Raad keurt koopavond op 5 mei goed I^KEUR B,V>| BOUWMARKT Drugsspoor leidde van Schennispleger Groningen naar Schiphol COMERA aktie Doka vergaderde over de toekomst wra I FIGURANTE: „DE MENSEN MOETEN OOK EENS TERUGZWAAIEN” het vaste buro voor tijdelijk werk wenst u een prettig weekend: tot maandag. aangehouden EXTRA 3 ERASMUS Dagje uit in Düsseldorf busreis op elke eerste zaterdag van de maand *êK Wist u dat wij gratis uwgordijnen op maat maken, ook velours. IIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN Jacht zonder brandstof op de Noordzee IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN 19.50 interbouw bv Koudenhom 54 IR lH 1 1 ’«ft Iw ■m V R IJ D A G 1 5 APRIL 19 7 7 REGIO 13 (Van een onzer verslaggevers) tel. 023 321212 GROTE SORTERING kj Inlichtingen bij al onze kantoren Noorderkade 27, Alkmaar, Tel. (072) 2 2124 (Ook in Den Helder en Hoorn) gevelstenen - steenstrippen en handgevormde stenen eerstvolgende datum: 7 mei 1977 Dus... even wachten voor u beslist!!! Reissom: 25.- per persoon Verbijsterend Boekhandel technisch/technisch kader/ ongeschoold/kantoor- en administratief/ paramedisch én medisch personeel Staten Bolwerk 3, Haarlem 023-313100 <5 Binnenkort ©penen wij onze showroom met exclusief voor Kennemerland het Franse keukenmerk „Van Dolle Dinsdag Tot Bevrijding” m Voor deelname aan deze reis is het noodzakelijk, dat u over een paspoort, dat maximaal vijf jaar verlopen mag zijn, of over een geldige toeristenkaart beschikt. U dient ook reeds in Nederland Duitse marken te kopen, aangezien aan de grens niet wordt gestopt. Geld Openingstijden: dagelijks van 8.00 - 12.30 uur 13.30 - 18.00 uur zaterdags van 8.30 - 16.00 uur BOLLENSTREEK „We heb ben de medewerking van alle bol lenkwekers nodig om volgende week over voldoende bloemen van goede kwaliteit te beschikken voor de opbouw van het corso Veel bolbloemen hebben namelijk geleden van de nachtvorst en doordat het voortdurend nat is, hebben we geen voorraad kunnen vormen in de koelhuizen”. Dat zei voorzitter Jac. Bonkenburg van de stichting Bloemencorso Bollen streek gisteren bij de presentatie van het dertigste corso dat volgen de week zaterdag door de streek zal trekken. o niim V kiercq.T ADVERTENTIE Weer speelt corso parten ARD Haarlems Gordijnenhuis ADVERTENTIE ADVERTENTIE I ADVERTENTIE ADVERTENTIE Daarna 27.50 ADVERTENTIE ADVERTENTIE Terug om 22.00 uur. 68 F- .99 Vertrek om 8 uur uit Haarlem Vertrek om 7.30 uur uit IJmuiden Vanaf wankele stoeltjes op de praal wagens zullen tientallen lieftallige jon gedames het publiek langs de route weer toewuiven. Onder hen is de Nieuwzee- landse Tulpenkoningin L. Toebosch, die door de Nederlandse kolonie in dat land is uitverkoren om naar de bollenstreek af te mogen reizen. Onder hen is ook de Noordwijkse Chrysta Bruggeman. Zij zal voor de derde keer van de partij zijn en ondanks de ontberingen die op de onge makkelijke stoeltjes moeten worden ge leden kijkt ze al weer naar de dag van het corso uit. Een dag lang wuiven naar onbekende mensen. „Best een leuke be zigheid”, vindt ze. „Alleen zou het leuk zijn als de mensen wat minder apathisch zouden staan te kijken. Ik zou willen dat het publiek eens terugzwaaide, dat maakt ons ook wat enthousiaster”, zegt Chrysta. Telefonisch via nr. 31 31 50 (Hoyman Schuurman van 13.00 tot 17.00 uur). de and- ser- IJmuiden, Lange Nieuwstr. 