WIM KEJA KRAAKT KABINET voor vervoer patiënten p tui/ Vier IJmondiale instellingen delen in opbrengst van zegelverkoop „Heliomare” krijgt busje L >1 -fcp y-vFJ VAN BUGNUM MM OW i K t I PEUGEOT een wonder op 2 wielen Jaarvergadering van NMNH bij MSD z Kennemer Theater BEVERWIJK Luxor Jean Pierót Mode Coiffures Dameskapsalon Jean Pierót raag uw Peugeot-dealer naar routekaartjes voor leuke fietstochten in uw eigen streek. t Raffinement van eenvoud. t Raffinement van Claudia Strater. Stadsschouwburg VELSEN-IJMUIDEN City Theater F. o 1 donderdag I 4 APRIL 7 19 7 7 IJMOND COMITÉ ZOMERPOSTZEGELS REIKTE CHEQUES UIT Goed besteed VVD-KAMERLID VERTELT WEINIG NIEUWS 'Tti---- Peugeot-dealer: PEUGEOT-DEALER S. KORVER Record Aanvraag n Lekker wijdvallend jurkje, waarvan de ceintuur gerust thuis mag blijven,een bruine koord-ketting,een shawl. Simpele elementen in een geraffineerde combinatie. En zo maak je er tientallen bi] Claudia Strater Kort IJmondnieuws i u-Hd* rfiw (ADVERTENTIES) fiets (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) vlieg (Van onze stadsredactie) Films m U (ADVERTENTIE) afdeling Voor Peugeot rijwielen naar (ADVERTENTIE) Kennemerlaan 184 IJmuiden - Tel. 14825 Na de vergadering volgt een/ inleiding over het bedrijf en zal een audiovisuele „rondleiding’' worden gegeven. altijd via de regels van het boekje te werk gaat. In „The Enforcer” staat hij ditmaal tegen een groep gewelddadige terroristen die de stad en haar inwoners bedreigen. Tijdens een goed voorbereide actie ontvoert de groep de burgemeester en gebruiken hem als gijzelaar om hun eisen kracht bij te zetten, Harry gaat hen direct achterna door de straten en over de daken van de stad en na ander half uur blijkt de politieman als over winnaar uit het slagveld te kunnen stap pen. Napolitiaanse politie een spion zetelt die de zaakjes voor het concern in de gaten houdt volgt er een actie in Napoli. Naar je werk en wéér naar huis. Honderdduizenden doen '1. Kennemerlaan IJmuiden, Tel 15726 Lange Nieuwstraat 773 IJmuiden. Tel. 14986 Over de weg naar de finish. Een mooie beker is nooit weg. trim Planetenweg 40, IJmuiden Tel. 15290 Goed voor de spieren, goed voor de pondjes. geniet terwijl aan de Culturele Raad Noord- Holland 1287 beschikbaar werd gesteld om de uitgave mogelijk te maken van een catalogus van alle in deze provincie wonende beeldende kunstenaars. nen zes weken moet het busje dat van de Zomerzegel-schenking wordt aange schaft, rijvaardig zijn. Hoewel in princi pe voor Heliomare bestemd, kan de wagen indien nodig ook elders worden ingezet. In dit theater deze week ook da vechtsportfilm Flatfoot in Hong Kong”. Een Italiaanse politieman snuffelt in Hong Kong naar het centrum van de drugorganisatie. Door zich uit te geven voor een drugkoper weet hij door te dringen tot de leiding van het smokkel- concern. Als het bemerkt dat er bij de IJMOND De Stichting Comité Zomerpostzegels heeft gisteren in de IJmond voor Sinterklaas gespeeld. Vier chêques met een gezamenlijke waarde van meer dan drieën veertigduizend gulden reikte mevrouw C. P. J. Anten-Butzelaar namens het Comité uit aan evenzovele vertegen woordigers van instellingen uit Beverwijk en Velsen. Voorzitter R. L. M. M. Hols van df Stichting Beheer Vervoermiddelen Vrij willigersorganisaties (op initiatief van de commissie ontstaan en sedertdien al twee aan gehandicaptenvervoer aange paste personenbusjes rijker geworden) kon op zijn beurt meedelen, dat de gelden goed besteed zullen worden. Bin- Huize Scheijbeeek in Beverwijk vertelde voorzitter P. Stam van de Commissie Lichamelijk Gehandicapten IJmond, blij verrast te zijn met het feit dat het Comité van de aangevraagde 40.000 zo’n groot percentage teeft toegekend. In feite had de Commissie toen de aanvraag samen met de Beverwijkse So ciaal Culturele Raad werd opgesteld, op niet meer dan een bedrag in de orde van grootte van zo’n vijfduizend