Mircea Petescu: 3. zai ik nog zijn echt niet zo gering wel iets e I Fors verlies PROMOTIE VAN waterpoloërs in Barcelona Koeweit wees arbiters uit sportpuntiq Gratis hoofdtelefoon bij Ernes HiFiStereo-kombinatie. Tegen Spasski Hort wil wél aan" DAMESPLOEG Rentree Erkens ,,Ik durf uitdaging wel „Van Petescu verder spelen SPORTIF F „Mogelijkheden bij Telstar kunnen leren" Tijdens WK-tafeltennis IE Hulptrainer Ellens: 3 ERRES a Koersen Hilversum WOENSDAG I 0 MAART 10 7 7 SPORT 1855 ■ijven V. s. t. a I <f Erres HiFi/Stereo: mooie muziek op een makkelijke manier. >b in èle- lakte uilen ellen m in aede i van yslef voor ïven k te 1 Enkele technische gegevens: HiFi- versterker van 2x15 Watt kontinu HiFi-FM-tuner met 4 voorkeurtoetsen HiFi-platen-speler met MD-element Stereo-cassetterecorder met DNL Adviesprijs: f 1.599,— Inklusief HiFi-luidsprekerboxen en stofkap) Deze aktie geldt ook voor andere Erres HiFi Stereo kombinaties U.S. 5402 nldwijd etel. Dit is de Erres SX 6955 Tuner, versterker, platenspeler en cassette recorder zijn tot één fraaie HiFi/Stereo - kombinatie samengebracht. De voordelen zijn duidelijk: gemakkelijke bediening; vraagt weinig ruimte; de onderlinge specifikaties van de verschillende elementen zijn op elkaar afgestemd. v Gratis HiFi L hoofdtelefoon A 'Open Air" systeem W lichtgewicht Mircea Petescu0 „Telstar een uitdaging voor me" I Bettine Vriesekoop kostbare zeges tegen Maleisië i (ADVERTENTIE) I. SF Vlastimil Hort De Zwitsers waren gisteren aangekomen. Koeweit weigert iedereen met een Israë lisch visum. De namen van de Zwitsers werden niet vrijgegeven. De gedetailleerde uitslagen van gisteren zijn: Nederland-Verenigde Staten 3-2. Bettine Vriesekoop-In Sook Bushan 16-21, 16-21, Marjan van der Vliet-Alice Green-Sonne 9- 21, 21-10, 21-17, Vriesekoop-Van der Vliet- Bushan-Angelita Rosa 21-18, 21-16, Van der Vliet-Bushan 3-21, 13-21, Vriesekoop- Green-Sonne 21-17, 20-22, 21-16. Petescu wil duidelijk zijn eigen plan met Telstar. De ploeg wat meer een counter- •Het Belgisch elftal heeft gisteravond met 2-1 gewonnen van Jong Frankrijk in een wedstrijd van het toernooi om de Europe se beker voor nationale teams beneden 21 jaar. De twee Belgische doelpunten wer den gescoord door Ceulemans, die afgelo pen zaterdag nog voor het Belgisch elftal, tegen-Nederland uitkwam. strijd tegen Go Ahead Eagles weer be schikbaar zijn. X Nederland steeds sterker speelde. Hoepel- man, Van Mil en Landeweerd schoten te gen paal en lat. In het Nederlandse doel speelde Alex Boegschoten, ondanks de ze ven treffers in de laatste periode scoor den Jaime en Carmona nogmaals een uitstekende wedstrijd. Viermaal trad hij als overwinnaar uit een persoonlijk duel tevoorschijn. „Ik geloof dat iedereen wel iemand anders in zijn achterhoofd had. Hier mee bedoel ik natuurlijk niet dat Pete scu geen goede oefenmeester is, want als er iemand voor ons staat die be kwaam is, dan dwingt dat respect af. Daarom geloof ik ook niet dat de leef tijd van de man van belang is. Hij moet zich nog helemaal bewijzen en verder kan ik er niets over zeggen, omdat wij de man helemaal niet kennen”, aldus de