FANATIEK MARKT WEER TE STERK Boekenroode 2 Kille oefenduels Oranje -cricketers Gemis van twee steunpilaren woog zwaar bij Tilburg BLOEMENDAAL STRUIKELDE promoveert ^4 1 privé-oorlog Hagens won Coster voert vast iets in zh schild... I FRAAIE ROL STEPHEN LUBBERS I M i NOORDKOP KON NIET VERRASSEN Hoofddorp in hard duel i MAANDAG I 8 APRIL 19 19 7 7 SPORT EEN VRACHTAUTO HUREN? 1 BOUWENS AUTOVERHUUR Slordige passes Strafpush Zuid-Afrika K - rI won gsii (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Mercedes 406D Mar Flohil voor het bondselftal in actie als batsman. (ADVERTENTIE) ■m Fv. r 1 Boekenroode 2 trad in deze twee dagen durende promotiewedstrijden aan met Kruyff (captain), Van Berkel en Valk, me vrouw Eshuis. Kruyff moest zich al spoe dig wegens ziekte door Martin Cohen laten vervangen die met Van Berkel een nieuwe combinatie vormde. Ofschoon dit koppel natuurlijk niet op elkaar was afgestemd heeft het voortreffelijk gespeeld en daar door vele steentjes aan het prachtige resul taat van het Boekenroode-viertal bijge dragen. Ook in het BOC-team, dat in de samen stelling van Zandbergen (captain)-Witte- brood en Tervoort-Van der Werff uit kwam, moest door ziekte een wisseling plaatsvinden want Ton Tervoort was ge dwongen zich na de eerste dag door Koch te laten vervangen. Dat heeft op het spel van BOC geen negatieve invloed gehad aangezien Koch in een betere conditie ver keerde dan de zich reeds bij het begin van dit zware toernooi ziek voelende Tervoort. In de tweede divisie dames heeft Grata- ma-DSS tegen alle verwachting in de ach terstallige wedstrijd tegen Sjoerd Muize- laar Stars met beide handen aangegrepen om het tweede divisieschap veilig te stel len. In Heerhugowaard was DSS heer en meester en werd uiteindelijk een ruime 40- 58 overwinning behaald. Een resultaat dat Early Bird uit Purmerend noodlottig werd. Deze ploeg zal met Windmills moe ten afdalen naar het district Amsterdam. Ook de interregionale jeugdcompetitie werd dit weekend afgesloten. In eigen huis speelde HOC tegen AMVJ een bijzonder goede eerste helft en nam zelfs een voor sprong van dertien punten. Na de rust, die met 35-33 inging, was de vechtlust en con centratie aan Haarlemse zijde verdwenen en kon AMVJ het getij toch nog doen keren. HOC, dat aantrad zonder Hans Es- senstam, verloor toen nog ruim met 66-78. Topscorers: Peter Hegman (12-4), Robert Jan Drijver (6-10), en Tom Heidman (2-9). Tetra Devils onderstreepte in de laatste wedstrijd tegen Racing Amsterdam nog eens de wisselvalligheid van de ploeg. Ge nadeloos haalde de ploeg uit tegen Racing Amsterdam, dat weinig verweer had tegen de Haarlemse aanvalsgolven. Léon Corten (10-18) en Sweers (14-8) maakten de gas ten halverwege reeds een geslagen ploeg. Toen in de tweede helft ook Kees Roze- meijer (9-12) en Haasnoot (0-10) gingen Het verlies in Tilburg was voor een groot deel te verklaren uit het ontbreken van twee van de meest prominente spelers van Bloemendaal. Ad Boelaars, die de laatste scoren stond de 93-69 overwinning al bij voorbaat vast. Bij de meisjes betekende een slechte eerste helft de nederlaag van Gratama- DSS tegen Blue Stars. Via 18-24 mocht Het goed draaiende Tilburg kreeg als tegenstander een team dat min of meer in een gelegenheidsopstelling speelde. Wou ter Pont van Bloemendaal was van de linksbuitenplaats naar achteren gehaald Tilburg had al in de