Peter Stephan nieuwe directeur hij Feyenoord SPELERS EN BROX: NAUWELIJKS INSPRAAK Benefietduel voor Overath Belgische pers geïmponeerd voor Breitner Edström wil naar Zweden Tafeltennisteam nadert promotie sportpuntiq Van Beveren Engeland met vijf spitsen Braunschweig houdt actie Kessler wil voor de eindronden treffers en missers - w Ifr tC 1 Brazilië biedt geld tototips I s K i IN t Si 4 I] O 22 DINSDAG 2 9 MAART 23 1 O 7 7 SPORT Advies Bijdragen Leen van der Lugt ke pbouw 16 29.- i fi r N Bevoegdheden 3 rl II PETER STEPHAN gaat naar Argentinië t. ’74’75 ’75 ’76 ’76 ’77 tip 1-0 2-2 2-1 8 4-1 1-1 3 3 1 3 3 1 1 n 1 esje mester/ sjackje katoen i rood, en wit Louk Sanders en Fred Hemmes heb ben in de halve finales van een internatio naal tennistoernooi in Nice hun partijen verloren, resp. van de Hongaar Csoknyay en Luna, uit Spanje. Voetbaltoto nummer 14 wordt één van de moeilijkste van de toto’s die er dit seizoen zijn uitgebracht. Het eredivi- sieprogramma kent bijna uitsluitend onderlinge wedstrijden tussen kop en staart en deze kompetitiedag kan dan ook een beslissend karakter krijgen. Ofschoon het destijds voor zeven jaar afgesloten contract van Jan van Beve ren met PSV nog niet is afgelopen, wil de doelman toch vertrekken Hij heeft contacten met de Westduitse Bundesli- gaclub Hertha BSC, waarvan Georg Kessler trainer is en dat doelman Nig- bur aan het eind van dit seizoen moge lijk ziet weggaan. Er is echter nog geen definitieve afspraak gemaakt. De thuisploegen kwamen tot 435 goals tegen 259 voor de bezoekers. In de eerste helft der wedstrijden vielen 321 goals tegen 373 in de tweede helft Negen goals werden in eigen doel gemaakt. De meest voorkomende uitslag is 1- 0 (36 keer), daarna 1-1 (33 keer en 2-1 (29 keer). Slechts 22 spelers speelden alle 27 wedstrijden volledig uit. Hieronder be vinden zich zes doelverdedigers. Van A.Z.’67 zijn Henk van Rijnsoever-Ron Spelbos en Kees Kist daarbij. Van Haarlem is dat alleen Beer Wentink en van Telstar Paul v.d. Meeren en Frans van Essen. Excelsior is reeds 14 achtereenvol gende wedstrijden ongeslagen. Resul taat: 23-5 punten. Helmond Sport volgt met 13 wedstrijden en 19-7 punten. FC Dordrecht speelde vier keer 1-1 in zijn laatste vijf wedstrijden. Wageningen is een merkwaardige ploeg in uitwedstrijden. Na vijf achte reenvolgende wedstrijden zonder ne derlaag volgde een 4-0 verlies bij het laatstgeklasseerde Heracles en pal daarop weer 1-4 winst bij FC Vlaar- dingen. Ajax scoorde op eigen veld 31 keer. Ruud Geels nam daar alleen al 19 goals van voor zijn rekening. Na 27 competitiedagen zijn er in de ere-divisie 694 goals gemaakt, tegen 684 in het vorig seizoen. De buitenlanders in ons voetbal scoorden er 86 van. 1- 0 0-0 2- 0 JAN VAN BEVEREN .„interesse voor Hertha. eisjes- acryl mipte leuke iverse laties, >e/wit e/wit. 4 12.- 2 11- 8 10.- 2- 0 1-1 1-1 3- 1 3-0 1-1 2-2 1-0 2-3 2-1 1 3 3 Wolfgang Overath neemt op 17 mei in een benefietwedstrijd afscheid van FC Köln. Het team uit Keulen, waarin Overath meespeelt, zal die dag uitko men tegen het Westduitse nationale elftal. In de „Nationalmannschaft” zal voor deze speciale gelegenheid de plaats van Overath worden ingeno men door niemand minder dan de Bra ziliaanse veteraan Pele. LA PAZ (BOLIVIA). Brazilië heeft er 100.000 dollar (ongeveer 250.000 gul den) voor over en Bolivia twee maal dat bedrag om het eindtoemooi van de Zuidamerikaanse zone (in de voorron den van het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal 1978) in eigen land te houden. Brazilië, de winnaar van de Zuidamerikaanse voorronde- groep één, en Bolivia, het sterkst in groep twee, zullen met de winnaar van groep drie Peru of Chili in een toernooi uit moeten maken wie zich direct plaatsen voor het eindtoernooi in Argentinië. De ploeg, die in dit tussentoernooi