Recyclingproces bij Van Gelder Papier OUD PAPIER GRONDSTOF In de Vishal Nieuwe toneelvereniging debuteerde in Santpoort Bazar in Emmaschool WINKEL/KANTOORPAND Burgerlijke stand l VOOR MILJOENENBEDRIJF Beundat® reizen Voorjaarsreis naar Hoog-Sauerland BETER LEVEN 2 3 DRIE EENACTERS BIJ Gevonden voorwerpen GEVRAAGD „SJOT” TT- ZATERDAG 2 6 MAART 19 7 7 IJMUIDEN-VELSEN os Guillotine -miljoen Bosbehoud mijjoen VELSEN akkommodatie: inbegrepen: reistijden: 11 Aanbiedingen: brieven onder nr. IJ. 197 aan het bureau van dit blad ste hand te leggen aan de afwer king van de verschillende machines in de ruime produktiehal met een oppervlakte van 1800 vierkante me ter. Inlichtingen bij al onze kantoren SANTPOORT. De werkende leden van de „Santpoortse Jeugd Operette” hebben aan hun activi teiten op de fascinerende planken waarschijnlijk zoveel enthousiasme voor schmink en voetlicht ontleend dat men besloot ook tot de oprich ting van een toneelvereniging over te gaan. Dit nieuwe ensemble werd de naam „Sjot” meegegeven en na de gebruikelijke voorbereidingen kon het gezelschap vrijdagavond met drié kluchtige éénacters in zaal „Zomerlust” aan de Hoofdstraat in Santpoort debuteren. Onder veel belovende omstandigheden, want de prestaties van „Sjot” werden door veel goedlachse toeschouwers bekeken. 1 j op 1e stand In IJmuiden Op woensdag 1 juni 1977 organiseert DAMIATE PERS weer een 7-daagse voorjaarsreis naar het plaatsje Fredenburg in Hoog-Sauerland. Dit arrangement is speciaal samengesteld voor onze lezers. reissom: dit centrum volledig in gebruik ge nomen. Enkele weken later zal de officiële ingebruikneming met eni ge feestelijkheid plaatsvinden. Mo menteel is men druk bezig de laat- VELSEN-NOORD. Van Gel der Recycling Groep b.v. (VGRG) heeft haar oud papiercentrum aan de Corverslaan 2 in Velsen-Noord betrokken. Vrijdag 1 april wordt fry igOw*****^ het van M (jfe losplank ADVERTENTIE miljoen mihoen SCH Besommingen OP DE KAND JAN VAN DAM ADVERTENTIE bevat duizendjespot Dit Inlichtingen dagelijks aan het hoofd bureau. Op de hoek van de Corverslaan en de Grote Hout- of Koningsweg is de laatste maanden de grote hal van de Van Gelder Recycling Groep verrezen. Telefonisch via nr. 31 31 50 (Hoyman Schuurman - van 13.00 tot 17.00 uur). De grote vriestrawlers blijven met de regelmaat van de klok binnenlopen met volle ladingen makreel, die worden ge vangen aan de Zuidkust van Engeland, ter hoogte van Falmouth. Vertrek woensdag 1 juni om 7.30 uur s morgens vanaf het Damiate gebouw in de Waarderpotder en om 7.50 uur vanaf de parkeerplaats Sportfondsenbad, Frederikspark. De terugreis wordt gemaakt op dinsdag 7 juni (aankomst ongeveer om 20.30 uur te Haarlem). 1 week 395 - per persoon; voor 1-persoons kamers - beperkt aantal - geldt een toeslag van 35.- per persoon. Kinderen tot en met 12 jaar, mits op de kamers van de ouders ondergebracht. betalen 260.-. 2-persoons kamer met douche/bad en toilet iri een eerste klas pension op enkele minuten lopen van het centrum van het dorpje Fredenburg Busvervoer Haarlem-Fredenburg v.v volledige ver zorging op basis van vol-pension. lunchpakket en consumptie óp de heen- en terugreis, reisleiding, reis verzekering en annuleringsverzekering. Ook inbegrepen zijn de dagelijkse uitstapjes per eigen bus en deelname aan activiteiten (kegelen, sjoelen en kienen) tijdens de avonduren. Het totale aantal letters O in de puzzels 20 tot en met 25 bedroeg 59. De namen van de gelukkige winnaars staan als gewoonljjk vermeld op onze puzzelpagina. de in »n, ën le de len or- OVERLEDEN: J. Gravemaker, 66 jr., echtgenoot van: J. Bakker, IJmuiden: A. Troost, 82 jr. weduwe van: G. Zuiiderduijn, Driehuis; G. van