Telstar-keeper. Dames: Nederland-Maleisië 3-0. Bettine Vriesekoop-Tan Sok Hong 21-15, 21-17, Ju dy Williams-Yeong Yoke Keng 21-10,21-12, Bettine Vriesekoop-Marjan van der Vliet- Tan Sok Hong-Yeong Yoke Keng 21-12,21- 16. In de eerste periode was het na wat ver kennen Nederland dat het initiatief aan zich trok, ondanks de snelle achterstand, ontstaan door een dekkingsfout, waarvan Jaime goed profiteerde: 0-1. Aantjes, een van de debutanten, maakte gelijk, waarna Van Mil, een van de veelbelovende spelers in de ploeg, Nederland zelfs de leiding gaf. Ook René Notten gaat met Ajax mee naar Frankrijk. De middenvelder, die vier we ken geleden in verband met een spierscheur een operatie moest onder gaan, heeft deze week veel eerder dan was verwacht de training hervat. In het C-team zal hij zaterdag een halve wed strijd spelen. Als alles goed gaat, zal hij over een kleine drie weken in de uitwed- doorgenomen. Het aankoopbeleid Wordt afgestemd op de mogelijkheden. En die zijn niet zo groot. Maar waar wel? Je moet het in eerste instantie in scouting zoeken en een goede jeugdopleiding opzetten. Dat is goedkoper en vaak effectiever dan spe lers aantrekken”. i 2 Nederlander oog-in-oog met de Spaanse doelman, maar de schutter faalde. Jaime gaf de Spanjaarden, geheel tegen de ver houding in de leiding, opnieuw gebruik makend van een dekkingsfout. In het der de kwart maakte Veer gelijk, maar Soler gaf Spanje een nieuwe voorsprong. Een dekkingsfout van Blikslagers stelde Car mona in de gelegenheid de score naar 5-3 te tillen. Het wordt eentonig, maar ook in het laatste kwart scoorde Spanje, hoewel BIRMINGHAM. Het Nederlandse da mesteam is gisteren tijdens de wereld kampioenschappen tafeltennis in Bir mingham gepromoveerd naar de eerste categorie. Bettine Vriesekoop, Judy Willi ams en Marjan van der Vliet wonnen met 3-0 van Maleisië in de halve finales van de tweede categorie, waardoor Nederland nu mag uitkomen tegen de wereldtop. Heren: Nederland-India 5-4. Nico van Slobbe-Chandrasekhar Venugopal 15-21, 21-15, 16-21, René Hijne-Niraj Bajaj 21-13, 13-21,15-21, Bert van der Helm-Manyt Dua 21-11, 21-16, Van Slobbe-Bajaj 16-21, 16-21, Van der Helm-Venugopal 21-9, 21-14, Hij- ne-Dua 19-21, 17-21, Van der Helm-Bajaj 21-18, 19-21, 22-20, Van Slobbe-Dua 22-20, 19-21, 22-20, Hijne-Venugopal 20-22, 21-15, 21-13. Saint Aubanprijs 2000 m: 1. Nevada K (M. Bouwhuis) 2.46.7 1.23.4, 2. Lolke W, 1. Lyros P. Winn 1,80 pl 1,10 1,50 2,90 kopp 6,30. tactiek opdringen dan zij tot nu toe ge wend is. Hij stelt: „Ik moet me eerst natuurlijk breed oriënteren hier. Hoe we gaan spelen is afhankelijk van de moge lijkheden die we met deze groep hebben. En die zijn niet zo gering als vaak wordt gedacht. Ik zie hier bijvoorbeeld toch een aantal, vooral jeugdspelers, rondlopen, die voor de toekomst alleen nog maar kunnen groeien”. Ooit haalde Telstar tenslotte Jan Rab op 25-jarige leeftijd binnen. Voordat hij zich als de geschikte oefenmeester van Telstar ontpopte, waren er tenslotte ook aanpas singsmoeilijkheden met enkele oudere spelers, die zijn gezag niet accepteerden. Petescu heeft op Rab natuurlijk wel