langs Parallelweg Paasfeest voor Bomen eugdin Wijk aan Duin Politienieuws Buurt zal keuze eerst waar moeten maken BUURTHUIS Huider voor SieMatic keukens Derde delen kentekens gestolen 1 I VEILINGEN Speeltuin Munnikenweide voorlopig op de glijbaan F 'i El hl VW-VOORZITTER TER HORST: GROTE VERWACHTINGEN Zaterdag opening nieuw tennispark Twaalf korpsen bij brandweerwedstrijd Kienavond „Assumburg” BE VER WIJK *1 LI DINSDAG 2 9 MAART 19 77 BEVER WIJK-HEEMSKERK (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE van zo Dagrecreatie Zomerevenementen f,1 Alternatieven Wv- g i'-.O g Wijk aan Zee staat aan de vooravond een prima zomerseizoen. Dat kan gewoon niet missen, zo meldt WV-voorzitter H. E. M. ter Horst. 1OSF Wijk aan Zee Maar voor start toeristenseizoen VW-voorzitter H. E. M. ter Horst. (IR. i ADVERTENTIE zee (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) 2 In het VW-kantoortje aan het Julia- naplein in Wijk aan Zee is alles in ge reedheid gebracht om de (paas)toeristen- stroom in goede banen te leiden. Achter HEEMSKERK. Zaterdag‘11 juni zal op een terrein in Heemskerk de jaarlijk se provinciale brandweer wedstrijd wor den gehouden. Aan de wedstrijd nemen twaalf korpsen deel. Op welk terrein de korpsen tegen elkaar uitkomen en wal het brandbestrijdingsproject is zal pas de dag voor de wedstrijd bekend worden gemaakt. (Van een onzer verslaggevers! KENNEMERLAAN1 BIJ DE BRUG IJMUIDEN TEL.02550-22756t de balie de 20-jarige Annette Beyen, die samen met Wil Wernke-Schellevis de toeristen namens de VVV wegwijs in de IJmond maakt. Wethouder Bodewes en de raadsleden in de commissie jeugdzaken wilden graag de uitslag van de enquête honore ren, maar plaatsen daar toch wel wat kanttekeningen bij. Men aarzelde zeer om B. en W. te adviseren, nu maar een halve ton in die speeltuin te investeren zonder garanties. Daarbij speelde na tuurlijk mee de ervaring dat zo’n fraaie speeltuin in de kortste keren wordt vernield als deze niet afsluitbaar is en er geen toezicht op kan worden gehou den. Mevrouw De Hen (PvdA) merkte op, dat de enquête via de scholen is gehou den en dat er derhalve ook veel ouders zijn geënqueteerd in veel verder weg gelegen straten. Het zou geen echte buurtenquête zijn geweest, omdat ook alleen de ouders van de schoolgaande kinderen zijn benaderd, dus binnen een beperkte leeftijdsgroep. Garanties voor toezicht op alle ope ningsuren kon men niet geven en met betrekking tot het aantal vrijwilligers kon men ook geen strikte toezeggingen doen. De speeltuinvereniging verkeert namelijk in de positie, dat door het verval van de oude speeltuin het leden tal uiteraard is teruggelopen en daarmee ook de activiteit. Een nieuwe impuls zou er uit moeten gaan van de nieuwe speeltuin. VELSEN-NOORD Tot twee keer toe is bij de politie in Velsen-Noord melding gemaakt van diefstal uit een auto van het derde deel van het ken teken bewijs. Op twee plaatsen is nu uit niet afge sloten auto’s deze diefstal gepleegd. DE PLANTSOENENDIENST van de gemeente Beverwijk heeft maandag de laatste hand gelegd aan de beplanting in de berm van de Parallelweg op het industrieter rein. Tientallen jonge boompjes sieren nu de omgeploegde strook grond tussen de enorme gebouw en de druk bereden Parallelweg. Direct na de opening om 10 uur zal er op een van de acht banen een demon- stratiepartij worden gespeeld door vier bekende tennisspelers uit de regio Ken- nemerland. Hierna wordt in het ijdelijke clubhuis van de tennisvereniging het glas geheven op een hopenlijk voorspoe dige toekomst. BEVERWIJK. Nu de oogst van de koude grond spinazie eigenlijk goed zou beginnen, zit het de tuinders niet erg mee, want twee strenge nachtvorsten hebben het al onmogelijk gemaakt «’morgens met het oogsten te