Ruud van de Meer «Yoshio Watanabe «Dirk Out Paul Steenbergen «Oscar Wilde «Dubbelportret UIT- x- D: r agenda van amsterdam I I.- IKi ■MH MUZIEK THEATER ALLERHANDE Ir hl ■f Wwiizefl DONDERDAG 2 1 17 APRIL 19 7 7 Muziek en toneel - 19.- 19.- Tentoonstellingen L_i Bioscopen Lucy de Lange. Jos Bijgik. Guuske Kotte en Frank Sanders in Tekstpierement. Itr. i voor att 18 Van de koele meren Ansje Beentjes als de jonge vrouw it -• iS >ren oet alen ral- ik. Sinfonietta. Wij wijzen onze lezers nogmaals op het concert dat de Amsterdam Sinfonietta onder leiding van Willem Frederik Bon en met medewerking van de cellist Harro Ruysenaars donderdagavond (20.15) in het Haarlemse Concertgebouw zal verzorgen. Caecilia. Ter gelegenheid van het tachtigjarig bestaan van het Koninklijk Mannenkoor Caecilia heeft vrijdagavond (20.15 uur) in het Haarlemse Concertgebouw een zangersavond plaats waaraan naast het door Hans Timmer geleide Caecilia ook het Hoofddorps Mannenkoor Zang- en Vriendschap, (dirigent: Marinus Metz), het Verenigd Zaans Mannenkoor, het Muziekschoolorkest Haarlemmermeer, een combo en de organist Leo van Doeselaar hun medewerking verlenen. Op het programma staan werken van Schubert, Dvorak, Liszt, Stokkermans en anderen vermeld. Koffieconcert. Pianist Rinus Groot laat zondag (12 uur) op het koffieconcert in het Haarlemse Concertgebouw werken van Vrijdagavond is de bariton Ruud van de Meer te beluisteren in het Noordelijke Koetshuis van Beeckestijn. Hij laat zich begeleiden door pianist Rudolf Jansen (foto). Leerlingenavond, Vrijdagavond (19.30 uur) verzorgen leerlingen van Albert de Klerk, die doceert aan het Sweelinck-Conservatorium de eerste van twee Voorspeelavonden in de Grote of St. Bavokerk te Haarlem. Zij zullen Schubert, Beethoven, Liszt en Ravel de revue passeren. Onafhankelijk Toneel. Na Hedda Gabler, Fantasio, Crackybox en De Meeuw komt Onafhankelijk Toneel uit Rotterdam zaterdagavond ditmaal om 23.00 uurin de Toneelschuur een opvoering geven van „The importance of being Earnest” van Oscar Wilde. Geheel in ’t Nederlands, zo meldt het gezelschap. In dit stuk van Wilde is een man aan het woord die speelt met manieren, zonder zich te storen aan moraal. De auteur bedient zich van ongebruikelijke omkeringen van gemeenplaatsen. Een kolfje naar de hand van de spelers van het O.T., die graag met veel eigenzinnigheid een beproefd toneelwerk te lijf gaan. De ervaring heeft geleerd dat er dan dikwijls iets heel opmerkelijks kan ontstaan. Honoloeloe. Hesselvan der Wal, Rob van de Meeberg en Dirk Dekker treden van 21 t.m. 23 april in de Toneelschuur op met hun programma „Zout water voor een dorstige”. Het gezelschap, dat zich verenigt onder de naam Cabaret Honoloeloe. wil in dit programma heel duidelijk voor een eigen mening uitkomen. Henk Alkema componeerde de muziek, John Heawood regisseerde het. orgelwerken van Dietrich Buxtehude, Bach, Francois Couperin, Louis Vierne, Hendrik Andriessen, Jean Langlais en Daan Manneke uitvoeren. Op de tweede Voorspeelavond, volgende week vrijdagavond, staan werken van Purcell, Bach, Reger, Pierre Du Mage en Kees van Baaren op het programma. Mannenkoor. In de Verlosserkerk aan de Generaal Spoorlaan in Haarlem-Noord geeft het Haarlems Christelijk Mannenkoor donderdagavond (20 uur) een concert, waaraan de organist Ben Fey en tenor Rudolf Grasman zullen meewerken. Naast vier negerspirituals zullen werken van Palestrina, Mendelssohn-Bartholdy, Schubert en anderen worden uitgevoerd. Kadens. Pianiste Marianne Beauregard geeft donderdagavond (20.15 uur) in het kamermuziekcentrum Kadpns, Smedestraat 31, Haarlem, een recital. Zij zal twee sonates (Andriessen, Mozart), de barcarolle van H. Kox en een ballade van Chopin uitvoeren. Orgelconcert. Klaas Bolt verzorgt dinsdagavond (20 uur) een concert in de reeks Gemeentelijke Orgelconcerten in de Grote of Sint Bavokerk te Haarlem. Hij zal de melodie van Psalm 7 drie of vier maal doornemen, partita voor verschillende instrumenten uit Die kleine Kammermusik van Georg Philipp Telemann op het orgel bewerken en improviseren op „O, Lamm Gottes unschuldig”, een melodie uit 1545. Dinsdagavond 3 mei en donderdagmiddag 5 mei zijn er geen orgelbespelingen in verband met kermis. Het eerstvolgende Tekstpierement. Met een uitzonderlijk gaaf verzorgde kleinkunstprogramma dat „Wacht u voor de hond” heet, komt Tekstpierement aanstaande zondag in de Haarlemse Stadsschouwburg. Lucy de Lange, Frank Sanders, Guuske Kotte en Jos Brink laten gestroomlijnd cabaret zien, maar zijn niet echt gevaarlijk. Zij prikken niet al te hard door bij hun onderwerpen, maar zorgen toch voor amusement dat niet iedereen vrijblijvend zal vinden. Muzikaal zit het ook goed, Henk Bokkinga begeleidt het kwartet en componeerde zelf de muziek. Alle vogels vliegen. Op muziek van Joop Stokkermans en tekst van Mies Bouhuys voert Amstel Toneel voor de kinderen aanstaande zondagmiddag „Alle vogels vliegen” op. Dat gebeurt in de Stadsschouwburg Haarlem. Een poëtische kindermusical over allerhande vogels die het met elkaar erg gezellig hebben. Maar wat gebeurt er als dat eigen wereldje verstoord dreigt te worden omdat een vreemde vogel zich aandient? Aanvang 14.30 uur. De Koele meren des doods. Centrum komt voor het laatst met zijn dubbelportret, dat aan het begin van dit seizoen in première ging, naar Haarlem. Van de koele meren des doods is daar één avondvullende voorstelling van, de andere heet De lamp hangt scheef. Beide stukken gaan over een zelfde periode in de jaren tachtig, maar staan geheel los van elkaar. Het eerstgenoemde stuk is een bewerking die Ton Vorstenbosch maakte van Frederik van Eeden’s gelijknamige roman, het tweede is authentiek werk van Per Justesen. In Van de koele meren des doods wordt een beeld geschetst van een psychotische jonge vrouw uit de betere kringen, die na een reeks beproevingen ten slotte tot innerlijke harmonie geraakt. De Lamp hangt scheeft beschrijft de misstanden in de veenkolonies, waar de veenarbeiders worden uitgebuit De opkomst van het socialisme loopt daarmee parallel en de angst voor de „rooien” is bij de betere standen al voelbaar. Beide stukken zijn een gang naar het theater waard. Van de koele meren des doods op 28 en 30 april, De lamp hangt scheef op 29 april. Aanvang 20.30 uur; in de Toneelschuur Andersen. In plaats van het nieuwe programma De kleine Prins speelt solo-acteur Tob de Bordes op dinsdag 26 april in de Toneelschuur zijn produktie „Van de zwaan die eens lelijk eendje was.” Het betreft een programs van en over Hans Christiaan Andersen De voorstelling begint om 20.30 uur Roemeense dansen Het Roemeens folkloristisch dansensemble Bacau treedt aanstaande zaterdag op in het Haarlemse Concertgebouw. Met muziek van het eigen orkest danst dit spectaculaire gezelschap Het 25ste Uur. „Door de humor h^en ruik je de dood”, stond in onze krant boven de recensie van Het 25ste Uur, naar aanleiding van de première in februari van dit jaar. Toneelgroep Centrum geeft op dinsdag 26 april een opvoering van dit nieuwste stuk van George Tabori in de Stadsschouwburg in