Kampeerder niet bedelven I onder formaliteiten t Kabinet-Den Uyl in zijn geheel demissionair Middenschool is geen eenheidsworst en dan dit nog e Wegwijzer voor politiek woordgebruik Autobotsing Zeven jaar voor dubbele moord in burgermaatschappij Krijgsmacht meer integreren P H O C-M Ccï 99 Ontwerp van nieuwe wet: STUMIK IN RAPPORT AAN MINISTER MINISTERIE VAN ONDERWIJS EN WETENSCHAPPEN c Protest heropening van gifafdeling van Verdugt 'i S3 DINSDAG 29 D MAART 2 19 7 7 BINNEN- EN BUITENLAND DEN HAAG (ANP). Het verlengen van het basisonderwijs voor allen is de meest wezenlijke doelstelling van de middenschool. Alle leerlin gen krijgen zo de ruimte voor een brede persoonlijke ontplooiing en maatschappelijke voorbereiding. Voorkomen wordt zo tevens een te vroege sortering van leerlingen in groepen en schooltypen. Dat nu is juist het tegendeel van de eenheidsworst, waarvoor sommigen de middenschool houden. h« 38 tri sli la te de te ri; bt h( pi s< A E b d v V k w a N k o 0.5 2 1 1 1 0.6 1 1 0.3 1 0 28 1 2 0.6 3 9 0 17 0.2 2 42 0.2, 0.4* 1 6 0 7 0 0 0.6 0.2 Amnestie Kerngeleerden Arrestatie Dichter Meer armslag (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De Tweede Kamer wordt ontbonden. Het kabinet-Den Uyl zal in zijn geheel demissionair blijven tot aan de verkiezingen van 25 mei. De koningin zal niet eerder een beslissing nemen over de ontslagaanvrage van de zes CDA-ministers. Hetzelfde geldt voor het ter beschikking stellen van hun portefeuilles door de tien progres sieve ministers. Dit blijkt uit een communiqué dat het kabinet van de koningin gisteravond heeft verstrekt. De koningin heeft gistermid dag in paleis Huis ten Bosch in Den Haag de ontstane situatie besproken met de demissionaire minister-president Den Uyl. .1 5 re ss es (Van re- 9 het xx/eerj WEERRAPPORTEN ■c'2 o. J Eén van de hoofdonder- onbew onbew onbew. onbew onbew. sneeuwbui l.bew onbew. l.bew. onbew. geh.bew zw.bew. zw.bew. zw.bew onbew. onbew. Lbew. zw.bew zw.bew sneeuw onbew onbew sneeuwbui onbew onbew. l.bew. l.bew zw.bew sneeuw h.bew. onbew. onbew. h.bew. geh.bew. onbew. sneeuw sneeuw z.bew mist h.bew. regen 0 3 7 4 0 8 Het zijn de 32-jarige F. J. de Bruijn uit Zoetermeer en de 26-jarige E. J. Peter- kamp uit Neede. Volgens de politie slipte De Bruijn met zijn auto. Via de middenberm kwam hij op het andere weggedeelte in botsing met de auto van de heer Peterkamp. kend verschijnsel voor de exploitant”, aldus staatssecretaris Meijer van CRM, minister Gruijters van Volkshuisvesting, staatssecretaris Hazekamp van Econo mische Zaken en minister mevrouw Vor- hen ook niet te snel. Dat kan niet omdat vernieuwingen alleen in een groeiproces tot stand komen. Wel worden de ver nieuwingen snel achter elkaar aan de orde gesteld. Overgaan: wanneer de koningin het aan geboden ontslag weigert, en de andere bewindslieden vraagt aan te blijven, heten de bewindslieden te zijn overgegaan naar een nieuw kabinet. Een kabinetscrisis kan zo eindigen zonder nieuwe formatie (vor ming) en het kabinet „herleeft” dan. Rompkabinet: rest van het kabinet na een crisis, dat aanblijft. Demissionair: na de aankondiging van de terbeschikkingstelling en het aanbieden van het ontslag zijn alle bewindslieden demissionair. Dat wil zeggen, dat zo’n ka binet geen kwesties van belang meer kan afhandelen in de Kamer. n nno nno nw n z n w.st. no nno wnw w.st. zzo n nno nno no no n w n no zzo nnw nno n wnw ono n no nw nno zo o n nw ono wnw zw n zzo Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zuid-LËnburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locamo Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zurich Casablanca Istanboel Las Palmas Tunis 6-2 5-2 5-4 4- 5 5- 2 4- 2 5- 4 5-6 5 0 4-3 4- 1 1711 15 6 3-2 10 1 5- 1 6- 1 12 1 -2-9 13-1 2-3 16 8 13 1 6-1 5- 3 14 2 2110 21 8 12-2 18 7 2-7 6- 0 1611 -14 2-7 18 1 9-1 