D ’66 had bemiddelende en matigende rol in kabinet Weekend met acteertalent Informatie over Nederlands in het Witte Tejater bedrijfsleven op Schiphol Verkiezingen voor Rijnland Kijkgrijp Santpoort mag uitbreiden Krediet op uw eigen huis Deel van buit Wij helpen basiliekdiefstal Met een Planpoteek Agenda Staatssecretaris Polak spreekt voor JOVD Gaper gestolen uit etalage in september allang terecht I I I I I I I I I I I I DEMISSIONAIRE STAATSSECRETARIS BRINKHORST V) rv 6 WOENSDAG 19 7 7 2 3 MAART IJMOND ft Velsen-IJmuiden Heemskerk Velsen-Noord In en om Haarlem JLÖ Wijk aan Zee Oil - C 13 De overwaarde van uw huis (het verschil tussen de waarde van uw huis en uw eventuele hypotheek) stelt u als huizen bezitter in staat om doorlopend geld te lenen met het huis als onderpand. De ABN heeft daarvoor een ideale kredietvorm. De ABN Planpoteek. Het bedrag dat u daarmee kunt lenen ligt tussen de f 15.000,- en f 50.000,-. En het aantrekkelijke is, darde rente laag is en dat u weer mag opnemen wat u hebt afgelost. Wilt u meer weten over de unieke eigenschappen van een ABN Planpoteek? Dan is hier de coupon. Beverwijk en (Van een onzer verslaggeefsters) 19.00- Wil- op (Van onze streekredaktie) (Van onze Haagse redacteur) (ADVERTENTIE! leeftijden donderdag Dh'r./Mevr./Mej.: Straat: Plaats: Ik heb wel/geen rekening bij de ABN te: de kerk ■——■I— U kunt mij helpen door mij te sturen. De avond, die is georganiseerd door de onafhankelijke liberale jongerenorgani satie JOVD Kennemerland heeft plaats in hotel-restaurant Lion d’Or. De bijeen komst, die voor alle belangstellenden toegankelijk is, begint om acht uur ’s avonds. de de de Shaffy Theater in Amsterdam. Vrijdag treedt de groep op in het Witte Tejater met een eigen produktie: -Green Hills of Home”. DIVERSEN Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. volwassenen en jeugd woensdag 19-21 uur. ABN Bank „Waste of Time” is hel Amsterdamse mime-gezelschap dat onder meer be kendheid verwierf met optreden in het uw brochure over de ABN Planpoteek 44: vol- Leentje HAARLEM. Staatssecretaris W. Po lak van Binnenlandse Zaken (PvdA) en fractievoorzitter H. H. Jacobse van de VVD in de Amsterdamse gemeenteraad spreken op donderdag 24 maart over samenwerking tussen liberalen en socia listen in de toekomst. „El en 20 u.: „Moord Demissionair staatssecretaris Mr. L. J. BRINKHORST HAARLEM. „Tien minuten geleden heb ik, toen ook u naar de radio luister de, gehoord dat ik demissionair ben. Dat is een nieuwe gewaarwording voor me”, aldus demissionair staatssecretaris van Buitenlandse Zaken mr. L. J. Brinkhorst dinsdagavond tijdens een bijeenkomst I van D’66 in De Lantaern. Tijdens de avond die, door de kabinetscrisis wat merkwaardig begon omdat alle aanwezi gen, inclusief de staatssecretaris, aan een kleine transistorradio waren gekluisterd, lichtte Brinkhorst de ideeën van D’66 toe. 20 U. vrouw SCHIPHOL. Schiphol gaat vanaf 1 april zakenlieden die van de luchthaven maken de mogelijkheid bieden om snel informatie te verkrijgen over een zeer groot aantal internationale en Neder landse firma’s, geïnteresseerd in bepaal de producten. De nieuwe en unieke ser vice zal tegen betaling worden verleend onder de naam „International Business Information” (IBI). HAARLEM. Een gaper, met een waarde van 350 gulden is gestolen uit de etalage van een winkeltje aan de Witte Herenstraat. Gedupeerde is een 48-jari ge mevrouw. Honderden vijftig kilo rood en geel ko per is tussen vorige week donderdag en afgelopen dinsdag gestolen uit een pak huis aan de Groenendaalsteeg. Voorts werd een lasbrander ontvreemd. De waarde van de gestolen goederen be draagt duizend gulden. LEIDEN. De eigenaars van onroe rend goed in Rijnland zullen dit jaar ter stembus gaan om opnieuw afgevaardig den te kiezen voor de verenigde verga dering van het hoogheemraadschap. Te gen de in 1975 gehouden verkiezingen werden bezwaren ingebracht, omdat de stembiljetten toen niet volgens de regels waren opgesteld. Daarom wordt nu óvergestemd. De reglementen zijn in middels aangepast aan de stembiljetten, die in de praktijk doeltreffend zijn ge bleken. Deze bon in ongefrankeerde envelop verzenden Algemene Bank Nederland, Afd. O.D. 50, Antwoordnr. 