VELE WONINGEN HARD AAN OPKNAPBEURT TOE Beverwijk valt uit de boot Heemskerk en Velsen houden vast aan koopavond op 5 mei Wisselbeker schoolvoetbal naar Velsen-Noord Jan Wentink uit de raad Toneelgezelschap Vriendenkring presenteert „Rare Gevallen Afsluiting Breestraat Geslaagden zwemdiploma Politienieuws Uitgaansdag bejaarden Heemskerk Zelf een gordijn haken? ’De Bonte’ is er voor Ir. ss.- Wonderlijk vulmiddel voor vakman en gezin i? |g| I Waarschuwing inzake vernielingen Paaseieren zoeken TWEE VOORSTELLINGEN IN DE VRIJBURCHT Barrelhouse in DROPPING LEGER DES HEILS Kaarten en kienen Opbrengst voor Rheumafonds Donkey Shot ■■I DONDERDAG 7 APRIL 19 7 7 BEVER WIJK-HEEMSKERK 9 i (Van een onzer verslaggevers) 1 a IH an - llkd BEVERWIJK Bij de gemeente liggen plannen klaar om in het ge bied rond de Wijkertoren de woon blokken aan het einde van de Gal genweg, de Grote Houtweg 104 tot en met 114 en een blok woningen aan de Heemskerkerweg te renove ren. Grootste struikelblok is echter de bijzonder slechte bouwkundige staat waarin de woningen in de Grote Houtweg nr. 75 tot en met 89 verkeren Deze woningen zijn zo goed als op en moeten eigenlijk ge sloopt worden. De gemeente neemt met de bewoners contact op naar welke oplossing kan worden ge zocht: renovatie, slopen, nieuw bouw of kopen en met behulp van subsidies een opknapplan maken. PQRION Haarlemskreatiefste handwerkwinkel f Sffi 4 21 -:S: "i; - SI JB ADVERTENTIE Renovatieplan voor huizen in gebied rond Wijkertoren Uit- (Van een onzer verslaggeefsters). en HEEMSKERK. Alle kinderen in de wijken Oe Macr, Die Die en het Ren- darppark zijn door het Wijkberaad uitge nodigd op zaterdag 9 april paaseieren te gaan zoeken. en de heer Fagel van het huisvestings bureau en van het buurtcomité de heren De Boer, Kuyer, Oudshoorn, Radema- kers. Vendel en de dames Heijkoop en Leyen, Verliezersronde: Kwartfinales: H. Hart Waz-Jozef 2-1-1 (H. Hart w- n. s.) Cassia- nus-Mrttheus 1—1, Don Bosco-H. Mande 0-1, Kameleon-Bethel 4-0. HEEMSKERK. „In „De Vrijburcht’ aan de Vrijburglaan voert het Heems kerkse Toneelgezelschap Vriendenkring op vrijdagavond 15 en 22 april de klucht „Rare Gevallen” op. Beide voorstellingen beginnen om 20.15 uur. De huizen in de Grote Houtweg van nr. 75 tot en met 89 zijn er het ergst aan toe. De woningen missen zelfs een rio lering. Daarmee is het overleg in het slop geraakt, want in geen van de drie ge meenten voelen de winkeliers er veel voor de uniformiteit in de IJmond te mei - nationale bevrijdingsdag - vonds te werken. Het organiserende comité bedankt de bevolking van Beverwijk en Wijk aan Zee voor de goedgeeefse medewerking. BEVERWIJK In het Sportfondsen had in Beverwijk z’jn geslaagd voor het zwemdiploma A: HEEMSKERK. Het PPR-raads- lid Jan Wentink heeft in een briei aan de gemeenteraad laten weten, dat hij wegens te drukke bedrijf swerk- zaamheden geen tijd meer heeft om lid van de raad te blijven. Hij zal worden opgevolgd door de heer Henk Mandos. W De gemeente is niet van plan voor het gebied een nieuw bestemmingsplan te maken. Zonder bestemmingsplan kan er veel gedaan worden, zo meende wethou der Camfferman. Er kan gerenoveerd worden, er kunnen voorzieningen getrof fen worden voor speelgelegenheid en parkeren en nieuwbouw is zelfs moge lijk. Er wordt momenteel gewerkt aan een structuurplan. Volgens wethouder Camfferman dient het gebied ten noorden van de Kerkstraat een woonka- rakter te blijven houden. Het gebied ten zuiden van deze straat is als gevolg van het oude bestemmingsplan in grond waarde dermate gestegen, dat onteige- Halve finales: H. Hart Waz Mattheus 0-1, H. Mande-Kameleon 1-2, Eindstand: 1. Kameleon, 2. Mattheus, 3. H. Mande, 4. H. Hart Waz. 5. Twee master. 