243, tel. 13144, Santpoort, Hoofdstr. 234, tel. 378371. Mr. Defares vond dat een „verbijste rende” en .onevenredig grote” straf in vergelijking met straffen in dergelijke zaken elders. Hij meende bovendien dat mr. Wooldrik zijn cliënt hardnekkig als dealer bleef afschilderen iets wat deze overigens bestreed. Bovendien, aldus mr. Defares: de officier gaat niet in op het probleem van de drugs zelf. Reactie van mr. Wooldrik: dat kan beter op andere plaatsen gebeuren. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Beverwijkse con sument is door de gemeenteraad toch in staat gesteld donderdagavond 5 mei in kopen te doen. voor Vlieg- nake- slcen- rd 32, tel. De man had zich omstreeks tien uur ’s morgens op de Driehuizerkevkweg in Driehuis op oneerbare wijze getoond aan een 14-jarig meisje uit Velsen. Het kind heeft hiervan direct’ melding gemaakt bij de politie die dankzij een goed signa lement tot arrestatie kon overgaan. De man heeft bekend. santpoorterstraat 41 Haarlem tel.: 023-26 34 63 voor lie* ake- cen- 132, tel. RP labij- jlaat- iugo- op stand D.t euwe fijne cv ber- fijne 3 m2, I met r bo mers 11,5 laap- jwde uime uche i een ilaat- naar ■ping i 4e ibby- -erse De leze, enz. ning het is f a CL (D O) O 3 3 cr o a c N O 3 a cr c 3 w w a n win- galow- I escha- met cv voor drie het Vierkant in Lisse enarri- veert tegen vier uur in het hart van Sassenheim- Daar wordt de stoet ont bonden en naar Noordwijk overgebracht, alwaar om half zes een rondrit van ongeveer een uur door het dorp volgt. Ha afloop zullen elf praalwagens in de badplaats op de boulevard ten toon wor den gesteld. Ondanks de zomertijd wor den ze in de avonduren met schijnwer pers verlicht. (Van onze rechtbankverslaggeefster) HAARLEM. De Groningse politie had hem, zoals de Haarlemse officier van justitie mr. II. Wooldrik het gisteren uitdrukte, „al enige tijd op de korrel”. De 25-jarige Surinamer die verdacht van drugssmokkel op Schiphol voor de Haar lemse rechtbank stond, kon dat eerder wijten aan de Groningse politiemacht dan aan die op Schiphol. Immers, in Groningen bestond het vermoeden dat hij een niet geringe drugsdealer zou zijn, en dat leidde tot een telefoontje aan de collega’s op de luchthaven dat op 18 maart wel ’ns wat drugs met deze man het land zouden kunnen verlaten. Men hield verdachte aan op de bewuste dag, ge ga- aie L- kamer 'orzien fraaie ie een- i keu- met ie hal, n par- met 3 i resp. ladka- en toi- i gele- :erras, :n, be- n ter- t de vraag- ninga- •>eslist 7.000,- ju- jaar Bouwmaterialen P.V.C.-artikelen Wand- en vloertegels Open haarden Ijzerwaren Verfwaren Elektra art. Sanitair Tuinartikelen Hout- en plaatmat. toen hij n aar zijn geboorteland wilde vertrekken voor een vakantie en inder daad, er kwamen verdovende middelen te voorschijn. Verder legde mr. Defares een zwaar accent op de Surinaamse afkomst van zijn cliënt, zowel ten aanzien van moge lijke veelwijverij, die misschien te snel als prostitutie kon worden gezien, als ten aanzien v-aii ’s mans, hevige verlan gen naar familie in Suriname, waar hij per se de verjaardag van zijn grootmoe der wil bijwonen. Die is vandaag, maar de Haarlemse rechtbank voelde weinig voor een onmiddellijke invrijheidsstel- ling. De ditspraak is op 28 april. Vijftig gram hasj olie, enkele grammen heroïne en wat cocaïne aan drugs