Velsen. Het stuk speelt in Hollywood, het oord van filmmagnaten en de sterren van het witte doek. De levensverzekeraar Prince verdient daar in de schaduw van de rijken uit Moldavië authentieke dansen uit de geboortestreek, die aan de voet van de Karpaten ligt. Het orkest gebruikt uitzonderlijke instrumenten zoals de panfluit, torogoata (soort klarinet), schalmei en kobza (soort lier). Aanvang 20.15 uur. ING, Waalse Kerk. De Japanse clavecinist Yoshio Watanabe verblijft al enige jaren in ons land, studeerde bij Anneke Uittenbosch en Gustav Leonhardt en geeft de laatste jaren regelmatig concerten in binnen- en buitenland. Zaterdagavond (20 uur) geeft hij een recital in de Waalse Kerk aan het Haarlemse Begijnhof. Watanabe zal werken uitvoeren van d’Anglebert. Frescobaldi, Scarlatti, Bach en twee stukken uit het „Fitzwilliam Virginal Book”. De Waalse Kerk zal weer sfeervol met kaarsen worden verlicht. >or 149.- concert zal dinsdag 10 mei door Piet Kee worden gegeven. Beeckestijn. De bariton Ruud van de Meer en de pianist Rudolf Jansen verzorgen vrijdagavond (20.15 uur) een recital in het Noordelijk Koetshuis van de buitenplaats Beeckestijn in Velsen onder auspiciën van de Velser Kunstkring Voor Allen. Het liederenprogramma is samengesteld uit composities van de Engelsman Ralph Vaughan Williams, Franz Schubert, Johannes Brahms, een drietal liederen van de in 1832 geboren Nederlandse componist Gerrit Jan van Eyken op teksten van Heinrich Heine. Na de pauze vermeldt het programma werken van Fauré en Chausson. een volledige ontluistering. Het stuk gaat in vrije produktie, krijgt door dit gezelschap een fraaie evenwichtige opvoering waarin humor en ontroering zorgvuldig zijn afgewogen. Heleen Pimentel heeft de rol oVergenomen van Myra Ward, die in de oorspronkelijke bezetting stond. Donderdag, vrijdag en zaterdag in de Stadsschouwburg in Haarlem, volgende week donderdag in die van IJmuiden. Aanvang beide theaters om 20.15 uur.' (Roetersstr, 34, 231708): „Le juge et n”, toeg 18 j., dag. 14.30, 19.45 en 22.15 Nog tot en met votgende zaterdag is m cultureel centrum De Nieuwe Slof in de Kerkstraat in Beverwijk een overzichtsexpositie te zien van houtsneden, aquarellen en tekeningen van de oud-BeverwijkerJos Smit. De thansfin Rotterdam wonende kunstenaar werkt Rijksmuseum (Stadhouderskade): t.e.m. 3 juli, „Borobudur-kunst en religie in het oude Java.” Geopend dagelijks 10-17 uur, zon- en feestda gen 13-17 uur. Rijksmuseum Vincent van Gogh (Paulus Pot terstr.): T.e.m. 24 april, schilderijen van Max Bueno de Mesquita. T.e.m. 1 mei World Press Photo. Geopend dagelijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.): T.e.m. 24 april Japanse affiches van de laatste tien jaar. T.e.m. 1 mei tekeningen van Adolf Wölfli. T.e.m. 8 mei Ed van der Elsken: „Eye love you” foto’s en diaprojectie t.e.m. 15 boeken van Jack Sun (alias Victor IV) en textiel van Daniel Gr af fin. T.e.m. 29 mei tekeningen, prenten en foto’s van Claes Oldenburg. T.e.m. 29 mei Robert Morris, tekeningen rond de reconstruc tie van het „Observatorium." Geopend dage lijks 9.30-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Tropenmuseum (Linnaeusstr.): T.e.m. 30 april „Grenzeloos Werkeloos.” Tentoonstelling over werkgelegenheid in de Derde Wereld. Geopend dagelijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 12-17 uur. 