1555, Amsterdam, of inleveren bij uw ABN-kantoor. Ruim 125.000 eigenaars en andere za- kélajk gerechtigden van onroerend goed moeten op 28 september twintig leden en evenveel plaatsvervangers- voor de verenigde vergadering van Rijnland kie zen. De tien vertegenwoordigers van in stanties die bij het waterkwaliteitsbe heer belang hebben, blijven op hun post. Zij zijn overeenkomstig de reglementen aangewezen door besturen van gemeen ten kamers van koophandel en land bouworganisaties. Het aantal stemgerechtigden is verge leken bij 1975 ruim verdubbeld, doordat de kiesdrempel werd gehalveerd. Om te kunnen stemmen moet men nu in een van de vier kiesdistricten zakelijk ge rechtigde zijn van tenminste"eën kwart hectare grond (vroeger een halve ha) of van een gebouwd onroerend goed met een belastbare jaaropbrengst van ten minste 125 (eerst 250). Om verkozen te kunnen worden moet men tussen de 21 en 65 jaar oud zijn en binnen Rijnland wonen. Van de laatste eis kan vrijstelling worden verleend. De kandidaatstelling kan geschieden van 11 t.m. 25 mei, waarvoor zes weken tevoren dus eind maart een bekendmaking zal verschijnen. In een grasgroen landschap omzoomd door heuvels en in het huiselijke schijn sel van vijf schemerlampen wordt door een familie inhoud gegeven aan het thema evenwicht’. Dit laatste in samen hang met begrippen als rust, chaos, ba lms, waarbij literatuur en muziek als uitgangspunt. Liefhebbers van mime komen volledig aan hun trekken. De voorstelling vangt aan om 20.30 uur. Kaarten a 2 50 per stuk zijn'vanaf 20.00 uur aan de kassa te koop. Zaterdagavond presenteert de toneel groep Centrum. „Spiegels” van Dimitri Frenkel Frank in het Witte Tejater. Een voorstelling die eigenlijk uit twee delen bestaat die eikaars spiegelbeeld vormen. Een jonge enigszins verztiurde schrij ver wordt geïnterviewd door een jonge onervaren journaliste van een dames blad, is het gegeven van‘het eerste deel. Vervolgens is het een journaliste van een kritisch weekblad dat een schrijver van populaire i-omans aan de tand voelt. De éénakters worden met vaart voor het voetlicht gebracht door Ingeborg El zevier, en Frans Vorstman. De regie is in handen van Eddy Habema. De aanvang is gesteld op 20.30 uur. Prijzen der plaatsen f 8,-. en 4,-voor CJP en Pas 65. Voorbespreking mogelijk op het bureau van de Velser Gemeen schap, Moerbergplantsoen 22. Telefoon 15743. belangrijke punten van het D’66-beleid de milieubescherming, de selectieve eco nomische groei en individualisering van het onderwijs te beschouwen. „Wij zeg- gen niet meteen nee tegen de midden school”, aldus Brinkhorst, die stelde dat D’66 in het kader van de individuele vrijheid van de mens een emancipatie van man èn vrouw nastreeft. me de gevoelens van bitterheid ook wel voorstellen, waarover Den Uyl het had”, aldus Brinkhorst die het jammer noem de dat de regering de moeilijke perioden door energiecrisis en Lockheedaffaire wel had doorstaan en nu over de grond- politiek moest struikelen. ,Deze gang van zaken maakt het nog noodzakelijker dat D’66 een redelijk al ternatief biedt”, aldus Brinkhorst, die stelde dat D’66 geen bijdrage had gele verd aan de crisis. „De crisis geeft aan dat er spanningen tussen CDA