Onderzoek in de drie IJmondgemeenten Huisvesting alleenstaanden en tweepersoons huishoudingen Lijk onbekende Nieuwe bouwlokatie De Meer opnemen in streekplan Weer bollen vluchten vanaf Schiphol Courant i i i i I i i Thuis in de wereld, thuis in de buurt,thuis in huis. sa uit zee gevist fteverwijkse I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I 11 ^4 reparatie elektromotoren Waarom kopen we eigenlijk altijd losse nummers? Een abonnement is goedkoperen je weet tenminste dat je je krant krijgt. it* metzelaar ■w—techniek b.v. 2 L ZATERDAG APRIL 7 6 197 7 IJMOND In de IJmond UNIFORM KOOPAVOND Stuurgroepen G.S. WILLEN MOGELIJKHEDEN GEDETAILLEERD UITWERKEN Steekproef SPORTVELDEN GESLOTEN aankruisen wat gewenst wordt. Naam Adres. Plaats Hokje zwart maken en de bon in open envelop zonder postzegel sturen naar Damiate Pers, Antwoordnummer 416, Haarlem. U maakt dan eerst twee weken gratis kennis met de krant en ontvangt daarna nog eens een korting van twee weken op uw abonnementsgeld. U krijgt de IJmuider - Courant of de U Beverwijkse Courant^# (fp J dus 4 weken gratis! i/ V OP 5 MEI 1 V Weer plannen in Plan West Noteer ons daarom voor een jaarabonnement kwartaalabonnement EI op de IJmuider Courant of de Beverwijkse Courant)* de krant die het goed ziet. 3 1 6 (ADVERTENTIE: J i (Van een onzer verslaggeefsters) AEG - MOTORENDIENST Wll- zerf- iiren Het benadert nlng za. 5555, zeer rion 4 a. v’eg. tch is irix >00 o.m ÏMIO Waarom halen wat gebracht wordt? pend 20.30 Prins Bernhardlaan 2, Haarlem, tel. 023 - 319005 Alkmaar, tel. 072 - 17546 Ook nieuwe motoren uit voorraad leverbaar. april i Jos 14 U. ran- uur man vang jou iden. bond Zee- uur 5 uur 10 uur Cen- Van Ten- ver- uur. IJMOND. Nog deze maand start in de IJmondgemeenten Beverwijk, Heems kerk en Velsen een onderzoek naar de Europaplein in Beverwijk een oplossi ug, hetzij rechtstreeks, hetzij via doorstro ming. Het onderzoek wordt in de IJmondge meenten zoveel mogelijk gecoördineerd. Ook de stuurgroepen worden gecoördi- 13) van vol- 17.30 17.30 15 u. ,The long 12.15- asse- vrij ivem- vem- lux- M traat :den- ren- jert en ’er- hting .■nds. mdag l uur >5. 14.30- <0. IJMOND. Nu de Beverwijkse ge meenteraad heeft besloten, dat de win kels In deze gemeente toch op donderdag avond 5 mei (bevrijdingsdag) geopend zullen mogen zijn, in verband met de moederdag op 8 mei zal ten aanzien van die koopavond uniformiteit gelden in de gehele IJmond. 10 uur ..Het trj B J. ezel- ïer»*. 19.30 ig 19 els”, raak 1 en mi”. ge- 10 u. ma. con- 30- i zo u. nme ex 3.30 1. u; I u. Ik”. :ma. 5 30- LlOa: -Zuid, t. Ge- andag plant- geo- itigen Drie- mevr. srijen ;er ’t eljjks aand. is en uur ein 1 boog. illen- weer. Fmui- M Per gemeente dienen stuurgroepen te worden ingesteld, die volgens de staats secretaris terstond dienen na te gaan waar ten aanzien van de huisvesting vvr alleenstaanden en tweepersoonshuishor dens de grootste problemen liggen welke mogelijkheden beschikbaar zijn om op korte termijn de ernstigste nood te lenigen. Het zou daarbij niet noodza kelijk zijn daarvoor de resultaten van het onderzoek af te wachten. ruimte. Daarmee zou rekening kunnen worden gehouden bij het bepalen van het (bouw)beleid, maar grote verwach tingen dient men dienaangaande niet te koesteren. 1 u. Voor een aantal alleenstaanden en twee persoonshuishoudens bracht het nieuwe flatgebouw aan de Beneluxlaan bij het rging iciale u. in len. - BEVERWIJK. Al meer dan vijfen veertig jaar behartigt de winkelierscom- binatie Plan West de belangen van de middenstand in het westelijk deel van de stad. Dat feit werd gememoreerd tijdens de in café Sport gehouden jaar vergadering. Daarbij werd ook vastgesteld, dat het voor de winkelierscombinatie steeds moeilijker wordt omdat het ledental kleiner wordt door stadsuitbreiding en sanering. Financieel draait de vereniging nog goed. Vorig jaar werden vier mil joen Plan West-zegels uitgegeven en daarmee werd het mogelijk in de de cembermaand een grote actie te houden met waardevolle prijzen. Bij het agenda punt reclame bleken enkele aanwezigen goede ideeën te hebben die in samen werking met andere winkeliers nader zullen worden uitgewerkt. De heren Van Loon en Bleeker werden in het bestuur herkozen. BEVERWIJK. De sportvelden in Beverwijk mogen van 1 juni tot en met 15 augustus niet worden bespeeld. Dit deelde de wethouder van sportzaken, A. Hoogeboom, donderdagavond in de ge meenteraad