eerste divisie X Frankfurt L eerste divisie puntig doe er wat aan SPORT imponeerde ,,Wij kunnen Argentinië wel vaarwel zeggen Thys: Nederland favoriet voor wereldkampioenschap ,,Als het moet neem ik Cruijffs rol toto-lotto 7 Ik wist waar die bal kwam” over’ ■nh Wi miljoen gulden aan prijzen bouwbeurs, Utrecht 25 maart t/m 2 april 1977 1 I 19 7 7 MAART 14 SPORT - openingstijden: 9.00 uur-17.00 uur zondag 27 maart gesloten 1 2 3 Zinvol Nerveus MARC SERNÉ 27 11 26 10 9 27 10 27 10 26 9 27 8 26 10 27 28 26 26 25 25 27 2 A:':X Rep: Opnieuw de beslissende goal België-N ederland SC Cambuur-Veendam.... PEC-Volendam Vitesse-Fortuna SC. SW-FC Den Bosch Excelsior-SC Amersfoort MW-Willemn Heracles-Heerenveen Hamburger SV-Schalke’04 I I ADVERTENTIES) „Spiel 77”: 1 2 0 9 7 3 4. T VRIJDAG MAAR! maart Maart MAART APRIL 1 ZATERDAG sa APRIL Borussia MG- Eintracht Braunschweig MSV Duisburg- Fortuna Dusseldorf. (Van onze sportredactie) ANTWERPEN. Je kunt Johnny Rep wellicht een boel verwijten, maar het is een onbetwistbaar feit dat de voetballer van Valencia een welhaast feilloos in stinct heeft om op beslissende momenten goals te maken. Ooit maakte Rep zijn debuut in het internationale voetbal tij dens de wedstrijd voor de wereldbeker, die Ajax tegen het Argentijnse Indepen- diente speelde. Hij maakte in Amsterdam de twee beslissende goals. Ajax veroverde drie Europa-cups. De derde keer dat dit het geval was, won Ajax in Belgrado minimaal, met 1-0, van het Italiaanse Ju ventus. Johnny Rep maakte weer de be slissende goal. Na de abominabele voorbereiding op hef wereldkampioenschap voetbal in 1974 in West-Duitsland, duurde het toch een paar wedstrijden, voordat iedereen langzaam maar zeker tot het besef kwam wat voor favorietenrol Nederland in Duitsland voor zich ging opeisen. Het eerste duel tegen Uruguay was wat dat betreft een duidelij ke krachtproef voor Oranje. Nederland won met 2-0, en Johnny Rep maakte op nieuw de beide beslissende goals. Zater dagavond gingen de gedachten weer in die richting terug, toen Rep Oranje over de drempel tegen België hielp. Want hoe groot de overmacht van Nederland in die beginfase ook was, na die eerste treffer brak er toch duidelijk iets in het moreel en het verzet bij de Belgen. Rep later: „Nou ja, Johan weet natuurlijk precies hoe ik speel hè. Dat bleek vroeger bij Ajax ook al zo vaak. Bovendien zie ik precies aan Cruijff wanneer hij gaat voor- Te winnen in de Nationale Puzzela kt ie t.b.v. Nationaal Fonds Beter Leven Voor Rensenbrink is er geen twijfel moge lijk: „Uit de woorden van Joha n Cruijff is me wel duidelijk geworden d; t hij echt geen spelletje speelt, maar het serieus meent als hij zegt dat hij voor het WK in Argentinië zal stoppen. Ik ben me ervan bewust dat ik in interlandwedstrijden bij na altijd in de schaduw van Cruijff heb gespeeld, maar toch zou ik liever hebben Guy Thys had grote bewondering voor het totaalvoetbal van Nederland. „Het hele Oranjeteam vormde een eenheid. Ze speel den feitelijk een 1-10-systeem: Schrijvers in het doel en de overige spelers, die men op allerlei plaatsen in het elftal kon tegen komen. De spelers voelen elkaar als com puters aan. Ze wisten blindelings waar ze elkaar konden vinden. Steeds liepen er spelers vrij en het rondspelen van de bal, het in bezit houden van de bal, vormde geen enkel probleem. Wij hebben geen moment het spel kunnen maken”. Neder land was doodgewoon te sterk voor België. Lachend stelt Rensenbrink vast dat hij zelf ook niet meer één van de jongsten in