Sinfonietta «Scorpions Alberni Victor «Koninkrijk «Poppenspel UIT. agenda van amsterdam L 1 MUZIEK ALLERHANDE THEATER wijzen DONDERDAG 13 12 1 4 APRIL 19 7 7 y ■■■■■■■■■I £25 mhaw r HK3X&I ■w Bioscopen - 4 4J VMS* Egelantier. In de Egelantier treedt MHi ’TG Poppen uit Bratislava. Het Staatliches Puppen- und Pantomimen-Theater uit Bratislava (Tsjecho-Slowakije) geeft komende zondag twee voorstellingen in het Concertgebouw in Haarlem. De verloren melodie, is de titel van de voorstellingen die om 15 uur (kindercrèche aanwezig) en om 20.15 uur beginnen. Een uitzonderlijk fraai poppenspel waarin muziek een voorname rol speelt. De clown Bim Bim is componist, maar hij kan geen nieuwe melodieën meer bedenken. Zelfs zijn vriendin, het schoonmaakstertje Schu Schu kan hem niet meer helpen. Redding lijkt op tb dagen als zij een onbekend jongetje op een fluit een betoverende melodie horen spelen. Er volgt een achtervolging van de clowns die het jongetje en zijn melodie trachten te vangen. Tenslotte blijkt dat die heerlijke muziek alleen in stand blijft als langs vreedzame weg een oplossing wordt bereikt. Oude-stijl jazz. In Sherrybodega De Gravin (Gravinnesteeg, Haarlem) treedt vrijdagavond (22 uur) het trio van orga nist-pianist Ruud Jansen op, zaterdaga vond op hetzelfde tijdstip het huisorkest de Midgetown Jazzband en volgende week dinsdagavond (21.30 uur) het trio van pia nist Johan Mulder met oude-stijl jazz. Kennismakingsavond. De naam van de mezzo-sopraan Anja van Wijk heeft in Haarlem nog geen bekende klank. Het Concertgebouw wil daar verandering in Expositie. Galerie Lóa. gespecialiseerd op het terrein van abstract-geometrische kunst en minimal art, toont vanaf komen de zaterdag tot 8 mei werk van Harry de Kroon. De expositie is open op donderdag, vrijdag en zaterdag, steeds van 14-18 uur. Lóa bevindt zich in de Lange Raamstraat 6 in Haarlem. Stauthamer. Cephas Stauthamer en Josje Stauthamer-Smit exposeren plas tieken in keramiek en brons, etsen, appli ques en collages in de expositiezaal van het gemeentehuis van Bloemendaal, Bloe- mendaalseweg 158 in Overveen. De ten toonstelling, die tot en met 7 mei loopt, wordt komende zaterdagmiddag om 14.30 uur geopend door ir. J. Leupen. De zaal is dagelijks, ook op zondag, Het Heemsteeds Harokensemble speelt zater dagavond in de Waalse Kerk in Haarlem. Van links naar rechts Renée Hesmerg, Jan van de Berg, Ingrid Snitker en Marion Harreveld. brengen en doet dat middels een kennismakingsconcert dat op maandag 18 april in de tuinzaal zal plaatshebben. De jonge zangeres brengt deze avond een liederenprogramma, bestaande uit werken van Mahler, Wolf en Brahms voor de pauze, gevolgd door Diepenbrock. Ravel en Debussy. Anja van Wijk, in Leidschendam geboren, is een leerlinge van David Hollestelle (docent Rotterdams Conservatorium). Ze heeft voorts gestudeerd bij Jos Burcksen en bekwaamde zich op het internationale vlak bij Hans Hotter en Ady en Erik Werba. Naast het klassieke lied gaat haar belangstelling ook uit naar oratoria. Haar begeleider op het concert is de pianist Thom Bollen. Orgelserie. Ook deze zomer zal er op de zaterdagmiddag orgelmuziek klinken in de R.K.