Man zwaar Ziekenfondsen: Doktersrekening niet betalen Van Kemenade wil rookverbod Met volle overtuiging zware straf geëist en dan dit nog op rijksscholen 11 gewond door politiekogel Den Uyl haalt uit naar CDA Monster-proces in welles-nietes-sfeer t w 99 i Grote brand snel geblust Geschil huisartsen - fondsen over omvang van verplichtingen PROCUREUR-GENER A AL Eerherstel Sadist B .1 Verklaring Ex-KGB-er Miyagkov Rus over de grens gezet MENTEN DRUKT MET UITSPRAKEN STEMPEL OP ZITTING DINSDAG 5 APRIL 19 7 7 2 BINNEN- EN BUITENLAND V gr door Ton Kors I A AMSTERDAM. Het proces Menten, dat pas goed op 9 mei van start gaat, wordt een monster-pro- ces. Dat valt alleen al af te leiden uit het enorme aantal getuigen dat Menten wil laten oproepen. Het karakter van dat proces zal waarschijnlijk bepaald worden door de welles-nietes-sfeer, zoals die gisteren al bleek toen het pro ces Menten formeel startte. Onbetrouwbaarheid Woordenstroom Russische treiters Gasfabriek verwoest Bomaanslagen Absurd Hulp aan IRA Benzine in kanaal Late winter UTRECHT (ANP). Er zijn weer menings verschillen gerezen tussen huisartsen en ziekenfondsen over de vraag wat er nu pre cies hoort bij het gebruikelijke pakket van hulp dat de huisartsen ziekenfondsverzeker den moeten verlenen voor het abonnements- honorarium dat ze van de fondsen krijgen. Deze meningsverschillen hebben ertoe geleid, dat de fondsen hun verzekerden - via het huis aan huis verspreide blad „Welzijn” - hebben aangeraden, nota’s van de dokter niet te beta len, maar de huisarts te vertellen dat hij zich tot het ziekenfonds moet wenden. Kongolees staatshoofd Spaanse politieman Stakings-chaos WSi (Van onze parlementsredactie) AMSTERDAM. Premier Den Uyl heeft zich gisteravond scherp afgezet tegen het lonken van CDA-lijsttrekker Van Agt naar de VVD. Den Uyl zei op de partijraad van de PvdA, dat Van Agt zich heeft uitgeput „in vriendelijkheden aan het adres van de VVD”. De CDA- lijsttrekker noemde zondag voor de AVRO-radio de VVD opnieuw „een grote, constructieve partij”. sc «i's es I DEN UYL Aanhoudend wisselvallig en vrij koud. ■rMt*..* - onbew. l.bew. l.bew. onbew zw.bew zw.bew. onbew. h.bew. onbew. regenbui zw.bew. onbew. l.bew h.bew zw.bew. zw.bew zw.bew regen geh.bew regenbui regen l.bew. regenbui regen l.bew. onbew. zw.bew. l.bew. l.bew regen onbew zw.bew h.bew h.bew zw.bew onbew. l.bew zw.bew h.bew l.bew onbew onbew l.bew 0.2 4 0.1 0 0.1 0.1 0 8 2 0.2 0.3 O' 0 ü.l De rechtbank had in zijn overwegingen ook het psychiatrisch rapport, waarin de Die sfeer werd gisterochtend onmf&del- lijk bij het begin duidelijk toen mr. Haber- mehl onder doodse stilte in de rechtszaak aankondigde dat er nieuw, zeer zwaar be lastend materiaal tegen Menten was gevon den. Uit dossiers waren verklaringen van de Blaricummer gekomen, die hij zelf had opgesteld in de oorlogsjaren en waarin hij schreef dat hij als „SS-Sonderführer” met de staf van de Duitse generaal Schöngardt was meegetrokken om te helpen bij de oplossing van het „joodse vraagstuk”. Gaat het CDA samenwerken met de WD, dan betekent' dat volgens Den Uyl samenwerking met de partij die honder den miljoenen wenst te bezuinigen op wo ningbouw, de sociale voorzieningen en de ontwikkelingshulp. Den Uyl toonde zich weinig optimistisch over de mogelijkheid om alsnog met het CDA samen te werken. „Want al putten sommigen in die kring zich uit in vriende lijkheden, geen water van de zee wast af, dat het toenemend verzet in die kring tegen het kabinetsbeleid uiteindelijk heeft geleid tot de val Van het kabinet. En dat kan niet los worden gezien van de groei Dat heeft volgens hem de controverse tussen de nazi-speurder Wiesenthal en de Eenzelfde geval heeft zich voorgedaan toen de pil in opkomst was. De huisartsen vroegen toen een afzonderlij