TT* "W* Tl 1 I ’.h I vfe BW HANS INVERNIZZI een fotogenieke stad HAARLEM is een fotogenieke stad. Duizenden toeristen constateren dat wanneer ze thuis hun vakantiekiekjes bestuderen. Het fotoboek „Haarlem”, dat woensdag 20 april ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Kring Kennemerland van de Nederlandse Boekverkopersbond officieel wordt aangebo den aan loco-burgemeester P W. Voskuilen en daarna voor 39,50 in de winkel te koop is, bewijst het eens te meer. De foto’s zijn van Ted Dobson. Een man met een vlijmscherpe blik. Haarlemmers zullen van zijn tientallen zwart-wit prenten met voile teugen genieten en zich verbazen over foto's van fraaie plekjes, waar ze wellicht nietsvermoedend vele malen zijn langsgelopen. Maar de meeste foto's zullen de Haarlemmer niet voor verrassingen stellen. Vol trots zal hij zijn vrienden en kennissen van buiten de stad tonen hoe mooi en interessant zijn woonplaats is. Voor niet-Haarlemmers is het boek ook de moeite waard. Of ze door het bekijken van de foto’s veel te weten komen van wat Haarlem werkelijk is valt te betwijfelen, want helaas ontbreken onderschriften in het boek. Peter Heemskerk, jarenlang als journalist aan Haarlems Dagblad verbonden, heeft dan wel een vlotte inleiding geschreven; niet-Haarlemmers zullen zich ongetwijfeld op het hoofd krabben en niet weten waar de foto’s precies genomen zijn. Voor hen is „Haarlem” echter een boeiend prentenboek. Zo is het ook bedoeld Uitgeverij J.H. Gottmer heeft er geen gids voor Haarlem van willen maken Wie de originele foto’s in groot formaat wil zien kan terecht bij de V D vestigingen in het centrum en Schalkwijk. Het winkelbedrijf heeft twee leuke exposities ingericht. Een goede zaak is het, dat de uitgever de tekst in het boek ook in het Frans, Duits en Engels heeft afgedrukt Haarlem 5 O at

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 19