Huwelijk Lambrechts Kersentuin Leonhardt Kalichstein UIT- agenda van amsterdam I t ■I EtSS&sSk dl BbSpm THEATER ALLERHANDE MUZIEK I 'II L 3K a fc DONDERDAG 21 2 4 MAART 19 7 7 .0 wijze 'w, Muziek en toneel B - Bioscopen /I De Golem. De theaterwerkgroep van „n 21.30 Waste of Time. In het Witte Tejater, Kanaalstraat 257, IJmuiden, geeft Waste of Time komende vrijdag om 20.30 uur een try-out van het nieuwe programma „Greenhills of Home”. De groep, oor spronkelijk een mimegezelschap, koos als thema voor deze voorstelling „even wicht”. Binnen een vast patroon worden allerlei evenwichtsspelletjes in beeld gebracht Bloemgroep. „Hoe komt het dat onze verwachtingen altijd zo hoog gespannen zijn, als we het huwelijk ingaan? Bij ons kan het niet mis gaan, wij zullen het anders doen. .’’.Toneelgroep Bloem groep, heeft zich onder leiding van Shi- reen Strooker (uitgeleend door Werktes ter) verdiept in de gezinsproblematiek. Het is een theaterproduktie geworden die „Bij ons is het anders” heet. Op de kunst- pagina van vandaag schrijft onze toneel recensent over de opvoering die woens dagavond in de Toneelschuur van dit stuk gegeven werd. Het is daar nog te zien vanaf vanavond t.m. zaterdag, aanvang 20.30 uur. Spiegels. Centrum speelt zaterdaga vond in het Witte Tejater Dimitri Frenkel Frank’s tweedelig toneelstuk „Spiegels”. Frits Lambrechts. Samen met Mar griet de Groot en Wim van de Meeberg doet cabaretier Frits Lambrechts vana vond in de Haarlemse Stadsschouwburg zijn programma „Moeder, geef me nog eens raad”. Daarin vraagt Lambrechts zich af of de loop van de geschiedenis anders zou zijn geweest als degenen die het in de wereld voor het zeggen hebben of gehad hebbenhun moeder nog eens om raad gevraagd hadden. De drie medewerkenden aan dit nieuwe program ma hebben elk een ruime theaterervaring. In het eerste deel van dit lopende seizoen werkten zij mee aan de opvoering van „De Kaukasische Krijtkring” bij het Publieks- theater. Als cabaretier is Lambrechts niet de man die vrijblijvend wil amuseren. Hij gaat er vanuit dat cabaret nog steeds een theatervorm is waarmee getuigenis kan worden afgelegd. Aanvang 20.15 uur. Daarin krijgt een sarcastische schrijver van kwaliteitsliteratuur bezoek van een verslaggeefster van een damesblad; in het tweede deel ontvangt een homo-seksueel successchrijver van flutromans een jour naliste van een kritisch weekblad. Beide stukken, die ook wel afzonderlijk worden opgevoerd, staan als spiegelbeelden te genover elkaar. Briljant taalgebruik van Frenkel Frank stelt Ingeborg Elzevier en Frans Vorstman in staat tot aantrekkelijk toneelspel. Aanvang 20.30 uur. GeorgetteHagedoorn. „Weerzien met Georgette” heet het solo-programma waarmee de actrice Georgette Hagedoorn momenteel optreedt. Vijftien jaar geleden boekte zij er al successen mee, maar deze reprise rechtvaardigt zich alleszins, getui ge de positieve persreacties, die haar optreden tijdens de première uitlokte Muzikaal wordt Georgette begeleid door Ruud Bos. Aanstaande zaterdag om 20.15 in de Haarlemse Stadsschouwburg. de Toneelschuur geeft op 24,25,26,30 en 31 maart en op 1 en 2 april nog opvoerin gen van De Golem. Onder regie van Frans Lommerse, die een bewerking maakte van Gustav Meyrink’s gelijknamige roman, kwam de groep tot een opmerke lijke