HEEMSKERKSE PLANNEN WANKELEN Sloop van oude brandweerkazerne voor uitbreiding bankgebouw Ter verruiming parkeergelegenheid Bomen rond Nieuwe verbinding tussen de Vlotter Kerkstraat en Bachstraat VELDHUIS Viertal had al heel wat op kerfstok VEILINGEN ii SuèdeNappa kleding Ilïril II F r lilt HM W WW? 7 cor BRANDJE IN NIEUWBOUW NEKSLOOT Chr. Gereformeerde Kerk trekt bij doopsgezinden in Onderwijscommissie Vervanging gasstralers in sporthal Eerste spinazie van koude grond Dameskapsalon Jean Pierót Jean Pierót Mode Coiffures «»»i»BEVERWIJK Hi DONDERDAG 2 4 MAART 1977 BEVERWIJK-HEEMSKERK Dansschool 1 Al SOSi® (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK De plannen voro een wijk-winkelcentrum langs de Maerelaan, waar nu de nood- winkels staan, lijken fiks aan het wankelen te zijn. Hoewel B. en W. daar officieel nog niet van op de hoogte zijn gesteld, zal de bouw van de zogenoemde Humanitasflat voor incomplete gezinnen in de hoek van Maerelaan en Baandert naar alle waarschijnlijkheid ook niet doorgaan. Er wordt al gedacht aan woningbouw in de betreffende strook. Er is overigens veel meer aan de hand sinds de deze maand verschenen provinciale ontwerp- nota over de ruimtelijke ordening in Noord-Holland, waarbij gedacht Spoorlijn wordt aan de bouw van een paar duizend woningen in het nu nog open gebied tussen Heemskerk en Uitgeest. w Ml NOTA OP STAPEL OVER VOLBOUWEN BUFFERZONE (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE kazerne (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een medewerker) Li (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE x>rts het traal men een nars na iense laag, enry har- >jak) .inee de pro- nder stal BEVERWIJK. Dit jaar bijzonder vroeg is de eerste spinazie van de grond ter veiling gekomen. Woensdag zorgden drie tuinders voor deze primeur. Voor de eerste spinazie van de koude grond werd tot 132 cent per kilo betaald. Met die aanvulling van de parkeerge legenheid in het centrum denkt volstaan. schets waarin de ontwerp-nota van de provincie globaal is verwerkt. Die provinciale nota is nog maar een beleidsschets die nog niet is vastgesteld, maar het Heemskerkse gemeentebestuui blijkt wel degelijk al rekening te hou den met totaal andere mogelijkheden. HEEMSKERK. De gasstralers die in de sporthal voor de verwarming wor den gebruikt zullen worden vervangen. B. en W. vragen daarvoor aan de raad een krediet van 43.500 bromfietsen ontvreemd, BEVERWIJK. In verband met d« restauratiewerkzaamheden aan de kerk in de Koningstraat worden de kerkdien sten van de Christelijk Gereformeerde Kerk de eerstekomende maanden in de Doopsgezinde Kerk aan de Meerstraat gehouden. Om de diensten van de Doops gezinde Gemeente niet al te zeer te ver storen zijn de begintijden van de diensten van de Christelijk Gereformeerde Kerk op 8.30 uur gesteld. Kennemerlaan 184 IJmuiden - Tel. 14825 een het om be nige Breestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 Als de bebouwing tussen Heemskerk en Uitgeest doorgaat, zou volgens wet houder Roozen gedacht moeten worden aan een verplaatsing van het wijk-win- kelcentrum aan de Maerelaan naar het noorden, dus mede ten behoeve van de nieuw te creëren wijken en dan in een grotere opzet. laan door het massale aantal danslusti- gen. Daarovet heeft al een gesprek plaatsgevonden met de heer Bakker die graag alle medewerking wil verlenen om dit in goede banen te leiden. Voorlopig zal er bij onjuist parkeren nog waar schuwend worden opgetreden, maar als dat niet helpt zullen er dwingende maatregelen worden genomen. Op Heemskerks grondgebied zouden zo’n drieduizend woningen te realiseren zijn, volgens een ruwe schatting. De heer Roozen beschouwt een totaal inwo nertal van de gemeente Heemskerk van' veertigduizend wel als een maximum. Die groei zou natuurlijk toch al z’n conse quenties hebben op de voorzieningen, die niet zijn berekend op een verdere groei. Het is namelijk niet de bedoeling dat deze verbindingsweg in hoofdzaak als verkeersweg (parallel aan de Marquette- laan) wordt gebruikt en het karakter van de weg zal ook niet zodanig zijn. Waar het om gaat is het grote parkeer terrein bij het ziekenhuis beter te ont sluiten voor onder meer het winkelende