als derde eindigt, moet met de winnaar uit de groep negen van de Europese zone em een verdere plaats voor Argentinië strijden. De vraag is echter waar het tussentoer nooi zal worden gehouden. Vertegen woordigers van alle betrokken landen zijn momenteel in de Peruviaanse hoofdstad Lima, waar Peru en Chili zaterdag hun beslissende wedstrijd spelen. Boris Spasski zal de eerste drie weken de tweekamp tegen Hort niet kunnen voortzetten. De Rus onderging in het uni versiteitsziekenhuis van Reykjavik een spoedoperatie. naar voren gekomen.” Hoewel Van Zand vliet maandag tijdens een persconferentie meédeelde dat de hele procedure door het grote aantal belangstellenden langer heeft geduurd dan was voorzien, toonde Guus Brox zich duidelijk verrast. „Zaterdag was ik Öij het C-team van Feyenoord en werd ik over de gang van zaken ingelicht. Ik ben eerlijk gezegd verbaasd over het tempo waarin de kwestie is afgewikkeld. Ik heb op een gegeven moment toegezegd voor onbepaalde tijd directeur te willen zijn bij Feyenoord en ben er vanuit gegaan dat tot volgend jaar niemand anders zou worden aangesteld. De laatste twee maanden had ik ook niets meer gehoord”, aldus Guus Brox. De Oostelijke hoek zit eveneens in de degradatiezorgen, maar bij winst van NEC op de Graafschap, zaterdagavond in de Goffert, zal in ieder geval redding voor de Graafschap onmogelijk zijn. Telstar ontvangt in Sparta een gevaar lijke klant. Zonder zorgen kunnen de Rotterdammers hun wedstrijdjes af- draaien, en dan is men op zijn gevaar lijkst. Ook Cor Brom zal zijn oude club willen laten zien dat hij als trainer op de juiste weg is. De laatste winst op eigen terrein tegen Sparta dateert voor Telstar uit het seizoen 1966-1967. In de 243 kompetitie-wedstrijden wonnen de thuisspelenden er 121, ein digden er 72 gelijk en gingen er 50 naar de gasten. De achterhoede van Ajax werd in vijftien wedstrijden niet gepasseerd. PSV met 11 en Roda JC en AZ’67 met tien keer volgen hierop. Haarlem geluk te dat acht keer en Telstar vier Van de tien van AZ’67 waren er alleen al zeven in de tweede helft van de kompetitie. Ruud Geels scoorde in zeventien wedstrijden minstens één goal. Kees Kist en Willy van der Kuylen in vijftien en Leo van Veen en Dick Nanninga in dertien wedstrijden. van ’assen) nele i De 11e partij in de schaaktweekamn tussen Viktor Kortsjnoi en Tigran Petro sjan, die maandag gespeeld zou worden, is uitgesteld De Italiaanse organisatoren van de tweekamp maakten bekend dat het uitstel was aangevraagd door Petrosjan, die zich onwel voelde en een dokter be zocht Schaakexperts echter menen dat Petros jan om uitstel gevraagd heeft om zich grondig te kunnen verdiepen in de tot nu toe gespeelde partijen. Kortsnoi leidt in ae tweekamp met S’/a-é'/a. Ook in de eerste divisie is het niet veel anders getuige bet programma. Eindh oven en FC VVV gaan in Eindhoven uitmaken wie bij verlies voorlopig in de zorgen blijft. Eindhoven speelt thuis veruit zijn beste wedstrijden, en komt bijna uitsluitend daar tot pun- tenwinst. FC Amsterdam en Haarlem spelen een nog belangrijker wedstrijd. Bij verlies van Haarlem wordt de de- gradatie-groep met één team vergroot, en dat is na de florissante start van Haarlem onvoorstelbaar. Tot op heden ontmoette men elkaar vijf keer in Am sterdam waarbij de thuisploeg drie keer won, en een wedstrijd winst voor Haarlem opleverde. In de vijf wed strijden kwam men slechts tot tien goals, en ook dat minimum aan doel punten zal in deze wedstrijd op de voorgrond staan. Stephan, die bij Go Ahead in full-time dienst is en met Feyenoord een arbeids overeenkomst heeft gesloten voor „onbe paalde tijd”, zegt over de verandering van werkgever: „Toen ik enkele jaren geleden vanuit het bedrijfsleven naar de voetballe rij overstapte, was dat een uitdaging voor me. Van zo’n