Inbrekers op Gedelegeerde Van der Kloet wil niets van controverse weten Bever wijkse rooftocht bij bejaarden vijf bedrijven krijgen voorrang Sociaal café in sociëteit Nieuwe Slof Zuster Luiting met pensioen Tien mille voor amuseert Zaterdagavond in De Jansheeren Voorbereiding renovatie Breestraat verkeert in vergevorderd stadium verbetering van CAI-Elbestraat schooljeugd „Jubilee Quintet” geeft jazzconcert in Heemskerk VEILINGEN „Ko de Kat” 99 Theo Sneekes komt vertellen over Malawi-project Informatie over KOOKWEDSTRIJDEN sociale dienst in SCOUTING dienstencentrum KERMIS PvdA-bijeenkomst met Stan Poppe KENNEMERLAND w .f SCHOUW DINSDAG 1 9 APRIL 1977 BEVERWIJK-HEEMSKERK GROENE KRUIS RAAD HEEMSKERK *t r n •1 t, n jr it R F V F R WI Hf (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De heer R. van der Kloet, gedelegeerde van het be stuur van de Stichting Sluyterman van Loo, wil niets van een controverse tussen de Stichting en de gemeente Beverwijk weten. Donderdagavond deelde wethouder A. Hoogeboom in de raadsvergadering mee, dat de ge meente de Stichting zal houden aan de vorig jaar oktober gedane toezeg gingen inzake de toewijzing van de 99 flats in het nieuwe woonoord voor bejaarden „Nieuw Akerendam”, op de hoek van de Meester van Lingen- laan en de Koningstraat. Mi i ZOEKT CONFLICT NIET (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) 51 it (Van een onzer verslaggevers) een BEVERWIJK. Na bijna dertig jaar gewerkt te hebben als wijkverpleegkun dige bij het Groene Kruis te Beverwijk gaat zr. P. J. Luiting met ingang van 1 mei op eigen verzoek met vervroegd pensioen. BEVERWIJK Naar eerst nu bekend is geworden zijn afgelopen weekeinde maar liefst vijf op het Beverwijkse in dustrieterrein gevestigde bedrijven door inbrekers bezocht. Er zijn intussen 20 kwartaalbij eenkomsten e r [t 25 in ït ït I» 51 e s e n i 5 tooide woonoord voor bejaarden. Stan Poppe, zeer bekend in vakbonds kringen, was de man die vier jaar gele den het medeverantwoording dragen van de PvdA in het kabinet Den Uyl een ..historische vergissing" noemde. Hij ge loofde niet dat er werkelijke verander ingen zouden kunnen plaats vinden, om dat de meerderheid van het parlement rechts is en werkelijke vernieuwingen niet zou accepteren. Om te horen wat Poppe nu denkt van het opnieuw in zee gaan met het CDA na de verkiezingen, heeft de afdeling Heemskerk hem uitge nodigd. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK De PvdA-Heems- kerk organiseert vrijdagavond een ver kiezingsbijeenkomst in de Jansheeren waarbij het tweede kamerlid Stan Poppe zal ingaan op de aktuele politieke situa tie. Men begint om 20 uur. De kermis omvat circa twintig attrac ties waaronder een autoscooter, een pa- Ting’kraam, een gebakkraam, een rups- baan, zweefmolen, nougatkraam. ijs- en •patatverkoop, schuifspel, Holly Cranes, suikerspin, draaimolen, schiettent, biljar- tomint, Swing Mill, rolbalspel en verde re vermakelijkheden. BEVERWIJK. Zo’n twaalfhonderd leerlingen van de klassen vijf en zes van de Beverwijkse scholen voor het gewoon en buitengewoop lager onderwijs wor den vrijdag dankzij de Commissie Cul turele Vorming Schooljeugd op een op treden van het pantomimetheater Car rousel onthaald. Het beëindigen van de samenwerking van de drie Opbouworganen in de stuur groep sociale dienstverlening was voor de BSCR aanleiding om zich af te vra gen, wat er verder van de bijeenkomsten moest worden. Een nieuwe werkgroep ging aan de slag en kwam met het idee van een sociaal café in De Nieuwe Slof op'de proppen. In de werkgroep hebben zitting de dames J. Bil en F. de Haan en de heren C. van der Aart, J. Budding, G. Landman, D. Sanders en P. Stam. Het is voorlopig de bedoeling om op de laatste donderdag van de maanden april, mei en juni in De Nieuwe Slof bijeen te komen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Scouting Kennemer- land heeft afgelopen weekeinde in het Beverwijkse padvindersduin de jaarlijk se districtskookwedstrijden gehouden. Er werd, zoals gebruikelijk, gekookt op houtvuren. Aan