Haven VEILINGEN W^WWWBEVERWIJK iD l<\x/ispd- door II Zesde klas van Petrusschool in de raad Amsterdammer aangehouden Met z’n vijven aan de lijn MM Belangrijke mededeling a VENDPRINT r 6 Engelsen en Belgen op strooptocht voor Neerlands kust IJMUIDEN BEVERWIJK City-theater Kennemer Theater Luxor Inbraak in ijzerhandel EHBO-ers slaagden KIC-SUPPORTERS VERGADEREN Stadsschouwburg t rj- i DONDERDAG 2 1 APRIL 19 7 7 7 IJMOND Philip* en 5 1 (inkl. B.T.WJ z Visser Elektrotechniek B.V. De sneldrukkerij waar alles kan. Van Vroom Dreesmann. Tip voor moederdag van Mr. Vendoprint Bij do volgende type» kleuren T.V. is een minder goede aan/uit schakelaar gebruikt. Z 26 K 206 - X 26 K 208 - X 26 K 209 X 26 C 466 Aristona 66 K 602 Erres 26602 K en 26902 K Gekocht in of na 1973. Hm pip* IH NOORDZEEVISSERS AL BIJNA EEN EEUW AAN HET BAKKELEIEN I JAN VAN BAARSEL. (ADVERTENTIE) ADVERTENTIE Films bltefcrf 7 hl ver- e LEEFTIJD: 6 weken RAS: katachtigen INLICHTINGEN: 02550-15744. Een scène uit de film „The pink panther strikes again". 1 c t I VERGOEDING: ƒ20,- incl. nog te geven inenting e e i i t 1 Verder zal een voorstel tot contribu tieverhoging worden gedaan. Gaarne uw opgave tot 5 mei a.s. Het zondagmiddagmatinee wordt door City gevuld met „Chuka, de Desperado”. Velsen-Noord. gereedschappen Breestraat 128, Beverwijk. Tel. 02510-25000 dery 38 - 48, knolaeldery 33 - 106, prei 134 - 167, raapstelen 43 - 55, rabarber 75 - 126, radijs 78 - 108, spinazie 100-285. sla 40 - 47, uien 65 - 98. naakt zwemmen, vrijen en wat al dies meer. In de nachtvoorstelllngen op vrijdag en zaterdag is het al niet anders als daar Vrouwen die voor sex betalen” van start gaat. Zondagmiddag voor de kleintjes (en heel veel ouderen) WALT DISNEY’S TEKENFILMPARADE. e r tl I i L, Zondagmiddag „ATTILIA”, waarin An thony Quinn en Sophia Loren de hoofdrollen voor zich opeisen. De film speelt in de tijd, waarin barbaarse hor den van „Attila de Hun” dood en ver derf zaaiden over Europa en optrokken naar het Romeinse Rijk. BEVERWIJK. Maandagmiddag 25 april nemen 34 kinderen van de St. Petrusschool de plaats in de raadszaal in waar anders de dames 'en heren van de gemeenteraad over belangrijke en min der belangrijke zaken praten. De zesde klassertjes zullen een viertal partijen vertegenwoordigen en discussiëren over enkele onderwerpen. Wethouder Camf- ferman zal de discussie samen met het hoofd van de school, de heer H. Pont man, leiden. Onderwerpen, die vroeger al eens in de echte gemeenteraadsverga dering zijn behandeld, zoals lóslopen van honden en de bouw van een aula bij de Petrusschool, zullen de revue passeren. Dokter J. Min uit Beverwijk trad op als examinator. Het bij het examen behorende diploma koh worden uitgé- réikt aande dames M. dé Boer, J. Boon, G. Eenhoorn-Bosma, A. van der Heide, M. Jongejan-Baljet, Y. Nuyen, R. de Pagter-Schreuder, J. van Slooten-Hei- dergott, G. Smit, A. Span, I. de Vries en de heren K. Bol, R. Braam, C. van Dijk, A. Kraak, G. Kwant, L. Muus, L. Mol, A. Retrot, R. van Riessen, R. Schreuder. tende schepen behoefden niet voor een dergelijke escapade in actie te komen. Hun sloepen, schepen van grotere afme tingen dan de naam tegenwoordig doet veronderstellen, boezemden vissers van andere nationaliteiten het nodige ontzag in. Er kwamen heel wat sloepen naar IJmuiden in dat jaar 1889 toen een begin met het werk voor een afzonder lijke vissershaven werd gemaakt. Tot dan was het Noordzeekanaal het enige vaarwater In IJmuiden. De visserssche pen hadden er drie steigers om aan te leggen en hun lading te lossen. Ze belemmerden de grote scheepvaart ech ter zo dat Amsterdam, stad der rederij en, herhaaldelijk klaagde: het lijkt daar in IJmuiden meer op een vissershaven dan op een kanaal voor de scheepvaart en dat is nooit de bedoeling geweest. Puurt oorlogsgeweld beheerst