en PvdA waren. Onze partij, die maar een geringe plaats in het kabinet innam, heeft een matigende en bemiddelende invloed uit geoefend”. „De winst of het verlies van D’66 is bepalend voor de vraag of de huidige coalitie terugkomt of dat we overstag gaan naar een CDA-WD-kabinet, ver klaarde Brinkhorst die eraan toevoegde te kiezen voor een hervormingsgezind beleid en verklaarde dat D’66 wel onaf hankelijk is, maar niet kleurloos. Hij wees pertinent de beschuldigingen van Wiegel als zou D’66 een bijwagen van het kabinet zijn geweest van de hand. ,,Het zou huichelachtig zijn nu een an dere koers te gaan varen. De laatste jaren is er geen aanleiding geweest te geloven dat samen met de VVD een hervormingsgezind beleid is te voeren”, verklaarde Brinkhorst voor een vijftigtal aanwezigen. Dat hervormingsgezinde beleid van D’66 wil zich wel onderscheiden, zo bleek uit de woorden van de demissio naire staatssecretaris, van de P.v.d.A.- politiek. Hoewel D’66 wel met de vier belangrijke voorstellen grondpolitiek. VAD. wet op ondernemingsraden en de wet op het investeringswezen kon mee gaan, heeft die partij daar wel op be paalde punten duidelijk andere menin gen over. Wat betreft het ontwerp-voorstel op de' vermogensaanwasdeling zei Brink horst dat D’66 een beheer van een even tueel fonds uit overwinsten niet door de vakbonden beheerd zou willen zien. „Wij hebben een wantrouwen tegenover macht”, aldus de bewindsman, die zei als DEN HAAG. De Kijkgrijp aan de Bloemendaalsestraatweg in Santpoort mag de winkelruimte en het magazijn uitbreiden. Bezwaren van bovenbuurman J. Oorebeek tegen de plannen van de Kijkgrijp zijn door de afdeling recht spraak van de Raad van State voorlopig ongegrond verklaard. Oorebeek had be zwaar tegen de uitbreiding, omdat hij daardoor meer lawaaioverlast verwacht en omdat hem als bewoner van een van de flats boven de zaak het uitzicht ontnomen zal worden. Hij vroeg de af deling rechtspraak daarom de toestem ming van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland voor een bouwvergun ning van de gemeente Velsen ongedaan te maken. ven, voorzitter van de afdeling recht spraak, dat er geen grond is voor de vrees dat er meer geluidsoverlast ver oorzaakt zal worden. Bovendien is vol gens hem het vrije uitzicht op den duur toch niet meer gegarandeerd, omdat het plan bestaat op het braak liggende ter rein bij de Kijkgrijp een school te bouwen. Hij ziet dan ook geen aanlei ding de uitbouw van de Kijkgrijp te verbieden. DIVERSEN TENTOONSTELLINGEN Expositiegebouw, Const Huygensstraat. Heemskerkse kunstenaars. Tot en met' 27 maart geopend wo za en zo. van 14-17 uur. Oopenbare bibliotheek, K’ëfkWeg 45, Volwas senen 19-21 uur. Filiaal Beneluxlaan; Volw. 2- 5.30 en 7-8 uur jeugd 2-5.30 uur. Donderdag gesloten. DONDERDAG 24 MAART Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Geopend vanaf 9 uur. Kinderboederij, Vrijburglaan. Geopend van 14-17 uur. Alarmnummers: Politie 39111 brandweer 32121, mlleuklachten 96000. IBI heeft hiervoor de beschikking over een informatiebalie in de wachtka mer van de vertrekhal op de le verdie ping van het stationsgebouw en in de afhalersruimte op de begane grond. Deze balies zullen worden „bemand” door gastvrouwen die zich vloeiend kunnen bedienen van de drie moderne talen. Op vragen van zakenlieden, die ge ïnteresseerd zijn in bepaalde Nederlandse of buitenlandse producten of firma’s kunnen, via een computer met een zeer goed doorvoed geheugen, onmiddellijk gegevens over producten, import, export, distributiekanalen en evt. licenties wor den verstrekt. Dezelfde computer ver strekt ook informatie omtrent open staande vragen van in die computer opgenomen ondernemingen die contacten zoeken