Boeiende energie-expositie Jaarvergadering BS CR in teken subsidie-problematiek Agenda Amsterdams Projekttheater zaterdag in Velsen CPN MOET AFFICHES SNEL VERWIJDEREN r Het geheime huwelijk j vanTV-omroeper Peter van Dijk. v‘ I gil A Woensdagavond in Heemskerk geopend Manifest door 10 groeperingen ondertekend Communisten uit forum v geweerd Dat leest ualléén in Privé^ In de Vishal r On.td.ek hoe lekker een crème-gebakje kan zijn. i t banketbakkerij ip.hazenberg 'A- Oude boeken gooi je niet zomaar weg I 6 E GERINGE BUIT BIJ INBRAAK Antwoord B. en W. op vragen Reimes (CDA) Parkeerverbod 1 la 0 vuilnis te kunnen „TRANSSIBERIE EXPRESS” >1 ophaien. D 19 77 APRIL IJMOND MAANDAG 9 MEI IN DE NIEUWE SLOF L- Ik huil op de dag dat ik vader word. v-'' Ml u b 11 om d g zi d d Overal verkrijgbaar 1,25 L' Beverwijk Heemskerk Lange Nieuwrftraat 439 Umuiden Telefoon 02550-16479 r De Slegte is een goeie voor uw oude boeken. Velsen-IJmuiden Wijk aan Zee Velsen-Noord In en om Haarlem w - 7 -1 V ADVERTENTIE Komt u. zelf maar eens proeven waarom. (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE ERUIT brandweer Kind en tic (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE i 4 bijdrage te vraagstuk mag wel als zeer actueel ge noemd worden, nu ook de Amerikaanse president Carter, het energievraagstuk als zeer urgnet beschouwt. van van u. ’n BEVERWIJK. B. en W. van Bever wijk hebben het afdelings bestuur van de CPN verzocht de her en der in de gemeente aangeplakte verkiezingsbiljet- De voorstelling in het Witte Tejater aan de Kaalstraat, begint om half negen Kaarten zijn te bespreken bij de Velser Gemeenschap, Moe berjfph ntsocn in IJ muiden, tel. 15743 en 15789. ouderen een strijd gevoerd om de rech ten over Irina. Na een kort huishoudelijk gedeelte zal het thema worden ingeleid door drs. F- Veldkamp, hoofd van het bureau Noord - Holland van het ministerie van CRM. Aan de forumdiscussie zullen naast de heer Veldkamp deelnemen burgemeester Dit antwoordt het college op schrifte lijke vragen van het CDA-raadslid K. Reimes die zich eraan had geërgerd dat de CPN zo kwistig met propagandabil- jetten had gestrooid ten op korte termijn te verwijderen. Het college vertrouwt erop dat aan dit ver zoek zal worden voldaan en dat van zijn kant geen verdergaande maatregelen no dig zuilen zijn. BEVERWIJK Bij een inbraak in het autoschadebedrijf van Van Lieshout aan de Markt is voor 10 aan wisselgeld gestolen. Men kwam het bedrijf binnen via de Wilhelminastraat. W( in wi ho tei de CPN ERIN en be m< he W. ov tw ris uil sei 41' 18i gr ke Pt do zij do Wé lij' hu die in vo za; lij! de m; N< kr< ne De heer Hoek bracht de doelstelling van de club van Rome naar voren waar zeven jaar geleden al berekeningen wer den gemaakt hoe lang we nu nog met onze energie-bronnen door kunnen gaan. Want er is nog maar voor 20 jaar olie en gas om de gehele wereld van de broodnodige energie te voorzien. Kolen zijn er nog wel voor een paar honderd jaar, maar die moet men dan eerst nog uit de grond halen en dat is vandaag de dag niet zo eenvoudig. Dan maar kern- PRIJZEN IN GULDENS Per 1 kg.: Tarbot 18.97-18,37; grote tong 11,02-10,91; grootmiddel tong 11,84- 11,48; kldinmiddel tong 12.89-12,41; tong één 13,41-13.15; tong twee 13,4912,01 Per 40 kg.: Tarbot 620-349; griet 390- 208; kabeljauw één 246; kabel kabeljaw twee 213-182; kabeljauw drie 176-138; kabeljauw vier 162-126; kabeljauw vijf 130-70; schol één 114-102; schol twee 132-114; schol drie 130-112; schol vier 90-70; wijting drie 91-88; makreel twee 62-53; schar 77-45; flinten 56; steenbolk 69-67; bot 41-30. Het stuk handelt over drie trans;ss:;i’:'- len: Irina en haar moeder (door medi sche ingreep van mannen tot vrouwen geworden) en een tot man getransfor meerde vrouw, nu Irina’s minnea". lopen alle drie in vrouwenkleren rond, hebben alle drié zich de image van cc. of andere beroemde filmster aangemeten en beurtelings staan ze elkaar naar he! leven. Daarnaast wordt tussen de twee op is komt men ook voor het feit tt staan dat men naar andere mogelijkhe den moet zoeken. Dat zal dan de zonne warmte zijn. De zon die tweehonderd maal per jaar meer warmte produceert dan we per jaar nodig hebben. Er kwamen vele voorbeelden naar voren op welke wijze de mens van misschien het jaar 2000 jaar zijn warmte en energie gaat krijgen. BEVERWIJK „Wat gaat Beverwijk doen met de subsidies” is het onderwerp, in het teken waarvan de jaarvergadering van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad dit jaar zal staan. De vergadering wordt maandag 9 mei vanaf 20 uur gehouden in de rekreatiezaal van ont moetingscentrum „De Nieuwe Slof”. memniMir. Ook B. en W. blijken zich aan de plakdrift van de communisten te hebben gestoord. Het college schrijft tenminste met ongenoegen geconstateerd te hebben dat reeds vanaf begin maart de biljetten met de leuze Van Agt eruit - de CPN erin” op diverse plaatsen langs onder meer de Warande en de Wijk aan Dui- nerweg zijn aangeplakt waarbij men aanvankelijk zelfs de wegwijzers van de ANWB niet heeft ontzien.” Van Bronck- jongeren 14-17 39111, De regie van Gerard Jan Rijnders heeft gemaakt dat de voorstelling dra matisch goed in elkaar zit en dat deze behalve humoristisch, ook vaak aangrij pend is. Onder alle alle maskers blijkt een tragisch zoeken naar de eigen (sexu- ele) identiteit en de moeilijkheid die ze hebben om voor de eigen aard op te durven komen. Medespelers zijn Bear Capron. Frans Strijard, Ton Seller en Sophie Tucker. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat: do, 19 en 21.15 u.: „Black Emanuelle.” 19.30 u. ..Mean Streets”. Luxor Theater, Breestraat, 19.30 uur: ..De Slag om de Pacific.” TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg: geopend óp donderdag van 19.30- 21.30 u. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Tel. 25120. De Nieuwe Slof, Kerkstraat: expositie aqua rellen. tekeningen en houtsneden van Jos Smit. T.m. 30 april. Dag. geopend 10-22 uur beh. zo. Bibliotheek, Kerkstraat: Olieverfschilderijen en aquarellen van mevrouw B. Ruiter. Geo pend tijdens openingsuren bibliotheek t.m. 30 april. DIVERSEN Sportfondsenbad, Kuikensweg: geopend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Openbare bibliotheek, Kerkstraat: vrij, vol wassenen 14-17.30 en 19-21 u. Jeugd 15-17.30 en 19-21 uur. Kingsford Smithstraat 110 a, jeugd 15.30- 17.30 uur. Alpha Sociëteit, Moensstraat: Politiek Café Met Tpuus op de pluus”, in kader Tweede- Kamerverkiezingen. do aanvang 20.30 uur. Wijk aan Duin, Wilgenhoflaan: Klaverjasdri- ve. do. aanvang 20 uur Alarmnummers politie en brandweer 25555. milieuklachten 96000. De aanwezige maquette’s en platen gaven een duidelijk beeld waarom géén kernenergie en wél zonnewarmte. Er was een doorsnee van het kringloophuis te zien waar hoofdzakelijk stralings energie van de zon gebruikt wordt. Kort om, het gaf allemaal een interessante indruk van de wijze waarop de mehs straks zijn energie zal moeten gaan gebruiken. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraatdo. uur: „Marathon Man.” 20.15 u. .Shorts”. 