Iedere vrijdagmiddag present in Schuilhoek Face-lift Koster C. de Boer vermoedt kostbare schat achter stucwerk in Lutherse kerk Groenvoorzieningen bomen zqn nog geen BRAND IN SLOOPPAND w i Heropening „De Hoop” Werkgroep WAO/WW voor jongeren probeert isolement te doorbreken W- Assumburg voor Hulpaktie Wil Visser JUIST VOORÜ Jf 3 f'; NM voor verloopt prima x Afscheid in Huize Agnes Vereniging voor Openbaar Onderwijs vergadert I L HMM Ki J ZATERDAG 9 19 7 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK 4 I- I I interstyle JqpI «Xend ploegstoffeiT g 5 i® w Ji»: T® (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Sinds begin januari is in het buurthuis De Schuil hoek aan de Van Bronckhorststraat de werkgroep jongeren W.A.O./W.W. actief. Een werkgroep, die de jongeren, die noodgedwongen in deze twee sociale wetten lopen, uit hun isolement wil halen en middels voorlichting de jongeren kansen biedt om „zelfs iets op touw te zetten”, zoals penning meester Karei Nederveldt het uitdrukt. Samen met secretaris Arie Veraart en voorzitter Ely van der Hoek vormt hij de spil van de werkgroep, elke vrijdagmiddag van 14 tot 16 uur in De Schuilhoek present. EERSTEIJMUIDER MARKIEZENFABRIEK KvanVEELEN -EN/ZONNEÖCWERMW tUZARXX JMOUZIEËN 26 MAART 1 ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE 26546 (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE de BUUII Tschie oamn Mogelijk belangrijker dan deze restau ratie is het herstel van het inwendige van de kerk. Jaar in jaar uit hadden wind en regen, sneeuw en hagel vrij spel in het ongeschoten dak van het kerkgebouw. De inwatering in de boven ste verdieping was groot en zelfs in de kerk kwamen bij tijd en wijle de drup pels water langs de gestucadoorde mu ren naar beneden. Deze afdeling houdt op donderdaga vond 31 maart een ledenvergadering in de aula van de openbare basisschool „De Kameleon” aan de Drechtstraat, achter de rooms-katholieke kerk aan de Laan der Nederlanden. Op de agenda staat onder meer een bespreking van het concept wetsontwerp voor kleuter- en basisonderwijs, waarin ook de rechten van de oudercommissie wordt omschreven. Maar erg veel respons krijgt de werk groep tot nu toe niet. „De jongens van De werkgroep wil in De Schuilhoek voorlichting geven over vrije tijdsbeste ding, de uitvoering van de sociale wetten en meer van dat soort, vaak ingewikkel de, zaken. ,Ze kunnen hier alles op touw zetten wat ze maar willen. Een cursus elektronica? Natuurlijk. Wil je wat meer weten over omscholing? Kom maar praten. De gemeente Heemskerk weet van ons bestaan en acht het een nuttige activiteit”, vertelt Arie Veraart. Terwijl bewoners van de gloedniewe terrasflat belangstellend toekeken kreeg de brandweer voor alle zekerheid ook met de ladderwagen uitgerukt het smeulende vuur snel onder controle. Het belendende woonhuis liep roet-, rook- en waterschade op. HEEMSKERK. Voor het afscheid van mevrouw D. C. de Bont als directri ce van het bejaardentehuis St. Agnes is de volgende regeling getroffen. Het bestuur stelt op donderdag 31 maart iedereen 'in de gelegenheid af scheid te nemen tijdens de open receptie tussen 17.30 en 18.30 uur in het huis. Tijdens een besloten receptie tussen drie en vijf uur zullen de bewoners afscheid van haar kunnen nemen. Personeel en bestuur doen dat tijdens een informeel samenzijn. MET DANK AAN: vier knaapjes uit Wijk aan Zee, Kees van Vianen, Anne Frankschool en Henk Veer. HEEMSKERK. De actie van de Anne Frankschool om de in Kame roen gestationeerde Heemskerkse ont- BEVERWIJK. De Evangelische Lu therse Kerk aan de Koningstraat staat voorlopig voor drie maanden in de stei gers. Personeel van de bekende firma Woudenberg uit Ameiden is deze dagen met de restauratie van het dak en de dakgoten begonnen. Een klus waarmee honderdduizend gulden is gemoeid. Door toedoen van de lieve jeugd ont stond gistermiddag brand in een sloop- pand aan de Alkmaarseweg ter hoogte van de Plesmanweg. Het vuur woedde voornamelijk op de bovenverdieping, waar wat oude rommel in brand was gestoken. de WAO en WW zijn moeilijk uit hun