met onaanvaardbaar risico zoals dat heet in de nieuwe opiumwet, plus nog 170 gram hasj, een drug met „minder zwaar” risi co. Geen grote hoeveelheden,' maar van belang was dat het hier om „uitvoer” ging, wat meer is dan puur bezit. Bo vendien schatte de officier van justitie de waarde van een gram heroïne in deze tijd al weer op zo’n duizend gulden. Voor verdachte, die aan drugs verslaafd is, was dit naar zijn zeggen een „afkick- pakket”. Dat dikke dossier met gegevens uit Groningen, compleet met verhalen van Groningse drugsgebruikers die verdach- tes (bij)naam bezigden als bron van hun koopwaar, was de raadsman, mr. Defa res, een doorn in het oog. „Zo’n dossier ter informatie bij de dagvaarding noem ik verkrachting van de rechtspraak. Er moet alleen geoordeeld worden op grond van de tenlastelegging er -moeten niet via een achterdeur dingen bij worden gehaald die het gewicht van de straf maat toch kunnen beïnvloeden”. Terwijl honderden mensen van rijks- en gemeentepolitie het verkeer in de streek in goede banen trachten te leiden, zal het corso zaterdag 23 april zijn weg van Haarlem naar Noordwijk afleggen. Om tien voor tiefi in de ochtend zal de eerste wagen starten vanaf de Nassau - laan in Haarlem. Na een route door de stad gaat het vervolgens over de Heren weg door Heemstede naar Bennebroek, waar omstreeks kwart voor twaalf halt wordt gehouden voor een rustpauze. Om tien over één zet de stoet zich weer in beweging, passeert om tien voor twee het centrum van Hillegom, om kwart Mr. Defares belichtte de specifieke Groningse situatie van zijn cliënt. De Groningse politie was diens naam zo vaak tegengekomen bij de verhoren van anderen. Afgezien van het feit dat drugs gebruikers bij lange verhoren liever de naam van de concurrerende dealer dan hun eigen bron geven was verdachtes naam steeds juist gevallen in verband met het inmiddels ter ziele gegane drugscentrum Kwakoe in Groningen. Met alleen de stemmen van de raads leden J. van Dijk, N. Dudink, K. Ver meulen, F. Menist en de wethouders J. Camfferman en F. Kaebisch tegen be sloot de raad donderdag 5 mei een extra koopavond in te stellen. De winkeliers hadden om die koopavond gevraagd en het winkelpersoneel, dat bij de Decomis aangesloten, had hiertegen geen enkel bezwaar. Het college evenwel vond, dat uit overweging van piëteit het verzoek dien de te worden afgewezen. Vijf me is voor zeer velen nog altijd een bijzondere dag en bovendien vond het college het min der gelukkig om het winkelpersoneel juist op die dag tot ’s avonds negen uur te laten werken. Dis. A. Eiff van de VVD diende een amendement in om de koopavond toch op vijf mei te laten houden, zoals reeds de commissie voor middenstandszaken had geadviseerd. Binnen de PvdA is het een vrije kwestie, zo vertelde mevrouw B. de Hen-Brand, die het betreurde, dat de overheid heeft bepaald dat vijf mei om de vijf jaar feestelijk wordt gevierd. CD V er P. Schipperus schaarde zich ach ter de vijf mei-aanhangers (sters) en mede-fractiegenoot P. Sigon vond dat de stem van het winkelpersoneel zwaar diende te wegen. Wethouder Kaebisch maakte er geen punt van, vroeg begrip dat binnen het college een meerderheid bestaat om vijf mei koopavond - vrij te houden en gaf de raad het laatste woord. dat een beetje jammer, maar aan de andere kant is drie kwartier kijken naar zo’n