Geen koopavond op 5 mei PPR steunt manifest Harry Wullings gaat weg bij van kerngroep KGIJ jeugdcentrum Donkey Shot Concert van jeugdorkest in 1 Heemskerk Overstekende bejaarde geschept Agenda L Spanje-avond bij Nivon Lentefeest Stadscentrum afgelast Hommeles binnen Beverwijkse afdeling Btamlate raHon VVD-voorzitter De Vries overweegt op te stappen BUURTHUIS Lentereis naar Majorca O BERUFSVERBOTE VEROORDELEN PROJECTLEIDER WORDT PROVINCIAAL WERKADVISEUR Houtbewerken Kantoren gemeente vrijdag gesloten Jeugdbibliotheek weer naar Kerkweg Klaverjassen bij Meerestein in Donkey Shot F fa v - WOENSDAG 3 0 MAART 197 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK 10 (Van een onzer verslaggeefsters) Velsen-IJmuiden Ontstaan k** reissom: akkommodatie: Heemskerk inbegrepen: reistijden: Wijk aan Zee Velsen-Noord In en om Haarlem NMN Maandag 28 maart is het reisburo de gehele dag (van 9.oo 17.00 uur) geopend. Inlichtingen en reserveringen voor deze reis uitsluitend via 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 1 n 'e I Vertrekdata 17 en 24 april. HEEMSKERK De dagen van Harry Wullings bij „Donkey Shot” zijn geteld. Morgen reeds zet de projectleider van het jon gerencentrum aan de A. Verhe- rentstraat een streep onder zijn loopbaan in het Heemskerkse, om met ingang van 15 mei de nieuwe functie op zich te nemen van provinciaal werkadviseur voor sociaal-culturele activitei ten voor werkloze jongeren in Noord-Holland. Beverwijk Haarlems Dagblad O 4 Ged. Oude Gracht 82 Haarlem, tel. 31 31 50 het reisburo is elke werkdag geopend van 13.00 - 17.00 uur O (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) Vijf jaar „Berufsverbote” hebben het (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) Wil- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het bestuur van „Een 39111, voor de 19 en 21.15 u.: 21.30 u.: „The en ■j (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Op de dinsdagavon den van april zal er in het jongerencen trum Donkey Shot in het kader van de creative it gewerkt worden met hout. heb- meer tigd. Tot en met woensdag 30 maart zal de jeugdafdeling nog in de Bachschool zijn ondergebracht. De verhuizing vindt plaats op vrijdag 1 april. een de Dit jeugd-symphonie-orkest bestaat uit vijfenvijftig leden, afkomstig uit alle delen van Noord-Holland. van van Er zal op die avonden iemand aanwe zig zijn van het creativiteitscentrum „De Werkschuit” uit Amsterdam. Hout kan op vele manieren worden bewerkt. Je kan uit een blok hout een figuur maken met beitels, gutsen, schuren en vijlen maar figuurzagen is ook houtbewerken een kastje of een geluidsbox maken ook. Aan alle methoden van houtbewerken zal aandacht worden besteed. Lichtboei. Vrijdag 1 april kunnen de volwassenen van acht uur af weer kienen in het buurthuis „De Lichtboei" aan de Maasstraat in Heemskerk. Na de uitdaging van Donkey Shot, waarvan hij - sedert het vertrek van Anneke Brink - de projectieleider was, start Harry Wullings half mei weer met een nieuw initiatief, dat van provinciaal werkadviseur voor soci- aal-culturele activiteiten voor werk loze jongeren in Noord-Holland. De ze functie moet in de praktijk nog vorm gaan krijgen, maar als het aan Harry ligt, wordt het duidelijk geen zwevende job. Hij gaat werken van uit het bureau van de Haarlemse Raad voor Jeugd en Jongeren en is vast van plan, Heemskerk nog genoeg van zich te laten horen. Wie hem intussen bij Donkey Shot gaat