zaterdag en zondag het witte doek van de Stads schouwburg. Geallieerde troepen landen 22 januari 1944 in Italië waar „De Slag bij Anzio” wordt geleverd met de Duit sers. Getuige van die confrontatie is oorlogscorrespondent Ennis die kans ziet met stoottroepspécialist Rabinoff door te dringen tot in Rome. Na zware gevech ten wordt de Duitse weerstand gebroken en het gehele Italiaanse front raakt in beweging. Triomferend trekken tenslotte de gealieerden Rome binnen. VELSEN-NOORD. Vrijdag 29 april wordt door de Supportersvereniging KIC in de kantine van het sportpark Roos- wijk de jaarlijkse ledenvergadering ge houden waarin enkele belangrijke pun ten aan de orde komen. Daar werd gestolen: een schaafmachine, een boormachine, diverse soorten ge reedschap, wisselgeld en nog eens vier honderd gulden uit een handtas in het kantoor. Na de gebruikelijke verslagen van se cretaris en penningmeester vormt de bestuursverkiezing een belangrijk ele ment. Aftredend en herkiesbaar zijn de heren W. van der Star voorzitter en J. Waagmeester sr. commissaris. Men zal overgaan tot het benoemen van een tweede voorzitter en een tweede secreta ris voor welke functies candidaten zich uiterlijk 25 april kunnen melden bij de secretaris de heer J. Oost Gildenlaan 417 te Velsen-Noord. Geen reden tot ongerustheid, want in samenwerking met Philips Nederland B V worden deze schakelaars vervangen De door ons geleverde apparaten zijn reeds of worden automatisch bij U thuis gemodificeerd Deze noodzakelijke ingreep wordt ook geheel kosteloos uitgevoerd bij niet door ons geleverde apparaten. Opdrachten worden in volgorde van binnenkomst Jitgevoerd door het oudste adres in de IJmond: Om een indruk te geven van het aantal vissersboten dat toen naar IJmui den kwam, hier een opsomming van de drukte op één dag (10 december 1889). Van de beug visserij-markten de volgen de sloepen (tussen haakjes het aantal schelvissen dat werd aangevoerd): PR 3 (1800), PR 42 (4000), PR 46 (2500), MD 1 (3500), MD 2 (3300), MD 4 (2700). MD 8 (2800). MD 12 (2700), MD 13 (2200), MD 15 (3500), MD 16 (2900), MD 32 (2000). MD 80 (1000), A 11 (1700). De prijzen waren van zestien tot tweeëntwintig gulden „per groothonderd”. De gelijkenissen in tongval ten spijt konden ook de Egmondse vissers in die tijd geen vriéndelijke woorden voor hun Engelse collega’s vinden. De eenvoudige bommen ondervonden concurrentie van grote Engelse schepen die in Egmond en Alkmaar een betere prijs voor de vis konden maken dan in de thuishaven. Deze schepen waren niet in staat tot op het strand te varen zoals de bommen. Daarom laadden ze hun vis in zee over de lichters die dat wel konden. De inbrekers zijn binnen gekomen door aan de achterzijde van het pand een deur te forceren. Via het magazijn konden zij toen in de winkel komen. bedoelde zitplank zitten „mooi-zijn” en als de conversatie van het bezoek dan niet veel verder komt dan het welhaast traditionele poes-poes-poes toont ze geen enkele belangstelling meer. Da’s puur karakter! Maar wat te denken van vijf in ge vangenschap geboren speelgoedachtige poezen die eigenlijk best eens wat meer zouden willen zien van wat zich in de wereld afspeelt. Tuitelig op de zes we ken jonge staandertjes tuimelen ze hun hok uit. Besnuffelen de schoenen van KWISPELdoor en maken aanstalten om diens broekspijpen te gebruiken voor een klimpartij. Er zijn maar weinig mogelijkheden om dit grut op een gepaste wijze bij elkaar op de gevoelige plaat te krijgen.. Eén daarvan zijn vijf (schone) sokken waar de dieren in ten toon worden gehangen aan waslijn. Dg rest is zelfs voor de meest doorgewinterde fotograaf een koud kunstje. ten waarvan de griebels je over de grabbels lopen. Maar zo heeft de natuur dat gewild. Ook een moederpoes heeft zo haar bekoorlijkheden. Een stevige kater is ook een