het voordeel dat hij bij zijn entree bij Telstar niet een ClOS-groentje is maar kan bogen op een vrij imposante internationale voet balcarrière. Petescu: „Ik heb tien wedstrij den voor het Roemeense nationale elftal gespeeld. Ik heb in 1970 alleen deelname aan het wereldkampioenschap voetbal in NEC heeft gisteravond in de Goffert met 0-2 verloren van RWD Molenbeek. In deze vriendschappelijke wedstrijd, die 4000 toeschouwers trok en geleid werd door scheidsrechter De Bruin, opende Nielsen in de 14de minuut de score en bepaalde Wissmann in de 73ste minuut de eindstand op 0-2. NEC, dat zonder de nog steeds geblesseerde Peters speelde, vierde met deze wedstrijd het gereedkomen van de overkapping en verwarming van de Hazenkamp-tribune. Italië (8-14), India (8-10) en Canada (8- 10). Gisteren wonnen de Nederlanders met 5-4 van India, waardoor ook zij met een totaal van 10 punten zijn geëindigd. De finale bij de heren in de eerste categorie gaat, evenals bij de dames, tussen twee Aziatische landen, China had geen enkele moeite met Zweden (5-0) en Japan klopte met 5-3 Zweden. Vooral wereldkampioen Istvan Jonyer maakte het de Japanners erg lastig. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Ajax-middenvelder Hans Erkens zal waarschijnlijk zondag in de uitwedstrijd tegen Utrecht zijn rentree maken in het Amsterdamse keurkorps. Erkens, die zeven weken geleden werd geopereerd aan een liesblessure, heeft al weer in het C-team gespeeld. Maar nog voor het verstrijken van de eerste periode maakte Fite gelijk. In het tweede kwart was Oranje oppermachtig, maar de kansen die er waren werden jam merlijk gemist. Tot viermaal toe stond een De Belg Walter Planckaert heeft gisteren dé wielerwedstrijd om de grote prijs van Wallonië gewonnen. Hij legde de 217 km van Ligny naar Charleroi af in 5 uur en 52 minuten. De eerste negen plaatsen waren voor Belgen. Tweede werd Mare Demeyer en derde Willem Peeters. De Nederlander Bert Pronk was als tiende de beste buitenlander. Hennie Kuiper werd elfde, Jos Schipper zeventiende en Joop Zoetemelk 24ste Tino Tabak uit Egmond aan Zee en Gerard Vianen uit Kockengen zullen op zondag 22 mei deelnemen aan de Klassieker Bordeaux-Parijx over 577 kilometer De Europese kampioenschappen tafeltennis zullen in 1980 in Bern plaatsvinden. Nikki Pilic (Joeg) is gisteren in het internatio nale tennistoernooi van Nice uitgeschakeld door de Argentijn Ricardo Cano: 6-3, 4-6, 6-7. Voorts versloeg de Chileen Parjoux Dick Crealy met 6- 3, 7-6. De voorzitter van de Westduitse sportbond, Willy Meyer, en de Russchische minister van sport, Sergej Pavlov, hebben gisteren in Moskou een overeenkomst getekend voor gemeenschap pelijke sportbetrekkingen tussen beide landen. De totstandkoming van de overeenkomst heeft zes jaar geduurd Het dagelijks bestuur van het IOC heeft tijdens een vergadering besloten om de gouden medaille gewichtheffen in het lichtgewicht aan Pjotr Korol (Sov) en in het zwaargewicht aan Joen Zaitsev (Sov) toe te kennen. De beide oorspronkelijke winnaars van de gou den medailles bij de Olympische Spelen van Montreal, de Pool Kaczmarek en de Bulgaar