voorstelling die als kijkspel zeker boeit. Lommerse en zijn spelers hebben aan De Golem knap vorm gegeven; het is een fraai theaterritueel geworden. Er is met grote inzet aan gewerkt en dat is in deze voorstelling dan ook zeer herken baar. De Golem gaat over een man die door toevallige verwisseling van een hoed een belangrijk deel van het leven van diens vroegere eigenaar, een zekere Athe- nasius Pernath, meemaakt. Het is een intrigerend verhaal met louche figuren en het speelt zich oorspronkelijk af in het jodengetto van Praag. Typisch joodse ele menten zijn in de voorstelling van de Toneelschuur nauwelijks terug te vincen, maar dat was ook niet de bedoeling. De Golem speelt in een prachtige ambiance van boomconstructies, touw, gebruikt hout en op een vloer van zand, ontworpen door James van Gennip. Uitstekend sug gestieve muziek, verzorgd door Jaap van Manen ondersteunt de voorstelling. Aan vang 20.30 uur. De Kersentuin. Eén van Anton Tsje- chov’s bekendste stukken is De Kersen tuin. Het Publiekstheater heeft er onder regie van Ton Lutz een prachtige voorstel ling van gemaakt, die aanstaande zondag in de Haarlemse Stadsschouwburg te zien is (20.15 uur). Tsjechov noemde het stuk een komedie. Het speelt op het landgoed van de weduwe Ranjewskaja, die na een verblijf van vijf jaar op haar eigendom terug keert. Maar het landgoed en de bijbehorende kersentuin zullen vanwege een te grote schuldenlast ten prooi vallen aan verkoop. Zonder drastisch ingrijpen zijn de bezittingen verloren, maar nie mand van de familie heeft nog genoeg energie. De ontknoping is dat de fraaie kersentuin tegen de grond moet, in de plaats ervan zullen zomerhuisjes komen. Van de verkoop kan de familie maar nauwelijks de schulden betalen. Zij ver trekt naar elders, onzeker over de toe komst. In een sobere enscenering, fraaie toneelbeelden en in een stemmige belich ting laat Lutz een verfijnde voorstelling zien. Sigrid Koetse heeft enkele aangrij pende momenten als de pleegdochter Warja, Jules Croiset is een zakenman die weinig scrupules kent, maar een verlegen mens, wanneer het om zuiver menselijke gevoelens gaat. Max Croiset is een braak- bare Gajew. broer van de eigenaresse van de Kersentuin, die mooi gestalte krijgt van Ann Hasekamp. van Froberger. Een zogenaamde Ground van Tomkins besluit deze avond die om 20.15 uur een aanvang neemt. Folkduo. Zaterdagavond treedt het in Haarlem wonende folkduo Piers Hayman en Johnny Kuiper over het voetlicht in Ut Cafaatje, Spaarndammerweg 19 in Haar lem. Aanvang 20.30 uur. De samenwer king tussen Hayman en Kuiper, die reeds drie jaar bestaat, resulteerde onlangs in het opnemen van een grammofoonplaat die op zeer korte termijn zal worden uitge bracht. De langspeelplaat zal een keuze van hun repertoire bevatten: romantisch, met teksten overwegend van Piers Hay man, subtiel gitaarspel van Kuiper en een duidelijk herkenbare visie op het leven. Jazzclub. De laatste vrijdag van de maand maart betekent voor Haarlemse Jazz Club, Groot Heiligland 37 in Haarlem een gelegenheid om jamsessions te bie den. Elk redelijk spelende musicus is wel kom om vanaf 22.00 uur mee te spelen. De sessions zijn bestemd voor zowel „oude stijl” als „moderne” musici. Donkey Shot. De Kennemer popforma tie RDL-MacAHen is vrijdagavond te