6. W- v. Graft, 7. Jozef 2, 8. Bethel. Finale: Matteheus-Kameleon 2-2 (Ka meleon w. n. s.) Diefs’tal Een inwoner van Castricum die zijn auto op de binnenplaats van winkelcentrum De Beverhof had gepar keerd, is zijn bruin leren polstasje met onder meer paspoorten, een rijbewijs, kredietkaarten en Eurocheques kwijt ge raakt. Benzine Uit de tank van een auto die geparkeerd stond nabij de Bever wijkse vestiging van Bakker Winkel is twaalf liter benzine' ontvreemd. Men blijft dit jaar in de tigen provin cie. Via Schoort rijden de bussen naar Nibbixwoud, waar de West-Friese kof fietafel klaar staat. Vervolgens reist men per stoomtram van Medemblik naar de boerderij „De Nadorst” in Blokker. Na de middagtocht wordt het diner gebruikt in Volendam. De deelnemers bijdragen konden ondanks de gestegen kosten worden gehandhaafd op 40,- per persoon. De bejaarden die altijd vooraf door de comitéleden of hun medewerkers(sters) worden bezocht kunn en zich via hen opgeven. In Huizen Polanen en in Huize Westerheem worden mededelingen over de aanmelding bekend gemaakt via de aanplakborden. Ook kan men zich tij dens de kantooruren opgeven via de RABO-bank aan het Burg. Nielenplein. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de volgende bestuursle den: J. Vosselman Bosch, voorzitter, Karshoffstraat 24, telefoon 32311; P. P. Castricum, secretaris, Laan van Assum- burg 6, telefoon 32342 en T. Wentink, penningmeester, Van Coevenhovenstraat 30, telefoon 32398. in de buurt te beschermen. Zo wil men aan het Raamveld een hek verplaatsen naar de rand van het trottoir; aanleg van een riool voor Grote Houtweg nr. 75 tot en met 89; braakliggende gebieden re gelmatig vrij houden van vuil en ver dwaalde rommel en deze terreinen o. a. aan de Hofdijkstraat een speelbestem- ming geven. Eindstand: 1. St. Jozef, 2. Bwk, 3. Zeewijk, 4. Paulus, master, 6. W. v. C__ Emma BEVERWIJK. De Gronings- Drent se vereniging „De Hondsrug” houdt van avond (donderdag) in de Nieuwe Slof een kaart- en kienavond. Aanvang 20 uur. Het buurtcomité heeft met de ge meente afgesproken dat mettertijd de uitgangspunten voor verbetering van de buurt op schrift zullen worden gesteld en het comité een inventarisatie gaat maken van de problemen en wensen in de buurt. HEEMSKERK. In het jongerencen trum Donkey Shot verzorgt vrijdag avond de groep Barrelhouse een popcon cert. De formatie is voor de regolmat o bezoekers van hei centrum aan de A. Verherentstraat geen onbekende. Al eer der trok men een voile zaal toen Barrel house een voortreffelijke kerstshow kjracht. Het optreden van Barrelhouse in Donkey Shot begint om half tien. De toe gang bedraagt vier gulden. BEVERWIJK De Breestraat, tussen de Bloksteeg en de Schans, zal met ingang van dinsdag 12 april ge durende zes weken bij gedeelten wor den afgesloten wegens werkzaamhe den aan de riolering en de wegver harding. De wegomlegging zal ter plaatse met borden worden aangege ven. In verband met deze wegomlegging worden de volgende verkeersmaatre gelen getroffen: - een parkeerverbod in de Graaf Janstraat (onevenzijde) tussen de Vn Hogendorpstraat en de Schans; - éénrichtingsverkeer op de Hendrik Mandeweg van de Schans naar de Graaf Florislaan; - verbod linksafslaan op de Alk- maarseweg naar de Hendrik Mande weg. De bushalte van de NZH in de Bloksteeg van lijndienst 79 (nelsienst Be verwijk-Alkmaar) wordt verplaatst naar de Schans. 