Wachten is op plaatsing verkeerslichten Kuikensweg Hoofdstad Operette mag Slof komen PARKER Stemmen bij volmacht of het beste op optiek-gebied April in de Alpha-sociëteit Speciale Grit attentie VEILINGEN fe< nog eens in iJwm dec/eze/fa/c nieiuifo zien. '5^ elders 11 Jïi «■■■■BEVERWIJK ff. Aankleding als vaneuds perfect Zwemdiploma’s Kort IJmondnieuw Filiaal bibliotheek 32e Internationale Huishoudbeurs 15t/m24apnl’77-RAI Amsterdam IéREÊB OVER 8 MAANDEN J zaterdagmorgen 16 april gesloten GEMEENTE BEVERWIJK E8 VERLI NODE PtE$MANWE6-CAE6WEI ÖIREKTIEOHNBARÉ WERKEN AANNEMER IukVEMDE 8.V. BEVERWIJK i i „1 i - «m DONDERDAG I 4 APRIL 19 7 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK 9 8 (Van een onzer verslaggevers) f 1 ra Tien dagen (en avonden! genieten van alle gezellige nieuwtjes op’t gebied van: meubelen, keukens en sanitair,vissport- manifestatie, doe-’t-zelf, tuin, toerisme, mode en nogveel meer. 't Kopen van n eigen huis bijvoorbeeld. Of 't bekijken van oude ambachten. De Huishoudbeurs is 'n gebeurtenis voor iedereen, jongen oud. Grit optiek heeft vanaf 1 april een tweede optiekgebouw in Gouda. Ter gelegenheid van de opening van ons nieuwe optiek gebouw, bieden wij u gedu rende de gehele maand april - in al onze vestigingen - bij aankoop van een bril of con tactlenzen als feestelijke attentie een originele Parker ballpoint aan. Dagelijks van 10.00 -17.00 en van 19.00-22.30 uur. Op zondagen ’s avonds gesloten. Entree: 6,- per persoon. Kinderen en groepen boven de 25 personen 2,- korting p p. Gratis parkeren! EEN BRIL VAN.GRH DIE STAAT DIE ZIT!!! gronden zo goed als klaar, om onmiddellijk na de opening een maximale verkeersbelasting van 3000 personen-auto-eenheden per uur te verwer ken. Officiële cijfers van de gemeente Beverwijk, die nog niet weet wan neer de Plesmanweg nu eigenlijk open kan worden gesteld. Het wachten is op de aansluiting van de verkeerslichten op het kommervolle kruispunt met de Kuikensweg. 4 BEVERWIJK De Plesmanweg kan door het verkeer worden bere den. Negen maanden nadat de firma Van Vemde met de aanleg van de nieuwe verbinding met de toegangspoort De Caegh van Hoogovens is be- Mllfi gonnen, is het zestien meter brede asfaltlint door de vruchtbare tuin- - - J- U .1 PLESMANWEG GEREED Ml- nd ïin el. ur m, u. 7: o- 08 in o. is, 20 Monique d ADVERTENTIE n n KEES MAAS (ADVERTENTIE) r 4 s S SXlsa”1*!* 10 DAGEN LANG gul I ma Frietema, Angelique Klaver, Marcel lag '11- tot an an i.OO ir, u. n n - Gouda. Kleiweg 108 (tegenover Kleiwegbrug). tel. 01820 - 16033 - Gouda, Korte Tiendeweg 12 (hoek Koster Gijzensteeg), tel. 01820 - 13033 - Gouda. Winkelcentrum Bloemendaal 41tel. 01820- 18492 - Waddinxveen, Winkelcentrum de Passage 220. tel. 01828 - 4303 - Nieuwerkerk aan de IJssel, Winkelcen trum Dorrestein 21. tel. 01803 -4975 - Zwijndrecht. Passage 8, tel. 078 - 28033 - Zwijndrecht, Winkelcen trum Walburg, tel. 078 - 24486 - IJmuiden, Bril "Inn". Kennemerlaan 92. tel. 02550 - 15072. De Beverwijken hebben in de afgelopen maanden zelf kunnen bij- houden hoeveel maanden het nog zou duren alvorens de Plesmanweg voor het verkeer zou worden opengesteld. De verwachting is nu, dat half mei de eerste auto’s het kersverse asfalt mogen berijden. 