Amsterdammers in Beyneshal vlot naar overwinning: 3-0 heeft Kamsteeg óók een show Zaalvoetbal Jan Wage naar Jeugd Haarlem in Euro-toernooi Hockeytoer- nooien dicht bij titel ’natuurlijk streeksport in het kort in de regio internationaal’ op 2e Paasdag’ V s.1- él- 1 TRAINER HAARLEM: OPTIMISME spnrthuisrentrum H l ■M 11 APR. ^'CIRCUIT •hndvoort 11 Na I Paasraces ,,open gesprek tussen spelers, trainer en bestuur Bay 1 kü li ZATERDAG 9 APRIL 19 7^ SPORT y I i I E- Aanvang 12.00 uur. Eur. kamp. Formule 3, Renault 5, VW-Golf GTI, Formule Ford en toerwagens. Kon. HFC vraagt voor haar jeugd een Bij Sporthuis Centrum staat de nieuwe Campingstar- kollektie voor u klaar! I vooxaüe U --jT Telstar is met bang voor Ajax AMVJ won volleybalbeker Van tien uur tot vijf uur i Peter van Velzen ziet een hoge aanval gesmoord in het blok van Gerard de Lange. jtie- nu Eindstand 54-67. (ADVERTENTIE) Haarlem tel. 023-319298 Haarlem Vondelweg 540 tel 023-379800 ,18 ,48 Tweede Paasdag organiseert de Blinkert op zijn velden aan het Noordersportpark een groot opgezet jeugd-zevenhandbaltoernooi. Niet min der dan 64 teams schreven in, waaronder T.V. Hambach (Duitsland), Sparta ’66 uit Dieren, Aristos uit Amsterdam en Aalsmeer. Er wordt om negen uur begonnen en rond vier uur zijn de laatste finales. Het gesprek dat dinsdag werd geleid door voorzitter Hut was onder meer be doeld om eventuele problemen, die er toe geleid zouden kunnen hebben dat het eer ste elftal van Haarlem nu al maanden sukkelt (uit de laatste 13 wedstrijden wer den slechts 2 punten gehaald) uit de weg te In de voorhoede neemt De Winkel de plaats in van Eef Melgers. Hughes: „Ik wil Slechts zelden werd door G d L ook eens snel aangevallen. Daarnaast was de ach- terveld-verdediging van Gerard de Lange zo ontzettend traag dat iedere bal die via het blok toch nog wel te verdedigen viel eenvoudig werd gemist. Bij de Rotterdam mers was het in feite alleen de al 29-jarige Joop Tinkhof die nog goed tegenspel wist te bieden. In de heren-eredivisie leed Kinzo de der de nederlaag van dit seizoen. Via een 104- 100 zege kwam Sperry Remington op gelij ke hoogte met Pioneer-Punch. Vermoede- wat aanvallender gaan spelen, vandaar dat ik de voorkeur aan De Winkel heb gegeven, die de laatste weken goed heeft gespeeld”. tot achttien jaar. De jonge roodbroeken mogen aan die eindstrijd meedoen, omdat zij vorig seizoen in Clermont-Ferrand (Fr.) een van de zeven stamtoernooien hebben gewonnen. Trainer Cees Duindam en begeleider K. van Tuyl van Haarlem gaan met zestien spelers naar Rijswijk. Na 24 van 29 wedstrijden, die tellen voor het toernooi om het Europees kampi oenschap heeft Wagenaar 204 punten ver gaard. De oud-wereldkampioen Ulf Tho- resen (Noor) staat op een totaal van 184 punten. Wagenaar werd winnaar in Axe- valla en kreeg 47 punten. (Van een medewerker) HAARLEM/IJMOND. In de vijfde ronde van de strijd om de Haarlemse zaalvoetbalbeker in de Treslongsporthal hebben zich geen verrassingen voorge daan. De hoger geklasseerde teams van SC Robeo, IJmond ’73 en Wilms Floet wisten allen tot de volgende ronde door te dringen. nnd ’5 '0 8’ Haarlem is in zijn poule ingedeeld met Rapid Wien, IF Silkeborg en de A-ploeg van Rijswijk. Vandaag spelen de Haarlem mers tegen de twee buitenlandse clubs en zondag moeten zij tegen Rijswijk-A