pronkstuk achter de geraniums op de vensterbank. Jazeker! In het asiel zitten er vijf te wachten. Twee zwartjes, een zogenoemde lapjes poes en twee cypersen. Wie het eerste komt heeft de eerste keus. Pasja, de herder van verleden week zag zijn langdurig asielverblijf beloond met een uitstekend tehuis in IJmuiden. KWISPELdoor schrijft over honden (en katten) die in het Kerbertasiei aan de Heerenduinweg 8 op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon - en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. ’s Zaterdags van 9 tot 11 uur Het antwoord van de Engelsen was in 1889 heel duidelijk: ze forceerden de grens bij Ameland. Schipper Klaas Ak kerman uit Wierum probeerde de ka pers, zoals ze toen werden genoemd, de doorvaart te beletten. Het kostte hem zijn want. De Engelsen zeilden er dwars doorheen. Akkerman balde zijn vuisten, waarop de vreemdelingen hem bespotte lijk maakten met gebaren die ook op zee hun eigen taal spreken. Zo gauw de schipper aan wal was diende hij een aanklacht in. Deze kwam in handen van de rechter-commissaris voor strafzaken in Leeuwarden, die de zaak hoog opnam. Hij liet zoveel moge lijk verklaringen vastleggen en beklaag de zich vervolgens bij de rechterlijke macht aan de andere kant van de Noordzee. De rechtbank van Yarmouth kreeg opdracht de zaak op haar rol te nemen. Schipper Akkerman werd met twee BEVERWIJK De noteringen aan de veiling: anjers 25 - 58, trqsanjers 180 - 275, anemoon 95 - 135, freesia 10 -.34, gerbera 25 - 45, iris 16-34, lelie 20 - 60. narcis 12 - 17, koude grond 35 - 67, roos 20 - 50, baby roos 12 - 30, tulp 10 - 29, Plantenachmea 650, anthurium 350 - 500, azalea 500, begonia 40 - 85, ficus 3560, geranium 150 - 185, hedera 65, st. ‘paula 80 - 13fl, thun- bergia 140 - 200. vriesia 350 - 500, gem. planten 45 - 150, grote 500 - 2500, bossel- 150, gloxinia 190 - BEVERWIJK Een 22-jarige Am sterdammer heeft gisteren in Beverwijk gepoogd een foto-camera ter waarde van 3000 en een radio-casetterecorder ter waarde van 450 te stelen. Dankzij de oplettendheid van de fotohandelaar kon de man door de politie in de kraag worden gegrepen. Luxor heeft ditmaal een gouden oude op de kop weten te tikken; „DE SLAG OM DE PACIFIC,’’ geregisseerd door de bekende Otto Preminger. In deze oor logsfilm speelt John Wayne de hoofdrol van kapitein Torrey, die de opdrach» van zijn meerderen om in een zig-zag koers de vijand tegemoet te gaan, ne geert. De kleine marinevloot wordt in de pan gehakt en de zwaar gewonde Torrey wordt veroordeeld tot een bureaubaan- tje. Hij ziet hoe het Amerikaanse tegen- offeisief tegen de Jappen gestalte krijgt en doet verwoede pogingen om weer in de „slag” terug te komen. Dat lukt hem en met een grootscheepse te genaanval laat hij zien, dat de oude rot in het vak nog lang niet is uitgeblust. Het kwam herhaaldelijk tot vechtpar tijen, zodat huzaren eraan te pas moes ten komen, vooral toen de Egmonders de hele lading van zo’n Engelse lichter weer in zee deponeerden. Niet alleen huzaren maar ook een Engels politie- vaartuig, zij het op eerbiedige afstand, hielden voortaan een oogje in het zeil. De Egmonders balden nogal eens hun vuisten, hoewel ze beseften dat het éen machteloos gebaar was. Op 2 november 1903 konden ze in hun vuistje lachen: de Engelse politieboot strandde in de mist, bij paal 33. De Engelsen slaagden er gelukkig in op eigen kracht weer vlot te komen. 