Schoolvoetbal gaat van start Morgenochtend wordt zomertijd ingevoerd In de Vishal Klokkenwereld Hoogovens krijgt vannacht extra impuls Postagentschap Velsen-Zuid gevestigd bij „Bresser nu O TSJECHOSL -c I 1 1 59 Zakencentrum DRAAIBOEK VOOR ZOMERTIJD LIGT GEREED Bewoners kunnen toch in dorp terecht BUURTHUISACTIVITE1TEN VOOR KINDEREN Meer zon en daglicht wacht druk seizoen Recordbedrag voor epilepsiebestrijding gH 4 7 IJMUIDEN-VELSEN ZATERDAG APRIL 19 7 7 Pendelaars Oplossing Ongerief V akantiespreiding ANP oöSVenr hM. «F 9 I 1 I stuk vermin- een C. 15 (Van een medewerker) kg: heilbot (Van een onzer verslaggevers) waren: De Brulboei en De Spil zijn zoon, de officiële' postagent en directeur M. Meinster van op maandagmorgen tien om Donderdag worden de kleintjes weer I Paasvakantie vieren in (Van een onzer verslaggevers) de Nederland het van heenreis pendelaars en De woensdag is helemaal gereserveerd voor twee filmvoorstellingen, ’s Morgens tekenfilms voor de kinderen van vier tot zeven en in de middag wordt voor de grotere kinderen (van acht tot twaalf) ook een spannende hoofdfilm gedraaid. De voorstellingen beginnen om tien en om twee uur. ren van vendien mertijd verloren Na zijn korte speech nodigde directeur Meinster de heer Bresser senior uit om als eerste aan het loket van het nieuwe postagentschap een zegel te kopen, waarmee het agentschap officieel in ge bruik was genomen. Vragen over het programma of andere informaties zijn verkrijgbaar in De Brulboei, Kanaalstraat 228 in IJmuiden (tel. 10652) en in De Spil. Meeuwenlaan 2 in IJmuiden-Oost (tel. 10186). Op donderdag wordt een gekostumeer de voetbalwedstrijd gehouden onder kin- derèn van zes tot negen jaar. Dit begint om tien uur. ’s Midags om twee uur wordt er ook gevoetbald. Deze wedstrijd staat open voor iedereen, ongeacht de leeftijd. Vrijdagmorgen om tien uur start voor de acht- tot twaalfjarigen het muursehilderen en ’s avonds wordt tus sen half zes en half zeven een paasmaal gehouden voor kinderen van zes tot twaalf jaar. Voor tieners van veertien jaar draait de discotheek weer (van half acht tot elf uur) in de benedenruimte. Voor de kleintjes van vier tot zeven jaar wordt dinsdagmorgen een sportoch- tend gehouden. Om tien uur begint het festijn. Allerlei echte paassporten staan op het programma. In de middag wordt voor de kinderen van acht tot twaalf jaar een grote speurtocht naar eieren gehouden. Dit begint om twee uur. De heer Bresser, zoon van de oude schilder J. G. Bresser, vertelde dat hij erg blij was met het verzoek van de PTT om het agentschap in zijn zaak Directeur Meinster van het hoofdkan toor IJmuiden haalde wat herinneringen op aan de tijd dat in het dorp Velsen het hoofdkantoor van de PTT gevestigd was. Later kwam er een hulppostkan- toor en toen, dat op 10 augustus 1973 verdween, trok de Post in bij melkhan del Hindriks. De heer Meinster was blij dat de PTT met het wegvallen van VELSEN. De paasvakantie is be gonnen en de buurthuizen De Brulboei en De Spil hebben weer programma’s opgezet om jonge en oudere kinderen uit hun buurt de komende week te amuse ren. Tijdsverschillen zijn die nacht bij Hoogovens echter onvermijdelijk. Het is namelijk onmogelijk achttien kloksectoren gelijktijdig te „pulsen”. Verwarring en misverstanden tussen verschillende afdelingen, bijvoorbeeld IJMUIDEN. De winkeliers uit de Kennemerlaan verenigd in het gelijkna mige zakencentrum hebben tijdens hun jaarlijkse ledenvergadering van hun be stuur vernomen welke activiteiten er dit jaar ontwikkeld zullen worden ten be hoeve van het winkelende publiek. Topper wordt zonder twijfel de Oud- hollandsChe jaarmarkt. Voorzitter Loek Anderson gaf, als voorzitter van de stichting die zich met de organisatie zal belasten, inzicht in de huidige stand van zaken met betrekking tot de voorberei dingen. Gedurende het seizoen zal het weder om prettig winkelen zijn in de Kenne merlaan bij de alom aanwezige tonen van een stukje achtergrondmuziek. In december zal een actie met een stevig prijzenpakket worden herhaald. In