aan de slag. In de andere poule spelen Ajax, Ka- strup.Argenteuil en Anderlecht. De twee poulewinnaars spelen zondagmiddag om half vier de finale en de nummers twee strijden om de derde en vierde plaats. Onze Gezellen kwam in de districts eer ste klasse definitief in veilige haven. En met slechts vijf spelers opererend Cy- cloons, dat halverwege reeds met 25-32 achterstond, verloor in de tweede helft bovendien nog Timmermans. Cycloons, dat in dit duel ook nog Piet Hooft miste, moest uiteindelijk het antwoord schuldig blijven op de produktie van Eugène Dros- saers (4-10) en Paul Buytendijk (2-13). Akrides-schutters vrij onder de „vijande lijke” basket. Bovendien bleek de thuis club deze avond over een bijzonder zuiver schot te beschikken, terwijl vrijwel alle Akridesspelers de basket vonden. Na de 42-24 ruststand gooide Akrides er in de tweede helft nog een schepje boven op. Naast Cor Haver (12-10) ging nu ook Jos Meijer (0-14) zich met de produktie be moeien. De gasten, die vooral dankzij Spruit (7-13) en aanvoerder Sijtsema (2-11) wat meer tegenstand konden bieden, ble ven echter kansloos. Een in de slotfase weer even ouderwets jagend Akrides kreeg tenslotte loon naar werken, toen Jos Meijer met een drietal treffers Akrides over de honderd punten schoot. Als hun eerste elftallen in de HVB op tweede Paasdag kampioen worden, houden THB en EHS een „open huis”. Bij THB, dat kampioen van de eerste klasse kan worden, is dat vanaf 20.00 uur en bij EHS, dat de titel binnen bereik heeft in de derde klasse vanaf 19.30 uur. Daarna hebben we een bespreking en gaan we op ons gemak naar het veld”. Over het duel tegen Roda zegt Hughes: „Zowel Haarlem als Roda zal er iets aan moeten doen. Roda, omdat het de vierde plaats anders wel kan vergeten en wij, omdat wij er zo slecht voorstaan. Daarom kunnen twee ploegen worden verwacht, die op winst zullen spelen. Ik heb er zeker wel vertrouwen in, ook al is Roda zeer sterk”. De opstelling van Haarlem, dat vanmor gen heeft getraind in plaats van gistermid dag luidt als volgt: Boersma; Wentink, Peijs, Huyg, De Vries; Wildbret, George, v. d. Ban; De Winkel, v. d. Berg, De Kip. In vergelijking met het elftal, dat afgelopen zondag met 1-0 van FC Amsterdam ver loor, is er één wijziging. HAARLEM Trainer Barry Hughes en aanvoerder Joop Wildbret verwachten veel van het gesprek dat het bestuur van Haarlem afgelopen dinsdag heeft gehad met spelers en trainer. „Door dit open gesprek is iedereen wakker geschud. We zijn er nog eens op gewezen dat het voor de hele club belangrijk is dat Haarlem in de eredivisie blijft. Het is ook prettig om te zien dat iedereen met ons meeleeft. Ik ben er dan ook van overtuigd dat iedereen er extra tegen aan zal gaan tegen Roda JC. ’t Is dan ook te hopen dat we eindelijk weer punten zullen gaan pakken”, aldus Joop Wildbret. In de eerste ronde van het Nederlands jeugd kampioenschap schaken in Rotterdam heeft Pe ter de Roode uit IJmuiden in de eerste ronde gewonnen van Dbuven uit Sittard. Op het Kinheimparcours in Zwanenburg wordt zondag door de Halfwegse wielerclub De Bataaf het clubkampioenschap lange afstanden verreden en daarbij moet Juul Bruessing in het hoofdnummer van de profs en amateurs, waar van de start om 14.15 uur is, de titel verdedigen. Hij mag daarbij de meeste tegenstand verwach ten