Wethouder Vervelde wil filiaal een paar uur openstellen voor bejaarden Politienieuws Ad van der Boogaard kampioen adspiranten GEEN VERRASSINGEN BIJ TURNKAMPIOENSCHAPPEN Derde meisje bezweken aan botsing auto met trein ft GESLAAGD JUBILEUMCONCERT ACCORDEON VERENIGING i 1M SHI l t OPROEP TIJDENS OPENING NIEUWE BIBLIOTHEEK AAN BENELUXLAAN TENEN KROMMEN BIJ ECHTPAAR HOVING Recreatiezaal Illegale zenders in beslag genomen Benzine uit tank gestolen „De Nieuwe Slof” heeft goede akoestiek k 1 a MAANDAG 1 8 APRIL 19 7 7 5 7 OP BEWAAKTE OVERGANG IN HEEMSKERK Uitsmijter Assumburgtheater s Personeelstekort (Van onze medewerker) FEVERWIJK-HEEMSKERK Luxe-Bene-Laan l. r BEVERWIJK De door de Nederlandse Katholieke Gymnas tiek Bond in Beverwijk georgani seerde nationale kampioenschap pen voor jongens-junioren en ad spiranten hebben weinig verande ring gebracht in de ranglijsten zo als deze waren opgemaakt na de halve finales. Razendlastig (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Tijdens de officiële opening van het nieuwe bibliotheekfiliaal aan de Benelux laan heeft wethouder mevrouw M. J. Vervelde-Wagenaar van Heemskerk een dringend beroeo op het bibliotheekbestuur gedaan, om het filiaal na oplevering van de be jaardenflat aan het Europaplein een paar uur per week speciaal voor deze categorie van boeken lezers open te stellen. BEVERWIJK Op het met pal men en bloembakken versierde podium van de recreatiezaal van ontmoetingscentrum „De Nieuwe Slof” heeft de Beverwijkse Accor deon Vereniging zaterdag haar dertigjarig bestaan gevierd met een feestelijk jubileumconcert, degelijk een interessante componist die Voorzitter H. B. Wisker memo reerde in zijn openingswoord hoe moeilijk het is een vereniging over zo’n lange periode op de been te houden. Aantrekkelijk I (Van een onzer verslaggeefsters) k s men heeft alles op eigen kracht gedaan. wethouder I s JOKE DIEBEN G. D. KONING (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) In de categorie junioren waren het de I t 5 n s e het het- Holzbauers werken worden nog maar sporadisch gespeeld maar hij was wel Op uitnodiging van filiaalchef Koster verrichtte de wethoudster vervolgens de Tot ieders verbazing tenslotte bleek de recreatiezaal van „De Nieuwe Slof”, die Het jubileumconcert van de Beverwijkse Accordeon Vereniging werd geopend met een optreden van het jeugdorkest. aanvankelijk als sporthal werd gebouwd, pver een veel betere akoestiek te be schikken dan de theaterzaal, waarvan de akoestiek - ondanks de vele experts die zich over de problemen gebogen hebben - nog steeds verre van bevredigend is. laan te maken, opende wethouder me vrouw M. J. Vervelde-Wagenaar zater dagmorgen het nieuwe bibliotheekfiliaal Oosterwijk. De turnwedstrijden in de Beverwijkse Sporthal leverden geen verrassingen op. I e h r e t i, a s a 4 t r a k e e e i. Het jeugdorkest dat het programma opende met een zevental werkjes bleek uit het goede hout gesneden te zijn. Er werd gedisciplineerd gespeeld en hoezeer dirigent Albert v. d. Wolff zijn stempel op deze groep heeft gedrukt' kwam voor-1 al tot uitdrukking in de ouverture „La Festa Splendora” van Joh. B. Kok. HEEMSKERK De werkgroep As sumburgtheater Heemskerk heeft vrij dagavond in Jansheeren het theatersei zoen ’76-’77 besloten met een voorstel ling van het kabaretprogramma „Oh” van Sieto en Marijke Hoving, waaraan wordt meegewerkt door Cisca Beaudoux. Hoewel de trein op het moment van de botsing niet harder reed dan dertig kilometer per uur, werd de auto over een afstand van hondertwintig meter meegesleurd. De bestuurder werd uit de auto geslingerd en liep slechts lichte verwondingen op. Van de slachtoffertjes overleed er een ter plaatse en de tweede kort na aankomst in het ziekenhuis. Het derde meisje bezweek zaterdagmorgen omstreeks één uur. Van de treinpassa- giers raakte niemand gewond. Wel liep het verkeer op het baanvak