KNVB reageert in brief aan minister Van Doorn SECTIEBESTUUR WIJST IDEE-CHRISTIAANSE AF CORRADO BARAZZUTTI VAN DE BAAN GEVEEGD Henk Burgwal: liever voorlopige aanstelling als coördinator AZ HEEFT AL FAAM IN EUROPA Montonero’s: geen acties tegen WK’78 I 5 „Atletiek heeft sombere toekomst’ I TIBS 17 AFSCHEID VOORZITTER FRANS JUTTE Bedenkingen Contacten ZATERDAG 2 6 MAART 1077 SPORT 16 ling I f e 742 023- isvest (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Vanaf vier uur vanmiddag kan Frans Jutte vriendelijk glimlachend de han den drukken van talrijke atletiek - vrienden die in Zeist de KNAU- voorzitter uitluiden. „Voor het zelfde geld was het echter alle maal heel anders verlopen. Ik had mijn vrouw er al op voorbe reid, dat ik wellicht nog een poos je tijdelijk voorzitter zou blijven. Ik ben namelijk erg bang geweest dat er in de maand waarin ik afscheid zou nemen, nog een cri sis zou ontstaan rond de nieuwe KNAU-structuur. Gelukkig gebeurde dat niet, zodat ik op plezierige wijze afscheid kan nemen”. (Van onze sportredactie) ALKMAAR Henk Burgwal wil niet tegen de schenen schop pen van het huidige sectiebestuur betaald voetbal. Hoewel in Huize Burgwal de vlag in top zal gaan wanneer het huidige sectiebe stuur zal verdwijnen, wil Burg wal tot vorig jaar secretaris- penningmeester van de Konink lijke Nederlandse Voetbal Bond zich op zijn nieuwe taak con centreren: directeur van het Noordhollandse voetbalbedrijf AZ’67. fl tions c strekt ouden Fibak maakt zeer snel furore rediteu- houden Twee jaar later overleed Brunt waarna Burgwal tot opvolger werd benoemd. balans met zijn tactisch inzicht. Kennelijk onder invloed van zijn dubbelspelpartner Tom Okker ontwikkelt zijn volley zich tot zijn sterkste wapen. De service blijft daar nog enigszins bij achter, maar als ook die betrekkelijke zwakte is overwonnen en Daaruit vloeide een overeenkomst voort met de KNVB die in 1976 een jaar voor het zilveren voetbaljubileum van Burgwal werd verbroken wegens het verschil van inzicht in het gevoerde beleid. Daarmee werd voor de KNVB een nieuw tijdperk afgesloten. Binnen de UEFA had Henk Burgwal naam gemaakt, onder meer met de organisatie van drie Europa-Cupfinales in Nederland. Maar zeker niet in de laatste plaats om zijn inbreng in de diverse commissies van de Europese Voetbal Unie. „Ik heb bedankt voor de verschillende commissies als logisch gevolg van mijn ontslag bij de KNVB. Het is alleen jammer dat in die commissies waar ik een plaats had de lege stoelen zijn bezet door buitenlanders. Dat is een verlies voor de KNVB, hoewel ik het persoonlijk ook betreur”. Wojtek Fibak: in korte tijd speler van naam geworden. „Daarnaast vervult AZ een belangrijke taak in de Noordhollanse gemeenschap, in het zuiden begrensd door de Zaan streek, in het noorden door Den Helder. Dat schept verplichtingen, die in feite door goedwillende amateurs en vrijwilli gers niet meer op te brengen zijn. Daarom wil ik eerst de kat uit de boom kijken en wanneer de oplossing hiervoor is, dat ik onze motivatie meer negatief dan positief gericht”, aldus Cox. „Ik mag hem te graag”. Het probleem voor de Brit was vaart te geven aan een bal, die geen vaart aan neemt. De WCT heeft namelijk voor het langer maken van de rally’s aantrekke lijker voor het publiek gekozen voor zowel een trage baan als zachte ballen. „Het enige wat je in zo’n geval kunt doen is sneller bewegen of de bal harder raken. Ik was niet constant genoeg om één van beiden te doen”. Beslissend voor het ver loop van de partij was de vijfde game van de tweede set, die Drysdale na veertien minuten binnenhaalde op het zesentwin tigste punt. In die uitputtende slagen wis seling kreeg-Drysdalë weer last van de griepblessure die hem verleden week uit de halve finales van het toernooi in St. Louis hield. Hij werd er zo zeer door benadeeld dat hij in