100 Visitekaartjes in 12 verschillende kleuren tot P.T.T. formaat (9x14 cm) in zwart bedrukt en met bijpassende enveloppen. „The Pink panther strikes again”, in Nederland uitgebracht onder de titel „De roze panter slaat weer toe”, draait deze week in het City-Theater. Het is het ijzingwekkende verhaal van een ex-poli- tie-inspecteur die drie jaar onder psy chiatrische behandeling heeft gestaan. Omstreeks half vijf gistermiddag be zocht de man Corns van der Meulen aan de Zeestraat. Kort na zijn bezoek werd de kostbare camera vermist. De fotohan delaar ging zelf op zoek en achterhaalde de man nabij de Beverhof. Daar wist hij hem de camera afhandig te maken, waarbij de man er echter als een haas vandoor ging. Pas op de Wijckermolen kon hij door de .politie in de kraag worden gevat. Bij die aanhouding werd onder een geparkeerde auto de radiiocasetterecorder aangetroffen, die de man uit de zaak van De Weijer aan de Breestraat bleek te hebben ontvreemd. Daar had men tot op dat moment van de diefstal niets gemerkt. VELSÉN. .ïMle^TL deelnemen agn de jaarlijkse EHBO-examens die in het Cultureel Centrum werden gehouden hebben hun proeve van bekwaamheid met goed gevolg afgelegd. Niets ten nadele van de hond die wekelijks de gelegenheid krijgt om het leven door te kwispelen. Maar eerlijk is eerlijk de poezebeesten komen er wel wat bekaaid af. In het asiel hebben ze zo hun eigen behuizing. Van achter ste- gederfde loon vergoed. Aan het slot van zijn verslag in de krant van 11 novem ber 1889 stelde Haarlems Dagblad vast: „Deze geschiedenis zal er wellicht toe bijdragen den overmoed van de Engel - sche visschers wat in te toornen”- Maar dat was een ijdele hoop. Nog geen maand later was het weer raak, nu op de Noordzee. Een Engelse boot voer opzettelijk door de netten van de Sche- veningse bomschuit Neerlands Trouw, terwijl deze aan het vissen was. Schip per J. den Heijer constateerde dat zesen dertig netten verloren waren gegaan. De Engelsman verdween voor men het nummer van het schip had kunnen vast stellen. Omstreeks dezelfde tijd misdroegen ook Belgen zich. Schipper Minekers Roos van de Scheveningse bomschuit Jacoba ontdekte dat mannen van de sloep Os tende 61 op de Noordzee zijn netten en toebehoren probeerden binnen te halen. Hij praaide vier bomschuiten die in de buurt lagen. Met z’n allen zeilden ze op de Belg’af die hen bekogelde met stuk ken hout en wat verder voor de hand lag. De Scheveningers enterden de sloep, stelden alle opvarenden buiten gevecht en dwongen de schipper een verklaring te tekenen dat hij zich aan diefstal schuldig had gemaakt. De schippers avn de in IJmuiden mark- Grote trekker deze week in het Ken nemer Theater is „BLACK EMMANU ELLE”, een rolprent die regisseur Albert Thomas vliegensvlug in elkaar draaide om te laten zien dat het liefdesspel van Sylvia Kristel in „Emanuelle” gewoon kinderwerk is geweest. Onze vriendin in „Black Emanuelle” beleeft in Nairobi op de bloedhete dag dat ze daar met het vliegtuig aankwam hete liefdesavontu ren, die al direct worden ingezet als ze door een echtpaar van het vliegveld wordt gehaald. Het leven van Emanuelle In de nachtvoorstelllngen op vrijdag een lange keten van drinken, orgies, Zondagmiddag is het feest voo- de kinderen in de Stadsschouwburg. Voor de kleintjes wordt dan de grappige te kenfilm „Tweety’s grootse avonturen” vertoond. Woensdag aangekomen: Scoll Action, Gefle; Jubilee Venture, Maceio; Sor- novskiy 19, Rostock; Parkesgate, Kings- lynn, IJmuiden; Sofia Perovskaya, Dor drecht; Anthonie Brunsbuttel, IJmuiden; Ady, Le Havre; Kyacheslav donisov, Wismar; Baonceno, Rotterdam; Kemrix, Kingslynn, IJmuiden; Ts 42 Touch, Cont. Plat; Glas Island, Londen, Koog a.d. Zaan; Schildmeer, Malaga; Kent Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Solt Span, Rotter dam; Smit Lloyd 8, Cont. Plat, Velsen; Hullgate, Fawley; Alca, Rotterdam; Essi Cristine, Seven Islands IJmuiden; Pe- nerf, Durban; Jemrix, Whitby, IJmuiden. Woensdag vertrokken: Penquer, IJ muiden, Klapeida; Fridel, IJmuiden. Kingslynn; Sorrhovskii Kalingrad; Tor Britannia, Gotenburg; Vignes, Simons- vik; 50 Let Vison, Botnische Golf; Marie France B, Le Havre; Nassauborg, Delf zijl; Siranger, Bremen; Kennemerland. Rio de