Minder ergernis door activiteit Dorpsraad Politienieuws Succesvol beraad over toekomst I met meer I I I I I Woonerfplan voor vier straten in Wijk aan Zee W oningwetwoningen te koop I I I I I I I Mr. Goudsmit als inleider bij VVD I I I I I Thuis in de wereld, thuis in de buurt,thuis in huis. Beverwijkse Courant Beverwijk Elke dag komt de Umuider Courant of Beverwijkse Courant met het laatste nieuws uit de eerste hand. I- Tarieven O.G.B. met 7 percent verhoogd r» Stadsnieuws, streeknieuws, wereldnieuws,dagelijks in de krant. Duidelijk. Overzichtelijk.Onpartijdig. Noteer ons daarom voor een jaarabonnement kwartaalabonnement Wi 9 WOENSDAG 23 MAART 19 7 7 Uit het jaarverslag Besluit b. en Beverwijk w. doorhalen wat niet gewenst wordt. (Van een onzer verslaggeefsters) Verkeerscommissie Bridgen 1 Tijdelijk voorlichtings ambtenaar Naam Adres. Plaats De bon in open envelop zonder postzegel sturen naar Dampte Pers, Antwoordnummer 416, Haarlem. U maakt dan eerst twee weken gratis kennis met de krant en ontvangt daarna nog eens een korting van twee weken op uw abonnementsgeld. U krijgt de IJmuider Courant of de Beverwijkse Courant dus 4 weken gratis! Ned. Herv. Gemeente Ds. T. de Jong uit Eindhoven beroepen i ‘.Z. J* op de IJmuider Courant of de Beverwijkse Courant)* Mogelijkheden „SANS ATOUT” e Schetsplan voor Julianaplein met speelheuvel onder tentdak (Van een onzer verslaggeefsters) t i (Van een onzer verslaggevers) boom 66 BEVERWIJK B. en W. van Beverwijk gaan uitvoering geven aan hun vorig jaar bij de gemeen tebegroting aangekondigde voorne- De hulp van de werkgroep zal bestaan uit het opmaken van een voorzieningen pakket met een globale kostenraming: het zonodig maken van een schetsteke- ning; het verzorgen van de bouw - en subsidie-aanvraag en het zonodig geven van informatie over het financieren van het niet-subsidiabele deel van de bouw kosten. Toekomstbeeld van het vernieuwde Julianaplein. activiteit heeft ontwikkeld. De hulp van de BSCR wordt daarbij in het jaarver slag ,van onschatbare waarde’ genoemd. Teruggevonden. In de Reguliers- dwarsstraat in Beverwijk is gistermiddag een in Amsterdam gestolen Ford Capri aangetroffen .De wagen was licht be schadigd. Onder invloed. De politie Bever wijk heeft vannacht een rijverbod op gelegd aan een 34-jarige bankwerker uit Alkmaar, die onder invloed van alcohol met zijn auto over de Spoorsingel reed. De man moest tevens een bloedproef ondergaan. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Vorige week don derdag hebben het college, de leden van de raadscommissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting en een groep ambtenaren zich ergens in Noordwijk beraden over de toekomst van Beverwijk. Verder dan 1990 is men niet gegaan en volgens wethou der ir. J. Camfferman, die het twee daags conclaaf leidde (burgemeester A. Huibers was wegens griep verhin derd het beraad bij te wonen) zijn de uitgangspunten waarmee aan de toe komstige ontwikkeling en afronding van de stad kan worden gewerkt door alle deelnemers(sters) aanvaard. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In verband met zijn benoeming bij het ministerie van buiten landse zaken heeft de heer M. J. M. van Hezik zijn werkzaamheden als voorlich tingsambtenaar voor de gemeente Bever wijk beëindigd. Op verzoek van B. en W. zal de heer J. Th. Leeuw van de afde ling interne zaken ter gemeentesecreta rie zijn taak tijdelijk waarnemen. BEVERWIJK. Vanavond om half acht vergadert in het Stadskantoor de verkeerscommissie, die o.a. de problemen op de Büllerlaan gaat bespreken. Het Pius X-college beklaagde er zich in een brief aan de