Keukenhofs „Lentepracht” het fraaist in bloemencorso y ei Kamerlid dringt aan op nieuw politie bureau in Beverwijk Sportraad voor plan Hof/Koelman haarlem EEN PRACHTIG FOTOBOEK! Belangrijke mededeling f*X till lil BRINK Luchtverwarming Uw installateur: Vergadering van raadscommissie Nieuw Anders - S L\ 6 19 7 7 APRIL ZATERDAG 2 3 BUI Philips en Hei Visser Elektrotechniek B.V. RESTAURANT deboMtedooms m het Wethouder van Gelukpark LUCOTHERM B.V. - ALPHEN a/d RIJN NOORDIMA B.V. - HEERHUGOWAARD Bij de volgende types kleuren T. V. is een minder goede aan/uit schakelaar gebruikt. Z 26 K 206 - X 26 K 208 - X 26 K 209 X 26 C 466 Aristona 66 K 602 Erres 26602 K en 26902 K Gekocht in of na 1973. S FR - (Van een onzer verslaggevers) De meest humoristische praalwagen is volgens de jury deze: ,.Daar komt de muziek aan". „Lentepracht” mn Keukenhof: de ereprijs. de ADVERTENTIE ADVERTENTIE (Van onze Haagse redacteur) ADVERTENTIE (Van onze sportredactie) haarlem Naam Adres Woonplaats Breestraat 128, Beverwijk. Tel. 02510-25000 aangrenzende Huizen. Stoffelen: „Er zijn in het bureau zeven buitendeuren, die met enig geweld geopend kunnen wor den”. categorie luxe wagens naar Van der Zwan uit Voorschoten, de derde naar Koek Veldhuys uit Hillegom. Terwijl de juryleden hun werk de den en beraadslaagden, trokken giste- Lever onderstaande bon in bij een van onze kan toren of een van de vermelde boekhandels; maar wel vóór 1 juni 1977 D« haar serbi ten orga lijks start Vels< dan waai Ge The, der roen Hoel BEVERWIJK Volièrevereniging „Vogelvreuigd” houdt op dinsdagavond 26 april in café Sport aan de Alkmaarse- weg een contactavond. Het ligt in de bedoeling, dat iemand iets over het kwe ken van vogels komt vertellen. De den king gen. medi soep, hebb ven. VI dit Velsi dersj ginn wijk eika; opril „Vel: van van zich Het interieur van ons restaurant heeft een smaakvolle vernieuwing ondergaan. U tafelt ZEEWEG S3 OVERVEEN 's maandags gesloten. Do dat 1 zet i le ai rond verk kwaï geop tekei jaar leeft: een schil en 1 groo' glor: hede op e zijn, over de t van zal c plaa! gehe zorg BON (in te leveren bij een van onze kantoren of de genoemde boekhan dels). licht uit Den Haag. Stoffelen vraagt de bewindslieden waarom men nog steeds in het onzekere moet blijven over de toestemming. „Dat kan niet langer meer duren”, volgens Stoffelen, die verder uit stel onverantwoord acht. door de jury beoordeeld. De ereprijs kreeg een Pacer, waarvan het bloem- bindwerk was verzorgd door Wim Hazelaar uit Zwolle. Hazelaar kreeg voor zijn werk de eerste bindersprijs. De tweede bindersprijs ging in de van dit voorstel, terwijl er zes voorstan ders waren) door op te merken dat de sportraad de gemeente er van moet doordringen dat de noodzaak tot zaal- ruimte in Heemskerk erg groot is. De plannen voor de nieuwbouw zijn indertijd opgehouden wegens de onze kerheid rond de herindeling van de IJ- mondgemeenten. Sindsdien heeft het ge meentebestuur echter de nieuwbouw goedgekeurd en in juli 1974 besloot de raad zelfs al toestemming te geven voor een krediet aanvraag. Het gemeentebe- BOLLENSTREEK. Het is de Keukenhof weer gelukt om in het bloemencorso met de hoogste eer te gaan strijken. De jury die gisteravond de praalwagens in Lisse beoordeelde, kende de ereprijs toe aan de feeërie ke wagen „Lentepracht”, waarmee Keukenhof