Kamers tot laatste bed bezet maar dagrecreatie laat het afweten BEJAARDEN REDDEN UIT 'T NEST GETUIMELD BOSUILTJE Programma koninginnedag in De Maer en De Die Extra editie Panorama VEILINGEN b<dA Fietsrapport van Milieudefensie in gemeenteraad I k t de koffie Hl ■I Anti-koffieduo op bij Niemeyer Paaswake IN EN BIJ Bromfietser tegen vrachtwagen Betaalcheques gestolen door kinderen „DE HEEMSKINDEREN” Schietvereniging „De Vrijheid” A Lt ■M ZATERDAG 9 APRIL 19 7 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK 7 (Van een onzer verslaggeefsters) -> Rs «a >1 BEKENDMAKING Groenten „De ramp, document van het drama op Tenerife” Uitgever en hoofdredaktie van het weekblad Panorama Hoewel vVijk aan Zee op Goede Vrijdag tjokvol drie uur hebben we de laatste zes bedden uitgéschreven. We zitten hele- twee uur naar maal vol. Wie nu nog komt sturen we naar het noorden, ja, zelfs tot aan De verspreiding van de dezer dagen aangekondigde extra editie van het weekblad Panorama, getiteld •- Xè* om 1 Callantsoog moest verwijzen, bleven zo- Friesland toe”. - «sr WIJK AAN ZEE. - zat en het VVV-kantoor de langskomende gasten al Anna Paulowna, Den Helder en is vertraagd. De direktie van de tijdschriftendivisie van VNU heeft de maatregel daartoe genomen. In de boezem der direktie bestond enig bezwaar tegen de inhoud en bovendien vreesde men dat de indruk zou kunnen ontstaan dat Panorama commerciële bedoelingen had met het uit brengen van dit nummer. Uitgever en redaktie hebben na hernieuwde zorgvuldige overweging vastgehouden aan hun voornemen de editie te publiceren, doch besloten om elke schijn van winstoogmerk te niet te doen het nummer gratis te verspreiden. De extra editie zal worden verwerkt in de hele oplage van Panorama nummer 16. wel de straten als het strand opmerkelijk leeg. VVV-vöorzitter Harry ter Horst schatte het aantal gasten dat met de Paasdagen in de badplaats ver bleef op 1500, voornamelijk afkomstig uit Duitsland. „Vrijdagmiddag om o#'3 tCENTRUM - If'3 I i i het strand. Tafeltjes en stoeltjes in grote stapels op de terras- i. (Van een onzer verslaggeefsters) IJs, sneeuw eji hagel op een verlaten strand. (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) L y uuinaniciijn umuniü li& uil iuuiljicuim. v i um WIJK AAN ZEE. De Paaswake in de St. Odulphuskerk begint zaterdaga vond niet om negen uur maar om kwart over negen. bloeiende planten die de aandacht trok ken en snel verkocht konden worden. Het perkgoed liet het tegen het einde van de week wat afweten. Maar is het nu ook eigenlijk weer om in de tuin aan r’ Geen goede vrijdag voor het strand in Wijk aan Zee HEEMSKERK. Terwijl zij met’ het zoontje van een familie aan de Toscane- straat aan het spelen waren, hebben twee kinderen van elf en dertien jaar maandag twintig betaalcheques gesto len. De recherche heeft de zaak inmid dels rond en gebleken is, dat van de twintig cheques al dertien waren uitge geven. cent per stuk, maar onder een dubbeltje was er niets te koop. De grote stroom narcissen is achterwege gebleven, omdat alles buiten in volle bloei staat. Toch waren er nog lange narcissen die tot 25 cent per stuk noteerden. De van buiten geplukte narcissen noteerden van 45 tot krop. Veel vraag naar radijs met prijzen van 96 tot 125 cent per bos, rabarber gaat vlot weg, er werd tot 117 cent per ’s Avonds is er het eveneens traditio nele oranjebal in het buurthuis „De Schuilhoek”. Dat begint om half negen. Kaarten zijn a 2,- verkrijgbaar bij het buurthuis. HEEMSKERK. Op