Fanario; Saturnus, Beverwijk. Lerwick; Lars Meling, Antwerpen; Scot Oil 3, Greath Yarmouth; Rheinland, Port of Spain; Pennelope Everhard, IJ muiden, Swansea; Scol Action, Brake: Wimpy Sea Lion, Velsen, Cont. Plat. Donderdag aangekomen: Island Shore Cont. Plat Velsen; Neptunus, Dundee: Brinda, Groningen, IJmuiden; Bomma, Oslo. Donderdag vertrokken: Baxos, Rotter dam; Lake Almanor, IJmuiden, F ton Road; 16 Syezd Vlksm, Zwarte Tee- Parkesgate. IJmuiden. Ro-'.esie datxoa, Hamburg; General Bogarov. Zwarte Zee. Als hij ontslagen wordt uit de inrich ting, staat hem maar één doel voor ogen: zijn vroegere collega en opvolger, Clousea'u, te vermoorden. Haat vormt het belangrijkste motief voor dit vooiv- j nemen. Hij ‘verzamelt ’s wérelds’ Heette misdadigers om zich heen, berooft een bank en ontvoert! een professor tdifjeep unieke uitvinding heeft gedaan. ’Deze bolleboos wordt door de kranzinnige po litieman gedwongen een machine te bouwen waarmee gebouwen, steden, ja zelfs landen van de aardbol weggevaagd kunnen worden. Dat monsterlijke appa raat stelt hem in staat tv-uitzendingen te onderbreken en zelf op het scherm te verschijnen. Hij stelt de wereldbevolking voor een ultimatum: de aardbol wordt verwoest tenzij men Clouseau aan hem uitlevert. De aardse volkeren kiezen eieren voor hun geld en trachten Clouseau te moorden. De beste sluipschutters worden op hem af gestuurd maar in hun naijver doden zij elkaar. Dankzij die onderlinge slachting, ontspringt Clouseau de dans. Tenslotte dringt Clousea binnen in de vesting van zijn vroegere collega en voorkomt dat de helse machine haar vernietigende werk kan doen. IJMUIDEN Conflicten over hef, vissen in terecht of ten onrechte verboden wateren dateren niet van de laatste jaren. Zoals nu in IJmui den met zekere spanning wordt gevolgd hoe het vissersschepen zal ver gaan die door de Ieren als ongewenst worden beschouwd, zo vroeg men zich een kleine eeuw geleden in IJmuiden af hoever de Engelsen zich zou den durven Wagen bij het binnendringen van de voor hen verboden Ne derlandse watereai, met andere woorden binnen de driemijlsgrens. van zijn mannen, alsmede de Amelander Jitse de Jong, die de gebeurtenis van dichtbij had gevolgd, uitgenodigd naar Yarmouth te komen. Op zaterdag 26 oktober gingen ze erheen. Zoals Haar lems Dagblad het heet van de naald omschreef: die dag „konden zij van een behoorlijk voorschot en een goed gevul de knapzak voorzien de voor hen onver gefelijke reis aanvaarden”. Toen de schipper voor de rechters stond bleek zijn verklaring zo steekhou dend en waren de schriftelijke bewijs stukken zo overtuigend dat er direct uitspraak werd gedaan. De schipper van het Engelse vissersvaartuig Chieftain werd schuldig verklaard. Hij werd ver oordeeld tot een boete van vijf pond (toen zeventig Nederlandse guldens of wel evenveel daglonen) en vergoeding van de schade aan de boot van Akker man. Deze kreeg tevens zijn reiskosten en het ten behoeve van de rechtszaak VELSEN-NOORD. - Vermoedelijk in de nacht van dinsdag op woensdag is ingebroken bij een ijzerhandel aan de Wijkerstraatweg in Velsen-Noord. Er werden machines gereedschappen en ook geld gestolen. Liefhebbers opgelet, ’t Is pure pret wat U in huis haalt. Spelen met alles wat beweegt. Het bekende garenklosje en het puntje van de eigen staart. Tot het moment komt dat de jeugdige onbezonnenheid plaats maakt voor be langstelling van de avances van naburi ge poezebeesten. Dat manifesteert zich vige tralies observeren ze het bezoek. Prakkizeren er niet over om overeind te komen en hun opwachting te maken. Een mooi verschil met de blaffende meute die niets nalaat om de aandacht te trekken. Een poes blijft een poes. Ook in onvrijwillige opsluiting. Neemt ge woon de tijd om haar toilet te maken. F S

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7