vandaag in de bloemen- stoet meerijdt. Het is een veelkleurige en zwierig ontworpen wagen, waarop twee jeugdige herauten de trompet steken. HEEMSKERK. De sportraad van Heemskerk heeft zich gisteravond gebo gen over het advies dat de sportinstel ling aan het college moet geven betref fende de bouw van een particuliere tennishal. Om het geheugen nog even op te frissen: de keuze bestond uit het „plan Van Vuuren” c.s., wat vijf tennis banen, zonder specifieke gelegenheid voor de zaalsporters (handbal), volleybal, zaalvoetbal inhoudt. Het andere plan (Hof-Koelman) behelst drie tennisbanen, met een aparte sporthal, waar alle zaal- sporten kunnen worden beoefend. De sportraad heeft uiteindelijk na een zeer langdurige vergadering voor het plan Hof-Koelman gekozen. misschien ook omdat veel mensen liever gisteravond in een beschutte ruimte naar de praalwagens gingen kijken dan vandaag het voorspelde gure weer te moeten trotseren. BOEKHANDELS HAARLEM: Bort en Blad. Gen Cronjéstraat 122 Korthal. Kruis straat 40 Boekhandel Bruna. Gen. Cronjéstraat 43. Grote Houtstraat 79 Boekhandel H. Coebergh, Ged Oude Gracht 74 Boekhandel Eralo, KI Houtstraat 70 Haro. Spaamwoudewtraat 108 110 Hage en Zoon, Van. Zijiweg 84 Boekhandel van Kuije- ren, Gen Cronjéstraat 99 Loosjes, Rijksstraatweg 125 N.V Boekhandel v.d. Peel. Jansweg 39 P Raaijen. Rivieradreef 14 Boekhandel Willa Reinke, Gierstraat 64J4p\ Boek en Tijdschriftenhal. Santpoorterstraai 5zw Boekhandel Veko. Zijlstraat 98 100 Boekhandel A. Vernoul, Wannoesstraat 10 Boekhandel II de Vnes, Jacobijnestraat 3 Vroom en Preekman. Grote Houtstraat I. le WehcherWagenweg 116 HLOEMEN- DAAL: Boekhandel .LM. de Wil. Bloernendaalseweg 123a HEEMSTEDE: de Vre Boekhandel, Zandvoortselaan 147 Blokker s Boekhandel, Bronstceweg4D.J. Schol, van Ostadeplein 4 Heemsteedse Boekhandel, Valkenburgerlaan 48 SANTPOORT: Boekhandel Broer*. Bloemendaalsestraatw 120 Boekhandel Erasmus. Hoofdweg 234 BENNEBROEK: Ako. Bennebroekerlaan 9 Boekhandel Wagner Zwarteweg 42 ’t Haasje. Bennebroekerlaan 85 BEVERWIJK Beverwijkse Boekhandel Breestraat 27 Boekhandel Burgei Breestraat 86 Dingler’s Boekhandel Breestraat 58 Borth v.d. Meer, Wijkerbaan 4 HEEMSKERK. A.B.L Boekhandel. Maerelaan 4 Bmkhande) de Graaf. Kerkweg 24 HILLEGOM: Boekhandel v.d Klugt. Hoofdstraat 89 Boekhandel Wagner Hoofdstraat 93 VVV Hillegom, Jonkheei Mockkade HOOKDDORP Boek handelv Grieken Kruisweg979NIEI W VENNEP: Boekhandel Bokhorst, Kerkstraat2 SASSENHEIM AV Boek Hoofdstraat I4la Boekhandel Wagner Hoofdstraat 181 UMUIDEN: Bruna lamge Nieuwst raai 495 Boekhandel Erasmus, lamge Nieuw straat 243 ZWANENBURG Boekhandel Kamerbeek. Dennenlaan 121 Ik ontvang graag het „fotoboek Haarlem” voor de speciale prijs van 32,50 (Ik betaal kontant). Geen reden tot ongerustheid, want in samenwerking met Philips Nederland B.V worden deze schakelaars vervangen De door ons geleverde apparaten zijn reeds of worden automatisch bij U thuis gemodificeerd. Deze noodzakelijke ingreep wordt ook geheel kosteloos uitgevoerd bij niet door ons geleverde apparaten Opdrachten worden in volgorde van binnenkomst uitgevoerd door het oudste adres in de IJmond: BEVERWIJK. De raadscommissie voor sportzaken behandelt donderdaga vond 28 april in de openbare vergade ring in het Stadskantoor een vrijftal agendapunten. Aan de orde komt de nota