Na regelmatige nederlaag tegen Mark Cox TOM OKKER MOET OP DUBBELSPEL MIKKEN buitenspel 29. Nu inschrijven voor Grand Prix Damiate y Domper voor Henk Ellens Rugbytoernooi in Umuiden .50 .95 I r n y voorgesteld Phoenix weer stap dichter bij titel 25 Mijlpaal voor het district Haarlem Huturuploeg Zeges Kortsnoi en Portisch SPORTIEF IK 1 58 l9C 3U1 ren I Drieduizendste handballer 1 WOENSDAG 2 3 MAART 25 10 7 7 SPORT h e! iktie nne. erijen. Redaktie: Hans Botman tel. red.: 02550 15389 Heel slim iktie h J >en. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. De grootste trekpleister is er uit, maar Ahoy treurt niet. Tom Okker heeft de Nederlandse tennisliefhebbers ruim anderhalf uur in de ban gehad, toen viel het doek. De Brit Mark Cox maakte korte metten met de Nederlander op het moment dat de 5500 toeschou wers in het sportpaleis Ahoy de ruggen rechtten. De WCT- toernooi van Nederland heeft echter sterren voldoende om nog vijf dagen van toptennis te genieten, temeer daar het Neder landse troetelkind in het dubbel spel acteert aan de zijde van de Pool Fibak, die in het enkelspel tegen de veel hoger genoteerde Eddy Dibbs zijn onmiskenbare klasse demonstreerde. nd en I rchrooi ,'«■1 log Ahoy’s Harm Scheepbouwer relativeer de Okkers nederlaag met: „Wij hebben er bij manager John McDonald nooit op aan gedrongen dat we Okker persé in Rotter dam aan de start wilden hebben omdat hij Op het beslissende moment had Cox meer accuratesse in huis, voelde het moment exact aan waarop Okker kwets baar was. In de achtste game (3-4 was de stand) nam hij Okkers service onder han den. Okker: „Ik moest de eerste service zo hard mbgelijk slaan, want Cox had al laten zien dat hij met effectballen wel raad wist. Toen hij zich evenmin wenste te verslaan op mijn harde opslagen, moest ik hem diep houden, zodat hij niet direct in de aanval kon. Dat ging even mis en dan kan je tegen kerels van dit kaliber wel inpakken. Dat weet je, ook al heb ik de laatste jaren zelden tegen hem gespeeld”. Tom Okker is geen beul, moet zijn tegenstanders uitmanoeuvreren, zijn aan val opbouwen om dan via zijn nog steeds onmiskenbare snelheid aan het net te komen. Okker: „Ik heb twee dagen op deze rubberbaan getraind. Het liep lek ker, maar ik kon tegen Cox mijn ritme niet vinden. Meestal gooit hij het op pure kracht en gaat dan met zijn back-hand in de fout. Nu echter sloeg hij alles beheerst terug, zodat ik mijn aanvallen ook via zijn fore-hand-kant moest opzetten. Daar weet hij het antwoord wel op”. Maar Cox wachtte, zeer tegen zijn gewoonte in, rustig op momenten waarop Okkers snijdende back-hand wat minder lengte en snelheid bevatte, draaide dan subtiel om zijn zwakke zijde heen, om de „Flying Dutchman” prompt te passeren. Okker nam de nederlaag professioneel op, hoewel hij wel kwijt wilde dat hij uitgerekend in eigen land beter voor de dag had willen komen. „Kijk, in de derde set sla ik op een kritiek moment mijn enige dubbele fout, daarna passeert Cox me met een schitterende volley en dan zijn de rollen op slag omgedraaid”. Op 3-6, 6-4, en 3-6 was voor Okker het moment gekomen om zich te gaan concen treren op het dubbelspel. „Het moet al heel gek lopen wil ik met Wojtek Fibak niet erg ver komen”. Tom Okkers jacht op de 8000 dollar is nu geopend; om de 30.000 dollar voor de enkelspelwinnaar behoeft hij zich geen zbrgen meer te maken. In de promotieklasse dames behaalde Giezeman VCK een 3-1 overwinning op het toch altijd lastige Molenwiek C3. Smit Beheer 2 klom op tot boven de degradatie- streep door Krovo met 3-1 te verslaan. De dames hebben nu een punt voorsprong op Interlance Zaan 3, zodat de onderlinge wedstrijd die nog op het programma staat de beslissing wel zal moeten brengen. Okker over die fraaie manoeuvres: „Dat deed hij heel slim, ’’ij wachtte rus tig af, knalde zelden „iigecontroleerd terug en sloeg me de ballen dan haarfijn om de oren. Ik wist het wel, maar ik kon zelf onvoldoende in mijn spel komen om die momenten te omzeilen”. De achtste partij in de tweekamp tus sen de Hongaar Portisch en de Deen Lar sen is in Rotterdam door Portisch na 54 zetten gewonnen. Daardoor leidt de Hon gaar in de tweekamp met 5-3. Het vervolg van de maandag afgebro ken partij heeft niet lang geduurd. Nog voor er twee uur voorbij was, vond Lar- Europa Meubel Odin had deze keer geen kind aan Compaen. Met 15-3 en 15-8 namen de Heemskerkse dames een snelle 2-0 voorsprong. Doordat alles zo gemak- kelijk ging kon Compaen in de derde set terugkomen. De dames ujt Oostzaan namen een 7-10 voorsprong. Europa Meu- wit. Het is voor hem dan in alle opzichten erop of eronder. De Rus Lew Poloegajewski en de Bra ziliaan Henrique Mecking hebben in Luzern de negende partij van hun kandi- datenstrijd met remise afgesloten. De remise, die bereikt werd na 51 zetten, was de achtste puntenverdeling tot nu toe. Poloegajewski, die de tweede partij won, heeft een voorsprong van 5-4 op zijn jon ge Braziliaanse tegenstander. De 10de partij wordt vandaag gespeeld. Mecking speelt dan met wit. De elfde partij in de schaaktweekamp tussen oud-wereldkampioen Boris Spass ki uit de Sovjet-Unie en de Tsjechoslo- waak Vlastimil Hort is in Reykjavik na veertien zetten in remise geëindigd. De stand in de tweekamp is gelijk: 5,5 tegen 5,5. Spasski hanteerde de witte stukken. sen het welletjes. Een fraaie paardma- noeuvre van Portisch (pg5-f7-d6) stelde de Deen voor het voldongen feit van een onweerstaanbaar naar promotie opruk kende vrijpion. De afloop was overigens voor niemand een verrassing. Larsen ver scheen - geheel tegen zijn gewoonte in - precies op tijd in de speelzaal. Het was een slecht voorteken, maar achteraf zei de Deen dan ook, dat hij wist in alle varianten verloren te zijn. Hij probeerde nog het vege lijf te redden, door allerlei remise-„tricks” in de stelling te weven, maar de onverstoorbare Portisch ont week ze allemaal. De stand is nu 5-3 in zijn voordeel. De Hongaar heeft aan l‘/z punt genoeg om de tweekamp definitief te beslissen en dat betekent, dat nog deze week de zaak bekeken kan zijn. Maar eerst heeft Larsen vandaag nog een keer Smit Beheer heeft in zijn op een na laatste uitwedstrijd de drie punten weer mee naar huis genomen. HVS bleek steeds in het begin van de sets een gelijkwaardi ge tegenstander. Zo ook in de eerste set waar de Haarlemmers tot 7-7 konden bij blijven, doch toen liep Smit Beheer lang zamerhand uit naar 9-15. In de tweede set liepen de Beverwijkers een 3-7 achter stand op die zij echter tot 13-13 weer goed wisten te maken. De set die zich kenmerk te door veel persoonlijke fouten viel ten slotte toch nog uit in het voordeel van HVS: 15-13. De derde set was gelijk aan de eerste, tot 7-7 bleven de Haarlemmers bij en Smit Beheer maakte daarna de set uit op 10-15. In de vierde en laatste set onder- vonden de Beverwijkers nog de meeste tegenstand, doordat HVS ontzettend fel en goed verdedigde. Soms moesten de Beverwijkers tot drie maal toe hard aan vallen om de verdediging van HVS te verschalken. Via 5-9, 7-9, 7-13 en 9-13 bepaalde Smit Beheer de eindstand op 9- 15. De 33-jarige profs konden de kijkers lang niet altijd boeien. Ze draven beiden te lang mee om eikaars sterke en zwakke zijden niet door en door te kennen. Het schaakspel, veelal vanaf de base-line, werd technisch knap uitgevoerd, maar een herenenkelspel gaat tegenwoordig door voor een duel tussen „slagers”. Twee kerels die hun services het vak inrammen, /oplopen naar het net en daar de zaak met een knallende volley af maken. Het