eerste helft een van zijn vele aanvallen via Hans van der Giessen in een doelpunt omgezet en Hans Jenmskens stelde de winst veilig door tien minuten voor tijd een fraaie Tilburgaan- Verdiend was de Utrechtse winst vooral omdat de BC Markt-ploeg veel fanatieker van leer trok dan de Haarlemse formatie. (Van onze cricketmedewerker) HAARLEM. Op het bijveld van Bloe mendaal aan de Donkerelaan werden dit weekend twee ééndaagse cricketwedstrij- den gespeeld tussen bondselftallen en de sterke Engelse county Surrey. De Engel- sen kwamen met maar liefst vier test- cricketers: John Edrich, Graham Roope, Geoff Arnold en Peter Pocock. De om standigheden waren nog verre van ideaal. Het weer was veel te koud voor spelers plus toeschouwers en de nieuwe kunst- stof-pitch op het Bloemendaalveld vol deed nog lang niet aan alle eisen die topspelers daaraan stellen. De bal kwam vooral de eerste dag veel te laag door, waardoor de scores laag bleven. val af te ronden met een doelpunt waar door de eindstand 2-1 werd bereikt af. Het Tilburgse middenveld nam het spel in handen en alleen de verdediging van Bloemendaal met als uitblinkers Jan Ne- derlof en Wouter Koert van der Linden kon het overwicht van de thuisploeg vol doende pareren verwisseling had BC Markt de bakens echter al weer verzet. (63-59). vrolijk batten zien en zij kwamen in de toegestane 55 overs tot 207 voor 8. But cher 80 (7 x4, 2x6) en Ahmed (56) brachten de stand van 42 voor 2 op 158 voor 3. In de toen volgende snelle jacht naar runs wer den acht Engelsen uitgevangen. Speciaal Stephen Lubbers, die zich ontwikkelt tot een van Nederlands sterkste spelers, on derscheidde zich met vier vangen. Hij was ook de enige Nederlandse batsman die even van zich deed spreken. Zijn score van 17 bevatte 2 kolossale zessen, waarvan er een het riet van het dak van een naburige woning deed spatten. Met de Nederlandse score op 105 voor 8 vluchtte men voor kou en duisternis. Butcher bowlde 5 voor 31. Een nuttige oefening voor beide partijen aan de vooravond van het nieuwe seizoen. Andere belangrijke besluiten die in Bun- nik werden genomen: KLEIN RIJBEWIJS VOLDOENDE!! inhoud 16 m3. Kampervest 23, Haarlem, tel. 312638 In de tweede helft hebben de Haarlem mers constant tegen een achterstand aan moeten kijken. Kostbaar waren de slordi ge passes van Ombre, Freeman en Amama die Mallory dankbaar in ontvangst nam en die door de Amerikaan op de hem bekende wijze in treffers werden omgezet. Een in de slotfase veel te onnauwkeurig spelend Buitoni bleek toen niet meer in staat hét gat van 90-82 te dichten. Zeer slordig werd er geschoten, terwijl de rebound- kracht onder eigen basket tot aan het laatste fluitsignaal van de arbiters onvol doende bleef. Eindstand 118-113. Naast Freeman en Harrewijn hadden ook Col lins (7-17) en Visser (8-12) een productieve avond. Stand: Kinzo 36-66, Pioneer-Punch 35-54, Sperry Remington 35-54, Nat. Ned. Donar 36-38, Disco Danser 35-34, Buitoni 34-30, Delta Lloyd 36-26, Arke Reizen 35-22, BC Markt 35-16, Mercasol 35-12. De Hoofddorp-dames verloren de strijd tegen Mercasol al in de eerste zes minuten. Terwijl Hoofddorp toen niet scoorde, na men de gasten een 0-13 voorsprong. Pas in de tweede helft ingegaan met 12-27 kwam er lijn in het Hoofddorpse spel. Van krachtsverschil was toen ook nauwelijks meer sprake. Dankzij vooral Lydie Claas sen (4-6) en Anet Janzweert (2-7) bleef de nederlaag beperkt tot 47-60. De vergadering sprak een duidelijke voorkeur uit voor terugkeer naar 67i urn cricket per wedstrijd in de hoofdklasse en de eerste klasse In de overgangsklasse, in 2 A en in 2B zal zes uur worden gespeeld en in de lagere klassen 5 uur. en zweefde ergens tussen sweeper Wouter Koert van der Linden en het middenveld in Linksbuiten speelde Wiert Doyer. Op de rechtsbuitenplaats debuteerde de ze ventienjarige Mark van het Noordende Zeker een hoofdklasser als Tilburg is nog iets te zwaar voor deze junior. Hij miste de overtuiging bij het trekken van sprints, maar kan zeker binnen enkele jaren in het hoofdklasse-tempo groeien. Halverwege de tweede helft veroorzaakte Van het Noordende overigens indirect de gelijkma ker van Bloemendaal. Doordat hij bij een voorzet van Theodoor Doyer door twee Tilburgverdedigers in de sandwich werd genomen, kreeg Bloemendaal een strafbal toegewezen. Theodoor Doyer benutte deze op gelukkige wijze: nadat het schot door de keeper gestopt was, rolde de bal alsnog over de lijn. DSS nog wel één keer op gelijke hoogte komen (28-28), maar een nieuwe terugval betekende definitief de 43-54 nederlaag. Topscoorster: Yvonne van der Linde (8- 11). Het bondsbestuur heeft nog moeite met het toelaten van kunstgraspitches voor ho ger cricket. Men is bang dat clubs die zeven thuiswedstrijden op hun eigen kunstgraspitch spelen, in het voordeel zul len zijn ten opzichte van hun tegenstan ders. Op die grond werd Bloemendaal gedwongen voorlopig alleen op het bijveld aan de Donkerelaan een dergelijke pitch aan te leggen. Het bondsstandpunt werd door verschillende afgevaardigden fel aangevochten. Verwacht mag worden dat het bondsbestuur in deze spoedig op de dwalingen zijns weegs zal terugkeren. Goede, regelmatige pitches kunnen alleen maar bevorderend werken op het spelpeil. Gezien het grote aantal goede aanvallen van de Zuiderlingen is Bloemendaal er met 2-1 nog vrij goed afgekomen Een strafpush, die Bloemendaal enkele minu ten voor tijd werd onthouden had mis schien een gelijkspel teweeg gebracht. Dat zou groot onrecht gedaan hebben aan de veldverhoudingen. De aanval en het mid denveld van Bloemendaal waren van slag (Van onze hockeymedewerker) TILBURG. Na een zegereeks van drie weken is Bloemendaal gisteren gestruikeld over Tilburg, dat door de 2-1 overwinning zijn derde plaats op de ranglijst verstevigde. Omdat Laren een goede prestatie leverde door Kampong in Utrecht op 1-1 te houden, staan Bloemendaal en Laren met vijftien punten op een gedeelde negende en tiende plaats. MEP en Nijmegen zijn met elf en vier punten de hekkesluiters en met nog vier wedstrijden voor de boeg de meest waarschijnlijke degradanten. Noordkop-speler Cup (6) zwee/t naar de basket. Hij wordt verdedigd door Theo de Cock van Hoofddorp (4). (Van onze bridgemedewerker) BLOEMENDAAL/IJMOND 1 hoek” in Bloemendaal werden de vervolg wedstrijden gehouden voor twee plaatsen in groep vier van de landelijke promo tieklasse bridge. Boekenroode 2 slaagde er na spannende strijd in als nummer één te eindigen waardoor de felbegeerde pro motie een feit werd. BOC 4 was minder gelukkig en kwam slechts twee punten tekort om eveneeens tot de landelijke competitie door te dringen. (Van onze basketbalmedewerker) UTRECHT. De kansen voor Buitoni de vijfde plaats op de ranglijst voor zich op te eisen, lijken na de 