uitdaging is weer sprake nu ik naar Feyenoord overga. Uiteraard valt er bij Feyenoord momenteel verschrikke lijk veel te doen. Maar dat neemt niet weg dat ik de club nog altijd als toonaangevend beschouw. Mijn eerste taak zal een inven tarisatie van spelers en mogelijkheden worden, in samenwerking dan met Brox. Daarna zien we wel verder.” Zou er advies zijn ingewonnen, dan zou de spelersraad volgens Wim Jansen heb ben geadviseerd om Guus Brox als direc teur te handhaven. In de nieu we opzet zal Brox die in 1948 be stuurslid bij Feyenoord werd, in 1958 betaald employé en in 1964 manager, tot 1 juli 1978 bij de stadionclub actief zijn. „Wat ik daarna ga doen weet ik niet. De kans zit erin dat ik na die datum uit de voetballerij verdwijn”, aldus Brox. Zijn opvolger die tot medio ’78 door het voet- balleven zal gaan als assistent-directeur (Wim Jansen: „Het is onbegrijpelijk dat Feyenoord voor deze man die toch bij Go Ahead de kneepjes van het vak heeft geléerd, zo’n lange inwerkperiode heeft uitgetrokken”), maakt het huidige voet balseizoen gewoon af in Deventer. Voor dat hij in 1974 door Go Ahead als manger werd aangetrokken, was Peter Stephan actief in het bedrijfsleven, onder meer als manager bij de Staatsmijnen. Voorts heeft hij o.a. gewerkt bij Heracles, Lim- burgia, RIOS '31 en Enschedese Boys. De top heeft andere problemen. Ajax bijvoorbeeld gaat naar het thuis zo ge* vreesde FC Utrecht. In Amsterdam werd het 7-0 voor de thuistlub, die ook in Utrecht merkwaardig goed uit de voeten kan getuige het feit dat in het seizoen 1962-1964 voor het laatst verlo ren werd. Feyenoord en PSV gaan on derling uitmaken wie in het spoor van Ajax kan blijven. De Eindhovenaren wonnen sinds ’61-’62 slechts 1 keer in de Kuip, en ook nu gaat de meeste voor keur naar de thuisclub uit die dank baar van het vrije weekend geprofi teerd zal hebben. Roda JC en AZ’67 gaan zaterdagavond uitvechten wie voorlopig op EC voetbal kan blijven rekenen. Beide teams zijn uitstekend in vorm, en winst is onvoorspelbaar dus een gelijkspel, met zeer kleine winst kansen voor de Alkmaarders. Ook Bayeren München-spits perd Mül ler zal aan deze benefietwedstrijd zijn medewerking verlenen. „Der Bomber” zal deze dag voor de laatste maal in het Westduitse nationale elftal spelen. Wolfgang Overath (34) heeft 81 keer in het nationale team gespeeld en voetbalt al 14 jaar in de hoogste prof-afdeling. rieure Oranje. Bob Deps spreekt in „Het Volk” over een éénrichtingsduel en vraagt zich af of er eigenlijk wel Belgen waren in het stadion „De Bosuil”, zowel op de tribune als op het veld. Volgens hem is België vooral arm aan talent en ideeën. Nederland speelde als een wereldkampi oen. Zoals Oranje zaterdagavond het Bel gische elftal „verkrachtte”, moet het vol gend jaar opnieuw een hoofdrol spelen in Argentinië. In „Het Laatste Nieuws” heeft Jan Pulinx het over het vernieuwde Belgische elftal, dat op de dag van zijn geboorte is gestorven. Het België, dat niet bang was voor de wedstrijd, ging willoos ten onder. „Een meesterlijke Cruijff, bij gestaan door tien even grote meesters, heeft Oranje zijn glans teruggeschonken. Een aanzienlijk langere tijd is de spelers raad van de gebeurtenissen verstoken ge bleven. Wim Jansen, lid van de spelers raad: „Voor het laatst hebben wij inspraak gehad toen aan de orde was of Brox al dan niet tot directeur moest worden benoemd. Nadat hij was aangesteld is er geen con tact meer geweest met het bestuur of de selectiecommissie. Normaal zou zijn ge weest als wij ook in de nieuwe procedure zouden zijn gekend. Maar dat is niet het geval geweest. Pas na de training vanmor gen om 12 uur hoorden we dat Stephan als directeur was aangetrokken en dat werd ons dan niet eens meegedeeld door het besduur maar door Brox. Als spelers heb ben wij niets te vertellen gehad. Het is dus een eenzijdige beslissing geweest en daar om hoeft de spelersraad voor mij niet meer. Ik weet niet wat Dick Schneider, Nico Jansen en Eddy Treytel doen, die ook in de spelersraad zitten, maar ik stap eruit. 