Jan Raas hersteld van valpartij Met thuiszitten komt hij geen stap verder Uit symposium op het sportcentrum Papendal blijkt: ft TEGENSTELLING TUSSEN SPORTPERS EN BEDRIJFSLEVEN ONOVERBRUGBAAR Breitner naar Eintracht Br Hort ziek Rudi Gutendorf trainer HSV Titelgevecht van Koopmans is in gevaar Zege amateurs op Frankrijk SPORTIEF Renee Richards dreigt met klacht tegen bond sportpunticij I I Nieuwe sekse-test is onredelijk Sfefïp SFW’ n< ra? KM MMS DONDERDAG I 4 APRIL 19 7 7 18 i t 1 Voordelen 9 9 Katwijk derde in België Ocana prestaties Jan Massaro Paul Breitner: naar Eintracht Braunschweig Centraal stond dus eigenlijk de vraag of de sportjournalistiek er mede is om de sport te supporten; dit dus naast de verslagge ving, nieuwsgaring, kritische begeleiding enz. Joop Niezen, tot voor enkele dagen voorzitter van de Nederlandse sportpers: „Niet zolang geleden ging het slecht met de DAF. Zoals het in deze tijd met meer bedrijven slecht gaat. Ik heb er nooit van gehoord dat de journalistiek ook inge sprongen is om te proberen de financiële problemen bij DAF op te lossen. De sport journalistiek is er niet om financiële pro blemen te helpen oplossen”. (Van onze sportredactie) ARNHEM. Jaarlijks is er in ons land een bedrag, variërend van 25 tot 30 mil joen gulden gemoeid met de sponsoring van sportclubs. Een pittig bedrag dat, wanneer het bedrijfsleven zou stoppen, die sportsponsoring in ons land op geen enkele wijze elders vandaan gehaald kan worden. Zeker niet bij de rijksoverheid, waar men beslist niet topsportminded is. Een denkbeeldige zaak, dat uitstappen van sponsors? Neen, want steeds meer bedrijven ervaren dat hun sponsornaam steeds meer wordt geweerd uit de kolom men van de sportpagina's. De conclusie is dan ook gauw getrokken. Wanneer de na tionale sportpers deze ontwikkeling door trekt, hoeft het allemaal niet zo nodig meer voor de sponsors. Het reclame-effect verdwijnt en daarvoor is maar één schul dige aan te wijzen: die nationale sport pers. De 42-jarige tennisspeelster, vroeger als Richard Raskin een van de betere Ameri kaanse heren, vindt het onredelijk dat zij, voor toelating, opnieuw zal moeten bewij zen vrouw te zijn. Te meer omdat deze beslissing van de Amerikaanse federatie haar deelneming aan de toernooien van Rome, Parijs en Wimbledon zou kunnen bemoeilijken „Twee weken geleden”, zei zij, „heb ik de chromosomentest doorstaan in Little Rock en de resultaten meegedeeld aan de organisatoren van de Europese toernooien”. De USTA vraagt van alle deelneemsters aan de Amerikaanse kampioenschappen een seksetest, die moet zijn ondergaan in het Lenox Hillziekenhuis van New York. Uitgezonderd zijn de speelsters, die het onderzoek in 1976 hebben laten doen. „In Little Rock", stelde Renee Richards, heb ik precies dezelfde test gehad als de speel sters van 1976, met dien verstande dat de controle in mijn geval misschien nog wel scherper is geweest. Wanneer dit besluit van de USTA mijn deelneming aan Euro- FLERON. De Belg Michel Pollentier heeft gisteren de vierde etappe van de Ronde van België gewonnen, een rit over 176 kilometer van Kampenhout naar Fle- ron bij Luik. Zijn landgenoot De Witte werd tweede op zeven seconden en de Nederlander Piet van Katwijk derde op 39 seconden. pese toernooien, waarvoor ik al was geac cepteerd, zal belemmeren dan zal ik via mijn advocaat een schadeclaim indienen wegens het benadelen van mijn persoonlij ke belangen”. Na het onderzoek in Little Rock heeft het laboratorium bekendgemaakt dat Re nee Richards in de barrbodytest voldoen de vrouwelijke chromosomen produceer de om als vrouw beschouwd te worden. Dr. Anderson Nettleship zei dat Renee Richards 24 percent „barrbodies” bezaten dat 20 percent