de laatste vier games nauwelijks meer tegenstand bood. Rapporteur Christiaanse: opponent van Hogewoning c.s. „Ik bewonder het enthousiasme en de visie die erachter steekt, maar ik ben „Aan de andere kant weet je natuurlijk van te voren dat je als bestuurder kritiek krijgt. Het is bekend dat ik het er nogal eens moeilijk mee heb gehad Daarbij wil ik echter ook een beetje de hand in eigen boezem steken. Het feit dat de KNAU bekend staat als een bond met nogal wat negatieve publiciteit, heeft ook te maken met het van onze zijde uitblijven van activiteiten op het gebied van de public relations. Als ik nu terug kijk, dan vind ik dat ik hieraan veel meer aandacht had moeten besteden. Dat is gewoon fout geweest” „Ik geloof dan ook dat we als kleine landen de handen meer ineen moeten slaan. Ik ben een voorstander van het plan van de Belg Mollet, om elkaar bij te staan bij training en begeleiding van olympische selecties. Dat geldt ook voor de andere takken van sport. Uit de EEG- landen zijn veel positieve reacties geko men. Ook in Benelux-verband is er meer te doen. Zoals de Westeuropese samen werking vooral op wedstrijdgebied inmiddels al resultaten heeft. Ik ben blij dat ik me nu op dit terrein wat meer kan gaan bewegen. Ik behoud namelijk enke le internationale functies. Er is daar veel werk te doen, waarvan ook Nederland kan profiteren”. duidelijke wenk dat acties zullen worden gevoerd tegen de Argentijnse regering, gebruikmakend van het feit dat duizen den voetbalsupporters en internationale journalisten daar getuigen van kunnen zijn. hier permanent kom zitten, dan wil ik die taak op mijn schouders nemen. Wat dat aangaat verschilt mijn taak binnen de KNVB als secretaris-penningmeester niet zoveel van die bij mijn nieuwe werkgever AZ’67”. dat kan omdat hij niet alleen de lengte maar ook de.kracht heeft voor de „canon- ball” kan hij mee met de besten. Dat is eigenlijk nu al zo. Met de West- duitser Karl Meiler troonde hij zich in Kansas City tot officieus wereldkampioen dubbelspel. Later kwamen daar nog enkelspeloverwinningen bij in Bourne mouth en Londen. Bij de Masters, het supertoernooi dat de Grand Prix afsluit, moest hij alleen Orantes voor zich dulden. Als hij in Rotterdam in de halve finales wint van Stockton of Amritraj zit het er dik in dat hij zijn vader bedankt met een presentje. De laatste keer bracht hij een Saab mee naar het eenvoudig ouderlijk huis in Poznan. Van de middendertigers kan Mark Cox aantoonbaar steunen op de beste conditie. De 33-jarige Brit, afgestudeerd econoom, klopte in Rotterdam eerst Tom Okker en vrijdag in de kwartfinales de 35-jarige Cliff Drysdale. De als vierde geplaatste Amerikaanse Zuidafrikaan ging aan het zelfde euvel tenonder als Okker: De dicht bij het lichaam genomen kundig geca moufleerde passeerslag van de linkshan dige Brit. Het was een treffen van oude bekenden, goede vrienden en bovendien dubbelspelpartners. „Wat dat betreft was „Ik heb veel waardering voor hetgeen de structuurcommissie heeft gedaan. Ik vind het ook een goede zaak, dat de recre atiesport nu een eigen plaats gaat krijgen. Toch heb ik ook wel enkele bedenkingen”. Ook Ilie Nastase wist zich te plaatsen voor de halve finales. Hij versloeg de Australiër John Alexander in de kwartfi nales met 6-4 en 6-2. In de halve eindstrijd komt de Roemeen uit tegen de Brit Mark Cox. Henk Burgwal werd in oktober al genoemd als nieuwe directeur van AZ. Dat waren geruchten die echter ook in Israel opdoken getuige het gezegde van Henk Burgwal: „Ik was toen in Israel om adviezen te geven over de opbouw van een voetbalorganisatie daar. Maandagavond zat ik toen op mijn hotelkamer, zette daar de televisie aan en zie daar AZ- Feyenoord. Toen al werd er gesuggereerd dat ik directeur van AZ zou worden en pas toen ben ik er serieus over gaan denken”, aldus Burgwal. En over de