Zeeweg Ziekenhuis bestaat 50 jaar FEESTELIJKHEDEN IN MEI MET SOBER KARAKTER Bevolking iedt kleuren-tv’s aan Klachten over harde muziek C. Ockeloen weerlegt beschuldiging Stisa Herrieschoppers met NZH- i d Diefstal van personenauto’s Dorp Velsen krijgt nieuw postagentschap Politie grijpt vandalen bus naar het politiebureau fl n Bosbeek school |Jl Fancy Fair IW in I Twee man in arrest Hogere winst bij n.v. Visserijmij. Ambtenaren mogen in Velsen zelf werktijd kiezen „Kennemerland” 4 MAANDAG 2 8 MAART 19 7 7 IJMUIDFN-VELSEN Welzijnswerker Van der Linde verdraaide feiten” ten rEs oor ind we- ak- ien- ten te- ite- ris- ea) ita- iet- >m- gte Personeel I Officieel (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Het Zeeweg Ziekenhuis de laatste tijd regelmatig in het nieuws in verband met een dreigende sluiting omstreeks ,1985 gedenkt dit jaar het feit dat de basis voor ditzelfde ziekenhuis 50 jaar geleden werd gelegd met de opening van het zogeheten Sint Anthonius Ziekenhuis. Het waren de eerwaarde zusters Franciscanessen die een begin maakten met de verpleging van zieke Velsenaren. Een gebeurtenis die men, hoewel niet op een uitbundige wijze, zeker niet onopgemerkt voorbij wil laten gaan. Reeds maandenlang is er achter de muren van het Zeeweg Ziekenhuis veelvuldig vergaderd en georganiseerd. De festiviteiten zullen, hoewel de officiële openingsdatum van het Anthonius Ziekenhuis 30 november was. gestalte krijgen gedurende de maand mei. Krant In het voormalige tuchthuis begoi n stencil-lnbraud-apparaat jen Dat zal opnieuw tot uitdrukking komen bij de feestelijkheden die de hele maand mei in beslag zullen nemen. postagentschap r”7 X T 1 de op ees C OCKELOEN „kant noch wal” jen lijk ge- □or im- kel dat 1 te 7an iten ita- Tij- tien 000 rer- che jok jen Ci- nse sta i te "ijP im p ing sti- ich n. ont toe •en ide •ge- de ontwikkeling binnen het gebied van de gang Alle medewerkers van het Zeeweg Ziekenhuis worden op zaterdag 21 mei De opmerkingen die door de heer. Van der Linde zijn gemaakt raken volgens de heer Ockeloen kan noch wal. Vooral de beschuldiging dat het de tactiek van de gemeente is „en het maakt niet uit of dat nu Ockeloen of Meijer is” om de kerngroep van het wijkcomité Oud-IJ muiden los te weken van het wijkcomi té, slaat volgens Ockeloen nergens op. Burgemeester Ockeloen beëindigt zijn brief met de opmerking dat hij het aan het beleid van de Stisa overlaat al o' niet verontschuldigingen aan te bieden Hij is overigens van mening dat zijr opvolger ivethouder Meijer de problema tiek op voortreffelijke wijze aan kan. chauffeur werd echter genegeerd waar op de bestuurder geen moment aarzelde en naar het hoofdbureau reed. Aldaar werden de heerschappen overgeleverd aan de politie. De heer Ockeloen herinnert er aan da er in besprekingen, met het.: wijkcomité door hem altijd gesteld zou zijn dat vooi het gemeentebestuur overleg met he' wijkcomité alleen maar zin had als de delegatie goed contact had met het hele comité eri het comité goed contact had met.de buurt. Gedurende de gehele maand mei zal op de afdelingen neurologie en intern een expositie worden ingericht. Circa 60 schilderijen van een achttal kunstenaars uit Kennemerland zullen te kijk worden gehangen. Daarnaast zal een even groot aantal schilderijen worden tentoonge steld over het gehele ziekenhuis. Deze expositie krijgt een permanent karakter. Voor beide kunstmanifestaties is contact opgenomen met de Stichting Beeldende Kunst in Haarlem. VELSEN. De raadscommissie van advies en bijstand voor personeelszaken en organisatie, die woensdag bijeen komt, vergadert over twee zaken, die vooral voor het gemeentepersoneel van belang zijn. Allereerst de keuzewerktij - den. Het gemeentebestuur komt met het voorstel, zogenaamde glijdende werktij den in te voeren. In beginsel mag iedere ambtenaar vanaf 4 april zelf bepalen hoe hij zijn werkdag van 7-3/4 uur (op dinsdag 8 uur) indeelt. Hij mag tussen half 8 en 9 uur beginnen en tussen 4 en 6 uur ophouden, als hij maar een pauze van 3 kwartier (tussen 12 en 2 uur) in acht neemt. Op de verschillende afdelin gen moeten zodanige afspraken worden gemaakt, dat de burgerij er geen nadeel Van ondervindt. Dat betekent, dat de gewone openingstijden van het stadhuis en de gemeentelijke diensten en bedrij ven gehandhaafd blijven. Vervolgens komt de medezeggenschap aan de orde. Op het stadhuis en bij gemeentelijke diensten en bedrijven be staan medezeggenschapscommissies of kerncommissies. Onder de ambtenaren Zal nu volgens een voorstel van het gemeentebestuur een onderzoek worden ingesteld naar kwesties als: zijn deze commissies nodig, doen ze hun werk goed, zijn de commissies op de juiste manier samengesteld en moeten de leden een scholing ontvangen. De vergadering begint om 19.30 uur en Is voor belangstellenden toegankelijk. ren J. J. J. Jansen, voorzitter Velser Ondernemers Centrale, C. W. Harlaar, directeur N. M. B. IJmuiden, G. Rij ke, Velser Ondernemers Vereniging (alle drie namens het bedrijfsleven), mevrouw C. J. van Wetter-Zuurdonk (namens de Samvro, mevrouw J. van der Ven-Marks, (namens bejaarden en zieken), N. Kloosterhuis (namens het ziekenvervoer) en J. J. M. van der Kroft (patiënten en oud-patiën- ten). De twee mannen, een 33-,jarige inwo ner uit Heemskerk en een 17-jarige Velsenaar, werden op een gedeelte van het industrieterrein, dat in gebruik is als stalling voor nieuwe Ford-personenau- to’s, aangetroffen door leden van de bewakingsdienst. Daarop werd de politie onmiddellijk gewaarschuwd omdat eer der die avond twee auto’s van de par keerplaats waren verdwenen. Toen de politie arriveerde, deden beiden het voorkomen alsof zij dronken waren. Zij beweerden dat ze alleen een dutje wil den doen. De politie, die weinig waarde hechtte aan deze verklaring, heeft het duo meegenomen en ingesloten. In de loop van de nacht is een van de personenauto’s' teruggevonden op de Grote Hout of Koningsweg in Velsen- Noord. Binnenkort zal het officiële program ma met gedetailleerde gegevens in om loop komen. Ook via affiches zal de bevolking van Velsen attent worden ge maakt op het 50-jarig beslaan van het Zeeweg Ziekenhuis. Een instelling die na een halve eeuw een plaatsje heeft vero verd in de harten van de Velsenaren. Velsen en het Zeeweg Ziekenhuis zijn onverbrekelijk met elkaar verbonden. De jonge buspassagiers, variërend in leeftijd van 13 tot 15 jaar en afkomstig uit IJmuiden, waren tijdens de rit door de chauffeur gesommeerd de bus te verlaten. Zij rookten hetgeen verboden is en bovendien bezorgden zij de andere passagiers overlast. Het verzoek van de IJMUIDEN In de Lange NieuW- straat in IJmuiden zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee vernielzuchtige knapen door de politie in de kraag gegrepen. De baldadige jongelui. 15 en 19 jaar oud, hadden afvalemmers van de lichtmasten gerukt en de inhoud over de straat geslingerd. Bovendien trapten zij een fiets in elkaar en moesten enige zonneschermen het ontgelden. Tegen het tweetal is proces-verbaal ppgémaakt. VELSEN Burgemeester C. Ocke loen van Terneuzen is bijzonder slecht te spreken over de uitlatingen van op bouwwerker H. van der Linde, die deze gebezigd heeft op een bestuursvergade ring van de Stisa. In een brief aan het bestuur van de Stisa merkt de ex- (Vethouder van Velsen op dat hij, gezien het feit dat hij in Velsen geen taak meer heeft, zich wenst te onthouden van opmerkingen en conclusies. Wel heeft hij er behoefte aan de Stisa van zijn zienswijze in kennis te stellen op punten waarop hij in het openbaar is aangeval len en niet de gelegenheid had zich te verdedigen. Donderdag 12 mei Dag van de Verpleging zal in zijn geheel een wat officiëler tintje krijgen. In de aula van het ziekenhi :s zal onder meer het woord wanden gevoerd door de burgemeester