16e -12 op i. 9 en- 9.30 n T I op ■ie- lur •rt- <e- en. 1. I- 10 n en m. ïn- er- ur m- !50. il- jn BEVERWIJK The Electric One Man Band, politiek café, jazz- improvi satie en het cabaret Jaap van der Mer- we staan op het aprilprogramma van da Alpha-sociëteit aan de Moensstraat. BEVERWIJK. De noteringen aan de veiUng waren woensdag: anjers 25-58, tros-anjers 175-300, anemoon 100-140, chrysanten 175-300, freesia 10-42, gerbe- ra 25-55, iris 16-22, narcissen 15-23, kou de grond 32-68 per bos, roos 20-70, baby- roos 8-2, tulpen 15-33. Planten: achmea 650, anthurium 350- 450, begonia 85-250, ficus 175-225, gloxi nia 350-400, neprolepis 600, st. paula 80- 135, vriesia 250-350, gem. planten 45-150, grote gem. planten 550-7000, andijvie 165-180, groene kool 52-28, knolseldery 25-08, prei 127-175, raapstelen 48-52, ra barber 05-130, radijs 100-127, spinazie 100-270, sla 33-36, witlof 100-260. HEEMSKERK. Wethouder me vrouw' J. H. Vervelde-Wagenaar opent zaterdagmorgen 16 april om 11 uur het nieuwe bibliotheekfiliaal aan de Bene- luxlaan. Om die reden is het filiaal die dag voor het publiek gesloten. Vanwege de beperkte ruimte zijn uitsluitend ge nodigden welkom bij deze officiële ope ning, zo laat directeur A. Tieken van de Openbare Bibliotheek weten. BEVERWIJK. In het sportfondsen- bad zijn de volgende kandidaten ge slaagd voor het kleuterbrevet, diploma b en c Kleuterbrevet: Tim Akkerman, Piet Beers, Sandra Fiseler, Maria Lim burg, René Snip, Finch van der Zwet. Diploma B Hermien van der Born, Winston Daniels, Karin Hakvoort, Fa- bienne Kuil, Sharon Peereboom, Theo Winnubst. Diploma C: Marcel Bras, Je roen de Wijer, Jos Al, Jurgen Bruin, Patrick Lagrand, Diana van Ooljen, An- toinet Tjonk, Jacob Cabida Rivera, Wil- Klaverjassen. De Beverwijkse Har monie Kapel houdt vrijdag 15 april weer een open klaverjaswedstrijd in het Har- monie-gebouw aan de Groenelaan 74 in Beverwijk. Zondag 17 april komt Frank Verhoef om drie uur zijn „electric one man band” presenteren. Die „band” wordt dan gevormd door een wirwar van ka bels, snoertjes, kastjes, knopjes, scuifre gelaars en pedalen en nog meer vernuf tigs, waarmee Frank Verhoef in staat blijkt het geluid te produceren van orgeJ mondharmonica, gitaar en drumstel en nog andere instrumenten waarmee dan echte swingende folk- en rockmuziek ontstaat. Donderdag 21 april om half negen zit Truus weer op het Pluus in het politiek café met als centraal thema uiteraard de verkiezingen op 25 mei. Muzikaal wordt deze avond opgeluisterd door het duo Cor en Ab Rupt. Zaterdag 23 april staat in het teken van de geïmproviseerde jazz-avantgarde Dan spelen van half negen af Willem Breuker, sax en klarinet, Willem van Manen, trombone, Arjen Gorter, bas en Rob Verdeurne, slagwerk, in de sociëteit Op koninginnedag komt het cabaret van Jaap van de Merwe met zijn poli tiek getinte maar ook luchtige program ma. Hij treedt van negen uur af op. In het Filmhuis draaien deze maand films van Alain Tanner. Op 17 april „Retour d’Afrique”, op 24 april .Milieu du Monde” en op 1 mei „Jonas”. BEVERWIJK. „Voor het eerst dit seizoen zijn we niet uitverkocht”, con stateerde de directrice van de Hoofdstad Operette, Netty Hamel, gisteravond in de Beverwijkse Nieuwe Slof tijdens de pauze van „Der Vogelbandler”. Voor haar een wat onthutsende ervaring, deze slechts half gevulde zaal, want de Hoofdstad Operette heeft toch wel zo veel aanhangers verworven dat in de buurgemeenten de belangstelling altijd overstelpend is. Want toen -de plannen voor de nieuwe Plesmanweg indertijd vaste vormen be gon aan te nemen kwamen de ouders van de leerlingen lin het geweer. Zij eisten van de gemeente een tunneltje onder het kruispunt. De gemeente vond dit een te kostbare oplossing, maar zegde wel toe voor een verkeerslichteninstal- liet te