het bestuur van Zakencentrum Kennemerlaan werden de plaatsen van de aftredende bestuursleden Luuk Lin deboom en Wim Wilms Floet niet door nieuwe bestuursleden aangevuld. IJMUIDEN. Het draaiboek ligt klaar. Vanavond om half twaalf' gaat de operatie van start. Dan zullen vier monteurs over het fabrieksterrein van Hoogovens uitzwerven om alle klokken een uur vooruit te zetten. Een uitgekiend plan de campagne moet voorkomen dat de invoering van de zomertijd het produktieproces bij de staalreus in de war schopt. een hoogoven en een staalfabriek, hoopt men te vermijden door een goede coördinatie en inventiviteit. Enig begrip voor onverwachtë situa ties mag van de nachtploeg ook wel verwacht worden. Want tegenover het ongerief van de tij dsverschuiving, staat een uur minder werken waar voor die ploeg geen uurloon behoeft in te leveren. Behalve de honderden, productief gebonden, impulsklokken, krioelt het bij Hoogovens van uurwerken die de werknemers zelf hebben meegeno men. Of hele fraaie klokken in de directiekantoren waar een impulsklok zou misstaan. Willemsen schat dat bestand op zo’n vijftienhonderd. Zijn service gaat niet zover dat hij al die klokken zal bijstellen. Dat moet het personeel zelf doen. Als in september de wijzers weer een uur worden teruggedraaid, hoopt Willemsen zijn klokkenwereld zo ver te hebben gecentraliseerd dat met een moederklok alle uurwerken kunnen worden bediend. De bedoeling is dat alle wijzers een uur rust nemen. En dan is de wintertijd weer ingegaan. Hindriks zo snel een nieuwe oplossing heeft kunnen vinden bij Bresser, die met assistentie van zijn vrouw en van me vrouw Dijkstra het postagentschap gaat vervullen. Hij hoopte dat de aanloop zo groot mag worden, dat voor het begrip van de mensen Velsen-Zuid weer een „pleintje van Bresser” krijgt. Trots was de PTT-directeur erop, dat op 31 maart het ene postagentschap gesloten werd en dat men op 1 april direkt het nieuwe agentschap kon openen. Bij de meisjes gaan 18 ploegen strij den om de hoogste eer. De teams spelen op maandag en dinsdag voorrondes op de velden van het sportpark Waterloo. De halve finales staan voor woensdag morgen gepland. De twee beste meisjes teams spelen zaterdagmorgen om 10.00 uur in de finale op het hoofdveld van sportpark Schoonenberg tegen elkaar. In de voorrondes spelen de meisjes 2 x 12,5 minuut en de eindstrijd duurt 2 x minuten. In DE BRULBOEI gaat het volgende gebeuren: maandag om tien uur is ei een poppenkastvoorstelling voor kinde ren van vier tot acht jaar. Dinsdag: is de eicren-rally. met het maken van paasbeesten. Dit start om tien uur en is bedoeld voor kinderen van zes tot negen jaar. Van half acht tot elf is er 's avonds kelderdisco. voor de tieners vanaf 16 jaar. Woensdag wordt om twee uur film gedraaid voor zes- tot twaalf jarigen. In de avonduren (van zeven tot tien) wordt een tafeltennistoernooi ge houden voor de twaalf- tot zestienjari gen. VELSEN. Het schoolvoetbaltoernooi 1977 barst maandag niet alleen los voor de jongens, maar voor het eerst zal er ook een schoolvoetbalcompetitiè voor meisjes worden georganiseerd. Bij de jongens hebben zich 42 elftal len aangemeld. Deze teams spelen op de bij velden van sportpark Schoonenberg. De voorrondes worden gespeeld op maandag, dinsdag en woensdag. Woens dagmiddag gaat men direct door met de tweede ronde, terwijl voor de derde ronde de donderdag is geresedrveer. Donderdagmiddag ontmoeten de poule- winnaars elkaar en zij maken uit wie er in de finale komt te staan, die zaterdag om 10.30 uur op het hoofdveld van sportpark Schoonenberg wordt gespeeld. De jongens spelen tweemaal een kwar tier, terwijl voor de finale 2 x25 minu ten is uitgetrokken. verwacht om palmpasenstokken te ma ken. Om tien uur begint het. Zelf een haantje bakken en daarna je stok ver sieren. Om twee uur komen de grotere kinderen weer om een paasmaaltijd te genieten, ter afsluiting van het geheel. VELSEN-ZUID. Dc inwoners van Velsen-Zuid hoeven hun postkantoortje toch niet te missen. Enige tijd geleden zag het ernaar uit