'edwig, de hoofdrol in Het Koninkrijk. Nog t.m. zaterdag speelt toneelgroep Baal in de Toneelschuur de nieuwe produktie Het Koninkrijk. Baal geeft in een revue-achtig theaterwerk een globale terugblik op de jongste geschiedenis binnen ons koninkrijk zoals de burger die ondergaat Da( begint met een bijeenkomst van een politieke partij die het midden houdt tussen VVD en CDA. Daar ontmoet de' toeschouwer een gemiddelde burgerman die het in zijn krijtstreepjeskostuum tot reelame-ontwerper geschopt heeft Hij heeft een propagandastunt voor de verkiezingen bedacht Het Koninkrijk beslaat verder uitéén grote flash-back van het leven van die kleurloze gemiddelde mens en met verbazing ondergaat hij steeds de veranderingen in en om zijn bestaan Baal kiest in deze kleurrijke revue vooreen politiek standpunt dal Kathedrale Basiliek. Dirk Out verzorgt zaterdagmiddag (15 tot 15.45 uur) de orgelbespeling in de Kathedrale Basiliek Sint Bavo aan de Leidsevaart in Haarlem. Op het programma staan composities van Franck, Dupré, Langlais en Vierne; werken die passen bij de romantische klank van het Adema-orgel. Out werd vorig jaar tweede in het Eerste César Franck-concours. HJC. Zo rond de klok van tien zullen de maandelijkse jam-sessions vrijdagavond weer in de Haarlemse Jazz Club, Groot Heiligland 37 Haarlem, een aanvang nemen. Wie het eerst komt, die het eerst maalt, geldt ook hier. Oude-stijl jazz. In Sherry-bodega De Gravin, Gravinnesteeg te Haarlem, musiceert de rond trompettist Ray Kaart opgebouwde Revival Jassband met prettige dixieland vrijdagavond vanaf 22 uur. Dit sextet presenteert dan ook een gloednieuwe elpee, African Queen genaamd. De bezetting van de Revival Jass Band luidt als volgt: Ray Kaart trompet, Sjoert van Overeem klarinet, Jan Meeuwissetrombone, Max Rodrigues Nunes bas, Kuuk Griep drums en Richard Endlich banjo en zang. Zaterdagavond (22 uur) speelt zoals gebruikelijk de Midgetown Jazz Band in De Gravin. Rinus Groot geeft zondagmorgen een kof- fieoncert in het Haarlemse Concertge bouw. Ouwejan Makkers. De uit Leidse folkmuzikanten bestaande groep Ouwejan Makkers speelt volgende week donder dagavond (21.15 uur) in folkcafé De Teer ling (Kleine Houtstraat 58, Haarlem). Zij brengen een programma van solo- en groep optredens. De musici zijn: Kees Oouwejan gitaar, zang, Alex Groote gitaar. Peer van de Burgt buikorgel en viool, Nout Grupstra mandoline. Vanavond is Wizz Jones te gast in De Teerling. Zaterdagavond (20.30 uur) speelt deze Engelse Folksin ger in Ut Cafaatje, Spaarndamseweg 19, Haarlem. „Self-made music”. In het café van het cultureel centrum De Egelantier treedt donderdagavond (21.30 uur) The Young Band op met wat zij zelf omschrijven als „self-made music”, zondagmiddag The S^delia Flower Orchestra (15 uur) met dixieland en dinsdagavond (21.30 uur) de Engelse folksinger Michael Flynn. een beste boterham, maar in feite is zijn leven niet meer dan één grote imitatie. Het is een stuk van menselijke aftakeling, ironisch en cynisch. Onder regie van Eddy Habbema geven de Centrumspelers er een indrukwekkende voorstelling van. Vooral Peter Oosthoek dwingt bewondering af met zijn aangrijpende creatie van de verzekeringsman Arthur Prince. Het stuk kreeg een doortrapt mooi decor van ontwerper Paul Gallis, met op de voorgrond een realistisch betegeld zwembad waarachter een luxe slaapkamer met een bed als een bonbonnière. Aanvang 20.15 uur. Postaal Genoegen. Amateurtoneelgroep Postaal Genoegen spéélt op 27 april „Eerste liefde” van Paul Osborn. Het is een voorstelling voor eigen donateurs in de Haarlemse Stadsschouwburg, maar voor andere belangstellenden zijn er op de avond van de uitvoering nog kaarten aan de zaal verkrijgbaar. Gerard Lips