0-0 Eindhoven-FC VVV 1 1-3 FC Twentc-NAC 0-7 FC Utrecht-Ajax 1- 3 Telstar-Sparta 2- 8 GA Eagles- FC Den Haag 3- 2 Feyenoord-PSV 1-3 FC Amsterdam- Haarlem 1- 2 RodaJC-AZ’67 0-3 NEC-De Graaf schap 1 0-4 Volendam-Vitessc 2- 2 FC Den Bosch- Excelsior 0-5 Wageningen-MVV 0-1 Heerenveen- FC Groningen JOHAN CRUIJF .grote dirigent. OVERATH „Benefitwedstrijd". Voor „Het Nieuwsblad” was de nederlaag van 0-2 pijnlijker dan die van 0-5 vorig jaar. „Het Oranje van 1974 is volwassener geworden. Het kreeg in Ruud Krol een sterker sluitstuk, maar het bulkt van de professionele excessen. Het genadeloos torpederen van de tegenstander, zelfs bij het begin van de aanval, is daar een vorm van. Oranje is een klasseteam, dat alleen door zichzelf getroffen kan worden. De Belgen weten nu met zekerheid, dat zij nog ruim een jaar kansloos zijn tegen Neder land, zeker tot de zomer van 1978 als Johan Cruijff er een punt achter zet. Hij was in Deurne weer de voetbalkoning. Het kan best, dat Rensenbrink hem speltech- nisch niets hoeft toe te geven en en hij is zeker ook een matchwinnaar maar Cruijff kan een heel team in gloed zetten”, aldus de krant. Het bedrijfsleven in en de supporters van Eintracht Braunschweig zijn inge schakeld voor de inzameling van de helft van het door Real Madrid ge vraagde transfergeld voor zijn midden velder Paul Breitner. Binnen een week moet er een bedrag van 300.000 mark op tafel komen. Men gokt daarbij in Braunschweig vooral op de gulheid van de wereldberoemde likeurfabrikant Günther Mast uit Wolfenbüttel, die een grote fan is van de Bundesligaclub Ein tracht Braunschweig, dat momenteel bovenaan staat in de Duitse competitie. Voorzitter Ernst Fricke is al in een vergevorderd stadium met hem. Braunschweig zelf kan de andere drie ton voor Breitner op tafel brengen. Met de international, die drie jaar voor Real Madrid heeft gespeeld en die wil terug keren, is men rond. Ook HSV uit Ham burg heeft met Breitner onderhandeld. De reglementen van de FIFA schrijven voor dat het beslissende toernooi op neutraal terrein zal moeten worden ge houden, maar deze regel kan terzijde worden geschoven indien alle drie lan den daarmee akkoord gaan. Zowel Brazilië, als Bolivia zijn dan ook direct begonnen met biedingen om het toer nooi in eigen land te spelen. Brazilië bood de twee komende tegenstanders ieder 50.000 dollar wanneer ze in het met 165.000 toeschouwers te vullen Ma- racanastadion in Rio de Janeiro zouden willen voetballen. Bolivia reageerde adequaat en bracht een bod uit van 100.000 dollar voor de beide ploegen die In het kader van de aanstellingsprocedure werd door Feyenoord een selectiecommis sie in het leven geroepen die met assisten tie van, een psychotechnisch bureau en met behulp van advertenties op zoek is gegaan naaj' (kandidaten. Voorzitter Van Zand vliet yan Feyenoord: „Op die advertenties reagéerden een kleine 60 personen. Uitein- delijfc is de heer Stephan als directeur De in Diepenveen bij Deventer wonen de Stephan, die volgens voorzitter Van Zandvliet „nog wat kleine puntjes heeft te regelen” („Principieel zijn we het in ieder geval eens geworden”), zal bij Feyenoord dezelfde bevoegdheden krijgen als Guus Brox. Over die bevoegdheden deed voor zitter Van Zandvliet maandag vrij vaag. In ieder geval heeft de directeur niet de vrije hand waar het het aantrekken van nieuwe spelers betreft. En over de bestuurlijke bevoegdheden merkte Brox op: „In de loop der jaren heb ik een aantal zaken die vroeger door bestuurders werden opge knapt overgenomen. Zoals de budgette ring en het bezoeken van