algemeen als voldoende wordt beschouwd om het vrouwzijn aan te tonen. De juridisch adviseur van de Ameri kaanse tennisbond onderstreepte dat sek- setesten het gehele damestennis raken en niet juist of toevallig Renee Richards. „Voor ieder toernooi kunnen de organisa toren de voorwaarden tot toelating vast stellen. Net als bij de Olympische Spelen onderwerpen wij de deelneemsters aan een seksetest en wij beschouwen het Le nox Hillziekenhuis als een betrouwbare instelling, waarmee niet gezegd wil zijn dat wij twijfelen aan de uitkomst van onder zoeken bij andere ziekenhuizen of labora toria. Stel dat een Frantjaise uitzonderlijk veel vertrouwen heeft in een arts in Nor- mandië. Bij hem laat zij de chromosomen test uitvoeren en zij krijgt een gunstige uitslag. Wanneer zij daarmee op de Olym pische Spelen verschijnt, wordt toch een nieuw onderzoek verlangd. Zo ongeveer ligt het bij ons ook. Wij vinden dat ieder een hetzelfde onderzoek moet ondergaan" Ze hebben daarvoor hun redenen. Ben de Graaf licht het een en ander toe. De sport clubs verkopen hun naam en worden ge prostitueerd door het bedrijfsleven; als de sponsor stopt zakt de club vaak als een plumpudding ineen; de sponsoring is te veel op de kleine top gericht; contracten garanderen niets, want bijvoorbeeld bij een faillissement kan een sportclub fluiten naar het geld; de sponsors zitten voor een dubbeltje op de eerste rij, want ze sparen heel wat uit op hun reclamebudget en De tegenstelling lag er en blijkbaar on overbrugbaar. Vooral omdat van sport perszijde werd gesteld dat er niets tegen sponsoring op zich is, maar wel tegen al die „beursnoteringen” in de sportko- lommen. „Tegenwoordig spelen niet vijf basketbal lers tegen vijf basketballers, maar vijf ijskasten tegen vijf toastjes”, of in beurs noteringen omgezet: Gerard de Lange te gen Buitoni. Firma’s die via de sportko- lommen fiks wat gratis reclame maken. Een karretje, waarvoor de Nederlandse sportjournalisten zich steeds minder wil len laten spannen. Hij, evenals een van de Molenaars-broers van AZ’67, Klaas in dit geval, noemde het gros van de sportsponsors „sportgekken”. Mensen die de zakelijke belangen paren aan sportieve interesse; geen pure idealis ten, maar ook geen uitzonderlijk harde zakenlieden. Hans Douwes heeft veel ver diensten, zeker op het werkterrein van de VSN, die veel doet om via bijvoorbeeld modelcontracten te verhinderen dat de sponsor voortijdig uitstapt. Zo ligt er een richtlijn dat de sponsoring een termijn van minimaal drie jaar moet beslaan. Harde argumenten die bestreden werden door Hans Douwes, de voorzitter van de Vereniging Sportsponsoring Nederland (VSN) en tevens hoofd concern publiciteit van Nationale Nederlanden. bovendien werken al die steeds veran derende sponsornamen verwarrend bij het lezerspubliek. MADRID. De Westduitse ex-interna- tional Paul Brietner, die onder contract staat bij Real Madrid, heeft per 1 juli a.s. een verbintenis afgesloten met de Bun- desligaclub Eintracht Braunschweig. De woordvoerder van de Westduitse club, Giinter Mast, heeft dit gisteren nadat de onderhandelingen met de Spaanse vereni ging waren beëindigd, in Madrid meege deeld. Het bestuur van Real Madrid heeft de transfer van de 25-jarige Breitner beves tigd. De hoogte van het transferbedrag is niet bekendgemaakt, maar volgens niet bevestigde berichten moet Breitner onge veer 1,6 miljoen gulden kosten. Nu ook Breitner Real gaat verlaten zal de West- Daarnaast sponsoren nog honderden klei nere bedrijven, zoals W. B. J. Steeman van volleyballend Lycurgus uit Leeuwarden, een bedrijf dat twee jaar geleden failliet ging en daarmee Lycurgus op de rand van de afgrond bracht. In de loop van dit seizoen werd een nieuwe sponsor gevon den, nadat Lycurgus vergeéfs bij CRM had aangeklopt. Vandaar kwam het vol gende merkwaardige advies: „Hef uw ver eniging op en richt een nieuwe op...”