regisseert de voorstelling, die om 20.15 uur begint. Henk Bakker. Aanstaande zaterdag voert Toneelvereniging Henk Bakker voor donateurs en belangstellenden in de aula van de Scholengemeenschap LTS (Floris van Adrichemlaan, Schalkwijk) het blijspel „Laura” op. Dick Maasland schreef deze makter. Na de voorstelling kienen. Duo Triplex. In Centrum 111, Herenweg 111, Heemstede,treedt komende zondag om 20.30 uur het Duo Triplex op. Met hun nieuwe kolderieke show vol sketches en liedjes zal het vijfkoppige duo bestaande clichés in een andere samenstelling plaatsen. Dat gebeurt met een knipoog naar de muze. Wigbolt Kruijver, Cees West en Bert Bunschoten worden begeleid door de musici Henk Duits en Henk Hofland. nogal voor de hand ligt, maar hard van leer getrokken wordt er niet. Willem Breuker stelde voor deze produktie een muziekband samen waarop alle stemmingen van tijdsperioden treffend voorkomen en de spelers van Baal vullen de produktie in met uitstekend acteerwerk. Zingen en dansen ook heel redelijk. Leonard Frank had de regie van Het Koninkrijk. Samen met Ruud Engelander én de spelers van Baal is de tekst tot stand gekomen. Aanvang 20.30. Lied in de Schemering. Paul Steenbergen, Ellen Vogel, Heleen Pimentel en Jaap Wieringa spelen mee in Lied in de Schemering, toneelspel van Noël Coward. Steenbergen, die het stuk regisseerde met assistentie van Wieringa, speelt in deze comedie, waarin ernst de boventoon voert, een beroemd en ijdel schrijver die op latere leeftijd met zijn homoseksueel verleden wordt geconfronteerd. Zorgvuldig heeft hij altijd getracht zijn geheim te bewaren, maar als een vroegere vriendin hem bezoekt dreigt regelmatig in Noord-Holland. In Schoort tekende hij met de pen deze „dode den’’. De expositie-ruimte, op de bovenverdieping van het centrum, is dagelijks geopend van 10-22 uur en op zondag gesloten. Expositie. In het nieuwe gebouwencomplex op het Stationsplein in Haarlem zal voor de eerste keer een officiële expositie worden gehouden. De zaal Stationsplein 68, gelegen naast het kantoor van de ANWB en tegenover de ingang van het stationsgebouw, zal vanaf vrijdag tot en met zondag 1 mei een verkooptentoonstelling herbergen van Afrikaanse kunst, georganiseerd door de Witte Paters die in Afrika veel aan missiewerk doen. Door hun contacten met de diverse stammen konden zij een collectie opbouwen die thans een reis maakt langs verschillende musea en kunstinstellingen in ons land Medewerking wordt daarbij verleend door het Afrika-Instituut in Rotterdam. Een gedeelte van de tentoonstelling betreft zogenaamde Makonde-kunst die afkomstig is uit het zuiden van Tanzania en het noord-oostelrjke deel van Mozambique. Daarnaast zijn er stukken gemaakt door leden van de Bobo-stam uit Opper-Volta en de Ibo-stam De tentoonstelling, die gratis toegankelijk is, zal dagelijks geopend zijn van 10-18 uur Tekenfilm. In jongerencentrum DAC. Ripperdastraat 13a Haarlem, wordt vrijdagavond (20 30 uur) de bijzonder grappige, maar leerzame tekenfilm Fritz the Cat gedraaid waarin de hoofdpersoon allerlei fictieve gebeurtenissen beleeft die toch terugslaan op de dagelijkse realiteit. I I I 1,50 j 44 Concertgebouw (Van Baerlestr., tel. 718345). Donderdag 21 april, gr. zaal 20.15 uur: Abonne mentsconcert. Vrijdag 22 april, kl. zaal 20.15 uur: „Acht Pianorecitals.” Pascal Devoyon, piano. Werken van Beethoven en Liszt. Zater dag 23 april, kl. zaal 20 uur: Karei Hilsum, orgel. Leerlingen van Karei Hilsum spelen pia no. Zondag 24 april, gr. zaal 20.15 uur: Tamas Vasary, piano. Werken