gulden dur ven rekenen. '.heken af te schaffen. Toen kort daarop de bouwwereld in elkaar zakte en 35000 bouwvakkers op straat kwamen te staan, plus de vele tienduizenden die bij toele veringsbedrijven zonder werk kwamen, werd er volgens Keja niet meer over dit verwerpelijke idee gerept. Met bewinds lieden die zulke toeren uithalen, kon het niet anders dan fout lopen, was de strekking van Keja’s betoog. De resultaten waren er volgens de spreker dan ook naar. De werkloosheid steeg tot boven de 200.000 om maar niet te spreken van de vele duizenden dié in de WAO vluchtten. „Het lijkt wel of er een hevige binnenlandse oorlog gewoed heeft", schertste het VVD-kamerlid, die niettemin niet alle schuld voor de slech te gang van zaken op de schouders van het kabinet Den Uyl wilde schuiven, ,.dat hebben we nooit gedaan en dat doen we ook nu niet. Want de situatie in ons land wordt natuurlijk ook beïnvloed door de gang van zaken in het buiten landaid is Keja Mevrouw Anten, oud-presidente van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers die zich telkenj are met de verkoop van de zomerpostzegels belast, toonde zich verheugd dat „haar” regio ditmaal bij de verdeling van de opbrengst zo goed uit de verf is gekomen. Hoewel al zo’n kleine kwart eeuw bij de organisatie van de zegelactie betrokken, kon ze zich niet herinneren ooit een hoger totaalbe drag namens het comité te hebben mo gen uitkeren. De jaaropbrengsten van de zegelver koop worden, zo vertelde ze, volgens een vast stramien verdeeld. Veertig percent Niet met de wagen, maar op een tweewieler. trap Zondags met zn allen naar oma. 't Kost helemaal niets. spurt Directeur drs. C. H. E. Vogelzang van het revalidatiecentrum roemde deze be stemming. De vervoersproblematiek on der de honderddertig gehandicapte kin deren en honderdvijftig volwassen pa tiënten die in Heliomare verblijven, is bijzonder groot: weliswaar geeft het ge regelde vervoer geen problemen, maar dat neemt niet weg dat het vervoer in de vrije tijd (recreatief of cultureel) niet via het ziekenfonds of de onderwijswet gedeclareerd kan worden. De komst van het busje maakt dit allemaal veel een voudiger, zo zette hij uiteen. Kennemer Theater. Wie nog niet is uit gekeken op de eeuwig durende aantrek kelijkheid van „The bridge on the rivei Kwai” kan nu weer terecht in het Kennemer Theater dat enige afwisseling zoekt met „De wraak van de Heli’s Angels”. Diefstal. Uit de winkel van een fotograaf uit de Grebbestraftt in Bever wijk is een Asahi Pentax ter waarde van f 1200 verdwenen. Het toestel moet door een klant zijn meegenomen. In het City Theater draait deze week de griezelfilm „Levend verslonden”, waaruit hier een scène. het hoofd te bieden bleef, althans in deze toespraak van Keja, vaag. De WD zou ook „onsympathieke maatregelen’’ niet schuwen, er zou aan het bedrijfsle ven ruimte gegeven moeten worden om werklozen aan te trekken, een rege ring met liberalen zou geen failliete bedrijven meer subsidiëren, winst maken niet vies vinden en begrijpen dat welzijn alleen uit welvaart bekostigd kan wor den. Veel duidelijker was zijn oproep aan de toehoorders om te stemmen op de VVD, de partij die het geluk van de mensen voor ogen heeft, maar dat niet met alle geweld door hun keel wil proppen.” Wie voor een uitkering uit het zomer- zegelfonds in aanmerking wil komen, dient hiertoe een schriftelijke aanvraag in te dienen bij het Comité voor de Zomerpostzegels. Als adviseur treedt on der meer de commissaris van de Konin gin op. Tijdens een korte bijeenkomst in Om duidelijk te maken aan wier mil de gift de wagen te danken is, zal het busje worden voorzien van het embleem van de Stichting Comité voor de Zomer- postzegels, namelijk een zonnetje. De verkoop van de nieuwe serie zomerze- gels start intussen al op 19 april. Onder leiding van de nieuwe presidente me vrouw M. B. M. Helsloot - Bakker zal