de wedstrijden namen 26 groepjes deel, afkomstig van tien Scoutinggroepen uit het district Kenne- merland. Niet veel loslaten wil hij over de door de gemeente nagelaten controle om bij de Stichting de allernieuwste gegevens te verkrijgen waarmee de door mevrouw Ruurda gestelde vraag aan het college juist zou kunnen worden beantwoord. De raad kent eenmaal per maand een vragenuurtje. De vragen voor deze ver kapte rondvraag dienen 24 uur voor het begin van de raadsvergadering bij het college te zijn. „Heeft de gemeente bij u geïnformeerd naar de op dat moment bij u levende ideeën over de toewijzing en naar de stand van zaken in de selectie procedure”, is een simpele vraag, die de heer Van der Kloet met „neen” beant woord. „Maar let u goed op. Wij roepen geen spanningen op. De zaak is al door gesproken en alles komt in het reine”. Lohman Verbandstoffen aan de Rand weg raakte eveneens een geldkistje in dit geval met ongeveer 700 kwijt. Het kistje stond in de kluis. Uit het verkoopkantoor van Carroco- produkten aan de Industrieweg ver dween voor circa 750 aan gereedschap en consumptie-ijs. Voorts werden twee vrachtwagens beschadigd, doordat ge poogd is deze met de vorkheftruck op te tillen. Niets vermist wordt er bij een groot handel voor horeca-benodigheden aan de Buitenlanden. Daarentegen werd ’t aan nemingsbedrijf Bos aan de Wijkermeer- weg voor ongeveer ƒ2000 benadeeld doordat de inbrekers met een Opel sta tioncar botsautootje op het opslagterrein meenden te moeten spelen. Bij veel Beverwijkse bejaarden, die hebben ingeschreven voor een flat, heeft de uitspraak van de wethouder nogal wat onrust veroorzaakt,.Vorig jaar okto ber zijn de gemeente en de Stichting overeengekomen, dat de BeverwijKse be jaarden, die zich voor een flat in „Nieuw Akerendam” lieten, inschrijven, voorrang zouden krijgen boven dé be jaarden van buiten Beverwijk. De Stich ting en de gemeente kwamen bepaalde criteria overeen waaraan de Beverwijkse kandidaten zouden moeten voldoen om voor een flat in aanmerking te kunnen komen. Zouden er na de selectie van Be verwijkse kandidaten toch nog wat flatjes over blijven dan pas konden kandidaten van buiten het gebied in de selectiepro cedure worden opgenomen. De gemeente, die de toewijzing scherp In de gaten houdt, bemerkte, dat de Stichting op de eerste selectielijst van 50 kandidaten de namen van een paar be jaarden van buiten Beverwijk had geno teerd. En dat was niet volgens afspraak. BEVERWIJK. de noteringen van de veiling waren maandag: anjers 20-45, tros anjers 150-250, chrysanten 250, per stuk 40, freesia 10-33, gerbera 35-50, iris 15-25, lely 35-65, narcis 7-15, koude grond 30-60, roos 35-65, baby-roos 10-32, tulpen 15-32. Groenten: knolseldery 45- 102, prei 140-167, raapstelen 48-53, ra barber 50-127, radijs 95-118, spinazie 140-305, sla 42-47. De Electro Automatisering BV aan de Wijkermeerweg kwam men binnen via vernieling van een lichtkoepel. Uit wand kast werd een geldkistje met 3000 waaronder zo’n 450 aan Deense kronen ontvreemd. werd een ronde van de St. Claragroep met 33 punten, wat hen een gaskook- toestel opleverde. Overeenkomstig haar wens zal aan haar vertrek geen officieel karakter worden gegeven. In besloten kring heeft ze inmiddels afscheid genomen van haar collega’s en die personen, waarmee ze nauw heeft samengewerkt. H. van de Wetering, directeur van de Stichting Samenwerkende Kruisvereni gingen in de IJmond heeft haar op deze afscheidsbijeenkomst bedankt voor het vele werk, dat ze heeft verricht voor het welzijn van de bevolking van de ge meente Beverwijk.'Als blijk van waar dering overhandigde hij de scheidende verpleegkundige een fraai bloemstuk en een geschenk onder couvert. Architect Cees den Heyer, de ontwer per van het Breestraat-plan, zal om kwart over acht een uiteenzetting van de plannen geven en wethouder Camf- ferman belicht namens de werkgroep, samengesteld uit vertegenwoordigers van BEVERWIJK. In de sociëteitsruim- te van de Nieuwe Slof start donderdag middag van vier tot zes uur een sociaal café. Het