118-113 nederlaag tegen BC Markt definitief verkeken te zijn. Het voor de competitie als degradant gedoodverfde basketbalteam van BC Markt nam door deze verdiende overwin ning voorgoed afstand van de laatste plaats, die nu voor Mercasol is weggelegd. De Cricket Bond zal niet verbieden wed strijden te spelen tegen Zuidafrikaanse teams die in Nederland komen touren. Dat is het duidelijke antwoord op een brief die twee Nederlandse spelers, Hans Keman van ACC en Pieter-Jan Kuiper van Bloe mendaal, aan het bondsbestuur en de alge mene ledenvergadering hadden geschre. ven. Tijdens die ledenvergadering, zater dag in het motel Bunnik gehouden, deelde voorzitter Willem van Rossem mee dat het cricket in Zuid-Afrika hard op weg is naar volledige integratie en de International Cricket Conference zal, naar verwacht wordt, binnen niet al te lange tijd Zuid- Afrika weer toelaten tot Testcricket Na de eerste dag stond Boekenroode in drie van de vijf ontmoetingen op winst en leek linea recta op promotie af te stevenen. Daarna kwam er een kentering want tegen streekgenoot BOC 4 werd met ruim ver schil verloren: 5-15. Ook in het treffen met Leiderdorp kon de winst niet gepakt wor den: 4-16. Doch nu keerde het tij: het Haagse ORIB kwam veel tekort 20-4, ter wijl eveneens de Zaanse viertallen geen verweer hadden: 19-1 en 15-5. Ton Valk bezegelde in het slot van de tweede dag de promotie voor zijn team door klein slem ruiten in veilige haven te brengen: hij had daarbij al het geluk van de wereld aan zijn zijde want bij schoppenstart zou het con tract kansloos zijn geweest. Toch was het bod gerechtvaardigd want zonder deze bieding zou er voor Boekenroode geen promotie in hebben gezeten. B In „Rust- I uprirnlo Andermaal vochten in dit duel Emill Hagens en Walter Ombre een soort privé- oorlog uit, die ook dit keer royaal in het voordeel van Hagens uitviel. In de slag om de punten verloor Buitoni het duel echter onder de eigen basket. Behoudens een periode in de eerste helft gingen de re boundduels veelvuldig verloren. Al voor het duel had coach Frank Kales zijn spe lers op de kracht van de Utrechters gewe zen. „Uitblokken van de tegenstander on der eigen basket" was de opdracht. Maar met uitzondering van steunpilaar Gary Freeman (18-10) voldeed echter vrijwel niemand aan de opdracht van Kales. Voor Bill Mallory (20-8) en de onbetwiste uit blinker Larson (16-23) ontstonden onder de Haarlemse basket daardoor zoveel kan sen, dat BC Markt hiervan wel gretig ge bruik moest maken BOC heeft op beide dagen niet slecht gespeeld wat uit de volgende scores blijkt: winst op Boekenroode 2 (11-9), ZBC 2 (12- 8), Leiderdorp (11-9) en ZBC 1 (11-9). Te gen aller verwachting in werd van het zwakke ORIB verloren (8-12). Het punten totaal over wijf wedstrijden bedroeg 57, terwijl Leiderdorp, dat als tweede finishte en dus promoveerde, er 58 bijeen speelde. Door het verlies tegen ORIB zagen de Haarlemmers op de valreep de tweede plaats aan hun neus voorbij gaan en dat was toch wel een diepe teleurstelling. Eindstand: Boekenroode 2 63, Leiderdorp 58, BOC 4 57, ZBC 2 54, ZBC 1 45, ORIB 16. vooral te danken aan het benutten van de vele vrije worpen, verkregen uit een reeks onbesuisde en ook wel eens onnodige ver- dedigingsacties van de Hoofddorpploeg. Wint Hoofddorp komende vrijdag van Ra cing Amsterdam dan zal een beslissings wedstrijd met de Germaan over