. En dan de gemeentelijke sportdienst: „Wij subsidiëren niet in exploitatiekosten, alsof het subsidiëren in de aanschaf van een roeivereniging niet hetzelfde is”, aldus De Vries. Een aanval op de overheden dus die de topsport niet zo zien zitten. Dit met uitzon dering van betaald voetbal. Politicus Joop Voogd kon weinig verhelderen. Zelf geen voorstander van topsport keek hij meer terug naar de sport zoals die voor de laatste wereldoorlog werd bedreven dan naar het heden. Ook reageerde hij niet op de belangrijke „voorzet” van NSF-secreta- ris Wim van Zijll - de NSF is vertegen woordigd in de Vereniging Sportsponso ring - die terecht wees op het feit dat de 3,5 miljoen tellende georganiseerde sportwe reld financieel, ruimtelijk, bestuurlijk enz. het niet meer alleen af kan en met zijn amateurkader een speelbal dreigt te wor den van de politiek. „Ik weet dat je met doen, hetgeen ook geldt voor de gekochte Amerikanen en Canadezen. Ook zei hij echter heel duidelijk dat de commercie een belangrijke rol speelt, zoals Klaas Mole naar er niet aan voorbij kon dat zijn AZ- blad, jaarlijkse kosten drie miljoen gul den, ertoe heeft bijgedragen dat de ver koop van zijn artikelen aanzienlijk is toe genomen. Cijfers bleven hier overigens achterwege... REYKJAVIK (UPI). De derde partij in de eerste verlenging van de schaaktwee kamp tussen Boris Spasski en Vlastimil Hort, die in Reykjavik wordt gespeeld, is uitgesteld tot vrijdag De Hongaar Hort meldde zich gisteren ziek HAMBURG (SID). Het bestuur van de Bundesliga club Hamburger Sport Verein (HSV) heeft gistermiddag in een officiële verklaring bevestigd dat Rudi Gutendorf per 1 juli 1977 de nieuwe trainer wordt. Gutendorf, die nu nog oefenmeester is bij het onderaanstaande Tennis Borussia Berlin, heeft een contract voor één jaar getekend. Hij volgt bij HSV Kuno Kloetzer op. sponsoring risico’s loopt van wantoestan den, maar het betekent wel een inbreng van 30 miljoen gulden per jaar. Een ander alternatief is er niet”, klonk het. De sportjournalisten beaamden nog maals niets op sponsoring tegen te heb ben, maar ze vroegen zich wel af of die sponsors inderdaad zo „sportgek” zijn dat ze ook blijven sponsoren, ook als de be drijfsnamen uit de kolommen blijven... Inmiddels heeft hij de trainingen weer hervat en zal hij zondag aan Parijs-Rou- baix en dinsdag aan Gent-Wevelgem deel nemen. Na afloop van de Belgische klas sieker wordt bekeken of hij genoeg condi tie heeft om met enige kans op succes deel te nemen aan de Vuelta. Frisol-manager Piet Liebregts zei gisteren: „Van Ocana’s wens om niet in de Ronde van Spanje te rijden kan na het mislukte voorseizoen niets terecht komen. Dat heeft hij zelf ook wel ingezien. Hij wil zijn contract ook graag waarmaken, heeft hij mij gezegd. Met thuiszitten komt hij ook geen stap verder”. Indien Ocana een redelijke vorm toont zal Frisol verder geen moeite doen om Jan Raas naar de Ronde van Spanje af te vaardigen als kopman. Raas voelt in prin cipe weinig voor de Vuelta. De Zeeuw wil zich na de klassiekers in alle rust voorbe reiden op het Nederlands kampioenschap en de Ronde van Frankrijk. De beslissing valt dinsdag in Wevelgem. Fedor den Hertog zal op zondag 22 mei deelnemen aan de monsterklassieker Bor- deaux-Parijs over 575 kilometer. Frisol schreef ook nog de Belg Roger Rosiers in. Beide renners werden door de organisato ren Levitan en Goddet geaccepteerd. Fedor den Hertog is na Tino Tabak en Gerard Vianen van De Onderneming de derde ingeschreven Nederlander voor de monsterrace. De Britten