Tuinders G. Tabak en P. Diemeer over heden en verleden DE GROETEN VAN KEES Primeur voor Nederland Mobiele gehiidsmeting in Wijk aan Zee POSTSTEMPEL GEMEENTELIJK Medailles voor negen BB’ers ftïLT WhC VEILINGEN w Versterking gezocht r Houten kist gewild artikel BRC-VOORMAN DENKT AAN AFTREDEN KIR! I ■-.Sm K’J heeft opgehouden te bestaan Gemeenschapsraad start overleg over zomerevenementen Knipseloverzicht WW» BEVERWIJK bil J ■MH 5 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 7 ZATERDAG 2 APRIL (Van een onzer verslage vers) wijk aan Zee - Badplaats 11 S :t BEVERWIJK Een uur lang mochten de heren G. Tabak en P. Die meer in het KRO-programma „Tuinders gisteren en vandaag” reclame maken voor de produkten uit Kennemerland. 1 Me o O - i - - It in ether Beverwijk uur lang MMF :s ts vraag tentie in de plaatselijke dagbladen bood de veilingdirectie de kisten tegen een IS n it I- (Van .een medewerker) 1>P’: zijn op meten BURGEMEESTER A. geen der ■r e „oude” tuinder Gerrit Tabak (64 jaar) en jonge tuinder Piet Diemeer (32 jaar) te begrijpen. Het programma d uurde van elf tot twaalf uur, onderbroken door een paar grammofoonplaten, door de heren Tabak en Diemeer uitgezocht. De zware nachtvorst in het begin van de week manifesteerde zich op de vei ling in bitter tegenvallende aanvoeren, waarbij ook de kwaliteit veel te wensen overliet. Kwam er iets goeds dan werd het met „goud” betaald. Kijk vervolgens eens rustig naar de vermelding Wijk aan Zee. Daar staat voor alle zekerheid niet alleen „bad plaats” bij, maar het geheel gaat ook gepaard met de afbeelding van een wat Rooms aandoend strandwagentje, dat in zo’n stempel intussen toch wel mooi de meeste aandacht trekt. n ir u n 'e ie m. iu ■r n ij P P ■r r n >r n 1. n >r e 'g :e 1- 'g 31 :r ie g e >f it 1, het eerste Hoogoven.-, namelijk kader Hetr F DE VEILING BEVERWIJK heeft zich geen enkele zorgte maken over de of de houten kisten, die bij tienduizenden op het veilingterrein staan een van De lange narcissen noteerden van 80 tot 170 cent per bos. Bij "de tulpen trokken de prijzen over alle linies aan. De Atilla kwam tot 34 cent per bos. Apeldoorn lag net even boven een kwartje. Irissen werden duur. Voor de Ideaal moest tot 35 cent per stuk wor den betaald. Freesia liep op tot 52 cent per stuk voor de dubbele. Ook de enkele freesia’s waren goed te verkopen. Anjers en rozen gingen eveneens in prijs omhoog en deze trent zette zich ook voort bij de potplanten. Er kwamen verschillende planten uit Spanje voor de klak. Verschillende soorten palmen lie pen de prijzen op tot ƒ64 per stuk. Veel bci-.nprailing is er ook veer het pr - Wat een mogelijke ondersteuning van buiten af betreft stelt de groep zich op het standpunt, niet met „commercieel” getinte organisaties als winkeliersverenigingen te willen sa menwerken, maar overleg over een goede coördinatie van de activiteiten zeer op prijs te stellen. Met de opstelling van de begroting is namelijk in verband met een even tuele aanvullende subsidie van de culturele raad Noord-Holland enige haast geboden. De gemeente Heems kerk heeft so wie so al 15.000 voor de zomeractiviteiten gereserveerd. goed. De violen liepen in prijs op tot 6,80 per doos. Arabis haalde zelfs 14 per doos. Door de nachtvorsten stremde de aanvoer. doen in het geval er zich calamiteiten voordoen”. In dit verband memoreerde burgemeester Hubers het gereedkomen van een draaiboek ingeval er in Bever wijk een gijzeling of bij het station van de Gasunie een ontploffing zou voor doen. „Een rampenplan is in voorberei ding, want met een brok improvisatie mag niet worden volstaan”. De onder scheiden PTT’ers (de heren H. Brandts, G. van Bezooyen, P. van Damme, J. Harkema; J. Hondema, K. Hop, P. Kaan dorp, G. Nieuwenhuizen en N. Dekker) bleven nog geruime tijd in gezeligé sfeer