Bloemendaai in Kinheim wees arm O WO terug Alcmaria Victrix in vier slagbeurten verslagen UITSTEKENDE START PINO’S IN DE SOFTBALCOMPETITIE Teleurstellende IJmuiden is Pa pakt Parade! Pa’s favoriete club is wederom kampioen. aktie start Sparks optimistisch het vaste buro voor tijdelijk werk wenst u een goed begin van de week. bel nu of kom langs. tweede ronde on 023-313100 K I PARADE! lllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllH 18 MAANDAG 2 S APRIL 19 7 7 19 SPORT Definitief (de zachtere vieux) M» technisch/technisch kader/ ongeschoold/kantoor- en administratief/ paramedisch en medisch personeel Staten Bolwerk 3, Haarlem JE g d Nicols had geen moeite met HCAW (Van onze honkbalmedewerker) Na negen innings was het 11-11. In de (ADVERTENTIE) Arbiter Meijering heeft zijn „uit” reeds laten horen. Alcmaria Victrix-speelster A. Pater wordt op de thuisplaat uitgetikt door catcher Tineke Rozemeijer. (ADVERTENTIE) 68 In poule 4 van de bekerstrijd in het betaalde jeugdvoetbal spelen Jong Haar lem en Jong Telstar woensdagavond tegen elkaar in Haarlem-Noord. Aanvang 19.00 uur. De winnaar van dit treffen wordt eerste in poule 4 en mag met de andere poulewinnaars verder bekeren (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. In de heren eredivisie basketbal is zaterdag ook de laatste be slissing gevallen. De van de naatn Merca- sol afscheid nemende ploeg uit de Sleutel stad moest voor eigen publiek de winst met 70-87 aan Sperry Remington laten. Een zege, die de Bossche formatie op de valreep voorbij Pioneer Punch bracht. Remington, dat ook in deze slotwedstrijd weer mocht rekenen op de inbreng van Kees Akerboom (26) verzekerde zich door de winst van deelname aan de strijd om de Europacup voor bekerwinnaars van het volgende seizoen. Al de goede voorne mens van Kinheimzijde om in Amsterdam OVVO een grotere nederlaag te bezorgen gingen in rook op, toen het OVVO veld niet te bespelen bleek De wedstrijd wordt nu dinsdagavond gespeeld en zal volgens de reglementen hooguit zeven innings mo gen duren Kampioen Gratama-DSS, dat komende weken de promotiestrijd naar de tweede divisie gaat aanbinden met Azimma. elfde beurt voor Sparta viel voor Schoten het doek. Harm Horeman dacht in samen werking met catcher Herman van Os de Spartaan Paul Roodenburg, die op de thuisplaat afstormde een nul te bezorgen, maar Van Os stond niet op, maar naast de plaat. IJMUIDEN. Voor Europa Meubel Pi no’s is het softbalseizoen in de thuiswed strijd tegen het gepromoveerde Alcmaria Victrix uitstekend begonnen. Niet meer dan vier slagbeurten had de IJmuidense formatie nodig om aan te tonen, dat de overigens optimistische Alkmaarse for matie een zeer moeilijk seizoen tegemoet- gaat en de nodige moeite zal hebben om de fatale plaatsen op de ranglijst te ontlo pen. Vooral in defensief opzicht moesten de gasten het antwoord op de aanval van Pino’s schuldig blijven. De IJmuidense verdediging, die geleid werd door het duo Emmy Bijeman en Tineke Rozemeijer had weinig moeite met de aanval van de gasten. Na vijf runs in de tweede inning was het vooral het slagge- weld van Pino’s in de derde inning dat de voorsprong tot 13-1 deed oplopen. Jeanet Schaap met een driehonkslag, die door een foutje zelfs uitgroeide tot een homerun, legde de basis voor de verdiende 21-5 over winning. Gratama-DSS. In nauwelijks zes minuten tijd werd Lions achterhaald en op een 49- 43 achterstand gezet. Vooral Gert den Her tog (6-18) zorgde er daarna wel voor dat de winst met 77-69 in Haarlem bleef. Eindstand: Gratama-DSS 20-40, The Li ons 20-30, SDO 20-30, Cronjé-Shots 20-22, Exercitia 20-20, HOC 20-20, Racing Bever wijk 20-20, SC Kinheim 19-12, Onze Gezel len 20-10, Cycloons 20-8, DIOS 19-4. gaven strooide, deed het toernooi na de eerste wedstrijden „verdrinken”. In het A- toernooi hadden