OVERLEG BRACHT AL VEEL TOT STAND Kunstduinen dinsdagmiddag beplant voor strandseizoen Boekenweekproject van start in Alpha Soos Reddingsbrigade klaar Wijksgewijze viering in het gedrang Rob van Reijn solo bij Assumburgtheater ■S k Competitie damclub Voortaan alle TWEE INBRAKEN IN BEVERWIJK Smit Beheer BV opent nieuw kantoor Inschrijven voor avondmavo en dagmavo volwassenen dagen veiling KM* V R IJ D A G 2 5 MAART 9 19 7 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK WRB NEEMT NIEUWE LANDROVER IN GEBRUIK Vraagtekens VRIJDAG 1 APRIL IN „DE JANSHEEREN” Geschrapt WIJK AAN ZEE De Dorps raad van de badplaats verkeert eigenlijk in een uitermate bevoor rechte positie. Het overlegmodel, waarvoor de leden van de actieve Dorpsraad indertijd kozen, brengt de Stichting precies daar waar de bewoners willen zijn om aandacht voor hun zo geliefde dorp te vra gen: bij het gemeentebestuur. ie Bk (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK De werkgroep festiviteiten van de Gemeenschapsraad die vanuit de buurthuizen en de wijkraden al jarenlang het koninginne- dagprogramma organiseert en coördineert, is ernstig teleurgesteld over het feit dat een drietal winkeliers uit de Van Coevenhovenstraat zonder enig overleg het initiatief heeft genomen voor een aantal manifestaties op koninginnedag die het eigen programma volledig doorkruisen. Het resul taat is, dat, hoewel er nog veel onzekerheden bestaan over hetgeen van het ambitieuze winkeliersprogramma uiteindelijk kan worden gereali seerd, de werkgroep festiviteiten het eigen programma op voorhand al heeft beperkt, om niet het risico te lopen, dat de publiektrekkers in het centrum de activiteiten in de wijken tot mislukken doemen. De werkgroep festiviteiten heeft zich met een brief tot het HWZ-bestuur ge richt. Daarin wordt duidelijk tot uit drukking gebracht, dat men er niets tegen heeft, dat anderen evenementen op koninginnedag organiseren, maar dat dan informatie en overleg wel eleganter (Van een onzer verslaggevers) kW ze naam (Van een onzer verslaggevers) E A. VERHAGEN ïchtige sjaal merie’ Winkeliers doorkruisen normale programma voor koninginnedag 1.50 J guid ilgen 7 1 (Van een onzer verslaggevers) S oor- zmbi- end kwaliteit i uiterst e prijs BEVERWIJK. Het nieuwe kantoor van Smit Beheer B.V. aan de Wijcker- molen 152, schuin tegenover het station, zal op vrijdag 15 april worden geopend. kwade door zaken, die niet meer zijn terug te draiaien. Maar we hopen de nadelige effecten hiervan in te dammen en maken ons sterk voor zaken, die ons dorp beïnvloeden”. Leemberg, die dit seizoen pas lid is geworden van de damclub en voordien tot de huisdammers behoorde, heeft zich ontpopt tot een dammer waar rekening mee moet worden gehouden. De directe belagers van Adelaar’s eerste plaats, de leden A. Diemeer en Graanstra, speelden remise tegen-elkaar en de eerste plaats blijft dus stevig in handen van de jeugdj- BEVERWIJK. Wie de lessen wil volgen aan de avond-mavo of de dagma vo voor volwassenen kan zich vrijdag 1 april en donderdag 14 april van 18.30- 19.30 uur in het gebouw van de Planta- ge-mavo aan de Plantage laten inschrij ven. vergrootte Van Reijn zijn lichamelijke vaardigheden, terwijl zijn muzikale aan leg hem in staat stelde muzikale vond sten aan zijn mime-programma’s toe te voegen. Voor de voorstelling van Rob van Reijn zijn kaarten verkrijgbaar bij de Nutsspaarbank aan de Deutzstraat in Heemskerk (tel. 33338), bij Reisbureau Oosterom aan de Zeestraat in Beverwijk (tel. 24438) of op de uitvoeringsdatum aan de zaal. zouden zijn geweest. Gevraagd wordt in die brief of de activiteiten van de win keliers op koniginnedag een eenmalig karakter hebben of dat men er een jaarlijks evenement van wil maken. In dat kader wordt dan de volgende kant tekening gemaakt. „Wanneer wij, ais gevolg van uw acti viteiten, onverhoopt over moeten gaan tot het stopzetten van onze activiteiten op koninginnedag, zal dit een ernstige teleurstelling zijn voor de grote groepen vrijwillige medewerkers en buurtbewo ners, die zich sinds jaren pro deo inzet- ten voor het welslagen van de buurtfes- tiviteiten”. Aldus de werkgroep van df Gemeenschapsraad. In de Alpha Sociëteit aan de