dat Velsen-Zuid zon der postagentschap zou komen te zitten, toen postagent Hindriks te kennen gaf ermee uit te willen scheiden. Op verzoek van de PTT was A. G. Bresser graag bereid het postagentschap in zijn schil derswinkel aan de Velserburch te vesti gen. In aanwezigheid van directeur M. Meinster van het postkantoor van IJ muiden is het nieuwe agentschap vrijdag officieel geopend. zo- uren alvorens de boeren kunnen gaan rriaaien en hooien, want dat kan pas gebeuren als de dauw van het land is Voor de agrarische bevol- IJMUIDEN. Aan de vrijdagmarkt werd aangevoerd: 2140 kg tong, 57 kis ten tarbot en griet, 301 kisten kabel jauw, 17 kisten koolvis, 244 kisten schel vis, 183 kisten wijting, 724 kisten schol, 64 kisten schar, 4 kisten diversen. Voor tussen Duitsland betekent de zo mertijd het tweemaa verzetten van de horlo ges. De heenreis duurt schijnbaar een uur korte’ en de terugreis een uur langer. Hoewel in Euro pees verband steeds is gestreefd naar gelijktijdi ge invoering van de zo mertijd, is daar in de praktijk niets van terecht gekomen. Italië voert hel bijvoorbeeld pas op T’ mei in, in Groot-Brittan- nië was dit op 20 maart al een feit maar daar duurt het tot 22 oktober Tussen de Europese lan den onderling bestaat momenteel maar weinig overeenkomst in tijdreke ning. In Nederland is vanaf de tweede wereld oorlog de middeneuro- pese tijd gehanteerd. De heer J. G. Bresser koopt van de loketiste van het nieuwe postagentschap Velsen-Zuid als eerste een zegel, terwijl naast hem het hoofdkantoor IJmuiden hun beurt afwachten. king betekent de zomer tij dperiode daarom een verlenging van de werk dag en er zouden overu ren gemaakt moeten worden. Door de mecha nisatie in deze bedrijfstak zijn deze bezwaren overi gens derd. Ir. De paasvakantie is weer begonnen voor de schoolkinderen. In de Velsense buurt huizen De Spil en De Brulboei zijn deze week allerlei activiteiten georganiseerd, veelal in het kader van het komende paasfeest. Prijzen in guldens per 12,49-11,80, tarbot 17,47-15,00, grote tong 11,61-10,50, grootmiddel tong 13,25-12,02. kleinmiddel tong 14,44-12,80, tong een 15,13-13,70, tong twee 13,59-11,39. Per 40 kg: hammen met kop 194, tongschar 233-136, tarbot 505-291, griet 310-164, kabeljauw een 138-93, kabeljauw twee 152-104, kabeljauw drie 154-110, kabel jauw vier 154-114, kabeljauw vijf 138-92. witte koolvis twee 92, witte koolvis drie 94, schelvis een 120, schelvis twee 98-94. schelvis drie 104, schelvis vier 94-69. schol een 67-57, schol twee 88-67, schol drie 94-70, schol vier 94-57, wijting drie 86-70, schar 84-53, poontjes 72, bot 39-20, fint 16, krab 16, wolf 110-100, steenbolk 94-56. F. C. Prillevitz hoofd van de directie na tuurbehoud en openlucht recreatie van het minis terie van CRM over de zomertijd: „Dat is fijn voor wie na het eten nog wat wil sporten, fietsen, een ommetje maken of vissen. Wellicht gaat er ook een stimulans van uit voor wie daar aan wil beginnen.” Hij ziet in de zomertijd ook mogelijk heden voor het terug dringen van de verkeers- piek tijdens de weekein den omdat de weekend gangers op zondagen nu meer gespreid over de avond naar huis zullen terugrijden. een ingenieus apparaatje worden aan gesloten waarmee de normale voe ding tijdelijk wordt uitgeschakeld en extra impulsen worden gegeven. In vier minuten is de klok, en al de gekoppelde impulsklokken, een uur verder gedraaid. Chef van de afdeling Telecommunicatie, Gei’ Willemsen verwacht niet dat de operatie geheel vlekkeloos zal verlopen. Vooral de wijzers van de zeer grote klokken er zijn er zelfs met een doorsnee van twee meter zullen moeite hebben om mee te komen. Gedeelte lijk wordt dat probleem ondervangen doordat de kleine wijzer in beneden waartse richting beweegt. Immers, het verstellen van de klokken ge beurt ’s nachts wanneer het uurwij- zertje zijn „tocht” langs- de kleine uurtjes maakt. Uk CL In DE SPIL begint het vakantiepro- gramma uur met het versieren van de zaal in paas-stijl. Kinderen van vier tot zeven jaar mogen komen helpen, ’s'Middags