de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers zich wederom met de organisatie van de actie in de IJmond belasten. Het hoogste bedrag ging paar de Stichting Beheer Vervoermiddelen Vrij willigersorganisaties van de Commissie Lichamelijk Gehandicapten IJmond, die ter financiering van de aankoop van een aan invalidenvervoer aangepast perso nenbusje een gift van 36.787 was toe bedacht. Het busje zal voornamelijk inge zet worden bij het vervoer van de in het Wijk aan Zeeër revalidatiecentrum „He liomare” verblijvende patiëntjes. De overige cheques waren bestemd voor de Vclser Gemeenschap, de Stich ting Witte Tejater Velsen en de Culture le Raad Noord-Holland. De heer De Man van de Velser Gemeenschap kreeg 3000 voor de aankoop van een automatische diaprojector, een scherm en een bandre corder te behoeve van in Beeckestijn te houden tentoonstellingen; Roland Hel mers van het Witte Tejater ƒ2000 ter verbetering van de geluidsinstallatie, Er bleef echter voldoende over om een uurtje met forste kritiek te vullen. Waarom, zo vroeg Keja zich af, komt de regering pas zo kort voor de verkiezin gen met de mededeling dat zij de werk loosheid terug kan brengen tot 150.000 en waarom komt minister-president Dén Uyl nu plotseling vertellen dat hij de pensioengerechtigde leeftijd wil verla gen naar 64 jaar. ..Toen wij Den Uyl vroegen hoe hij dat wilde doen, kon hij daar simpelweg geen antwoord op geven. Het lijkt sterk op misselijke verkiezings propaganda”, aldus Wim Keja. Wat de VVD als regerende partij dan wel zou doen om de grote problemen Amsterdam Rotterdam, Utrecht, Haarlet:., IJMUIDEN. Hoewel tweede kamer lid Wim Keja had aangekondigd in 't Braambos in IJmuiden te zullen spreken over de rol die de VVD als regeringspar tij zou kunnen spelen in de strijd tegen de werkloosheid, kwam hij iri zijn ver- kiezingstoespraak gisteravond niet veel verder dan de veroordeling van het door het kabinet Den Uyl op dit punt gevoer de beleid. De regering heeft het onder nemersklimaat in de afgelopen vier jaar bewust verpest, aldus de Amsterdamse parlementariër, die ter staving van d’e stelling een serie voorbeelden opsomde van voorstellen die slechts vernietiging van een bedrijfstak in ons land tot doei gehad konden hebben. Bijvoorbeeld het volgens hem in 1973 door minister Pronk (Ontwikkelings hulp) gelanceerde idee om de scheeps bouw naar de ontwikkelingslanden over te plaatsen, omdat deze bedrijfstak te adbeidsintensief zou zijn en te weinig winst opleverde. „Het is niet te geloven, dat een bewindsman dat een paar jaar terug beweerde” sprak Keja. Dezelfde argumenten zou minister Boersma (Soci ale Zaken) indertijd gebruikt hebben voor zijn voorstel om de hele textielin dustrie naar landen in de derde wereld óver te plaatsen. Keja: „En dat werd verklaard door een minister die nu kapi talen I in de textiel steekt om daar de werkgelegenheid nog enigszins te red den.” Onwaarschijnlijk noemde hij verder het indertijd door minister Gruijters (Volkshuisvesting) gelanceerde idee om de aftrekbaarheid van de rente op hypo- haarmodelijnen, waarbij het coupeknippen de grondslag is voor het welslagen van uw coiffure. Filmavond De Toorts. In koffiebar De Toorts aan de Hoofdstraat in Sant poort wordt zaterdagavond half negen de film „Vredeskind” vertoond. De toe gang en de koffie zijn gratis. Bijeenkomst NVCB. De Santpoort-Noord van de Nederlandse Christen Vrouwenbond houdt woensdag 20 april ’s avonds acht uur een bijeen komst in het jeugdhuis De Haven. Me vrouw C. van Zweden-Van Alkemade verzorgt een inleiding over de „Brief van Jacobus”. Kienmiddag. Het Open Venster van Santpoort-Noord organiseert dinsdag 26 april een kienmiddag voor bejaarden in het Wijkcentrum aan de Burgemeester Enschedélaan. Excursie huisvrouwen. De afdeling Santpoort van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen houdt dinsdag 19 april een excursie naar het Nationaal Glasmuseum