ke vergoeding voor pilconsulten. Zij vonden, dat die consulten niet onder de gewone medische hulp vielen. Het is heel waarschijnlijk dat Menten en zijn verdediger op deze grond van „onbe trouwbaarheid” al het bewijsmateriaal van het Openbaar Ministerie zullan aan vallen en steeds weer het argument zullen herhalen dat van falsificaties, het omko pen en bedreigen van getuigen sprake is. Voor de rechtbank een uiterst moeilijke zaak om dit bewijsmateriaal te toetsen. Aan de vele al bestaande ordners met justitieel materiaal over de zaak Menten zulien nog wel talloze toegevoegd worden. Oostenrijkse premier Kreisky in het verle den wel bewezen. Hetzelfde is het geval volgens Van Heijningen met de zaak Ober landen In het begin van de zestiger jaren werd de Westduitse minister voor vluchte lingenzaken OberLander door Oost-Duits- land beschuldigd van deelname aan een bloedbad onder de joodse bevolking van de stad Lemberg. Een Westduitse parle mentaire commissie rehabiliteerde de man. Van Heijningen wil om de onbe trouwbaarheid van materiaal dat uit de Oostbloklanden komt aan de tonen, Ober lander als getuige dagvaarden. Daarnaast zal vooral de president van het rechtscollege de grootste moeite heb ben de woordenstroom van Menten (hij weigert voortdurend zijn mond te houden en gaat zelfs dooi wanneer de zitting al geschorst is) in te dammen Gisterochtend kregen zowel de drie leden van de Bijzon dere Strafkamer als de officier van justitie het zwaar te verduren. Daarbij waren de beledigingen niet van de lucht President mr. Schröeder aanvaardde het allemaal, glimlachend in ieder geval geduldig en beleefd tijd die nodig is voor contacten met bijvoorbeeld wijkver pleegkundigen, maatschappelijk werkers, enz. De ziekenfondsen stellen zich op het standpunt, dat alles wat de huisartsen in het algemeen doen - dus ook nieuwe dingen - vallen onder „wat in de kring van de beroepsge noten gebruikelijk is” en dus ook onder het abonnement starief. Een andere vraag is, of er aanleiding bestaat het abonnementstarief aan te. passen. De heer J. C. Schueler, bestuurslid en lid van de ziekenfondstarievencommissie van de LHV, noemde de huidige situatie „ongezond”. ,om een motie van het gewest Den Haag, waarin een aantal eisen voor deze voorstel len werd opgesomd. Begin juni kan de partijraad dan het laatste woord hebben over het fractiestandpunt betreffende de vier voorstellen. Slechts een klein zetje was voldoende om ze erover heen te helpen. Het verweer van de verdachte, dat hij insuline beschouwde als pijnstillend middel, vond de hoogleraar Volslagen absurd. Morgen zal de raadsman van de ver dachte, mr. J. Hermans, zijn pleidooi houden. Het rechtscollege en mr. Habermehl hoorden het allemaal aan, soms bijna ont hutst. Meta Menten, die een speciaal plaatsje had gekregen, knikte keer op keer instemmend. En terwijl Menten tekeer ging op karakteristieke wijze (linkerhand in de broekzak, de bril half op de neus en voortdurend zwaaiend met papieren) keek een speciale verpleegster die meegekomen was vanuit het gevangenisziekenhuis in Scheveningen, zuinigjes toe. Datzelfde zal hij zekei doen bij de verho ren van alle getuigen tijdens de komende rechtszittingen zodat hij keer op keei kan reageren Volgens hem staat het wel vast dat hij het proces zal overleven, want volgens zijn zeggen heeft hij nog wel een paar jaar te leven ondanks zijn zware ziektes „Ik vecht niet voor mijn leven”, zei hij dramatisch „dat heeft geen zin voor de paar jaar die ik nog te leven heb. maai ik vecht voor mijn eerherstel’ De Amerikaanse kustwacht heeft in de afgelopen weken twee Russische vissers schepen opgebracht die zich bevonden binnen de nieuwe 200-mijlszone van de Verenigde Staten. Tot nu toe zijn nog geen boetes opgelegd. Na verhoor van de be manning