mee. Aan uitbreiding van dit stringent gesloten tijdvak denkt de gemeente niet. De dienst LOS kan in die periode de velden opknappen en klaar maken voor het volgende seizoen. Zou men het tijdvak uitbreiden dan komen de verenigingen in grote moeilijkheden, zo zei de wethouder in antwoord op een vraag van de liberaal Eiff. meerdaags verblijf voor de minder draagkrachtigen vooral in het gebied rond deze Westeinderplas beperken. Een defekte elektromotor moet zo snel mo- gelijk gerepareerd worden. Een defekte elektromotor betekent stilstand van de e machine en dat kost tijd en geld. Daarom e direkt Metzelaar bellen, zij reviseert, repareert en wikkelt alle elektromotoren vakkundig en snel. Zij zijn immers de spe- c cialisten op, dit gebied. Bel 023 - 319005 of kom even langs. IT De uitslag van het onderzoek zal de gemeenten naar de verwachting niet voor opzienbarende nieuwe feiten plaat sen, want bij de bureaus huisvesting is natuurlijk ook wel het een en ander bekend. Het initiatief tot het onderzoek, dat wordt uitgevoerd door het Hilver- sumse bureau Intomart, gaat eigenlijk ook niet uit van de gemeenten, maar is verplicht in alle gemeenten met meer dan 25.000 inwoners. Staatssecretaris drs. M. P. A. van Dam heeft in een nota aan de Tweede Kamer een aantal maat regelen voorgesteld om de woonruimte- voorziening ten behoeven de alleen staanden en de tweepersoonshuishoudens in de komende jaren te verbeteren en het onderzoek is een uitvloeisel van die nota. De totale kosten van het onderzoek zullen per gemeente ruim een ton gaan bedragen, maar deze kosten worden gro tendeels door het rijk vergoed. IJMUIDEN. Twaalf mijl ten wes ten van Bergen, heeft de boot HD 38 Pieter Senior donderdag een lijk opge vist van een man op middelbare leeftijd. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar IJmuiden waar dokter Zeldenrust sectie heeft verricht. De enige aanwij zingen zijn een trui en een vest die het stoffelijk overschot nog droeg. De man had een touw om het been, aldus een woordvoerder van de rijkspolitie te wa ter in IJmuiden. Over de eventuele her komst kon nog niets naders worden aezegd. De stuurgroepen dienen onder meer na te gaan of de huisvestingssituatie spoedig kan worden verbeterd door be staande panden te verbouwen. Daarvoor heeft de staatssecretaris inmiddels ooi: meer subsidie toegezegd. Van belang acht de staatssecretaris het ook, dat ae stuurgroepen de gemeentebesturen advi seren over het op langere termijn te voeren beleid. In Beverwijk is de stuurgroep inmid dels samengesteld en die bestaat uit wethouder A. C. Hoogeboom en verte genwoordigers van de Peregrinusstich- ting, de woningbouwverenigingen, de Fe deratieve Vrouwenraad, het Sociogra fisch Bureau, de Alpha Sociëteit (kamer- bemiddeling) en ambtenaren van de ge meentelijke afdeling huisvesting. Van die Beverwijkse afdeling huisvesting kwam overigens de mededeling, dat er onder de genoemde groepen in Bever wijk nauwelijks een woningbehoefte zou bestaan en dat men dus ook niet zo’n behoefte had aan dit onderzoek en daar zetten we dan toch een vraagtekentje bij dat misschien door dit onderzoek kan worden weggenomen. neerd via de IJmondiale Commissie Wo- ningtekortgebied IJmond. Deze commis sie is een overlegorgaan van de drie gemeenten inzake volkshuisvesting, wo ningbouw en woonruimteverdeling, waarin de wethouders en enige ambte naren zitting hebben. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland willen de nieuwe bouwlokatie in het noordwestelijk deel van de gemeente Haarlemmermeer in het ontwerp-streekplan de Meerlanden opnemen. Het college heeft dat als voor lopig standpunt medegedeeld aan de sta tencommissie, die een studie en verschil lende openbare besprekingen aan dit ontwerp hebben gewijd. Achtergrond voor dit besluit is het bekend worden van de Nota Ruimtelijke Ontwikkeling in Noord-Holland (NÓRON),. waarin de ze nieuwe lokatie tussen Hoofddorp en Haarlem wordt genoemd. Er moeten daar zo’n vijftienduizend nieuwe wonin gen komen. De lokatie stond niet in het ontwerp-streekplan. Dat zal op 23 mei door provinciale staten worden vastge steld. huisvesting van alleenstaanden en twee persoonshuishoudens. Doel van dit on derzoek is een inzicht te krijgen in de huisvesting en de woonwensen van deze categorieën en de behoefte aan woon- Van de staten willen G.S. de bevoegd heid om een gedetailleerd plan verder uit te werken, nadat deze