1 in de BEVERWIJK. De KGIJ-dele,ga- tie die op vrijdag 29, zaterdag 30 april en zondag 1 mei in de Bever wijkse partnerstad Neuwied de ver ontrustende politieke situatie in de Bondsrepubliek ter discussie stelt, be staat uit achttien personen. Delegatie leider is Nico Roozen, student theolo gie en part-timer bjj de KGIJ. In de delegatie zitten voorts Ries Blaasse, Annie Buntsma, Piet Dijkman Dul- kes, Birgit Felstau, Sam Hartman, Dorian Hendriks, Dick van der Horst, Ineke van Kan, Ben Lammerse, Wil de Munnik, Roel Pomp, Gerard van Ruyven, Ko Schuurmans, Klaas Si- derius, Alex Velthof (lid van het nationale PvdA-comité tegen de be- rufsverbote) en Marja Zijlstra. (Van een onzer verslaggevers! BEVERWIJK. De Communistische Partij Duitsland mag niet officieel deel nemen aan de podiumdiscussie in Neu wied over het vraagstuk van de Berufs- verbote. Dit heeft d e heer R. Knapp, voorlichtingsfunctionaris van de gemeen te Neuwied. en belast met de organisatie van de openbare discussie, de Kritische Gemeente IJmond laten weten. Aangezien ook de CPN in de periode tussen 3 en 25 mei van de twintig in de gemeente opgestelde aanplakborden mag gebruik maken heeft het college er het afdelingsbestuur van de communisten ten overvloede nog eens op gewezen dat het elders plakken van propagandamate riaal in feite een overtreding vormt van de Algemene Plaatselijke Verordening. HEEMSKERK. De automobilisten onder de bewoners van de nieuwe flat aan de Beneluxlaan zijn hardleers. Bij de flat is een gedeelte van de parkeer haven gereserveerd voor de vuilniswa gen om zonder problemen het aangebo den huisvuil in de wagen te deponeren. Het komt echter herhaaldelijk voor, dat de parkeerhaven door geparkeerde auto’s is bezet. De gemeente gaat daar nu een einde aan maken door voor het bewuste vak een parkeerverbod in te stellen. De heer Knapp voelde niets voor de suggestie van de KGIJ en meent, dat als de DKP aan de discussie wil deelne men, er tijdens de openbare vergadering alle gelegenheid is het standpunt van de DKP over de „Berufsverbote” naar voren te brengen. Hij meent, dat ónmogelijk alle groeperingen voor een plaats in het forum kunnen worden uitgenodigd. De KGIJ heeft vier vertegenwoordigers in het forum. Delegatieleider Nico Roozen: „Praten zonder de mensen, die het meest door het verbod worden getroffen, is wel erg jammer.” Kijk.,dit is één van onze Crème-gebakjes. De harde mokka.. Een. verfijnde kcmbïnaiïe van roamboterzanddeeg, crème-aii-beurre, pittige mokkafondant, een Stukje kapsel en een krokant hazelnootje. Met liefde en Zorg bereid, van uitsluitend hoogwaar- dige natuurlijke gnmdstoffen.elke dag opnieuw vers voor u gemaakt. Wij zijn trots op deze ouderwets-Smakelijke traktaktie. Wijkerstraatweg: do. Vrijdag alle leeftijden De KGIJ kreeg begin april van de DKP een brief, waarin de partij er haar teleurstelling over uitsprak, dat men niet voor de podiumdiscussie in Neuwied was uitgenodigd. De DKP zou graag een vertegenwoordiger in het discussieforum, bestaande uit negen mensen, willen heb ben. De KGIJ scheef de heer Knapp een brief om hem te verzoeken alsnog een plaatsje voor de DKP op het podium in te ruimen. Deelname van deze partij in het forum stelde de KGIJ hoog op prijs. Volgens Jan Ruyter groeit de be langstelling van diverse groeperingen uit Neuwied en ver daarbuiten met de dag. „Een dag voor ons bezoek zendt de Nord Deutsche Rundfunk een radio-programma over deze dis cussie en onze stellinigname uit. Indi viduele slachtoffers van de maatrege len hebben toegezegd te komen spre ken en van een aantal groepen heb ben wij het verzoek gekregen hun het manifest te sturen.” Dit manifest is totnutoe in de IJ- mond door tien groeperingen onderte kend: het Bedrijfsapostolaat „Petrus en Paulus”; de Stichting Evangelie en Industrie; de Evangelisch Lutherse Gemeente