der Plas, 81 jr., echtgenoot van: J. van Dongen, IJmuiden. iln en an Iet zi ng ik- er- ?er zo ‘he ?en er- or de ;te- lUt lar I 209 5.600, UK 234 7.200, UK 135 en UK 145 1.850, UK 48 en UK 78 1.920, UK 23 en UK 200 2.600. Verder waren er vijf Texelaars weilke tesamen 90.000 besom den. Het nieuwe centrum is in nauwelijks zeven maanden van de grond gekomen en beschikte aanvankelijk slechts over kantoorruimte in de villa „Woelwijck” aan de Grote Hout- of Koningsweg 43. Het nieuwe kantoorgebouw op de hoek van Corverslaan met een oppervlakte van 170 vierkante meter, is uitgevoerd door de aannemingsmaatschappij Te Pas uit Enschede naar een ontwerp van archi tect ir. J. W. Vink te Enschede. ALLERLAATSTE „TON” De laatste puzzel van het Nationaal Fonds „Beter Leven” wordt vandaag herhaald om u de allerlaatste kans te geven die belastingvrije honderddui zend gulden te winnen. U hebt overigens nog vele andere kansen, want behalve die „ton”, een mooie Ford Ghia of een fantastische, geheel verzorgde, reis naar Indonesië gaan ook de wekelijke hoofdprijzen eruit en strooit de notaris bovendien de laatste duizendjes uit de extra- duizendjespot. I Het totaalbedriag is tot nu toe: 3.467.588,66 VELSEN. In de periode van 18 tot 25 maart zijn de volgende gevonden voorwerpen bij de politie aangegeven: Dwergpapegaai, hanger (en 7 sleutels), bruine portem. met inh., met fantasie- ketting, rood etui met 3 autosleutels, ring met 2 sleutels, ring met 4 sleutels, chroom horloge, ring met 2 sleutels, goudkl. dameshorloge, leren damesportemonn. met inh., groen-zwarte damesportem. met inh., plastic zak met naaigerei, zil veren armband, groene damesportemonn. met inh., muntbiljetten, ring met 3 sleu tels. Afhaler, van de voorwerpen iedere dinsdag en vrijdag tussen 16.30 en 17.30 uur op het hoofdbureau van de politie te Velsen. IJMUIDEN In de Emmaschool in IJmuiden wordt op 1 en 2 april een bazar gehouden, waarvan de opbrengst be stemd is voor de aanschaf van lesmate riaal. De bazar is vrijdag 1 april geopend van zeven tot tien uur *s avonds en zaterdag 2 april van twee uur’s middags tot acht uur ’s avonds. In de lokalen van het schoolgebouw in de Beukenstraat zullen diverse attrac ties zijn opgesteld zoals een rad van avontuur, een kraampje met bloemen, levensmiddelen, boeken en stands voor ballen gooien, buks schieten en pijltjes gooien. Bovendien is er een rommel markt. Door aanvulling met enige personeels leden is het aantal medewerkers thans twaalf. Als bijzonderheid kan nog worden medegedeeld dat Van Gelder Recycling Groep b.v. zich ook op sponsoring heeft geworpen. De volleybalclub Assendelft is de gelukkige. I Van 1 april af kunrien verenigingen, scholen en drukkerijen hun oud-papier kwijt bij het centrum, dat bovendien op verzoek zelfs containers beschikbaar stelt-om daarin het oud-papier, karton enz. op te slaan. Verenigingen en derge lijke die een container wensen kunnen zich met het recyclingcentrum in ver binding stellen. Telefoon 02510 29198. Oud-papier dat in de -afgelopen maan den naar relaties werd doorgestuurd zal nu in Velsen-Noord worden opgevangen. Voor de transporten is de hoofdingang aan de Corverslaan nabij de Princestraat zodat tussen de Pieter Janszstraat en Corverslaan over de Grote Hout- of Koningsweg vrachtwagens worden ge weerd. Het totale grondoppervlak van het centrum bedraagt ongeveer 9000 vier kante meter, waarop aan de zijde van de Corverslaan de productie- en vérwer- kingshal is verrezen omgeven door een verhard geasfalteerd terreinoppervlak van ruim 6000 vierkante meter. De grote verwerkingshal bestaat uit een staalcon structie opgetrokken tussen een stenen muur. De dakbedekking is