stelden tegenover onze be zwaren dat ze, door Minter een dag vroe ger in Londen te laten boksen, die regel wel zouden omzeilen. Nou, daar schieten wij niets mee op, dus hebben we daar verder geen punt van gemaakt. Als Minter inderdaad niet op 9 mei kan aantreden, dan gaat het gala op die avond niet door”. In het eindtoernooi om het Europees voetbalkampioenschap voor UEFA-ploe- gen, dat van 19 tot en met 28 mei in België wordt gehouden, zal Nederland in de groepswedstrijden achtereenvolgens uit komen tegen Zweden, Italië en Bulgarije- De Nederlandse ploeg speelt deze wed strijden in Brugge, Knokke en Oostende. Aan het eindtoernooi, waarvan de finale op 28 mei in het Heyselstadion in Brussel wordt gespeeld, doen zestien landenploe- ten mee. Het scoreverloop was: 12de en 31e mi nuut: Van der Ley 1-0 en 2-0; 52. Mennega 3-0; 68. Van Buuren (strafschop) 4-0. Er waren 1000 toeschouwers. De Belg Walter Planckaert behoudt de leiding in de algemene rangschikking. DORDRECHT (ANP) Luis Ocana of Jan Raas zal de rol van kopman vervullen van de Frisol-wielerploeg in de Ronde van Spanje, die op 26 april begint. Wie het zal worden is niet eerder bekend dan na de klassieker Gent-Wevelgem volgende week dinsdag. De overige leden van de ploeg staan al vast. Het zijn de Nederlan ders Fedor den Hertog en Cees Priem, de Belgen Wilfried Wesemael, Geert Malfait, Paul Wellens, Jean-Pierre Baert, Paul Clinckaert en Benny Schepmans en ten slotte de Fransman André Romero. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. De kans dat Rudie Koopmans op 9 mei in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy om de Europese titel bij de middengewichten kan boksen is vrij gering geworden. Tegenstander en titel houder Alan Minter is bij een gevecht in Londen tegen de Amerikaan Ron Harris zodanig gewond geraakt dat de scheids rechter het duel in de achtste ronde moest staken. Minter is met name in de mond en aan een van de ogen geblesseerd. GOUDA (ANP). Het Nederlands ama- teurelftal heeft gisteravond op het terrein van Gouda een vriendschappelijke voet balwedstrijd tegen Frankrijk met 4-0 ge wonnen. Bij de rust stond Nederland met 2-0 voor. J Sponsor eist van Piet van 'Njssm Luis Ocana Luis Ocana heeft echter in de eerste maanden van het seizoen voor Frisol niet veel gepresteerd. Tijdens de Ronde van de Middellandse Zee, een van de trainings- wedstrijden voor de klassiekers, kwam hij ten val en moest hij met een open kniewond een week rust houden. Vervol gens werd hij tijdens de Catalaanse Week door de luchtverplaatsing van de wieken van een laag overvliegende helikopter van de weg af geblazen. Tenslotte kreeg hij in de buurt van San Remo ook nog een auto- ongeluk en tenslotte moest hij een neus operatie ondergaan. Van het voorseizoen kwam derhalve niets terecht. In geen enke le wedstrijd eindigde hij binnen de eerste tien. Piet van Katwijk pe van de Ronde van België op paaszon dag. De Zeeuw, die maandag de strijd staakte, had las van hoofd pijn. De dokter schreef hem twee dagen rust voor. Raas was gisteren echter weer fit genoeg om te trainen. Luis Ocana liet de afgelopen winter bij het tekenen van zijn peperdure contract, aan de directie van Frisol weten dat hij niet veel voelde voor deelneming aan de Ronde van Spanje. Ocana zei toen: „Mijn landgenoten voeren al jaren een hetze te gen mij. Het kan ze geen zier schelen wie er wint als ik het maar niet ben. Dat komt doordat ik in Frankrijk mijn geld ben gaan verdienen, ook in Frankrijk ben gaan wonen en een Franse vrouw heb ge trouwd. Door dit samenspel is het voor mij erg moeilijk optimale prestaties te leveren in Spanje”. De uitslag van de vierde etappe is: 1. Pollen tier (Bel.) 176 km in 3 uur 45 min 24 