Clerc alleen aan de leiding In de Kuip staat Europa-cupyoetbal op het spel PSV WORDT BEDREIGD MET GROTE LEEGLOOP Chinese Feyenoord blijft koploper tegen Ivkov Kwart van de kaarten naar buitenland Overwinning Jan Timman I Na inspectiereis bondsdirecteur Meuwese KNWU MET KLEINERE PLOEG NAAR VENEZUELA i I „truc” baart opzien in Birmingham J I F I 1 b I 3 f een miljoen gulden aan prijzen ■■i 13 SPORT APRIL 19 7 7 ZATERDAG I O.S. in Moskou fc*» Kanspaard Besprekingen Aanbieding cl ib£—wr< Huisvesting AX 1 M A ik ifi Trio beheerst I damtitelstrijd iici mtriiiiis., van ingulf Aalten en Drost 1 pnt. J (ADVERTENTIE) Meer publiek in de ere-divisie „De KNWU dient zijn kosten scherp te controeleren. Harry Meuwese: UK» I i u Te winnen in de Nationale Puzzelaktie t.b.v. Nationaal Fonds Beter Leven VAN BEVEREN aanbieding van Kessler. EDSTRÖM .ondermeer aanbiedingen van Norrkö- ping en Anderlecht. j ?en ren on- iar- is agt i of ijk. eds op- de uw in De mogelijkheid bestaat dat PSV zon dagmiddag in de Rotterdamse Kuip op nieuw zonder Ralf Edström zal moeten aantreden, omdat de Zweed nog altijd last heeft van een oude blessure. Deij- kers: Met of zonder Edström, we zullen die wedstrijd toch moeten winnen, wil PSV de kans op het spelen van Europa- cupvoetbal volgend jaar in eigen hand houden. Als we in Rotterdam verliezen, dan wordt het toch weer een stuk moeilij- ker om die derde plaats vast te houden. AZ heeft zich de laatste maanden steeds Maar wat nu als Edström inderdaad nadrukkèlijker gemanifesteerd en is dan teruggaat naar Zweden, waar hij naast oök voor het bezetten van de derde plaats een aantrekkelijke baan bij het Volvo- een niet meer weg te^cijf eren concurrent. concern ook nog een aanbieding van IFK AZ komt nog naar Eindhoven en bij een Norköping heeft ontvangen? Deijkers: „Ja, het lijkt nu zo langzamerhand inder daad duidelijk dat Ralf er volgend sei- een niet meer weg te cijferen concurrent, eventueel verlies in de Kuip zou die wed strijd weleens allesbeslissend kunnen zijn. Negentig minuten, waarin over wel zoen niet meer bij zal lopen. Maar of met of niet spelen van Europa-cupvoetbal het wegvallen van Edström PSV in el kaar stort is overdreven. We hebben dit seizoen noodgedwongen een aantal wed- met strijden zonder Ralf moeten spelen en dat waren toch beslist niet de slechtste die we dit jaar hebben gespeeld”. Gerrie Deijkers, net als zijn leeftijdge noot Jan van Beveren en Willy van der Kuylen trouwens, is nu al bezig aan het PSV van volgend seizoen, waarin de te leurstellingen van dit voetbaljaar wegge wist moeten worden. Tenzij er voor Deij kers, van Beveren of Van der Kuylen aanbiedingen komen, die hen inderdaad het Grote Geld kunnen doen innen, waar voor zij een zorgvuldig opgebouwde be staan in het Oostbrabantse tot aan het einde van hun voetbalcarrière wel tijde lijk aan anderen kunnen doen toever trouwen. «V (Van onze sportredactie) EINDHOVEN het Eindhovense PSV dat na twee Nederlandse kampi oenschappen zijn landstitel lijkt te gaan verliezen aan Ajax, zal aan het einde van dit seizoen geconfronteerd worden met een totale leegloop. Het gaat zowel om een aantal spelers als om oefenmees ter Kees Rijvers, wiens contract even als van de meeste eerste-elftal-spelers afloopt. Althans, zo staan de zaken er momenteel voor bij PSV, afgaande op de steeds luider