de Oosterstreng week een 27-jarige bromfietser vrijdag middag iets uit naar links. Hij kwam daarbij tegen een hem passerende vrachtwagen met aanhanger aan. De man is in het St. Jozefziekenhuis opge- nomeh met onder meer een open been wond. té De horeca-business lag op Goede Vrijdag letterlijk nog plat op sen. Koek- en zoopieweer. De paastoeristen zullen toen zij al lang geleden kamers reserveerden een zonniger voorstelling hebben gehad van hun verblijf aan de kust. De zon scheen vrijdag af en toe fiks, maar dan alleen tussen de hagel- en sneeuwbuien door die er af en toe „een witte paas” van maakten. Trouwens, de temperaturen le ken tijdens de kerstdagen ook aangena mer dan in dit gure weekend. De recreatie verplaatste zich meer naar het binnenland, naar de steden en naar de bollenvelden, want met de zon op de ruiten was het in de auto best uit te houden, met het kacheltje aan genie tend van de kleurenpracht onder de fraaie buienluchten, die de dia’s zo mooi maken. Daarvoor begaf men zich dan haastig even de buitenlucht in. Op het strand was de warmte nog wel te houden bij de opbouw van de strand huisjes, als men er tenminste een beetje op gekleed was: laarzen, regenpakken, dikke handschoenen- En op Goede Vrijdag was er altijd nog de hoop dat het met de paasdagen beter zou worden. Om drie uur begint de traditionele voetbalwedstrijd tussen teams uit De Maer, De Die en Ronddorppark. Hier voor kan men zich opgeven bij de heer Van Lamoen. De prijzen van de kinder spelen worden om kwart over vier uit gereikt in de aula van ,-De Heemskinde ren”. tel de maand kan men vogelcentrum „De Horst” bezoeken, waar mevrouw Dijkhuizen belangstellenden graag rondleidt en voor een deskundige uit leg borg staat. 100 cent per bos. Rozen, anjers en fres- sia’s trokken ook in prijs aan, hoewel het aanbod van deze kasbloemen nu groter bos betaald. Ér is een flink aanbod van wordt. Ook irissen, anemonen en lelie’s prei. De prijs weet zich goed te handha- waren goed te verkopen. ven op een niveau van 110 tot 135 cent Bij de potplanten zijn het vooral de per kilo. De prijzen waren vrijdag: an- dijvie 280-285; prei 105-135; radijs 96- 125; spinazie 75-280; rabarber 70-17; -35; witlof 145-275; selderij 35-55; pie terselie 35-60; knolseldery 35-95; raap stelen 38-54. a, de TAG' Z.tbt’ i'e"^e' HEEMSKERK. De tien beste schut ters van de schietvereniging „De Vrij heid” waren deze week: K. van^Dijk 91 punten; A. W. Schoehuis 88; H. J. van Leen 87; H. E. Wouda 86; H. Tqmas 85; F. A. Kok, A. P. v. d. Meet en J. W. Siewertsen 84; Q. W. Siewertsen 84; Q. M. Ryke 83; A. J. Robben 82. In totaal 854 punten. kostbaar dat de In winterse ktedij maakten slechts en kele sportievelingen een wandeling naar de Noordpier. ot *6S47 BEVERWIJK. De bloemenhandel stond deze week niet alleen in het teken van de grote vraag voor de paasagen, maar ook in die van het koude weer. Door de koude stagneerden die aanvoe ren wel wat maar er waren toch vrij grote partijen op de veilinigdagen. Bij de tulpen moet men zich nog hoofdzakelijk met de kastulpen behelpen. De gebr. Gelderman komen al ruim een week met de van buiten gesneden tulp Pres. Kennedy waarvoor tot een gulden per Op 30 april begint daar om negen uur het jeugdvoetbal voor de kinderen van zeven tot dertien jaar. Zij kunnen zich opgeven bij de heer H. van Lamoen, Jean Monnetstraat 288, telefoon 37874. Om 11 uur begint in de aula van de school het songfestival. Kinderen die mee willen doen kunnen zich