toekomst van zijn nieuwe club: „DE AZ-leiding heeft mensen met inzicht, zakelijk inzicht vooral en hoewel je een voetbalclub niet altijd met een onderneming kunt vergelijken geloof ik toch dat er bepaalde overeenkomsten zijn, bepaalde parallellen te trekken zijn. In heel Nederland is met een zekere minach ting gesproken over het vijfjarenplan van AZ’67. Als alle plannen echter zo goed uitkomen als dit vijfjarenplan, dan zal het wel loslopen. Het ging om een internatio nale erkenning van AZ. Dat is gelukt. In Europa heeft de naam AZ een bepaalde faam veroverd. Ik weet ook wel dat het uitgangspunt van trainers, spelers en clubbestuurders is kampioen te worden en de beker te veroveren, maar hoeveel clubs lukt dat nu werkelijk „Ik hoop alleen”, aldus Henk Burgwal, „dat de steun die het Noordhollandse publiek AZ in de achter ons liggende jaren heeft gegeven dit jaar beloond wordt. We zijn in de halve finale van de bekercompetitie van de KNVB en in theo rie is een tweede plaats op de ranglijst ook mogelijk. Dat zou recht geven op Europa- Cupvoetbal, ook al weet ik zelf wel dat het ook net niet zou kunnen lukken”. Henk Burgwal koestert geen gram schap tegen de KNVB als zodanig. „Ik heb altijd met plezier in deze voetbalorganisa tie mogen werken. Toen ik in 1952 van de Rijksaccountantsdienst overstapte naar de KNVB als chef van de accountants kon ik niet bevroeden in welke gewoel ik me zou (storten. Bij de invoering van het betaalde voetbal werd ik de eerste secre taris van het sectiebestuur en in 1964 volgde mijn benoeming tot plaatsvervan gend secretaris-penningmeester, naast de toenmalige Lo Brunt”. Toch blijft het voor Henk Burgwal een onbegrijpeleijk zaak dat het sectiebestuur betaald voetbal met aan het hoofd mr. Jacques Hogewoning nog steeds is aange bleven. „Gezien de stemming tijdens de ledenvergadering had ik verwacht dat Hogewoning c.s. hun zetel beschikbaar hadden gesteld. Dat is niet gebeurd en dat is een treurige zaak”. Het sectiebestuur betaald voetbal is het eens met het rapport Christiaanse om te komen tot een cao voor het betaald voetbal. De KNVB is echter van mening dat de realisering hiervan een aangele genheid is voor werkgevers (FBO) en BUENOS AIRES (UPI) De guerrill- strijders van de linkse Montonero’s in Argentinië zeggen „volledige garanties” toe aan alle spelers, trainers, begeleiders, supporters en buitenlandse journalisten rond de finale wedstrijden van het wereldkampioenschap voetbal die vol gend jaar juni in Argentinië plaatsvinden We praten met een opgeluchte Frans Jutte, die de KNAU 22 jaar bestuurlijk diende. Begrijpelijk, die opluchting, want inderdaad hing er onlangs een cri sis boven de Atletiekunie. „Het was zelfs zo, dat binnen het hoofdbestuur vier leden positief tegenover het nieuwe structuurplan stonden en vier negatief. Ik heb me in die moeilijke maanden zoveel mogelijk objectief opgesteld en geprobeerd de partijen wat dichter bij elkaar te brengen. Alles liep gelukkig tijdens die unieraadsvergadering goed af. Het is natuurlijk nooit leuk als je als scheidende voorzitter nog met een crisis geconfronteerd wordt”. VERWAI bedekkin (ties, loo compie 'ioleringe BV Wil, 2, IJmi Het nieuwe bestuur, dat onder leiding van de nieuwe voorzitter Wim de Beer met de KNAU aan een nieuw leven gaat begin nen, wil die fout niet maken. Zoals er veel meer gaat veranderen. „Overigens is het misschien aardig om te weten dat toen ik veertien jaar geleden voorzitter werd, wij ook een nieuwe structuur lanceerden”, lacht Frans Jutte, die ondanks het misluk ken van die structuur toen, daarmee niet wil zeggen dat de KNAU-structuur ’77 een van de vele is. Het sectiebestuur is het ook niet eens met de visie van het rapport Christiaan se om een klasse van z.g. onafhankelij- ken in te stellen. Het sectiebestuur vindt dat de commissie Christiaanse waar schijnlijk