opklinkende speculaties rond de Brabantse formatie. Kees Rij vers, was tot nu toe zij het soms met wat emotionele uitspraken er in ge slaagd PSV de laatste jaren opvallend rustig en behoedzaam door het woelige nationale topvoetbal heen te laveren. Er zijn een aantal redenen aan te wijzen voor de toenemende geruchtenstroom rond de PSV-ploeg. De Europa-cupsuc- cessen zijn uitgebleven. In het toernooi om de nationale beker is PSV al uitge schakeld. Prolongatie van het lands kampioenschap zou alleen nog maar via miraculeuze mutaties kunnen plaats vinden. mensen. In de loop van het seizoen zal moeten blijken waar de afvallers gezocht moeten worden. Het zou bijvoorbeeld kun nen blijken dat met betrekkelijk gering „verlies” het aantal stayers, zowel bij de amateurs als profs, van drie naar twee kan worden teruggebracht, waardoor ook min der behoeft te worden uitgegeven aan de gangmakers. Zeker is natuurlijk dat geen Nederlands kanspaard om kostenbeperkende redenen wordt thuisgehouden. Maar in vorige ja ren paste niet ieder lid van de Nederland se ploeg het favorietenpak. Die zekerheid kan leiden tot het inkrimpen van bijvoor beeld de achtervolgingsploeg op de baan. Die ploeg was in Montreal, bij de Olympi sche spelen, ook met reserves vertegen woordigd, waardoor de baancoach zijn definitieve keuze lang kon uitstellen. In passing van de individuele achtervolgers in de ploeg was al sinds jaar en dag gebruik. Wanneer het programma het toe laat, zou het werk op de sprintnummers, zoals tandem, 1000-meter tijdrit en de sprint, door in totaal slechts twee renners kunnen worden opgeknapt. leuke Hertha-offerte zou hebben ontvan gen, en voor Gerrie Deijkers, die bij diverse Belgische en Bundesliga-clubs onmiddellijk aan de slag zou kunnen. schamel gemiddelde van 3961 bezoekers moet doen. De gemiddelde toeschouwersaantallen van de eredivisieclubs, na 242 van de 306 te spelen wedstrijden, zijn: (tussen haakjes de gemiddelden van het vorig seizoen): Feyenoord 26.923 (29.882), PSV 18.142 (18.706), AZ’67 14.923 (11.118), Ajax 13.892 (18.588), FC WV 13.392 Ro- da JC 12.615 (13.000), NAC 11.000 (8.824), FC Utrecht 10.535 (7.888), FC Twente 10.214 (10.765), NEC 9.230 (11.824), Haar lem 9.230 Sparta 9.214 (7.235), Go Ahead Eagles 8.461 (9.058), Eindhoven 7.833 (7.647), FC Den Haag 7.142 (8.177), De Graafschap 6.769 (8.118), Telstar 6.000 (6.118), FC Amsterdam 3.961 (5.294). DEN HAAG (ANP). Venezuela is duur. Te duur eigenlijk voor de Koninklij ke Nederlandsche Wielren Unie, de orga nisatie die zijn leden bij de laatste twee wereldkampioenschappen negen gouden medailles, een-derde van het beschikbare totaal, zag veroveren. Nederland was de laatste jaren bij wereldkampioenschap pen vertegenwoordigd door vrijwel de grootst mogelijke ploeg. In Venezuela, waar de strijd om de wereldtitels 1977 op 25 augustus begint, zal Nederland met een beduidend kleinere afvaardiging deelne men. Na een inspectiereis van bondsdirec- teur Harry Meuwese en sportcommissie voorzitter Piet van der Molen denkt de leiding van de unie aan een beperking van de Nederlandse deelnemers bij het ko mende wereldkampioenschapstoernooi met ongeveer een-derde. Voor het begin van het seizoen is natuurlijk nog niet te bepalen waar het mes in de ploeg zal gaan, maar vast staat dat de aanwijzing nog selectiever zal zijn dan in