Hoogovens bleef in rode cijfers BIJ VERKIEZINGEN GEEN KANDIDAAT MEER I Eind punt! Zandvoorter meldde zich na mislukte aanhouding terstal Wijsmuller deelt in spectaculair sleepkarwei Verkeerstoren gaf geen verwarrende mededeling ONBEKENDE TERREURGROEP EIST MOORD BUBACK OP „Ontsporingen” het woord is aan. aantal pagina's» vandaag: 3ó interieurs b.v an HALEY OVER VLIEGRAMP TENERIFE: (Vrij(e)dag agenda pagina F:~< Met de VVD méér werk openbare discussie-avond See a morris before you buy WAAR#? OPGENOMEN DE KENNEMER COURANT EN HET DAGBLAD VOOR IJMUIDEN k Beloning van 200.000 mark uitgeloofd Koude nacht ■Si ïek t uit 2 2, 3,4,25 Medische diensten 11 13 Gastenhoek 15 rar3T Film Schrijvende lezers Vrijteldag 19 27 van de deelstaat Baden-Würt temberg, verklaarde, dat zij re- Plaatselijk nieuws Kunst Radio en televisie Strips Economie Sport Puzzel aal alles men n Weerrapporten Binnen- en buitenland kening houdt met de ernst van deze mededelingen. De Westduit- se regering heeft een beloning uitgeloofd van 200.00 DM voor degene die aanwijzingen kan ge ven die leiden tot de aanhouding van de daders. KENNEMERLAAN suède, nappa, lamsvacht en sportieve bontjassen 5,6,7,9,11,13 23 21 21 29 31, 33 27 Voor het lekkerste brood en fijn banket uw warme bakker artendori Haarlem: Barteljonsstraat 20, tel. 023-312655 (bij de Grote Markt) Amsterdam: Leidsestraat 9 (bij Koningsplein), tel 020-223596 (Van onze redacteur in Israel, Jaap van Wesel) JERUZALEM. Premier Rabin zaj niet aanblijven als premier van Israël na de verkiezingen die de volgende maand plaatsvinden. Een lijkbleke Rabin deelde in een televiSie-interview mee dat hij zijn mandaat van de Arbeiderspartij voor de kandidatuur voor het pre mierschap teruggeeft en opheffing vraagt van zijn parlementaire onschendbaarheid als gevolg van het feit dat hij en zijn vrouw terecht zullen moeten staan voor het feit, dat 2jij,in strijd met de Israëlische wet in Amerika een bankrekening hadden in dollars. (Van onze redacteur in West- bliek. Kort na de moord ontving Duitsland Hans Amesz) het persagentschap DPA in BONN. Een tot nu toe onbe- Bonn drie anonieme telefoonge- kende actiegroep die zich „Ulri- sprekken. Een van de anonieme ke Meinhof” noemt heeft giste- bedreigers zei: „Wij hebben ren de verantwoordelijkheid op- Siegfried Buback vermoord, u geëist van de moord op Siegfried hoort nog van ons”. De regering Buback, de hoogste openbare aanklager van de Bondsrepu- Damiate Pers B.V. Directie: Mr. II. C. van der Mije Abonnement - bij vooruitbetaling f 13,65 p. mnd., f 39,35 p. kwartaal p. post f 52,— p. jaar f 154,70 p. post f 200,—). Losse nummers 70 ct. (Van een onzer verslaggevers) rder e (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIES) niets s, (ADVERTENTIE) ij thuis HD WS8Hi lant. >op (ook grote maten) Ie ook >uze aat i ike ijke oor Mj >opt. iakt ij ;r en r jken igen. laten >eek (Van onze redactie buitenland) DEN HAAG. De verkeersleiding van Tenerife heeft de bemanning van het KLM-vliegtuig geen mededelingen ver strekt die verwarring hebben kunnen ver oorzaken. Dit heeft gisteren in Washing ton William Haley van de Nationale Ver- keersveiligheidsraad verklaard. Haley verstrekte deze mededeling nadat ook de geluidsbandjes van de verongeluk te KLM-machine „Rijn” waren afgeluis terd, tezamen met die van de verkeersto ren van Tenerfie en van de Clipper van PanAm. Eerder had Haley gezegd dat de resultaten van het beluisteren slechts aan de Spaanse autoriteiten zouden worden overgedragen. Enige weken geleden bij het staatsbe zoek dat Rabin en zijn vrouw de afgelopen maand aan Amerika brachten, werd be kend dat Leah Rabin een bankrekening hééft