door de korte tijd die de com missie beschikbaar had zich in deze affaire te weinig in de problematiek heeft kunnen verdiepen. Het sectiebe stuur wijst in zijn antwoord aan de minister o.a. op het feit dat in 1967 de sociale verzekeringsraad heeft bepaald, dat een speler die een vergoeding ont vangt voor het verrichten van enkele diensten onder de verzekeringsplicht valt. „Ik geef toe dat we in onze oude werk wijze te weinig toe kwamen aan het voe ren van beleid. Er kwamen te veel kleine zaken op onze besturstafel. In de nieuwe opzet gaat men ervan uit dat het nog maar vijf mensen tellende hoofdbestuur zich echt met het beleid gaat bezig houden. Andere zaken worden gedelegeerd naar commissies, die een eigen verantwoorde lijk hebben”. In een per post aan het persbureau UPI toegestuurd communiqué verklaren de Montonero’s geen acties te zullen onder nemen tegen deelnemers aan het wereld kampioenschap. Maar ze geven wel een Toch is er bij AZ’67 sprake van een voorlopige overeenkomst met Henk Burgwal. Tot 1 september is de oud- secretaris-penningmeester aangesteid als directeur van de Noordhollanders. Daar na worden de zaken opnieuw bekeken. „Dat is op mijn eigen verzoek gebeurd”, voegt de heer Burgwal hieraan toe. „Ik heb bij de KNVB iets ontstellends meege maakt. Iets waarvan ik altijd gedacht heb, dat dat in deze tijd niet meer moge lijk zou zijn. Zo’n zaak gaat je niet in de koude kleren zitten en daarom heb ik het AZ-bestuur verzocht mij een voorlopige aanstelling te geven tot aan het begin van de nieuwe competitie”. De sectiebestuurders wijzen in de brief aan de minister nogmaals op het grote verschil dat er bestaat tussen het subsidiëren van een groot aantal andere tot het cultuurpatroon behorende activi teiten en het betaald voetbal. „Het sectie bestuur wijst in dit verband op de „nota toneelbeleid”, waarin staat dat het rijk het toneel met ruim 20' miljoen gulden subsidiëert. In verband met de subsidie noemt het sectiebestuur ook de accom modaties. „Van overheidswege wordt grote aandacht besteed aan de accom modaties waarin andere cultuurvormen plaats vinden. Dit over het algemeen in tegenstelling tot de accommodaties waarin betaald voetbal wordt gespeeld”. „Overigens vraag je je in zo’n moeilijke periode wel eens af of je nog met een liefhebberij bezig bent. Dat was ook zo bijvoorbeeld in 1968 voor de Spelen van Mexico met de problematiek rond Jo Moerman en Wil Westphal, die op het laatste moment niet met de olympische ploeg mee reisden. Het was een verschrik kelijk rot jaar, dat zich in ’69, toen de helft van het bestuur vertrok, doorzette”, herin nert de 67-jarige Frans Jutte zich nog maar al te goed. „Het ergste was toen, dat veel in het persoonlijke vlak werd getrokken. Het komt dan zelfs zo ver, dat je instelling op je werk eronder gaat lijden. Er verschij nen intervieuws met daarin persoonlijke aanvallen. Als bestuurslid word je tot de gevestige orde gerekend. Er wordt nu eenmaal steeds meer tegen dat establish ment aan geschopt” Frans Jutte: „Ik had het nogal eens moeilijk met kritiek." ROTTERDAM (ANP). Twee jaar geleden stond Wojtek Fibak met zijn 103e plaats op de wereldranglijst nog achter Rolf Thung. De Nederlander overweegt nu wegens gebrek aan succes de studie te hervatten, de Pool bereikte vrijdag als eerste de halve finales van het proften- nistoernooi met een even efficiënte als razendsnelle executie van Corrado Barazzutti. Met 6-0, 6-1 in vijfendertig minuten liet hij de Italiaan zelfs geen tijd om „mama mia” te roepen. De dokters- zoon uit Poznan schroefde het tempo zo hoog op, dat Barazzutti niet eens aan een voor ’n proftennisser toch wel noodzake lijke minimum van twintig tegenpunten toekwam. In de eerste set sprokkelde hij er slechts acht bijeen, in de tweede hoofdzakelijk door een doorbraak in de openingsgame elf. Van de zomer