Haarlem- Uitgeest vertraging op. Brabanders Henk van Kakerken en Car lo Foesenek die om de eerste en tweede plaats streden. Met een gemiddelde van 8.40 punt ging Henk van Kakerken met de titel naar huis. De Heemskerker Ge rard Hurkmans van Tovado moest ge noegen nemen met een negende plaats. HEEMSKERK. Een Heemskerkse automobilist kwam zondag bij de politie aangifte doen van diefstal van benzine uit de -tank van zijn auto. Er is 25 liger verdwenen. De politie noteerde week einde ook een vernieling van twee post bussen in een flat aan de Maerelaan. De daders zijn onbekend. hoort het ook. de razend wel wat maar de met de tot originele en verrassende vondsten kwam. Zo ook in zijn symfonia in G waarmee de Beverwijkse Accordeon Vereniging haar programma opende. Een veeleisend werk waarbij in het eerste deel, het Allegro spirituoso, bleek dat de muzikanten nog niet helemaal „warm” gespeeld waren. Zij revancheerden zich echter volkomen in de twee volgende delen. Dirigent Albert v. d. Wolff bij wie de last der jaren duidelijk begint te tellen, leidde het orkest langs alle voet- anges en klemmen. HEEMSKERK. De botsing tussen de stoptrein Amsterdam-Afkmaar en een personenauto vrijdagavond in Heemskerk heeft niet twee maar drie doden geëist. voorzitter Beyen de groei van het lezers bestand niet anders dan als een „zorge lijke ontwikkeling” kwalificeren. Hij vroeg zich af of het personeel het alle maal wel zou kunnen blijven verhap stukken. Verwijzend naar de omstreden perso- neelsnorm behorende bij de nieuwe bi bliotheekwet drong hij er bij de vak- krachten op aan, hun aandacht niet te versnipperen en zo efficiënt mogelijk te werken. Wat de vrijwilligers betreft, zag hij geen heil in een ontwikkeling van veel pro deo-helpers die allemaal slechts weinig tijd beschikbaar hebben. Hem leek een kleine groep langdurig inzetba re vrijwilligers ideaal. Tenslotte pleitte hij er bij de subsidiegevers voor, om de bibliotheekwet-normen (wanneer deze binnenkort van kracht worden) met eni ge souplesse te hanteren. Diefstal. Bij een inbraak in het schildersbedrijf Henkens aan de Indu strieweg in Beverwijk is f 75 ontvreemd. Vernielingen. Van een in de Alzet- testraat geparkeerde personenauto zijn vier sierringen en een sierstrip afge haald. De Beverwijkse Accordeon vereniging neemt toch wel een unieke plaats in in het muziekleven van de IJmond. Om Tas weg. Een 17-jarig meisje uit Santpoort is zaterdagavond toen zij in Wijk aan Zee een bar bezocht haar sohoudertas kwijt geraakt. Naast per soonlijke bescheiden en een legitimatie bewijs bevatte de tas een portemonnee met 25. Ein Morgen, ein Mittag, ein Abend in Wien, een ouverture van Franz von Suppé, werd door de Beverwijkse Accor deon Vereniging verder licht en luchtig Na afloop van de kampioenschappen werden prijzen uitgereikt door de we thouder van sportzaken in Beverwijk, de heer A. C. Hoogeboom. Wat de ingebruikneming van bet nieu we filiaal betreft, stak de heer Beyen een pluim op de hoed van directie en personeel. Dankzij hun inzet is het be drag van ruim een miljoen gulden, dat de bibliotheek voor verhuis- en inrich tingskosten had begroot, niet overschre den. Zo is er aan de inrichting van het filiaal Beneluxlaan bijvoorbeeld geen Muzikaal bepaald niet onverdienstelijk bijgestaan door Emilie Ehlhart (piano), Adriaan Labij (bas-gitaar) en Lex Cohen (slagwerk) slaagden deze drie cabaretiers er desondanks in de halfvolle zaal op zo’n aaneenschakeling van oubolligheden te tracteren, dat ik het - geheel tegen mijn principes in - uit puur lijfsbehoud na de pauze wel voor gezien hield. Vijf kwartier kabaret had tot op dat moment niets meer en minder opgele verd dan één redelijk te verteren bijdra ge van Marijke Hoving, en wel het gesproken lied over het leed van een verstokte gaapster, wat ze overtuigend maar daardoor wel wat slaapverwek kend over het voetlicht bracht. Voor hét