zevenhandbal, dat volledig het elf-handbal heeft verdrongen, begon haar triomftocht in de zaal. De laatste jaren is echter het zevenhandbal bui ten op harde velden een niet gedachte groei begonnen. Het blijkt zeer aan trekkelijk te zijn twee verschillende competities te spelen. Eind augustus wordt begonnen met de buitencompe-/ titie. Half oktober wordt dit stopgezet en begint de zaalcompetitie. Eind maart wordt de zaal verlaten en gaat men buiten de in augustus begonnen competitie afmaken. Daarna zijn er tot eind juni vele toernooien, waar veel belangstelling voor is. Het zevenhandbal heeft een geweldi ge aantrekkingskracht op dames en meisjes. Meisjes en jongens kunnen al vanaf hun zesde jaar lid van een hand- balclub worden. In de jeugdige leef tijdsgroepen, melden zich veel meer meisjes dan jongens. Heren beginnen meestal wat later met handbal. 1 Henk Ellens, de hulptrainer van de eredivisievereniging Telstar, is enigs zins teleurgesteld in het bestuur van deze club. De Amsterdammer, die eni ge tijd geleden het A-diploma haalde, had er enigszins op gerekend dat hij door de commissie van drie uitverko ren zou worden om Joop Castenmiller op te volgen. „Mij werd mondeling meegedeeld dat er iemand anders is gecontrac teerd, maar dat ik wel bij de laatste vier zat. Natuurlijk is het wel het goed recht van het Telstar-bestuur om iemand anders te kiezen, maar ik zit nu eenmaal al vier jaar bij Telstar en ik train de A-selectie al geruime tijd. Ver der heb ik ook al meerdere spelers uit de C-selectie haar de A-selectie geloodst en ik ben er zeker van dat er binnenkort nog meer spelers van het C-team naar de A-selectie zullen over gaan.” Ook voor Henk Ellens is het nog een vraagteken wie de nieuwe oefenmees ter van Telstar zal worden. „Ik hoor het ook pas op 1 april, evenals de spelers. Waarschijnlijk zal ik nog een jaar mqt die man samenwerken. Ik heb namelijk nog een contract tot het einde van het volgende seizoen. Alleen wam neer ik een aanbod krijg van een club, moet ik er nog goed over nadenken of ik zal blijven. Maar dat zit er wel in.” Op zaterdag 4 juni organiseert Damiate Pers (uitgeefster van Haar lems Dagblad, IJmuider- en Bever- wijkse Courant) in samenwerking met de wielervereniging Excelsior een teamwedstrijd over twaalf uur. Deel name aan deze Grand Prix Damiate staat open voor ploegen van vier ren ners, (Van 15 jaar en ouder), die om beurten een half uur fietsen voor hun rekening nemen. Het is de bedoeling met deze wedstrijd niet de „echte” wielrenners, maar de geoefende recre- atiefietsers in de gelegenheid te stel len eikaars krachten te meten. Daar om staat de inschrijving niet open voor houders van een KNWU-licentie voor profs, amateurs, liefhebbers en junioren. De bedoeling van het toernooi is onder meer om de rugbysport in IJmuiden meer bekendheid te geven. Velen zullen bijvoorbeeld niet weten dat de „Smugglers” sinds kort ook met een jeugdteam is begonnen. Vele IJmuidense jongens, variërend in leef tijd van 7 tot 16 jaar hebben blijk gegeven van hun belangstelling en zijn sinds kort in training. De deelnemende ploegen aan het toerpooi zijn: RC Castricum, RC Alk maar, RC Meervaart (Amsterdam), RC Den Helder, de officieren en adelbor sten rugbyclub uit Den Helder, HCK uit Haarlem en AAC uit Amsterdam. De aanvang van het toernooi is omstreeks 10.30 uur. Alle deelnemende ploegen zullen ieder drie wedstrijden spelen, waarna een finale volgt voor de eerste vier plaatsen. De wedstrijden duren ieder twintig minuten. De ver wachting is dat het toernooi omstreeks 16.30 uur is afgelopen. (Van onze volleybalmedewerker) BEVERWIJK. Smit Beheer Phoenix is na de uitoverwinning op HVS weer een stapje dichter bij de titel gekomen. Smit Beheer 2 vecht in de dames promotieklas se