de selectie voor het Nederlands elftal is: „In juli 1978, in het jaar dus van het wereld kampioenschap, word ik ook al 31, maar dat hij er bij het wereldkampioenschap nog wel bij isf Maar die kans sluit ik na de uitlatingen van Cruijff bijna helemaal uit” Rensenbrink zelf peinst er niet over om nog vóór het WK in Argentinië met voetballen te stoppen: „Natuurlijk heb ik ook mijn twijfels om in Zuid-Amerika te spelen, maar ik zal zeker gaan als we zover komen. Trouwens, ik kan gewoon niet stoppen met voetballen, want ik heb nog een contract van vier jaar met Anderlecht. Ik weet dat er vooral in Spanje belangstel ling vopr me is, maar ik besef heel goed dat er een enorm bedrag op tafel moet komen wil Anderlecht me laten gaan. In ieder geval blijf ik doorspelen. Het enige vak dat ik geleerd heb, is voetballen en ik heb natuurlijk wel het een en ander overge houden, maar dat is toch niet zoveel dat ik voor de rest van mijn leven niets meer hoef te doen. Als ik blijf doorspelen tot mijn 35e of 36e jaar, weet ik in ieder geval zeker dat er zolang brood op de plank is” Guy Thys blijft van mening dat zijn keuze de best mogelijke is geweest. Hij ziet in Ludo Coeck voor de naaste toekomst Inleg voor de toto: 646.839,-, afkomstig van 205.115 deelnemers. Prijzenbedrag: ƒ307.248,- waarvan voor de eerste prijs: ƒ122.899,-, tweede prijs: ƒ76.812,- en der de prijs: 107.537,-. De winnende getallen in de Duitse lotto: 9 13 14 20 36 44; reservegetal 34. FC Dordrecht- Helmond Sport FC Vlaardingen- Wageningen... 7 7 7 7 5 5 I 1 c I t l Vitesse PEC Zwolle MVV Wageningen Excelsior Volendam FC Groningen Fortuna SC Cambuur Willem II Den Bosch Heerenveen Veendam Helmond Sp. Vlaardingen Amersfoort Dordrecht SVV Heracles A h li n A si v d K e v v t L x 1 s I c f 1 z 1 1 1 1 I I 1 I I 1 1 1 I t 1 I zetten. Vanavond zag ik ook dat hij op zoek naar iemand was. Ik liep precies naar de plaats waar ik wist dat de bal zou komen. De tweede paal. Ik kopte de bal niet eens zo goed in. Piot raakte de bal zelfs nog aan, geloof ik. Maar dat maakte toch allemaal niets uit, omdat ik op de goede plaats stond. Dat wist ik dus al van tevoren”. Rensenbrink blaakt duidelijk van zelfver trouwen om de generaalsrol van Johan Cruijff over te nemen: „Ik ben ook geen uitgesproken spits die iedere keer als een gek in de gaten duikt. Net als bij Johan Cruijff, is mijn spel er veel meer op inge steld om ruimte voor anderen te creëren en alleen verrassend in de spits op te duiken. Een nadeel is natuurlijk wel dat ik altijd op de linkervleugel heb gespeeld en niet zoals Cruijff in het centrum van de aanval of vlak achter de frontlinie. Maar voor die omschakeling ben ik niet bang. Belangrijk is ook of je in die positie het vertrouwen van andere spelers kunt win nen, en ook dat schrikt mij met af’ De vraag is derhalve zinvol hoe Rep het zou ervaren als Cruijff er straks inder daad niet meer bij is. Na de kwalifica tiewedstrijden zal de voetbalwereld ten slotte moeten leven met een Oranje zon der Cruijff. Rep: „Het is een enorm verlies als Cruijff er niet meer bij zal zijn. De eerste wedstrijden kun je misschien dan op wilskracht nog wel goed spelen, maar op den duur is de afwezigheid van Cruijff een niet te herstellen verlies. Ik hoop ook maar dat hij bijtijds van gedachten ver andert”. Ook Schalke heeft nog kansen op de titel. In Hamburg werd het 2-2 door twee Hamburgse doelpunten van oud- Ajacied Arno Steffenhagen, terwijl Fi scher en Rüssmann succesvol voor Schalke waren. De grote revelatie is