Nelissen DSS en Tempo Team HHC inmiddels Bloemendaai met 7- 4 en BMZ EDO met 2-1 verslagen. Halver wege de duels Tempo Team HHC-Nelissen DSS (1-0) en BMZ EDO-Bloemendaal (2-5) was verder spelen niet meer mogelijk. HAARLEM/IJMOND. Nicols startte de competitie zoals een landskampioen betaamt door de vorig jaar op de laatste plaats geëindigde formatie van Nikon HCAW twee maal terug te wijzen. In het Pim Mulierstadion werd het 14-3 en in de Bussumse Honkbalvaliei 8-3 voor Nicols. Maroon Kinheim begon eveneens succes vol door het danig verzwakte OVVO met 16-0 in zeven innings te kloppen. Bij deze ene wedstrijd bleef het, want de return in Amsterdam werd afgelast vanwege de slechte toestand van het OVVO-terrein. Scheten tenslotte kon het tegen Sparta niet bolwerken. In Haarlem werden Hil van Maren c.s. met de monsterscore van 28-12 teruggewezen, terwijl Schoten op Spangen na verlenging in de elfde inning met 12-11 aan het kortste eind trok. Naast Nicols en Sparta konden ook UW en Ado twee overwinningen boeken op respec tievelijk Giants en Quick. HAARLEM/IJMOND. De eerste compe- titiedagen voor Sparks zijn zeer teleur stellend verlopen. In Amsterdam verlo ren de Haarlemmers tegen Spartaan met 9-8 en in Haarlem was het verschil ook zeer miniem: 1-2. RCH Cementbouw heeft als enige ploeg in de regio de volle buit binnengehaald. Twee keer was Terras vogels kansloos. Hoofddorp won de eerste wedstrijd tegen Euro Stars, maar het tweede duel ging ruim verloren: 12-1. CL 3 3 (Van een medewerker) HAARLEM/IJMOND. Voor de derde ronde van de strijd om de beker in het zaterdagvoetbal moeten de oude rivalen Umuiden en SIZO het dinsdagavond te gen elkaar opnemen. Hoofddorp treedt als gastheer op van Jonathan. Ofschoon IJmuiden sterk favoriet is voor het bekerduel met SIZO en het voor deel van eigen veld heeft, is secretaris P. Boudesteyn toch aan de voorzichtige kant. „We hebben onlangs in een oefenpartijtje weliswaar met 5-0 van SIZO gewonnen”, merkt hij op, „maar het is een streekderby en tegen IJmuiden haalt SIZO altijd wel iets extra’s uit de kast. Onze jongens heb ben echt zin in de bekerstrijd en we willen zo ver mogelijk komen”. Hoofddorp krijgt aan Jonathan een volslagen onbekende tegenstander. „We weten helemaal niets van die lui af”, zegt wedstrijdsecretaris Han Overbeek, „en moeten het bovendien zonder onze spitsen Ton Snaterse en Roel Meyer stellen. Het zal wel moeilijk wor den”. De bekerwedstrijden beginnen dins dagavond om 18.45 uur. Eddy Halman, de nieuwkomer, gaf al in de eerste inning zijn visitekaartje af door de bal over het hek te slaan. In de vijfde inning leverde honkslagen van Frank v. d. Putten, Frank Lewis en Harry v. d. Berg tesamen met een aantal OVVO veldfou- ten zes runs op. Na zeven innings zorgde de 10-0 voorsprong voor het einde. Mana ger Rob Muller had geen waarderende woorden over voor de kracht van het OVVO-team, dat zoals bekend mag wor den verondersteld over geen enkele speler meer beschikt, die de ploeg vorig jaar nog tot een gevreesde hoofdklasser maakte. Schoten en Sparta hebben er in het eerste kompetitie weekeinde een slagfeest van gemaakt. In Haarlem was de zwakke pitching aan beide zijden er de oorzaak van dat liefst vierendertig honkslagen werden gerealiseerd, waaronder zes home runs. De einduitslag van 28-12 voor Spar ta is in de hoofdklasse een weinig voorko mende zaak Schoten kreeg 24 honkslagen tegen waarvan de in de eerste inning reeds volledig falende Alfred James er twee voor zijn rekening nam. De arme Fokke Jelsma, net van Nicols overgekomen, moest het op de heuvel van James overne men en zag twee en twintig honkslagen langs zich vliegen. Dat zal hem in zijn lange en succesvolle carrière niet eerder overkomen zijn. In de laatste inning was Jelsma geestelijk zowel als lichamelijk Uit geput. De stand was op dat