beluisteren in 'Donkey Shot in de A. Ver- herenstraat in Heemskerk. Het optreden begint om 20.00 uur. Rolling Stones. Deining, jeugdcentrum Scène uit De Golem, produktie van de theater werkgroep van de Toneelschuur Seth Gaaikema. Met zijn programma „Grepen uit het leven van de familie Wille keur” treedt Seth Gaaikema vrijdaga vond (20.15 uur) op in de Velsense schouw burg. Gaaikema debiteert er waarheden in die weinig kwaad kunnen. Zijn teksten maakt hij allemaal zelf. Sprankelende humor, die geen schokkende zaken in het licht stelt. U kunt er dus met een gerust hart heen. zang en toetsenMark bas en Derek Ballard Crucifixion. Met de Paasdagen in het verschiet neemt ook het aantal uitvoerin gen van de passies in rap tempo toe. Opmerkelijk is daarbij dat naast de over bekende werken van Bach ook de Cruci fixion van John Stainer zich een vaste plaats begint te veroveren. Dit jaar staat de muziekliefhebber een tweetal verschil lende uitvoeringen te wachten. In de St. Agathakerk aan de Heereweg in Lisse zijn het vrijdagavond (20.30 uur) het Christelijk gemengd koor Excelsior en het Christelijk meisjeskoor Klein Excelsior, beide uit Lisse, die hun uitvoering geven met medewerking van het Dubbelkwartet uit Haarlem en enkele solisten, te weten Joop Kramer, Cees Bol, Riet de Jong en de organist Dirk Out. De leiding is in handen van Pieter de Jong. In Haarlem heeft de jaarlijkse uitvoering komende zaterdagavond (20.30 uur) plaats in de nieuwe Bavo aan de Leidsevaart. Medewerking wordt daar verleend door zes koren uit Haarlem, Amsterdam en IJmuiden met een totaal van 300 zangers. Solisten zijn Ruth Pos, Ton Vreeswijk, Haarlems Kamerkoor en organist Dirk Out. Rudolf Grasman leidt het geheel. Matthaus Passion. Volgende week don derdag (19.30 uur) heeft in het Concertge bouw in Haarlem een uitvoering plaats van Bachs Matthaus Passion. Het Noord- hollands Philharmonisch Orkest bege leidt de Christelijke Oratoriumvereniging Haarlem, het jongenskoor van de Koor- Lied in de Schemering. Een alom gevierd schrijver is een ijdele oude mart geworden. Wanneer hij samen met zijn vrouw in een luxe hotel in Zwitserland verblijft, krijgt hij plotseling bezoek van zijn vroegere vriendin Carlotta Gray. Zij is gekomen met de duidelijke bedoeling af te rekenen met het verleden en confron teert de schrijver met een pijnlijke episo de uit zijn leven, die hij voor de buitenwe reld zorgvuldig verborgen hield. Er volgt een meedogenloze ontluistering van de populaire auteur. Paul Steenbergen, op zich al een acteur die een gang naar het theater rechtvaardigt, maakt van schrij ver Hugo Latymer een gave creatie. Een onverzettelijke kerel, wiens menselijke kwetsbaarheid hij in zijn spel moot laat doorschemeren. Ellen Vogel is zijn vroe gere vriendin en Heleen Pimentel ver vangt Myra Ward, die op doktersadvies met toneelspelen moest stoppen, als Laty- tner’s echtgenote. Vrijdagavond op 20.15 te zien; Stadsschouwburg Haarlem. Croiset en Tsjechov. De acteur Jules Croiset heeft naast zijn rol in De Kersen tuin zelf een solo-programma over Anton Tsjechov samengesteld. Hij speelt daarin zelf de auteur, die over zichzelf en do ervaringen die hij opdeed met zijn werken vertelt. Croiset heeft zich daarbij door Ton Lutz laten regisseren. Het is een heel intieme wereld