en een grondige controle van de lading kregen de twee schepen weer toes temming te vertrekken. Het ging om de treilers Yoehan Soetiste en Geroy Eltigen, die alle twee de visserijzone van Amerika schonden onder de kust vbn Massachu setts, ter hoogte van Cape Cod. Amerika heeft op 1 maart zijn visserijzone uitge breid tot 200 mijl. Minstens vijf mensen zijn gedood en tientallen anderen gewond bij een enorme brand die een gasfabriek bij het plaatsje Umm in Qatar volledig in de as legde. Volgens ooggetuigen bij de fabriek, die 50 kilometer ten zuiden van Doha ligt, brand de het vuur nog steeds. Uit het hele land zijn brandweerlieden naar Umm gediri geerd. Het was niet onmiddellijk bekend of zich onder de slachtoffers ook buiten landers bevonden. De fabriek, waar gas vloeibaar gemaakt wordt, werd vorig jaar van de Oliemaatschappij Qatar overgeno men door het staats-oliebedrijf van het land. De Oliemaatschappij Qatar was een consortium van ondermeer British Petro leum, Shell en Mobil. Veertig mensen werden gewond bij bomaanslagen op twee drukbezochte res taurants in de Noordierse stad Belfast Vrijwel op hetzelfde moment werd via een anoniem telefoontje voor de bomaansla gen gewaarschuwd Er werd opgebeld naar het hoofdpostkantoor in Belfast. c 0.1 2 0 0.3 1 0 0 0.1 0 0.1 AMSTERDAM (ANP). De Amster damse brandweer heeft gisteravond een grote brand in het gebouw Berghaus aan het Koningin Wilhelminaplein in Amster dam snel bedwongen. Het vuur ontstond waarschijnlijk doqr twee kleine explosies in het kantoor van de Modaco Van der Kind BV, een groothandel in textiel op de derde etage van dit betonnen gebouw. Op het moment dat de explosies werden ge hoord, bevond zich een aantal personeels leden van andere bedrijven in het gebouw, die zich allen in veiligheid konden stellen. Hoe de explosies zijn ontstaan, is nog niet bekend. De brandweer bedwong de brand met twee spuiten. Eén brandweerman raakte licht gewond. DEN HAAG (ANP). Minister Van Ke menade (Onderwijs) heeft de Tweede Ka mer meegedeeld dat hij het reglement rijksscholen wil wijzigen, waarbij een rookverbod tijdens de lessen verplicht wordt gesteld. Ook wil hij een regeling over het roken binnen de schoolgebouwen op andere uren dan tijdens de lessen. volle overtuiging, omdat een andere straf zijns inziens niet evenredig zou zijn. „Ver dachte doodde omdat en wanneer het hem goed uitkwam. Hij beschikte als heer en meester over het leven van zijn patiënten. De procureur-generaal baseerde zijn be wijs, dat de patiënten aan een overdosis insuline zijn overleden, op de uitvoerige uiteenzettingen van prof. E. Ariëns, hoog leraar aan de universiteit van Nijmegen, gisterochtend voor het Hof. Hij had de rechters uitgelegd, dat de bejaarden licha melijk zo zwak waren dat een kleine hoe veelheid insuline voor hen al dodelijk kan zijn. „Zij leefden op de rand van het graf. 9 8 9 8 9 8 9 8 8 8 9 21 17 9 10 9 9 12 3 11 8 8 17 15 9 5 18 21 20 10 17 6 9 19 19 6 13 10 20 16 22 20 28 Overigens had ook deze tijdens de rechtszitting geen goed'woord over voor het nieuwe materiaal van mr. Habermehl. Lachend en-met een breed af werend ge baar zei hij: „Allemaal onzin.” En na af loop van de zitting zei Van Heijningen dat het Poolse instituut voor oorlogsmisdaden niets anders doet dan het op bestelling in omloop brengen van valse documenten en verklaringen, alleen om mensen uit het westen in diskrediet te brengen. Dat is ook wel gebleken uit de dagvaar ding. die aan het eind van de pro förma- zitting door mr. Habermehl in het kort werd weergegeven. Mentën was toen weer wat rustigei geworden en hoorde met een ijskoude blik aan dat hij beschuldigd werd van oorlogsmidaden begaan in Polen in juli 1941 Zijn hand had hij achter zijn ooi geplaatst, om vooral geen woord te missen De heer