van Velsen drs. J. Reehorst en de voor zitter van het bestuur de heer T. M. Van Erp. Tevens zullen op deze dag de jubi larissen en jubilarissen worden herdacht die 1214, 25 of zelfs 40 jaar in dienst van het ziekenhuis zijn. Voor zover dat mogelijk is zullen de patiënten bij de festiviteiten worden betrokken. In ieder geval zal hun op de dagverblijven en afdelingen een feestmaaltijd worden aangeboden. Op verschillende tijdstippen zal in de aula een multiscreen diaserie worden beantwoord. Leerlingen uit ver- diaprojectie worden verzorgd door Veilig Verkeer Nederland waarbij de proble matiek van de gehandicapte in het ver keer zal worden belicht. Zaterdag 14 mei zullen de activiteiten zich voor een deel verplaatsen naar de Stadsschouwburg. Daar zal de bevolking in de gelegenheid worden gesteld „he» ziekenhuis te ontmoeten”. 'Filmvertoning en gelegenheid tot het stellen van vra gen die door een deskundig panel zuliei> worden beanwoord. Leerlingen uit ver schillende geledingen van het onderwijs zullen worden betrokken bij het zieken huis door middel van voorlichtingsbij eenkomsten. Discussiepunten zullen in de lessen „maatschappijleer” worden be handeld. Dit standpunt zou door dë heer Ocke loen ook naar voren zijn gebracht on een openbare bijeenkomst in De Brul boei. Een vergadering, waar volgens de heer Ockeloen nog bandopnamen van bestaan. In de praktijk is precies hel omgekeerde van wat de Stisa beweert bewijsbaar. Huis aan huis zal op vrijdag 6 mei in Velsen een krant worden bezorgd die fragmentarisch aandacht besteed aan de afgelopen 50 jaren. Onder meer zijn in deze krant de voorwaarden opgenomen voor deelname aan een grandioze kleur- wedstrijd. Via de basisscholen zullen aan de kinderen van Velsen in de leeftijd van 6 tot 12 jaar kleurprenten worden uitge reikt. Met het inkleuren zijn een aantal prachtige prijzen te verdienen. Het bij zondere karakter van deze kleurwed- strijd is wel dat de prijswinnaars een identieke prijs winnen voor een kind da' in het Zeeweg Ziekenhuis ligt. De eerste prijs is een jongens- of meisjesfiets. Alle prijzen zijn beschikbaar gesteld door de Stichting Oud-Hollandsche Jaarmarkt Deze stichting organiseert op 20 mei voor de vijfde maal haar folkloristische gebeurtenis in de Kennemerlaan. Een belangrijk deel van dit evenement zal tevens staan in het teken van het 50 jarige ziekenhuis. in de gelegenheid gesteld met familie of verwanten deel te nemen aan een pitge- breid feestprogramma. Op het program ma staan een autotoerrit, een fietsenral- lye en een filmprogramma in {ie Spaarnberg waar overigens nog tal van andere evenementen zullen worden ge organiseerd. Een belangrijk deel van de dag is gewij d aan de ontspanning voor de kinderen. Na zes uur is er een borrel, een koud buffet, Avro’s Top-pop drive- in-show en de -gelegenheid» voorr een dansje bij'“de Tnuzilia'le’klanKen’ van Tel Delta-combo. diefstal van vier personenauto’s. VELSEN. Bij de politie is in de nacht van zaterdag op zondag een stroom van klachten binnengekomen vanwege muziekoverlast. In twee geval len, de sportkantine aan de Waterloo- laan in Driehuis en een café aan de Kennemerlaan in IJmuiden, isproces verbaal opgemaakt. In de Santpoortse Bosbeekschool is zaterdag een geslaagde fancy fair gehouden, die in de verwachte opbrengst voor de aanschaf van heeft voorzien. Voor kinderen en ouderen waren in de school aardigheden georganiseerd, waarmee men zich kon amuseren: van poppenkast tot de ouderwetse grabbelton, tot touwtje trekken en een uitgebreide rommelmarkt. Tallc'c ouders r inderen bezochten tus sen tien en vier de fancy fair om zich te amuseren of iets aardigs te kopen. ter onder steuning van het gestelde doel. Rooms-Katholiek, Protestant en Humanist von:.en elkaar .n n zeventiger jaren... het Zeeweg Zie.:c t.;u Het comité heeft een rekening geo pend bij de Nederlandse Midden- standsbank te IJmuiden, rekening