overige bracht „Oh” louter kommer en kwel met zich mee. Was het openingslied al van een bijna niet meer voor mogelijk gehouden tekstuele stun teligheid, er bleek ook zonneklaar uit dat de concentratie bij de beide dames en de ene heer ver te zoeken was en dat ze verder ook geen van drieën behoorlijk konden zingen. Enfin. De ellende nam pas goed een aanvang toen Sieto in hoogst eigen per soon de kruk beklom om een conférence weg te geven. Dat leverde een zevende rangs imitatie van Wim Kan (Begrijp je, weet je wel) in combinatie met een trkst a la Stan Huygens „Journaal” uit- dat>bekende-landelijke ochtendblad op. Om een voorbeeld te noemen., wat te zeggen van dit soort zogenaamde komie kerigheden: „De buis staat tegenwoordig bol van abortus. Ik zeg maar zo, holle buizen, lege buiken”. Ha-ha. Je moet er maar opkomen. „Onderontwikkelings- hulp”, nog zo’n goeie, ik denk toch gauw wel zo’n tienmaal gedebiteerd. En dan kwam ook het vermeende drankmis bruik van de excellenties Pronk, Vrede- ling en Lubbers weer eens uitgebreid aan- de orde. Over ouwe- koeien gesproken - het echtpaar Hoving mag wel eens goed bij zichzelf te rade gaan, of ze zo langza merhand zelf ook niet tot het niveau van dat-stel-op-leeftij d-dat-leuk-staat- te-doen zijn aanbeland. Alles wat ze doen is van een gekunsteldheid, een ge forceerdheid waar je het bijna koud van wordt. Van spontaniteit en echte vak- vreugde is geen sprake; nee, het Assum burgtheater had een betere seizoenuit- smijter toch werkelijk wel verdiend. FRERICHS Rijverboden. De politie Beverwijk heeft dit weekeinde rijverboden opge legd aan een 31-jarige man uit Warmen huizen en een 41-jarige inwoner van Velsen. Bedde automobilisten moesten te vens een bloedproef ondergaan. met zon betrekkelijk klein ensemble van dertien muzikanten de symfonia in G. van Ignaz Holbauer en „Finlandia” van Jean Sibelius op het programma tc nemen getuigt van durf en kunde. chef de heer Koster, vertegenwoordigster mevrouw mevrouw I. Goedhart van het Neder lands Bibliotheek en Lectuur Centrum en de twee oud-bibliotheekvoorzitters Pennock en Van der Woude. Oud-burge meester H. Nielen van Heemskerk was tot zijn spijt verhinderd. De plechtigheid werd besloten met een korte toespraak van de heer Steenstra, die er als voorzitter van de Stichting Eigen Woningbezit Noord-Holland zijn blijdschap over uitsprak, dat de Stich ting de beneden-etage van het „met z’n twaalf miljoen gulden grootste bouw werk dat we in Heemskerk hebben mo gen bouwen” aan de bibliotheek heeft kunnen verkopen. Hij verzocht het bi- bliotheekbestuur om toestemming, het fraai-ogende filiaal aan de kopers van de 176 bovenliggende flats voor alleen staanden en tweepersoonshuishoudens te mogen „showen”, een toestemming, die deh eer Beyen hemt ot slot graag ver leende. HEEMSKERK In. samenwerking met de PTT Opsporingsdienst heeft de politie zaterdagmiddag drie illegale zen ders opgespoord en in beslag genomen. De zenders werden bediend door drie jongens, 15, 17 en 24 jaar oud. Bij de adspiranten stevende de uit Veldhoven afkomstige turner Ad van der Bogaard op het kampioenschap af en liet zijn naaste concurrent Jan de Groot uit Waalwijk met twee punten verschil achter zich. Freddy Plijter en Paul Oud van Tovado uit Heemskerk moesten bij de adspiranten genoegen nemen met respectievelijk een negende en tiende plaats. Zaterdagmorgen vroeg bezweek in het St. Jozefziekenhuis de 12-jarige Corinna Vries aan haar verwondingen. Kort na het ongeval waren haar 13-jarige zusje Ida Vries en de eveneens 13-jarige Wilja de Vos overleden. De 20-jarige bestuur der van de personenauto moest met een zware shock in het ziekenhuis worden opgenomen. Is met de verhuizing het vloeropper vlak er sterk op vooruitgegaan: personeelsbestand is daarentegen De openingvan het nieuwe filiaal werd zaterdagmorgen door een kleine honderd genodigden bijgewoond. Voor zitter