Christov werden wegens het gebruik van anabo- lica gediskwalificeerd. (Van onze sportredactie) VELSEN. De spelers van Telstar en hulptrainer Henk Ellens hebben gistermiddag de naam van de nieuwe trainer vernomen. Voor Henk Ellens kwam de naam van Mircea Petescu niet helemaal als een verrassing: „Zo links en rechts hoorde ik dat het een buitenlander moest zijn op de A-cur- sus. Nou, dat zijn er maar twee: Popo vic en Petescu. Ik wist dat hij ook nog internationaal was geweest, dus was het niet moeilijk meer om er achter te komen.” Rosoyprijs 2440 m: 1. Penny Wise (G W. van Eykelenburg) 3.38.4 1.30.2, 2. Odil Nardinclant, 3. Poem Nardinclant. Winn 2,10 pl 1,60 3,30 kopp 9,40. Totalisatoromzet ƒ450.028. KOEWEIT (AFP). de autoriteiten van Koeweit hebben gisteren twee Zwitserse voetbalscheidsrechters uitgewezen. De arbiters, die wedstrijden van Koeweit van Koeweit in de voorronde van het toernooi om het wereldkampioenschap 1978 zouden leiden, werden het land uit gezet, omdat zij Israëlische visa in hun paspoorten hadden. HILVERSUM. De uitslagen van de gisteren in Hilversum gehouden koersen zijn: Samognatprijs 2000 m: 1. O Lamour (R.P. Hom) 2.49.3 1.24.7, 2. Nesso, 3. Nancy Haghewey- de. Winn. 19,90 pl 2,70 2,00 2,30 kopp 59,50 trio 1962,60. reageert zo volwassën dat het alleen corri gerend optreedt, als de zaken uit de hand dreigen te lopen. Ontwijk je als trainer dat soort problemen dan is Telstar inderdaad een prima club om te werken. Toch is het vreemd dat de club het risico heeft geno men, dat het op 15 mei geen A-trainer heeft. Tenslotte moet Petescu nog examen doen, hoewel het trainerscommissielid Van der Lugt opmerkt: „De reden dat we de naam van de nieuwe trainer nog zo lang geheim hebben moeten houden komt om dat Petescu nog enkele examens moest doen afgelopen week. Maar die cijfers waren ook weer zo goed dat wij, trouwens ook voor Siem Plooyer, die hem heeft aanbevolen, ons geen enkele zorg maken over het feit dat hij straks niet in het bezit van zijn A-licentie is”. Toch bestaat de indruk dat Telstar in eerste instantie weer naar de financiën heeft gekeken. De Roemeen heeft weinig trainerservaring en is dus een goedkope kracht. In ieder geval zal de andere grote kandidaat, De Graafschap-trainer Hans Dorjee, hogere financiële eisen hebben ge had. Hoe kijkt Petescu zelf tegen Telstars geringe financiële mogelijkheden aan? Er kan bijvoorbeeld weinig gekocht worden. Eén van de punten, die Castenmiller toch wel als een handicap is gaan ervaren. Petescu: „Ook dat heb ik met het bestuur (Van onze sportredactie) VELSEN. Of Mircea Petescu zal sla gen als oefenmeester van Telstar zal in niet onbelangrijke mate afhangen in hoe verre de 35-jarige Roemeen geaccepteerd zal worden door hulptrainer Henk Ellens en de Telstarspelers. Het is een niet weg te cijferen factor dat de ongeveer even oude Ellens lichtelijk teleurgesteld is dat hij de functie van Castenmiller niet heeft kunnen «vernemen. Bovendien heeft Tel star met routiniers als Jonker, Driesen, Van Essen, Van der Meeren en Bischot een kwalitatief weliswaar sterke selectie, maar het is onbetwist een groepje waar