uitgevoerd met plaatstroken waartussen over de gehele lengte twee doorzichtige licht doorlatende gevormde stroken. Het pla fond is voorzien van een groot aantal hoog ingebrachte lampen zodat ook des neemt niet weg dat enkele leden onge twijfeld met gejuich bij andere, reeds langer bestaande toneelverenigingen zouden worden ingehaald, waar zij zich dan onder leiding van een goede regis seur verder kunnen ontplooien. In ieder geval zijn zij vrijdag reeds in staat gebleken een welwillend publiek een amusante avond te bezorgen. GEBOREN: H. Huljboom-Klinkenberg d., IJmui den; M. A. Huige-de Jager, d., IJmuiden; A. J. van Veen-Kamst, d., IJmuiden; J D. A. M. van Stein-van den Brink, z„ IJmiuliden; F. Zeilmaker-Guijt, z. IJmui den. WAT IN LANGE TIJD niet mogelijk is gebleken, is deze week gebeurd: de handel heeft zich iedere dag kunnen bevoorraden met vis vanuit de Noorde lijke Noordzee. Aan de maandagmarkt begon dit al. De VL 142, die veertien dagen geleden zijn vangst in twee delen loste, presteerde dit deze week weer. In de nacht van zondag op maandag loste men meer dan 1000 bakken schelvis wijting en wat kabeljauw, die in de weg lag om bij de schelvis en wijting te kunnen. De geloste vis, die van een bijzonder goede kwaliteit was, betekende voor de maandagmarkt maar een drup pel op de gloeiende plaat. Ondanks de concurrentie van de eveneens aan de maandagmarkt geloste VL 90 en KW 42, die ook een leuke hoeveelheid schelvis en wijting aanvoerden, konden er prach tige prijzen worden gemaakt. De wij ting vond gretige aftrek variërend van 82,- tot 68,- per bak. De grove schel vis werd voor rond de f 100,- per bak weggekocht door exporteurs naar Duits land, waarheen ook nog wat schelvis 2 verkocht kon worden. De overige schel vis werd door de binnenlandse markt opgevangen. Doordat de VL 142 zijn restant koolvis aan boord hield, dreigde er een tekort aan koolvis te ontstaan, hetgeen ook in de prijsvorming tot ui ting kwam, want de laatste bakken koolvis werden voor een hogere prijs verkocht. Toch had iedereen niet meer gekocht dan nodig in de wetenschap, dat er dinsdag weer genoeg aanvoer zou zijn. Dit bleek aan de dinsdagmarkt ook duidelijk, waardoor de prijs van de schelvis en wijting zeker tien tot vijftien gulden per bak lager kwam te liggen dan aan de maandagmarkt. Bij de grove kool vissoorten scheelde de prijs wel 40,- per bak, de koolvis 3 lag ongeveer 10- lager en koolvis 4 tussen de vier en vijf gulden. Ondanks een verdere aanvoer bleven de koolvisprijzen op deze hoogte vrij stabiel. DE LADING VAN DE KW 81 mag niet onvermeld blijven. Het schip had bij de Faroër gevist en was present met wel 500 bakken van de mooiste en grootste schelvissoorten. Voor deze boot was het wel een tegenvaller, dat de kleinere schelvissoorten minder gewaar deerd werden, want wat kwaliteit be treft waren deze van een beter gehalte dan die van de Noordelijke Noordzee. De meegevangen koolvis was groter van stuk dan die van de overige schepen. Ondanks het teruglopen van de prijzen kon de KW81 de reis afsluiten met een besomming van bijna 100.000,-. Daar mee werd de besomming van de VL 142 echter niet gehaald, want het in twee delen lossen leverde f 80.000,- en 40.000,- op, waarmee een totale besom ming van 120.000,- gehaald werd. Aan de woensdag en donderdagmarkt bleven' de prijzen, die voor de rondvis betaald werden, steeds op hetzelfde ni veau hangen. Toen in de loop van de donderdag bekend werd, dat er voor de vrijdagmarkt drie noordboten aan de markt zouden komen, keek menigeen erg bedenkelijk. De verwachting was zeker gewettigd, dat er dan wat kleinere vis, zoals wijting en schelvis onverkocht zou blijven. Gelukkig