geworden waarin hij Tsje chov tot leven brengt en waarin hij het Deze batik, Nocture getiteld en gemaakt door Dorothea Manas- se-Meertens is een van de werken die werden ingezonden voor de tentoonstellilngTwtntig in de Hallen Wie de expositie nog met zag, kan toten met dit weekeinde terecht, dagelijks van 10-17 uur, op zondag van 13-17 uur Expositie. Bij galerie Eijlders in de Verlengde Haltestraat in Zandvoort gaat zaterdagmiddag om 17 uur een tentoon stelling open van werk van de Amerikaan se schilderes Sherard. Theo Booms zal ter gelegenheid van deze opening enkele woorden spreken. Het werk blijft geëxposeerd tot en met 24 april en is dagelijks uitgezonderd op dins dag, te bezichtigen tussen 10-18 uur Op andere uren na telefonische afspraak. Werkloosheid. Zondag wordt in jeugd centrum Deining in de Ripperdasraat in Haarlem een informatiemiddag op het thema werkloosheid gegeven. Discussie na afloop van een film die de werkloos heid behandeld. hr Toneel uit Engeland. Een Londense West End Comedy in de Haarlemse schouwburg. Dat is het geval op 29 maart, als daar door een groep Engelse acteurs en actrices „Caught on the Hop” wordt gespeeld. Het stuk werd geschreven door Derek Benfield, ster uit de van tv bekend geworden Hammonds-serie. Hij speelt ook zelf mee, naast twee andere Hammond-sterren, te weten Margaret Ashcroft en Richard Easton. De regie van dit blijspel heeft Jan Butlin, bekend van andere West End produkties. eén aardige ans om dicht bij huis Engels toneel te zien. Om even kort een idee van de inhoudelij ke kant te geven: Julie heeft een huis gekocht waarin zij samen met haarvriend Phil wil gaan wonen. Maar Phil is al getrouwd en zijn vrouw woont in het huis ernaast. Dat kan tot geestige verwikkelin gen leiden, waarmee de Britten ongetwij feld raad weten. Aanvang 20.15 uur. Nederlands Danstheater. Vanavond in de Velsense schouwburg: Het Nederlands Danstheater met onder andere Novem- berstepts, El Error, Symfonie in d van Haydn en een ballet van Nils Christe. De O Band speelt zondagrniaoay in jeugdcentrum Tioli in Haarlem- Europawijk Rijksmuseum Vincent van Gogh, (Paulus Pot terstr.): T.e.m. 27 maart, „Currier Ives”, 115 originele Currier Ives prenten uit The Esmarkt Collection. Geopend dagelijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.): T.e.m. 27 maart, Nam June Paik - muziek, fluxus, video. Tot en met 3 april schilderijen en litho’s van Hubert van Hille. T.e.m. 17 april schilderijen en tekeningen van Antonio Calderara. T.e.m. 24 april Japanse affiches. T.e.m. 1 mei schilde rijen en tekeningen van Adolf Wölfli. T.e.m. 8 mei foto’s, dia’s, fil van Ed van der Elsken Geopend dagelijks 9.30-17 uur, zon- en feest dagen 13-17 uur. Tropenmuseum (Lmnaeusstr.): Tot 30 april .Grenzeloos Werkeloos.” Tentoonstelling over werkgelegenheid in de Derde Wereld. Ge opend dagelijks 10-17 uur, zondagen 12-17 uur. in de Ripperdastraat in Haarlem, gaat vrijdag (20.30 uur) de hele avond aan het fenomeen Rolling Stones wijden. Er wor den platen gedraaid van de fameuze Engelse groep en ook zal de film „The Stones in Hyde Park” worden vertoond. Satisfaction, Midnight Rambler en Sym pathy for the Devil zijn een paar van de nummers die in de film gespeeld worden. De Stones traden in het Hyde Park op enkele dagen na de