liet het zich niet aanzien dat Fibak op weg was naar de top tien van de wereld. Bij de internationale kampi oenschappen van Hilversum werd hij uit geschakeld door Fred Hemmes. Dat hij toen het slachtoffer moet zijn geweest van een fatale black-out is inmiddels wel zeker. De Fibak, die in Rotterdam aan treedt is een meester op alle wapens. Zijn betrouwbare slagenrepertoire is in juiste Henk Burgwal: „Dat het sectiebestuur is blijven zitten, is voor mij onbegrijpe lijk." Europa-kenner van AZ, maar meer als coördinator. Wanneer Hans Kraay, om maar iets te noemen, tijdens een mogelij ke wintercompetitie volgend seizoen in Israel wil spelen, zal ik dat moeten rege len. Net zoals het nu gebeurt, zoals ik het bij Ajax heb geregeld. Daardoor houd ik dq internationale contacten, ook al zal ik de commissies binnen de UEFA wel mis sen”, zo stelt Henk Burgwal. DEN HAAG (ANP). Het bestuur van de sectie betaald voetbal van de KNVB is tegenstander van de terug brenging van het aantal clubs in het betaald voetbal van 37 naar 22, zoals wordt aanbevolen in het rapport- Christiaanse. Het bestuur van het betaalde voetbal schrijft dit in ant woord op de brief van de minister van CRM van 27 december van het vorig jaar. Het enige dat de nu 55-jarige oud- voetbalbestuurder resteert is een schoe nendoos vol herinneringen en een enorme schat aan internationale contacten. Voorts aandenken aan de verschillende Europa-Cupfinales, waaronder die in 1974 in het Feyenoord-stadion in Rotterdam: een Zwitserse bureauklok. Hoe het orga nisatietalent van Henk Burgwal door de UEFA op prijs werd gesteld bleek wel tijdens die Europa-Cupfinale. Terwijl in Brussel en Madrid de ongeregeldheden niet uitbleven, bleef het in Rotterdam gewoon rustig. Gustav Wiederkehr com plimenteerde Burgwal daarmee: „We kunnen alleen nog maar finales in Neder land organiseren”, zo sprak de toenmalige voorzitter van de UEFA. De gebroeders Klaas en Cees Molenaar, al jarenlang persoonlijke vrienden van Burgwal beogen al enige jaren hun voet- balbedrijf in contact te brengen met Euro pees voetbal. Het was dan ook geen ver rassing, dat Burgwal werd benoemd tot directeur van de Noordhollandse voetbal- stichting AZ’67. Burgwal beschikt over een schat aan contacten in UEFA- verband, reorganiseerde de structuur van de Antilliaanse voetbalbond en hielp Israel vorig jaar via adviezen met de opbouw van het voetbal daar. „Ik heb dit jaar zonder dat er over een dienstverband werd gesproken al enige werkzaamheden vervuld voor AZ’67. Men wilde een internationaal toer nooi, eind juli. Dat is gelukt. In feite moet men mij niet zozeer zien als de grote „De Montonero’s zullen zich niet alleen niet tegen de finales van het wereldtoer- nooi in 1978 verzetten, we hebben er zelfs belang bij dat ze worden gehouden”, aldus het communiqué dat ondertekend is door „Jorge H. Salazar, hoofd van de persafdeling der Montonero’s. Frans Jutte is niet erg optimistisch: „Zelfs een beetje somber als het gaat om de toekomst van de atletiek. De Nederlan der is nu eenmaal niet atletiek-minded. Ook bij belangrijke wedstrijden blijft de belangstelling heel beperkt. Ik geloof dat de Nederlander meer is ingesteld op de gezelligheid die de teamsporten met zich meebrengen „De zaalsporten hebben ons de laatste jaren totaal overvleugeld. De jongelui komen op school het eerst in aanraking met die teamsporten. Les geven in atletiek is nu eenmaal moeilijk. Je begint dus al met een achterstand. Dan is er het feit dat de atletiek een heel harde individuele wedstrijdsport is. Er moet veel getraind worden, en faal je, dan ligt dan aan jezelf. In een team zijn er andere die dat voor je kunnen opvangen". „Ik zou het helemaal niet zo gek vinden, wanneer bij keuringen adviezen gegeven worden aan de jeugd voor welke tak van sport ze het meest geschikt zijn. Dat heeft niets te maken