Wetzels weersprak de beschuldi ging van de verdachte, dat,nog meer men sen in de kliniek met insuline hadden gespoten. „Daarvan is niets gebleken. Ik laat dan nog in het midden, dat het spuiten door een ander verdachte niet kan veront schuldigen.” het weer] Vooruitzichten voor donderdag „Niets anders dan falsificaties van de communistische K.G.B. Ze spannen alle maal tegen me samen”, was de reactie van een sterk vermagerde Pieter Menten, die ondanks - en dat volgens zijn eigen peggen - het slikken van een tiental medicijnen dagelijks, een aandoening aan zijn bloed vaten en zijn suikerziekte, opvallend vitaal in staat was met ellenlang^, emotionele betogen zijn stempel te drukken op het proces. Iets waarmee hij zijn eigen verde diger keer op keer in verlegenheid bracht. De Britse recherche doet naspeuringen naar enkele Amerikaanse burgers, onder wie een voormalig functionaris van het ministerie van buitenlandse zaken, die ver dacht worden van wapenleveranties aan de „Provisional IRA”, zo meldt het Britse dagblad „Daily Express”. Sommige be trokkenen zouden handel sbetrekkingen onderhouden met Libië, een land dat wel eerder is genoemd als wapenleverancier van het Ierse republikeinse leger. Zij zou den meer uit winstbejag dan vanwege poli tieke sympathieën de IRA steunen, zo meent dit blad. Scotland Yard stelt een onderzoek in naar de rol van de Amerika nen op grond van tips van de FBI en Interpol. Amsterdam De Bilt Deelen Belde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zd. Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs j Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casablanca Istanboel Las Palmas Tel Aviv Tunis In het havengebied van Brugge is gister ochtend 4.000 liter benzine in het Boude- wijnkanaal terechtgekomen. Het ongeval gebeurde bij het overpompen van benzine van een tanker naar een opslagtank van de firma Avia De politie van Brugge stelde bedrijven in de buurt van het gebeurde op de hoogte en verwijderde de mensen van de kanaaloevers. De scheepvaart werd stil gelegd. De Brugse brandweer neutrali seerde de benzine met schuim en deter- genten Vrolijk zwaaiend verlaat de van oorlogsmisdaden eerdat toe Piete i Meu ten per auto het kantongerecht Verder zegt de LHV in haar brief, dat de huisarts een aantal handelingen kan en in de toekomst moet kunnen verrichten, die nu niet worden beschouwd als behorend tot de „in de kring der beroepsgenoten gebruikelijke Maar na een jaren durende procedure maakte de Hoge hulp.” Hierbij denkt de LHV aan het honoreren van de Raad uiteindelijk uit, dat de pilconsulten vallen onder „wat in de kring van beroepsgenoten gebruikelijk is”. Dat is namelijk de term uit de overéénkomst tussen de zieken fondsen en de Landenlijke Huisartsen Vereniging (LHV). Gisteren werden de Belgische „Oostkan- tons” overvallen door een late stuiptrek king van de winter. Vanaf acht uur ’s ochtends sneeuwde het er overvloedig. Dat veroorzaakte veel slippartijen In dé omge ving van Spa Sart Stavelot en Malmedy waren de wegen spiegelglad De sneeuw lag er tot tien centimeter dik Weer in binnen- en buitenland WOENSDAG 6 APRIL Zon- en maanstanden Zon op 7.04 uur onder 20.22 uur Maan op 23.39 uur onder 8.08 uur Waterstanden IJmuiden Hoogwater 5.00 uur en 17.21 uur LaagWater 0.48 uur en 13.16 uur Ook Hans Knoop kreeg van Menten be ledigingen naar het hoofd. „Een sadist, maar wat kan je anders van hem verwach ten typeerde Menten hem „Iemand die een schunnig boek heeft geschreven en met de Tros samenspande om promotie te maken” Menten w.as niet te houden Mr. Schöeder probeerde hem te onderbreken: „Hoe lang wilt U nog praten’ vroeg hij. „Nog een hele tijd”, was het antwoord „Ik heb zo lang mets kunnen zeggen en ik wil. ik wil dat U mij laat uitpraten Daarop mr Schröeder weer: „Ja, maar U beledigt ons keer op keer” Menten „De dagvaar ding staat vol met beledigingen’ waarop hij doorging. President Schröeder kon niets doen dan minzaam lachen Hij had tenslotte zeil gezegd (J heeft het voiste recht te praten U wordt tenslotte met van een kleinigheid beschuldigd Vooral het Openbaar Ministerie, waar van officier van justitie Habermehl „op schandelijke wijze gebruik had gemaakt van de benarde positie waarin Pools Russische getuigen verkeren De reis naai Rusland van een speciale onderzoek Kolonel Joachim Yhombi Opango, de vroegere minister van defensie, is be noemd tot staatshoofd van de Volksrepu bliek Kongo. Dit is gisteren officieel in de Kongolese hoofdstad Brazzaville bekend gemaakt. Opango is de opvolger van Ma rien Ngoeabi, die vorige maand bij een aanslag om het leven kwam. AMSTERDAM (ANP). Een 36-jarige Amsterdammer is gisteravond levensge vaarlijk gewond geraakt door een kogel uit een politiepistool. De man probeerde zich aan aanhouding te onttrekken door vier agenten met een vuurwapen te bedrei gen. Twee agenten vuurden daarop drie kogels af, waarvan er één de man in het hoofd trof. De schietpartij speelde zich af bij de Buiksloterdijk in Amsterdam-Noord. Daar signaleerde de bemanning van een politieauto een personenwagen, waarvan de gegevens overeenstemden met die van een auto die na een inbraak werd gezocht. Toen de agenten de bestuurder van de wagen via de luidsprekerinstallatie ver zochten te stoppen, voldeed hij aan dit bevel. Een naast de bestuurder zittende vrouw wist te ontsnappen. Inmiddels was nog een politiepatrouille gearriveerd. Bij aankomst keken de twee inzittenden van deze politiewagen meteen al in de loop van een vuurwapen. Daarop volgden de fatale schoten. De politie had enige moeite de identiteit van het slachtoffer vast te stellen. Hij droeg een rijbewijs bij zich dat vervalst bleek te zijn. De man, die nu in het Wilhel mina Gasthuis ligt, bleek uit de Mesdagkli- niek in Groningen te zijn ontsnapt, waar hij verbleef na ter beschikking van de regering te zijn gesteld. Ook toen Menten zei dat hij „geen enkel vertrouwen” had in de Bijzondere Straf- kamei „Dan heeft het geen enkele zin dat U verder praat” verweerde mr. Schröedei; zich nuchter Maar Pieter Menten ging door „Deze Bijzondere Kamer heeft een bijzondere' mentaliteit Bijzonder Recht is macht zonder terughoudendheid' Heel hei justitieel apparaat was volgens hem een stel .zwaai betaalde mislukkelingen de verklaring van het PvdA-partijbestuur. In die verklaring, die vorige week werd uitgegeven, wordt de mogelijkheid ge opend voor een nieuwe samenwerking met het CDA. Wel moeten er dan na de ver kiezingen garanties komen voor een snel tot stand komen van de vier hervormings voorstellen. Partijvoorzitter len van den Heuvel be toogde dat de strekking van de resolutie over een regeerakkoord met de PPR is vastgehouden. Alleen het moment waarop toetsing van het CDA zal plaatsvinden, is, volgens haar, verschoven. Met een ruime meerderheid verwierp de partijraad een motie van het gewest Noord-Holland-Zuid, waarin gepleit werd voor een kabinet van uitsluitend progres sievee. len van den Heuvel ontraadde de motie, omdat hij ingaat'tegen de strategie van het partijbestuur. De PvdA-fractie zal binnen veertien da gen haar standpunt over de vier hervor mingsvoorstellen op papier zetten. PvdA- fractieleider Ed van Thijn ontraadde daar van restauratieve krachten”, aldus Den Uyl. De einduitkomst van het gedram van het CDA is volgeqs de PvdA-lijsttrekker dat een regeling voor de onteigening die grondspeculanten de pas afsnijdt, is ver hinderd. „De speculatie gaat voort”, aldus Den Uyl. Wel constateerde hij dat specu lanten en projectontwikkelaars geen rechtstreeks voordeel zouden hebben ge had van de correctie