-Basiliek aan de Leidsevaart in Haarlem. De reeks wordt komende zaterdag (15 uur) geopend door de vaste organist van de kerk, Bernard Bartelink, Amateurtoneel. In het cultureel centrum De Nieuwe Slof speelt zaterdagavond om 20 uur het Beverwijks Toneelgezelschap ..Het huis aan het meer" vanavond het Belgische gezelschap Lont op met een programma van strijdcultuur. De voorstelling begint om 21.30 uur. Ingang: Groot Heiligland 61, Haarlem de eerste zondag van de maand tussen 13- 17 uur. Instuif. In het kader van de maandelijk se literaire instuif zullen komende maan dag ten huize van Arthur Ponten, Korte Spaarne 29 in Haarlem, Syll Damave en Bert Sliggers uit eigen werk voorlezen. Syll Damave schrijft poëzie naast korte prozateksten en publiceert regelmatig in het „huisorgaan” van de stichting Literai re Instuif Haarlem, „Zo maar wat verha len en gedichten”. Carré: (Amstel, tel. 225225): T.e.m. zat. 14 mei. dagelijks (beh. zondag en maandag) 20.15 uur: Toon Hermans Waalse Kerk. Elke zaterdagavond (20 uur) tussen 16 april en 15 oktober worden er ten behoeve van net restauratiefonds in Victor. In 1928 schreef de Franse surrealist Roger Vitrac zijn toneelspel „Victor of de kinderen aan de macht”, maar hij moet er zijn tijd ver vooruit mee zijn geweest. Pas de laatste tien jaar wordt het regelmatig gespeeld. Victor of de kinderen aan de macht gaat over het jongetje Victor, die zijn leeftijd in lichaamslengte en in wijsheid ver vooruit is. Als hij negen jaar wordt, rpeent Victor dat de tijd is aangebroken, thuis zelf het heft in handen te nemen en hij weet zich daarbij gesteund door een zesjarig buurmeisje. Met zijn grappen brengt hij zijn ouders, de buren en enkele anderen tot volledige paniek. Tegelijkertijd wordt de benepenheid van het gezinsleven bloot gelegd op onbarmhartige wijze. Roger Vitrac, die tot de belangrijkste surrealistische en dadaïstische schrijvers behoorde van het Frankrijk van de jaren twintig en dertig, moet zelf snel zijn opgegroeid tot ongewone lengte. Al spoedig oogde hij aanmerkelijk ouder dan hij in werkelijkheid was. Autobiografische aspecten zullen daarom niet vreemd zijn aan „Victor of de kinderen aan de macht”, dat vanavond, vrijdag- en zaterdagavond nog in de Toneelschuur wordt opgevoerd door toneelgroep Theater. Meer over dit stuk op onze kunstpagina van vandaag. Hou jij van mij. Het toneelspelersechtpaar Simone RooskensTon Lutz speelt komende maandag in de Stadsschouwburg in Velsen het blijspel „Hou jij nou van mij of hou ik van jou.” Deze voorstelling is al uitverkocht Honoloeloe. Op 21, 22 en 23 april in De Toneelschuur: Cabaret Honoloeloe, waarin optreden Hessel van der Wal, Rob van de Meeberg en Dirk Dekker. Henk Alkema componeerde de muziek en John Heawood regisseerde het programma dat „Zout water voor een dorstige” is gaan heten. Honoloeloe wil met dit derde programma zijn traditie voorzetten en voor een duidelijke mening uitkomen binnen de humor van het geheel. r- In wankel evenwicht. Ook in de Stadsschouwburg in Haarlem speelt Theater deze week een serie voorstellingen. Nog t.m. zaterdag gaat daar Edward Albees „In Wankel evenwicht”, onder regie van Lo van Hensbergen. Het stuk gaat over het echtpaar Tobias en Agnes, die in één huis wonen met Agnes zuster Clairet. Met z'n drieën hebben zij een leefpatroon opgebouwd dat steunt op verdraagzaamheid Tobias en Agnes lopen tegen de zestig. Samen hebben zij een werkzame relatie ten opzichte van elkaar. Dat betekent een zekere vervreemding, maar tevens een waarborg voor eenzaamheid. Claire is alcoholiste, maar eigenlijk is zij de enige die werkelijk begrijpt hoe benauwend ieders toestand is. Op een avond komt een bevriend echtpaar op bezoek. Het wil bij Tobias en Agnes intrekken omdat het thuis „ergens bang voor was Ook Julia, dochter van Tobias en Agnes, voegt zich bij het gezelschap. Zij komt thuis nadat haar vierde