gemeente over dat er in de lokalen aan de zijde van de Büllerlaan ernstige geluidsoverlast plaats vindt. Men dringt er bij de gemeente op aan maatregelen te nemen om het verkeesla- waai te verminderen. Ook verzoeken van de Koolstraat en de Wilhelminastraatbe- woners om verkeersmaatregelen te ne men zal worden besproken. De heer Goudsmit zal een toelichting geven op een aantal actuele zaken, on der meer op de door minister Gruyters aangekondigde woningbouw in de regio. Tijdens deze jaarvergadering, die om half acht begint, zullen de jaarstukken worden behandeld en een toelichting worden gegeven op de verkiezingsactivi- teiten. Bij de bestuursverkiezing is penning meester J. Kiebert wegens drukke werk zaamheden niet herkiesbaar. Voorzitter Th. W. de Vries kan worden herkozen. Wat het verbeteren van de woonom geving betreft denkt de Dorpsraad naast de realisering van woonerven nog aan het inrichten van een aantal kleine speelplaatsjes en de aanleg van enkele trapveldjes. De werkgroep Kinderbelan gen van de Dorpsraad zal ook dienaan- BEVERWIJK De Nederlands Her vormde Gemeente Beverwijk-Heems- kerk heeft beroepen ds. T. de Jong uit Eindhoven. WIJK AAN ZEE. De meeste aan dacht tijdens de jaarvergadering van de Dorpsraad - donderdagavond 24 maart in hotel Kennemerduin - zal gaan naar de nieuwe plannen voor het Julianaplein en de mogelijkheden voor woningverbe tering maar aandacht verdient ook het uitstekend verzorgde jaarverslag over 1976 van de Stichting Dorpszaal die in de vier bestaansjaren een respectabele BEVERWIJK. De tarieven van de Onroerend goedbelasting zijn voor 1977 wat bijgestuurd. Het tarief voor de ver bruikers is met 35 centen verhoogd en dat voor de eigenaars met 45 centen. De verbruikers betalen nu per 3000 4,95 en eigenaars dienen voor deze eenheid 6,20 aan de gemeente af te dragen. De maximale opbrengst van de belasting zal hierdoor iets worden verhoogd, maar dat I hangt mede samen met een verhoging van de uitkering uit het gemeentefonds. De trendmatige aanpassing van de I O.G.B.-tarieven voor 1977 komt uit op ongeveer 7 procent. Nu echter diverse regelingen flink zijn verruimd waardoor het bijvoorbeeld mo gelijk is geworden een garantie te ver krijgen op een honderd percents hypo theek, kan deze categorie volgens het college ook op andere manieren aan een koopwoning komen. Overigens is het altijd wel zo geweest, dat kopers van gemeentelijke woning wetwoningen aan een fors aantal voor waarden mosten voldoen. Uiteindelijk kwam maar een klein percentage voor de aankoop van hun huurwoning in aanmerking, waardoor sedert 1966 slechts een honderdvijftigtal woningwet woningen van eigenaar is gewisseld. De indeling van het Julianaplein met telefooncel (1), wachthuisje bushalte (2), speelheuvel om op en af te rijden met afneembaar tentdak voor zomeravond- concerten (3), in de groenstrook bij de kerk het oorlogsmonument (4) en een geasfalteerd speelveld voor concoursen van „Arion”, rolschaatsen, braderie, et cetera (5). Bij het gemeentelijk woningbedrijf zijn momenteel oirca vierduizend wonin gen (merendeels flats) in beheer. De flats zijn nooit te koop geweest, de eengezinswoningen pas sedert 1966. Men ging daar toen toe over, om ook mensen met lagere inkomens in staat te stellen zich een eigen woning te verwerven. De werkgroep ruimtelijke ordening van de Dorpsraad heeft een ontwerp- schets gemaakt, waarbij getracht is zo veel mogelijk variatie op het Juliana plein aan te brengen. Aan de ene zijde is een speelheuvel gepland, waar kinderen overheen kun nen lopen en steppen. Door plaatsing van een afneembaar tentdak zou dezelf de heuvel gebruikt