Te weinig voorzieningen voor grote bevolkingsgroep Eerste dag paasvoetbal voor basisschool Verkeerslichten bij tunneltje lost problemen niet op Woningbouw aan Neckarstraat en IJsselstraat Commissie wil dubbele rij strandhuisjes toch toestaan Hertenkamp krijgt hekwerk nieuw Zeestraat geen voorrangsweg NIEUWS Veilige oversteek in Breestraat Mb I I 99 A A ÖI r i f L: ,i'y ‘O 11 f 1 '4? BEKENDE NAMEN IN FINALE TEGENOVER WINKELCENTRUM EIGENAAR REVOLVER Donderdag 14 april raad Beverwijk Spreekuur VVD en CDA Nieuw filiaal van Van Woensel BIBLIOTHEKEN GESLOTEN Half miljoen voor aanleg c.v. in 96 woningwetwoningen AANGEHOUDEN Paaskienen BHK o MM WOENSDAG 6 APRIL 19 7 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK 7 Coördinatie Plannen Potje Knokken Moeizaam MEVROUW, MAAKT U ZELF DE KLEDING VOOR UW KIND? s- A-aL O A tl. y ■MBM De Hoop” heropend met goed pleidooi voor gehandicapten (Van een medewerker) Dinsdagmiddag (Van een onzer verslaggeefsters) 29 Er zijn fraaie kinderprijzen te winnen. PROMOTIE CITY HAARLEM (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) rma nité, dam de er door •den ntal bla- op t in dijk van >pen de i te zou van Geeft u nu op Een briefkaart aan de neer H. van Delden, p/a fa Coster, Grote Houtstraat 101, Haarlem en u ontvangt uitvoerige gegevens Aantal deelnemers is beperkt haast u dus! Doe dan mee aan onze grote Klndermo- de-show, te houden op vrijdag 20 mei (daags na Hemelvaartsdag) op de Grote Markt te Haarlem tussen 10 en 12 uur v.m. in het kader van de voorjaarspresen- tatie van City Haarlem. hul ling iige- iren de Iden stad laar uro- laar ede- floriss terwijl tevens door het vandalisme het hek op verschillende plaatse:’ is bes::ir'digd of ver ':eld. Af en toe lopen dan ook onverwacht een paar ontsnapte herten in de straten rond de hertenkamp, met alle vervelende gevol gen zal e te agst A. die ige- stad ke- zijn De directeur van de provinciale stich ting overhandigde de muurplaat met dit embleem aan het bestuur van ,,Op Hoop van Zegen”, ten bewijze dat het gebouw „De Hoop” na keuring aan alle eisen bleek te voldoen. vei- t er dan “der trad 5001 slag een gul- ioor mr. t de ;ten, de ADVERTENTIE BEVERWIJK. Uit een gehouden enquête is het de gemeente gebleken, dat er bij de huurders van de 96 woning wetwoningen aan de Florastraat en om geving behoefte bestaat aan de aanleg van centrale verwarming in hun woning. De c.v. gaat 5138,90 per woning kosten, hetgeen een huurverhoging van f 48,85 per maand betekent. B. en W. vragen de raad een krediet van 493.335 om eer daags met de aanleg te kunnen begin nen. In deze commissie vloeien de verbin dingslijnen samen van niet minder dan vierentwintig organisaties, die zich in de IJmond bewegen op het terrein van de lichamelijk gehandicapten. Zo’n getal bewijst dan, dat enige coördinatie op dit terrein noodzaak was geworden en het nut ervan is inmiddels uitdrukkelijk be wezen in duidelijke resultaten. Dat mocht de voorzitter van deze commissie, de heer Piet Stam, dinsdag morgen terecht met voldoening vaststel len. Hij releveerde daarbij, dat het voor al de invalidenvereniging „Op Hoop van Zegen” is geweest, die mede de aanzet heeft gegeven tot de instelling van deze commissie en die daarin ook zeer actief is gebleven. Een belangrijke rol heeft daarin ook de BSCR gespeeld. Met die woorden begon drs. H. Steen- aert, directeur van de Provinciale Re- vaiidatiestichting Noord-Holland. dins dagmorgen zijn toespraak ter gelegen heid van de heropening van het gebouw „De Hoop” aan de Populierenlaan van de invalidenvereniging „Op Hoop van Zegen”. gen van dien, zo