bloemenstoet ook wel weer lang genoeg”. De kosten van het bloemencorso ne men jaarlijks toe, dit jaar wordt op-een bedrag van 300.000 tot 350.000 gulden gerekend. Daarvan komt een slordige 125-000 gulden aan organisatie- en pro- pagandakosten voor rekening van het comité. De rest moet worden betaald door de verenigingen en bedrijven die met een wagen in de stoet meerijden. „Elk jaar”, aldus de heer Bonkenburg, „moeten we ons weer afvragen of het corso die kosten wel waard is. Totnogtoe hebben we die vraag steeds met ja kunnen beantwoorden en we hopen dat dat voorlopig zo zal blijven”. Men dacht er over hoe het koperspu- bliek zou kunnen worden vergroot. Om dat een factor als parkeerruimte in Vel- sen-Noord geen rol speelt, werd gedacht aan opvrolijking van de winkelbuurten met vlaggen, bloembakken en parasols. Uniforme winkelsluiting zou ook een goed effect kunnen hebben zo bedacht men en het zou goed zijn in de middagpauze de winkels open te houden. Daarnaast werd gesproken over verbe tering van de bewegwijz^ng en het ophangen van schetsen en <iffiches om de aanstaande kopers te tonen waarheen lij moeten rijden. Om plannen voor de bloem- en para- solversiering te kunnen realiseren, zullen de Doka-leden komend jaar als proef meer contributie betalen. op de 5tand- n ser- IJMUIDEN. De sleepboot Tend 4 van Dijkhuizen uit Vlissingen heeft van nacht het motorjacht „Ragus 3” binnen gebracht. Het jacht seinde donderdag middag op de Noordzee zonder brandstof te zitten. Direkt is de Temi 4 uitgevaren, terwijl een vliegtuig van de Marine op zoek ging naar het scheepje, waarvan de positie niet duidelijk was. Het vliegtuig kon het scheepje met drie Engelsen aan boord niet vinden, maar tegen vier uur had de Temi 4 het jacht opgespoord en vastgemaakt op on geveer 30 riiijl ten westen van de Zeeuwse kust. Aan boord waren twie mannen en een vrouw, die vanuit South ampton waren vertrokken naar Rot terdam. Ons langste oorlogsjaar Rijk geïllustreerd Voordeelprijs tot 1 juni 1977 In dit trefpunt voor vooral Surina mers was het geen geheim dat verslaaf den aan hard drugs elkaar vonden. Een drugsteam speelde daar ook op in door aanwezig te zijn. Er was aldus mr. Defares, geen sprake van verkoop daar, eerder van coöperatieve inkoop, waarbij een man het risico nam. Een benadering vanuit de realiteit van de heroïnegebrui ker waar in overheidskringen ook over wordt gedacht. Zo berichtten de kranten deze week van de mogelijkheid van een dergelijk gesubsidieerd (rijk plus ge meente) initiatief in Rotterdam. Voordat de corsowagens zaterdag 23 april ónder het motto „Hallo, Holland hier” door de streek gaan rijden, onder werpt een jury ze aan een nauwkeurig onderzoek. Dat gebeurt op vrijdagavond in de veilinghallen. Voor het eerst zullen ook de bezoekers hun oordeel kunnen uitspreken, doordat er een publieksprijs wordt ingesteld. Mocht blijken dat he' publiek andere maatstaven aan’""t c’nr de deskundige jury, dan zal cLarmee volgende keren rekening moeten worden gehouden, aldus het comité. -VV. Speciaalzaak in gordijnen en vitrages Kleine Houtstraat 42 Haarlem Tel. 023-323925 's Maandags gesloten Voor mr. Wooldrik was er derhalve de vraag in hoeverre hij zijn eigen gedach ten met de Groningse suggesties mocht vermenigvuldigen. Enerzijds was er de mogelijkheid dat verdachte wilde af kic ken, maar dan met een „afkickpakket” dat hij ongenuanceerd vond samenge steld. Drie hard drugs erin, geen metha- dön .