de titel moeten beslissen. weken erg goed draaide liep op een trai ning een lichte blessure op. Cees Jan Diepeveen werd halverwege de eerste helft door een klap met een stick vrij zwaar aan zijn linkerbeen geblesseerd. Ge lukkig voor Bloemendaal is het komende weekeinde vrij. De kans is groot dat de ploeg over twee weken weer compleet is. De enige die nog steeds niet kan meespelen is keeper Daan Koppejan, maar hij wordt al vele weken uitstekend vervangen door Jan Nederlof die ook gisteren weer bijzon der goed werk deed Zaterdag scoorde Surrey 196 runs voor 7 wickets. Edrich (59), Roope (57) en Smith (31 n.o.) toonden hun klasse. Een verras sing was het bowlen van de jonge Bloe mendaler Dirk Reisig. Hij veroverde in korte tijd de wickets van Butcher, Skinner en Ahmed en eindigde met de mooie cij fers 3 voor 13. Barend Stel bowlde 1 voor 38, Rob Klein 3 voor 55. Het bondsteam bakte er nog niet veel van. Mar Flohil (36) en Peter van Wel (38) brachten weliswaar 83 voor 2 op het scorebord, maar toen was het ook bekeken: 115 all out Jackman en Pocock namen ieder drie, Baker en’ But cher twee wickets. De eerste uren van de wedstrijd op zon dag viel er voor de toeschouwers leuk cricket te genieten. De Engelsen lieten Van meet af aan nam BC Markt in dit treffen de leiding. Lagemaat (13-5) zwak verdedigd door Kees Limmen sloeg bin nen vijf minuten met steun van zijn ploeg genoten een gat van 18-9. Met Hugo Har rewijn (16-2) voor Limmen in de ploeg, vlotte het na het zwakke begin aanmerke lijk beter. De door de Haarlemmers inge zette achtervolging bracht na twaalf minu ten spelen niet alleen de score weer in evenwicht (33-33), maar gaf Buitoni de inspiratie door te gaan en een kleine 43-46 voorsprong te nemen. Nog voor de basket- (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. In een veel te harde wedstrijd heeft Hoofddorp zich door SV Noordkop niet voor de tweede keer in dit seizoen laten verrassen. De gasten, die in Den Helder vrijwel niet te kloppen zijn, zijn buiten de muren van de eigen sporthal slechts een schaduw van het optreden voor eigen publiek. Alleen met een flinke dosis hardheid tracht de ploeg zich dan nog staande te houden. Voor Hoofddorp, dat moest winnen om de titelkansen te behouden, zijn er in de laatste thuiswedstrijd nauwelijks proble men geweest. Regelmatig kon gebouwd worden aan een voorsprong, die bij de rust al was opgelopen tot 39-26. De werkelijke vaart kwam echter pas in het Hoofddorp-spel in de tweede helft. Met vloeiende combinaties werd de Noordkop- defensie keer op keer kansloos gelaten. Henk van Wijk (4-12) en Hans Jutte (7-25) waren in deze periode de scherpschutters die het vonnis voltrokken. Dat Noordkop de schade tot 101-70 kon beperken was Ook in 1977 zullen buitenlandse coaches nog steeds niet aan de competitie mogen deelnemen. Het bondsbestuur hield over dit onderwerp gedurende de wintermaan den een opiniepeiling die vijftig percent De stand: HCKZ 16-24, Kampong 17-24, voor en vijftig percent tegen het idee ople- Tilburg 18-22, Amsterdam 18-20. OZ 16- verde Het meespelen van goede buiten- 17, Hattem 16-17, Schaerweijde 16-17, HGC landse coaches zou de wedstrijden in veie 15-16, Bloemendaal 18-15. Laren 18-15, I gevallen een stuk interessanter maten. MEP 18-11 Nijmegen 16-4 was een der argumenten vóór het idee y

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 19