inzake de subsidiëring in de kosten van huur van zwemaccommodatie, de nota inzake het zwemmen met geredu ceerd tarief, een brief aan de raad van bestuur aan de Kennemer Zwemclub, de aanschaf van een trekker voor de dienst LOS en een voorstel om een wijziging in te voeren in het gebruik van de gemeen telijke gymnastieklokalen. Kalkovenweg 58, Postbus 337 Telefoon (01720) 2 03 00 Pascalstraat 11 Postbus 157 Telefoon (02207) 1 27 18 Dries Lecke en H. van der Berg. Bij de scholieren bleken die van de Overveense Zocherschool de beste binders, gevolgd door die van de lagere tuinbouwschool in Rijnsburg. Ook de versierde luxe wagens zijn BEVERWIJK. Tweede Kamerlid Piet Stoffelen (Partij van de Arbeid) wil dat minister De Gaay Fortman (binnen landse zaken) en staatssecretaris De Goede (financiën) zo spoedig mogelijk toestemming geven voor de bouw van een nisluw politiebureau in Beverwijk. Het socialistische kamerlid vindt dat de politie van Beverwijk onder de huidige omstandigheden in het oude bureau niet meer naar behoren haar werk kan doen. In schriftelijke vragen heeft hij de be- stuur wacht nu nog steeds op het groene windslieden gevraagd waarom de toe stemming voor de nieuwbouw zo lang op zich laat wachten. In zijn vragen stelt hij dat het politie bureau in Beverwijk al jarenlang onge schikt is voor het werk van de politie. Stoffelen wijst De Gaay Fortman en De Goede er op dat het bureau bestaat uit drie doorgebroken gebouwen van 120 jaar oud; dat de cellen al sinds 1952 niet meer voldoen aan de normen en dat er geen enkele aparte verhoorruimte is voor algemene dienst, noch voor de recherche. „In dezelfde ruimte waar mensen wachten op de behandeling van hun zaak, moeten de politiemannen eten, bellen, typen of andere werkzaamheden verrichten”, aldus Stoffelen, die voorts stelt dat het cellengebouw gemakkelijk te bereiken is via de daken van de ravond vele honderden mensen in de Hobaho-hal langs de kant-en-klare corsowagens. Het was veel drukker dan voorgaande jaren. Misschien komt dat door het grootste corsofeest van de Lions in een belendende hal, De leden van de sportraad hebben niet direct de knoop doorgehakt, maar heb ben pas na oeverloze discussies een standpunt ingenomen. Enkele sportraad- leden wilden de zaak forceren door de gemeente een advies voor 'te leggen dat nog veel verder gaat dan de particuliere initiatieven. Duyn (ADO’20): „We moeten ons keihard opstellen voor een multi functionele sportaccommodatie”. De heer Duyn bedoelde hiermee een accommoda tie die onder meer een zwembad en ruimtes voor zaal-, denk- en krachtspor ten etc. zou inhouden. Commentaar van mevrouw Vervelde, wethouder van sportzaken: „Dit is irrieel om dit zo te stellen, want iedereen weet dat de ge meente een prioriteitenlijst heeft, waar op een zaalsportacconltnodatie laag staat geklasseerd. Er is gewoon geen geld voor, want we zitten bijvoorbeeld eerst te springen om een nieuw gemeentehuis. Daarom staat de gemeente ook zo achter de particuliere plannen”. Vlak nadat interim-secretaris Pelgrim had voorgesteld dat het dagelijks be stuur van de sportraad nog maar eens met de initiatiefnemers rond de tafel moest gaan zitten om de zaak nog eens rustig door te spreken (dit voorstel werd krachtig van tafel geveegd met de argu mentatie dat dit de zaak nog veel langer zou ophouden. Mevrouw