in Leerdam en het Silver- huys in Schoonhoven. Jonge Kerk. De Jonge Kerk van Santpoort heeft zondag 24 april een bijeenkomst in het gebouw Voloptee aan de Wüstelaan, aanvang elf uur. De titel „El condor”, van de film die dit weekend in de Stadsschouwburg draait, is ontleent aan de naam van het fort dat in dit verhaal een centrale plaats heeft. In dit fort namelijk wordt al het goud uit de Mexicaanse schatkist opgeborgen. Het verhaal speelt in de jaren vlak na de Amerikaanse Burgeroorlog. Generaal Chavez is de man die het goud onder zijn hoede heeft. Luke is de ontsnapte dwangarbeider die het goud wil roven en zich hiervoor heeft verzekerd van de hulp van de revolverheld Jaroo en diens vrienden de Apachen. Tot twee keer toe Na achtereenvolgens de Velser Gemeen schap, de Stichting Witte Tejater en de Culturele Raad Noord-Holland met gif ten te hebben bedacht, reikte mevrouw Anten aan voorzitter P. Stam van de Commissie Lichamelijk Gehandicapten IJmond de laatste en tevens dikste che que uit. wordt de aanval op het fort ingezet en die tweede keer met succes. Maar dan blijkt het onmogelijk het goud te ver voeren en noodgedwongen wachten de boeven af tot de generaal met versterkte troepen terug komt. In een man tot man gevecht wordt de zaak beslist en weer in het voordeel van de rovers. Maar het noodlot slaat toe en alles blijkt voor niets, want het goud blijkt gewoon lood te zijn. Voor de kinderen wordt zondagmiddag „Het geheim van de rode varen” ver toond, een film waarin een jongetje met zijn twee honden prachtige avonturen beleeft. „Angst is nog maar net het begin” is de ondertitel van de griezelfilm „Levend verslonden”, die deze week 'in het City Theater wordt vertoond. Deze film, die een eerste prijs wegsleepte op het inter nationale griezelfilm-festival, toont de ondergang van de bewoners van een geïsileerde woonwijk, door een vreemde ziekte. Een Ziekte die dokter Roger St-Luc van het ziekenhuisje voor raadselen zet, tot hij verband ziet tussen de ziekte en de vreemde zelfmoord van een professor in de medicijnen en zijn jonge maitresse. Veel bewoners zijn al besmet. De slachtoffers worden gewelddadig en ver tonen een ongewoon sexueel gedrag. On danks de pogingen van de -arts de epide mie te stoppen, verspreidt de ziekte zich snel. Wanneer de arts ontdekt dat er niets aan te doen is, besluit hij te vluchten. Maar dan blijkt dat ontsnap ping niet mogelijk is De zondagmiddagvoorstelling in het City biedt „Sandokan, de tijger van Ceylon”, een avonturenfilm over de vrij heidsstrijd van inlanders tegen de En gelse bezetting. De hoofdfiguur Sandokan is de zoon van de Sultan van Mulakaker. Hij heeft een Engelse aanval kunnen ontvluchten, maar moeder en broers zijn gedood en zijn vader is gevangne genomen. De jonge Sandokan wil zijn vader gaan bevrijden. Vele avonturen en gevaren staan hem op zijn tocht te wachten en dan blijkt hij nog te laat te zijn ook. Hij wordt uiteindelijk met zijn mannen ook gevan gen genomen en zijn Engelse liefje moet er aan te pas komen om hem zijn vrijheid terug te geven. gaat naar landelijke organisaties, even eens veertig percent naar projecten van lokaal of regionaal belang terwijl de resterende twintig percent in de over zeese rijksdelen wordt gestoken. In alel gevallen wordt de helft van de beschikbare som uitgegeven aan culture le belangen, terwijl steeds een kwart een bestemming krijgt die in het ver lengde ligt van de volksgezondheid of het maatschappelijk belang. HAARLEM. De Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel houdt op donderdag 28 april de jaarlijk se algemene departementsvergadering. De bijeenkomst is om 16 uur bij Merck Sharp en Dohme B.V., Waarderweg 39. BEVERWIJK. Luxor. Clint East wood is voor de derde keer Dirty Harry, de politieman uit San Francisco, die gelooft in harde acties en ook lang niet

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7