voorgaande jaren. „Op dit moment”, vertelde de heer Meu wese, „wordt gedacht aan een Nederland se ploeg van zo rond de dertig sportmen sen, waar wij bij vorige wereldkampioen schappen ruim boven de veertig zaten. De unie namelijk, die zelf voor een belangrijk deel de kosten van afvaardiging moet dra gen, dient zijn uitgaven scherp te controle ren. Op de begroting van dit jaar staat een tekort van rond de 100.000 gulden en wij kunnen ons niet veroorloven dat deze lijn wordt doorgetrokkenDe buitenwereld realiseert zich gemakkelijk in welke orde van grootte de reiskosten naar Venezuela liggen, maar men staat vaak onvoldoende stil bij de bijkomende uitgaven. Wielren nen is een arbeidsintensieve sport in de begeleidende sector. Dat betekent dat on geveer 35 procent van de totale begroting van een kleine anderhalve ton opgaat aan andere zaken dan de reiskosten voor men sen en materiaal.” ABIDJAN. Een kwart van alle toe gangskaarten voor de Olympische spelen van 1980 in Moskou zullen beschikbaar zijn voor buitenlandse toeristen. Dit heeft de Russische president van het organisa- tie-comite, Ignati Novikov, in Abidjan meegedeeld. Novikov, een hooggeplaatst- lid van het presidium in de Sovjet-Unie en de man die de algehele organisatie van de spelen in handen heeft, ontvouwde op een persconferentie de plannen voor de ver deelsleutel van de toegangsbewijzen. Hij zei dat 450.000 kaarten beschikbaar zijn voor iedere dag van de Spelen, verdeeld over de diverse sporten, en de helft van dit aantal zal worden gereserveerd voor de inwoners van Moskou. De andere helft wordt verdeeld onder de bewoners van andere delen van de Sovjet-Unie en bui tenlandse toeristen. De grote „verliezers” zijn de oostelijke ploegen NECDe Graafschap en Go .Ahead Eagles, die in het vorig seizoen juist een opmerkelijke winst hadden geboekt. De hekkesluiter, wat betreft de publieke belangstelling, is FC Amsterdam, dat het met een voor eredivisievoetbal toch wel DEN HAAG (ANP). Nu de competitie in de eredivisie in de slotfase is gekomen lijkt het dat de daling van de publieke belangstelling genomen over de afgelo pen seizoenen in de jaargang '76-’77 niet zal doorzetten. De promotie van FC VVV en Haarlem heeft daaraan vooral bijge dragen. Zij kwamen in de plaats van twee publieksarmere ploegen: MVV en Excel sior. Het gemiddelde aantal bezoekers in het seizoen '75-'76 bedroeg in 306 wedstrij den 10.775. Dit seizoen na 242 ontmoe tingen is het gemiddelde 11.095. wordt beslist. Het zal daarom toch wel prettig zijn als we die wedstrijd straks een geruststellende puntenvoor- sprong zouden kunnen beginnen”. zodat de Bosschenaar de vijandelijke dam eenvoudig kon veroveren en nog in gewon nen positie kwam. Frans Hermelink boek te zijn eerste zege en voor de zoveelste maal tegen Frank Drost. De Ulftenaar speelde een fraaie hekstelling-partij met twee stukken op de lange lijn. Drost stelde daar een sterk centrum tegenover, maar Hermelink omsingelde dit zeer kundig en kwam bekwaam tot winst. De Ruiter ont week het moderne openingsspel van Van der Borst en trachtte druk uit te oefenen op diens lange vleugel. Dit leverde echter niets op en het einde kwam met een licht terreinvoordeel voor de debutant uit Hoensbroek. Uitslagen: Ton van de Meerendonk-Geert van Aalten 2-0, Ad van Tilborg-Rob Clerc 0-2, Jan de 1 Ruiter-John