgangersoversteekplaats na bij boekhandel Phoenix hangende ver keerslichten. ZACHTJES SCHOMMELEND, bijna net als vanouds, laat de duivin daar de wereld aan zich voorbijtrekken. Noch het drukke verkeer, noch de vele wan delaars kunnen haar deren. Hoog en droog broedt de aanstaande moeder op de komst van haar jonge... Af e.. tcc kun je haar tevreden horen koeren want hoewel het zeer de vra. g is of dc duivenkinderen de nestperiode zullen overleven, is het ontegenzeggelijk een feit dat hun ouders de woningnood aar dig naar hun poot hebben weten te zet ten In het industriële centrum kunnen 300 mensen te werk worden gesteld, het centrum voor administratie telt twintig werknemersl in de hovenierssector (bui tenwerk) bedraagt het aantal werkne mers 84 en in de kwekerijen vinden 15 personen werk. Groeiende is ook de afdeling externe plaatsingen, die het mogelijk maakt dat werknemers (sters) in WSW-verband als uitzendkrachten worden geplaatst. 'v 1 s, X A

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7