1813 -4 2216 2211 A lil h: sl T rr V ir P a b IV E n a rr Cl li Nr vil lei ov Tv rei vo gu rir in ge po hu se re, D< Gi of mi sa te; ee ze ch Sï „b m di ee „S se op ro D. b« m ne ee 19 V( re in O rr w ai rr li; h< H st VI d; b; k< h« hi rr UTRECHT. De kabinetscrisis heeft de courante Nederlandse taal tijdelijk met een aantal woorden en uitdrukkingen ver rijkt. Hieronder volgen een aantal van de voornaamste: Amnesty International, de internationa le organisatie die zich het lot aantrekt van de politieke gevangenen op de wereld, heeft gisteren de subcommissie van het Amerikaanse congres die zich bezighoudt met de wapenverkopen aan het buiten land, bewijsmateriaal voorgelegd over de schending van de mensenrechten in Ethio pië, waar naar schatting 8.000 mannen, vrouwen en kinderen als politieke gevan genen worden vastgehouden. De bewindslieden ontkennen een tegen stelling tussen vernieuwing en ontwikke ling. Om praktische redenen wordt onder scheid gemaakt, maar het beleid blijft ge richt op samenhang van alle activiteiten om het onderwijs te verbeteren. De ver nieuwing van het onderwijs gaat volgens De minister en de staatssecretarissen hebben met het signaleren van problemen en knelpunten in de contourennota geen kritiek bedoeld op het persoonlijk functio neren van de onderwijsgevenden. Dat de nota geen wetenschappelijke verhande ling is beamen ze, wat niet betekent, dat ze wetenschappelijk onvoldoende onder- bouwd zou zijn. De vervolgnota is afgeslo ten met een litteratuuropgave met meer dan 250 bronnen. Het zou goed zijn als regelmatig, zp eens in de vijf jaren, een plan ter discussie wordt gesteld voor de ontwikkeling van het hele onderwijs, aldus de bewindslieden. De persoonlijke ontplooiing, de maat schappelijke voorbereiding en de beroeps opleiding zijn de drie hoofddoelstellingen van het onderwijs. De dimensie van de levensbeschouwelijke vorming of de ont wikkeling van de zingeving van het leven zien de bewindslieden niet als een afzon derlijke doelstelling. Deze loopt door alle andere doelstellingen heen en geeft daar kleur aan. Dat is ook de grondslag van de aard van ons onderwijsbestel, waarin bij zonder en openbaar onderwijs juist hier om elk hun eigen plaats en functie hebben, aldus de vervolgnota. Ontslag: zijn er na een crisis bewinds lieden die er definitief mee willen kappen, dan dienen zij bij de koningin hun ontslag in. Ook het ter beschikking stellen van portefeuilles en functies kan uitdraaien op een ontslag voor de betrokken bewinds lieden, namelijk wanneer blijkt dat voor hen in de nieuwe politieke situatie geen plaats meer is. Kamerontbinding: als een kabinet botst met een kamermeerderheid (zie Kabinets crisis) kan het kabinet de Kamer ontbin den en nieuwe verkiezingen uitschrijven, theoretisch om het Omstreden plan aan die nieuwe Kamer opnieuw voor te leggen. Het kabinet wil nu de Kamer ontbinden, om zo snel mogelijk na de verkiezingen de nieuwgekozen Kamer mee te kunnen laten praten over de kabinetsformatie. Normaal duurt dat anders tot het eind van de zit tingsperiode, de derde dinsdag van sep tember. In Persepolis, in het zuiden van Iran, zal van 10 tot 14 april een conferentie worden gehouden door vijfhonderd kerngeleerden uit 40 landen. Dit is gisteren meegedeeld door de Iraanse organisatie voor atoom energie. Gesproken zal worden over het delen van kerntechnologie. Aan de confe rentie wordt deelgenomen door het in We nen gevestigde Internationale Bureau voor Atoomenergie en Kerninstellingen in de Verenigde Staten, Europa en Japan. Weer in binnen- en buitenland In de structuur, die in de contourennota wordt voorgesteld, is er een leerplicht van 4 tot 18 jaar. Over enige jaren kan bekend zijn of invoering van leerplicht voor vierja rigen gewenst en nodig is. Definitieve be slissingen over een volledige leerplicht voor de 16- en 17-jarigen