huwelijk gestrand is. Menselijke verhoudingen, die in wankel evenwicht tot elkaar staan. In de voorstelling van Theater worden de rollen van Tobias en Agnes vertolkt door Bernhard Droog en Ehse Hoomans. Elisabeth Andersen maakt een prachtige creatie van de aan alcohol verslaafde Claire Ton Ku vl en Annie de Lange spelen het bevriende echtpaar en Kitty Courbois r«, dochter Julia HJC. Amper een week na het indruk wekkende optreden van het kwartet van Joe Henderson komen de liefhebbers van moderne jazz weer aan hun trekken, als morgenavond het kwartet van tenorsaxo fonist Fred Leeflang acte de présence geeft (22 uur). Naast oud-Crypto-toetsen- man Peter Schön beschikt hij over een zeer sterke ritme-sectie met Roger Cook (bas) en Max Bolleman (drums), waarvoor in de Haarlemse Jazz Club (Groot Heilig land 37 in Haarlem) wel weer veel waarde ring zal bestaan. Albert de Klerk. Dinsdagavond speelt stadsorganist Albert de Klerk van 8 tot 9 uur op een gratis toegankelijk gemeente lijk orgelconcert in de Grote of St. Bavo- kerk in Haarlem een Preludium van Bach, het Derde Koraal van César Franck en zes koraalbewerkingen van de Vlaamse com ponist Floor Peeters. geopend van 14-17 uur. Op maandag ge sloten. s Teylers Museum. Portrettekeningen uit eigen bezit worden door het Teylers Mu seum aan het Spaarne getoond tot en met 7 mei. De tentoonstelling geeft een overzicht van de 16e tot en met de 18e eeuwse portretkunst in de Nederlanden met een enkele uitzondering namelijk een portret van Michelangelo door zijn vriend en leer ling Daniele da Volterra. Het museum is van dinsdag tot en met zaterdag geopend tussen 10-17 uur en op Informatie over deze en andere avonden van de instuif, alsmede over medewerking aan het tijdschrift kan worden ingewon nen bij Yvonne Koldewijn, Engelandlaan 802 in Haarlem-Schalkwijk. Telefoonnr. 023-339689. Kennismaken met de mezzo-sopraan Anja van Wijk is maande gavond mogetijk in het Haarlemse Con certgebouw wanneer zij daar een recital verzorgt. Michel Helmerhorst als premiejager in Shit and Die. onderdeel van Shorts, dat Perspekt opvoert. De clown Bim Bim is de hoofdrolspe ler in de, verloren melodie, waarvan door het staatspoppentheater uit Bratislava komende zondag m Haarlem twee voorstellingen wor den gegeven de Eglise Wallonne, de Waalse- of Begij nenkerk op het Begijnhof in Haarlem, concerten georganiseerd. Iedere laatste za terdagavond in de maand wordt inge ruimd voor orgelbespelingen door cantor organist Kees Rosenhart. In het najaar volgt een Bach-cyclus. Voorts zal een stem- cursus en een cursus kaballistiek (die in gaat op de mogelijkheid om barokcompo- sities cijfermatig te ontleden) worden gegeven. Het Heemsteeds Barokensemble, be staande uit Jan van de Berg (fluit, traver- so), Renée Hesmerg (fluit), Ingrid Snitker (cello, gamba) en Morion Harreveld (clave- cimbel), zal zaterdagavond de reeks res- tauratieconcerten openen met werken van achttiende eeuwse componisten als Quantz, Couperin, Handel, Carl Philipp Emanuel Bach en Johann Christian Bach. Jeugd en Muziek. In de Muziekschool van Cultured centrum de Egelantier, Gasthuisvest 47 in Haarlem, verzorgt Stichting Jeugd en Muziek Haarlem zater dagavond (20.15 uur) een gratis toeganke lijke kamermuziekavond. Diverse duo’s en solisten zullen werken uitvoeren van Bré- val, Bruch, Thomas, Handel, Saint-Saëns, Beethoven, Danzi en anderen. Dit concert zou oorspronkelijk afgelopen zaterdaga vond plaats hebben. Koffieconcert. Het laatste koffiecon cert dat dit seizoen onder