beginnen. De buurt kreeg inspraak via een enquête en overduidelijk kwam daaruit de wens naar voren van een moderne open speeltuin, toegankelijk voor leden en niet-leden van de speeltuinvereniging, in een afgeschermde, dus veilige omge ving, van ’s morgens negen uur tot ’s avonds zes uur open en in de zomer ook ’s avonds nog open. Nu al zijn er bij de informatiekan- toortjes in Beverwijk en Wijk aan Zee meer voorlopige aanvragen voor hotel- en pensionbedden binnengekomen dan in het afgelopen jaar. Wat de Paasdrukte betreft heeft de badplaats ook geen klagen1 het animo voor een verblijf aan de kust is zo groot dat men reeds enkele bussen vol toeristen naar elders heeft moeten doorverwijzen. Al deze voorteke nen tezamen zorgen er voor, dat VW- voorzitter Ter Horst het nieuwe zomer seizoen verwachtingsvol tegemoet ziet. Maandag was de aanvoer dan ook heel bescheiden en de prijzen liepen op tot 142 cent per kilo. Nu heeft men Maandag overdag wel het een en ander geoogst want vanmor gen lag weer alles „plat” van de nacht vorst en kon men het wel weer verge ten, de plastic kisten te vullen met zes Icilo spinazie. De noteringen waren: Anjers 28-48, Tros Anjers 145-175, Anemoon 80-125, Blauwe druif 30-50, Freesia 10-50, Hya- cinthen per bos 150-200, Iris 10-28, Nar cissen 10-17, Koude grond 35-55, Roos 35-70, Babyroos 15-34, Tulpen 10-29. BEVERWIJK. Hoewel er zo'n vijf tigduizend gulden beschikbaar is voor een nieuwe speeltuin aan de Munniken- weide lijken de plannen toch nog niet zo vlot van de glijbaan te rollen. Zo’n keuze is gemakkelijk als er geen consequenties aan worden verbonden voor de ouders. Maar dat deed nu maandagavond de commissie jeugdzaken in het Stadskantoor tijdens een openbare vergadering die onder meer werd bijge woond door vertegenwoordigers van de Beverwijkse Speeltuin Centrale. Mevrouw Ruurda (CDA) zag die prachtige speeltuin niet zo erg zitten. Zij had voorkeur voor een open terrein met enkele eenvoudige, sterke speelwerktui- gen, wat banken in het groen, een trap veldje, enzovoort en zij merkte daarbij op, dat in de enquête alleen is gevraagd een keuze te maken uit verschillende speeltuinen, maar dat daarbij niet de keuze van een open speelterrein zoals haar voor ogen staat is genoemd. Mevrouw De Hen merkte op, dat één van de ouders wel zelf een alternatief had ingevuld in de vorm van een ver hard speelveld dat kan worden gebruikt voor balspelen, rolschaatsen, verdiept als poedelbadje in de zomer, ’s winters als ijsbaan, ongeveer zoals er een ligt aan de Beneluxlaan. Daar zou het grote aantal reserverin gen al op kunnen wijzen: zowel het „vaste” beddenbesatnd van het VW (cir ca driehonderd vijf tig bedden bij de ei gen leden) als de hotel- en pensionac commodatie (circa driehonderdvijftig bed den) is nagenoeg volgeboekt. Voor rei zigers op de bonnefooi bestaat dan ook nog maar weinig kans op een paasver- blijf aan de kust: VERMOEDELIJK ZULLEN ZIJ UITEINDELIJK WEL WEER NAAR Friesland of zelfs Lim burg moeten uit wij ken. HEEMSKERK. In De Vrij burcht wordt vrijdagavond 1 april het kienspel beoefend. De Friese vereniging „Us Memmetael” zorgt voor fraaie prijzen. De kienavond, die om 20 uur begint, wordt muzikaal opgeluisterd door het duo Cor van Lieshout. zou een wil de speeltuin langdurig open kunnen stellen. Voor zo’n parttime kracht staat op de begroting maar 9.000,- en daar zijn natuurlijk niet zoveel werkuren mee gedekt. Dat gebouwtje (toilet enzo voort) staat overigens ook niet op de begroting. Daar tilden de vertegenwoor digers van de Speeltuincentrale niet zo erg aan, want als de gemeente f 50.000,- voor de speeltuin over heeft, dan zou er mogelijk uit een CRM-potje maximaal 5.000,- bovenop kunnen worden gezet en mogelijk nog wat geld uit