bijeen, waardoor burgemeester Hubers alle gelegenheid kreeg eens nader met de PTT-Beverwijk kennis te maken. (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. Sinds vrijdag middag staat er tijdelijk midden in de Dorpsweide van Wijk aan Zee een wa gentje met een de lucht instekende ap paratuur die geluid meet. Het is een primeur voor Nederland, want het is het eerste mobiele meetsysteem dat continu en onbemand geluid kan meten. De apparatuur, die op afstand wordt bediend, is ontwikkeld door de Dienst Milieuhygiëne van de Provincale Water staat, die er wel een beetje trots op is. De apparatuur wordt in Wijk aan Zee opgeslagen, nog wel aan de man en vrouw gebracht kunen worden. De kisten zijn door de komst van het plastic fust overbodig geworden en via een adver- Dus mochten ze daar in die kust strook zo tussen neus en lippen door weer eens over „bevoogding” begin nen wel Beverwijker, geef ze van Jetje. rijksdaalder per stuk te koop aan. Wie een paar kistjes wilden hebben stoot z’n neus, want aleen partijen van honderd stuks zijn geoorloofd, maar dat is voor menig liefhebber geen bezwaar. Deze week is de verkoop goed op gang gekomen. Maandag verwacht men de grootste stroom van kopers. Het kan druk worden op het veilingterein. honderdduizenden guldens de produkten toegebracht.” ,ele»oon HEEMSKERK. Nu via een door het college overgenomen PvdA-motie de post zomeractiviteiten toch weer deel uitmaakt van de begroting voor 1977 van de Gemeenschapsraad, wor den er in Heemskerk prompt ook weer initiatieven ontplooid om alsnog een evenementenprogramma voor de vakantiemaanden in elkaar te draai en. spreiding van het knipseloverzicht ih verband met „de hoge kosten en het geringe nut” op te schorten. „Nader overleg zal uitwijzen of en op welke wijze dit ter zijner tijd moet worden voortgezet,” zo vervolgt men. Gezien de ervaring met nieuwe bezems die schoonvegen ziet het er echter wel naar uit, dat de tweehon- derd-en-eerste aflevering van het overzicht vol met voor de raadsleden interessant geacht knipselnieuws uit de regio en Den Haag nimmer zal verschijnen. o) 2ö547 Uit dit overleg zijn al enkele sug gesties en meer concrete plannen (voornamelijk van de kant van de buurthuizen) naar voren gekomen, die de komende weken nader vorm moeten krijgen. Over veertien dagen komen de deelnemers opnieuw bij elkaar om het voorlopige programma samen te stellen. Tevens zullen de geplande evenementen dan op hun financiële merites bekeken worden. Zo liep de prijs van de spinazie vrij dag op tot 210 cent per kilo, maar er was ook wat doordraai van slechte spi nazie. De schade van de „spinazieramp” zal zeker in de tonnen lopen, want men ondervindt zeker nog een tiental drgen de gevolgen van de te late winter. Voor de andere groenten werden goe de prijzen betaald. Andijvie haalde 240 cent per bos. Radijs liep op tot 105 cent. Er werd 5000 bos rabarber aangevoerd, die ook schade van de vorst heeft on dervonden, vooral wat het jonge gewas betreft. Er komt nu regelmatig wat witlof uit de koude kUil vandaan. Dit tinderslof, zoals men het op de veiling noemt, haalde tot goed 250 cent per kilo. Door een ruimer aanbod laat de prijs van prei het afweten. Vrijdag waren de prijzen: andijvie 115-235, boerenkool 25-33, knolselderij 35-75, peterselie 38-4-6, prei 92-120, raap- •ste’en 33-15, •aba"b~ 86-115, radijs 67 105, spinazie 53-210, witlof 130-250. En laten die Wijk aan Zeeërs nou nooit meer beweren dat ze door Be verwijk stiefmoederlijk worden be handeld: in tegendeel zelfs, uitgaande van de nieuwste versie van de ge meentelijke poststempel wordt de badplaats zelfs duidelijk voorgetrok ken. Want wat zie je bij het woordje Beverwijk? Geen aardbei, geen Hoog- ovenpijp, geen Wijkertoren, Breestraat en zelfs geen Van Meer niets, helemaal niets. Wekelijks