sec (met bon. 3.45.19), 2. De Witte (Bel.) op 8 sec., 3. Piet van Katwijk (Ned.) op 40 sec., 4. Ceruti (Bel.), 5. Martin (Bel.), 6. Willy Planckaert (Bel.), 7. Maer tens (Bel.), 8. Priem (Ned.), 9. Walter Planckaert (Bel.), 10 Van Sweevelt (Bel.), 24. Kuiper (Ned.) op 5 min 5 sec., 25. Fons van Katwijk (Ned.) op .5 PORT WASHINGTON (New York) (UPI) Dr. Renee Richards heeft ge dreigd de tennisbond van de Verenigde Staten in rechten te zullen aanspreken wegens het benadelen van haar belangen. Zij heeft dit aangeKondigd nadat haar duidelijk was geworden dat zij opnieuw een seksetest zal moeten ondergaan voor zij mag deelnemen aan de wedstrijden om de „open” tennistitels van de Verenigde Staten. Niki Pilic is de sterkste man van het Joego slavische Davis Cup-team, dat van 22 tot 24 april in Scheveningen speelt tegen Nederland in de derde ronde van de Europese zone B. Behalve de 37-jarige Pilic heeft de tennisbond van Joego slavië Zeljko Franulovic en Dragan Savic aan gewezen. De winnaar van Nederland-Joego-Sla- vië speelt in de kwartfinale tegen Spanje. Feyenoord zal op 20 juli in Rotterdam een oefenwedstrijd spelen tegen de kampioen van Ghana. De scheidende voetbalscheidsrechter Cees de Bruin wordt honkbalcoach van Feyenoord. Het is de bedoeling dat hij de selectie eenmaal per week gaat trainen Officieel krijgt hij de titel technisch manager. Peter de Roode uit IJmuiden bezet tijdens het Nederlands jeugdkampioenschap schaken in Rotterdam de gedeelde vijfde plaats met 3 Va punt. De Roode won gisteren in de zesde ronde van de Rotterdammer Stehouwer. Aan de lei ding gaan Han Janssen uit Hoensbroek en de Leidenaar John v.d. Wiel met 5 punten. Handbaltrainer Jo Maas (37) uit Spaubeek wordt de nieuwe bondscoach van het Neder lands Handbal Verbond. Hij zal de herenselec ties onder zijn hoede nemen en worden bijge staan door de Arnhemmer Jan Tuik, waarbij een taakverdeling nog gestalte moet krijgen. Aston Villa heeft gisteravond de League Cup in Engeland weten te verbveren. In Man chester won Aston Villa, dat de Cup voor de tweede maal in drie jaar opeiste, in de verlenging met 3-2 van Everton. FC Den Haag heeft gisteren in Bryne een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tegen het Noorse nationale elftal met 2-0 gewonnen. De Warmonders Sjoerd en Erik Vollebregt zijn gistermiddag tweede geworden in de derde race in de Flying Dutchman-klasse van de inter nationale zeilwedstrijden op de rede van Hyères. Eerder op de dag eisten zij in de openingswed strijd de eerste plaats op. In de tweede race konden zij zich niet bij de eersten rangschikken. Hongarije heeft gisteravond in het Nepstati- on in Boedapest met 2-1 gewonnen van Polen. Het Nederlandse rolstoel-basketbalteam heeft gisteren in Raalte tijdens het Europees kampioenschap met 102-29 gewonnen van Polen en bezet nu in groep B de eerste plaats met 6 punten uit 3 wedstrijden. Meer kranten lijken te volgen, want de discussie over deze materie is flink aan het losbarsten. Overigens ook bij de sponsors zelf, die deze ontwikkeling toch wel met lede ogen op de voet volgen. Dat bleek woensdag op het nationaal sportcentrum Papendal bij Arnhem, waar vertegenwoordigers uit de sportwereld, het bedrijfsleven, de overheid en de wereld van de publiciteit bijeen waren om hierover nu eens van gedachten te wisselen. Het werd een discussie van zo ongeveer drie uur. Het enige resultaat was dat de sportpers bleef vasthouden aan zijn visie en dat het bedrijfsleven hierover onbegrij pend de schouders ophaalde. Zelfs een door het bedrijfsleven uitgestoken hand om met de sportjournalisten rond de tafel te gaan zitten bleef onbeantwoord. Wel komt er een gesprek tussen de sportpers en de hoofdredacties