enkele speeltuinfondsen, maar dat moet dan eerst nog worden aangevraagd. Is de gebruikelijke Paas-heksenketel achter de rug en zijn ook de top- weekeinden in bloembollenmaand mei tot een redelijk einde gebracht, dan maakt Wijk aan Zee Zich op voor de zomer. De VW-evenementencommissie onder voorzitterschap van de heer F. Heine heeft voor die maanden weer een flink aantal verrassingen in petto. Het activiteitenprogramma luidt als volgt: Donderdag 7 mei: landelijke fietsdag; donderdag 30 juni kienavond in café De Zon; zaterdag 2 juli ballonoptocht met Arion; donderdag 7 juli wedloop om de Dorpswelde; vrijdag 15 juli demonstratie aeroclub Heemskerk of Venlo; maandag 18 juli zanddraagwedstrijden; vrijdag 22 juli fietsen met hindernissen; donderdag 28 juli kienavond in De Zon; vrijdag 29 juli oefening Reddingsbrigade; woensdag 3 augustus gecostumeerde optocht met Arion; maandag 8 augustus zeepkisten race; woensdag 10 augustus kienavond in De Zon; zaterdag 13 augustus ballon optocht met Arion en zaterdag 20 augus tus lampionoptocht met Arion. In de serie uitgaansavonden van BUURTHUIS WIJK AAN DUIN is het donderdagavond 31 maart de beurt aan het klaverjassen. De gezelligheid staat voorop en het zogenaamde scherpe kla verjassen wordt niet op prijs gesteld, zo iaat het organiserende comité weten. De toegangsprijs bedraagt twee gulden. Men begint om 20 uur. In hetzelfde buurthuis begint op woensdag 30 maart een cursus bloem schikken. De serie van zes lessen op woensdagavond van half acht tot half tien kost u dertig gulden. vreet gepraat en commissie tot de HEEMSKERK. Zaterdagmorgen april opent de wethouder van sportzaken mevrouw J. H. Vervelde. Wagenaar het nieuwe tennispark „Assumburg.” Uit de Ruhrstreek worden rond de paasdagen ook de nodige particuliere vakantiegangers verwacht. De scholen zijn daar namelijk drie weken lang gesloten en vermoed wordt, dat vele gezinnen de gelegenheid te baat zullen nemen om er voor een korte voorjaars vakantie tussenuit te knijpen. Die vertegenwoordigers zijn het wel eens met de keuze van de buurtbewo ners, maar zij stellen, dat als men zo’n duur ingerichte speeltuin met fraaie speelwerktuigen wil creëren, er. dan toe zicht moet zijn. Daarvoor moet men die speeltuin af kunnen sluiten (om vanda lisme tegen te gaan) en dan moet er ook een „onderkomen”, gebouwd worden voor de toezichthouders(sters). Men denkt dan aan een parttime kracht die gezien het grote aantal werkuren moeten worden geassisteerd door klein legertje vrijwilligers(sters), men De speeltuin aan de Munnikenweide is in verval geraakt. Er is f 50.000,be schikbaar gesteld voor een nieuwe. De ouders deden een keuze, maar in de en quête werd niet gerept over de conse quenties van die keuze. verzocht evenwel tegelijkertijd de moge lijkheden te onderzoeken voor de aanleg van een verhard speelterrein, analoog aan dat bij de Beneluxlaan. De vertegenwoordigers van de speel tuinvereniging gaan op korte termijn aan het werk om in de buurt mensen enthousiast te maken voor hun speeltuin- idee, min of meer met de opdracht in de zak om dat enthousiasme aantoon baar te maken voor de commissie voor jeugdzaken. In afwachting daarvan zal er wat de aanleg en inrichting van de speeltuin betreft voorlopig dus nog niets gebeuren. Gestolen. Openbare werk n Bever wijk, aan de Dorpsduinen in Wijk aan Zee bezig met herbestratingswerkzaam heden, is een partij van 230 trottoirte- gels kwijt geraakt. De tegels vertegen woordigen een waarde van 140. Snelheidscontrole. Tijdens snel heidscontroles op de Vondellaan en Alk- maarseweg heeft de politie Beverwijk gisteravond dertig bekeuringen uitge deeld. Pratend over de telkenjare stijgende belangstelling voor Wijk aan Zee als familie-badplaats, vindt de heer Ter