auspiciën van de afdeling Haarlem en Omstreken van de Koninklijke Nederlandsche Toonkunste- naars-Vereeniging op het Landgoed Groe- ■nendaal te Heemstede wordt georgani seerd, heeft zondagmorgen om half twaalf plaats. Het Forensenkwintet, bestaande uit de fluitist Emile Biessen, de violisten Pavel Sórm en Laszlo Tucni, de altviolist Gustav Kraut en de violoncelliste Wieke Meijer, speelt werken van Dvorak, Schu bert en Mozart. wood, hollywood.” Toeg. a.l. Dag. 20.15 uur. wo. do. vr. za. en zon. 14 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 338, 723488): Un eleph ant ca trompe enormement”, toeg. 14 j. Dag 19.30 en 22 uur. do. vr. midd. 14.15 uur. Roxy (Kalverstr. 224, 232809): „Marathon man", toeg. 18 j. Dag. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Studio K (Roetersstr. 34, 231708): ,,Le juge et L’assassin”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.45 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161, 245790): „Grey gardens”, toeg. 18 j. Dag. 19.45 en 22 uur. Tuschinski 1 (Reg. Breestr. 26, 62633): „Rocky”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 2: „A star is born”, toeg. 14 j. Dag 14.30, 18.45, 21.30 uur. Za. en zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 3: „The Canterbury tales”, toeg. 18 j. Dag. 14.30,19 en 21.30 uur. Za. en zon. 13.30,16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 4: „Future world”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur. Za. en zon. 13.30,16,19 en 21.30 uur. Tuschinski 5: „Midnight cowboy”, toeg. 18 j. Dag. 14.30,19 en 21.30 uur. Za. en zon. 13.30,16, 19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, 237460): „Dial M for murder”, toeg. 18 j. Dag. 19 en 21.30 uur. Zon. 13, 15.30, 19 en 21.30 uur. Vr. en za. nacht 24 uur. ■c Harro Ruysenaars is volgende week don derdag solist bij Am sterdam Sinfonietta Repetitiefoto van Het Koninkrijk, de nieuwe musical-achtige produktie van toneelgroep Baal. die werken van Strategier, Mul, Albert de Klerk, Vierne, Messiaen en Gigout op zijn programma heeft. Het recital duurde ongeveer drie kwartier, waarna de speeltafel kan worden bezichtigd. Programma en toegang zijn geheel gratis. Have Merey. Jongerencentrum DAC, Ripperdastraat 13a Haarlem, haalt vrijdagavond (20 uur) één van Haarlems bekendste amateurbands, Have Mercy, binnen de deuren. De rond zanger-gitarist Hans van der Worp opgebouwde groep loopt al ruim zes jaar mee en beschikt naast nummers van de Who en de Stones over leuk, eigen materiaal, De verdere bezetting: Rein Kemper (gitaar), Arent Rosbach (bas) en Rinus Siemer (drums). Tioli. Ruim elf jaar timmert de in eigen land razend populaire Duitse hardrockgroep de Scorpions aan de „Autobahn”, maar deze vijf Duitsers hebben niets uit te staan met de gelijknamige Engelse formatie die in de eerste helft van de jaren zestig een hitje scoorde met Hello, Josephine. De groep kwam in het nieuws dankzij de geruchtmakende hoes van hun vierde album Virgin Killer en hun ook in Amerika,'Japan, Engeland, Zwitserland en Frankrijk bekend geworden wilde show, waarmee ze als voorprogrammagroep meer succes hadden dan hun hoofdprogramma (Kiss, Sweet). De Scorpions bestaan verder uit vocalist Klaus Meine, bassist Francis Buchholz en slagwerker Jürgen Rosenthal en zijn zaterdagavond (20.15 uur) te gast in het Schalkwijkse jongerencentrum Tioli, Laan van Angers 5. Jabula. In café de Egelantier, Groot Heiligland 61 Haarlem, treedt zondagmiddag (half vier) de Zuidafrikaanse afro-jazzrockgroep Jabula op, die in zangeres