is dit niet gebeurd. Alleen een partijtje van niet al te beste kwaliteit bleef staan, temeer omdat men te kust en te keur prachtige kwaliteiten kon kopen. DOOR HET ONTBREKEN van overi ge vaartuigen met kleine vis, konden toch weer goede prijzen gemaakt wor den: De zogenaamde bordenvissers heb ben nu al weken aaneen zo goed als niets kunnen vangen. Zij moesten het doen met weekbesommingen van f 1.500,- tot 3.000,-. Hoe het nu verder met deze schepen zal gaan, is niet te beantwoor den. Veel van deze schepen zijn nu ook de Noordelijke Noordzee gaan opzoeken. Van hen was de KW 149 als eerste aan de vrijdagmarkt present met bijna dui zend stuks kabeljauw. Van de andere schepen is nog niets bekend. De platvisschepen hebben deze week niet de hoeveelheden schol kunnen van gen, die men de voorgaande weken wist buit te maken. Daarmee is het probleem van het doordraaien van de schol van zelf opgelost. De drie spannetjes, die nog steeds trouw op de kust opereren, heb ben deze week iets meer resultaat gehad, dan men gewend was. Het is deze week voorgekomen, dat men na één nacht vissen toch weer eens 8.000, kon be sommen. GEHUWD: L. de Boer-E. M van Asperen, Lely stad; R. Bruintjes-M. J. Petersen, IJmui den; G. J. M. Haver-M. C. C. Neijboer, IJmuiden; A. Le Fevre-A. Klein, IJmui den; A. Cau-M. F. Mooij IJmuiden, M. W. Vooijs-C. Zwaan, Santpoort; R J. L. Martens-W. P. Aubroeck, Velsen-noord; D. W. Zijlstra-H. W. Wils. IJmuiden. Reden te meer om uit de letters M.E.N.O.R. een ander woord voor „geweldig” samen (e stellen en dit met de slagzin van puzzel 26 in te zenden. Per briefkaart met tenminste 1,25 extra aan postzegels of via een giro van 1,25 (meer mag ook). De inzending sluit vrijdagavond 1 april 1977. Het recyclingcentrum levert bovendien een belangrijke bijdrage aan bosbehoud omdat door het oud-papier weer bruik baar te maken minder bomen zullen sneuvelen ten behoeve van papier fabri cage. De totale kosten van het project die aanvankelijk waren begroot op an derhalf miljoen gulden blijken inmiddels al te zijn opgelopen tot een miljoen achthonderdduizend gulden. In het pro ject is Van Gelder Papier voor veertig percent geïnteresseerd terwijl Papiercen- trale Enschede, Handelsonderneming V.O.P. IN Groningen en D. J. van Stra len Papiergroothandel in Geleen ieder voor twintig percent belangen in het centrum hebben. avonds kleuronderscheiding oud-papier goed mogelijk is. VOOR DEZE avond was ook de „pers” geïnviteerd en de vertegenwoordiger daarvan beschouwt het nu eenmaal als zijn taak een voorstelling met andere intenties te bekijken dan een publiek dat in dergelijke gevallen .meestal uit welwillende relaties en vrienden bestaat. Welnu, in dit geval kan de conclusie van de professionele bezoeker moeilijk an ders luiden dan vast ste stellen dat „Sjot” in zijn huidige samenstelling nog niet geheel tegen een kritische nabe schouwing is opgewassen. Wel werd hij geconfronteerd met een ontwapende do sis enthousiasme en speelplezier, maar dit is nu eenmaal voor het uitbrengen van een enigszins redelijke toneelvoor stelling totaal onvoldoende „SJOT” IS namelijk een grote groep jeugdige spelers en speelsters, die zich uitsluitend voor hun plezier op het to neelspel wensen toe te leggen. Hier is uiteraard niets tegen in te brengen, maar deze jeugd legt aan hun mogelijk heden wel de nodige beperkingen op. Zo dient het publiek genoegen te nemen met de typering van een oma, die op het oog in leeftijd nauwelijks met haar kleindochter verschilt en dit geldt dan ook voor de optredende vaders en moe ders. VOORTS Is het niet onvermakelijk te mogen aanschouwen, hoe het gezelschap alle wetten van het toneelspel onver vaard