huisje te branden. En juist omdat ze zich opsluiten, misschien vanwege een soort schuldgevoel, versterken ze hun isolement. Kom uit je huis en maak er wat van zou ik die jongens willen toe- scnheeuwen”. Het onbeschoten dak van de Evangelisch Lutherse Kerk in de Koningstraat is ge sloopt. De firma Woudenberg timmert nu een nieuw dak, dat het kerkgebouw moet vrijwaren voor de regen en de wind, die in het oude dak vrij spel had den. HEEMSKERK. De face-lift van Slot Assumburg is nog niet ten einde. Ditmaal hebben de „schoonheidsspecialisten” van aannemingsbedrijf Schakel uit het Friese Exmorra de noordvleugel van het kasteel onder handen geno men. Daarna komt de oostvleugel aan bod. In totaal zal het wel zo’n acht maanden gaan duren voor de steigers kunnnen worden weggehaald. De restauratiewerkzaamheden omvatten onder meer een grondige reparatie van de dakbedekking. Zo zal het pannendak door leistenen worden vervangen en dat houdt tevens in, dat de kapconstructie en het dakbeschot aan dit zwaar dere materiaal moeten worden aangepast. Tevens worden waar nodig muren hersteld en goten vernieuwd. Is dit alles gedaan, dan kan Slot Assumburg weer tegen een stootje. Karei Nederveld is geenszins uit het lood geslagen nu blijkt, dat de animo voor de werkgroep niet al te groot is. „We gaan de werving weer opnieuw ter hand nemen. Ze moeten komen”. W’ie meer over de werkgroen jongeren WAO- WW te weten wil komen kan zich in verbinding stellen met voorzitter Ely van der Hoek, telefoon 30469 Of beter: kom eens naar de soos op vrijdagmiddag in De Schuilhoek. Ely v an der Hoek, Arie Veraart, Karei Nederveld, Wil Steenpoort, Hennie Smit en Jan Verhoog hebben alle tijd om je wegwijs te ma ken. I lutterman b v. wonen ged ouót gracht Bi tneloon 023 321801 Voor die van kleur houdt en van mooie motie ven. Juist voor is er de ’Ploeg’ gord ijn stof f en ko 11 ekt ie. Kom hem bekijken. Heemskerk hebben we volgehangen met affiches. De instanties of particulieren die van het gestaan van de groep af moeten weten hebben zo’n ding gekre gen. Er zijn er zestig uitgezet. Het resul taat van deze weringsactie is wat teleur stellend. De werkgroep telt momenteel vijftien leden en eigelijk zouden we wat meer jongeren moeten hebben om lek ker te kunnen draaien”. BEVERWIJK. „Het is toch eigen lijk een bedroevende zaak, dat er in Beverwijk zo’n 4000 leerlingen openbare scholen bezoeken en dat de Vereniging voor Openbaar Onderwijs nauwelijks meer dan 200 leden lelt, aldus secreta ris A. Teljeur in het jaarverslag van de afdeling Beverwijk. Het idee om een eigen werkgroep op te richten werd uitgewerkt. Het zou een werkgroep moeten worden voot jonge ren tot en met 35 jaar. Een spelletje ping-pong of biljart tijdens de wekelijk se soosmiddag in De Schuilhoek, die de werkgroep liefdelijk opnam en geldelij ke en wat bestuurlijke steun aanbood, is niet verboden. IMaar de werkgroep wil meer dan dat. Karei Nederveld: „Heel Beverwijk en Bij een grondige opknapbeurt van de kerkzaal kan er mogelijk nog heel wat interessant materiaal over de geschiede nis van de kerk vrijkomen, zo meent koster De Boer. Hij wijst op de moge lijkheid, dat achter het witte stucwerk tientallen oud-Hollandse tegeltjes zijn verborgen. De harde werkers uit het verleden namen het niet zo nauw met het fraaie tegelwerk en werkten de waardevolle tegels gewoon achter het stuc. De heer De Boer: „Uit de insparin- •gen in de vloer weten we dat er hier eens een enorme schouw heeft gestaan. Ik verwacht dus wel wat interessant materiaal.” Zijn mede-leden van het Historisch Genootschap zijn al door hem van zijn vermoedens op de hoogte ge steld. „Maar het is nog niet zover, dat we aan de slag kunnen. Het wachten is op CRM. Komt CRM binnen drie maan den met een subsidietoekenning, dan kan Woudenberg met de restauratie doorgaan en dat zal kostenbesparend werken”. wikkelingswerkster Wil Visser van enkele hoogstnoodzakelijke goederen te voorzien, loopt als een trein. Bracht de school onlangs al ƒ780 bijeen: deze week leverde een druk bezochte kienavond plus plantentom- bola en verloting