voor een trainer niet eenvoudig mee te werken is. REYKJAVIK (AFP, UPI). De Tsjechos- lowaakse schaakgrootmeester Vlastimil Hort heeft in een interview gezegd dat hij in de tweekamp met oud-wereidkampi- oen Boris Spasski „in ieder geval verder wil spelen”. Spasski, die maandag een spoedoperatie aan de blindedarm heeft ondergaan en daardoor enige tijd rust zal moeten houden, zou bij verstek tot ver liezer verklaard kunnen worden. Hij bleek conditioneel weer opgewassen tegen het zware werk en zal ook de reis van Ajax naar Frankrijk, waar volgende week tegen Lyon een vriendschappelijke wed strijd wordt gespeeld, meemaken. superieure geluidsweergave, ook in het lage lonengebied De 35-jarige Petescu na Olivier ,Caspar de tweede Roemeense trainer bij Telstar is drie jaar jonger dan zijn collega Henk Ellens. De Amster damse hulptrainer ziet dit leeftijdsver schil niet als een bezwaar: „Dat stoort me helemaal niet. Jan Rab was ook een stuk jonger als ik en dat is ook altijd goed gegaan Petescu heeft een impone rende voetbalcarrière achter de rug, dus ik geloof dat ik nog wel wat van hem kan leren. Bijvoorbeeld over de organisatie, die bij de clubs in de Ooost- bloklanden veel beter is. Als ik mijn eigen ideeën in de C-selectie kan venti leren en als we samen de a-selectie kunnen trainen, dan ben ik wel tevre den. We hebben net even met elkaar gesproken en hij kwam erg sympathiek op mij over”. Frank Kramer, van wie bekend is dat zijn relatie met de huidige oefenmeester Joop Castenmiller niet optimaal is, had nog niet eerder van Petescu gehoord: „Mijnheer Zwikstra stelde hem aan ons voor en hij vertelde dat er binnenkort met iedere speler apart gepraat gaat worden. Dat zou op een zeer korte termijn gebeuren. Hij maakte een goede indruk Hij kende mijn voornaam ook al, dus ik zal er wel het eerste uitgeschopt worden”. De 31-iarige Monne de Wit, die al vele jaren met de Telstar-selectie mee draait, gelooft niet dat de leeftijd van Petescu ’n gevaarlijke factor vormt „Jan Rab was ook jonger dan sommige spelers van Telstar en dat heeft ook geen problemen opgeleverd. Maar dat het voor hem een extra handicap kan zijn valt niet te ontkennen. We moeten hem eerst nog meemaken. Hij zal het voetbal ook wel van binnen en van buiten kennen.” Keeper Paul van der Meeren, lid van de spelersraad en aanvoerder van Telstar, had een trainer met een iets grotere naam verwacht. In de eindrangschikking is Nederland op de negentiende plaats geëindigd. Nadat de promotie een feit was geworden wonnen de dames de plaatsingswedstrijd tegen de Verenigde Staten met 3-2. De finale bij de dames gaat in de le categorie tussen titel verdedigster China en Zuid-Korea. De Chinese dames wonnen met 3-0 van Japan en Zuid Korea met 3-1. In de tweede divisie is het Nederlandse herenteam op de vijfde plaats geëindigd achter Bulgarije (8-16). Mexico gemist, aangezien ik toen gebles seerd was aan mijn kniebanden. Maar bij Steaua Boekarest en UT Arad heb ik ook jarenlang Europa-cup gespeeld”. Kortom; Petescu is een voetballer en geen dorre theoreticus. Hoewel zijn trainerser varing niet groot is. Petescu: „Toch durf