Beverwijk; werkgroep Kerk en Samenleving van de Evange lische Kerk; afdeling PvdA; raads fractie en afdeling PPR; afdeling PSP; raadsfractie en afdeling CPN; Milieu- defensiekerngroep IJmond en het Eks- perimenteel Advies Sentrum IJmond. De raadsfracties van de WD, het CDA en de PvdA hebben te kennen gegeven het manifest niet te zullen tekenen. Drie dagen praten over de „berufs verbote” levert een schat aan erva ringen op. De KGIJ wil woensdag avond 4 mei in het gebouw het Zwa nennest aan de Dommelsingel 4 a dan ook verslag hierover uitbrengen. In verband met de dodenherdenking be gint deze openbare bijeenkomst om 21 uur. A. J. Hubers, Beverwijk, wethouder C. J. M. Bodewes en de directeur van het Provinciaal Opbouworgaan Noord-Hol- land mr. A. S.. Frowijn. Het forum wordt geleid door BSCR-directeur drs. C. van der Aart. Zoals bekend wil het ministerie van CRM de sociaal-cuiturele activiteiten in de toekomst niet meer rechtstreeks sub sidiëren maar alleen nog via de gemeen te. Dit zou moeten gebeuren door het invoeren van een zogenoemde Rijksbij- drageregeling sociaal-cultureel werk. Deze regeling is van belang voor de buurt- en clubhuizen, de jeugdorganisa ties, ’t opbouwwerk, vormingswerk (bij voorbeeld door de vrouwenorganisaties), culturele organisaties, muziekschool, ac tiegroepen en dergelijke- De invoering van de Rijksbijdragere- geling vindt plaats in het kader van de zogenoemde decentralisatie van het wel zijnsbeleid. Er zijn diverse van dit soort regelin gen in voorbereiding of inmiddels inge voerd. De gemeente moet echter aan strikte voorwaarden voldoen, wil er aan spraak gemaakt kunnen worden op fi nanciële bijdragen van het rijk. En dat zelfde geldt voor de organisaties die op hun beurt door de gemeente gesubsidi eerd worden. Ten behoeve van de deelnemers aan de jaarvergadering zal de gehele proble matiek in een boekje worden samenge vat. Daarin wordt een kort overzicht gegeven van de plannen en ontwikkelin gen met betrekking tot de subsidieëring van het sociaal-cuiturele werk. Museum Beeckestijn, Rijksweg. Velsen-Zuid stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Ge opend dag. 11-12 en 14-17 u. Maandags geslo ten. Stadhuis Velsen. Bezichtiging mogelijk op werkdagen van 10-12 uur. Huis ter Hagen: Lod van Deijssellaan Drie huis. Expositie geopend van 9.00 tot 21.00 uur van Karakterpoppen van Betty Rabenort-van Doorn en Schilderijen, Gouaches en tekenin gen van Pieter 't Hart en zijn 10 leerlingen. Wereldwinkel, Bloemstraat Umuiden Ten toonstelling 101 jaar Noordzeekanaal...en ver der’ Dagelijks geopend van 9.00 tot 22.00 uur. Alarmnummers, Politie 19033, Ongevallen dienst 15400. Brandweer-Santpoort 023-370750. voor IJmuiden en Velsen-Noord 20750. Openbare Bibliotheek, Plein 1945. Vrijdag 14.30-17.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg. IJmuiden. Vrijdag 15.30 u. tot 17.30 uur. Gezinsverzorging en hulp aan bejaarden en langdurig-zieken. Velserduinweg 52. ma. t.m. vrij. 9-10 uur. Tel. 02550-11830 en 22169. Velserbad. Donderdag vrij zwemmen 16.00-17.15 uur: Vrijdag vrij zwemmen 16.00-17.15 en 19 30-20.35 uur Bejaarden 9.15-10.00 uur. Zwemles dames 10.00-10.30 uur. Instructiebad, Zeewijk, Moeder 9.45-1.30 uur. Dienstencentrum en Zeewijk. Zeewijkplein 14 00-17 00 uur recreatiecentrum’geopend. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Abe lenstraat 1, IJmuiden van 9.00-10.00 uur. Tel 12464 of 18445. Stadsschouwburg, Velsen. Operettevereni- ging V. I. D. E. S. speelt „Czaar en Timmer man”. aanvang 20 uur. Noordelijk Koetshuis, Rijksweg Velsen-Z Vpijdag aanvang 20.15 uur Liederenavond Ruud v. d. Meer Bariton en Rudolf Jansen, Piano De Rank, Wilhelminakade IJmuiden, Vrij den aanvang 20.00 uur Accordeonvereniging TJmuidens Roem Koncert met Bal na VELSEN Het witte Tejater aan de Kanaalstraat heeft voor aanstaande za terdag het Amsterdamse Projekttheater op het programma staan. De groep, be kend van het stuk „De architect en de keizer van Assyrië, speelt zaterdag een stuk van de Argentijns-Franse r,c,2U” Copi „L’Homosexuel ou la difficulté de s’exprimer”, dat als Nederlandse titel „Transsiberië Express” meekreeg. U wilt de bibliotheek van uw grootvader opruimen, of wat ruimte creëren in uw eigen boekenkast. Of’t nu gaat om Statenbijbels of reisverhalen, boeken over dieren of occultisme, als een boek nog in goede staat verkeert, is het de moeite waard om even bij de Slegte langs te gaan (bellen kan natuurlijk ook). Misschien krijgt u er-nog meer geld voor dan u denkt. A Boekhandel J. de Slegte B.V., Kalverstraat 11-13, Amsterdam. Tel..- 020 - 23 25 40 en Rotterdam. Den Haag, Utrecht. Arnhem. Eindhoven, Groningen, Leiden, Haarlem. Antwerpen, Gent. BIOSCOPEN City, Donderdag 20 uur: „The Pink Panther Strikes Again”. Filmhuis Velsen, Kanaalstraat 257, aanvang 20.30 uur „Le Milieu du Monde”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulencentrum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Expositie Gebouw, Const. Huygensstraat: Ten. „Energie Educatief.” t.m. 4 mei. Geo pend op werkdagen van 9-12, 14-17 en 20-22 uur zat. en zondag 11-17 uur. DIVERSEN De Lichtboei, Maasstraat: do. Alg. Leden vergadering coöp. belangengemeenschap Zuid- broek o.a. met toespraak Baardemans over brandpreventie, aanvang 20 uur. Kinderboerderij,Vrijburglaanvrij geopend 14-17 uur. Zwembad de Waterrakkers, Kerkweg: vpii. geopend vanaf 7 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat: vrij. Op treden IJmondse formatie Dollar aanvang 21.30 uur. De Jansheeren, Kerkweg: Verkiezingsbijeen komst PvdA-Heemskerk met tweede kamerlid Stan Poppe, vrij aanvang 20 uur. De Zandkraai, Handelstraat: Bijeenkomst Stichting Ontwikkelings samenwerking Heemskerk met informatie over Malawi-pro- ject.door Theo Sneekes, vrij aanvang 20 uur. Openbare bibliotheek, Kerkweg vrij volwas senen 14-17.30 en 19-21 u. Jeugd 15.30-17.30 u. Beneluxlaan vrij volwassenen 14-17.30 en 19-21 u. Jeugd 15.30-17.30 en 19-21 uur. Buurtcentrum de Schuilhoek, horststraat: Soosavond voor jaar. Alarmnummers: Politie 32121 milieuklachten 96000. Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat: do. alle leeftijden 19-21 u. Openbare bibliotheek, volwassenen 19-21 uur 14.30-17.30 uur. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) Technische Theatergroep Perspekt: ,c vrij. 20.15 u. Vrije produktie: „Lied schemering” van Noël Coward. Toneelschuur I (Smedestraat -23) Vandaag en morgen 20.30 u. Toneelgroep Baal: „Het Ko ninkrijk”. Schuur II Vandaag en morgen 20.30 Cabaret Honoloeloe: „Zout water voor dorstige”. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestraat 13) 20.15 u.: Concert door het Amsterdams Sinfo- nietta o. 1. v. Willem Frederik Bon. Concertzaal Kadens (Smedestraat 31) 20.15 u.: Pianoconcert door Marianne Beauregard. Haarlemse Jazzclub (Groot Heiligland 37) vrij. 22 u.: Jam-sessions. energie, maar als de grondstof hiervoor De heer C. Hoek opende woensdagavond in Heemskerk de energietentoonstelling. HEEMSKERK Woensdagavond heeft de heer C. Hoek, lid van de Milieu-defen- sie in het expositiegebouw aan de Con stanten Huygensstraat de tentoonstelling Energie Edukatief geopend. Deze tentoonstelling die probeert een leveren over het energie

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 6