met het kweken van top sporters, maar het zal bij velen veel teleur stellingen kunnen voorkomen”, vindt Frans Jutte. Hij is blij enkle gouden jaren te hebben meegemaakt. „Denk alleen nog maar eens aan Mexico, negen jaar geleden. We had den toen bij de estafette zelfs twee wereld records. Onze damesploeg was in de jaren ’60 een van de sterkste in Europa. We waren de ontwikkeling van de dames- atletiek voor. We hebben de versnelde ontwikkeling daarna niet meer kunnen bijbenen”. eerlijk gezegd bang dat die vijf bestuur ders het toch te druk krijgen. Zelf heb ik een bestuurssamenstelling van zeven mensen geadviseerd. Het is een erg idea listisch plan, dat voor de komende jaren op tafel ligt. Ik dacht niet dat er meer dan 60 percent van gerealiseerd zal worden, maar uiteraard verdient de nieuwe aan pak een echte kans" „Het grote probleem blijft, zeker in de KNAU, het tekort aan kader. Dat is nooit anders geweest. Zo las ik. bladerend in oude jaarverslagen, een opmerking van Ad Paulen die als KNAU-voorzitter in ’62 al zie: „Er is te weinig kader en te veel werk. Atletiek is door zijn verscheiden heid een enorm kader-intensieve tak van sport. Je kunst ook niet ongestraft men sen bij de club weghalen. Zeker niet nu in de nieuwe structuur die basis, de clubs dus, centraal komt te staan". „Je kimt zo langzamerhand niet meer om betaalde krachten heen voor de oplei dingen, de recreatiesport, technische zaken, public relations, enzovoort. Hoewel CRM subsidieert, is het nog steeds niet betaalbaar om al die posten te bemannen. Ik zie niet zo gauw hoe je eruit komt. Een mogelijkheid is het uitbouwen van het ledenbestand. In de komende jaren wil de KNAU van ruim 30.000 via onder meer die recreatiesport naar 50.000 leden. Door die uitbouw moet er gewoon meer kader uit kunnen komen”. Eind vorig jaar werd Henk Anton Burgwal na een periode van tien jaar als secretaris-penningmeester bij de voet balbond ontslagen. Aan de basis hiervan lagen verschillen van mening tussen de bondsfunctionaris en het sectiebestuur betaald voetbal. Er stond Burgwal een dubbele oplossing voor ogen: of knokken via de rechter om het ontslag ongedaan te maken of kiezen voor de zekerheid van hem en zijn gezin. Het viel de UEFA- gedelegeerde niet moeilijk. Hij koos voor het laatste oplossing, ook al omdat de KNVB met een aanbod inzake een scha deloosstelling over de brug was gekomen. Nu Henk Burgwal aan de werkgevers zijde van het betaalde voetbal is komen te staan is er ook een mogelijkheid voor een bestuursfunctie binnen de FBO (Federa tie Betaald Voetbalorganisatis). „Ach”, zegt Henk Burgwal, „voorlopig ambieer ik een dergelijke functie niet en zal ik me inzetten om de belangen van AZ te dienen, en om nu weer aan een tafel met mr. Hogewoning te gaan zitten, nee, voorlopig nog maar niet PIET TEELING werknemers (WCS). Het sectiebestuur betaald voetbal is verder van mening dat hoezeer de verbetering van accommoda ties ook op prijs wordt gesteld, het betaald voetbal niet zonder steun van derden kan functioneren. Met name de gemeentelijke ^subsidiëring in de exploi- tatiesfeer is onmisbaar. Nederland. Het sectiebestuur betaald voetbal is dan ook van mening dat twee divisies van elk achttien clubs noodzake lijk zijn. Alleen op deze manier is een verantwoord competitie technisch beleid te voeren. Het sectiebestuur vindt dat de stelling in het rapport Christiaanse dat bij een aantal van 22 clubs een sluitende exploi tatie mogelijk moet zijn, niet sterk is onderbouwd. De KNVB is van mening dat wanneer de 22 clubs in één afdeling worden ondergebracht het voldoen aan internationale verplichtingen, het afwer ken van een bekertoernooi en de noodza kelijke vakantie van de spelers een onmogelijke zaak wordt, mede door de klimatologische omstandigheden in L ft 1

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 17