vergaderingen, zoals die van de FBO”. Rekening houdend met een opzegtermijn van drie maanden heeft Peter Stephan het bestuur van Go Ahead Eagles het afgelopen weekeinde over zijn vertrek ingelicht: „Voorzitter Van der Werf zei het jammer te vinden maar wel begrijpelijk. Feyenoord, zei hij, beschouw ik als de één na sympathiekste club van Nederland, na Go Ahead Eagles”. JAN PREENEN De elfde partij m de schaaktweekamp tussen de Braziliaan Meck Mecking en de Rus Poloegajevski is uitgesteld tot woensdag. BRUSSEL (BELGA/ANP) Na Belgie- Nederland beschouwen de Belgische kranten Argentinië als afgedaan. De wed strijd in Deurne heeft in de ogen van de Belgische journalisten onomstotelijk be wezen, dat alleen Nederland recht heeft in het eindtoernooi van het wereldkampi oenschap te spelen. België zal zeker nog een jaar ver achter blijven bij het supe- (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Guus Brox en de spelersraad van Feyenoord toonden zich maandagmiddag teleurgesteld over het feit dat er geen vorm van inspraak is geweest in het beslissende stadium van de selectieprocedure die dezer dagen bij de Rotterdamse club heeft geleid tot de aan stelling van Peter Stephan als directeur. Deze 46-jarige voetballeider, die bij Go Ahead Eagles sinds 1974 werkzaam is als manager, zal op 1 juli bij Feyenoord in dienst treden en precies één jaar worden ingewerkt door Guus Brox. Deze nam de functie van directeur vorig jaar op ver zoek tijdelijk op zich, nadat de algemene ledenvergadering van Feyenoord in 1975 als duidelijke wens te kennen had gege ven, dat er een reorganisatie moest plaatsvinden en dat niet alleen het aantal hoofdbestuursleden moest worden terug gebracht van zeven naar vijf, maar dat ook een directeur moest worden aange steld. BIRMINGHAM (ANP). De Nederlandse dames zijn dichtbij promotie gekomen in het wereldkampioenschap tafeltennis in Birmingham. De sleutelwedstrid in groep 2A tegen het eveneens ongeslagen Canada werd met 3-1 gewonnen. Nederland speelt nu nog alleen tegen India. Het staat vrijwel vast dat Nederland als eerste of als tweede eindigt in de poule. In dat geval volgen kruisingswedstrijden tegen de nummers één en twee van de andere poule. De nummers één en twee zullen bij het volgen de wereldkampioenschap worden inge deeld in de eerste categorie, die uit zestien teams bestaat. De Nederlandse dames hebben tot dusverre vijf wedstrijden ach tereen gewonnen. De Nederlandse heren behaalden maandag hun derde zege in een totaal van vijf wedstrijden. De uitslag van de wedstrijd tegen Iran was 5-0. De Engelse pers is naar aanleiding van België-Nederland unaniem van mening dat Johan Cruijff een onvervangbare kracht is in het Nederlands elftal en dat er alles aangedaan moet worden om „de cho reograaf van het Nederlands team” van zijn eerder genomen beslissing om niet deel te nemen aan het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal in Argenti nië af te brengen „Men kan slechts hopen dat Cruijffs aanzienlijke beroepseer en zijn zakelijk instinct het zullen winnen van de overredingskracht van zijn vrouw, die bang is voor acties van Argentijnse terro risten en daarom haar Johan liever thuis houdt”, aldus Jeff Powell in The Daily Mail. de reis naar ,het op 3700 meter hoogte gelegen stadion in La Paz zouden wil len maken. Dat dit voor bezoekende ploegen een duidelijke handicap is, bleek wel in de groepswedstrijden: Bo livia versloeg er Uruguay (1-0) en Vene zuela (2-0) en legde daarmee de basis voor de eindoverwinning in groep twee. De mogelijkheid zou bestaan het tus sentoernooi wel degelijk op neutraal terrein te houden, en wel in Argentinië, het gastland van 1978. De Argentijnse voetbalorganisatie zou echter al aan de Brazilianen hebben laten weten op een dergelijk evenement geen prijs te stel len, aangezien men