Mayibuye een aantrekkelijk middelpunt heeft. gelieerd aan de Zuidafrikaanse Dinsdagavond (21.30 uur) is de Engelse zanger-gitarist Barry Webb in de Egelantier te gast met Beatlemuziek als specialiteit. Sieto en Marijke Hoving. In De Jansheeren, Kerkweg in Heemskerk, treden vrijdagavond Sieto en Marijke Hoving op met hun programma „Oh” De avond is georganiseerd door de werkgroep Assumburgtheater. Aanvang 20.30 uur. De Sinfonietta staat onder leiding van Willem Frederik Bon die zijn vorming on der anderen te danken heeft aan Peter Maag, Jean Fournet en Dean Dixon. Op het programma staan werken van Slamitzx Haydn, Bartók en Dvorak* Koninkrijk. Het tweede theaterprojekt dat toneelgroep Baal uitbrengt heet Het Koninkrijk. Het is een muzikaal werkstuk geworden, waarbij Baal maar liever in het midden laat om welk koninkrijk het precies gaat. Zeker is in elk geval, dat het stuk tegen de achtergrond van een flink stuk recente Nederlandse geschiedenis speelt. Met name de periode 1940-1977 Het Koninkrijk, waarvan de première zaterdagavond in Shaffy, Amsterdam, plaats heeft, komt dinsdag al in de Toneelschuur in Haarlem en blijft daar t.m. 23 april. Het stuk is geen musical in gebruikelijke zin geworden, zo deelt Baal mee, maar muziek, zang en dans zullen zeker niet ontbreken. Willem Breuker stelde voor deze produktie een muziekband samen; Paul Gallis staat borg voor het decor, Leonie Polak verzorgt de kostuums en Bambi Uden doet de choreografie. Spelers zijn Els Ingeborg Smits, Elja Pelgrom. Elsje de Wijn, Trudy de Jong, Hidde Maas, Herman Naber en Jack Vecht. Het Koninkrijk wordt geregisseerd door Leonard Frank. Aanvang 20.30 uur. Stepinstepuit. „Als de lading maar gedekt is”, het cabaretprogramma waarmee de groep Stepinstepuit nu ruim een jaar het land door reist, komt van 14 t.m. 16 april in de Toneelschuur. Het gezelschap heeft blijkens de vele lovende kritieken die het ter informatie voor ons bijsloot, geamuseerd van Aalten tot de Randstad. Eerder was de groep ook al in Haarlem, waar het programma toen zijn inspeelperiode beleefde. Nu moet alles hecht op de planken staan. En wel op muziek van Aart van den Berg en met humor-medewerking van Klaas de Vries, die evenals Hans Dorresteijn teksten schreef. De medewerkenden zijn Melanie Gijsbers, Janny Peters, Aart van den Berg, die ook piano speelt, en Klaas de Vries. Aanvang 20.30 uur. Shorts van Perspekt. Wie Perspekt nog voor het dreigend verdwijnen van de groep op het toneel in actie wil zien, kan daarvoor terecht in de Haarlemse Stadsschouwburg. Van 18 t.m. 21 april speelt het Haarlemse gezelschap daar het programma Shorts, dat uit twee afzonderlijke produkties bestaat. Voor de pauze een sappige Vlaamse kermis waarbij de exploitanten elkaar trachten te overschreeuwen. Waarbij de Belgenmoppen in beeld gebracht worden en waarbij we ook een blik krijgen in het interieur van zo’n vermakelijkheid. Na de pauze een schitterende parodie op het Wild-West-filmwerk onder de veelbelovende titel „Shit and Die”. Het gaat allemaal om premiejagers en om de dubieuze geestelijke Jimmy O’Flannagan, beter bekend in de hel dan in de hemel. Er wordt een prachtige.saloondans in uitgevoerd, die even kan worden gezien tijdens het oponthoud in Santa Maria del’Aqua. Aanvang 20.15 uur. Pinokkio. Het Katheater. een gezelschap dat zich tot nu toe vooral toelegde op voorstellingen voor volwassenen, heeft een kindervoorstelling gemaakt over Pinokkio. Dat wil zeggen, volgens Katheater, een voorstelling die óók geschikt is voor ouderen. Pinokkio is hier het jongetje dat zijn eigen weg gaat en zich daarbij niet laat beïnvloeden door volwassenen. Op zondagmiddag aanstaande in de Toneelschuur. Aanvang 14.30 uur. Concertgebouw (Van Baerlestr. 