waarop 2000 dollar staat. De zaak leek geen gevolgen te hebben vanwege het kleine bedrag, totdat het blad Maariv gis- terén meldde dat er in feite twee rekenin gen waren, waarop 10.000 dollar had ge staan Het waren rekeningen die Rabin in Washington had toen hij ambassadeur was in Washington, van 1968 tot 1973, en die De KLM-vluchtrecorder heeft overigens aanzienlijke brandschade opgelopen, ook de band is gedeeltelijk geblakerd, maar 98 procent van de gegevens is teruggevon den en de band is verder uitstekend afluis- terbaar. Rond de paasdagen gaat elke doe-het-zelver, elke tuinliefhebber zijn werkspullen bij elkaar zoeken. De handen gaan uit de mouwen. Een goed moment dus om te star ten met een nieuwe opzet van de informatierubriek, die tot nu toe in de bijlage „Erbij” verscheen. De tips voor de vrije uren zijn uitge breid. De lezer vindt voortaan vrij dags de extra-pagina „Vrij(e)dag” in zijn krant. We beginnen er van daag mee. Rabin deelde verder mee dat hij nog niet heeft besloten hoe de regering tot aan de verkiezingen zal functioneren. Aangezien de regering demissionair is kan volgens de wet een minister geen ontslag nemen wel kan hij tijdelijk met verlof gaan. Aan genomen wordt dat Rabin zijn functies tot aan de verkiezingen en het vormen van een nieuwe regering zal overdragen aan vice-premier Allon. Over een mogelijke opvolger wilde Rabin zich niet uitlaten, al ligt het voor de hand dat Peres nu de kandidaat van de Arbeiderspartij zal zijn. Rabin zei echter dat de partij daarover een beslissing zal moeten nemen. „Wij dragen gemeenschappelijk de ver antwoordelijkheid en ik zal geen beroep doen op mijn parlementaire onschend baarheid. Voor alles wat mijn vrouw ge daan heeft draag ook ik verantwoordelijk heid. Hoewel de zaak buiten alle propor ties is uitgegroeid, werpt deze persoonlijke fout van ons beiden een schaduw op de Arbeiderspartij zo vlak voor de verkiezin gen. Het kan de partij stemmen kosten, en daarom heb ik de conclusie getrokken dat ik mijn mandaat terug moet geven. Ik betreur het dat ik voor een zo onderge schikte zaak een zo vér-rijkend besluit heb moeten nemen, maar ik heb geen keus”, aldus premier Rabin. Inmiddels is één persoon gearresteerd. In hoeverre deze ervan wordt verdacht HK. SNELLIUSSTR. TEL. 14652 betrokken te zijn geweest bij de moord aanslag, waarbij behalve Buback ook diens 29-jarige chauffeur werd gedood en een veiligheidsbeambte levensgevaar lijk werd gewond, is niet bekend. Een radiocommentator .meldde onder voor behoud dat het gaat om de bezitter van de motor waar vanaf met een machinege weer op de auto van Buback werd ge schoten. De motor, die blijkt te zijn gesto len, is door de politie gevonden De positie van Rabin was onhoudbaar geworden nadat de procureur-generaal aan Rabin gisteren meedeelde dat zijn vrouw terecht zou moeten staan, te meer daar het hier om een gemeenschappelijke bankrekening ging. De Arbeiderspartij is de laatste maanden het middelpunt ge weest van financiële schandalen, waarbij een van haar financiële leiders Asher lad- lin in een geruchtmakend proces tot 5 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, en de vroegere minister van Huisvesting Abra ham Ofer zelfmoord pleegde in verband met tegen hem gerezen verdenking. In deze situatie van malaise binnen de Arbei derspartij was enige vorm van een smet op de premier een volstrekt onverteerbare zaak geworden. „Ik betreur het zeer dat ik mijn taak voortijdig moet beëindigen”, besloot Ra bin in het vraaggesprek, „maar ik hoop dat het niet het einde betekent van mijn poli tieke carrière". Woensdag 13 april om 20.00 uur Uit een vergelijking van de kwartaalcij fers van beide verliesgevende jaren blijkt dat het le kwartaal van 1975 een verlies opleverde van 2,6 miljoen. De daaropvol gende kwartalen liep dat op tot respec tievelijk 72,3-f 81,6 en 95,0 miljoen. achter- maar Britse Stour- RESTAURANT IJMOND Vanaf heden is onze keuken weer tot 21.00 uur geopend Seinpostweg 40, IJmuiden Tel 02550-13536 in ’t Braambos, Zeeweg 264, IJmuiden-Oost Wim Keja over de werkeloosheid de trieste erfenis van het vorige kabinet Wordt lid, bel het secretariaat in Velsen, telef. 