door het organi seren van dit toernooi de glans van het grote gebeuren in 1978 niet wil af nemen. Diverse keren heeft Edström ge klaagd over de toenemende hardheid van het Nederlandse topvoetbal. Toch heeft dat, volgens hem, geen rol ge speeld bij zijn besluit terug te keren. Ook aanbiedingen van onder meer An- derlecht en Hamburg SV sloeg hij van de hand. „Ik vroeg te veel”, aldus de lange Zweed. ..omdat ik toch niet van plan ben de voetbalcarrière buiten Zweden voort te zetten. Er valt mis schien nog wel goud te verdienen in Spanje of Italië, maar mijn maatschap pelijke carrière gaat nu toch voor”. LONDEN. Bondscoach Don Revie heeft het Engelse elftal bekendgemaakt, dat op 30 maart in Londen tegen Luxemburg zal uitkomen in een wedstrijd in’de voorron den van het toernooi om het wereldkampi oenschap voetbal Opvallend is dat Revie vijf aanvallers op Wembley laat aantre den, te weten Joe Royle, Gordon Hill, Ke vin Keegan, Mike Channon en Dennis Tueart. Voor Bert d’Hollander in de „Volksgazet” geven de cijfers 2-0 het meesterschap van de fabuleuze Hollandse ploeg onvoldoen de aan. „België lag onder in alle spelon- derdelen: kracht, snelheid en techniek. In die omstandigheid moet niet gesproken worden over tactiek, want wat kan men doen, als men niet bij de bal komt? En wat als men niet beschikt over een wonder- speler ais Cruijff?” David Lacey van The Gardian beschreef de Nederlandse overwinning op Wembley met de term „de balletsuite”. „Zaterdag zag België de volledige uitvoering, onno dig te zeggen met Cruijff als de choreo graaf”, aldus Lacey. Het gehele Neder landse team maakte grote indruk op de Engelse pers. „Er waren ogenblikken dat de Nederlanders zestien of meer passes gebruikten om van het eigen strafschop gebied in het vijandelijke te komen”, hier mee aangevend dat de Belgen er helemaal niet aan te pas kwamen Ralf Edström, spitsspeler van lands kampioen PSV, heeft verklaard dat hij aan het eind van dit seizoen terug wil naar Zweden. De 29-voudige Zweedse international deed deze uitspraak na dat hij teruggekeerd was van een zake lijk gesprek in zijn vaderland. Ed ström heeft een aanbod gehad van een grote in- en verkoopmaatsdhappij en is van plan dat te accepteren. De 24- jarige spits: „ik heb nu, qua leeftijd, nog de gelegenheid via studie een be hoorlijke baan in Zweden op te bou wen. Vier jaar voetbal in het buiten land is mooi geweest en bovendien wordt er in de Zweedse voetbaltop nu ook wel verdiend”. Mede van invloed op de plannen van Van Beveren, die graag in West-Duits- land wil spelen, is ook het mogelijke vertrek van Ralf Edström Naar alle waarschijnlijkheid zal PSV zijn doel man niet zonder slag of stoot van zijn contractuele verplichtingen ontheffen. Manager Van Gelder bestempelt de be weringen van Van Beveren zelfs als „onzin”. „Zilvervloot in rustig water” en „Oranje gaf voetballes” waren de grote koppen in 3 de „Gazet van Antwerpen”. „Met Cruijff en Krol als supersterren trekken al de anderen zich aan dit tweetal op. België mag tevreden zijn, dat de score niet hoger uitviel. Nederland heeft meer dan duide lijk laten zien, dat deze ploeg geroepen is om naar Argentinië te gaan. Het kon ook niet anders dan slecht aflopen met België. Nederland had tenslotte een Kist, een Kuy- l(en) en een Kerkhof”, aldus Roger Robbe- rechts. Nederland gaat Vitesse, Excelsior en MVV gaan zeer moeilijke wedstrijden tegemoet bij resp. Volendam, FC Den Bosch en Wa geningen en hierbij zal wel een top- ploeg sneuvelen. Vitesse speelde vier keer in Volendam en kwam niet verder dan één gelijkspel. Heerenveen en FC Groningen voetballen uitsluitend voor de hegemonie in het Noorden, en mees tal eindigt iets dergelijks in een gelijk spel. EDSTRÖM maatschappelijke carrière voor".

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 23