kunnen worden voor zomeravondconcerten. Aan de andere zijde is gepland een geasfalteerd speelveld, te gebruiken voor bijvoorbeeld rolschaatsen, concoursen van „Arion”, de braderie, enzovoort. Het geheel wordt dan opgefleurd met bloembakken, banken en zitelementen. De activiteiten van de Dorpsraad be ginnen hun vruchten af te werpen. De duinverhoging is daar een sprekend voorbeeld van. De werkgroep „Klein Milieu” haakte in op verschillende klachten van de bevolking en verschil lende aangevraagde voorzieningen zijn inmiddels gerealiseerd. In het jaarver slag worden genoemd het tegengaan van het verstuiven van zand op de bouw plaats bij Vondeloord; het herstellen van de afrastering van de dorpsweide; het repareren van de klok op het Julia naplein; het herstellen van het wacht- hokje bij de bushalte op de Driesprong, de nieuwe afrastering bij de Dorpsdui- nen en het gebod om op het strand de honden aan te lijnen. Verder is herhaaldelijk verzocht om grotere afvalbakken op het Julianaplein te plaatsen en om bij Heliomare einde lijk de keerlus voor de bus te realiseren, zodat de levensgevaarlijke route door smalle straten weer verlaten kan wor den. Met de gemeente is vergaderd over de nieuwe beplanting van de Meeuweweg. men om te stoppen met de verkoop van woningwetwoningen. In de raadsvergadering van april zal het collegevoorstel worden behandeld. t Eén van de redenen om de verkoop te staken is dat het voor het woningbedrijf zowel in economisch als in technisch opzicht voordeliger is complexen Van woningen te beheren. Daarnaast vindt het college het niet verstandig nog lan ger goedkope huurwoningen - waar uiteraard ’n grote vraag naar is - uit het gemeentelijk woningbestand te laten lichten. Zijn de bouwkosten bij een sobere uitvoering meer dan 1500 en minder dan 15.000, dan zal de subsidie 40 pet. van de bouwkosten bedragen, uit te keren in een bedrag ineens, belastingvrij. Liggen de bouwkosten tussen de 15.000 en 65.000 dan bedraagt de sub sidie 69 pct. van de bouwkosten, uit te keren in 10-jaarlijkse termijnen, maar die bedragen zijn niet belastingvrij. In dat laatste geval mag ook de aanleg van centrale verwarming worden meegere kend. Voor het alleen maar maken van een badkamer, ’t verbeteren van de keuken- inrichting 1150), het vernieuwen ven de elektrische installatie 1200) en voor het aanleggen van centrale verwar ming bij bejaarde en invalide bewoners 20001) wordt een bijdrage ineens ver strekt. Wanneer een woning deel uitmaakt van een winkel of bedrijfspand kan voor het meeverbeteren daarvan ook subsidie worden verleend. Tevens kan nog extra subsidie worden gegeven onder andere voor isolatie en ter tegemoetkoming in de kosten van tijdelijke huisvesting el ders. Tijdens de donderdagavond te houden jaarvergadering wordt over al deze mo gelijkheden nadere informatide verschaft. Pam cmixinCfJ gaande plannen op tafel leggen tijdens de jaarvergadering en daarbij zullen dan ook de groenvoorzieningen in Wijk aan Zee ter sprake komen. Niet minder dan X0 pct. van de bevolking van Wijk aan Zee heeft via een enquête de groenvoor zieningen in de badplaats als onvoldoen de bestempeld. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De VVD-afdeling Beverwijk houdt op dinsdag 29 maart een ledenvergadering in „De Nieuwe Slof”. Als spreker is uitgenodigd mr. J. E. Goudsmit, fraktievoorzitter van de VVD in de Provinciale Staten. Wat de financiën betreft is de Dorps raad geheel aangewezen op giften van bewoners. Nu men grote plannen op sta pel heeft staan doet de Dorpsraad een beroep op de bevolking om bijdragen te storten op de rekening van de Stichting Dorpsraad bij de Rabo-bank in Wijk aan Zee. Tijdens die jaarvergadering, die om 8.15 uur begint zal burgemeester A. J. Hubers een toespraak houden. De heer Van Someren, consulent stadsvernieu wing van het ministerie van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening, geeft informatie over de rijksubsidieregelingen voor woningverbetering en woonomge- vingverbetering. Deze twee zaken houden nauw ver band met elkaar, want de subsidie voor het verbeteren van de woonomgeving kan 2250 per verbeterbare woning be dragen. Hoe meer woningen er dus wor den opgeknapt hoe groter de mogelijk heden zijn om het Julianaplein te res taureren en om Duinweg, Odulfstraat Franse pad en Gasthuisstraat tot een gezellig woonerf te maken. (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE Uit de in 1976 gehouden inspraakprocedure voor j het nieuw te ontwerpen bestemmingsplan voor geheel Wijk aan Zee zijn twee zaken heel duidelijk naar voren gekomen. Veel bewoners voelen voor de reconstructie van het Julianaplein tot een echt dorpsplein en een groot aantal inwoners wil gebruik maken van de rijkssubsidies voor wo ningverbetering, als dat mogelijk is. Deze twee zaken zullen centraal staan tijdens de donderdagavond 24 maart in hotel „Kennemerduin” te houden jaarvergadering van de Dorps raad. In verband met de samenhang tussen woningverbetering en woonomgevingver- betering gaat de werkgroep van de Dorpsraad de eigenaren van te verbete ren woningen in Wijk aan Zee haar diensten aanbieden als zij willen ver bouwen. UTTTLT» Het idee om in alle stilte, niet gestoord door wie dan ook, alle zaken nu eens op een rijtje te zetten werd al in mei 1975 geopperd. Door het overlijden van de toenmalige burge meester Bruiinsma raakte het plan wat op de achtergrond, maar werd eind vorig jaar weer opgepoetst en nader uitgewerkt. Conclusies zijn daar in Noordwijk door de groep van 22 denkers nïet getrokken. Gediscussieerd is er over de wegenstructuur, de verbetering van de woonomgeving, de woning bouw, de reconstructie van de bin nenstad, de verkoop van niet-woning- wetwoningen, de recreatie, het sport park, de sportvelden, de sportzaal, de volkstuinen, industriegebied De Pijp, de huidige en toekomstige winkelbe- hoefte, het parkeren, de verkeersaf wikkeling,’ de g roenvoorziendngen en het niet-recreatieve groen. Onderwer pen zoals Hoogovens en Wijk aan Zee zijn buiten het beraad gehouden, om dat deze zaken al eerder aan de orde zijn geweest. De uitgangspunten, die de twee daagse vergadering heeft opgeleverd, zullen nog voor de vakantie in een soort nota worden samengevat. Tesa- men met een schema van de belang rijkste taken, die Beverwijk dient aan te pakken, en een inspraakmodel voor de raad voor elk der besproken onderwerpen wordt de notitie in de gemeenteraad gebracht. „Maar dan zal de raad wel de uitgangspunten als basis voor de inspraak moeten accep teren’’, zei wethouder ir. Camfferman. Hij stelde, dat de groep over verre weg de meeste onderwerpen een eensluidend uitgangspunt kon forme ren. „Van een paar andere zaken moeten we een uitspraak van de raad vragen”. BEVERWIJK. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van „Sans Atout” zijn: Groep 1: 1. Plezier - Geerling 93; Van Groningen - Heiloo 82; Groot - De Heijer 78; 4. Roos - Kool 78. 5. Leijen- dijk - Kuil 76. GROEP 2: 1. Gebr. v. d. Vlugt 80; Mevr. Kleijn - Schipper 70; 3. Eijking - Ruitenberg 62; 4. Gebr. Bierman 55. GROEP 3: 1. Mevr. Tabak - Hooge- boom 66; 2. Hilvers - Kluft 53; 3. Hoogeboom - Hoen 52; 4. Sloof - Hoog leder 51; 5. Belterman - Numan 46.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9