van Co Moritz, tweemaal eerder kampioen, Henk Jacobs, Peter en Herman Noy, Ko Zomer en Jimmy Kruunenberg, In dit clubkampioen schap wordt reeds om half tien ’s morgens het spits afgebeten door de nieuwelingen. Daarna starten om elf uur de liefhebbers met veteranen en om half een beginnen de junioren. De Zweed Björn Borg heeft gisteren de finale van het enkelspel van het WCT-tennistoernooi in Monte Carlo bereikt. In de halve eindstrijd won hij met 6-2, 6-3 van de Argentijn Vilas. In het dubbelspel bereikten Tom Okker en de Poot Fibak door een zege op Barazzutti en Parun (6-3. 6-2)*de halve finale. Betty Stöve heeft met de Tsjechische Martina Navratilova gisteren de finale bereikt van het damesdubbelspel van een toernooi in Osaka door een zege op het Amerikaanse duo Billie Jean King en Rosie Casals: 7-6. Essen Ruud Geels uitschakelen. Ditmaal is die taak toebedeeld aan Arno Wellerdieck. Castenmiller. „Arno is de enige in de ver dediging, die lengte heeft. De vorige keer lagen de zaken anders. Toen stonden we niet zo vaak onder druk. Ajax had toen lange tijd niet meer dan twee spitsen, waarbij Geels meestal op de linkervleugel was te vinden. Zo behoudend speelt Ajax thuis niet, zodat we Geels in een driemans- voorhoede constant in de punt van de aanval kunnen verwachten”. Hoogstwaar schijnlijk zal Telstar met dezelfde ploeg aantreden, die zondag j.l. Sparta een punt afhandig maakte. Wellerdieck en Bischot, die last hebben van lichte blessures, heb ben weliswaar evenals Stout (ziek geweest) pas vanaf donderdag getraind, maar zij zullen in Amsterdam vrijwel zeker aanwe zig zijn. De opstelling van Telstar luidt derhalve: Van der Meeren; Wellerdieck, Van Essen, Driesen, Bischot; Kamphues, Helling, Jonker; Gerard Staats, Stout, Kramer. Joop Wildbret: „Iedereen is wakker ge schud’’ AXEVALLA (ANP). Het moet wel erg vreemd gaan wil Jan Wagenaar maan dag in Pori (Finland) geen Europees kam pioen bij de beroepspikeurs worden. Wa genaar, die donderdag in Momarken (Noorwegen) de leiding nam in het klasse ment, vergrootte gisteren op de bijzonder slechte baan van Axevalla zijn voor sprong op de concurrentie aanmerkelijk. In de tweede periode ging de strijd wat meer gelijk op. Toch bleef Delta/ Lloyd, dat in Geert Trompetter weer de voortreffelijke „spielmacher” had, de strijd ftrélgëïïTland houden. Bij de stand 10-10 maakte de zwakke leiding wederom een fout in het nadeel van de Rotterdam mers, die de zelfbeheersing toen verloren en de set met 15-11 uit handen gaven. In de laatste set ontliepen de ploegen elkaar ook niet veel meer, maar de ploeg van coach Harry de Haas had zo’n zelfvertrouwen, dat het verkrampt spelende Gerard de Lange toch met 15-9, ten onder ging en de strijd met 3-0 verloor. Voorzitter De Bruin van de NeVoBo mocht daarna de beker aan Geert Trompetter overhandigen, waarbij hij tegelijk het organiserende dis trict Haarlem alle lof toezwaaide voor de foutloze organisatie. Bungalette: solide bungalowtent met stahoogte. Vast kuipgrondzeil Grondmaat 240x200 cm. I Kwalitatief ongeëvenaard. De zwarte Amerikaanse tennisster Arthur Ashe heeft meegedeeld nooit meer in Zuid-Afri- ka te zullen spelen. Hij zei dat in Kaapstad waar hij is om een Amerikaanse tv-programma te maken voor Zuidafrikaanse sport. Betty Stöve bezet momenteel de derde plaats op de