zorgen. -< - IISHOUD EURS De Plesmanweg kan dus al worden bereden, maar Beverwijk wacht met de openstelling tot de verkeerslichten bij de Kuikensweg zijn geplaatst. Het Gasbe drijf heeft de installatie besteld en wacht nu op de komst van de appara tuur. Tot die tijd wordt het laatste gedeelte van de Plesmanweg tot aan de nieuwe ingang De Caegh van Hoogovens voor alle verkeer gesloten gehouden. De verwachting is dat half mei de verkeers lichten zijn geplaatst en de fietsers, bromfietsers en de voetgangers zonder gevaar het druk bereden kruispunt Kui kensweg kunnen oversteken. toen toch het einde daar was kon het ensemble gewoon niet ophouden met het zingen van nog wat flarden uit de operette, tót groot enthousiasme van de bezoekers. Bij Schenkt man sich Ro sen” gingen acht meisjes van het toneel de zaal in oih rözen uit te delen, een ontwapenend gebaar. De Hoofdstad-Operette heeft zo lang zamerhand een wat andere identiteit ge kregen. Kleurrijke figuren als Frits' Stei ner en Otto Aurich zijn het ensemble ontvallen, en het clowneske tot het uit- terste behoort daarmee wat tot het ver leden. Maar er wordt duidelijk naar gestreefd om te komén tot een voorstel ling, waarin de actie steeds vlot en logisch is, en waarin ieder kans krijgt een karakter op te bouwen. In deze Vogelhandler was het Uitstekend gelukt om tot een goede type-casting te komen. Een dartele Christi, een exuberante vo- gelkoopman en een beeldschone keur vorstin, wat wil men nog meer? En dan nog goed zingen ook. Het is te hopen dat de Hoofdstad-Operette snel weer eens in de Slof terugkormt. Want het moet gezegd: het klonk in deze zaal allemaal veel beter dan we hadden ge vreesd. De Plesmanweg eindigt bij de nieuwe in- en uitvalsweg De Caegh van Hoog ovens. Het staalbedrijf is met de gemeen te Beverwijk overeengekomen, zodra de Plesmanweg voor het verkeer wordt opengesteld, de oude ingangspoort Her cules aan de Zeestraat te sluiten: Ligtermoet, Andre Thissen, Zoon, Wendy Versluijs. Voor de heren technici van het Gasbe drijf en Openbare Werken betekent dit kruispunt een moeilijke verkeerstechni sche operatie in 'de Plesmanweg. Op het kruispunt Kuikensweg moeten de fiet sers, brommers en voetgangers, die uit de richting van het kruispunt Alkmaar- seweg komen, over de druk bereden Plesmanweg worden geloost en wel zodanig, dat de doorstroming van het verkeer, met name in de Hoogovens- spitsuren, niet wordt aangetast. Daarbij komt, dat de gemeente met de ouders van de leerlingen van de St. Margriet- school in contact is getreden op welke wijze de verkeerssituatie ter plekke moest warden aangepakt om de jongens en meisjes een veilige oversteek naar school te garanderen. De wegblijvers hadden in dit geval beslist ongelijk, want regisseur Alexan der Pichler had van het overbekende verhaal over Adam, de vogeltj eskoop man, Christi van de post en keurvor stin® Marie een nieuwe prettig aandoen- stin Marie een nieuwe prettig aandoende bewerking gemaakt. De aankleding van als vanouds per fect, de decors suggestief, en het orkest onder leiding van John Kapper speelde zeer betrouwbaar. Deze dirigent had ook duidelijk zijn stempel op het geheel gedrukt via enkele „ingelegde” balletmu ziek, van Joseph Strauss en Barlow, die een entre-act van kippetjes (en wat voor kippetjes) en een slötballet van paarden (op de „Amboss-polka”) mogelijk maak te. Maar temidden van al deze glamour speelden dan de hoofdpersonen. Met als hoofdfiguur natuurlijk de vogelkoop- man. Jacco van Renesse was geknipt voor