1 H. Hart 5. Twee- Graft, 7. Bernhard, 8, BEVERWIJK De tweede dag van de schoolvoetbalcompetitie begon met een waarschuwing van het organiserend comité, daar de vorige dag nogal wat onnodige vernielingen waren verricht door voetballers en opgeschoten jonge ren die op ongepaste wijze hun vakantie op de terreinen van de Kennemers kwa men vieren. Als rtlt zo door gaat is de kans aanwezig dat het schoolvoetbal dit jaar voor het laatst is geweest. Na afloop van de tweede dag kon gelukkig geconcludeerd worden dat het deze dag nogal meeviel. De deelnemertjes dienen om negen uur ’s morgens bij de lagere school ..De Heemskinderen te zijn. doorbreken met verschillende koopavon den waarop het kopend publiek eventu eel heen en weer gaat trekken. Tijdens de wekelijkse persconferentie van B. en W. in Heemskerk bleek het college er weinig voor te voelen om zonder meer het Beverwijkse standpunt over te nemen, tegen de wens van de winkeliers in en terwijl het personeel zelf geen bezwaar maakt tegen de koop- - avond op donderdag. BEVERWIJK De jeugdsoos van het Leger des Heils in Beverwijk organi seert op vrijdag 15 april een dropping voor jonge ui vanaf 13 jaar. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij me vrouw v. d. Kist in de Wagenaarstraat .9 in Heemskerk, tel. 33838. Deelname aar> de dropping is gratis. In de buurtkrant van het buurtcomité „Rond de Wijkertoren” wordt uitvoerig verslag gedaan van het gesprek, dat het buurtcomité op 16 februari j. 1. met de gemeente heeft gevoerd en waarin de problematiek in de oude wijk rond de Wijkertoren centraal stond. Aan het ge sprek namen van gemeentezijde deel de wethouder Camfferman en Kaebisch HEEMSKERK Het Comité gaansdag Bejaarden organiseert dit jaar voor de negenendertigste maal een dag tocht voor degenen die in 1977 de leeftijd van 68 jaar hebben bereikt of nog berei ken. Als datum is woensdag 18 mei ge kozen en tot 1 mei kan men zich nog opgeven. De ondernemerscentrales hebben bij de drie gemeenten verzoeken ingediend om op donderdagavond 5 mei een koop avond te mogen houden in verband met de Moederdag. De vrijdagavond wordt in het algemeen minder geschikt bevonden voor een koopavond. Van personeelszijde (Decom) was geen bezwaar gemaakt te gen een koopavond op 5 mei en daarom hadden de colleges van B. en W. in Velsen en Heemskerk er geen moeite mee die aangevraagde koopavond toe te staan. Wethouder Kaebisch van Bever wijk vond evenwel, dat men het per soneel niet zou mogèn verplichten op 5 mei - nationale bevrijdingsdag - ’s a- Wel is met de gemeente afgesproken dat er in afwachting van definitieve verbeteringen gestreefd wordt naar tij delijke verbeteringen om de leefbaarheid Aanhouding Door de politie Heems- kerk is gisteren een 24-jarige Beverwij- ker aangehouden, die in de loop van vandaag zal worden voorgeleid aan de officier van justitie in Haarlem. De man wordt ervan verdacht zaterdagnacht rond kwart over één de bewoner van een woning aan de Beneluxlaan met een vuurbuks te hebben bedreigd. Inzet van de ruzie zouden echtelijke problemen zijn. Naar de vuurbuks die de Beverwij ken naar zijn Zeggen in de Pijpkade had gegooid, is gisteren lange tijd gedregd, echter zonder resultaat. tN HIAAP Uitslagen Winnaarsronde kwartfinales: Bernhard- Jozef 0-3, Zeewijk-Tweemaster 1-0. H. Hart Bwk-W.v.Graft 2-1, Emma-Paulus 0-2. Halve finales: Jozef-Zeewijk 5-0, H- Hart Bwk-Paulus 2-1. Finale: Jozef-H. Hart Bwk 2-0. f Alleen goed omroeren Zo nodig weinig water toevoegen Kunsthars reparatiemortel met ein deloos veel toepassingen zowel buiten als binnen o m houtrot her stellen, betonreparatie, ragdun pleisteren, dik plamuren, bijwerken stopverf. Uitvlakken traptreden of vloeren Afdichten lek balkon goot, scheuren of kieren, ook om leidingen. Herstel natuursteen keramiek, antiek. Hechtvulling tus sen hout en steen (leggen plavui zen). Hechting aan elk materiaal droog of vochtig, ook aan metaal ot glas. Ideaal voor handenarbeid En dit is nog maar een greep uit de gebruiksaanwijzing vol adviezen onder deksel van pol en emmer PORION 0 6 kg 1 kg 2 Kg 5 kg 15 kg 6. 