ranglijst van het Grand Prix-tenniscircuit bij de dames. De Amerikaanse tennisster Chris Evert is onbetwist koploopster met 310 punten. De Australische Kerry Reid volgt op ruime af stand als tweede met 190 punten. Betty Stöve heeft tot nu toe 175 punten. Bij de heren staat de Amerikaan Brian Gottfried als eerste met 722 punten vóór de Argentijn Vilas (622 punten) en de Zweed Borg (400 punten). De Rus Anatoli Kozlov heeft gisteren in Vol gograd het wereldrecord trekken in het extra- zwaargewicht verbeterd en gebracht op 170 kilo gram. De UEFA-jeugd van Italië heeft zich ondanks een nederlaag van 1 -0 tegen Tsjecho Slowakije in Rome geplaatst voor het eindtoernooi in België. De ploeg zal op 21 mei in het eindtoernooi. in groep d (Brugge) tegen Nederland uitkomen. De Nederlandse rugbybond heeft er gisteren over gedacht om het Fira-jeugdtoernooi in Hil versum af te gelasten, na vechtpartijen tijdens de ontmoeting Frankrijk-Sovjet Unie. Als gevolg van die vechtpartijen liep,een Rus vrij ernstig hersenletsel op; een landgenoot van hem hield een gebroken sleutelbeen over. Leen Looyen is terug als voetbaltrainer bij NEC. De 29-jarige oefenmeester, die op dit mo ment bij Willem II werkt, tekende gisteren een contact voor twee jaar met de club uit Nijmegen. Looyen zal als assistent optreden van Hans Croon. Drie ploegen uit de regio Haarlem zullen eer ste en tweede Paasdag deelnemen aan een inter nationaal a-juniorentoemooi van SDW in Am sterdam. De juniorenteams van EDO, HFC, TZB zullen met clubs als VUC, Neptunus (Rotter dam), Velox, DOS, ZW, RKAVIC, SDW en het Duitse Plettenbörg gaan uitmaken wie de eerstè prijs mee naar huis mag nemen. Peter de Roode uit IJmuiden is een van de deelnemers aan het Nederlands jeugdkampioen schap schaken dat van 8 tot 16 april in het gebouw Trefpunt in Rotterdam wordt gehouden. Er worden negen ronden gespeeld volgens het Zwitserse systeem. Titelverdediger is Joan Baart uit Oegstgeest. De sportvereniging Halfweg organiseert op Tweede Paasdag een prestatieloop in het Spaarnwouderbos in Halfweg. De start voor een ren over 6 kilometer is om elf uur. Voor de dubbele afstand is het vertreksein om kwart over twaalf. Inschrijving is op de elfde april aan de startstreep mogelijk vanaf tien uur. Voetbalvereniging SVJ ontvangt op tweede Paasdag Engelse gasten. Spelers van Monotype uit Salfords treden om 10.30 uur aan tegen het eerste elftal van SVJ. Nochtans heeft vooral hoofdklasser IJ mond ’73 het tegen Griffioens erg lastig gehad. IJmond won netaan met 1-0. Het eerder gespeelde bekerduel tussen RCH en Barricade Boys is niet met 3-1 door de Racing gewonnen, maar het was Barrica de Boys dat aan het langste eind trok en derhalve overgaat. Hillegom: vijfde tonde beker: SC Robeo- Scheijwijck 4-1; De Brug-Wilms Floet 1-5; Griffi- oens-IJmond ’73 0-1eerste klas B: Nihot-Sticker Stars 6-3. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. Voor eigen pu bliek heeft Akrides vrijdagavond niet al leen afscheid genomen van dit basketbal- seizoen, maar ook van een viertal spelers, die het volgend seizoen niet meer in de IJmuidense gelederen zullen terugkeren. Terwijl de vertrekkende Hans Booden het spel van zijn teamgenoten vanaf de tribu ne gadesloeg, leverden Gerard Meijer, Joop van Rijn en Cor Haver nog een belangrijke bijdrage aan de ruim 104-71 overwinning op het Haagse Duyvestein- Wintersport. Dat het vertrek van deze spelers een leemte in de IJmuidense formatie zal ach terlaten, bewees dit slotduel toch wel. Een ontspannen spelend Akrides, dolde vooral in de eerste helft met de gasten. Bijna moeiteloos werd de Haagse defensie open gereten en keer op keer verschenen de In de eerste set begon Delta/Lloyd met een aantal voorwaartse staffels, waarbij de linksvoor onverwachts slaat. Deze verras sende variatie bezorgde het blok van Ge rard de Lange grijze haren, want keer op keer werd de netverdediging verkeerd op gezet. Met 15-5 eiste AMVJ soepel de eerste set op. VELSEN. Trainer Joop Castenmiller van Telstar, ziet bepaald niet als een berg op tegen de ontmoeting tegen koploper Ajax, die op tweede Paasdag in „de Meer” wordt gespeeld: „Over het algemeen spe len wij nogal goed tegen Ajax. Thuis hebben wij vorig seizoen en ook in deze competitie gelijk gespeeld. Uit hebben we de laatste wedstrijd tegen Ajax pas in blessuretijd verloren”. Tien minuten voor tijd stonden we nog met 1-0 voor. Uiteindelijk hebben we vrij ongelukkig verloren, omdat een bal van richting werd veranderd. We leggen ons dan ook niet bij voorbaat neer bij een nederlaag”. In de thuiswedstrijd tegen Ajax, die in 0-0 eindigde moest Frans van Ikl HAARLEM. In dit Paasweekeinde worden er in de regio maar liefst vier grote internationale hockeytoernooien gehouden. Zandvoort, Eechtrop en Straw berries organiseren een seniorentoernooi. Bij Bloemendaal wordt een jeugd toernooi gehouden. WOW! (Van onze volleybalmede werker) HAARLEM. Ruim 1000 bezoekers hebben gisteravond in de Beyneshal in Haarlem het Amsterdamse Delta/Lloyd/AMVJ de nationale volleybalbeker zien winnen. Met 3 tegen 0 werd het Rotterdamse Gerard de Lange verslagen. De in een duel van twee ploegen met twee totaal verschillende opvattingen over volleybal. Delta/Lloyd speelde een soepel spel met veel variatie en snelle uitvallen, terwijl Gerard de Lange het bleef probéren met hoge aanvallen die ver naar buiten werden opgezet. Haarlem: (Kennemer sporthal): eerste klas B. Hubra-TYBB 1-2; HFC+Bloemendaal 6-6; twee de klas B: Schova Vis-Otte Eagles 0-3; tweede klas C: Van Essen Boys-Hempie Hempie 8-2; derde klas F: Plumbers-Korsie Boys 3-1; res. eerste klas B: DSC ’74 3-SC Robeo 2 0-3; res. tweede klas B: IJmond ’73 2-Bloemendaal 2 2-3; res. derde klas D: IJmond ’73 3-RCH 2 2-1; res. derde klas F: Kennemerland 3-Geel Wit 5 3-3; res. derde klas G: DVS 3-Kennemerland 4 5-5. Haarlem (Evenementenhal): tweede klas C( RCH-Telefonia 2-2; Santos Bavao-Spaarnevo- gels 1-1; derde klas D: Lootsma-Hepla 3-2; FC Luyckx-HCK 3-3; res. derde klas C: Aurora 3- Fluor 2 4-3. Wijk aan Zee: res. eerste klas A: KI. Zwitser land 2-Barricade Boys 2 3-3; res. tweede klas A: De Biggen 3-De Klok 2 1-5; res. derde klas C: ’t Keiltje 4-De Fles 2 1-1. Heemskerk: res. derde klas B: Griffioens 2- Carrousel 3 3-4; Rona Watersport 2-Sport CS 6 0- 1Hoeve Adrichem 3-K1. Zwitserland 3 1-5. werktijden in overleg doch in ieder geval woensdagmiddag Aanmeldingen richten aan B WITJAS Churchilllaan 44, Haarlem Tel. 023-321975 na 18.00 uur 023-281456 ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim Door deze concentratie zijn er hier en daar wat moeilijkheden gerezen bij het uitnodigen van andere