café is toegankelijk voor ieder, die is betrokken bij of belangstelling heeft voor de welzijnsbevordering in Be verwijk en omgeving. zo deelde de wethouder de gemeente- beraad donderdagavond mee. Men ver zocht de Stichting toen om aanvullende lijsten en ook hieruit bleek, dat er door de Stichting een paar niet-Beverwijkse bejaarden voor een flat waren geselec teerd. Wethouder A. Hoogeboom, die donderdagavond in de raad de zaak besprak naar aanleiding van vragen van het CDA - raadslid mevrouw C. Ruur- da-Dekker, hoopte, dat de Stichting Sluyterman van Loo zich aan de inder tijd gemaakte afspraken zou houden” om de druk op de Beverwijkse woning markt niet groter te laten worden”. De heer R. van der Kloet wil aanvan kelijk geen commentaar op de uitspra ken van wethouder Hoogeboom geven. ..Wij moeten geen controverse in het leven gaan roepen' en niet via de pers met de gemeentelijke autoriteiten gaan discussiëren. Ik heb al met de wethou der gesproken en hem er op gewezen, dat een aantal misverstanden en niet volledige informatie over de stand van zaken, enige onrust heeft doen ont staan”, aldus de heer Van der Kloet. De Stichting, die de toewijziging van de flat regelt, beschikt momenteel over een lijst van voorlopige kandidaten, waarvan er een aantal al een definitieve toewijzing in handen hebben. „De normen die wij hanteren om een echtpaar in „Nieuw Akerendam” te plaatsen lopen parallel met die van de gemeente. In dat opzicht verschilt er niets”, zo merkt de heer Van der Kloet op. „Wij zijn van plan om de in oktober 1975 gedane toezeggingen, dat eerst de Beverwijkse kandidaten dienen te wor den geplaatst, volledig na te komen”. De nieuwe BSCR-werkgroep sociale dienstverlening, die het sociaal café voorbereidt, mikt op bezoekers(sters) uit de wereld van de huisartsen, medewer kers van buurthuizen, gemeenteraadsle den, ambtenaren werkzaam op sociaal terrèin e.d. HST sociaal café is een voortzetting van de kwartaalbijeenkomsten, die in dertijd de contactlunches voor maat schappelijk werkers probeerden te ver geten. De bedoeling van dergelijke bij eenkomsten was om eikaars werk beter te leren kennen, themagerichte gehouden. BEVERWIJK. De schouw over be ken en wateren wordt volgende week woensdag 27 april gedreven. Deze schouw is volgens een bepaling uit d« Algemene Plaatselijke Verordening ver plicht. de Breestraat Promotie Club en delegatie van de gemeente, de huidige stand van zaken. Wethouder F. Kaebisch jr. tenslotte zal de heren middenstanders van de Breestraat met de financiële aspecten van het Breestraat-plan con fronteren. „Het is voor u als Breestraat- ondernemer van het allergrootste belang dat u aanwezig bent, aangezien de plan- nen in een zo vergevorderd stadium zijn, dat het alleen van u afhangt cf wij deze geheel kunnen realiseren”, zo deelt het bestuur van <je Breestraat Promotie Club de middenstanders mee. Zoals be kend liet de middenstand van de Bree straat vorig jaar weten achter de renova- tieplannen te kunnen staan. BEVERWIJK. Maandagavond april gaat de Breestraat-werkgroep De Hanebalken aan de Peperstraat het renovatieplan van de Breestraat presen teren. De uitwerking van dit plan ver keert momenteel in een papieren eindfa se. BEVERWIJK. Van 23 tot en met 30 april wordt op het terrein aan de Laan der Nederlanden-hoek Beneluxlaan de jaarlijkse Oranjekermis gehouden. Van het quintet maken deel uit-Harry Verbeke (tenorsax), Henk Westrus (pia no), Frank Noya (bas, basgitaar), Peter Ypma (drums) en Cees Smal (trompet, bugel, trombone). De naam van het vorig jaar gefor meerde quintet kan voor een belangrijk deel worden verklaard uit het feit, dat de meeste leden al ettelijke jaren met elkaar samenspelen. Daarnaast wil men met „Jubilee” zoiets als een feestelijk gebeuren aanduiden, waarbij gevoelens en emoties tot uitdrukking komen. Dit gebeurt door middel van een repertoire dat uit eigen werk, zowel als uit stan dards uit het wereld jazzrepertoire be staat. Kaartjes voor het jazzconcert zijn verkrijgbaar bij de Nutsspaarbank aan de Deutzstraat