van Schubert, Liszt e.a. Spiegelzaal, 11-13 uur: Für Elise. Dinsdag 26 april, gr. zaal 20 uur: Oratoriumver. „Zang en Vriendschap” en Randats Kamerorkest o.l.v. Nico van der Linden m.m.v. Christine Havey, sopraan, Wouter Goedhart, tenor en Hans Zo mer, bas. Werken van Haydn. Woensdag 27 april, gr. zaal 12.30 uur, gratis lunchconcert: Harmen van Vliet, orgel kl. zaal 20.15 uur: Jean Fransen, piano. Stadsschouwburg (Leidseplein, tel. 242311): Donderdag 21 april, 20.15 uur: Nederlands Dans Theater „Light Part XI”, „Symfonie in D”, „El Error”, „Concerto Glissando.” Vrijdag 22 april, 20 uur. Ned. Operastichting: France sco Cavalli „L’Ormindo”; het Radio Kameror kest o.l.v. Kenneth Montgomery. Zaterdag 23 april, 20.15 uur: Publiekstheater: „Medea” van Euripides. Zondag 24 april 13.30 uur: Nat. Ballet: „The Four Temperaments, Le Tom- beau de Couperin, Octet Opus 20." ’s Avonds geen voorstelling. Maandag 25 april en woens dag 27 april, 20 uur: Ned. Operastichting Gui- seppe Verdi „Don Carlos”, het Radio Filhar monisch Orkest o.l.v. Hans Vonk. Dinsdag 26 april, 20 uur. Ned. Operastichting: Francesco Cavalli „L’Ormondo”, het Radio Kamerorkest o.l.v. Kenneth Montgomery. Carré (Amstel 115, tel. 225225): T.e.m. 14 mei, dagelijks (beh. zondag en maandag) 20.15 uur: Toon Hermans. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr., tel. 233462): T.e.m. 30 april, dagelijks (beh. 25 april): 20.15 uur: „Liefde half om half”, blijspel van Alan Ayckbourn met Ko van Dijk, Pleuni Touw e.a. Theater De Engelenbak (Nes, tel. 232904): 21, 22 en 23 april, 20.30 uur., Werkgroep „O”: „Het rondschrijven” van Varlar Havel. 26 april, 20.30 uur: Open Bak: Komen, kijken, doen! Centrum Bellevue (Leidsekade, tel. 247248); vr. 22 april 12.30 uur lunchvoorstelling „Mono- Stereo” van Francisca van Vloten. Kleine Bellevue: Dagelijks (beh. ’s maandags) 20.30 uur Frans Halsema met „Ik-, ik en nog er’s ik”; pianobegeleiding Ruut Weissman. Theater De Brakke Grond (Nes, tel. 232904): T.e.m. zaterdag 7 mei dagelijks (beh. zondags) 20.30 uur „Deuren" van J. Bernlef met Henny Orri, e.a. Mickery Theater (Rozengracht, tel. 236777): Tot zondag 1 mei, dagelijks (beh. maandags) 20.30 uur Korean Drama Centre, Seoul: „Hamlet.” Perspekt met Shorts. Vanavond wie weet voor het laatst is Perspekt nog in de Haarlemse Stadsschouwburg met Shorts. Twee korte zelf gemaakte produkties van uiteenlopende aard. Voor de pauze een Vlaamse kermis waar de exploitanten elkaar trachten te oversell reeuwen: Palais Mondo Bizarre. Een aaneenrijging van korte sketches, waarin bijvoorbeeld een wielrenner met een patatfiets. In Shit and Die. het tweede deel van de voorstelling, wordt de show gestolen door de louche geestelijke Jimmy O’Flannagan en een premiejager. Een schitterende westejm-parodie compleet met ondertiteling, want de acteurs „spreken” Engels via een bandopname. In dit soort theater is Perspekt op z’n sterkst. Aanvang 20.15 uur. Alhambra 1 (Weteringschans 134, 233192): „Network toeg. 14 j., dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra 2: „The Pink panther strikes again", toeg. a.l. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur; zo. 13.45, 46.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr. 400, 234876): „Silver Streak expresse”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstr. 402, 66227)- „Casanova”, toeg. 18., dag. 14 en 20 uur. Calypso Club: „Silent Movie”, toeg. a.l. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Vr. za. nacht 00.15 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, 248908): „Deep Throat”, toeg. 18 j. Dag. 11.15, 12.30, 13.45, 15, 16.15, 17.30, 20 en 21.15 uur. Cineac Damrak 1 (Damrak 63, tel. 245648): „The Sentinel”-, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2: „The enforcer”, toeg. 18 j. Dag. 18.45 en 21.15 uur, do. vr. ma. di. ook 12.15 en 15.30 uur. Cineac (Reg. Breestr. 31, 243639): „Merlijn de tovenaar”, toeg. a.l. Dag. 13.30, 15.30, 19 en 21.30 uur. Cinema Int. (Aug. Allebéplein 4, 151243): „The big bus”, toeg. 14 j„ do. vr. za. zo. 19 en 21.30 uur, ma. di. wo. 20 uur. Matinee’s za. en zo. 14.30 uur. Cinétol (Tolstr. 160, 722291): „1001 nacht”, toeg. 18 j. Dag. 20.30 uur. City 1 (Leidseplein, 234579): „Cross of iron”, toeg. 18 j. Dag. 14 en 20.15 uur. City 2: „De killer van Central high", toeg. 18 j. Dag. 13.30, 19.30 en 22 uur, zo. 14,16.30,19.30 en 22 uur. City 3: „Jour de Fe te", toeg. a.l. Dag. 14.15. 18.45 en 21.15 uur, zo. 13.15, 15.45, 18.45 en 21.15 uur. City 4: „The twist”, toeg. 18 j. Dag. 15, 18.30 en 21 uur, zo. 13, 15.30, 18.30 en 21 uur. Corso (Kalverstr. 122, 234561): „In Tirol gaat de ontucht nooit verloren”, toeg 18 j. Dag. 13.30, 15.45,. 19 en 21.30 uur Desmet (Plantage Middenlaan 4A, 226551): „Bul litt”, toeg. 14 j., dag. 19.30 en 21.45 uur. Du Midi (Apollolaan, 723653): „Moord in de Oriënt Express”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Flora (Amstelstr. 24, 230469): „Cross of iron”, toeg. 18 j. Dag. 20.30 en za. en zo. mid. 13.30 uur. Kriterion (Roetersstr. 34, 231708): „Rocco en zijn broers”, toeg. 18 j. Dag. 14, 20.15 uur, di. 14 en 21.30 uur, vr. za. nacht 24 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein, 235909). „The last Tycoon", toeg. 14 j., dag. 14,19.15 en 22 uur, zo. 13.15, 15.45, 19.15 en 22 pur. Nöggerath (Reg. Breestr. 34, 230655): „Network”, toeg. 14 j., dag 13.15, 16, 19.45 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk 69, 248933): „Achter het bloot loert de dood”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. vanaf 13.30 uur. Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein, 223542): „Blazing magnum", toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338, 723488): „De gen darme op vrijersvoeten”, toeg. a.l. Dag. 19 en 21.30 uur, za en zo. wo. 14 uur Rivoli (Ceintuurbaan 338, 723488): „Un elep hant ga trompe enormement”, toeg. 14 j. Dag. 19.30 en 22 uur Roxy (Kalverstr 224, 232809): „The Eagle has landed”, toeg. 14 j., dag. 13.15, 16, 19.45 en 21.30 uur. Studio K 1’Assassin’ uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161, 2457Ö0): „Grey Gardens”, toeg. 18 j. Dag. 19.45 en 22 uur. Dag. 19.45 en 22 uur „Lina Braake”, toeg. 18 j. (Zaal 2). Tuschinski 1 (Reg. Breestr 26, 62633): „Rockey”, toeg. 14 j., dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. en zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 2: „A star is born”, toeg. 14 j., dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. en zo. 13.15, 16, 19.45 en 21.30 uur Tuschinski 3: „The Canterbury Tales”, toeg. j. Dag 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30,16, 19 en 21.30 uur Tuschinski 4: „Marathon man" toeg. 18 j. Dag 14.30, 19 en 21 30 uur za en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur Tuschinski 5: „Midnight Cowboy”, toeg. 18 j. Dag 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30,16,19 en 21 30 uur De Uitkijk .Prinsengracht 452, 237460) „Cm cuervos" toeg. 18 j Dag 19 en 21.30 uur, zo. 13, 15.30, 19 en 21.30 uur, vr za nacht 24 uur

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 17