16117. ;d veel ke >ese 1 ta, iti, oss. De gehele kollektie. (Van een onzer verslaggevers) ZANDVOORT. De 33-jarige Zand voorter, die deze week burgemeester Na- wijn in het raadhuis heeft aangevallen tijdens een commissievergadering, heeft zich vanmorgen vrijwillig bij de politie aangegeven. Na het incident op het raad huis kom de man door de verwarring ontsnappen. Wagenweg 1,3 en 15, Haarlem hoek Wagenweg-Houtplein, IJMUIDEN. De bedrijfsresultaten van Hoogovens IJmuiden over 1976 heb ben een verlies opgeleverd van 16,3 mil joen. Hoewel de verwachtingen voor 1977 nog steeds somber zijn, is dit verlies toch aanmerkelijk geringer dan in 1975 toen het verliescijfer 251,5 miljoen bedroeg. De „Dunlin-A" werd gebouwd op de Rotterdamse Maasvlakte en verleden jaar juli versleept naar het Noorse Stord voor verdere afbouwwerkzaamheden. Door sa menbundeling van hun technisch-nauti- sche kennis en sterkste vlooteenheden is het Brits-Nederlandse consortium in staat een trekkracht van meer dan 600 ton te leveren. De boorgigant heeft een totale hoogte van 240 meter. De reis, die komende zomer zal plaatsvinden, krijgt een bijzonder spec taculair karakter door de sleepdiepgang die 120 meter zal bedragen. Bij het ma noeuvreren door de fjorden zal het zelfs noodzakelijk zijn die diepte tot 140 meter te brengen om onder een hoogspannings kabel te kunnen doorvaren. Op zijn persconferentie vorige week maandag in Santa Cruz de Tenerife maak te de Spaanse minister van Luchtvaart, generaal Iribarnegaray die het onderzoek persoonlijk leidt, bekend dat de resultaten van het onderzoek „in zijn geheel en zon hij bij zijn terugkeer had moeten sluiten. Dat heeft hij niet gedaan en nadien heeft zijn vrouw geld van de bank gehaald. Rabin deelde voor de televisie mee dat de procureur-generaal tot de conclusie was gekomen dat Leah Rabin zich voor de rechter zal moeten verantwoorden. Op de Noordzee zal het Andoc-platform ter hoogte van de Noorse kust op een definitieve lokatie worden afgezonken. Het eerste kwartaal van 1976 liet een licht herstel zien 49,3 miljoen) dat via het tweede kwartaal (verlies 5,6 miljoen) in het derde kwartaal resulteerde in een winstcijfer van ƒ25,1 miljoen. Het jaar werd afgesloten met een kwartaalwinst van 13,5 miljoen. RABIN (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Het contract voor het verslepen van het betonnen Andocpro- duktieplatform, de Dunlin-A, van de Noorse kust naar een definitieve lokatie op de Noordzee is toegekend aan het Ne derlandse Bureau Wijsmuller en het En gelse „United Towing Ltd". Met dit con tract is een bedrag gemoeid van 4 miljoen. Hoofdredactie: Jos L. Lodewijks, E. Koning/l Uitgave Haley, die aan het hoofd stond van het Amerikaanse onderzoekteam dat op Tene rife is geweest, zei dat hét afluisteren van alle banden afzonderlijk tegen het einde van de volgende week gebeurd zal zijn. Daarna zullen de cockpit voice recorders en de band van de verkeerstoren gelijker tijd worden afgedraaid en zal een correla tie worden gemaakt met de banden, waar op de vluchtgegevens staan om de juiste tijdvolgorde van de*communicatie te bepa len alsmede de positie