echter Eintracht Frankfurt, dat uit veertien duels 24 punten behaalde en na een 2-3 zege op het Berlijnse Hertha nog slechts vier punten van de koplo per is verwijderd. Tegen de ploeg van Georg Kessler zorgde Eintracht voor een kunststukje door een 2-0 achter- stand in een overwinning om te buigen. Kraus (2) en Hölzenbein zorgden ervoor dat de Berlijnse treffers van Granitza onvoldoende waren. FC Bayern ziet het allemaal niet zo scherp meer. De ploeg maakt een catastrofaal seizoen door en tegen Werder Bremen werd het in het Olympisch stadion slechts 1-0 door een goal van Roth. Franz Beckenbauer mis te een strafschop. Maar drie wedstrijden in de Engel se league in verband met de komende interland Engeland-Luxemburg. Het op de vierde plaats staande Newcastle United versloeg Middlesbrough met 1-0 door een treffer van Graig. Tottenham werd met 4-0 verpletterd door Everton en het duel tussen de lagere góden Leicester en Bristol City eindigde in 0- 0. DINSDAG WOENSDAG DONDERDAG 29 30 31 MAART MAART MAART Toch heeft Rep tegen de confrontatie met de Belgen opgezien. Rep: „En ik niet alleen. Voor de wedstrijd begon Suurbier moppen over Belgen te tappen in de kleed kamer. Dat doet hij alleen als hij zeer nerveus is. Hoe zenuwachtiger hij is, hoe meer moppen je te horen krijgt. Zelfs een speler als hij, met zo’n ervaring, was dus doodnerveus. Achteraf is het allemaal erg meegevallen. We speelden nog beter dan op Wembley. Daar hadden we nauwelijks tegenstand, maar hier wel. En als je dan ziet dat we onze prestatie van Wembley hier min of meer evenaarden, dan sta ik zelfs verbaasd over de huidige mogelijkhe den van dit Nederlands elftal”. 380 ontwikkehngsprojekten VASTENAKTIE giro 5850 te utrecht ofwel rabobank zeist nr 162101864 Duitsland: Borussia Dortmund-FC Kai serslautem 5-2, MSV Duisburg-Fortuna Dus seldorf 1-0, VFL Bochum-Rot-Weiss Essen 2- 1, Bayern München-Werder Bremen 1-0, Hamburger SV-FC Schalke 04 2-2, FC Saar- brücken-FC Küln 3-1, Karlsruher SC-Tennis Borussia Berlin 4-1, Borussia Mönchenglad- bach-Eintracht Braunschweig 1-1, Hertha BSC Berlin-Eintracht Frankfurt 2-3. Stand: Braunschweig 35, Mönchengladbach 34. Schalke 32, Eintracht Frankfurt 31 Ingeland: Everton-Tottenham Hotspur 4- 0, Leicester City-Bristol City 0-0, Newcastle United-Middlesbrough 1-0. Stand: Ipswich en Liverpool 43, Manchester City 40 (Van onze sportredactie) BONN. De titelrace in de Bundes liga blijft erg spannend. Borussia Mön chengladbach liet thuis een kans lig gen om koploper Eintracht Brauns- weig te passeren. Borussia nam door een subliem schot van Bonhof de lei ding, waarna Wolfgang Frank de ge lijkmaker produceerde. De grote pech vogel was Simonsen, die tegen paal en lat schoot. (Van onze sportredactie) ANTWERPEN Robbie Rensenbrink (29) is niet bang voor de uitdaging om de dirigentenrol van Johan Cruijff in het Nederlands elftal over te nemen als Oran je zich kwalificeert voor het wereldkam pioenschap in Argentinië. Integendeel: de tengere maar meestal ongrijpbare ster speler van Anderlecht is er zich terdege van bewust dat hij een veel dominerender rol kan spelen in een Oranjeteam zonder Johan Cruijff: „De spelbepaler die Cruijff in het Nederlands elftal is, ben ik nu al jaren bij Anderlecht, en ik acht me zo langzamerhand wel in staat om dat ook te doen in interlandwedstrijden”, zegt Ren senbrink, die juist in het afgelopen jaar ook buiten het veld veel zelfbewuster is geworden. een uitstekende libero („een van de besten die we tot nu toe in België hebben