van der Borst 1-1, Jannes van der Wal-Hans Jansen 1-1, Harm Wiersma-Sjoerd Vis ser 1-1, Frans Hermelink-Frank Drost 2-0. De stand is: 1. Clerc 6 punten, 2. Jansen en Wiersma 5 pnt., 4. Van der Borst, Van de Meeren- donk, De Ruiter en Van der Wal 3 pnt., 8 Hermelink, Van Tilborgen Visser 2 pnt., 11. Van GENÈVE. Landskampioen Jan Timman heeft zich in de vijfde ronde van het schaaktoernooi in Genève her steld van een matige start door de Joe goslaaf Boris Ivkov te verslaan (35 zet ten). Timman bezet door deze overwin ning de eerste plaats met drie punten, maar hij moet die positie delen met de Westduitser Ludek Pachman, de Israeli Vladimir Liberson, de Phillippijn Eu gene Torre, de Israeli Roman Dsjinds- jindasjvili, de IJslander Fridrik Olafs- son en de Deen Bent Larsen. Genna Sosonko kwam in de vijfde ronde remi se overeen met Ulf Andersson na ne gentien zetten. Doordat vanuit België bekend werd dat Ralf Edström oriënterende bespre kingen heeft gehad met Anderlechts ster ke man Constant Vandenstock en de mededeling van PSV-manager Ben van Gelder, dat de komende weken met niet minder dan twaalf van de achttien' spe lers uit de Eindhovense selectiegroep nieuwe contractbesprekingen worden gevoerd, kwam het kennelijk altijd weer boeiende supporters-vermaak om de hoek kijken. Na de Zweedse internatio nal volgden de namen van Willy van de Kerkhof, die vorig jaar nog een meerja rig contract afsloot, van de naar de reser vebank verhuisde Harry Lubse, van Wil ly van der Kuylen, in wie een reeks buitenlandse clubs zouden zijn geïnteres seerd, van Jan van Beveren, die van zijn oude (Sparta) trainer Georg Kessler een Van de achttien eredivisieclubs draaien er negen met een moyenne van meer dan 10.000 bezoekers, waarbij Feyenoord ondanks de daling in de afgelopen seizoe nen van 37.294 naar 29.882 de meest bezochte club bleef met toch nog zo’n 26.000 kijkers per thuiswedstrijd. Ajax, dat op weg lijkt naai- de landstitel, heeft ook een opvallende terugval beleefd (onge veer 4500 bezoekers per duel), maar daar entegen heeft de andere opmerkelijke Noordhollandse club AZ’67, een stijging van bijna 4000 toeschouwers kunnen note ren. Landskampioen PSV heeft, mede on der invloed van het grote aantal verkochte seizoenkaarten, geen problemen om veelal op zaterdagavonden meer dan 18.000 toeschouwers naar het sportpark te trekken. De belangstelling voor het ere divisievoetbal is in Limburg aanzienlijk toegenomen. Roda JC heeft, met de degra datie van MVV en de prestaties van de eigen ploeg, zijn respectabel totaal van 12.000 bezoekers in het vorig seizoen bijna geëvenaard. De toename van de belang stelling in Limburg is te danken aan de komst van FC VVV naar de eredivisie. De Venlonaren draaien echter wel met het op drie na hoogste gemiddelde en halen iede re keer zo’n 13.000 bezoekers naar de Koel. Ook bij NAC, FC Utrechten Sparta zijn de betere prestaties binnen de lijnen de oor zaak van meer bezoekers buiten de lijnen. Min of meer constant zijn de totalen van FC Twente en Telstar, ondanks de slechte seizoenstart van beide ploegen, en van Eindhoven heeft gehad, maar vergeét daarbij ge makshalve dan wel dat er voor René van de Kerkhof wel degelijk buitenlandse (FC Köln) belangstelling bestond. Gerrie Deijkers, een van de twaalf die binnenkort een nieuw contract krijgt te ondertekenen, dan