schrijft het college aan de gemeenteraad. Het hekwerk wordt weer van hout gemaakt omdat het oog ook wat wil. Het houten hek gaat pre cies f 67.000 kosten. Toen er vrij plotseling van rijkswege een potje beschikbaar kwam voor dit soort voorzieningen, mede in het kader van de werkgelegenheid, moest er op zeer korte termijn een plan worden ingediend. Dat kon in Beverwijk dankzij een prachtig staaltje van samenwerking en de bereidheid van gemeentelijke ambtenaren om in een lang vrij week end de zaak rond te maken. wijkse project was toen als nummer twee op de lijst gezet, als een soort hommage aan de hier zo voortreffelijk samenwerkende instellingen, die hun trefpunt vinden binnen de Commissie voor Lichamelijk Gehandicapten in de IJmond. De heer Stam vertelde dat de Com missie voor de IJmond nog belangrijke plannen op tafel heeft liggen, zoals de aanpassing van een aantal voorzieningen in Wijk aan Zee, de stichting van een soort dagcentra voor lichamelijk gehan dicapten, zoals die ook bestaan voor geestelijk gehandicapten, onderzoek naar de wijze waarop een aantal openbare gebouwen kan worden aangepast, enzo voort. „We zijn nog maar in het begin stadium”, aldus de heer Stam, die even met nadruk wilde stellen hoeveel vrije tijd er door een aantal mensen in dit werk wordt geïnvesteerd. Met nog grote re nadruk meldde hij, dat de commissie tot nu toe alleen nog maar van de gemeente Beverwijk een subsidie heeft ontvangen. Dergelijke bijdragen van de andere IJmondgemeenten zouden zo langzamerhand wel zeer welkom zijn, om de mogelijkheden uit te kunnen bouwen. BEVERWIJK. In verband met de schietpartij in bar Promenade op de Meer is gisteren een 19-jarige Amster dammer aangehouden, die bekend heeft de eigenaar van de cylinderrevolver te zijn. Met dit wapen loste een 20-jarige Amsterdammer zondagmiddag enkele schoten, waarvan er een langs de borst van een 22-jarige Beverwijker schampte. oversteken van de Breestraat ter weers zijden van de Bloksteeg wordt nu al enigszins gereguleerd door de geplaatste hekjes. De meeste voetgangers steken de Breestraat over op het gedeelte tus sen de Bloksteeg en de Hobbesteeg. Tei hoogte van de percelen Beverhof 2 en Breestraat 132 wil men nu een. beveilig de voetgangersoversteekplaats maken. De huidige beveiligde oversteekplaats te genover C. en A. ligt ongeveer op 350 meter afstand van de nieuwe oversteek plaats, die verekeersgevoelig wordt uit gevoerd. Dit wil zeggen, dat bij druk rij verkeer de groenfase voor het rij ver keer langer duurt en de voetgangerslich ten minder snel op groen springen dan bij weinig rij verkeer. Ook de oude lich ten bij C. en A. worden van een derge lijke installatie voorzien. De officiële openingshandeling werd verricht door burgemeester A. Hubers, die de vlag onthulde met het internatio nale embleem, dat staat voor bereik baarheid, bruikbaarheid en toegankelijk heid van gebouwen voor invaliden. 1-1, Ligthart 2-Luther 0-4, Mattheus- Ligthart 2 15-0. Tweemaster - M. Luther 4-3, Mattheus-M. Luther 2-1, Tweemas- ter-Ligthart 2 16-0. Winnaarsronde: Emma, Paulus, Wv. Graft, Jozef, Zee wijk, Bernhard, Tweemaster, H. Hart Bwk. Verliczersronde: Cassianus. H. Mande, Bethel, Don Bosco, H. Hart Wvk, Kameleon Mattheus en Jozef 2. BEVERWIJK. Donderdagavond 14 april vergadert de gemeenteraad in hei Stadskantoor. De agenda telt 21 onder werpen waaronder het vragenuurtje, dat aan het einde van de vergadering is gepland. De vergadering begint half acht. Voorrang van het Zeestraat-verkeer op dit weggedeelte vindt het college niet raadzaam omdat dit tot verkeersopstop pingen in de