lokatie globaal in het streekplan is opgenomen. Dat uitwerken moet geschieden op basis van de nota, die aan het eind van het jaar door provinciale staten zal worden beke ken. In het ontwerp is al vastgelegd dat de woningbouw in de Meerlanden ten goede moet komen aan woningzoekenden uit het gebied zelf en aan mensen die op Schiphol werken. Volgens het college moet daaraan uitdrukkelijk worden toe gevoegd dat deze woningbouwmogelijk- heden niet dienen voor de vraag naar woonruimte van Zuid-Kennemerland en Velsen. Daar is immers de nieuwe No- ron-lokatie voor. De C.P.N. heeft al laten weten het daarmee niet eens te zijn. De fractie stelt zich op het standpunt dat de nieu we bouwmogelijkheden in de Meerlan den de bouw van huizen in de Velser- broekpolder niet mag uitsluiten. Verder vinden Gedeputeerde Staten dat in het ontwerp, zoals dat aan de staten gepresenteerd zal worden, de onderzoek wordt steekproefsge wijze gedaan. In Beverwijk men 915 adressen, in Heemskerk 808 en in Velsen 917. Zij ontvangen van de gemeenten een begeleidend schrijven met een verzoek om medewerking. Over enkele weken gaan de enquêteurs op stap en half juni hoopt men alle gegevens te hebben ver zameld. De uitwerking ervan zal dan nog enige maanden vergen en de eerste voorlopige conclusies zijn in het najaar te verwachten. De alleenstaanden wor den in drie leeftijdscategorieën inge deeld, met uitzondering van de buiten landse werknemers. SCHIPHOL. De NLM zal gedurende de zomermaa- J- - 16 april t.m. 24 sept ':r terdag vanaf Schiphol on v ken. De eerstkomende weken zr'i aard) de blóe'en;’ Noord- en Zuid-Holland worden gekozen. Late I:. de aandacht worden verlegd naar de historische steden langs de IJsce meerkust. De duur van een rondvlucht bedraagt 30 minuten, in welke tijd door de Fok ker Friendships hoogdekkers, dus on belemmerd zicht met aangepaste snelheid op een hoogte van 409 langs de verschillende bezienswaard!' den wordt gekruist. Als extra - als aandenken aan de vlucht zal elke passagier een luchtdoonce' tifica: NLM CityHopper sticker ontvangen. - De prijs van een rondvlucht bedraa- 45 gulden per persoon; voor kinderen tot 12 jaar is de prijs 35 gulden. bouw van een tweede stationsgebouw voor Schiphol moet worden uitgesloten. Leden van het CDA en de VVD hebben zich daar al van gedistanceerd. Het college vindt dat vermeld moet worden dat voor de vestiging van zoge noemde entrepotbedrijven in principe het westelijk havengebied geschikt ge acht wordt, en niet Schiphol, maar dat ook gezocht moet worden naar vesti gingsplaatsen in de aangrenzende stede lijke gebieden. De statencommissie vindt in haar eindverslag dat over deze pro blemen op korte termijn een studie moet worden verricht. Ten aanzien van de mogelijke uitbreiding van Fokker ad viseert de grote meerderheid van de commissie het gebied ten zuid-westen van het bestaande Fokkercomplex daar voor te reserveren. Rijksweg 80 'kan wat een meerder heid van de statencommissie betreft ge schrapt worden. Gedeputeerde Staten willen een gedeelte (tussen de Poelweg en rijksweg 4) als „indicatief” aangeven en voor het deel van rijksweg 80 dat samenvalt met de omlegging van de S 21 om Uithoorn de huidige aanduiding handhaven. Een duidelijke meerderheid van de commissie is daarnaast van me ning dat de oostelijke randweg om Haarlem niet meer in het streekplan hoeft te worden genoemd. De Gedeputeerden willen voor de bouw in de Meerlanden een hoogte van twaalf meter handhaven, met de moge lijkheid van uitzonderingen. Schiphol- Centrum moet uitgezonderd worden met een maximum-grens van dertig meter en eveneens Schiphol-Oost met eer maximum van twintig meter. En ten aanzien van de recreatie heeT de commissie in haar eindverslag over het ontwerp opgenomen dat er een stu die verricht moet worden naar de recre atiemogelijkheden rond de Westeinder plas. Uitgangspunt is daarbij de twijfel van de commissie of het juist is in het streekplan het accent te leggen op dag recreatie. Dit zou de mogelijkheden tot De gemeentebesturen in Velsen en Heemskerk hadden namelijk geen be zwaren tegen een koopavond op de dit jaar niet officieel te vieren bevrijdings dag, waarmee de vertegenwoordiging van de personeelsorganisaties akkoord was gegaan. Alleen wethouder Kaebisch van Beverwijk maakte er bezwaar tegen, waardoor Beverwijk in een uitzonde ringspositie dreigde te komen.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7