zendt de KRO rechtstreeks een radio-programma uit, ergens vanuit Nederland, waarin een man of vrouw iets over hun beroep uit het verleden en het heden vertellen. Vrijdagmorgen was de katholieke omroep te gast bij de familie Tabak aan de Romerkerkweg, waar presentator Kees Schilperoort manmoedig probeerde de vaktaal van „Vrije dagen kennen we niet in ons vak” vertelde Piet Diemeer, *waarop Schilperoort antwoordde, dat hij blij was, dat hij toch maar bij de omroep was gaan werken. Een fijn sfeertje daar in de huiskamer van de familie Tabak. Mevrouw Tabak rinkelde af en toe met een kopje koffie en praatte en lachte wat mei haar buurvrouw- om voor wat achtergrondgeluiden te zorgen, zo had KRO-producer Bert de Winter haar in het oor gefluisterd. De heren- Diemeer en Appelman, directeur van de veiling Be verwijk, moesten op een gegeven mo ment door Schilperoort tot de orde wor den geroepen, toen beiden een gezellig onderonsje cpzetten. dat echter via de microfoon de ether werd ingeslingerd. Nederland weet nu wéér waar Kepne- merland ligt. Een gebied vol tuinders en kwekers, die de afgelopen dagen met gefronste wenkbrauwen in de vrieskodue De huiskamer van de gastvrije familie Tabak was volgestouwd met apparatuur. BEVERWIJK Allemaal de harte lijke groeten van Beverwijks enige echte globetrotter Kees van Vianen. Na veel omzwervingen is hij, zo laat hij per ansicht weten, in Ivoorkust beland. Daar hoopt hij een maandje rond te kunnen toeren om vervolgens naar Mali te gaan. Plannen om meer naar het oosten af te zakken heeft Kees laten varen: „In Ghana is het momenteel verplicht om de eerste dag zeventig dollar en de an dere dagen vijfendertig dollar te spen deren en dat kan de knip niet ver dragen”. Voor de rest heeft hij echter weinig te klagen want „alles is gezond en de auto doet het ook nog”. Het ziet èr dus naar uit, dat Kees van Vianen voorlopig nog niet weerom komt Schilperoort werd gelukkig niet gehin derd door enige kennis van de tuinders- materie. Juist daardoor werd het een vlot gesprek, waarin de heren Tabak en Diemeer uitvoerig hun zegje over aller lei zaken uit het verleden en het heden van de Kennemerlandse tuinbouw mochten doen, door de dikbuikige Schil peroort gevoed met belangstellende vraagjes. De heren Tabak en Diemeer konden dan ook hun hart ophalen door niet alleen de leek in het. land, maar ook Schilperoort bij te praten met ver halen over de aardbeienpluk in Kenne merland. toen dit gebied nog rood zag van die overheerlijke vruchten op het land; de merrie die weigerde zijn baas voorbij een bepaalde kroeg te trekken omdat zij wist dat het baasje daar altijd een paar neutjes nam, alvorens de weg naar moeder de vrouw te vervolgen; de sfeer van vroeger die heel wat gezelliger was dan nu; de sloffenbroei; het trekken van bloembollen en meer van dit soort zaken. BEVERWIJK. Na tweehonderd afleveringen is een einde gekomen aan het bestaan van het knipselover zicht van de gemeente Beverwijk. Kon voorlichtingsambtenaar M. J. M. van Hezik de lezërs van het knipseloverzicht dat sinds oktober 1975 door hem werd samengesteld vlak voor zijn vertrek naar Den Haag nog met enige trots meedelen dat het blaadje inmiddels tweehonderd maal was verschenen: vlak daarop maakte zijn voorlopige opvolger J. Leeuw bekend, dat in overleg met wethouder Kaebisch was afgesproken de ver-' BEVERWIJK. Met de paasdagen voor c’e deur en door de nu wat kleinere aanvoeren zijn de bloemenprijzen snel omhoog geschoten. Er is nu veel vraag naar narcissen van de koude grond, maar die zijn er nu bijna niet meer. het geluid van Hoogovens heeft avis-evergunning in het de Hinderwet aangevraagd, geluidsonderzoek wordt ingesteld om de voorwaarden voor die revisiever gunning aan te geven. Het wagentje, waar een hekwerk omheen is geplaatst, blijft een maand