Moensstraat in Beverwijk is gisteren het boekenweek project van start gegaan. Het vierdaagse programma werd met de bekende, wat mis troostige Alpha-symboliek ingeluid. Achtereenvolgens verschenen een blanke en een zwarte op het podium, die na enige onduidelijke handelingen verricht te hebben het bordje met „geopend” ophingen. Dorpsraad ziet zichzelf als een insti tuut, dat, waar nodig, het ambtelijk apparaat van een druppeltje olie voor ziet om het spel van de raderen op gang te houden, zei voorzitter Verhagen. „Wijk aan Zee is veranderd. Ten goede en ten Vervolgens was het de beurt aan Truus, die ditmaal de boekverkopers Van der Velde (Beverwijkse Boekhandel) en Henstra (Boekhandel Phoenix) naast zich op het pluus noodde. Óndanks een doeltreffende praat-of-ik-schiet techniek wist Truus aan de boekverkopers toch geen saillante uitspraken te ontlokken. Wel las het duo voor uit hun lievelingsboeken, wat voor Van der Velde het pas verschenen dichtbundeltje „Gaandeweg” van de vroeger in Beverwijk gevestigde logopedist Jacques Ringel be tekende en voor Henstra de brieven van Walraven bleek te zijn. Het programma werd besloten met een optreden van Hans Dorresteijn (foto), die terwijl de zaal steeds beter gevuld raakte, kabareteske liedjes zong en voorlas uit zijn omstreden ,,Antihondenboek”. Vanavond zet Alpha het boekenweekproject voort met een aan. het feminisme gewijde avond met een lezing van Maarten ‘t Hart en een optreden van het „Prettig Gestoorde Vrouwenkoor", zaterdag komt de coöperatieve vereniging Het Muziektotaal naar Beverwijk. De vierdaagse wordt zondagmiddag besloten met een zondagdichtersfestival. BEVËRWIJK. Woensdagnacht is in Beverwijk op twee plaatsen ingebroken. Uit de Robert Schumannschool aan de M. van Heemskerkstraat werd een cas sette-recorder ontvreemd met een waar de van 220. Tiet Centro Espanol aan de Parmentierstraat mist een cassette recorder met een waarde van 80, een gelijke som in klinkende munt, een zaklantaarn, twaalf sloffen sigaretten en wat snoepgoed. Wijk aan Zee De Wijk aan Zeeër reddingsbrigade heeft in huize „De Wijck” haar 52-ste jaarvergadering ge houden waarvoor de leden veel belang stelling aan de dag legden. Het programma van de winkeliers be looft veel: vier dagen feest, te beginnen op woensdag 27 april met een feestont- bijt, dat ;ilTh alle huisdeuren wordt ge hangen en later gratis koffie in het centrum dat vol zal staan met kramen, uitdelen van ballonnen en ’s avonds een os aan het spit op het Burg. Nielenplein met muziek van de boerenkapel van St. Caecilia en een miss-verkiezing. De volgende dag braderie, een huisdie rententoonstelling, een spuitfestij n van de Heemskerkse brandweer, een mode show en een filmvoorstelling in de open lucht. Op de derde dag een kunstten toonstelling op het Burg. Nielenplein en een taptoe. Burgemeester A. Hubers had wat na slagwerk verricht. In 1956 werd te Wijk aan Zee een belangen commissie opg<<- richt, maar het toenmalige college van Beverwijk nam alleen kennis van de oprichting. In 1972 kwam de Dorpsraad er aan en de reactie van het college was wat vriendelijker van aard dan in 1956 In 1974 pas kreeg de behangencomissae gestalte in een heuse Dorpsraad, ver breed en verdiept toog men de slag. „Als u het overlegmodel blijft hanteren kimt u voor Wijk aan Zee nog heel veel resultaten bereiken”, merkte burgemees ter Hubers op. De vergadering in „Kennemerduin”, stond geheel in het teken van de voor lichting over de verbetering van wonin gen en woonomgeving, door de heer Harberts, lid van de werkgroep Ruimte lijke Ordening van de Dorpsraad, uitste kend verzorgd. Na de pauze kwam er een vloed van vragen los over de kansen om ook in Wijk aan Zee dit soort zaken dan te pakken. In verband met de evenementen van de winkeliers heeft het buurthuis „De Zandkraai” de mini-kermis op de och tend van koninginnedag laten vervallen. Het oranjebal ’s avonds gaat wel door evenals de dansavond in het buurthuis „De Schuilhoek”, want daarvoor was de muziek al gecontracteerd In de wijk Poelenburg is het gehele koninginnedagprogramma geannuleerd. Het buurthuis „De Werf” houdt de mini-kermis nu op de ochtend in plaats van op de middag, ’s Middags zijn er