opvol gen, is nog niet bekend. betrokken moet zijn. Merken ze dat je een beetje theater loopt te spelen, dan lig je er gelijk uit. Maar onder tussen word je wel een stukkie ou tussen word je wel een stukkie ouder. Of je tweeëntwintig bent en omgaat met bezoekers van een jaar of achttien, of achtentwintig: dat merk je best, het gat wordt steeds groter. En dan zijn er nog die onregelmatige werktijden, die het bestaan er niet eenvoudiger op maken. Nou, dat alles heeft mee gespeeld in m’n beslissing te kappen met Donkey Shot. Zonder mij redden ze 't tenslotte ook wel”. de winkeliersvereniging Stadscentrum deelt mee, dat het aangekondigde lentefeest op vrijdag en zaterdag 1 en 2 april niet door zal gaan in verband met het tra gisch overlijden van de heer P. Zijp en zijn gezing als gevolg van de vliegtuig ramp. De heer Zijp was' een van de promotors van de feestelijkheden. BEVERWIJK. Het college wil niet ingaan op het verzoek van de Bever wijkse Ondernemers Centrale om op donderdag 5 mei een koopavond in te stellen. Vijf mei is een nationale feest dag en het college vindt het minder gelukkig om het winkelpersoneel op die dag tot ’s avonds 21 uur te laten werken. BEVERWIJK. Het Nederlands In stituut voor Volksontwikkeling en Na- tuurvriendenwerk (Nivon) houdt op don derdag 7 april in gebouw „Wfjkerbaan” aan het Kennedyplein een Spanje-avond als laatste in de serie ,,’n Linkse blik vanger”. bouwen, Daarna zijn Beter liep het verkeersongeval dat een uurtje later op Rijksweg 9 plaats had af. Daar verloor een vrachtauto van een drankenhandel uit Bergen een aantal kratten met lege flessen, doordat het te dunne paktouw onverhoeds knapte. De politie Beverwijk assisteerde de verkeers dienst van de rijkspolitie bij het oprui men van de rommel. Er deden zich noch materiële noch persoonlijke ongevallen voor. Donderdag 7 april wordt er van twee tot vier uur aan handenarbeid in het kader van het paasfeest gedaan. Hier voor zijn de kinderen van zes tot twaalf jaar welkom. Tenslotte is er op vrijdag 8 april een spelenmiddag die om half twee begint voor de kinderen van achl tot twaalf jaar. aan onze COC-informatieavond waar bij zomaar spontaan een rollenspel werd opgezet”. „Om zover te komen, moet je je doelgroep voortdurend in de gaten houden. Integreren is een onmoge lijkheid: ga je ook voor scholieren en studenten programmeren dan neem je je doelgroep immers in feite al niet meer serieus en zet je die kans arme jongeren weer in de kou”. BEVERWIJK. Een 83-jarige inwo ner van Beverwijk is gistermorgen -vroeg met een hoofdwond, een hersenschud ding en een gebroken elleboog in het Rode Kruis Ziekenhuis beland. Op de kruising Baanstraat-Jan Alsweg werd de bejaarde toen hij plotseling de weg overstak door een personenauto aangere den. Harry Wullings kwam in mei 1971 met Donkey Shot in aanraking, toen hij na bij een bank gewerkt te ben en in dienst te zijn geweest de „sociale richting” op wilde en bij De Zandkraai terecht kwam. Daar zat op dat moment een grote jongeren groep die nogal wat overlast ver oorzaakte. De groep kreeg een oud schoolgebouw aan de A. Verherent- straat toegewezen, en Donkey Shot was geboren. Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4A volwassenen en Jeugd woensdag 19-21 uur. De Spanje-kenner R. de Jong uit Cas- tricum zal een inleiding houden over de situatie in Spanje, *nu er na de Franco- periode pogingen worden gedaan om het politieke klimaat te veranderen. Er wordt een film vertoond over de Spaanse bur geroorlog, in het bijzonder over de slag bij het dorpje Teruel. In aansluiting op deze Spanje-avond wordt op zaterdag 16 en zondag 17 april in het Natuurvriendenhuis „De Ban- jaert” in Wijk aan Zee een Spanje-week- end georganiseerd door het gewest Noord- Holland van het Nivon. Enkele programmapunten zijn de poli tieke en culturele geschiedenis van het land, de Spaanse burgeroorlog, folkloris tische en gastronomische aspecten en de vraag of Spanje wel zo’n eenheid is. Voor deelneming aan dit weekendpro- gramma kan men zich aanmelden bij mevrouw Visser, Kingford Smithstraat 48. Telefoon 35754 in Beverwijk. Het besluit van Harry Wullings om „Donkey Shot” op zo korte termijn nog wel te verlaten, komt voor inge wijden toch niet geheel onverwacht. Wullings heeft er nooit een geheim van gemaakt, binnen een redelijke termijn naar een minder veeleisende baan om te willen zien. Na zes jaren aan het jongerencentrum verbonden te zijn geweest achtte hij het mo ment voor die overstap aangebroken. Wel wil men een koopavond op vrij dag 6 mei toestaan, zodat de midden stand toch kan profiteren van de onge twijfeld verhevigde koopwoede van het publiek in verband met moederdag op 8 mei. Als alternatief wijst het college op een koopavond op 28 april. Een dergelijk verzoek is afkomstig van de Ahold- groep te Zaandam, eigenaresse van de AH-winkels. De winkels van de Ahold- groep gaan zaterdag 30 april om 1 uur dicht en om die reden verzoekt de groep donderdag 28 april een koopavond tot 21 uur toe te staan. Het college van Bever wijk kan het verzoek van de superkrui- denier billijken, maar geeft toch de voorkeur aan een koopavond op vrijdag 6 mei. Volgende week dinsdag gaat de middenstandscommissie zich over' het voorstel van B. en W. buigen. BEVERW’IJK. De dinsdagavond ge houden algemene ledenvergadering van de plaatselijke VVD-afdeling had wat „rommelig” verloop waardoor bescheiden agenda niet eens afgewerkt kon worden om toch op tijd mr. J. E. Goudsmit, fractievoorzitter van de VVD in de Provinciale Staten van Noord- Holland, in de gelegenheid te stellen zijn causerie te houden over de actuele on derwerpen. De Werf. Het buurthuis „De Werf” aan de Heemskerkse Jan Ligthartstraat heeft voor de paasvakantie een aantal activiteiten op het programma gezet. Op dinsdag 5 april wordt er van half twee tot half drie een rommelmarkt gehouden voor de kinderen van zes tot twaalf jaar. Verder is er die dag een tienerin- stuif van drie tot vijf uur, kinderen vanaf dertien jaar. BEVERWIJK. De raadsfractie en het bestuur van de PPR Beverwijk-Wijk aan Zee kunnen instemmen met hei door de Kritische Gemeente IJmond op gestelde manifest over de in West-Duits- land gehanteerde „berufsverbote”. Als „ondergeschoven kracht” (uiter aard beschikte hij niet over" de nodige papieren) was Harry Wullings van meet af aan bij het ontstaan van het jongerencentrum betrokken. In 1972 werd zijn dienstverband gesanc tioneerd. Hij studeerde toen voor het In de maand april organiseren wij, in samenwerking met Evenementsreizen in Heemstede, een- en tweeweekse lentereizen naar Majorca. Dit arrangement is speciaal samengesteld voor onze lezers. Voorzitter Th. de Vries wees er in zijn openingswoord op dat op politiek gebied een rumoerige Week achter de rug is. De kabinetscrisis werd evenwel ovei- schaduwd door de vliegtuigramp waarbij zo vele slachtoffers te