dood van Brian Jones. Teerling. De Amerikaanse zangeres Jancis Harvey doet vanavond folkcafé De Teerling, Kleine Houtstraat 58 in Haarlem aan waar ze om 20.30 uur een optreden geeft. Jancis, die sinds drie jaar professio neel werkzaam in de folkscene is, heeft een eigen repertoire dat ze afwisselt met songs van John Denver en Joan Baez. Naast folknummers is ze ook bekend geworden door haar gospels Egelantier. Jazz klinkt twee keer in het café van cultureel entrum De Egelantier, Groot Heiligland 61 in Haarlem. Alle reerst vanavond om 21.30 uur het Moor- kwartet uit Amsterdam en vervolgens zondag om 15.00 uur het kwintet Frederik- sen en Overeem met bebop. O-Band. Weinig Engelse groepen sla gen er vandaag de dag in de beste elemen ten van de Engelse rock en de Amerikaan se funk te vermengen tot een volwaardig, eigentijds geluid. De meeste proberen het ook maar niet. Een van de weinige die er volgens juichende kritieken in de Britse muziekpers wel in geslaagd om een derge lijke fusie tot stand te brengen is de O- Band, tot voor kort A Band Called O genaamd. Ook hun derde, meest recente album. Within Reach, bewijst dat de groep na jaren van moeizaam zwoegen op een hoog peil gekomen is. Kwaliteitsmuziek, prettige up-tempo funkropk waarop het prettig dansen is, zo bleek vorig jaar op een eerste succescolle, Nederlandse toernee. Aanstaande zondagmiddag (14.00 uur) vormt de O-Band een prima afsluiting op de reeks concerten die Jeugdcentrum Tio li (Laan van Angers 5 in Haarlem) dit winter-seizoen weer met veel publieke belangstelling organiseerde; ter verduide lijking, de concerten op zaterdagavond worden buiten het winterseizoen gewoon voortgezet. De O-Band bestaat uit Pix leadvocals en leadgitaar Craig Anders zang, slide en pedal steelgitaar Jeff Bannister Anders drums Concertgebouw (Van Baerlestrtel. 718345): Donderdag 24 maart, gr. zaal 20.15 uur: Residentie-Orkest o.l.v. Jean Fournet, m.m.v. Clifford Curzon, piano, Hein Meens, tenor. Die Haghe Sanghers. Werken van Mozart en Liszt, kl. zaal 20.15 uur: Amsterdams Sinfonietta, o.l.v. Willem Frederik Bon, m.m.v. Else Krieg, viool, John Bröcheler, bariton Werken van Mozart, Eisler e.a. Vrijdag 25 maart gr. zaal 20.15 uur: Het Romantisch Vioolconcert. Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Valery Gradow, viool. Werken van Bruckner e.a. kl. zaal. 20.15 uur. Daniel Adni, piano. Werken van Debussy e.a Zaterdag 26 maart, gr. zaal. 15.00 uur: Matinee op de vrije zaterdag.Het Nederlands Kamer orkest o.l.v. Guido Ajmone Marsan, m.m.v. Hanae Nakajima, piano. Werken van Rossini. Van Bree e.a. gr. zaal 20.15 uur: Het Concert gebouworkest o.l.v. Rafael Kubelik, m.m.v. Helen Donath, sopraan, Anna Reynolds, alt. Horst Laubenthal, tenor en John Shirley. W Quirk, bas. Groot Omroepkoor van de NOS Werken van Beethoven, kl. zaal 20.15 uur: Eric Henderson, gitaar. Werken van Ponce e.a. Zondag 27 maart, gr. zaal 14.15 uur: Abonne mentsconcert. kl. zaal 11 uur: „Muziek op zondag.” Belle Epoque. Resistentie-Orkest m.m.v Willy Caron, tenor. Spiegelzaal, 11-13 uur: Für Elise. Dinsdag 29 maart, gr. zaal 20.15 uur: De Stem des Volks. Amsterdams Philhar monisch Orkest o.l.v. Antoon Krelage, m.m.v. Anna Dam, sopraan, Wil ter Linde, alt, Jan Ditmeyer, tenor, Aad de Rijk, bas en Meindert