aan de spreékwoordelijke laarzen lapt. Zo „dekt” men elkaar bijna voort durend, hetgeen moet worden toege schreven aan een zwakke regie en het ontbreken van een enigszins logische mise en scène. DOOR DIT alles mag worden gecon cludeerd dat „Sjot” uit een aantal en thousiaste spelers bestaat, waarvan de artistieke prestaties nog niet te hoog kunnen worden aangeschreven. Dit Prijzen in guldens Per kg.: tarbot 17,27-16,14; grote tong 10,53-10,00; grootmiddel tong 11,76-11-43; kleinmiddel tong 12,29-11,69; tong een 13,41-13,21; tong twee 12,24-11,94. Per 40 kg.: tarbot 507-278; griet 300- 174; kabeljauw een 126-83; kabeljauw twee 162-95; kabeljauw drie 140-99; kabeljauw vier 152-104; kabeljauw vijf 124-84; koolvis een 43-41; koolvis twee 44-40; koolvis drie 50-38; koolvis vier 39-31; schelvis een 86-69; schelvis twee &Ü-56; schelvis drie 69-46: schelvis vier 64-33; schol een 59-52; schol twee 69-60; schol drie 79-61; schol vier 87-57; wijting drie 90-33; schar 86-30; poont jes 46-41; tongschar 236-169; schartong 74-58; hammen met kop 164-128;hake 294-212; leng 88-86; lommen 84-78; haai 104-80; kuit 94. De grote papiervernietigingsmachine op de voorgrond,x de pap ierpers op de achtergrond en de rollensnijder rechts, die staan opgesteld in de grote opslaghal van Van Gelder Recycling. waren: SCH 171 ƒ78.800, KW 74 83.000, KW 141 83.500, KW 24 34.100, KW 149 21.600, VD 6 1.750, WR 32 49.400, IJM 18 500, IJM 27 1.930, IJM 44 18.100. IJM 207 10.500, IJM ONDERTROUWD: T. T. Stramrood en I. J. van Kleef, IJmuiden; G. Verwer en C. Stada, bei den Santpoort; L. J. M. Hergarden, Be verwijk en M. Troost, IJmuiden; B. van der Zwet Slotenmaker en E. F. M. Beckers, beiden IJmuiden; G. L. West- broek, Velsen(noord) en M. C. van Bur gel IJmuiden; P. Mateo Palacios en T. E. van Paasschen, beiden Santpoort; C. P. G. van Tongeren, Santpoort en M. M. Hulsbosch, Haarlem. De extra f 11.555,68. De oplossing van puzzel 25 luidde: UW BIJDRAGEN GEVEN MEER ARMSLAG. In de hal bevinden zich een volauto matische papierpers, ter waarde van 380.000 gulden. Deze machine zal een perscapaciteit van 30 ton papier hebben met een dagcapaciteit van ongeveer 100 ton. Van aangevoerde en te vernietigen balen oud-papier, worden automatisch de wikkelbanden doorgesneden terwijl na het persen de dan gevormde balen opnieuw automatisch met draad worden omwikkeld. De papiervernietigingsma chine (shredder) verwerkt alles op pa- piergebied. Oud-papier, karton, kokers, dozen en vertrouwelijke archiefstukken. Voorts bevindt zich in de werkhal een guillotine, (rollensnijder) die hele rollen welke op enige wijze schade hebben opgelopen en niet meer verkoopbaar zijn in tweeën snijdt, waarna het papier wordt gevoerd naar de shredder. Alles gebeurt via in de vloer aangebrachte verdiepte transportbanden. In de ruime hal kan men ongeveer 700 ton oud-papier opslaan voor verwer king. De opslag op het buitenterrein is bijkans onbeperkt. Op dit terrein kun nen de opleggers, die het papier ook vanuit het buitenland aahvoeren een ruime parkeerplaats vinden, waardoor overlast wordt voorkomen. Om het terrein in zijn geheel een fleurige aanblik te geven is rondom het kantoorgebouw een fraai tuincomplex aangelegd. Aan de westkant van het kantoor is een openbare weegbrug geplaatst met een lengte van 18 meter en breedte van 3 meter waarop tot 60.000 kg kan wor den gewogen. (Van een medewerker) Aan de vrijdagmarkt werd aange voerd: 6.610 kg. tong; 72 kisten tarbot en griet; 574 kisten kabeljauw; 3842 kisten koolvis; 1347 kisten schelvis; 528 kisten wijting; 1088 kisten schol; 55 kisten schar en 154 kisten diversen.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5