ik die uitdaging wel aan. Ik ben ook niet zo bang voor mijn jeugdige leeftijd. Het is duidelijk dat routiniers en mensen die alles in het voetbal hebben meegemaakt anders reageren dan jeugdspelers. Dan zul je ze ook anders moeten benaderen. Tel star heeft op dit moment een goede mix van ervaren voetballers en aankomende jongeren. Ook in het C-elftal lopen zeker enkele potentiële eerste elftalspelers rond. Ik zie het als mijn voornaamste taak om dat talent wat verder te ontwikkelen. Wat dat betreft is er dit seizoen bij Telstar al een erg positieve ontwikkeling op gang gekomen”. Petescu gelooft ook niet dat Telstar de komende seizoenen in problemen hoeft te komen. Hij stelt: „Ik had ook nog enkele andere aanbiedingen. Maar ik heb voor Telstar gekozen, omdat ik hier mogelijk heden zie”. Het Telstar-bestuur is inderdaad geneigd om zijn trainer erg vrij te laten in zijn bevoegdheden. Voor een oefenmeester is Telstar een oase van rust. Het bestuur Het was de tweede overwinning van Span je dat op de eerste dag met 8-7 Italië had verslagen. De Italianen herstelden zich door in de tweede wedstrijd met 10-8 van Joegoslavië te winnen. OP de laatste dag speelt Nederland tegen Italië en Spanje tegen Joegoslavië. Segnyprijs 2000 m: 1. Nolly Q (B. van Klave ren) 2.54.9 1.26.6, 2. Norton, 3. Lenie Spencer. Winn 2,70 pl 2,lQj5,30 4,10 kopp 46,20. Niet gestart: Panam en Obrigade. Saint Bonnetprijs 1600 m: 1 Nescio (M.C. Vergay) 2.09.8 1.21.1, 2. O Lala, 3. Kairos Six. Winn 1,70 pl 1,40 1,80 3,90 kopp 4,10 trio 109,50. Saint Quentinprijs 2000 m: 1. Olga Nora (H. Boerstra) 2.49.0 1.24.5, 2. Nurejev, 3. Oebele Spencer. Winn 6,40 pl 2,00 2,80 1,60 kopp 51,40. Niet gestart: Oraldus en Marleen Hanover. Souvignyprijs 2440 m: 1. Olaf Pride (M. Bouw huis) 3,19.5 1.21.8,2. Natalie Hanover, 3. Ottolina B. Winn 1,70 pl 1,60 2,20 2,20 kopp 11,50 trio 51,40. Niet gestart: Norlanda. Seranoprijs 2000 m: 1. Jade (M A. Pools) 2.46.0 1.22.2, 2. Limbus Hanover, 3 Henry Belwin. Winn 3.10 pl 1,60 3,60 2,60 kopp 46,80. Saint Tulleprijs 2000 m: 1. Nanouk(M. Vergay) 2.42.5 1.21.3, 2. Marnamai, 3. Karina Darnley. Winn 3,10 pl 3,30 4,20 2,90 kopp 29,10 trio 402,10. Salignacprijs 2440 m: 1. Lange Ros (R. Krant) 3.23.9 1.23.6,2. Johnny Walker, 3. Magne N. Winn 7.10 pl 2,40 1,60 1,30 kopp 22.00 trio 258,00. Niet gestart: Jarvis. BARCELONA (ANP). Nederland heeft in het vierlandenwaterpolotoernooi in Barcelona ook zijn tweede wedstrijd ver loren. Spanje won met 7-3 (2-2,1-0,2-1,2-0). Oranje speelde beter dan op de openingsa vond tegen Joegoslavië. Er werden veel kansen gecreëerd, maar de afmaker en ook de durf om te schieten ontbraken. Het gebrek aan routine, waaraan ook de ne derlaag tegen de Joego’s te wijten was, speelde de Trumbicformatie opnieuw parten. „Op die manier wil ik niet winnen”, zei Hort echter. Bovendien voegde hij eraan toe dat hij „door de ziekte van Spasski erg teneergeslagen was”. Spasski en Hort zijn goede vrienden. De tweekamp tussen Hort en Spasski moet verlengd worden, aange zien de stand na de twaalf partijen gelijk (6-6) is.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 23