98, tel. 718345): Donderdag 14 april, kl. zaal 20.15 uur: Ko en Shuku Iwasaki, violon- cel/piano. Werken van Grieg, Kodaly en Rachmaninoff, Vrijdag 15 aprü, gr. zaal 20.15 uur. Amsterdams Opera Koor, Symfonie-Orkest „Con Brio’.’ o.l.v. Jo chem Slothouwer, m.m.v. Mary Willems, sopraan, Elise Galama, mezzo-sopraan, Henk Kooymans, tenor, Marco Bakker, bariton, Co Dop, bariton, Henk Smit, bas en Hans Broekman, orgel. Werken uit Verdi - Hoogtepunten uit „La Travia- ta” en Gounod - Hoogtepunten uit „Faust”. Zaterdag 16 april, gr. zaal 20.15 uur. Het Nederlands Kamerorkest o.l.v. Antonio Janigro, m.m.v. Malcolm Fra- ger, piano. Werken van Mozart. Zondag 17 april, gr. zaal 14.15 uur: Abonne mentsconcert serie Z. Het Concertge bouworkest o.l.v. Eugen Jochum, m.m.v. Salvatore Accardo, viool. Werken van Hindemith, Mendelssohn en Egar. gr zaal 20.15 uur. Internationale Gitaarse- rie m.m.v. Julian Bream, gitaar-luit. Werken van Luis Milan, Hans Werner Henze en Villa-Lobos. Spiegelzaal 11-13 uur Nederlandse Omroepstichting „Für Elise” Maandag 18 april, kl. zaal 20.15 uur: Beethoven-cyclus. Radio Blazers Ensemble o.l.v. David Porcelijn, m.m.v. Willem Brons, piano. Werken van Beeth oven. Dinsdag 19 april, gr. zaal, 20.15 uur: Gilbert Bécaud. Woensdag 20 april gr. zaal 12.30 uur: Gratis lunchconcert. Het Concertgebouworkest o.l.v. Eugen Jochum. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr., tel. 233462): Dagelijks (beh. 18 april) 20.15 uur „Liefde half om half”, blijspel van Alan Ayckbourn met Ko van Dijk, Pleu- ni Touw, Jeroen Krabbé e.a. Klein Bellevue (Leidsekade, tel. 248301): Dagelijks (beh. ’s maandags) 20.30 uur: Frans Halsema: „Ik, ik en nog er’s ik”, piano begeleiding van Ruud Weissman. Theater De Brakke Grond (Nes, tel. 232904): Donderdag 14, vrijdag 15 april (try-outs), zaterdag 16 april (première), 20.30 uur „Deuren” van J. Bernlef. Shaffy Theater (Keizersgracht, tel. 231311): T.e.m. vrijdag 15 april, dagelijks (beh. zondag en maandag) 20.30 uur: shaffyzaal Tennessee William Projekt no. 7: „Zwaar weer op komst” Alhambra I (Weteringschans 134, 233192): „Net work”, toeg. 14 j. Dag. 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra 2: „The Pink panther strikes again”, toeg. a.l. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr., 400, 234876): „Silver streak expresse”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstr., 402, 66227): „De gendarme op vrijersvoeten”, toeg. a.l. Dag. 14.30,19.15 en 21.45 uur. Calypso Club: „Merlijn de tovenaar”, toeg a.l. Dag. L2.30, 14.30, 16.30 en 19.30 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, 248933): „Deep thro at”, toeg. 18 j. Dag. 12.30, 13.45, 15, 16.15, 17.30. 18.45, 20 en 21.15 uur. Cineac Damrak I (Damrak 63, tel. 245648): „The eagle has landed”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 16, 18.45 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2: „The enforcer”, toeg. 18 j. Dag. 19 en 21.15 uur. Cineac (Reg. Breestr., 31, 243639): „Merlijn, de tovenaar”, toeg. a.l. Dag. 13.30, 15.30, 19 en 21.30 uur. Cinema Int. (Aug. Allbéplein4,151243): „The Big bus”, toeg. 14 j. Do. vr. za. en zon. 19 en 21.30 uur, ma. di. wo. 20 uur. Matinee zat. en zon. 14.30 uur. „Jesus Christ Superstar”, toeg. a.l alleen don. en vr. 14.30 uur. Cinétol (Tolstr. 