van de vliegtuigen op het ogenblik van de botsing. Ofschoon de precieze tekst van het ge sprokene niet bekend is gemaakt (bij on derlinge gesprekken tussen de beman ningsleden van de KLM Jumbo zou ook Nederlands zijn gesproken), wordt het in tussen twijfelachtig of de verkeerstoren de KLM-bemanning heeft laten weten: „Standby for take off clearance. I will call you back” („Wacht op toestemming voor vertrek, ik zal u opnieuw oproepen”), zoals eerder is bekendgemaakt. jllen. der terughoudendheid" publiek gemaakt zullen worden. Het uitspreken van het woord „take off” (opstijgen) is formeel verboden zolang de gezagvoerder die toestemming niet krijgt, om verwarring te voorkomen. In plaats hiervan hoort de verkeersleiding „Taxi into position and hold" („Stel u op en wacht”) te berichten. Niet bekend is of juist deze tekst door de verkeersleiding is uitgesproken. In het plaatsje bridge ramde een lokale trein de eindbuffer van het station, schoot dóór en kwam toen in deze hachelijke positie boven de straat te hangen. De bestuurder en negen passagiers raakten licht ge wond. Wonder bo ven wonder raakte op straat niemand gewond door de tonnen vallend steen en staal. Ook gisteravond lukte het de politie niet de man in te rekenen. Daarvoor waren een man of veertien naar het huis van de Zandvoorter in de Vondellaan opgerukt. Drie rechercheurs in burger waren naar binnen gegaan voor een gesprek, maar de Zandvoorter verdween opnieuw, ditmaal via een onbewaakte achterdeur. „We waren even niet oplettend”, vertelde een politiewoordvoerder vanmorgen. Hij zei ook dat de man op het politiebureau vanmorgen een rustige indruk maakte. Het was nog niet bekend of de man ingere kend zou worden. Rabin treedt af vanwege bankrekeningen in VS Jmuider Courant Weersverwachting van het KNjjVII. geldig tot morgenavond: Het hele politieapparaat van West- Duitsland is in staat van hoogste alarm gebracht. Aan alle grenzen wordt ver scherpt gecontroleerd. Ook alle op- en afritten van de autobaan Karlsruhe-Ba- zel worden door zwaar bewapende agen ten bewaakt. Personen met een verhoogd veiligheidsrisico (politici, rechters, offi cieren van justitie, advocaten) worden strenger bewaakt. (Zie verder pag. 3) Sören Kiergaard: Het leven kan alleen i waarts begrepen worden, het moet voorwaarts worden geleefd. Heldere en koude nacht met wei nig wind en op veel plaatsen nacht vorst. Hier en daar mistbanken, i Minimumtemperaturen van nul TA tot min vier graden. Overdag zon- LV nige perioden en plaatselijk een 1 regen-, hagel-, of sneeuwbui. Meest matige wind uit noordelij ke richtingen. Maxima circa 7 graden. VRIJDAG 8 APRIL 1977 67e jaargang nummer 134 Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden Postgiro 273107, postbus 18, IJmuiden Tel. redactie: 15389, na kantoortijd 02208- 3577 Tel. adm. en adv. Tel. 15437 en 16450 Klachten bezorging: 18.30-19 uur en op zaterdagen van 1 7-17.30 uur: Tel. 10519 voor Santpoort: 023 - 32 43 41 UTRECHT. Vorig jaar hebben de treinconducteurs 23.600 mensen zonder kaartje in de trein gesnapt, zeven per cent méér dan het jaar daarvoor. Al enkele jaren schommelt het aantal be trapte „ontsporingen” van deze „zwar- treizigers” bij de NS rond de 20.000, dat wil zeggen dat één op de 8.000 treinrei zigers geen geldig plaatsbewijs had. Vorig jaar betaalden bijna 11.000 „zon daars” binnen vijf dagen toch een kaartje en circa 4.000 betaalden pas na een aanmaning. Ruim 7.000 wilden ook toen nog niet betalen en zij kregen een proces-verbaal aan hun broek. Zwart- reizigers riskeren een boete van maxi maal 150, aldus de Spoorwegen. <<s

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 1