deze rol. Hij speelde met een ont wapenende boersheid, die zo charmant was, dat het helemaal niet verbaasde, dat de keurvorstin meteen voor hem viel. Miarga de Boer maakte van deze rol van vorstin Manie, die haar man maar slap vindt en het leven onder de bergbe woners als veel boeiender ervaart, een meeslepende creatie. In een operette komt het niet alleen op het spelen maar ook op het zingen aan, maar ook op dit punt waren er maar weinig zwakke plekken. De twee hoofdrolspelers deden het zonder meer voortreffelijk, met na tuurlijk als hoogtepunt „Schenkt man sich Rosen in Tirol”, dat niet alleen vocaal goed werd gezongen, maar waar in ook het verschil in persoonlijkheid bleef benadrukt, zodat het geen steriele zoetgevooisde affaire werd. Naast de twee hoofdrolspelers moeten onmiddel lijk Anita Heins worden genoemd, die een ontwapenende Christi van de post speelde, en Jan Henderson, die als pseu- dokeurvorst volkomen overtuigde, maar evenzeer als graaf op zwartzaad. De duetten tussen deze twee waren ook vocale hoogtepunten in een produk- tie, die ook in de verdere typecasting voorbeedig was. De hoofdstad-operette heeft zich er in deze zo matige gevulde zaal niet met een Jantje van Leiden afgemaakt. Er is in deze bewerking toch al hard op gewerkt om de twee laatste bedrijven wat meer body te geven ten einde ze niet te zeer te laten afsteken tegen het overheersende eerste, maar IJMOND. Vanaf 13 april kan men bij de gemeenten regelen, dat men op 25 mei bij volmacht kan laten stemmen of dat men elders dan in de eigen gemeen te stemt. Daarvoor zijn de volgende regelingen getroffen. In het geval dat u ziek of gehandicapt bent en al lang van te voren weet dat u niet naar een stemlokaal kunt gaan zijn er twee mogelijkheden. U kunt thuis uw echtgenoot of echtgenote een gezinslid of een huisgenoot of kennis die in de buurt woont en in hetzelfde stemlokaal moet stemmen uw stem uit laten brengen. U behoeft dan alleen maar de voorkant van uw opnoepingskaart te onderteke nen. De betrokkene neemt de kaart dan mee naar het stemlokaal en brengt uw stem tegelijk met de eigen stem uit. Dat is de eenvoudigste manier. Wanneer u iemand wilt machtigen die verder weg woont en dus niet in het zelfde stemlokaal als u moet stemmen, dan kunt u tot Uiterlijk 11 mei bij de gemeente een volmachtformulier indie nen. De formulieren zijn verkrijgbaar bij de gemeentelijke afdelingen verkie zingen, die daarover ook graag alle in lichtingen verstrekken. Als u op of vlak voor de dag van stemming hoort dat u die dag de stad uit moet of a wordt plotseling ziek is er alleen de mogelijkheid om iemand te machtigen die in hetzelfde stemlokaal als u moet stemmen op de hierboven omschneven wijze. U kunt niet iemand op het laatste moment machtigen die al gestemd heeft en iemand, mag in totaal maar twee machtigingen aannemen. Als u ergens anders wilt stemmen dan in uw eigen stembureau omdat u die dag in een ander deel van de gemeente of in. een andere gemeente bent dient u zioh vooraf even bij het gemeentelijke bureau verkiezingen te vervoegen. Uw oproepingskaart wordt dan aan de ach terkant ingevuld en wordt daarmee om gezet in een „kiezerslegitimatiekaart, waarmee u in elk stemlokaal kunt stem men in of buiten de gemeente. Bent u niet in staat om vooraf naar de gemeentesecreitarie te gaan dan kan een formulier ter verkrijging van een kiezerslegitimatiekaart tot uiterlijk 11 mei worden aangevraagd via de gemeen ten. W- wlili

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9