netto ongeveer f 1250 op. Bij dit bedrag moet de opbrengst van de (nog niet verkochte) duizenden kilo’s oud papier nog wor den opgeteld. Om in een aantal directe behoeften van Wil Visser te voorzien was onge veer 2000 nodig. Goederen als een koelbox, een autoclaaf (om medische apparatuur vlot steriel te maken) en aanschouwelijk materiaal om de be- volking voor te lichten over allerlei ziekten en hygiënische maatregelen kunnen dank zij de hulpactie worden aangeschaft. Omdat Wil Visser daarnaast ook nog om talrijke andere spullen verle gen zit, is de Anne Frankschool van plan de aktie met Pasen af te sluiten. Wie aan de hulpaktie ten behoeve van Wil Visser wil bijdragen, kan gebruik maken van het gironummer 2708038 van de Anne Frankschool Heems kerk. Arie Veraart, anderhalf jaar wettelijk arbeidsongeschikt, en Karei Nederveld, een paai maanden werkeloos, zijn de initiatiefnemers van de werkgroep. Beide jongens waren niet uiterst tevreden over hetgeen er voor de jongeren onder de WAO’ers en WW’ers sjoelen en biljarten, maar daar hebben wij jongeren toch niets dan. Als je twee weken de soos bezoekt en al die tijd speel je ping-pong en biljart ben je gauw uitgeschoten”. derdagavond naar de vergadering van de Dorpsraad en daar vraag je maar hoe het precies zit”, zei vader Mijnen tegen zijn zoon. Donderdagavond j.l. stonden de knapen op de stoep van Kennemerduin om burgemeester Hu bers over het groen aan te spreken. Hij vertrouwde de jongens toe, dat de plantsoenendienst wel degelijk in Wijk aan Zee aanplant heeft verricht. Waar? Nou, dat wist hij niet precies. Toch lichtelijk teleurgesteld vertrok ken de jongens naar huis, echter niet, nadat burgemeester Hubers hun had beloofd samen met de plantsoenen dienst een ritje door het dorp te maken om te zien waar de jonge struikjes zoal waren geplant. De heer Mijnen: „De jongens waren wat teleurgesteld. Begrijpelijk. Ze vroegen boompjes en kregen struiken. Nou, dat kan een kind niet rijmen. De knullen hebben toto’s gezien van hoe Wijk aan Zee er vroeger uitzag en op die platen stonden ook heel wat bo men. Het kan dus wel. En met een beetje geluk en goeie wil groeien bomen hier uitstekend”. Koster C. de Boer jr. heeft de ver wachting, dat het ministerie van CRM zijn goedkeuring verleend aan de res tauratie van de kerkzaal, waarin kale plekken in het stucwerk precies aange ven waar het vocht heeft toegeslagen. Ook een partij banken achter in de kerk heeft het niet gehouden en is volledig verrot. Zegt CRM ja tegen het verzoek om subsidiegeld, dan is de Evangelische Lutherse Kerk voor twaalf maanden uit de roulatie. -V i Bk BBB o( 26547 BEVERWIJK. Het bestuur van de invalidenvereniging „Op hoop van zegen” gaat op 5 april het met een verbouwing geheel aangapaste verenigingsgebouw „De Hoop” aan de Populierenlaan 41 officieel heropenen om elf uur ’s mor gens. Tevens zal van die gelegenheid ge bruik worden gemaakt om het nieuwe vervoermiddel, eveneens aangepast voor gehandicapten, te presenteren. Vorig jaar juni verzamelden knapen, Richard Kleine, Robert de Boer, John Mijnen, Peter Burger en hun onderwijzer L. van der Kolk heel wat handtekeningen. De lijst werd keurig overhandigd aan burge meester Huberts, die de belofte deed, dat de plantsoenendienst eerdaags langs zou komen om in Wijk aan Zee nieuw groen te planten. De vier knaapjes werden wat onge duldig toen ze in het dorp niets van plantactiviteiten van de dienst ge waar konden worden. „Wacht maar af, burgemeester Hubers komt don- Middenhavenstraat 27 Umuiden Tel. 0 2550 - 14108 I vTorsTelens^ Chemische Fabr ’Schiedam’ 010-26.47.56 DE VIER STOERE knaapjes uit Wijk aan Zee, die vorig jaar juni handtekeningen in het dorp verza melden om licht druk op de gemeen te Beverwijk uit te oefenen om ook in de badplaats bomen te planten, zijn boos. Boos op burgemeester A. Huibers, die maar niet wil begrijpen, dat de jongens een boom een boom vinden en groenvoorzieningen niet kunnen rijmen met wat ze gevraagd hebben: nieuwe bomen voor Wijk aan Zee. hii SS i

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9