kunnen pas in de jaren tachtig worden genomen, als bekend is wat de cursusduur van de middenschool zal zijn en als er ervaren is hoe de gedeelte lijke leerplicht en het part-time onderwijs uitwerken. Niet uitgesloten is de mogelijk heid dat jongeren na de middenschool geen volledig dagonderwijs meer volgen om later nog van een leerrecht gebruik te maken. Minister Van Kemenade en de staatssecre tarissen Klein en De Jong van Onderwijs en Wetenschappen stellen dit in de van daag naar de Tweede Kamer gestuurde vervolgnota „Contouren van een toekom stig onderwijsbestel 2”. Ze wensen er op nieuw graag commentaar op voor volgend jaar. In de vervolgnota wordt slechts inge gaan op hoofdzaken nadat het departe ment 338 schriftelijke commentaren had ontvangen en bekeken. De adviezen en commentaren hebben geleid tot bijstelling, uitwerking en verduidelijking van de be leidsvisie, die uit de contourennota sprak. Uit de adviezen die vorige week aan de koningin zijn uitgebracht blijkt’ volgens het communiqué onder meer dat ontbin ding van de Tweede Kamer door die Ka mer in overgrote meerderheid wordt ge wenst. De koningin heeft daarom het de missionaire kabinet verzocht tot Kamer ontbinding over te gaan. Hiermee wordt voorkomen dat de huidige Tweede Kamer betrokken zou worden bij de vorming van een nieuw kabinet. Zou de Kamer niet ontbonden worden, dan blijft de huidige Kamer tot de derde dinsdag in september in functie. De koningin heeft de ministers en staatssecretarissen verzocht „al datge ne te blijven verrichten dat zij in het be lang van het koninkrijk noodzakelijk ach ten”. De bewindslieden hebben zich hier toe bereid verklaard. Dat zijn enkele van de be vindingen die de Stuur groep Maatschappelijke Invloeden in de Krijgs macht, kortweg de STU MIK genoemd, heeft gefor muleerd in een zeer dik rapport „Krijgsmacht in verandering”, dat gisteren is gepresenteerd en aange boden aan minister Ste- merdink van Defensie. In een huis aan de Ruilstraat in Rotter dam is een 23-jarige man aangehouden, die volgens de Rotterdamse politie betrok ken is geweest bij de overval op 19 maart door een groep Zuidmolukkers op een Amsterdams ontmoetingscentrum voor Surinamers. De man, die in Vaassen woont, is overgegeven aan de Amsterdam se recherche. Aanvankelijk had de politie in het huis vijf mensen gearresteerd, maar na verhoor konden vier van hen naar huis gaan. De politie vond in het huis vijftien vuurwapenpatronen. De Russische dichter Victor Ourin heeft zich tot de in Moskou verblijvende Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken, Cyrus Vance, en partijleider Leonid Breznjev gericht om te protesteren tegen de inbeslagneming van een poëziebundel die o.a. voor hem bestemd was. Ourin zei in open brieven die aan Vance en Breznjev gericht waren en die aan westelijke corres pondenten in Moskou werden overhan digd, dat er van de bundel vier exemplaren waren uitgegeven „om niet het door de wet voorgeschreven aantal te overschrijden”. De exemplaren waren behalve voor Vance en Breznjev bestemd voor de Amerikaan se president, Jimmy Carter, en de Russi sche geleerde Andrei Sacharov. Aan laatstgenoemde waren enkele gedichten opgedragen. De demissionaire minister-president Den Uyl zal de Tweede Kamer morgenmiddag een toelichting geven op de beslissing van koningin Juliana. Het zal dan de eerste keer zijn dat de Kamer weer bijeenkomt sinds het ontstaan van de crisis, vorige week dinsdag. NOOTDORP (ANP) Een frontale bot sing op de rijksweg Den Haag-Utrecht ter hoogte van Nootdorp heeft gisteren aan twee mensen het leven gekost. De stuurgroep vindt dat die integratie in de maat schappij onder meer moet gebeuren door een grotere werpen van het STUMIK- rapport betreft het perso neelsbeleid van het minis terie van Defensie. De stuurgroep komt tot de conclusie dat veel te veel onderscheid is en wordt