10 J9 45 f 16,80 33.25 J 74.25 Gratis adviesblad over '(opneembaar) leggen van plavuizen op houten vloer Bel of schrijf producent Fijnzand bv Hilversum. 035-47547 (4 lijnen) HEEMSKERK. Hoewel de gemeen tebesturen van Heemskerk, Velsen en Beverwijk steeds bij de ondernemers centrales hebben aangedrongen op uni forme regelingen inzake koopavonden, winkelsluiting en dergelijke is het nu juist het Beverwijkse gemeentebestuur dat die uniformiteit dreigt te doorbre ken. Jeroen Beentjes. Walther Blom. Mark Brantj es, Richard Donker, Sabine van der Heide, Ursula de Jong, Remeau Mac Mootry. Wilbert Stuifbergen, Edith van de Velden, Anita Vos, Bertus Beers, A Broom for the bride is een klucht van George Batson die in de vertaling de n-aam „Rare Gevallen” meekreeg, Uitgangspunt van het verhaal is het huwelijk van Linda Grey met de saaie Ernest Digberry. Afgezien van de geno digden dient zich ook een serie ongenode gasten aan, die allemaal hun speciale reden blijken te hebben om de bruiloft bij te wonen. Tegenover de familie en de andere gasten trachten zij dit echter om het hardst te verbloemen, wat uiteraard de nodige verwarring, paniek en misver standen opleverd. Kaarten voor de voor stellingen, waaraan dertien spelers van Vriendenkring mee werken, zijn op de uitvoeringsdata verkrijgbaar aan de zaal. ADVERTENTIE Materialen en toebehoren voor allerhande 'handwerktechnieken Schagclielshaal Haarlem, Telefoon 023-32 71 18iftRi I Voor de tweede achtereenvolgende maal ging de St. Jozef uit Velsen-Noord met de eer en de wisselbeker strijken. In de kwartfinale schakelden zij de Bernhardschool uit met 3-0. In de finale trok de Zeewijkschool met 5-0 aan het kortste -eind- In de finale hadden de Velsennoorders de meeste moeite met hun tegenstander de H. Hartschool uit Beverwijk. Het veldoverwicht kon in de eerste helft niet in doelpunten worden omgezet. Pas in de tweede helft met de wind in de rug wist Alex Handgraaf met een prachtige lob de doelman van de H. Hart te passeren. Vijf minuten voor tijd voor tijd maakte Jeroen Lan- geveld aan alle onzekerheid een eind door een voorzet van Gino Agus doel treffend af te ronden. De Zeewijkschool bereikte een fraaie derde plaats door winst op de Apostel Paulus. In de verliezersronde was de stand na de finale Mattheus-Kameleon gelijk: 2-2. Na het nemen van strafschoppen eindig de de Kameleon als eerste. Ook om de derde en vierde plaats moesten straf schoppen de beslissing brengen. De H. Hart uit Wijk aan Zee was minder gelukkig dan de Hendrik Mande en moest zodoende genoegen nemen met een vierde plaats. (Van een onzer verslaggeefsters) ning te veel geld zou gaan kosten. In dit gebied waren voorheen winkels gepland. In het renovatieplan die nog nader moet worden uitgewerkt, nemen de hui zen aan de Grote Houtweg 75 tot en met 89 een voorname plaats in. De bouw kundige staat waarin deze huizen verke ren is bijzonder slecht; de woningen zijn zelfs niet op het riool aangesloten. Wet houder Kaebisch wil samen met de bewoners gaan bezien of er moet wor den gerenoveerd of dat de hele zaak tegen de vlakte gaat en nieuwbouw kan worden gepleegd. Het verkopen van de huizen aan de bewoners noemde hij een gemakkelijke weg. „Iedereen zal die wo ningen wel kopen, maar je verkoopt de mensen een kat in de zak, zei hij. BEVERWIJK. De netto-opbrengst van de collecte voor het Nationaal Rheumafonds was dit jaar in de ge meente Beverwijk 13103,72. ■te. ■- .T I de Graaff, Wendy Janssen, Hans Kuil, Carola Rooymans, Annette Tesselaar, Saskia Verduin en Anita Zwanenburg.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9