clubs uifc^é streek, omdat iedereen natuurlijk naar een zo Sterk tnogelijk toernooi streeft' Op de velden van Strawberries wordt op Tweede Paasdag het toernooi met een fi nale in de middaguren afgesloten. De bui tenlandse deelnemers (met een dames- en een herenafvaardiging) zijn Wimbledon uit Engeland en Lille uit Frankrijk. Allian ce en Pinoké vormen naast gastheer Strawberries de Nederlandse vertegen woordiging. In Zandvoort spelen naast een team uit Engeland en Duitsland de dames- en he renteams van Heerlen, Hermes, Myra en Zandvoort. Ook hier worden de finales op Tweede Paasdag gehouden en wel om elf uur. De prijsuitreiking vindt plaats om 14.00 uur. Tijdens het internationale echtrop-toer- nooi te Beverwijk dingen bij de heren Castricum, Haarlem, Scheybeek, Rosma len, Düsseldorf, Dragen (België), Pelicans (Engeland) en Schaerweijde mee. Bij de dames zijn dat: Castricum Haarlem, Scheybeek, Rosmalen, Schaerwljde en Dusseldorf. Gastheer Eechtrop komt zo wel bij de dames als bij de heren met meerdere teams aan de start. Op de velden van Bloemendaal wordt een sterk bezet jeugdtoernooi gespeeld. Zes Engelse scholen vaardigen hun sterk ste jongens en meisjes af: Charterhouse, Felsted School, Ladies College Chelten ham, King’s College, Radiy College en Wellington College. Verder zullen Gooi- sche, Klein Zwitserland, Laren, SCHC en Bloemendaal hun sterkste jeugdteams stu ren. Vanaf 15.00 uur worden op Tweede Paasdag de finales gespeeld op het hoofd- veld van Bloemendaal. (ADVERTENTIE) ^IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII^ ruimen. „Maar er valt gewoon niets uit te spreken, eenvoudig omdat er niets is”, merkt Barry Hughes op. „De stemming is uitstekend. Dat neemt niet weg dat dat gesprek erg belangrijk is geweest. De spe lers hadden er duidelijk behoefte aan dat alles nog eens op een rij werd gezet en dat ze zagen dat ook het bestuur belangstelling toont. Van paniek is in ieder geval geen sprake, ook al zit iedereen, van bestuur tot terreinknecht te wachten tot het net einde lijk weer eens lekker zal wapperen, tot er eindelijk weer eens wat doelpunten val len”. Die goals zullen zich dan moeten aandienen in de thuiswedstrijd tegen Roda JC op tweede Paasdag, voor welke duel Hughes zijn spelers ’s morgens om elf uur al bijeen laat komen: „We hebben wel de toezegging gehad van het bestuur om als dat nodig is, met z’n allen ergens te gaan eten, maar tijdens de Paasdagen kun je natuurlijk nergens meer terecht. Vandaar dat de groep bij mij thuis komt lunchen. Akrides eindigde met overwinning lijk zullen beide ploegen aan het eind van I deze competitie nog een extra wedstrijd nodig hebben om uit te maken welke ploeg op de tweede plaats eindigt, die recht geeft op deelname aan de Europa-Cup voor be kerwinnaars. (Van een medewerker) HAARLEM. Het jeugdelftal van de eredivisieclub Haarlem neemt vandaag en morgen op de velden van RVC in Rijswijk deel aan de eindstrijd van de Euro-jeugd-cup voor spelers van zestien Kom gauw kijken, keuren en kiezen! Er zijn meer dan 25 verschillende modellen en uitvoeringen. Keuze in alle prijsklassen vanaf tl. 65,- totfl. 1.260,-. Bungalowtenten al vanaf tl. 198,- Kom snel profiteren van de extra laag geprijsde aanbiedingen. Gedempte Oude Gracht 117

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 17