hiervoor opgeven bij L. Hekelaar, Prof, ten Does- schatestraat 115, telefoon 32775. Tijdens dit songfestival zal ook de goochelaar Bert Visser optreden. Om 12.30 uur begint de minikermis op het schoolplein. Kaarten voor het deel nemen aan alle attrakties kosten maar een gulden en deze zijn verkrijgbaar bij L- Hekelaar en H. v. Lamoen, van wie we de adressen al hebben genoemd en verder bij J. Snoei, Abbeven 45 en P. Hendrix, Linthorst Homanstraaf 55. Om 13 uur gaat dan tevens het ring steken van start voor alle leeftijden. Tot omstreeks half drie is er verder een kussengevecht (vanaf tien jaar), zaklo- pen (tot 12 jaar) en wordt er een hindernisbaan uitgezet voor alle leeftij den. In de paasweek zijn de groentenprij- zen aanzienlijk omhoog gegaan. Het was niet alleen de spinazie die duur werd; alles zat goed in de prijzenlift. Leek het er in het midden van de week op dat de bos(je) werd betaald. De kastulpen lie- prijs van de spinazie terug zou lopen, pen in prijs op tot heel dichtbij de 40 vrijdag was de vraag weer zo groot dat men tot 280 cent per kilo voor goede kwaliteit betaalde. Witlof is er weinig, maar de vraag is groot met prijzen van 145 tot 275 cent per kilo. Voor sla is het nu geen weer. Men kwam niet hoger dan 35 cent per BEVERWIJK. Dankzij de bezoe kers van het Beverwijkse bejaarden paviljoen „Westerhout” is het bosuil tje, dat op bovenstaande foto met zulke grote ogen de wereld in blikt, binnen de muren van het Bergense vogelcentrum De Horst druk bezig zich te ontwikkelen tot een volwas sen exemplaar. Enkele weken lang beleefden de bejaarden veel plezier aan de caprio len van een moederuil en haar twee jongen, die nestelden in een boom in park Westerhout, niet ver van het paviljoen van de Stichting Recreatie Bejaarden. Vorige week kwam daarin plotse ling verandering. Een van de uile- j ongen viel uit het nest en kwam met zijn pootje klem te zitten tussen een wat vreemd langs de stam bengelen de boomtak. Daar de altijd in de omgeving van het nest vliegende kraaien al begerige blikken op het pulletje begonnen te werpen, besloot men het diertje met behulp van een ladder te bevrijden. Daarna werd het uilekind overge bracht naar het in Bergen (N-H) gevestigde opvangcentrum van de Stichting Hulpdienst voor Natuurvo-' gels. Het roof vogelt je, dat nu een week of drie oud zal zijn, heeft daar inmiddels gezelschap gekregen van een leeftijdsgenootje, dat er ook niet ernstig aan toe bleek te zijn. Wan neer de tijd er rijp voor is, zullen beide (beschermde) uilen in de natuur worden teruggezet. Mevrouw A. Dijkhuizen, beheerster van het nog steeds ongesubsidieerde opvangcentrum in Bergen, is de be jaarden van paviljoen Westerhout dankbaar voor hun oplettendheid. Waren zij er niet zo snel bij geweest dan was het uiltje onherroepelijk een te vroege dood gestorven. En over te vroeg gestorven roof vogels kan mevrouw Dijkhuizen toch ai boekdelen schrijven. Zeven jaar geleden nam zij het werk over van frater Simon Deltoer, die gerust de pionier van de roofvogelrevalidatie in Nederland mag worden genoemd. Aanvankelijk op bescheiden schaal begonnen met een werkgroep om hulp te kunnen bieden aan de ge vleugelde slachtoffers van olielam pen, werd het al spoedig noodzakelijk tot de oprichting van de stichting over te gaan. Dit om ook op te kunnen treden wanneer het om door landbouw-vergiften aangetaste roof vogels gaat, om over de verkeers slachtoffers nog maar te zwijgen. In het opvangcentrum aan de Nes dij k 20 dat nu