zijstraten, o.a. de Baan- straat, zou kunnen leiden. Het betreffen de gedeelte van de Zeestraat heeft bo vendien nog niet het karakter van een doorgaande verkeersweg, zoals dit voor bij de Groenelaan het geval is. Het maakt door de winkel- en zakenbebou wing duidelijk deel uit van het stads centrum, waar het verkeer geen voor rang verwacht, zo meent het college, dat hiermee de vraag van de heer Heinhuis tijdens de begrotingsbehandeling vorig jaar november beantwoordde. BEVERWIJK Een verkeerslichten installatie op de kruising Viaductweg- Parallelweg lost de verkeersproblemen aldaar niet op. Dit antwoorden B. en W. PvdA-raadslid D. Heinhuis, die op het plaatsen van een dergelijke installatie had aangedrongen. Het college noemt de verkeersafwikkeling daar een complex probleem, dat vergaande voorzieningen zou vergen als er een verkeerslichtenin stallatie wordt geplaatst. In de huidige situatie is het de vraag of verkeerslich ten niet vertragend op de doorstroming van het verkeer op de Viaductweg zou den werken, zo vragen B. en W. zich af. Men studeert momenteel op een verbe tering van een indeling van de wegvak- ken op de kruising. Op deze morgen showt uw eigen kind het door u zelf gemaakte kledingstuk. Lady-speaker: Helen Shepherd BEVERWIJK „Toen minister me vrouw Marga Klompé destijds haar heup brak werden er daarna door haar ministerie ineens allerlei maatregelen genomen ten behoeve van de lichamelijk gehandicapten”- BEVERWIJK-HEEMSKERK. Alle bibliotheken zullen van vrijdag 8 tot en met maandag 11 april zijn gesloten. De gebruikelijke sluiting op donderdag geldt ook voor Witte Donderdag 7 april. BEVERWIJK. De raadscommissie voor de beroep- en bezwaarschriften wil de heer B. Hooning uit Hoorn toestaan op het strand bij de strandafgang van De Zwaanstraat een dubbele rij huisjes neer te zetten en te exploiteren en een loods voor de opslag van stoelen en schermen te plaatsen. De heer Steenaert benadrukte- dat ook landelijk gezien het beleid met betrek king tot de voorzieningen voor lichame lijk gehandicapten nog maar moeizaam van de grond komt, terwijl allerlei maatregelen zo dringend noodzakelijk zijn. Alleen al in Noord-Holland zijn volgens een recent onderzoek al 187-800 mensen beperkt in hun loopvermogen. Deze provincie telt 13.000 rolstoelgebrui kers. Per jaar komen er 7000 lichamelijk gehandicapten bij. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het college is niet van plan in te gaan op de suggestie van PvdA-raadslid D. Heinhuis om de Zee straat tussen de Koningstraat en de Groenelaan tot voorrangsweg te verkla ren. Na een frisse, maar gelukkig droge dag, kon de balans na de gespeelde voorronden opgemaakt worden. Dit jaar heeft de schoolsportcommissie voor een gewijzigde opzet gekozen omdat er zo veel aanmeldingen binnenkwamen. In acht poules van drie of vier moesten de scholen gaan uitmaken wie woensdag verder mocht spelen in de winnaarsron de, die de kampioen oplevert. Alleen de nummers een van de poule plaatsen zich voor de winnaarsronde. De nummers twee spelen in de verliezersronde. Bij de winnaars zien we weer enkele bekende namen zoals titelhouder St. Jozef uit Velsen Noord, de Apostel Paulus en de H. Hartschool uit Beverwijk. Een pluim verdienen toch wel de jongens van de Emmaschool die zich op fraaie wijze bij de laatste acht hebben geplaatst. In de verliezersronde zien we o.a. de Kamele on, de H. Hart uit Wijk aan Zee en zelfs het tweede team van de St. Jozef. De directeur van de provinciale stich ting beklemtoonde de goede werkcon- tacten met de IJmondiale commissie, waardoor uit het extra potje niet