(bekend afkickmiddel), geen verwij zing naar een arts ook. Anderzijds was er de mogelijkheid van een vakantie met opbrengsten van hard drugs in de zak. Immers: hij had als niet-werkende en van sociale zaken trekkende man toch maar even twaalf mille op zak. Gekregen van vrouwen, om gouden sieraden van te kopen, was de verkla ring. Vrouwen die volgens de gegevens uit Groningen ook al van een uitkering leven. De officier liet merken dat hij de suggestie die gewekt werd als zou ver dachte dan souteneur zijn (al werd dat niet hardop gezegd) niet zo wilde volgen. Met alle „ongunstige berichten” zoals hij dat noemde en de achtergrond kon hij niet tot de conclusie komen dat de man naar Suriname was vertrokken om daar te dealen. In zijn algemeenheid: dat hij hem het stempel „dealer” niet durfde op te drukken. Hetgeen dan ook een gevangenisstraf van jaren niet zou rechtvaardigen. Wel degelijk had hij evenwel bezwaren tegen de uitvoer van deze zware drugs, in een hoeveelheid die te groot zou zijn voor puur individueel gebruik. Daarop baseerde hij zijn eis van zes maanden. Eenentwintig praalwagens is voor het corso in de bollenstreek wel het hoogst haalbare getal. Voorzitter Bonkenburg: „Wé zouden best een nog grotere stoet willen maken, maar dat is technisch niet te verwezenlijken. Er zijn maar een paar smeden die in staat zijn de skelet ten voor de wagens te maken, en die kunnen meer werk niet aan. Bovendien is ook voor de organisatie om het corso heen een stoet van de huidige lengte wel zo ongeveer het maximale. Enerzijds is Volgende week woensdag wordt in de HoBaHo-hallen in Lisse begonnen met het insteken van de bloemen op de praalwagens. Daarbij zullen net als vo rig jaar een driehonderd leerlingen van tuinbouwscholen uit Bloemendaal, Rijnsburg en Heerlen meehelpen. Ze staan voor een gigantisch karwei: een slordige anderhalf miljoen hyacinten - trossen moeten in het stro worden ge stoken. Vanaf donderdagmiddag vijf uur is het opbouwen van de wagens voor het publiek te aanschouwen. Die dag kan dat tot middernacht en vrijdag van tien uur ’s ochtends tot ’s avonds half elf. Tegelijkertijd is een door de Lionsclub Bollenstreek op touw gezet corsofeest in een belendende hal te bezoeken. Ondanks de tegenwerking van het weer vertrouwt het corsocomité op vol doende medewerking vanuit „het vak” en is ervan overtuigd dat de bloemenpa- rade volgende week weer honderddui zenden een fleurige dag zal bezorgen. Net als vorig jaar zullen eenentwintig praalwagens en negentien opgetuigde personenauto’s de route van Haarlem naar Noordwijk afleggen. Maar liefst 24 muziekkorpsen uit de streek, het land en zelfs van over de grenzen, zullen voor de begeleidende muzikale noten zorgen. Al met al een stoet die er bijna drie kwartier over doet om aan de ogen van het publiek voorbij te trekken. DRIEHUIS. Wegens openbare schennis van de eerbaarheid heeft de politie donderdag een 32-jarige man uit Broek in Waterland aangehouden. VELSEN-NOORD. De winkeliers vereniging Doka uit Velsen-Noord heeft zich donderdagavond tijdens een verga dering opnieuw beraden over de moge lijkheden voor het winkelbestand in Velsen-Noord een zonnige toekomst te garanderen.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13