gemaakt tussen burgerlijk en militair defensieperso neel. Er dient dan ook een personeelsbeleid te ko men. Daartoe zou een cen traal adviesorgaan inge steld moeten worden dat zich bezighoudt met het zoeken naar maatregelen om de interne verhoudin gen binnen de krijgsmacht te verbeteren. Onder een goed perso neelsbeleid verstaat de STUMIK ook het geven van meer armslag aan het personeel. „In het alge meen moet men vaststel len dat in de krijgsmacht de organisatie de leden te zeer klein houdt. Het is no dig dat die leden meer aan dacht, armslag en psychi sche zekerheid krijgen dan thans het geval is”, zo con cludeert de stuurgroep. De verordenende bevoegdheden komen in handen van de gemeentebesturen. Zij geven de vergunningen met voorschrif ten uit of verlenen vrijstellingen. „Onder de huidige omstandigheden is het stelsel van vergunning of vrijstelling een be- Kabinetscrisis: een kabinet regeert maxi maal vier jaar. Breekt het eerder de nek, dan is er een crisis. Een crisis kan ontstaan doordat de kamermeerderheid een beslis sing neemt waarvan het kabinet bij voor baat heeft gezegd dat die onaanvaardbaar voor het kabinet Is. Een crisis kan ook ontstaan door niet te overbruggen onenig heid in het kabinet, zoals bij de huidige crisis. Ter beschikking stellen van portefeuilles en functies: als er bij een crisis bewinds lieden zijn die niet de intentie hebben definitief op te stappen, stellen zij hun portefeuilles en functies ter beschikking. Zij maken daarmee voor de Kroon (kabi net plus staatshoofd) de weg vrij voor een nadere beschouwing van de ontstane situ atie. In de vervolgnota wordt niet voor een drle- of vierjarige cursusduur voor de midden school gekozen. Nieuw is dat de stu dieduur per leerling kan veranderen: som mige leerlingen kunnen de kans krijgen op een vierjarige middenschool al na drie jaar naar de bovenschool te gaan. Wordt de cursusduur drie jaar, dan kan het mo gelijk zijn, dat individuele leerlingen eerst na vier jaren de beste aansluiting kiezen. Het parlement moet hier te zijner tijd over beslissen. onze Haagse dactie) DEN HAAG. De krijgsmacht dient meer in de maatschappij te wor den geïntegreerd. Dat be tekent dat zoveel mogelijk de traditionele scheidslij nen tussen het „militaire” en het „civiele” moeten worden weggenomen. Ook in het personeelsbeleid van defensie moet dat tot uitdrukking komen door militair en burgerperso neel zoveel mogelijk ge lijk te behandelen. AI met al wordt volgens Terlouw de positie van het parlement verzwakt. „Het gaat om een interne crisis. Het kabinet wilde con frontatie met de Kamer niet aangaan, de oppositie werd daardoor uitgeschakeld. En dan ook nog eens het ontbinden van de Kamer. Als parlementslid kan ik me daar niet tegen verweren, omdat het kabinet al demissionair is”, aldus Terlouw. rink van Vokksgezondheid in hun toe lichting bij het wetsontwerp. De nieuwe wet beoogt ook, zonder de belangen van natuur en landschap, de hygiëne en de ruimtelijke ordening te verontachtzamen, de vrijheid voor ieder om te kamperen op de wijze die hem het best ligt, zo groot mogelijk te maken. KVP-fractieleider Andriessen vindt het jammer dat door deze beslissing van de koningin belangrijke wetsontwerpen, on der meer de wijziging van de wet op de ondernemingsraden en de wet op de inves- teringsrekening (WIR) niet meer door de Kamer behandeld kunnen worden. „Het zou aardig geweest zijn als de Kamer de WIR (We investeringsrekening) nog had kunnen behandelen. Die is van groot be lang voor het bedrijfsleven, maar het is toch de vraag of dat gelukt was, want we hebben nog maar negen vergaderdagen", aldus Andriessen. De KVP-leider had liever gezien dat het ontslag van de zes CDA-ministers was geweigerd. Dan had een tweede kabinet-Den Uyl met een be perkte opdracht nog enkele belangrijke wetsontwerpen in de Kamer kunnen ver