om de eigen productie te stimu leren, zodat het systeen naar beide kan ten werkt. Ook brengt International Bu siness Information elkaar aanvullende contacten tezamen en treeft, waar nodig, coördinerend op bij de vorming van projecten. Indiër) gewenst, 'maakt "fniêrnatiónaï Business Information afspraken met be drijven en zorgt, alleen in Nederland, voor assistentie van secretaressen en re serveert eventuele ruimten voor bijeen komsten en vergaderingen. Hiervoor biedt Schiphol ruime mogelijkheden in de vorm van een eigen conferentiecen trum. De informatie in de computer wordt steeds naar de laatste gegevens bijge werkt, zodat IBI-Schiphol over de meest recente informatie beschikt. BIOSCOPEN City. Woensdag 20 u.: Salon Kitty”. Filmhuis Velsen, Kanaalstraat 257 wo. en do.: ,,Mais ne delivrez pas du mal” van Joel Seria. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Rijksweg. Velsen, 17e eeuwse stijlkamers di. t.m. zo. van 14-17 u. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Dagelijks geopend van 1,9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, Bezichtiging op werkdagen van 10 tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord. Geopend op donderdag van 11 tot 16 uur op aanvraag. Tel. 02510-91022 of 93000. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19933. Ongevallen dienst 15400, Hoogovens 02510-96000, brandweer Santpoort 370750; voor Velsen-Noord en IJmui- den 20750. Sociëteit Asterix. Woensdagavond vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek, Plein 1945. Woensdag 10.00-21.30 uur. Donderdag 10.00-12.00 en 14.30- 17.30 uur. Bibliotheek Zeewijkplein, Donderdag 21.30 uur. Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, lemsbeekweg. Donderdag 15.30-17.30 uur. Sociaal Adviesburo, Donderdag: De Brul boei, Kanaalstraat 228, IJmuiden van 9.00-10.00 uur De Duinpan. Duinweg Santpoort-Zuid van 11-12 uur. Gezinsverzorging Hulp aan bejaarden en langdurig zieken: Velsercjuinweg 52, IJmuiden ma. t.m. vrij. 9.00-10.00 u. tel. 02550-11330 en 22169. Velserbad, Woensdag vrij zwemmen 21.30- 22.30 u. Donderdag vrij zwemmen: 6.45-8.00, 12.00-13.10, 16.00-17.15 uur. Zwemles C. Volwas senen 7.00-7.30 uur. Dienstencentrum Zee en Duinwijk, Zeewijk plein 260. Donderdag 10-12 uur rekreatieruimte geopend: 14-17 uur. Gemnastiek voor bejaar den. Stichting Dienstverlening Bejaarden. Abe lenstraat 1, IJmuiden van 9.00-10.00 uur, tel. 12464 en 18443. Stichting Huishoudelijke en gezinsvoorlich- ting, Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 10715. Spreekuur: donderdag 10.00-12.00 uur. Stadsschouwburg, Velsen: Donderdag aan vang 20.15 uur Nederlands Danstheater. HAARLEM. Een groot gedeelte van de schat van de kathedrale basiliek Sint Bavo ,die op 10 maart van het vorig jaar werd gestolen, is, zo is pas nu bekend geworden, op 7 oktober teruggevonden. Conservator J. Beijk van de kathe draal werd opgebeld door een Amster dammer die dacht een deel van de schat te hebben gesignaleerd. Deze man had de zilveren voorwerpen weer van een ander gekregen. Na overleg met verze kering en politie werd driekwart van de buit, die destijds zo’n honderdentwintig duizend gulden bedroeg, aan de kerk terugbezorgd. Voor een aantal voorwerpen betaalde de basiliek een bedrag, dat echter niet in verhouding stond tot de werkelijke waarde. Tipgeld werd niet betaald door het kerkbestuur. De politie maakte het feit dat een aantal kunstvoorwerpen was terugge vonden niet bekend in verband mei inbraakpreventie. Tegelijkertijd-verzocht hij de afdeling op korte termijn de vergunning op te schorten in afwachting van de behande ling van deze zaak, zodat de Kijkgrijp niet in de tussentijd met de bouw zou kunnen beginnen. Dit laatste