ook reëel: „Zoals de zaken er momenteel voorstaan geloof ik wel dat ik inderdaad bijteken. Er heeft zich nog geen enkele andere vereniging bij mij gemeld. Komt er binnen een paar weken een serieuze aanbieding dan kan er altijd nog worden gepraat. Kijk, ik ben 30 jaar, en als ik de kans krijg om me duidelijk financieel te verbeteren, dan ben ik weg. Maar, voor een verschil van een paar centen ga ik beslist niet ergens anders spelen. De sfeer bij PSV is altijd goed geweest. En is nog steeds prima”. Binnen de sportcommissie zal ook zon der twijfel de afvaardiging van een ploeg voor de tijdrit over 100 kilometer op de weg ter discussie staan. Nederland immers gebruikte in de laatste jaren relatief wei nig amateurs voor zowel de individuele wegwedstrijd als de ploegentijdrit. Die combinatie zal, gezien de omstandigheden in Venezuela, nog moeilijker zijn. Meuwe se: „Wij waren in de winter in Venezuela, maar op het traject van de ploegentijdrit bij La Fria, op 75 kilometer van San Cris tobal, aan de andere kant van de berg, waar op kaarsrechte lange wegen zal moe ten worden gereden, heerste toen al een temperatuur van ruim boven de dertig graden. Ons is verteld dat daar in augustus zeker nog zes tot acht graden bijkomen. Dat is een omstandigheid die wij zeker in de beoordeling zullen moeten betrekken, net zo goed als de vraag of renners uit De uitslagen uit de vijfde ronde zijn: Larsen (Den) - Sigurjonsson (IJsl) 1-0, Pachman (Wdl) - Liberson (Isr) 0,5 - 0,5, Torre (Phi) - Westerinen (Fin) 1-0, Hug (Zwi) - Byrne (Vst) 0-5 - 0,5, Dsjindsjin- dasjvili (Isr) - Olafsson (IJsl) 0,5 - 0,5, Sosonko (Ned) - Andersson (Zwe) 0,5 - 0,5, Timman (Ned) - Ivkov (Joe) 1-0. koude landen bij zo’n temperatuur wel tot een topprestatie kunnen komen." Minder inschrijvingen zouden ook ver wacht kunnen worden voor de wegwed strijd van de dames, waar Nederland met zeven rijdsters mag vertrekken. Een twaalftal profs voor de wegwedstrijd is ook geen zekerheid. Opvallend is dat de unie niet gedacht heeft aan een contact met de sponsors, die zouden kunnen bij dragen in de kosten voor het vertegen woordigen van hun belangen en het ver groten van hun mogelijkheden. Peter Post (TI-Raleigh) heeft ooit gesteld dat afvaardiging van profs naar wereld kampioenschappen voor de renners en hun ploegen van nog groter belang is dan voor de bond. In een wereldkampioen- schapsrit doen zich gebeurtenissen voor die van invloed kunnen zijn op een nieuw seizoen. De sponsor zou zich moeten afvra gen of het niet zijn belang is er door eigen bijdragen voor te zorgen dat zijn kopman, die zonder meer voor afvaardiging door de bond in aanmerking komt, zich tijdens de belangrijkste wedstrijd van het seizoen van zo veel mogelijk bijstand verzekerd weet. Die gedachte van Nederlands be langrijkste ploegleider is niet algemeen aanvaard. Integendeel. Vorig jaar heeft de leiding van een ploeg die nu meteen Belgi sche licentie rijdt, bij de unie aangedron gen op vergoeding voor het beschikbaar stellen van zijn renners voor een W.K.