voor behoud en is na de 3-1 overwin ning op Krovo op de goede weg. d I Uitslagen district 13: Heren promotieklasse: Europa Meubel OdinWW 3-0, The Smash 2Molen wiek C3 3-0, PurvoFalentijn Voluit 0-3, VCAKDS 3-1, Interlance Zaan 3—Dyna mo 3-1, Interlance Zaan 4Smit Beheer 2 2-3. Voor het eerst in haar bestaan is de afdeling Haarlem van het Neder lands Handbal Verbond de driedui zend leden gepasseerd. Als driedui zendste werd geregistreerd de 26- jarige Peter Admiraal van de vereni ging Wijk aan Zee. Het afdelingsbe stuur zal dit niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Er wordt echter gewacht totdat Wijk aan Zee in mei a.s. een nieuw clubhuis annex kleedkamers opent. Heren eerste klasse: VCWBAM 3-1, CompaenArgus 2 3-1, Molenwiek C4Giezeman VCK 2-2, DinsvoKrovo 0-3, Europa Meubel Odin 2Bevok 3-0, Smit Beheer 3Krovo 2 0-3. In het clubhuis van de Beverwijkse rennersclub Kennemerland is gister avond de ploeg van deze wielervereni ging voorgesteld. De Huturuploeg (genoemd naar de sponsors Huipen, Van Tunen en De Ruiter) staat onder leiding van Jan Prikkel, die het wie- lerteam van Kennemerland nu al drie jaar onder zijn hoede heeft. „De ploeg is ten opzichte van vorig seizoen niet verzwakt”, aldus Jan Prik kel. „De renners zijn ongeveer van gelijke kracht, want we hebben geen uitgesproken kopman. Het grote ver schil met het vorige seizoen is dat we nu meer klassiekers rijden. We hebben ook enkele ritten in Limburg opgeno men, omdat er jongens bij zijn die graag willen klimmen.” Het officieuze programma voor de Huturuploeg luidt als volgt: 2 april: De hel van Mergelland (een klassieker in de omgeving van Vaals), 1 mei: oei Odin liet de kans op een 3-0 overwin ning niet onbenut en won uiteindelijk met 15-12. De heren van Europa Meubel speelden een bijna identieke wedstrijd. WW was in de eerste twee sets een gemakkelijk prooi. Met setstanden van 15-0 en 15-4 leek WW weer snel naar Wijk aan Zee te mogen gaan. Geheel onverwacht kwam Europa Meubel Odin toch nog in de moeilijkheden doordat er zeer ontspannen gespeeld werd. In de slotfase bleken de Heemsker kers toch over de meeste inhoud te beschikken: 16-14. Daerns eerste klasse: Smit Beheer 3Uithoek 1-3, Falentijn VoluitGieze man VCK 2 1-3, DynamoPurvo 2 0-3, Interlance Zaan 4Argus 3 1-3. KDS 3Compaen 2 3-1, VCWArgus 2 1-3. Van de zestien afdelingen die het Nederlands Handbal Verbond telt, met een totaal van tachtigduizend leden in Nederland, is Haarlem een van de klei nere. De afdeling Limburg is met 11.500 leden de grootste, gevolgd door Amsterdam met 9.500. Wel is de afde ling Haarlem, dat achttien handbalver enigingen telt, op vier na de grootste wat ledental per vereniging betreft. u meer toeschouwers zou trekken. Okkers beste jaren zijn voorbij. We hebben nog toppers in ruime mate voorhanden om een goed toernooi te garanderen”. Omloop van de Kempen, 6-8 mei Drie-, daagse van Noord-Holland 14 mei Omloop van de Haarlemmermeer, 18 juni: Kersenronde, 21 augustus: Omloop van de mijnstreek. Verder wordt er waarschijnlijk ook deelgeno men aan de ploegen- en de persoonlij ke achtervolging en de populaires in Alkmaar. Drie renners (Sjaak Butter, Cedo Paic en Martin Pluimers) nemen van 22-24 april in Joegoslavië deel aan een klassieker. Dit is georganiseerd door de in Nederland wonende Cedo Paic. Voor hem is het een belangrijke koers, omdat uit deze klassieker ook het nationale Joegoslavische wielerte am wordt geformeerd. Voorzitter Jacques Davidson van BRC Kennemerland hield nog een kor te toespraak, waarin hij de sponsors hartelijk bedankte voor de financiële tegemoetkoming. De IJmuidense rugbyvereniging „The Smugglers” die nu alweer zo’n vier jaar bestaat, houdt zondag een rugbytoernooi op het terrein van de voetbalvereniging