Horst het opvallend dat steeds meer Hollanders hun vakantie aan de kust komen doorbrengen. In vergelijking tot voorgaande jaren hebben daarentegen wat minder Duitsers geboekt. Overigens blijven de Oosterburen de meerderheid binnen de zich zo langzamerhand afte kenende toeristenstroom vormen. Met betrekking tot de dagrecreatie heeft Wijk aan Zee zijn eerste top-dagen al beleefd. De mooie zondagen van fe bruari en maart lokten duizenden strandwaarts. „Zonde”, aldus de VVV- voorzitter, „dat daar geen vaste accom modatie is, want zeker in het voor- en naseizoen valt er goud te verdienen, vooral nu de dagen door de invoering van de zomertijd „langer” worden”. BEVERWIJK. Het buurthuis Wijk aan Duin heeft voor de paasvakantie een serie activiteiten op stapel staan voor de leerlingen van de lagere scholen. In het programma zijn ook twee uitstapjes naar Dnievliet en het speelduin te Schoorl opgenomen, waarvoor men dient in te schrijven. Het aantal plaatsen is beperkt. Het volledige programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 2 april: om half tien film voorstelling. Maandag 4 april: fietstocht met op drachten. Er is deze keer een gemakke lijke route uitgezet, zodat iedereen in de leeftijd van 8-12 jaar ook de eindstreep kan halen. Onderweg zullen de kinderen een aantal leuke opdrachten tegen ko men, terwijl ze halverwege de route een lekkere pannekoek krijgen. We star ten om half een en inschrijven kan vanaf twaalf uur. Dinsdag 5 april: Van twee tot half vier kunnen kinderen van 4-12 jaar zich vermaken met schuimrubber. Woensdag 6 april. Het is heel vreemd, maar heel weinig mensen hebben nog gehoord van het grote ontspannings park Drievliet bij Rijswijk. Voor de deelne- mersprijs kunnen de kinderen zich de hele dag vermaken in de botsauto’s, monorail, lachgrot en nog veel meer. In totaal zijn er 250 attracties. Het is voor kinderen die in de 2de t.m. 6e klas van de baslssc.iooi zitten (8-12 jaar). Van te voren opgeven is noodzakelijk. Donderdag 7 april: Vertrek van 9.30 uur. Dit is een leuk uitstapje voor kin deren van de kleuterschool en de eerste klas van de basisschoo.We vertrekken om half tien met de bus en zijn om ongeveer twaalf uur terug. Donderdag 7 april: Van t -ee tot half vier is er voor kinderen van 4 tot 12 jaar gelegenheid om te kle'en, schilde ren, timmeren enz. Vrijdag 8 april: de vakantie week wordt afgesloten met een film om twee uur. Hier mogen kinderen van 4-12 jaar komen. Af gezien van de talrijke Amsterdam mers, Kennemers en Zaankanters die Wijk aan Zee met z’n unieke verkeers verbindingen als dag-verblijfplaats ont dekt hebben, verwacht de heer Ter Horst dit jaar ook de nodige dag-recre- 'anten uit het Ruhrgebied. De afstand (tweeëneenhalf uur rijden) schijnt nau welijks een hinderpaal te vormen: som migen vinden de aanblik van de dubbel en dwars opwegen tegen dë el lende van zo’n lange autorit. Na veel heen afwegen kwam de volgende conclusie. Men wil de via de enquête gedane keuze van de ouders wel honoreren, maar als er dan 50.000,- wordt geïnves teerd, moet er toezicht op de speeltuin kunnen worden gehouden. Daarvoor is nodig, dat de speeltuin kan worden af gesloten, dat er een „onderkomen” voor de toezichthouders (sters) komt, maar vooral dat de speeltuinvereniging een actie gaat voeren onder de buurtbewo ners waaruit kan blijken, dat een grote groep buurtbewoners bereid is het betaalde toezicht op vrij willige basis aan te vullen. Garanties dus voor de instandhouding van de in vestering via daadwerkelijke medewer king van de kustbewoners. Mevrouw De Hen, die kennelijk voorzag, dat die ga ranties moeilijk zijn te bieden, maar die zich wel achter dit advies schaarde, - en s-.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9