volksspelen en straattekenen. In de wijken De Maer en De Die, waar het koninginnefeest wordt gevierd in en rond de lagere school „De Heems kinderen”, begint om 9 uur het jeugd voetbal om 11 uur het songfestival en het optreden van een goochelaar; om 12.30 uur de minikermis; vanaf 1 uur zijn er Oudhollandse spelen en om 3 uur be gint de voetbalwedstrijd Maer-Die. In het buurthuis d’ Evelaer wordt de mini-kermis gehouden vanaf 10 uur ’s morgens. Voor de jeugd in alle wijken wordt centraal in ,,De Jansheeren” om 2 uur voor de kinderen van 6 t. m. 9 jaar en om 4 uur voor de jeugd van 9 jaar en ouder een filmvoorstelling gegeven. Drie draaiorgels zullen de koninginnedag muzikaal opluisteren. tioneert nu vier jaar in haar huidige vorm en in die periode is menige deur geopend, die in het verleden gesloten bleef. Middels doordacht en evenwichtig optreden naar buiten is de Dorpsraad thans'een algemeen geaccepteerd en ge vestigd instituut geworden, d.at als vol waardige gesprekspartner van wie dan ook optreedt. Mede daardoor zijn - bijna geruisloos - een aantal projecten tot stand gekomen, die in andere gemeen schappen vaak pas na luidruchtige protesten en demonstraties afgedwongen kunnen worden. ge Adelaar. De uitslagen waren: P. de Munk - J. Diemeer 0-2; N. J. Leemberg - R. Adelaar 1-1, H. A. Staal - A. Schoïte 2-0; N. Adelaar - L. v.d. Mey 0-2 Ciska Butter - A. van Son 0-2, B Beentjes - A. v. Son 0-2; Th. Zoon - J P. G. v.d. Does 2-0, A. J. Diemeer - J. Graanstra 1-1, J. Speerstra - H. J. Win ter 1-1. juiste verhouding met het gemeentebe stuur. En die is goed te noemen. De Dorpsraad wil uitsluitend adviezen ge ven, waar naar geluisterd dient te wor den. Des te later de Dorpsraad wordt in geschakeld, des te meer problemen zullen er rijzen” aldus de heer Verhagen. Het Julianaplein is nu nog een parkeer terrein, maar als het aan de Dorpsraad, van Wijk aan Zee ligt zal dat snel gaan veranderen door het geheel aan te kle den met een heuvel en wat groen. Bo vendien is er ruimte voor een glad stukje asfalt waar „Arion” marswed strijden kan houden en de lieve jeugd het rolschaatsen kan beoefenen. Resul taat van vele uren denkwerk van de leden van de Dorpsraad, die gisteravond in het bijzijn van vele Wijk aan Zeeërs vergaderde. Op koninginnedag een rommel- en antiekmarkt met demonstraties van oude ambachten, een voortgezette braderie, muziek, ballonnenuitdeling, het oplaten van een grote ballon (hete lucht) bij de Hoflaan en ’s avonds een koninginnebal op het Burg. Nielenplein. tentaccommodatie, waarin de WRB het gehele seizoen is gehuisvest. Dank zij het jubileumfonds van het 50-jarig bestaan heeft de WRB een nieu we landrover kunnen kopen die dit sei zoen in gebruik zal worden genomen. In de door aftreden ontstane bestuurs- vacature werd voorzien door de benoe ming van de heer P.van der Linden. De komende zomer gaat de WRB een grote reddingsactie uitvoeren in samen werking met de plaatselijke afdeling van de Kon. Noord- en Zuid-Hollandse Red dings Maatschappij. Bij deze reddings actie komt ook de reddingsboot Abra ham Fock in actie. Rob van Rijn (47) werd na zijn mid delbare schoolopleiding door de toneel school geweigerd vanwege een spraakge brek. Tijdens zijn beeldhouwkunde-stu- die aan de Rietveld Academie ontdekte Van Reijn echter, dat hij ook zonder van woorden gebruik te maken zijn toeschouwers kon boeien, uitsluitend door middel van gebaren en expressie. Als beeldhouwer, tekenaar en schilder leefde hij zich sterk in op de mensen uit zijn omgeving. Hij bestudeerde hun emoties, hun ruzie en hun angsten. Zo werd „de Amsterdammer” voor hem tot een bron van inspiratie. Met een subtiele humor en een treffend gevoel voor wat ogenschijnlijk details zijn, wist hij de meest uiteenlopende types uit te beelden. En zo groeide het mannetje „Makkus”, dat in zijn soloprogramma een belang rijke rol speelt. Door lessen in ballet en acrobatiek Nu de zaken eenmaal zo liggen, kan men evenwel slechts hopen, dat nog tijdig de benodigde vergunningen voor de koninginnedagviering in het centrum kunnen worden verleend, zodat de eve nementen door kunnen gaan en veel Heemskerkers er plezier aan zullenbele- ven. Voorzitter R. Burger kon in