gehad”). Hij wil niet afdingen op de uitslag. „Met wat meer wil tot scoren had Nederland er makkelijk vijf kunnen maken. Wij met wat geluk misschien twee. In de laatste fase waren Courant, Coeck en Ceulemans dicht bij een doelpunt, maar juist toen liet Schrijvers zien wat een klasse-doelman hij is”. Guy Thys had na rust in een andere opstelling willen spelen. De opstelling die hij aanvankelijk als basisteam het veld in had willen sturen: Meeuws in plaats van Coeck als laatste man; Coeck als betere spelbepaler op het middenveld en Ceule mans in plaats van de falende Wellens. Maar Thijs’ plannen werden doorkruist door de blessure van Van Gooi. Diens uitvallen - een lichte maar pijnlijke knieblessure - noopte Thys een streep door zijn gewijzigde plannen te trekken. Guy Thys tenslotte: „We hebben ver diend verloren, van een team dat veel sterker was dan wij. Dat naar mijn gevoe lens al drie jaar geleden wereldkampioen had moeten worden en dat volgend jaar in Argentinië één van de grote kanshebbers is. Het moet voor het kennerspubliek een lust voor de ogen zijn geweest zulk voetbal te zien spelen”. 898.968 deelnemers aan de lotto zorg den voor een inleg van 3.628.648,-. Voor de prijzen is een bedrag beschikbaar van 1.723.607,-. Eerste prijs: ƒ603.262,-, twee de prijs 172.361,-, derde prijs: ƒ258.541,- en vierde en vijfde prijs: 344.721,-. De winnende getallen: 7 - 20 - 25 - 30 - 36 - 39; reservegetal: 3. Philips kleuren, échte kleuren! Dat ervaart u als u straks de gelukkige winnaar bent van deze fantastische Philips kleuren ontvanger. U geniet van het royale 66 cm groot beeld, de natuurgetrouwe kleuren, het kristalheldere geluid en de uiterst comfortabele bediening. Dit is pas écht TV! Deze luxe Philips all-transistor heeft een winkelwaarde van f 2.54 5,- en is een geschenk van Philips Nederland B.V. „Wij hebben”, zei Guy Thys, „een team, dat al in staat is veel landenelftallen te weerstaan, uitgezonderd Nederland en West-Duitsland. Daartegen zijn we nu nog kansloos. Ik wil u graag over drie jaar - in 1980 - terugzien. Dan eens kijken hoe de verhouding op dat moment ligt. Ik ben echt niet ontevreden over mijn spelers. Ze hebben zich voor honderd percent gege ven en hebben de aanval niet geschroomd, zoals ik ze ook had voorgehouden”. Maar toch zit er een positieve kant aan Cruijffs vertrek. Rep: „Iedereen speelt nu in dienst van Johan. Is hij er niet meer bij, dat krijg je dat zeker een Rensenbrink, maar ook ik, zal proberen het spel meer naar zich toe te trekken dan wanneer Johan er wel bij is. Bepaalde spelers zullen individueel dan beter kunnen draaien dan nu het geval is. Maar Cruijffs grote kracht is, dat hij de absolute leider is. Zo’n speler heb je, zeker in duels als vanavond, nodig Als iedereen maar blind door elkaar gaat stormen, dan bereik je tenslotte ook niets In dat opzicht mis je Cruijff natuurlijk het meest”. Vitesse-FSC 1-0 (1-0). 12. Van Veenendaal 1-0. Scheidsrechter: Oetelmans. Toeschou wers: 6000 Vlak voor de rust werd scheids rechter Oetelmans hard door een bal tegen het achterhoofd getroffen, waardoor de rust uitliep. De heer Oetelmans was wel in staat de wedstrijd voort te zetten. Cambuur-Veendam 0-0. Scheidsrechter: Wellinga. Toeschouwers: 4600. PEC-Zwolle-Volendam 3-1 (2-1). 6. B. Bond 0-1, 32. Hendriksen 1-1, 34. Hendriks 2-1 72. Gerards 3-1 (strafschop). Scheidsrechter: Ram. Toeschouwers: 4400. Excelsior-SC Amersfoort 3-0 (0-0). 