dedigen. Kamerontbinding door een de missionair kabinet is volgens Andriessen „minder geëigend” dan door een niet-de- missionair kabinet. „Het is voor het eerst DEN HAAG (ANP). Het kamperen moet voor de kampeerder zo eenvoudig mogelijk worden gemaakt. Hij mag niet aan formaliteiten van de zijde van de overheid worden onderworpen. Dit is een van de leidende gedachten van het ontwerp van de Kampeerwet, dat giste ren bij de Tweede Kamer is ingediend. Uit het ontwerp blijkt, dat kampeerders niet de beschikking behoeven te hebben over een vergunning of een ander docu ment. De exploitant van het kampeerter rein wordt, onder de werking van de nieuwe wet, geconfronteerd met vergun ning of vrijstelling. D'66-fractieleider Terlouw vindt het on juist dat een demissionair kabinet de Ka mer ontbindt. „Het is een politieke daad die een staatsrechtelijk gevaarlijk prece dent schept”, aldus Terlouw. De D”6-lei- der adviseerde de koningin vorige week tot de vorming van een tweede kabinet- Den Uyl-Van Agt mét een beperkte op dracht tot aan de verkiezingen. Tot die opdracht moest volgens Terlouw ook Ka merontbinding behoren. Van groot belang blijft de vraag volgens de nota, wanneer onder welke omstandig heden en voor welke aspecten van de so ciale werkelijkheid onderwijs beïnvloed wordt door of van inloed is op de maat schappij. Een beleid dat met die vraag geen rekening houdt, is irreëel. Daarom wordt ook gepleit voor ander onderwijs met andere doelen. Daarom wordt in de nota ook de weg van discussie en experi ment en niet die van de tekentafel en het wettelijk voorschrift voor de onderwijs- verandering bepleit, aldus de bewinds lieden. Het is de bedoeling, dat onder het ver gunningenstelsel ook vallen de reguliere kampeerterreinen met huisjes. Vrijstel lingen worden verleend voor het kampe ren bij de boer, als er niet meer dan vijf kampeerplaatsen zijn. TIEL (ANP) Omwonenden van het chemische bedrijf Verdugt in Tiel, waaruit vorig jaar juli een giftige natriumarse- nietwolk ontsnapte, vinden dat het ge meentebestuur van die plaats de psychi sche druk op hen vergroot als besloten zou worden een nieuwe hinderwetvergunning aan het bedrijf te verlenen. Dit was één van de protesten die gisteren op een ge meentelijke hoorzitting in Tiel naar voren werd gebracht door de milieugroep Tiel, het actiecentrum van de PPR en een groot aantal omwonenden van het omstreden bedrijf. Het chemische bedrijf moest vorig jaar, na een gifuitstoot, de zogenoemde herbiciden afdeling, waar het gif uit afkomstig was, op last van het gemeentebestuur sluiten. Inmiddels is door het bedrijf, om een her haling van de gifuitstoot te voorkomen, 100.000 geïnvesteerd in een nieuwe af zuiginstallatie in de bewuste afdeling. Ver dugt heeft nu hét gemeentebestuur ver zocht vergunning te verlenen om de pro- duktie in deze afdeling te hervatten. Een woordvoerder van de PPR vond, dat gevoelsmatige overwegingen van omwo nenden een te kleine rol spelen bij de besluitvorming van de gemeente. Omwo nenden beschuldigden het gemeentebe stuur er van, een passief beleid te voeren ten aanzien van Verdugt. Het hoofd van de technische dienst van Verdugt, de heer G. Madunic, vroeg om begrip. „In de laatste jaren zijn steeds strengere milieu-eisen in versneld tempo op ons afgekomen. Het valt niet mee om bij te blijven”, zo zei hij. PvdA-fractieleider Van Thijn kan instem men met het nu genomen besluit. „In de gegeven omstandigheden zat er weinig an ders op", zei hij. Staatsrechtelijk is het volgens Van Thijn niet bezwaarlijk dat een demissionair kabinet de Kamer ontbindt. „De ontbinding is een puur technische zaak. Hij is nodig om de merkwaardige situatie na de verkiezingen te voorkomen”, aldus Van Thijn, die er de nadruk op legde dat de Kamerontbinding niet controversi eel is. in onze parlementaire geschiedenis dat dat gebenut”. aldus Andriessen