publiek in het centrum. Enige verkeersproblemen blijkt ook het vaak slordig parkeren van auto’s, brommers en fietsen op te leveren bij de dansschool André Bakker aan de Maere- HEEMSKERK. Aan de directeur van gemeentewerken is door B. en W. opdracht gegeven de oude brandweerka zerne achter het raadhuis te slopen. zijn op het totale aantal vierkante meters bedrijfsoppervlakte, want het voorzie- ningsgebjed wordt door de bebouwing van de groene bufferzone tussen Heems kerk en Uitgeest uiteraard groter. BEVERWIJK. De noteringen op de Beverwijkse veilingen waren woensdag als volgt Bloemen: anjers 20-40, trosanjers 125- 260, blauwe druif 32-58, freesia 10-36, gerbera 25-45, irissen 12-16, narcissen 7- 13, koude grond 28-58 per bos, orchidee 35-45, roos 30-60, babyroos 12-35, tulpen 8-24. Planten: amthurium 350-500, azalea 85- 250, begoïiia 50-125, cineraria 85, gerani um 150-275, st-paulia 80-135, vriesia 350, gem. planten 45-150, grote gem. planten 500-1500. Groenten: bosseldery 35-50, prei 130- 160, rabarber 65-128, radijs 55-75, spina zie 99-138, sla 30-36. Aanvoer: 6000 kilo prei, 40.000 bos radijs, 10.000 kilo kasspinazie, 2000 kilo natuurapi nazie, 1500 bos rabarber. Wat die bebouwing voor Uitgeest gaat betekenen valt nog moeilijk te voorspel len. Een gegeven is natuurlijk de schei dende spoorlijn. Rekening moet ook worden gehouden met de zogenoemde Hoogovensspoorlijn die nog altijd in de plannen staat. HEEMSKERK. Vier jonge Heems kerkers dertien, zestien en twee van vijftien jaar oud hebben bekend zich in de loop van februari en maart schul dig te hebben gemaakt aan diefstal, plegen van iten, aan lod’s en joeie sjes- jedi- dag- ■s” te ieten een op Na isten isen- De knapen bleken acht uit flatboxen te hebben brandjes in telefooncellen en vuilcontai ners te hebben gesticht en twee sigaret tenautomaten te hebben gekraakt. Na verhoor zijn de jongens door de politie op vrije voeten gesteld. tijdens de verbouwing van de bank wor den gebruikt. Overigens blijken verschillende gega digden belangstelling te hebben voor dit houten noodgebouw, dat wel verplaats baar is. B. en W. hebben nog geen beslissing genomen over de toewijzing, nadat de bank er tijdens de verbou wingswerkzaamheden gebruik van heeft gemaakt. Als men namelijk uitgaat van die ■nieuwe bebouwing zou het oorspronke lijk aan de Maerelaan geplande wijk - winkelcentrum te dicht bij de kom van Heemskerk liggen en te weinig centraal ten opzichte van de nieuwe wijken. Voor de kom van Heemskerk zou de nieuwe bouwlokatie van invloed kunnen De oude brandweerkazerne wordt ge sloopt om ruimte vrij te maken voor uitbreiding van de Rabobank. Herbouw op een andere plaats bleek te kostbaar De plannen voor een wijk-winkelcen trum aan Maerelaan ter vervanging en aanvulling van de noodwinkels die er nu staan, gaan voorlopig de ijskast in. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. - Een brandje in een nog niet helemaal gereed gekomen nieuwbouwwoning in Neksloot kon gis teravond door snel ingrijpen van politie en brandweer beperkt blijven tot enkele geblakerde gipsplaten. Het vuur ontstond rond kwart over zeven door oververhitting van een van de gasslangen, waarmee vanuit een tank een zestal gaskachels werd gevoed met de bedoeling de nieuwbouwwoningen goed droog te stoken. De slang smolt, waardoor het uitstro mende gas vlam vatte en een rol isolatie materiaal in de brand vloog. De politie wist het vuur te doven, waarna de brandweer met een poederblusser voor het nablussingswerk zorgde. De verwachting is dat er volgende week een ruime aanvoer komt van dit produkt. De spinazieteelt heeft dit jaar namelijk nog helemaal geen tegenslagen van het weer ondervonden en men re kent dus op een goede oogst. te hebben gemaakt inbraak, joyriding en het vernielingen. te zijn. Alleen de voormalige kantine van de brandweer kan elders nog dienst doen als noodgebouw. Op deze dag zullen namelijk 175 B- pupillen van de grootste amateurver- eniging in ons land een boom(pje) gaan planten. Dit zal gebeuren om 14.00 uur, onder het toeziend oog van de gemeentelijke plantsoenendienst. Voordat de knapen van 8 tot 10 jaar de schop ter hand nemen (via een oproep in het clubblad wordt gé- vraagd of iedereen