vijf jaar bestaat tracht mevrouw Dijkhuizen al deze vogels op te lappen en voor te berei den op hun terugkeer in de natuur. Iets, dat overigens lang niet voor alle vogels is weggelegd. Een klein percentage blijft dan ook voorgoed in het centrum achter, waar ze tevens goede diensten bewijzen aan het edu- catie-werk. Idere eerste zaterdag van het werk te gaan? Dat is dan weil de oorzaak dat hier de vraag wat luwde terwijl de aanvoeren 'toch behoorlijk waren. HEEMSKERK. Het wijkberaad De Maer_De Die-Rendorppark heeft het programma bekend gemaakt voor de koninginnedagviering. Alle evenementen vinden plaats in en rond de lagere school „De Heemskinderen”. BEVERWIJK. Misschien herin nert u zich nog de koffie-boycotactie van twee Zaanse dames, mevrouw Faber en mevrouw Fraaij. Het moest nu maar eens uit zijn met al die prijsverhogingen, vonden de drie da mes, en kondigden een koffie-boycot aan. Koffiebrander Niemeyer was er snel bij om de dames voor een be zoekje aan de fabrieken in Bolsiward uit te nodigen. Directeur J. M. Slob maakte er dinsdag een hele middag voor vrij. Een mooie antieke koffie pot stond al zachtjes t e pruttelen, toen de dames door hem werden ontvangen. Er is daar in Bolsward heel wat afgepraat. Directeur Slob toverde allerlei grafiekjes te voor schijn waaruit haarscherp bleek hoe het precies zat met de koffieprijzen, de loonontwikkeling en het indexcij fer voor de gezinsconsumptie, zo meldde woensdag het Dagblad voor de Zaanstreek „De Typhoon”, die met de dames naar het Friese land was ge trokken. Na de discussie zetten de dames, de heer Slob en een paar inkopers van Niemeyer zich aan de dis en in de sfeer van verbroede ring die ontstond begon bij de dames toch wel de gedachte te leven, dat ook Niemeyer van beste wil is, maar dat vooral de heffingen BTW-heffin- gen en de invoerrechten op koffie de ons bakkie troost zo maken. Daarbij komt koffieproducerende landen zich be wust worden van hun uitzonderlijk sterke positie als het gaat om de prijs van de koffiebonen. „Ze hebben hun beleid veranderd en houden de kof fieprijzen nu hoog”, aldus de heer Slob. (Van een onzer verslaggevers BEVERWIJK. Bij de ingekomen stukken voor de raadsvergadering op donderdagavond 14 april komt ook een brief voor van de Vereniging Milieude fensie, kerngroep IJmond, inzake een alternatieve fietsroute Lindberghstraat- Plesmanweg. Deze alternatieve fietsroute maakt on derdeel uit van het rapport „Dé (IJ)~ mondige fietser”, dat de kerngroep heeft opgesteld. De kerngroep streeft ernaar de fletser in het IJmondverkeer beter te beschermen. Ook komt de brief van de huurdersbe- langenvereniging Voor Allen” aan de orde. De vereniging heeft de gemeente raad een brief geschreven over het tuin onderhoud aan de Ulverhof en omge ving en de besteding door de gemeente van de door de huurders betaalde bij drage ia de kosten van het tulnonder- Het college stelt de raad voor de hper H. J. Arbon. hoofd’ van de Robert’ Senu'- manschool, tot lid van de verkeerscom- missie te benoemen. Hij volgt de heer B. de Bree op, die in de commissie het onderwijs vertegenwoordigde. B. en W. willen nu wél eens eindelijk af van de kwestie Borrn. De heer Borm, huurder van de winkel aan de Bree- straat 107, heeft tegen het vonnis van de kantonrechter te Haarlem inzake toewij zing van de vordering ontbinding huuro vereenkomst hoger beroep aangetekend. Het college wil hiertegen in verweer gaan. 1ips' ,jW,

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7