in Heemskerk: cafe-rest. Nijman aan de Kerkweg in Heemskerk; Reisbureau Oosterom aan de Zeestraat in Beverwijk; bij het secretariaat van de werkgroep, Prof. Ten Doesschatestraat 55 in Heemskerk (tel. 33950) en voor zover voorradig op de uitvoeringsdatum aan de zaal. HEEMSKERK. De gemeenteraad gaat donderdagavond 28 april in De Vrijburcht om half acht beginnen aan de 14 punten tellende raadsagenda. HEEMSKERK. Met de vijfmans- formatie „The Jubilee Quintet” komt Cees Smal zaterdag 23 april naar de Jansheeren. Het jazzconcert, georgani seerd door’ de Werksgroep Jazz Heems kerk start om 21 uur. HEEMSKERK. Ontwikkelingswer ker Theo Sneekes komt vrijdagavond 22 april in buurthuis De Zandkraai in de Handelstraat het bouwproject in Malawi nader toelichten. Sneekes werkt in Ma lawi mee aan de bouw van een medisch opvangcentrum waarvoor de Stichting Ontwikklingssamenwerking Heemskerk gelden inzamelt. De Heemskerker zal zijn verhaal over de vordering van de bouw afwisselen met ’n paar dia-series. De bijeekomst begint om 20 uur. Naast diverse onderwijsvoorstellen, die betrekking hebben op de vergoedingen van de kosten van het vakonderwijs over het jaar 1976. is er een voorstel van B. en W. om de ouderwetse oliegestookte c.v.-ketel in de ambtswoning aan de Marquettelaan te vervangen door een gasgestookte ketel. De kosten bedragen 6050,-. Voor een aanpassing van de gemeen sch a ppelij ke antenne-inrichting aan de Elbestraat vragen B. en W. een krediet van bijna tien mille. Met dit geld kunnen vier versterkers in de in richting worden vervangen door vier breedbandversterkers, die' passen in het systeem van een eventueel toekomstig kabeltelevisienet. Ook het onlangs gepu bliceerde rapport over de aanleg van een riolering in het tuinbouwgebied komt aan de orde. De op 1 januari 1976 ingevoerde onroerend-goedbelastingen betekenen voor de plaatselijke sportin stellingen een lastenverzwaring ten op zichte van de in het verleden betaalde belastingen. B. en W. willen nu een regeling treffen, waarmee de financiële consequenties voor de sportverenigingen worden gecompenseerd. De regeling gaat de gemeente 15 mille kosten. „SLUYTERMAN VAN LOO BEVERWIJK In het dienstencen trum voor bejaarden, gevestigd in De Nieuwe Slof aan de Kerkstraat, spreekt woensdagmiddag de heer J. Hoogendoorn over de sociale dienst en de algemene bijstandswet. De heer Hoogendoorn is directeur van de gemeentelijke sociale dienst van Beverwijk. De bijeenkomst begint om 14 uur. Belngstellenden zijn van harte welkom. De deelnemers moesten twee gerech ten bereiden, te weten Mie Fang (een Chinees recept bestaande uit onder an dere Mi-Hun, garnalen, vlees, selderij, prei en de benodige „smaakmakers”) en Pisang Goreng (gebakken banaan). De jury, waarin leden van het districtsbe- sttuur en het spelteam hadden zitting genomen, was het er unaniem over eens dat er goed was gekookt. De Mie Fang smaakte over het algemeen voortreffe lijk, de Pisang Goreng bleek in ongeveer vijftig percent van de gevallen accepta bel te zijn. Voor het overige was er sprake van een soort sandwich-spread of het gerecht smaakte naar niets anders dan naar opgewarmde banaan. Na enkele uren kokerellen werden de wedstrijden besloten met drie hoera’s voor de organisatoren1 de Impeesa-Ro- wans van de M’hlala Panzi. Bij de Prijsuitreiking eindigden de leeuwen van de Banjaertgroep met 38 punten op de eerste plaats. Ze mochten een fluoresce rende lamp in ontvangst nemen. De haaien van de Thor Heyerdahlgroep sleepten met hun 24 punten de tweede prijs (een boomzaag) in de wacht. Derde In ontmoetingscentrum „De Nieuwe Slof” geeft het pantomimetheater op uit nodiging van de. commissie twee voor stellingen van het spel „Ko de Kat”, waarin naast mime gebruik wordt ge maakt van muziek, zang, tekst en akro- batiek. Uit het stuk valt te leren, dat succes, alleen nliet gelukkig maakt, om dat daarvoor méér nodig is. Beide voorstellingen duren ongeveer een uur en beginnen om 10.30 en om 14 uur. AA,. 1

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7