Boekel, orgel. Werken van Mozart en Kodély. kl. zaal. 20.15 uur: Het Quartette Esterhazy, m.m.v. Stanley Hoogland piano. Werken van Mozart, e.a. Woensdag 30 maart, kl. zaal 12.30 uur: Gratis lunchconcert. Dil Engelhard, fluit en René Eckhardt, piano Mono/Stereo. Op 30 maart is de premiè re van de eenakter Mono/Stereo, ’s mid dags om 12.30 in het lunchtheater, Toneel schuur. Op 24, 25 en 26 maart zijn er (om 23.00 uur) al zogenoemde Late-Night- opvoeringen van, eveneens in de Toneel schuur. De eenakter gaat over de relatie van twee mannen en een vrouw. Een van de mannen wordt de inzet van spelletjes, die de ander met de vrouw speelt. „Een versierpartij die via een maskerade tot een ontnuchterend démasqué leidt”, aldus de informatie van Centrum, die het stuk opvoert. Folklore. Het Internationaal Folkloris tisch Danstheater brengt komende zater dag in het Haarlemse Concertgebouw dansen uit heel Europa. Een programma dat goedbewaarde Balkan-dansen, dan sen uit Rusland en uit eigen land omvat. Aanvang 20.15 uur. Cabaret. Ook aanstaande zaterdag treedt cabaretgroep Aphol op in sociëteit De Sneeuwbal, Herenweg 111, Heemste de. Vier personen, waarvan er twee voor muzikale begeleiding zorgen, presenteren een programma dat zij omschrijven als „cynisch met een tintje hoop”. Aanvang 20 uur. Op 29 maart is hetzelfde program ma in De Egelantier, ingang Groot Heilig land 61, Haarlem. Henk Bakker. In de scholengemeen schap LTS aan de Floris van Adrichem- laan speelt de toneelgroep Henk Bakker vanavond de thriller „Een vrouw moet verdwijen” van D en M. Blankfort. Aan vang 20 uur. Stadsschouwburg (Leidseplein, tel. 242311): Donderdag 24 maarrt, 20.15 uur: Het Nationa le Ballet: „The four temperaments”, „Jeuz”, „Le Tombeau de Couperin”, nieuwballet van Hans van Manen. Vrijdag 25 en zaterdag 26 maart, 20.15 uur: Publiekstheater: „Hamlet” van William Shakespeare. Zondag 27 maart, 13.30 uur. Ned. Operastichting: „Maria Stuar- da”, van Gaetano Donizetti. Maandag 28 maart, 20.15 uur: Toneelgroep Theater: „In wankel evenwicht” van Edward Albee. Dins dag 29 maart, 20.15 uur: Haagse Comedie: „Lorenzaccio” van Alfred de Musset. Woens dag 30 maart, 20 uur: Ned. Operastichting: „Maria Stuarda.” Carré (Amstel, tel. 225225): T.e.m. 14 mei, dage lijks (beh. zondag en maandag) 20.15 uur. Toon Hermans. Zondag 27 maart, 21 uur: Mis Peggy Lee Maandag 28 maart, 20.15 uur: „Caught on the hop.” Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr., tel. 233462): T.e.m. 31 maart, dagelijks (beh. maan dag) 20.15 uur: Robert Long en Nelleke Burg: „En dat is twee”, m.m.v. combo Henk de Jonge. Shaffy Theater (Keizersgracht, tel. 231311): T.e.n. 17 april, dagelijks (beh. ’s maandags) 20.30 uur, concertzaal: Toneelgroep Baal musical „Het Koninkrijk.” T.e.m. 16 april, dagelijks (beh. zondag en maandag) 20.30 uur, Shaffyzaal: Tennessee Williams Projekt no. 7 „Small craft warnings.” Ann Hasekamp en Max Croiset in De Kersentuin van Anton Tsjechov, in de voorstelling van het Publiekstheater school Sint Bavo uit Haarlem en een keur van solisten. Daartoe moet worden gere kend Marjanne Kweksilber, Aleida van Dongen, Willy van Hese en John Bröche ler. Marinus Metz verzorgt de orgelpartij, Nelly Duin speelt viola da gamba. De algehel leiding berust bij Harry Brasser. Bartók. De