CHU-fractievoorzitter Kruisinga, die de ze week optreedt als fractievoorzitter van het CDA, noemde de beslissing van de koningin in een eerste reactie zeer begrij pelijk en aanvaardbaar. „Er bestond in de Tweede Kamer een duidelijke meerder heid voor deze mogelijkheid. De koningin volgt als regel het meerderheidsadvies”, aldus Kruisinga. Onder de werking van de nieuwe wet zullen de gemeenten in eerste instantie bepalen, of en zo ja, in welk gebied zij kampeerplaatsen toelaten. De bewinds lieden noemden het in hun toelichting gewenst dat er een zo groot mogelijke verscheidenheid van kampeervormen bestaat. Dit betekent, dat er gekampeerd moet kunnen worden op de reguliere kampeerterreinen, op boerenerven en op een wijze, welke toeristisch kamperen wordt genoemd. Volgens het STUMIK-rap- port moet de krijgsmacht, gezien de democratische orde die zij dient, „zoveel mogelijk tegemoet te ko men aan de eisen die een democratische maat schappij stelt aan haar de- fensieapparaat: behoed zaam omgaan met rechten op privacy, persoonlijk respect, vrijheid van me ningsuiting en maatschap pelijk bewegen”. De stuur groep noemt het onaan vaardbaar als de krijgs macht zich daar zover van zou verwijderen dat ver vreemding van de maat schappij optreedt. De STUMIK formuleert daartoe drie basisvoor waarden: het stimuleren van initiatief, een vergaan de delegatie van taken, een verbetering van de over legsituaties. Initiatief en het tonen van creativiteit dienen te worden beloond. „Wie zijn nek uitsteekt moet zich van hogerhand gesteund weten”. Dat houdt volgens luitenant- generaal b.d. Thijssen, voorzitter van de stuur groep, onder meer in het belonen van uitzonderlijke persoonlijke prestaties en het verlenen van toelagen voor vervelende functies. Ook moet een aantoonba re meer-prestatie beloond worden met betere voor uitzichten voor de toe komst. Volgens de STUMIK dient de krijgsmacht ook meer te worden ingeschakeld bij civiele activiteiten, zoals hulp bij transporten, bij branden of natuurrampen of zoekacties ter land en ter zee. Het cirterium „al gemeen belang” zal daar bij ruimer moeten worden geïnterpreteerd. Vooruitzichten voor donderdag: Eerst opklaringen en plaatselijk nachtvorst. Later minder koud en mogelijk regen. Aantal uren zon: 0 tot 6; minimum temperatuur: omstreeks 3 graden; maximum temperatuur: omstreeks 10 graden; kans op een droge periode van tenminste 12 uur: 90 percent; kans op een geheel droog etmaal: 60 percent WOENSDAG 30 MAART Zon- en maanstanden Zon op 6.20 uur onder 19.10 uur Maan op 13.36 uur onder 3.43 uur Waterstanden IJmulden Hoogwater 11.58 uur en uur Laagwater 6.55 uur en 19.54 uur openheid. Dat kan beteke nen het scheiden van woon- en werkfuncties in de legerplaatsen, het weg nemen waar mogelijk van de scheidingen tussen mili tair en civiel onderwjs en het modelleren van ar beidsvoorwaarden en ar beidsomstandigheden aan vergelijkbare functies in de civiele maatschappij. BREDA (ANP). De rechtbank in Bre da heeft gisteren een 31-jarige man uit s-Gravenmoer wegens moord meermalen gepleegd veroordeeld tot zeven jaar gevan genisstraf. De officier van Justitie mr. J. Huijgen had vijf jaar met aftrek en terbe- schikking stelling van de regering geëist op 24 maart toen de zaak met gesloten deuren werd behandeld. Op 27 september 1976 had de man zijn 27-jarige vrouw en zijn vierjarig dochtertje gedood. Hij wordt sterk verminderd toerekeningsvatbaar geacht. Omdat noch de officier van Justitie noch de in deze zaak gehoorde psychiaters dui delijk konden aantonen dat ter beschik king stellen van de regering noodzakelijk is, legde de rechtbank die maatregel niet op. Tweede Kamer wordt ontbonden Premier Den Uyl op de trappen van Paleis Huis ten Bosch voordat hi maal advies uitging brengen aan Koningin Juliana. hes Q<

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 2