nummer 68.96.64.672 ten name van Comité 50 jaar Zeeweg Ziekenhuis. Op deze bankrekening of op giroreke ning 288084 ten name van de heer J. J. M. van der Kroft te Driehuis, kunnen bijdragen worden overge maakt. IJMUIDEN. Een chauffeur van een NZH-lijnbus is vrijdagmiddag van zijn route afgeweken en rechtstreeks naar het hoofdbureau van politie in Velsen gereden omdat vier knapen amok maak ten. De politie heeft zich over het viertal ontfermd. Er is met hen een hartig woordje gewisseld waarna zij als straf naar huis moesten lopen. KATWIJK AAN ZEE. De geconso lideerde winst van n.v. Visserijmaat- schappij „Kennemerland” is vorig jaar vergeleken met 1975 gestegen van 55.722,22 tot 96.694,44. Voorgesteld wordt een dividend van 20 percent per aandeel van 500 en 237.90 per geheel winstaandeel, zo blijkt uit het jaarver slag. Op 2 januari vorig jaar begon „Ken nemerland” (die vijf hektrawlers exploi teert) de visserij op rondvis. De vangsten waren redelijk, maar door de lage prij zen en de sterk toegenomen exploitatie kosten, in het bijzonder door hét weg vallen van de oliesubsidie, waren de resultaten in het voorjaar slecht. Twee experimentele reizen naar de Noorse kust waren eveneens verliesgevend. Het haringseizoen zette de eerste drie maanden bijzonder goed in. De vangst was ruim en door de goede kwaliteit en de mogelijkheid het pro- dukt door diepvriezen te conserveren, konden hoge besommingen worden ge maakt. In het najaar liepen de vangsten weer terug, terwijl ook de prijzen sterk onder druk kwamen te staan door in voer uit Denemarken, Schotland en Ca nada. Nü de ontwikkeling binnen de EEG op het gebied van de ter- riitoriale wateren in volle gang is, is het volgens de directie moeilijk te voor zien welke kant het met de Nederlandse haringvisserij uit zal gaan. Zou het vis sen in de traditionele gebieden rond Engeland en Ierland ernstig worden beperkt, dan betekent dit voor „Kenne merland”, dat de nieuw gebouwde hek trawlers niet meer rendabel kunnen worden ingezet. De directie vertrouwt er op dat de Nederlandse overheid er in zal slagen voldoende visgebieden voor de vloot van „Kennemerland” te behouden. Er zijn dan voor de onderneming zeker goede perspectieven. VELSEN-NOORD. De politie heeft zondagavond rondom middernacht twee mannen aangehouden op het terrein van Van Gelder Papier in Velsen-Noord. Het tweetal is ingesioten op verdenking van diefstal van vier spiksplinternieuwe VELSEN. Het postagentschap aan de Meervlietstraat 71 in Velsen-Oost wordt op 1 april opgeheven. Dat bete kent echter niet, dat het dorp Velsen zonder postagentschap komt te zitten, want met ingang van dezelfde datum wordt een nieuw postagentschap geves tigd in het pand Velserburch 16. Ook de brievenbus en de zegelautomaat worden aan de Velserburgh geplaatst. Het nieuwe postagentschap is geopend op maandag, woensdag, donderdag en vrijdag van 9 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur en op dinsdag van 9 tot 13 uur. De be. .!ki. g va.:. Vcl.cn wj.üt in de gelegenheid gesteld om daadwer kelijk te getuigen van hun betrok kenheid bij de viering van het 50- e.:van het Zeeweg Zieken huis. Er heeft zich een commissie gevormd die na overleg met de direc tie van het ziekenhuis heeft besloten een actie te voeren voor het bijeen brengen van een geldbedrag. Van dat geld zullen de oude zwart-wit televi sietoestellen worden vervangen en tn- dien nodig zal het aantal worden uitgebreid. Op de officiële feestdag zal het geschenk van de Velser be volking worden overhandigd. Het comité dat zich met de verzor ging van het cadeau heeft belast is samengesteld uit burgemeester drs. J. Reehorst, ds. L. Brink, pater J. L. Verbruggen, mevrouw R. Bührmann (Humanistisch verbond), dr. J. de Vries (namens de huisartsen), de he- n 1927 zusters Franciscaness en het Anthonius ziekenhuis. en.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5