pianist Joseph Kalichstein is komende vrijdag te gast bij het Noord- hollands Philharmonisch Orkest tijdens het laatste concert in de serie C in het Concertgebouw in Haarlem. Hij zal te beluisteren zijn in het Tweede Pianocon cert van Bartók. Hieraan vooraf gaat het Tweede Concerto Grosso van Hellendaal, terwijl de avond wordt besloten met de Ballade van Oscar van Hemel en La Mer van Debussy. Gastdirigent is Yoav Talmi Joseph Kalichstein, in 1946 in de Israëli sche stad Tel-Aviv geboren, begon in 1962 met zijn studie aan de beroemde Juilliard School in New York. Zijn docenten waren daar Ilona Kabos en Edward Steuer- mann. In 1967, toen Kalichstein de eerste Steuermann Memorial Prijs in de wacht had gesleept, debuteerde hij met een optreden in de Carnegie Hall. De beroem de dirigent Bernstein nodigde hem uit om op de televisie het Vierde pianoconcert van Beethoven te spelen, samen met het New York Philharmonisch Orkest. Kalichstein kwam in het seizoen 1970-’71 voor het eerst naar Europa. Sindsdien werd hij een vaste gast bij het Berlijns Philharmonisch Orkest, maar ook orkes ten in ons land zien hem regelmatig. Cantates. Een bijzonder koffieconcert wordt komende zondagmorgen in het Concertgebouw in Haarlem gegeven. Haarlems Bach Ensemble brengt dan twee wereldlijke cantates van Bach naast de bekende koffiecantate klinkt de weinig uitgevoerde cantate 214 „Tönet ihr Pau ken, erschallet Trompeten”. Dit is de zoge naamde verjaardagscantate die geschre ven werd ter ere van de koningin de Saksische keurvorstin Maria Josepha van Polen. Deze cantate is een initiatief van de dirigent van het ensemble, Sam ten Velden. Goltfusz. De serie orgelconcerten op het Goltfusz-orgel in de Hervormde Kerk in Sassenheim wordt vrijdagavond afge sloten met een uitvoering door Gustav Leonhardt. Het programma dat Leonhardt, die een groot liefhebber van dit aantrekkelijke orgel is, zal uitvoeren bestaat uit werken van Pretnus, Jan Sweelinck, Van den Kerckhoven, Anthony van Noordt, Pur cell, Blow en waarschijnlijk ook werken I fragmentarisch opgebouwde verhaal boeiend en soepel laat verlopen. Jules Croiset gebruikt weinig technische mid delen. Nol Tilanus ontwierp een decor dat uit tableaus bestaat. Het Tsjechovpro- gramma komt op 31 maart in de Haarlem se Stadsschouwburg. Sam ten Velden laat het Haarlems Bach Ensemble zondagmor gen tijdens een bijzonder koffieconcert in het Concertgebouw in Haarlem twee cantates van Bach uitvoeren Alhambra 1 (Weteringschans 134, 233192): „The pink panther strikes again”p toeg. a.l. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur. Zo. 13 45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Alhambra 2: „Foxtrot”, toeg. 18 j. Dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr. 400, 234876): „Stad van geweld”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstr. 402, 66227): „Dial M for murder”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Calypso Club: „Un elephant ca trompe enorme- ment”, toeg. 14 j. Dag. 14.15,19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, 248933) „Deep throat” toeg. 18 j. Dag. 11.15, 12.30, 13.45, 15, 16.15, 17.30, 18.45, 20 en 21.15 uur. Cineac Damrak (Damrak 63, tel. 245648). „You only live twice”, toeg. 14 j., dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2: „The enforcer”, toeg. 18 j. Dag. 18.45 en 21.15 uur, do. vr. ma. di. ook 13.15 en 15.30 uur. Cineac (Reg. Breestr. 