kunnen de acht- tot twaalfjarigen ko men om slingers te maken en de versie ring af te maken. Zij kunnen om twee uur terecht. niet werken en er in het algemeen geen treinen onderweg zijn. Het over stappen op een andere tijdrekening kan niet in een handomdraai gebeu ren. Tienduizenden elek trische systemen die op tijdklokken werken moe ten aangepast worden. In Amsterdam moeten bij voorbeeld tweehonderd gemeenteklokken versteld worden. In Rotterdam volgt men een andere procedure, daar zet men zaterdagnacht om 00.00 uur alle openbare klok ken stil en deze worden elf uur later weer inge schakeld. Het gaat hier om 85 kolomklokken en 32 torenklokken die dooi speciale voorzieningen met een impuls in hef elektriciteitsnet stilgezet en gestart kunnen wor den. onder te brengen. De winkel aan de Velserburch, die bij het schildersbedrijf hoort, kreeg niet zo erg veel bezoek. Er kwamen eigenlijk maar enkele klanten per dag, vertelde de heer Bresser, die verheugd was door de vestiging van het postagentschap de winkel te kunnen handhaven. De besommingen waren: KW 226 4500, KW 221 22.700, KW 185 2500, KW 167 2300, KW 152 4480, KW 137 7200. KW 4 4,900 IJM 20 20.400, IJM 207 2100, IJM 211 40.000. UK 194 5200, UK 234 5100, UK 23 en UK 200 8690, UK 48 en UK 78 3470, UK 135 en UK 145 2430 gulden. Bovendien waren er 2 Texelaars, welke' tesamen 31.000 besomden. Het omvangrijke karwei wordt verricht door de medewerkers van de afdeling Telecommunicatie van Hoog ovens. Zij moeten alle 800 klokken een uur verstellen voordat de och tendploeg zondag komt opdagen. Om die klus te klaren dienen achttien moederklokken, verspreid over het hele bedrijf, te worden afgelopen. Op deze moederklokken zijn de honder den, zogenoemde impulsklokken, aan gesloten. Dat zijn de bekende elektri sche wandklokken, zonder seconde wijzer, waarvan de grote wijzer steeds per minuut verspringt. Op de moederklokken zal vannacht zon en bij de steeds en de men VELSEN De collecte die in de week van 21 tot en met 26 maart ten bate van de epilepsiebestrijding is ge houden heeft een schitterende resultaat opgeleverd. Totaal werd een geldbedrag ingezameld van 12.229,50. Verleden jaar bedroeg de opbrengst 8.548,96. De organisatoren danken allen die tot dit resultaat hebben bijgedragen. Vooral hit hou den van vakantie in voor- en naseizoen wordt nu aantrekkelijker. De heer Prillevitz: „Laten we hopen dat mensen zonder schoolgaande kin deren die voor- en nasei- zoenperiode nu wat meer voor hun vakanties gaan benutten. De vakanties in grote delen van de ons omringende landen vallen dit jaar gelijk met dc Nederlandse vakanties zodat een igrote toeristi sche concentratie ver wacht mag worden in ju li. Voor het invoeren van de zomertijd is met opzei de nacht van zaterdag op zondag gekozen, omdat dan de meeste bedrijven HAARLEM. Van nacht gaat om 2 uur de zomertijd, in en moeten de klokken een uur voor uit worden gezet. Deze zomertijd geldt tot 25 september, wanneer ’s morgens om drie uur de klok weer naar twee uur teruggedraaid zal worden. Het belangrijkste motief voor de regering om de zomertijd in ons land opnieuw in te voe ren is het voordeel dat het voor de openluchtre creatie oplevert. Gedu rende bijna een half jaar zal elke avond een uur langer van het daglicht geprofiteerd kunnen wor den. De energiebesparing blijkt bij nader inzien voor Nederland slechts een bijkomend voordeel, hoewel het de aanleiding is geweest voor de dis cussies tijdens de ener giecrisis over de herin voering van de zomertijd. De winst aan daglicht heeft overwegingen voorop gestaan voorstanders vindt dan ook in de recreatieve en horecasector. De te genstanders worden voor namelijk gevonden'’ in de agrarische sector. De boer begint immers de werk dag heel wat vroeger dan de stedeling omdat de koeien gemolken moeten worden. Als argument wordt door de boeren aangevoerd dat deze die- slag raken. Bo- zouden bij kostbare gaan NOORWEGEN Dl ERL! RUSL JTSERL FRANKRIJK SPANJE NL NDb E J RO ,GOSL s n

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7