SVIJ aan de Plane tenweg in IJmuiden. Alle acht Noord- hollandse rugbyverenigingen die zijn uitgenodigd hebben laten weten van de partij te zijn. In de Landelijke waterpolocompetitie van de Nederlandse Culturele Sportbond zijn het eerste heren- en het eerste damesteam van de Watervrienden uit IJmuiden kampioen geworden. Voor het damesteam is het de derde keer in successie dat de kampioensvlag gehesen kan worden. Het team wist ongeslagen te blijven (slechts één keer moest een puntendeling toegestaan worden) en eindigde met vier punten voorsprong op nummer twee, de Zaandamse Watervrienden. Na een monsterzege van 16-1 op WV Apeldoorn kon ook het herenteam zich kampioen noemen. Ook voorde heren is het niet voorde eerste keer: voor de vierde achtereenvolgende maal werd de eerste plaats bereikt. Ook de heren zetten de concurrentie op grote achterstand: met zes punten voorsprong op de Watervrienden uit Haarlem werd het seizoen afgesloten. Op de foto de beide ploegen tijdens de training in het Velserbad. Belangstellenden voor deze Graqd Prix Damiate kunnen inschrijfformulieren afhalen bij. de bijkantoren van het Haar lems Dagblad IJmuider Courant en de Beverwijkse courant. Daar worden tevens meer gedetailleerde inlichtingen ver strekt. Inschrijving geschiedt door invul ling van het formulier en storting van 50 inschrijfgeld per ploeg. Het aantal ploe gen is beperkt tot veertig. De eerste veer tig inschrijvers zijn dus zeker van een plaats. Inschrijfgeld dat te laat wordt overgemaakt wordt teruggestort. Dat geldt ook voor de als vierde op de WCT-lijst geklasseerde Amerikaan Eddy Dibs, die in drie sets klop kreeg van Okkers dubbelspelpartner, Wojtek Vibak. Okker: „Ach, ook het dubbelspel levert bij een zege 100 wedstrijdpunten op. Volgende week in Londen maar beter, al vind ik het jammer voor het publiek”. Een uitzondering wordt gemaakt voor veteranen en nieuwelingen. Per ploeg mag namelijk één veteraan of één nieuweling met een KNWU-]icentie deelnemen. Voorts staat de inschrij ving open voor dames, ook die met een licentie. De wedstrijd wordt verreden op het wielercircuit Spaarnwoude. Start zaterdag 4 juni, ’s morgens half negen, finish ’s avonds om half negen. Hoewel er voor de eerste tien aanko menden aantrekkelijke prijzen beschikbaar zijn, wordt er niet al te zeer de nadruk op het winnen, maar meer op het plezier van het deelnemen gelegd. Daarom zullen ook de laatst aankomende zwoegers bij de prijsuit reiking niet vergeten worden. Eten en drinken is op het circuit beschikbaar. Uitslag dubbelspel: Orantes/Kodes- Cox/Dibbs 7-6, 6-1. Ex hibitatiewedstrijd: Natase/Hrebec-Barax-Zutti/Parun 6-3, 7-5. De Huturuploeg: zittend v.lm.r. Cedo Paic, Piet Slikker. PeterPlönis, Leo de Vet, staand: ploegleider Jan Prikkel, Kees van Borre. Martin Pluimers, Sjaak Butter. Frank Schaapveld. Dames promotieklasse: Giezeman VCKMolenwiek C3 3-1, Smit Beheer 2Krovo 3-1, Europa Meubel OdinCom paen 3-0, VCAInterlance Zaan 3 3-0, KDS—The Smash 3-1, KDS 2—Argus 3-1. IL CIOCCO. (ANP)— Viktor Kortsnoi heeft gisteren de achtste partij in de schaaktweekamp met Tigran Petrosjan in II Ciocco gewonnen. De partij, die na de 43ste zet van Petrosjan was afgebro ken, werd na dappere, maar uiteindelijk vergeefse tegenstand van Petrosjan door Kortsnoi na 57 zetten gewonnen. De stand in de tweekamp is 4,5-3,5 voor Kortsnoi. In de heren eerste klas stelde Giezeman VCK teleur door slechts gelijk te spelen tegen het zwakke Molenwiek C4. Smit Beheer verloor zelfs van het minder geachte Krovo 2. Europa Meubel Odin 2 deed wat van haar verwacht werd en liet Bevok puntloos. Bij de dames won Gieze man VCK 2 weer eens, terwijl Smit Beheer 3 een nederlaag leed tegen Uithoek.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 25