voor inkomensscha- de, die het CDA in het wetsontwerp wilde opnemen. De partijraad aanvaardde gisteravond De LHV heeft haar leden een paar maanden geleden een brief geschreven, waarin ze opsomt, welke verrichtingen volgens haar niet onder de abonnementshonorering val len. Daaruit blijkt dat ze daarbij vooral het oog heeft op de preventie: onderzoek en behandeling ter voorkoming van ziekten, zoals prenatale zorg, keuringen e.d/ Twee leden van de Spaanse Guardia Civil zijn gisteren gedood doof een agent, wiens wapen per ongeluk afging tijdens een autorit door Baskenland. Zo heeft de Spaanse politie meegedeeld. (vervolg van pagina 1) De verdachte waren negen moorden ten laste gelegd. De officier van justitie bij de rechtbank in Maastricht had hiervoor tweemaal levenslang geëist. De recht bank, die slechts vijf moorden bewezen achtte, was tot een lagere straf gekomen. Zij had rekening gehouden met de slechte omstandigheden waaronder de hoofdver pleger in de kliniek had moeten werken: personeelstekort, gebrekkige medische verzorging, tekortkomingen van het be stuur en onvoldoende controle op de apo theek. verdachte verminderd toerekeningsvat baar wordt genoemd, opgenomen. De pro- cureur-generaal vond dat dit gezien de „uitzonderlijke” ernst van de misdrijven niet mag meespelen bij een eventueel min dere straf. De heer Wetzels vond, dat verdachte de hoogste rechtsnorm „gij zult niet doden” opzettelijk en met voorbedachte rade her haaldelijk had geschonden. „Deze norm had voor hem nauwelijks enig gewicht. De rechtsorde is ernstig geschokt en velen zijn in hoge mate verontwaardigd en veront rust gemaakt.” Hij zei de woorden „leven slange gevangenisstraf” niet zonder moei te, wel zonder enige voldoening, te hebben uitgesproken. Hij deed dit echter wel met In Groot Brittannië moeten de 4 000 man onderhoudspersoneel van de British Air ways die een wilde staking houden om meei loon op het Londense vliegveld Hea throw kiezen tussen ontslag of weer aan het werk gaan Hun werkgevers stelden hen vandaag voor die keus De vakbonden steunen de stakers niet De laatste tijd vinden in Groot Brittannië meer stakingen plaats waarmee de vakbonden zich met solidan verklaren EDE. (ANP)De politie van Ede heeft gistermiddag, de zich als KGB-agent uitge vende 31-jarige Alexej A. Kiyagkov op last van het ministerie van Justitie overgege ven aan de Koninklijke marechaussee van de grenspost Bergh-Autoweg. Daar is hij over de grens naar Duitsland gezet. Miyagkov verbleef sinds juni 1976 in Ede en vroeg om politiek .asyl in ons land, danwel een verblijfsvergunning. Beide werden geweigerd op gronden „aan het algemeen belang bntleend”, aldus de poli tie van Ede. Van de zijde van het ministerie van Justitie is nog meegedëeld dat Miyagkov toelating als vluchteling had gevraagd. Dat is hem geweigerd, omdat hij in de Bondsrepubliek als vluchteling was toege laten en over een Duits vluchtelingenpas poort beschikt. Met zo’n paspoort kan men visumvrij door Europa reizen en verblij ven, met dien verstande dat op een periode van zes maanden men drie maanden mag verblijven in een land waar de paspoort- houder niet zijn hoofdverblijf heeft. ïr a - S C e-5 eu .ee «ei S-S s» k WSf- W.» commissie was volgens Menten een schan de. „Getuigen zijn er uitgeknepen als ci troenen”, gooide hij de zaal in. Aantal uren zon 1 tot 7. Min. temp, omstreeks 3 graden. Max. temp, omstreeks 8 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 udr 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal 30 procent WEERRAPPORTEN ms nnw n nnw nw n nw n nnw n wnw wnw zo z wnw n nnw zo nw nno wnw windst. z zzw windst. nnw n wzw windst. zzw zw wzw n z wnw nno zo nnw w o nno no nno 2 0 0 0 0 o 1 3 0 o o o o o o o o o

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 2