ir. K. W. Beyen van het bestuur van de Stichting Verenigde Openbare Bibliotheek Beverwjjk-Heemskerk heette naast mevrouw Vervelde welkom burge meester A. Hubers van Beverwijk, de per 1 april benoemde chef van het nieuwe filiaal de heer Koster, CRM- W. Hol, officiële openingshandeling. Daartoe was in een hoekje van de volwassenafdeling een stellage opgebouwd uit het onderstel van een modepop, een schoolbord en een leesplankje. Nadat mevrouw Vervelde de op het leesplankje aangebrachte woor den „Luxe-Bene-Laan” had veranderd in Beneluxlaan, was de opening van het filiaal een feit. Sedert de officieuze opening van het nieuwe filiaal op 2 maart van dit jaar, heeft de bibliotheek zo vertelde de heer Beyen veel nieuwe leden kun nen inschrijven. Tevens maakte het aan tal uitleningen een forse groei door. Qua ruimte is deze toeloop gemakkelijk op te vangen: in plaats van de honderdvijftig vierkante meter vloeroppervlak aan de Amstelstraat („gelukkig dat men onze buurman de Nutsspaarbank nu pas be roofd heeft”) beschikt de bibliotheek in het nieuwe filiaal aan de Beneluxlaan over een kleine achthonderd vierkante meter. Daarmee wil men zo’n twaalfdui zend zielen in Oosterwijk, Zuidbroek. Zwaansmeei' en een deel van Meerestein bereiken- Ook wethouder mevrouw Vervelde- Wagenaar prees directie en personeel voor de wijze, waarop zij het filiaal qua indeling en opstelling tot een bijzonder aantrekkelijk geheel hebben weten te maken. Met de heer Beyen was me vrouw Vervelde van mening, dat er aan de blijdschap om het groeiende lezersbe stand (dat tot dusverre overigens niet ten koste van de centrale Beverwijk of sub-centrale Heemskerk is gegaan) ook minder prettige aspecten vastzitten. In dit verband noemde zij de ter elfder ure- binnengekomen toewijzing van middelen om het filiaal rond juni op het tijdbesparende Karto-systeem aan te sluiten weliswaar erg plezierig, maar aldus mevrouw Vervelde „de we zenlijke problemen los je er niet mee op”. De rijksoverheid verzocht zij daar om met klem om „verantwoorde maat regelen” te treffen, waarmee de biblio theken wat hun personeelsbestand be treft ook wérkelijk geholpen zullen zijn. gespeeld en zo lastige loopjes schenen nog moeilijkheden op te l'eveién, eerste stemmen haalden het ..hakken over de sloot". In veler herinnering zal nog de knap pe vertolking leven die de Beverwijkse Accordeon Vereniging enkele jaren gele den gaf tijdens het toenmalige Zang- en Muziekfestival in de Beverwijkse Vrede- vorstkerk van het symfonisch gedicht „Finlandia” vain Jean Sibelius. Dit werk is breed en gedragen als het Finse landschap en zo interpreteerde de Be verwijkse Accordeon Vereniging „Fin landia” ook nu weer. Weliswaar kleef den er her en der enige schoonheids foutjes aan, maar de algehele indruk was goed en vooral het prachtige „ge bed” werd melodieus en goed op tempo gespeeld. Daarnaast sprak mevrouw Vervelde als haar mening uit, dat het zeker de moeite waard is om te bekijken, of het mogelijk is de wat onoverzichtelijke en tree van de bestaande bibliotheekvesti- ging in De Jansheeren te verbeteren door ook de toegang tot de volwassenen afdeling naar de achterkant van het gebouw te verplaatsen. Wanneer dit met een kleine verbouwing te realiseren is, dient deze entreewijziging zeker in over weging te worden genomen, aldus de Heemskerkse cultuurwethouder. Het ongeval gebeurde vrijdagavond kort na tien uur op de met knipperlich ten beveiligde spoorwegovergang aan de Zuidermaatweg. De meisjes, die deelna men aan een door het Leger des Heils georganiseerde dropping, zaten achterin de auto. Waarschijnlijk afgeleid door hun pogingen om erachter te komen waar ze uit de auto zouden worden gezet, merkte de bestuurder te kort daarvoor van het station Heemskerk vertrokken stoptrein Amsterdam-Alk- maar te laat op. Door van binnenhuisarchitect te 7/

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7