van die kranten, maar gezien de stemming op Papendal heeft het er alle schijn van dat de sponsors steeds minder hun namen in de sportkolommen zullen gaan terugvinden. Steeds meer redacties van dagbladen krijgen er zo langzamerhand genoeg van om hun kolommen te blijven openstellen voor gratis reclame die tal van bedrijven zich toeëiffenen sinds ze een sportclub onder hun sponsorvleugelen hebben. Met name de sportjournalisten stellen zich de laatste maanden steeds kritischer op tegen de alsmaar groeiende stroom van sponsornamen in de uitslagenkolommen en in de wedstrijdversla gen. Een tweetal landelijke ochtendbladen vermeldt of de naam van de sponsor helemaal niet of zo summier mogelijk. Diverse regionale dagbladen besloten heel recentelijk geheel te stoppen met het vermelden van namen van bedrijven, die in veel takken van sport letterlijk en vaak heel uitvoerig zijn terug te vinden in de nieuwe clubnamen. duitse inbreng bij deze ploeg wegvallen, aangezien Günther Netzer aan het eind van het vorig seizoen al overstapte naar de Zwitserse club Grasshoppers uit Zürich. Peter Bonthuis, chef sportorganisatie van Ahoy: „Ik heb wel contact gehad met Minter’s manager Bidwell, maar uitsluitsel over uitstel is er nog niet. Zelf ga ik dins dag naar Londen om die zaak te bespre ken. Voor Rudie Koopmans, die ik in Ber lijn heb gebeld, waar hij traint, was de teleurstelling natuurlijk groot. Toen de contracten getekend werden, waren wij ons natuurlijk ook wel bewust van het gevaar dat Minder zo kort voor de strijd om het kampioenschap nog in de ring zou komen. Officieel mag dat niet meer binnen een termijn van 28 dagen voor een titelge vecht. Niet onbegrijpelijk dat in deze sfeer tij dens de discussiedag op Papendal de par tijen steeds meer tegenover elkaar kwa men te staan. Volgens het bedrijfsleven heeft de sportjournalist de taak de maat schappelijke ontwikkelingen op de voet te volgen en mag van hem verwacht worden dat hij ook alles zal doen om de sport zoveel mogelijk ruggesteun te geven. Wel, dat kan hij bijvoorbeeld door de sponsor namen te publiceren. Zo eenvoudig ligt dat, want zonder sponsors is er nauwelijks nog topsport en - zoals letterlijk werd gezegd - voor de journalist niets groots meer om over te schrijven. Namens Buitoni zette J. Massaro de voordelen voor ex-Flamingo’s en ex-Le- vi's op een rijtje. Evenals NN behoort Buitoni tot de grote sponsors, die voor 70 procent zijn aangesloten bij de landelijke vereniging en dus goede richtlijnen hebben. min 5 sec., 33. Fedor den Hertog (Ned.) op 5 min 20 sec., 35. Aling (Ned.) op 6 min 13 sec., 41 Van den Hoek op 6 min 13 sec., 53. Karstens (Ned.) op 31 min 28 sec., 66. Bal (Ned.) op 31 min 28 sec. ALGEMEEN KLASSEMENT.' 1. Walter Planc kaert (Bel.) 15 uur 31 min. 15 sec., 2. Van Swee- veld (Bel.)op 13 sec., 3. Priem (Ned.)op 16sec.,4. Maertens (BeL)op 25 sec., 5. De Vlaeminck (Bel.) op 30 sec., 6. Rosiers (Bel.) op 33 sec., 7. Van Stayen (Bel.) 3.30, 8. De Beule (Bek) op 3.30, 9. Verbeeck (Bel.) op 3.38, 10. Schipper (Bel.) op 6.48, 13. Aling (Ned.) op 15.38, 14. Piet van Katwijk (Ned.) op 15.40, 27. Kuiper (Ned.) op 22.22, 29. Fons van Katwijk (Ned.) op 23.12, 36. Van den hoek (Ned.) op 27.56, 42. Den Hertog (Ned.) 32.02, 59. Karstens (Ned.) 57.12, 65. Bal (Ned.) op 1.01.39. Jan Raas, de winnaar van de wielerklas siekers Milaan-San Remo en de Gold Race, is hersteld van zijn valpartij tijdens het tweede deel van de eerste etap- Hans Douwes heeft met zijn bedrijf NN ook een goede naam, want er wordt duide lijk op toegezien dat de gesponsorde Gro ningse basketballers en Nijmeegse ijshoc keyers veel met de jeugd (ook schooljeugd)

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 19