alleen het gebouw „De Hoop” kon worden verbouwd, maar onder meer ook het Sportfondsenbad kon worden aangepast voor gehandicapten. Daar had die pro vinciale stichting nog wei voor moeten „knokken”, want in Den Haag was be dacht, dat er in Beverwijk nauwelijks sprake is van werkloosheid en dat die gemeente dus niet in aanmerking zou komen voor een extra uitkering in het kader van het werkgelegenheidsbeleid Het feit dat men hier zo supersnel plannen kon indienen heeft mede de doorslag gegeven. BEVERWIJK. De Beverwijkse Har- moniekapel houdt vrijdagavond 8 april een paaskienavond in het clubgebouw aan de Groenelaan. Men begint om 20 uur. B. en W. hadden de heer Hooning in een brief van 4 januari j.l. meegeedeeld, dat men niet aan de gevraagde uitbrei ding van zijn strandexploitatie mee wil de werken, omdat deze ten koste van de open ruimte van het strand bij de strand- afagng zou gaan. De heer Hooning ging tegen deze beslissing in beroep en heeft nu de raadscommissie meegekregen. Hij ontkent dat het oprichten van de huisjes ten koste zou gaan van de open ruimte bij de strandafgang, omdat het zijn bedoeling is de huisjes achter de reeds bestaande huisjes te plaatsen op ongeveer 45 mtr. afstand van de strand afgang. Eerder had al de raadscommis sie voor recreatie-aangelegenheden op 23 maart laten weten geen bezwaar tegen de plannen van de heer Hooning te hebben. De commissie voor de beroep en bezwaarschriften vraagt B. en W. een duidelijker beleidslijn met betrekking tot de plaatsing van een tweede rij huisjes op het strand uit te stippelen. De totale verbouwing en herinrichting kostten f 142.000,-. Het rijk betaalde 97.000-- aan subsidie en de gemeente paste f 45.000,- bij. Daarmee kon een centrale verwarming worden aangelegd, deuren enzovoort worden aangepast, een parkeerruimte worden aangelegd, de keuken en de elektrische installatie wor den verbeterd en tal van andere voorzie ningen worden getroffen. DRIEKWART TON gaat de gemeente uitgeven om de afrastering van de her tenkamp aan het Stationsplein op te laten knappen. Het hekwerk doteer v: 1960 en heeft de tand des tijds niet zo Daar bleek de directeur van de pro vinciale stichting drs. H. Steenaert dins dagmorgen grote bewondering voor te hebben- Hij vertelde, dat er in het kader van die plotselinge subsidieregeling voor geheel Noord-Holland twee miljoen gul den beschikbaar kwam, waarvan twee derde ter beschikking moest worden ge steld van Spoorwegen en PTT. Voor het gedeelte van de subsidie die er overbleef werd in Noord-Holland voor zestig mil joen gulden aan plannen ingediend. De Provinciale Revaliidatiestichting moest prioriteiten gaan stellen en het Bever- De heer Steenaert wees op het belang van aangepaste woningbouw in de ge meenten. Volgens onderzoekingen dertig percent van de bewoners centra zoals „Het Dorp” bij Arnhem niet in een dergelijk centrum hoeven te wo- nen als er voldoende aangepaste wonin gen in de gemeenten zouden zijn. Daar voor is nodig, dat slechts 0.43 pct. van de woningbouw in de gemeente aange past zou worden gebouwd. Gezien de achterstand heeft men de norm voor berekend op (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Om op de braaklig gende gronden aan de Neckarstraat en IJsselstraat 91 woningen te kunnen bou wen is het nodig voor het gebied Ooster- wijk een voorbereidingsbesluit te nemen. Beide percelen grond zijn gelegen in het plan „le herziening Oisterwijk”. Het plan is vastgesteld in juli 1964. De gronden zijn aangewezen voor een be bouwing met bedrijven, al dan niet met bovenwoningen, met winkels met boven woningen en openbare