- ploeg. Tevens werd toen het verlangen geventileerd eigen soigneurs en mecani ciens mee te nemen. Op kosten van de bond, uiteraard. De kleinere ploeg zal in de Venezolaanse zomer zonder twijfel onder goede omstan digheden zijn sport kunnen bedrijven. De baan is van uitstekende kwaliteit. „Een schoonheid”, volgens Meuwese. De weg- parkoersen leiden door de stad San Cristo bal. De trajecten daarvan roepen herinne ringen op aan Montreal, zonder echter het moeilijkste stuk, de beklimming van de Mont Royal. „Het is een enigszins golvend parkoers”, zei Meuwese”, waar de moei- lijkheidsfactor door de hoogteverschillen echter niet zo groot is, dat de renners keer op keer uit het zadel moeten.” ZEVENAAR. Na de derde ronde in het toernooi om het persoonlijke dam kampioenschap van Nederland heeft Rob Clerc alleen de leiding genomen door winst op Ad van Tilborg. Zijn directe concurrenten Wiersma en Jansen moesten de eerste puntendelingen toestaan. Dit drietal blijft sterk domineren en de aan staande nationale kampioen zal dan ook onder dit trio gezocht moeten worden. Voor de overige deelnemers lijkt, gezien de stand van dit moment, alleen de strijd om de belangrijke vierde plaats die recht geeft om volgend jaar direct in de eind strijd te spelen, voor hen weggelegd. De riskante aanval van Ad van Tilborg leidde door het goede tegenspel van Clerc tot weinig speelvrijheid voor de Tilburge- naar. De Amsterdammer vlocht een aantal lichte combinaties in de stelling en Van Tilborg besloot ten slotte om een van deze slagzetten toe te laten ten einde uit de moeilijkheden te geraken. In de lastige overblijvende positie besliste Clerc met een damcombinatie. Een onvoltooide hek- stelling - karakteristiek van Jannes van der Wal - werd door Hans Jansen sterk tegengespeeld. De jonge Emmenaar kwam in het voordeel en kreeg zelfs winstkansen. Tijdnood echter ging hem parten spelen en dat was dan ook de oorzaak dat hij de winst miste en een puntendeling moest toestaan. Het Friese duel tussen Harm Wiersma en Sjoerd Visser werd een boeiende strijd in de Roozenburgspelkarakteristiek waarin Visser de moeilijkheden niet uit de weg ging. Zeer veel tijd hadden beide spelers nodig om de problemen te overwinnen. Zo zelfs dat het tweede gedeelte van de partij in razend tempo moest worden afgespeeld om het vereiste aantal zetten te halen. Het was in deze fase dat Wiersma toch nog een kans heeft gehad om naar winst af te wikkelen. Geert van Aalten heeft wel erg lichtvaardig met zijn winstkansen omge sprongen. Van de Meerendonk moest in een moeilijke stand een damcombinatie toelaten en stond vanaf dat moment verlo ren. Van Aalten speelde echter slordig In de kostenbegroting ontbreekt een be drag dat nodig is voor de huisvesting van de groep. Dat namelijk komt voor reke ning van de organisatoren, die mede op basis van een dergelijke toezegging het recht verkregen de wereldkampioen schappen te organiseren. De KNWU had kunnen bezuinigen op de begeleiding door bijvoorbeeld met minder mecaniciens en soigneurs op pad te gaan. Die gedachte is snel ter zijde geschoven. Meuwese: „Op dat punt kan een winst geboekt worden van inderdaad duizenden guldens, maar het risico dat je het terug vindt in slechtere prestaties is enorm groot. Mecaniciens, soigneurs en arts, die je niet alleen met een zakcentje op reis kunt sturen, maar ook een dagvergoeding of salaris dient te ge ven, dragen voor een belangrijk deel bij in de sfeer en stemming binnen de groep.” Er is mede uit zuinigheidsoverwegingen een vrij laat tijdstip voor het vertrek be paald. Verder opschuiven dan 19 augustus (toch al „te laat” genoemd door