160, 722291): „Targets”, toeg. 18 j. Dag. 20 en 22 uur. „L’Affiche rouge”. Dag. 19.45, 21.45 en 24 uur. Toeg. 18 j. City I (Leidseplein, 234579): „The Twist”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur. Zon. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 2: „Sweeney”, toeg. 18 j. Dag. 13.30,19.30 en 22 uur. City 3: „Silent Movie”, toeg. a.l. Dag. 14.15,18.45 en 21.15 uur. Zon. 13.15, 15.45, 18.45 en 21.15 uur. City 4: „The lady killers", toeg. 14 j. Dag. 15, 18.30 en 21 uur. Zon. 13, 15.30, 18.30 en 21 uur. Corso (Kalverstr., 122, 234561): „In Tirol gaat de ontucht nooit verloren”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Desmet (Plantage Middenlaan 4A, 226551): „The towering inferno”, toeg. 14 j. Dag. 20 iiur. Du Midi (Apollolaan, 723653). „Moord in de oriënt expres”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Flora (Amstelstr. 24, 230469): „The sound of music”, toeg. a.l. Dag. 13.30 en 20 uur. Kriterion (Roetersstr., 34, 231708): „Rocco en zijn broers", toeg. 18 j. Dag. 14, 20.15 uur. vr. en za. nacht 24 uur Leidseplein Theater (Leidseplein, 235909): „The last tycoon”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.15 en 22 uur. Nöggerath (Reg. Breestr. 34, 230655): „Network", toeg. 14 j. Dag. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk 69, 248933): „Wie zoet is krijgt lekkers”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30,19.30 en 21.30 uur. Zon. vanaf 13.30 uur. Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein, 223542)0 „The eagle has landed”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 18.45 en 21.30 uur. Zon. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan Amsterdam Sinfonietta. Volgende week donderdagavond (20.15 uur) concer teert de Amsterdam Sinfonietta samen met Harro Ruysenaars - onlangs benoemd tot solo-cellist van het Concertgebouwor kest en tot dusver diezelfde positie bekle dend bij het Rotterdams Philharmonisch Orkest - in het Haarlemse Concertgebouw. Ruysenaars studeerde bij Marinus Snoe ren van het Residentieorkest en de be faamde Franse cellist Maurice Gendron. Alberni String Quartet. De violisten Howard Davis en Peter Pople, altviolist Berian Evans en cellist David Smith vor men tezamen het fameuze Alberni strijk kwartet dat sinds 1963 te boek staat als een van de beste in zijn soort. Hun ongewoon grote gevoel voor samenspel en gediscipli- neerd-geëmotioneerde interpretaties van de klassieken lijken een juiste waarborg voor een sprankelend recital vrijdagavond (20.15 uur) in het Concertgebouw in Haar lem. Op het programma staan bekende strijkkwartetten van Mozart, Bartók en Beethoven. Bécaud. Wij herinneren onze lezers aan het concert dat de bekende Franse chan sonnier en entertainer Gilbert Bécaud donderdagavond (20.15 uur) in het Haar lemse Concertgebouw geeft. Goed voor een onvergetelijke avond Haarlemse Harmonie Kapel. Onder lei ding van Henk Hoogervorst en met mede werking van The Limmer Rithm Singers en de H.H.K.-Show-girls geeft deze goed aangeschreven Haarlemse kapel zaterdag avond in het Concertgebouw een optre den. Aanvang kwart over acht. 338, 723488)0 „Holly- Stadsschouwburg: (Leidseplein, tel. 242311): Vrijdag 15 aprü, 20.15 uur: Pu- bliekstheater: „De Kersentuin” van An ton Tsjechow Zaterdag 16 aprü, nog niet bekend. Zondag 17 aprü, 13.30 uur, Ned. Operastichting „Don Carlos”, av. geen voorstelling. Woensdag 20 aprü, 20.15 uur: Publiekstheater: „Medea”. Don. 14, ma. 18 en di. 19 aprü geen voorstelling.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13