weg. Het perceel grond aan de Neckarstraat is bestemd voor de bouw van een woongebouw. Uitslagen: Paule A: Cassianus-Mar- griet 2-0, Margriet-Emma 3-3, Casisanus- Emma 0-4. Poule B: Mattheus 2-H. Mande 0-11, Mattheus 2-Paulus 0-10, H. Mande-Paulus 0-4. Poule C: H. Hart WaZ-W. v. Graft 1-6, H. Hart WaZ 2- Bethel 1-3, W. v. Graft-Bethel 0-4. Poule D: Margriet-Jozef 2-9, Petrus-H. Hart WaZ 0-4, Margriet-Petrus 2-1, Jozef-H. Hart WaZ 3-0 Margriet-H. Hart WaZ 0- 1, Jozef-Petrus 12-0. Poule E: Zeewijk- Ronde Boogaard 3-1, H. Hart Bwk 2- Don Bosco 0-6, Zeewijk-H. Hart 2 6-1, Ronde Boogaard-Don Bosco 0-3, Zee- wijk-Don Bosco 1-0, Ronde Boogaard-H. Hart 2 5-0. Poule F: Bernhard-Kamele- on 3-0, Noorder-Jozef 3 7-0, Bernard- Noorder 3-0, Kameleon-Jozef 3 17-0, Bernhard-Jozef 3 13-0, Kameleon- Noorder 6-1. Poule G: Jozef 2-Ligthart 4-1, Schuman-H. Hart Bwk 0-11, Jozef 2-Schuman 7-0, Ligthart-H. Hart 1-4, Jozef 2-H. Hart 0-8, Ligthart-Schuman 10-0. Poule H: Mattheus - Tweemaster Zoals de lezer merkt, werd de opening van „De Hoop” goed benut om duidelijk te maken dat er op het gebied van de voorzieningen ten behoeve van lichame lijk gehandicapten nog heel veel moet gebeuren. Dat deed niets af aan de vreugde over de heropening van dit aangepaste gebouw. Voorzitter Bast van de invalidenvereniging „Op Hoop van Zegen” liet recht uit het hart merken hoe blij de gehandicapten er mee zijn. Burgemeester Hubers mat terecht breed uit, dat de vereniging dat in hoofdzaak aan de eigen veelzijdige activiteit heeft te danken. Hij liet felicitaties van het gemeentebestuur vergezeld gaan van een plantenbak voor de sociëteitsruimte. De heropening werd bi j gewoond door onder meer vertegenwoordigers van BSCR, Raad van Kerken, Odd-Fellows, gemeentelijke diensten, gemeenteraadsle den, Hoogovens en tal van organisaties op het terrein van de zorg voor lichame lijk gehandicapten- BEVERWIJK. Vanmorgen negen uur is aan de Breestraat nr. 56 het nieuwe filiaal van schoenhandel van Woensel geopend. Voor aVn Woensel is de Beverwijkse vestiging het 21ste fili aal. In de voormalige herenmodezaak van Hertbert Blom staan 20.000 paar schoener overzichtelijk opgesteld. Grote oranje-witte stickers geven de rekken aan waar de diverse maten zijn te vinden. In de schoenwinkel werken tien mensen. De vestiging is 400 m2 groot. BEVERWIJK. Dinsdagmiddag is weer een start gemaakt met het jaar lijkse Paasvoetbaltoernooi voor basisscho len. Onder leiding van de heren Kaart, van der Brink en van der Horst verliep het toernooi op vlotte wijze. Opvallend was dat de Beverwijkse voetbalvereni ging DEM haar deuren van de kleedka mers gesloten hield, en dat er geen netten in de doelen hingen. Hierdoor raakten de kleedkamers van De Kenne- mers overbelast, daar moesten nu voetbalteams van gebruik maken. BEVERWIJK. Het college wil de oversteekplaats in de Bloksteeg naar het winkelcentrum De Bever wijzigen in een zebrapad. Het voetgangersverkeer is ter plekke zo frequent, dat de aanleg van een zebrapad gerechtvaardigd is. Het BEVERWIJK. Het spreekuur van de CDA-fractie in het Stadskantoor op dinsdagavond 12 april duurt van half acht tot acht uur. Om acht uur begint het spreekuur van de WD-fractie, die tot half negen bereikbaar is. men nieuwbouwwijken thans twee percent. Het bouwen van dergelij- ke aangepaste woningen zou binnen twee jaren een besparing opleveren, om dat de kosten van huisvesting van ge handicapten in speciale centra als „Het Dorp” oneindig veel hoger liggen dan zelfstandig wonen in een aangepaste wo ning. A i -.-A

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7