zijn ope ningswoord naar voren brengen dat de WRB in 1976 als gevolg van de prachti ge zomer met iedere dag mooi strand weer, een druk jaar heeft gehad. Er hebben zich geen verdrinkingsgevallen voorgedaan, maar men moest wel veie malen eerste hulp verlenen en zelfs enige malen de ambulance direct in schakelen om gewonde strandbezoe- kers naar een ziekenhuis over te laten brengen; De verschillende jaarverslagen gaven nog een terugblik op 1976 het jaar waarin men zelfs een ledenstop moest instellen op 31 deember 1976 telde de vereniging 530 leden. Maar men gaat zich al weer bezighouden met de voorbe reidingen voor het nieuwe seizoen. Medegedeeld werd dat men op 30 april de twee strandtenten op gaat zetten. Daarnaast heeft de vereniging met het gemeentebestuur contact opgenomen om te komen tot een verbetering van de Los van het nogal schamele program ma dat de werkgroep festiviteiten nu overeind heeft gelaten, doorbreekt de als „groots” aangekondigde evenementen reeks van de winkeliers in het centrum ook andere voornemens van HOC-HWZ- winkeliers. De HWZ-winkeliers hadden namelijk drie evenementen gepland voor de maanden april en mei. Het daarvoor beschikbare geld is nu ter beschikking gesteld van de Van Coevenhovenstraat - initiatiefgroep. Van burgemeester A. Hubers, die sa men met zijn echtgenote wethouder C. Bodewes, de vergadering bij woonde, kreeg De Dorpsraad te horen, dat Gede puteerde Staten van Noord-Holland"het werk van de Stichtink alom waarderen. G.S. maakten Beverwijk attent op de notitie van de Dorpsraad over het toe komstige bestemmingsplan. „Voorwaar een goed resultaat van het overlegmodel van de Dorpsraad”, aldus burgemeester Hubers. De Dorpsraad van Wijk aan Zee func- Dorpsraad opent deuren die anders gesloten blijven WIJK AAN ZEE. Volgende week dinsdagmiddag tussen drie en vier uur gaan 65 leerlingen van de lagere scholen uit de badplaats op de kersverse kunstduinen bij het Gaas- terbos 150 tot 200 boompjes planten. De beplanting van dit kleine recrea tiegebied, waarin een paar wandelpa den zijn aangelegd, wordt samen met Hoogovens georganiseerd. Voorzitter Verhagen vond het jammer, dat bij deze toch bijzondere gebeurtenis de vrolijke klanken van het muziek korps „Arion” moeten ontbreken. „Arion” kon op die middag niet de mensen leveren om een kompleet korps te formeren. De vraag kan dan worden gesteld, of die winkeliersevenementen nu zonodig rond de koninginnedag moesten worden geconcentreerd. De eigenlijke aanleiding voor die evenementen is het tienjarig bestaan van de Van Coevenhovenstraat maar die bestond in februari al tien jaren en daarin is dus geen verband te leggen met koninginnedag. Een verkla ring lijkt te liggen in het feit, dat de drie initiatiefnemende winkeliers een or ganisatiebureau inschakelden en later niet meer naar eventueel gunstiger data kon worden uitgeweken. Commercieel gezien kunnen er vraagtekens worden gezet bij de concentratie van de evene menten rond koninginnedag, als dat in feite meer verspreide evenementen op verschillende zaterdagen onmogelijk maakt. Voorzitter A. N. Verhagen was daar in lijn opening van dc jaarvergadering van de Stichting, donderdagavond in Kenne merduin gehouden en door de Wijk aan Zeeërs druk bezocht, bijzonder gelukkig mee. „Ons werk rendeert pas bij een BEVERWIJK. In ie onderlinge competitie van de Beverwijkse Damclub heeft de toploper op de ranglijst R. Adelaar een puntje moeten afstaan aan de cp de zestiende plaats geklasseerde Leemberg. Dat was de grote verrassing van de laatste clubavond. HEEMSKERK. - Vrijdagavond 1 april komen in de Heemskerkse Jans- heeren de liefhebbers van het mime-spel aan hun trekken, wanneer Rob van Reijn daar op uitnodiging van het As- sumburgthealer zjjn soloprogramma voor het voetlicht brengt. De voorstel ling begint om 20.30 uur. o F- v - (Van een medewerker) BEVERWIJK. De eerste spinazie van de koude grond is er en verwacht wordt dat de aanvoeren volgende week snel zullen toenemen. In verband daar mee zal er met ingang van volgende week weer alle dagen worden geveild, dus ook op de dinsdagen en donderda gen. De veiling begint elke dag om half tien.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9