op de Dorpsweide staan. Daarna komen andere standplaat sen in een cirkel rond Hoogovens aan de beurt voor het geluidsonderozek. Wijk aan Zee is als startplaats geko zen, omdat daar de geluidsbelasting door Hoogovens waarschijnlijk het grootst is. lucht langs hun pas geplante produkten hebben gelopen. „De vorst heeft in ons land voor schade a an vertele Piet Diemeer. Ook dat zijn de risico’s van de mensen, die er voor zorgen, dat een grcot deel van Neder land van een bijvoorbeeld mals maaltje spinazie kan genieten. Nederland heeft vrijdagmorgen een uur lang kunnen be luisteren, dat het tuindersvak niet alleen bestaat uit vrolijke verhalen over de aardbeienteelt en de goed afgerichte ket jes van vroeger, maar dat er meer bij komt kijken om een belegde tuindersbo- terham te verdienen. die je nu eenmaal nodig hebt om een rechtstreekse radio-uitzending te maken: microfoons, haspels, microfoonstekkers en vele meters kabel, die het trio Schil- perooit, Tabak en Diemeer verbonden met de NOS-geluidswagen, die in de Romerkei kweg stond. De datum 1 april riep natuurlijk asso ciaties op met de beruchte grappen en grollen, maar „de heren zitten hier toch echt naast me” merkte Schilperoort op, toen hij buiten op straat een vrouw ongelovig naar binnen zag kijken en korte tijd daarna nog eens langs de ramen zag wandelen. Op uitnodiging van de Gemeen schapsraad is hierover deze week overleg gepleegd met de deelnemers aan het cultureel beraad, aangevuld met enkele particulieren die vorig jaar zitting hadden in de voorname lijk uit Assumburgtheater- en Werk groep Jazz-vrijwilligers geformeerde zomerevenementengroep. HEEMSKERK. Liefhebbers van zingen en musiceren, opgelet. Zowel het zangkoor „De Stem des Volks” als het instrumentaal ensemble „IA” die vorige week donderdagavond zo’n succesvol concert gaven in de Heemskerkse Vrijburcht zoek naar versterking. „De Stem des Volks” wil -graag kennis maken met nieuwe herenle den. Ook dames kunnen zich melden. In deze categorie bestaat voor be hoefte aan sopranen. Het koor oefent onder leiding van dirigent Albert So lingen iedere dinsdagavond in gebouw „De Magneet” aan de Ten Catestraat. Het instrumentaal ensemble „IA”, dat door directeur Bram Heijmans van de Volksmuziekschool wordt ge dirigeerd, zit nog verlegen om een paar geoefende strijkers. Dit ensem ble oefent iedere maandagavond in hetzelfde gebouw „De Magneet”. Be langstellenden kunnen daar gerust een kijkje komen nemen. HUBERS reikte vrijdagmiddag in de gezellige kantine van het postkantoor aan de Van Loe- nenlaan aan negen PTTers de medailles en de daarbij behorende oorkondes uit voor betoonde burgerzin. Een dure om schrijving voor een 10-, 15- en 20-jarige verbintenis als vrijwilliger bij de Be drijfszelfbescherming van het postkan toor. In het bijzijn van de heer J. Kuur- man, directeur van het postkantoor, en de heer D. Vink, hoofd van de BB A- kring Noord-Holland, zwaaide burge meester Hubers de heren alle lof toe. Hij ging nader in op de taak van de BB in vredestijd. „Een rampenbestrijdings organisatie, die goed werk zal kunnen BEVERWIJK. Na twintig be stuursjaren denkt voorzitter J. W. L. A. Davidson van de Beverwijkse Rij wiel Club „Kennemerland’’ zo langza merhand toch eens aan aftreden. In een interview in het cluborgaan ,-De Kennemerlandrenner” meent de heer Davidson, dat het zo langzamer hand tijd wordt dat een ander de voorzittershamer van hem gaat over nemen. „ik ben toch bang,” zo stelt hij, „dat je op de duur een verstarring krijgt, die je zelf waarschijnlijk niet opmerkt.” Wat z’n opvolging betreft lijkt het hem het beste, wanneer de bestuursleden lang van tevoren naar een geschikte kandidaat uit gaan kij ken zodat deze volkomen ingewerkt aan de slag kan gaan. - 1

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5