48. Pot 1-0, 84. Pot 2-0, 88. Van Diggele 3-0. Scheidsrechter; Manuel. Toeschouwers: 7000 Geel voor: Veltman (Amersfoort) en Van der Spek (Excelsior). SVV-FC Den Bosch 1-2 (1-0). 26. Huygen 1- 0, 67. Adriaanse 1-1, 78. Burhenne 1-2. Scheidsrechter Beukman. Toeschouwers: 1000. De heer Beukman werd in de tweede helft vervangen door grensrechter Schut. Beukman was onwel geworden (door een bal in zijn buik). FC Dordrecht-Helmond Sport l-l 0-0). 67. Van der Ven 0-1, 92. Van Oorschot 1-1. Scheidsrechter: Van Zwieten. Toeschou wers: 2000. MW-Willem II 3-1 (2-1). 21. Kowalik 1-0, 32. Nelemans 2-0, 44. Van den Berg 2-1, 63. Bonfrere 3-1. Scheidsrechter: Thomas. Toe schouwers: 5100. FC Vlaardingen-Wageningen 1-4 (0-1). 21. Groenendijk 0-1 55 Groenendijk 0-2, 66. Tyl 1-2,77. Mentink 1- 3„ Mentink 1-4. Scheidsrechter: Beek. Toe schouwers: 2200. Heracles-Heerenveen 1-1 (0-0-). 66. Bosma 0-1, 68. Westerhof 1-1. Scheidsrechter: Gans. Toeschouwers: 3100. Cambuur-Veendam 0-0; PEC Zwolle- Volendam 3-1; Vitesse-Fortuna SC 1-0; SVV-Den Bosch 1-2; Excelsior-Amers- foort 3-0 (Excelsior periodekamp.) Dordrecht-Helmond Sport l-l;Vlaar- dingen-Wageningen 1-4; MVV-Willem II 3-1; Heracles-Heerenveen 1-1. Johnny Rep kopt de bal in (linksboven) die achter doelman Piot zal verdwijnen. Juichend springt hij daarna weg Op de onderste foto omhelst Rep Johan Cruijff, de man die verantwoordelijk voor de voorzet was. Suurbier, Kist, Neeskens en Willy van de Kerkhof snellen eveneens toe. (Van onze sportredactie) ANTWERPEN. Voor de trainer van het Belgische elftal, Guy Thys, is Neder land één van de topfavorieten voor de wereldtitel voetbal volgend jaar in Ar gentinië. Hij zag zaterdagavond meer dan een klasse verschil tussen Nederland en „zijn” Belgen. Hij maakt er geen pro bleem van, omdat - zoals hij reeds voor de wedstrijd diverse malen beweerde - hij druk bezig is met de opbouw van een jeugdig team. Voor Guy Thys zou Argen tinië twee jaar te vroeg zijn gekomen. „Eigenlijk”, zei hij, „ben ik niet eens te leurgesteld dat we nu weten Argentinië vaarwel te kunnen wuiven. Ik heb er ook nooit zo in geloofd, omdat ik wel degelijk weet dat Nederland wèl en België niet over supervoetballers beschikt. Neder land heeft Cruijff, Neeskens, Rensen brink, Krol, stuk voor stuk spelers die een elftal kunnen dragen, die leiding kunnen geven en als echte dirigerende captains kunnen optreden. Ik heb zulke spelers niet. Ik ben pas sedert acht maanden aan de gang en ik kan niet eens zeggen dat ik ontevreden ben over de resultaten. Het stond voor mij al lang vast dat, als Neder land in de vorm van Wembley verkeerde, wij geen schijn van kans zouden hebben”. Rensenbrink niet bang voor mij is dat geen punt. Als het moet voel ik me nog wel in staat de rol van Johan Cruijff over te nemen. Onze speelstijl heeft veel overeenkomsten, maar ik weet ook dat ik me veel meer moet manifeste ren tijdens een wedstrijd. Niet alleen door mijn spel, maar ook door woorden. En dat laatste ligt me niet zo goed. Maar alles is te leren. Bij Anderlecht gaat het automa tisch. Daar lopen bijna alle aanvallen via mij, maar in het Nederlands elftal moet je nog meer kunnen praten en dirigeren” L-r«r:l'”T‘W' onmondigheid 25 17 4 4 38 57-22 26 14 19 2 38 39-19 27 16 6 5 38 61-26 26 12 8 6 32 46-35 26 11 10 5 32 37-28 9 7 31 41-36 7 29 33-29 7 10 27 42-39 7 10 27 30-38 8 9 26 38-38 10 9 26 38-35 5 11 25 28-31 10 10 24 35-38 10 11 24 29-39 8 11 22 27-33 4 15 18 24-47 7 13 17 22-41 6 14 16 20-37 6 19 10 24-60 Vitesse. PEC Zwolle en Excelsior periodekampioen

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 14