31, 243.639): ,,Two-minute warning”, toeg. 14 j. Dag. 19 en 21.30 uur, do. vr. ma. di. ook 13.30 en 16 uur. Cinema Int. (Aug. Allbéplein 4, 151243): „Spar- tacus”, toeg. 14 j., Do. vr. zo. ma. di. wo. 20 uur. Zaterdag 26/3 14.30, 19 en 21.30 uur „Love story”, toeg. 14 j. Cinétol (Tolstr. 160, 722291): „A very natural thing”, toeg. 18 j. Dag. 20 en 22 uur. Dag. 19.45, 22 en 24 uur „L’Affiche rouge”, toeg. 18 j. City 1 (Leidseplein, 234579). „Patton”, toeg. 14 j. Dag (ook zondag) 14 en 20.15 uur. City 2: „Silent Movie”, toeg. a.l. Dag. 13.30,19.30 en 22 uur, zo. 14, 16.30, 19.30 en 22 uur. City 3: „Mysterie in triplo”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 18.45 en 21.15 uur (beh. za. zo. wo. midd.) zo. 18.45 en 21.15 uur. City 4: „Mr. Klein”, toeg. 14 j., Dag. 15, 18.30 en 21 uur, zo. 13, 15.30, 18.30 en 21 uur. Corso (Kalverstr. 122, 234561): „De Peetmoe der”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Desmet (Plantage Middenlaan 4A, 226551): „Lawrence of Arabia”, toeg. 14 j. Dag. 20 uur. Du Midi (Apollolaan, 723653): „Voyage of the damned”, toeg. 14 j., Dag. 14 en 20 uur. Flora (Amstelstr. 24, 230469): „Het breekpunt”, toeg. 18 j. Dag. 19.15 en 21.30 uur, do. vr. ma. di 14 uur Za. wo. 14 uur, zo. 13.30, 16 uur „De Appelbollenbende”, toeg. a.l Kriterion (Roetersstr 34, 231708): „Le juge et 1’assassin”, toeg. 18 j. Dag. 14, 19.30 en 22 uur, do. vervalt, vr. za. nacht 00.30 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein, 235909): „Zeven schoonheden”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30,15.45,19.30 en 22 uur Nöggerath (Reg Breestr 34, 230655): „Sex O’Clock USA” toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk 69, 248933): „Meisjesin ternaat)!”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. vanaf 13.30 uur. Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein, 223542): „The enforcer”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338. 723488): „De ver schrikkelijke man uit Süffle”, toeg. 18 j. Dag. 19 en 21.30 uur, za. zo. wo. 14 uur Rivoli (Ceintuurbaan 338, 723488): „Cousin, Cousine”, toeg. 14 j. Dag. 19.30 en 22 uur. Za wo. midd. 14.15, zo. 13 en 15.15 uur „Toni en de groene draak”, toeg. a.l. Roxy (Kalverstr. 224, 232809): „Marathon man”, toeg. 18 j. Dag. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur Studio K (Roetersstr 34, 231708): „Het genade schot”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 20 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161,245790): „The Maltese falcon”, toeg. 18 u. Dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14, 19.15 en 22 uur. Tuschinski 1 (Reg. Breestr 26, 62633): „A star is born”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 2: ,Twee zware jongens”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30,16, 19 en 21.30 uur Tuschinski 3: „1900”, toeg. 18 j. Dag. 13 en 19 uur Tuschinski 4: „Future world”, toeg. 14 j„ dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16. 19 en 21.30 uur Tuschinski 5: „Midnight Cowboy”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30. 16, 19 en 21 30 uur „F?

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 21