verzoek nu is afgewezen, v)at in de praktijk betekent dat de Kijkgrijp niets meer in de weg staat om met de bouw te starten. Om de uitbrei ding van de supermarkt op korte ter mijn mogelijk te maken, had de ge meente Velsen aan Gedeputeerde Staten om toestemming gevraagd op grond van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening. Ook bij die gelegenheid teken de Oorebeek en met hem enkele andere betrokkenen bezwaar aan. pe provincie verklaarde die bezwaren echter onge grond en gaf de gemeente Velsen toch toestemming om de gevraagde bouwver- - gunning af te geven. Tijdens de mondelinge behandeling van deze zaak voor de afdeling recht spraak van de Raad van State bena drukte de vertegenwoordiger van burge meester en wethouders van Velsen nog maals het belang van de uitbreiding in verband met de handhaving van noodzakelijke winkelvoorziening in buurt. Een vertegenwoordiger van Kijkgrijp BV voegde daaraan toe dat de uitbreiding nodig was om de nodige service aan het publiek te kunnen bie den. Men verwacht niet dat er na de verbouwing aanzienlijk meer mensen naar de supermarkt zullen komen. In zijn uitspraak schrijft mr. Van der Hoe- Uitvoerig ging hij in op de vraag waarom de partij een -,redelijk altema- tief” vormt, zoals op de verkiezingsplak- katen is te lezen en zei overigens de val van het kabinet te betreuren. „Ik kan Kerkstraat 44 SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) do. 20.15 u. Frits Lambrechts: „Moeder geef mij nog eens raad”. Toneelschuur 1 (Smedestraat 23) Vandaag en morgen 20.30 u. „De Golem”. schuur II do. 23 u. Toneelgroep Centrum „Mono-Stereo” Schuur III Vandaag en morgen 20.30 u. De Bloemgroep: „Bij ons is ’t anders”. Gebouw LTS (Floris van Adrlehemlaan) do. Toneelvereniging Henk Bakker: „Een moest verdwijnen” van D. en M. Blankfort. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begljnestraat 13) 19.30 u. Haarlemse muziekschool: „Muziek in de vrije uren”. Do. 20.15 u. Amsterdams Strijkkwartet m.m.v. Rene van Ast. cello. Concertzaal Kadens (Smedestraat 31) 20.15 u.le concert In de Piano Serie door Helene de la Porte. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: .,Dr. No. 007”, 14 jr. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u. „De vurige meiden van Birkenhof”, 18 j. Lldo (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: Condor”, 14 j. Luxor (Grote Houtstr.) 14 in de Oriënt Express”, 14 jr. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: De grote stilte”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.: „Julia”, 18 j. Cinema Quirinus Internationaal (Lange Veerstr.) 14, 15.15, 19, 20.15 en 21.30 u.: „The story of love”, 18 j. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg. Alle eftijden donderdag 19-21.30 uur. BIOSCOPEN Kennemer TheaterZeestraat. Woensdag 19 en 21.15 u. ,,Ilsa de wolvin van de SS”, 19.30 u. „De Peetmoeder’’ Luxor Theater, Breestraat. Woensdag 19 en 21.15 u. „Bestemming Cassandra”. TENTOONSTELLINGEN Nieuwe Slof, Kerkstraat. Expositie wandkle den en kleinplastieken..Dag. geopend 9-22 u. beh. zo. Tot en met 28 maart. Kennemer Oudheidkamer, Huize Scheij- beeck. Velserweg. Geopend op donderdag van 19.30-21.20 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk tel. 25120. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkstraat wassenen 19-21 uur, speel-ot-heek Beer 19-21 uur. DONDERDAG 24 MAART Huize Scheybeeck, Velserweg, Werkwinkel voor gratis juridisch advies 18-20 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 9-12 en van 13.30-16.30 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 uur. Alarmnummers: Politie en brandweer 25555 milieuklachten 96000. aan

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 6