betreuren zijn. Staande de vergadering werd een mo ment van stilte in acht genomen. En vanaf dat moment ging het fout in de vergadering. Er waren enige leden aanwezig die via een schrijven bij het bestuur aan een stiptheidsactie begonnen Woensdag 6 april worden er lachfilms vertoond. De voorstellingen beginnen om twee uur en om half vier voor de kinderen vanaf zes jaar. In verband met deze activiteiten gaan de normale speelmiddagen op dinsdag, woensdag en donderdag niet door. Ook de kleutergroep komt op de woensdag,- middag niet bijeen, terwijl tevens de naa.les op dinsdag en donderdag en de yoga op vrijdag komen te vervallen. 1 week f 435,- per persoon; 2 weken f 555,—. Voor kinderen van 2 tot en met 4 jaar geldt een korting van f 75,— mits bij ouders op de kamer of met twee op een kamer. Voor kinderen van 5 tot 10 jaar 10 percent korting. Voor baby's (tot en met één jaar) betaalt men f 15,-. 2-persoons kamer met bad, toilet en balkon. Op basis van volpension in Hotel Barracuda (3 sterren) in Magaluf. Het hotel ligt op 150 meter van het strand en 1 kilometer van het centrum van Magaluf. Het hotel heeft een zwembad met kinderbad, kinder speeltuin. Alle openbare ruimten zijn voorzien van airconditioning. Het bovengenoemde arrangement; busvervoer Haarlem Sportfondsenbad-Schiphol v.v. en van Palma naar het hotel v.v., reisleiding, verzekering en luchthavenbelasting. Vertrek Haarlem op 17 april om 6 uur 's morgens; op 24 april om 14 uur. MBO-diploma sociaal-cultureel werk om vervolgens de sociale academie te doorlopen. Deze studie heeft hij on langs afgerond met een lijvige scriptie over het onderwerp „Is een open jon gerencentrum als Donkey Shot middel of methode om weinig kansrijke jon geren te emanciperen?”, waarin hij zijn ideeën over dit) type jongerenwerk neerlegde. HEEMSKERK Het Noordhollands Jeugdorkest zal zaterdagavond 2 april onder leiding van dirigent Bram Hij- mans een concert geven in de Neder lands hervormde kerk aan het Kerk plein. Wullings: „Donkey Shot doet zo’n voortdurend beroep op je creativiteit en enthousiasme, dat je snel opge brand raakt. Niet veel stafkrachten van open jongerencentra houden ’t zes jaar uit. Het punt is namelijk dat, wil je voor je bezoekers acceptabel Harry Wullings: blijven, je zeer direct bij de boel „Donkey Shot vormt het bewijs dat zwakgeschoolde werkende jongeren best in staat zijn zelf een jongeren centrum te runnen"- ontstellende cijfer van 850.000 antece- denten-onderzoeken in het kader van een mogelijk „verbote” opgeleverd; in zeker 3500 gevallen kwam het tot een definitieve afwijzing, zo schrijft de PPR aan de K.G.IJ. In zulke gevallen past geen verdediging zoals het CDA Bever wijk die pleegt door over „niet onbegrij pelijk” te spreken, aldus de PPR. die voorts opmerkt, dat de ontmoeting in Neuwied een open gesprek dient te zijn, waarbij er geen veroordelingen op voor hand zullen worden uitgesproken. „Het zal juist hie- gaan om een ontmoeting van mensen; mensen die allen even verontrust zullen zijn over de ontwikke lingen in de Bondsrepubliek Duitsland. Zo’n instelling wordt juist van christe nen verwacht en daarom keuren wij het standpunt van het CDA ten zeerste af”. De raadsfractie van het CDA weigerde onlangs het manifest van de KGIJ te ondertekenen. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek, schilderijen en aquarellen Cl-Onrya z4 +i.i c theek. Kennemer Oudheidkamer, Huize Schey- beeck, Velserweg: geopend op donderdag van 19.30-21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, tel. 25120. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkstraat wo. vol wassenen 19-21 u, speel-o-theek 19-21 u. Do. volwassenen 14-17.30 u. Huize Scheybeeck, Velserweg: Do, werkwin kel voor gratis Juridisch advies van 18-20 u. Sportfondsenbad, Kuikensweg: do geopend van 9-12 en 13.30-6.30 u Alarmnummers: politie en brandweer 25555. milieuklachten 96000. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg: Wo, vol wassenen 19-21 u. Beneluxlaan: wo volwasse nen 14-17.30 en 18-21 u. Donderdag gesloten Zwembad de Waterakkers, Kerkweg: Do geopend vanaf 9 uur. Kinderboerderij, Vrijburchtlaan: do, geo pend van 14-17 uur. Alarmnummers: Politie 39111, brandweer 32121, milieu 96000. BIOSCOPEN Kennemer Theater, nénoffênsief 1944”. goeie haan is niet vet”. Op het programma staan onder meer de Watermusic van Handel, gedeelten uit de Schilderijententoonstelling Moessorgsky en een harpconcert Bram Hijmans. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 10 en 21.30 u.: „Dr. no. 007”, 14 j. Frans Hals (Frans Halsplein) „Grizly’’, 14 j. Lic^o (Houtplein) 14, 19 en outlaw Josey Wales”, 14 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 20 u.: „A star is born”, 14 j. Roxy (KI Houtstr.) 14 30, 19 en 21.30 u.: ,,De grote stilte”, 18 j. Studio (Gr Markt) 10 en 21.30 u.: „Bite the Bullet”, 14 j. Cinema Quirinus Internationaal (Lange Veerstr.) 14, 15.15, 19, 20.15 en 21.30 u.: „Het sexleven van Eve”, 18 j. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19933. Ongevallen dienst 15400, Hoogovens 02519-96000, brandweer Santpoort 370750; voor Velsen--Noord en IJmuP den 26750. Sociëteit Asterix, Woensdagavond vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek, Plein 1945. Woensdag 10.00-21.30 uur. Donderdag 10.00-12.00 en 14.30- 17.30 uur. Bibliotheek Zeewijkplein, Donderdag 19.00- 21.30 uur. Centrale Jeugd- en tienerbibliotheek, lemsbeekweg. Donderdag 15.30-17.30 uur. Sociaal Adviesburo, Donderdag: De Brul boei, Kanaalstraat 228, IJmuiden van 9.00-10.00 uur. De Duinpan, Duinweg, Santpoort-zuid van 11-12 uur. Gezinsverzorging Hulp aan bejaarden en langdurig zieken: Velserduinweg 52, IJmuiden ma. t.m, vrij. 9 00-10.00 u., tel. 02550-11330 en 22169. Velserbad, Woensdag vrij zwemmen 21.30- 22.30 u. Donderdag vrij zwemmen: 6.45-8.00, 12.00-13.10 16.00-17.15 uur. Zwemles C. Volwas-- senen 7.00-7.30 uur. Dienstencentrum Zee en Duinwjik, Zee wijkplein 260. Donderdag 10-12 uur rekreatie- ruiimte geopend: 14-17 uur. Gymnastiek voor bejaarden. Stichting Dienstverlening Bejaarden, Abe lenstraat 1, IJmuiden van 9.00-10.00 uur, tel 12464 en 18443. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorlich- ting. Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 10715. Spreekuur: donderdag 10.00-12.00 uur. Hoyman Schuurman in het stadskantoor van HEEMSKERK. De jeugdafdeling van de bibliotheek in de Jansheeren zal op woensdag 12 april weer op het oude adres aan de Kerkweg nr. 45 zijn geves- BEVERWIJK. De kla verj asclub „Meerestein” houdt op donderdagavond 31 maart weer een open klaverjasdrive in een der zalen van de Vredevorstkerk nan de Laan der Nederlanden. BIOSCOPEN City, Woensdag 20 u.: „Marathon Man’” Filmhuis Velsen. Kanaalstraat 257 Triologl» van Whdja, wo. „De Generatie”, do. „Het Riool” en Vrij „As en Diamant”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestyn, Rijksweg, Velsen, 17e- eeuwse stijlkamers di t. m. zo van 14-17 u. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Dagelijks geopend van 19.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, bezichtiging op werkdagen van 10 tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens. Bessemerstraat Velsen-Noord, Geopend op donderdag van 11 tot 16 uur op aanvraag. Tel. 02510-91022 of 93000. Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg. Alle leeftijden donderdag 19-21.20 uur. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) do. 20.15 u. Jules Croiset: „Over Tsjechow gesproken”. Toneelschuur 1 (Smedestraat 23) Vandaag en morgen 20.30 u.: „De Golem”. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestraat 13) do. 20.15 u.: Concert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest en de Christelijke Oratorium Vereniging Haarlem o. 1. v. Harry Brasser. Kerkstraat: olieverf - - -- van mevrouw B. Ruiter. Geopend tijdens openingsuren biblio- Jongeren en 65-plussers krijgen de helft reductie op de toegangsprijs van 2,50. en de vergadering ongeldig wilden ver klaren omdat de uitnodiging voor deze vergadering niet binnen de. reglementai re tijd bij de leden was gekomen. Er stonden op de agenda geen voorstellen orrr tegenkandidaten voor het afdelings bestuur in te dienen; kortom men zocht nog heel wat meer dingen om de stem ming er niet beter op te maken. Er werd langdurig in de reglementen gedoken waarbij het bestuur meende de vergadering wel door te laten gaan, maar het punt bestuursverkiezing maar van de agenda te schrappen. De jaarverslagen van penningmeester en secretaresse werden in een wat rusti ger sfeer goedgekeurd, maar toen bij een volgend agendapunt een der leden zag dat er een bandrecorder aanwezig was waar opnamen op gemaakt werden „eis te” men dat de opnamenband ingeleverd en vernietigd zou worden. Na wat heen en weer gepraat werd de band ingele verd. Men ging volledig akkoord met het voorstel om de heer H. Adriaanse tijde lijk tot penningmeester te benoemen omdat men anders enige maanden zon der financiële beheerder komt te zitten. Over een zes weken zullen de leden weer opgeroepen worden voor een ver gadering, waaraan voorzitter de Vries toevoegde dat ook hij in. overweging neemt zijn bestuursfunctie ter beschik king te stellen. BEVERWIJK. De gemeentelijke diensten en bedrijven zullen op Goede Vrijdag 8 april gesloten zijn. Op Goede Vrijdag en paasmaandag zal er geen huisvuil opgehaald worden. Laadkisten bij winkels en bedrijven kunnen op de donderdag ervoor (7 april) of op de dinsdag erna (12 april) ter lediging wor den aangeboden. Terugkijkend op Donkey Shot van zes jaar geleden en nu kan Harry Wullings wel een bepaalde ontwikke ling bespeuren: „Een hele tijd lang zijn we voornamelijk een doe-ciub geweest, voortdurend bezig met ver schilderen en hameren, de zaken inhoudelijk aangepakt en ik geloof wel dat we nu zo langzamerhand mogen stellen, dat we met Donkey Shot bewezen hebben dat zwakgeschoolde werkende jongeren best in staat zijn een jonge rencentrum te runnen, dat ze best actief te krijgen zijn, dat er geen cursusprogramma voor nodig is om ze uit hun apathie te halen. Ik hoef dan alleen maar te denken aan bij voorbeeld ons reclasseringsproject en Zeestraat: wo. 19 en 21.15 u.: .Marathon Man", 19.30 u_: „Arden- Luxor, Breestraat wo. 19 en 21.15 u.:

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 11