zelf een schop mee wil brengen omdat ADO ’20 niet over 175 schoppen beschikt) worden er in de kantine, wat dia’s vertoond. De ouders zijn bij dit gebeuren van harte welkom. haarmodelijnen, waarbij het coupeknippen de grondslag is voor het welslagen van uw coiffure. Vanuit de Kerkstraat is het grote par keerterrein bij het ziekenhuis nu niet te bereiken. De straat die achter de nieuwe winkels aan de noordzijde van de Deutzstraat is aangelegd houdt op bij een rij bomen. Deze straat wordt nu doorgetrokken naar de Bachstraat. HEEMSKERK. B. en W. hebben deze week besloten de verbindingsweg tussen Kerkstraat en Bachstraat aan te. laten leggen ter verruiming van de par keergelegenheid in het centrum van Heemskerk. BEVERWIJK. Dinsdagavond 29 maart gaat de raadscommissie voor on derwijs en culturele zaken een 10 pun ten tellende agenda behandelen. De openbare vergadering wordt gehouden in het Stadskantoor en begint om half negen. Veel voorstellen hebben betrek king op het verlenen van medewerking aan schoolbesturen voor de aanschaf Van nieuw lesmateriaal voor scholen. Voor zover die bebouwing zou plaats vinden op Heemskerks grondgebied sluit die dan uiteraard aan op de bestaande bebouwing in de wijken De Maer en De Die. Voor de hand ligt dan om de Maerelaan door te trekken. „Op dat nieuwe gegeven zullen we ons helemaal opnieuw moeten bezinnen”, aldus wet houder H. J. M. Roozen, di,e aankondig- de dat er een gemeentelijke nota zal verschijnen met een soort structuur- men voorlopig te kunnen volstaan. Er is overigens op het ogenblik een onderzoek gaande naar het parkeren in het een- W? trum. Een gegeven is, dat het grote parkeerterrein achter „De Jansheeren” onvoldoende wordt benut. Men wil blijkbaar geen stap verder lopen dan g: nodig is, want dat geldt op marktdagen bijvoorbeeld ook voor het grote parkeer- terrein bij de sporthal, waar meestal nog voldoende ruimte is, terwijl men in het centrum blijft wachten op een vrijko mend plaatsje, hetgeen het verkeer be lemmert. dingsweg doortrekken van de Kerkstraat M naar de Bachstraat. Sloop verband met de uitbreiding van hoofdkantoor van de Rabobank aan het Burg. Nielenplein. HEEMSKERK. Volgende week woensdag zal het aangezicht van sportpark De Vlotter, waar de voet balvereniging ADO ’20 haar wedstrij den speelt, een spectaculaire verande ring ondergaan. Het bankbestuur heeft aan B. en W. verzocht het houten gedeelte van de brandweerkazerne (de kantine) voorlopig nog te laten staan. Die kan dan nog Vanuit de Kerkstraat is dat parkeer terrein nu niet te bereiken en vanaf de Bachstraat moet men nu gebruik maken van de „eigen weg” van het ziekenhuis. Komt men de Kerkstraat inrijden vanuit de Deutzstraat om de auto achter de winkels te parkeren dan is daar vaak onvoldoende parkeerruimte, terwijl er vlak naast een aanzienlijke ruimte is die men niet kan bereiken, omdat de straat achter de winkels doodloopt op een rijtje bomen. Men kan niet terugrijden naar de Deutzstraat vanwege het een richtingsverkeer in de Kerkstraat. Wil men het parkeerterrein bij het zieken huis bereiken dan moet men een heel HR--’ eind omrijden om dat terrein via de Bachstraat op te kunnen rijden. In de praktijk blijkt men dat niet te doen. Daarom gaat de gemeente nu de verbin- De klachten over gebrek aan parkeer ruimte komen vooral ook van de zijde van de middenstand. Tijdens de weke lijkse persconferentie verzuchtte loco- burgemeester H. J. M. Roozen evenwel: „Als die middenstanders nu zelf eens bun auto’s op de iets verder afgelegen maar ruime parkeerterreinen zouden zetten en niet voor de deur van hun winkels. Eerst is nog de mogelijkheid onder zocht tot verplaatsing naar het terrein van gemeentewerken, maar de kosten daarvan blijken zo hoog te zijn, dat men dit idee heeft verworpen. van de kazerne is nodig in met de uitbreiding van het De gasstralers die nu in gebruik zijn dateren uit 1963 en reparatie wordt niet langer veilig geacht. De .verwarming in de sporthal zal door nieuwe apparatuur worden vervan gen in de tweede helft van juni, als de sporthal nauwelijks wordt gebruikt zo dat weinig overlast van de werkzaamhe den zal worden ondervonden. -X .-■

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7