Vervelde: „Wat zullen de mensen er wel niet van zeg gen, wanneer de sportraad vanavond niet tot een advies zou kunnen komen”) stelde de heer Kroon voor om toch maar te kiezen. Omdat het inmiddels al rond de klok van elf was (de leden van de sportraad hadden hiermee drie uur over een onderwerp gediscussieerd) gingen de meeste leden hiermee accoord. Het plan Hof-Koelman zal ter advies aan het college van B en W worden voorgedra gen. Alleen de beheersvorm was nog een punt van discussie. De meeste leden voelden voor het volgend'' voorstel van de heer Kroon: er zou voor een beheersvorm moeten wor den gekozen waarbij de sportende Heemskerkers via de verenigingen in vloed zouden kunnen uitoefenen op de tarieven en de verdeling van de uren. De heer Duyn sputterde nog wat tegen (hij was een van de vier tegenstemmers nu in h nog meer aangename en warmere sfeer dan voorheen. Nieuw Anders, met de duinen als romantisch dekor: Een unieke ambiance in harmonie met de alom bekende keuken! Reserveren: 023-263600 Een prachtig fotoboek over Haarlem zoals het is, zoals het leeft en werkt in onze tijd. Haarlem, een oude stad, die eeuwenlang een grote rol heeft gespeeld in onze geschiedenis en die nog talrijke stenen getuigenissen uit dat verleden bezit. Haarlem is als een mens: getekend door de tijd, maar levend in het heden; een mens met deugden en gebreken, zoals ieder die heeft en altijd zal hebben. In een inleidende tekst geeft Peter Heemskerk de hoofdzaken uit Haarlems geschiedenis en laat daarnaast zien hoe Haarlem vandaag de dag is. Evenmin als in de unieke foto's van Ted Dobson is het een onafge broken lofzang op Haarlem geworden. Voor hen die dit prachtige boek aan een buitenlandse relatie, familielid of vriend cadeau willen doen, zijn de hoofdzaken van de geschiedenis ook in het Frans, het Duits en het Engels vertaald. Een speciale aanbieding voor onze abonnees! Tot 1 juni 1977 geldt de introductieprijs van daarna gaat dit boek 39,50 kosten. Deze uitgave is verkrijgbaar bij onze kantoren Haarlems Dagblad, Ged. Oude Gracht 82 Haarlem (centrum), Soendaplein/Floresstraat 1 Haarlem (noord), Califomiëplein 17 Haarlem (Schalkwijk), ’t Haasje, Bennebroekerlaan 85 Bennebroek, VVV., Jonkheer Mockkade Hillegom Umuider Courant, Lange Nieuwstraat 427 IJmuiden Beverw(jkse Courant, Zeestraat 18 Beverwijk Het meest humoristisch vond de jury de praalwagen „Daar komt de muziek” van de afdeling Bennebroek en Vogelenzang van de Koninklijke Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur. Grote gouden medail les werden toegekend aan „Plezier vaart” van de afdeling De Zilk (te vens afdelingsprestatieprijs) en „O- veral thuis in de wereld” van de ABN. Gouden medailles kregen „Daar komt de muziek”, „Bloemen in de zon” van de afdeling Hillegom, „Thuis in de wereld, thuis in uw huis”, van Haarlems Dagblad, „Der zee ontrukt” van de gemeente Lisse en „Zee- en bloemenvreugd” van de afdeling Noordwijkerhout. Alle overi ge praalwagens werden door de jury met een zilveren medaille beloönd. Wat het bloemsteekwerk betreft heeft volgens de jury de groep De Zilk zich het best van zijn taak gekweten, van de scholieren weerden die van de BIO-school uit Haarlem zich het best. Bloembindersprijzen gingen naar Wim Pauw (eerste prijs), ■■X «w* 5^

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 6