baancoach Frans Mahn) is onverantwoord. De ren ners komen niet alleen in een heel andere wereld en een ander klimaat. Zij zullen zich ook nog moeten aanpassen aan de hoogte. San Cristobal namelijk ligt op on geveer 1200 meter, aan de voet van de Andes. Uit die overwegingen is de gedach te ontstaan de „winst” te zoeken in het afvaardigen van een kleinere groep sport- Cycles Peugeot stelde 13 fietsen beschikbaar voor het Nationaal Fonds „Be ter Leven” Om te trim men of om boodschappen te doen Voor school, va kantie en werk. Naar keuze een Peugeot dames- of herenfiets met 10 versnel lingen ter waarde van 500,—. Wordt geleverd via de Peugeot dealer in uw eigen woonplaats BIRMINGHAM (ANP/SID). China heeft opnieuw een tafeltennisprimeur. Tijdens de strijd om de wereldtitels in Birmingham draaien de Chinezen gedu rende iedere slagenwisseling hun bat om. De tegenstander weet daardoor vrijwel nooit met welke kant van het bat de Chinees heeft gespeeld en het spel wordt onberekenbaar door het steeds wisselen de effect bij dezelfde slag. Vrijwel niemand kan zich op dat type spel instel len, waardoor het ook te verklaren is, dat zelfs spelers van wereldklasse tegen de Chinezen „onbegrijpelijke” fouten maken. De Chinezen, die het succes niet alleen aan de nieuwe speelstijl hebben te danken, hebben tevens de mening ontzenuwd, dat er iets met hun bats aan de hand zou zijn. Rond het zogenaamde „Peking super-bat” zijn een paar maanden geleden moeilijk heden ontstaan. Het bat werd alom als „volkomen onbespeelbaar” gekenmerkt. Er waren twijfels gerezen over de rechts geldigheid en de technische commissie van de ITTF (internationale tafeltennis federa tie) zou zelfs een onderzoek instellen. De bats, aan een kant effen, aan-de andere kant met relief, blijken echter dezelfde als die in Europa gebruikt worden. René Hijne en Bert van den Ham hebben in Birmingham hun partij voor de eerste kwalificatieronde van het toernooi om het wereldkampioenschap tafeltennis gewon nen. Hijne versloeg de Canadees Edward met 21-6, 21-15, 11-21, 21-15. Van den Ham had slechts drie games nodig tegen de Maleisiër Kok Tsjong Fat: 21-18, 21-12, 21- 18. Nico van Slobbe was vrijgesteld in de eerste van drie mogelijke kwalificatieron de” van het heren enkelspel. Bettine Vriesekoop heeft zich geplaatst voor de tweede kwalificatieronde van het dames enkelspel. Na een zware en mooie wedstrijd versloeg de Nederlandse met 21- 15, 16-21, 16-21, 21-14, 21-14 de Joegoslavi sche jeugdkampioene Gordana Perkucia. Rob Clerc gaat na zijn zege tegen Van Tilborg aan de leiding in de strijd om het Nederlandse damkampioenschap. De (goed betaalde) PSV-spelers heb ben ook kennis genomen van al die publi- katies, zo zeggen zij. Om vervolgens het spelletje energiek mee te spelen, uitgaan de van de gedachten dat dergelijke publi- katies de speler alleen maar sterk kan maken voor de komende contract-onder- handelingen. Een wat naïeve gedachten gang evenwel, want het lijkt erg onwaar schijnlijk dat een door de wol geverfde Van Gelder half april af zal gaan op allerlei gissende krantemededelingen. Men reageert weliswaar wat aarzelend na de succesvolle contractbesprekingen die Jo Verstappen, de Brabantse Cor Coster namens René van de Kerkhof vorig jaar met het Eindhovense bestuur

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13