moment 20-12 voor Sparta. Jelsma zorgde voor twee nul len en gooide daarna nog zeven ballen die goed waren om te slaan. Acht Spartanen konden hierdoor nog thuis komen. In Rot terdam startte Harm Horeman als werper In de tweede divisie sloot BV Haarlem de competitie af met het achterstallige duel tegen Sea Devils. De Haarlemmers, die inmiddels reeds veilig waren, maar die toch graag de competitie met een zege hadden willen afsluiten, bezaten niet meer de veerkracht om tot de bodem van hun kunnen te gaan. Met uitzondering van de beginfase was het steeds Sea Devils dat de toon aan gaf. De Haarlemmers, die te veel reboundduels verloren zagen gaan, speel den bovendien in een te laag tempo om het de gasten moeilijk te maken. Vooral door toedoen van Fred Wickenhagen (14-5) en Jan Schouwenburg (13-10) kon Sea Devils zich bij de basketverwisseling van een 37- 43 voorsprong verzekeren. In de tweede helft wist BV Haarlem onder aanvoering van Wiebe Dekker (3-11) en Frans Barn- Anoeta en Hoppers, won ook het laatste duel in de districts eerste klasse van run- ner-up Lions uit Zandvoort. De Zand- voortse tegenstanders, die uitstekend par tij gaven, hadden lange tijd de leiding. Voor de rust bleken de scores van Pim Schön (12-6) en Paap (10-2) dan ook ruim voldoende om de inbreng van Paul Been- ders (14-7) te compenseren. Direct na de basketverwisseling,, explodeerde” echter definitief toe. Honkslagen van Robert Maat en Harm Schildmeyer, een veldfout waardoor Ton de Jager op één kwam, en een knappe slag van Harry v d. Vaart over het eerste honk bracht iedereen in bewe ging. Robert Maat werd net niet uitgege ven op de thuisplaat. Tijdens de verwar ring die hierover ontstond kon ook Schild meyer scoren, gevolgd door De Jager. Van der Vaart stond toen op het derde honk en kon door een opofferingsstootslag van Henny Jenken scoren. Jan Dik Leurs moest op de heuvel elf honkslagen toe staan, maar had toch een belangrijk aan deel in de uiteindelijke 8-3 zege. Douglas Morton had in het Pim Mulierstadion de slagmensen van HCAW beter in bedwang. Slechts vijf honkslagen kreeg hij op zijn rekening tegen vijftien aan de zijde van HCAW pitcher René Boin. Al in de eerste inning werd er door Nicols lustig op los geslagen. Alle negen spelers kregen een beurt en het resultaat was vijf runs. Deze voorsprong is niet meer in gevaar geweest. Homeruns vielen er te noteren van Douglas Morton, Ton de Jager, Harry v. d. Vaart en Gary Holland, die van zijn coach John Barrett opdracht had gekregen te trachten een homerun te slaan om zodoende het duel een mooie uitsmijter tè geven. Holland toonde de capaciteit, om aan die nog niet zo eenvou dige opdracht te voldoen. De ruime 14-3 nederlaag die Nicols HCAW tenslotte bezorgde bewees tevens dat het de Haarlemmers weer ernst is met de pogingen de titel binnen te gaan halen. Ongetwijfeld zal het daarbij op ernstige tegenstand van Kinheim moeten rekenen. Op het Badmintonpad rekende de thuis club in zeven innings met OWO af. j Ondanks drie homeruns (van Ed Baas. Cor Duyneveld en Gé Scheffer) heeft Sparks het in het eerste duel toch niet gehaald. Lang zag het er naar uit dat Sparks met gemak zou winnen, want na drie innings was de stand al opgevoerd tot 4-0. Met nog één inning te spelen was de stand zelfs nog 8-5 voor de Haarlemmers. Volkomen onverwacht zakte de ploeg als een kaartenhuis in elkaar. Michiel Paljet nam de plaats op de heuvel nog even over van Ron Groot (4-4-12), maar toen was het leed al geleden. Spartaan had de stand omgebogen naar 9-8. In de tweede wedstrijd stond Leo van der Burg op de plaat. Hij deed het niet onverdienstelijk met de cijfers 8-2-5. Toch moest hij in de zesde inning het eerste punt toestaan. Het werd gelijk door Leo van der Burg. In de achtste inning werd het duel toch beslist ten nadele van Sparks door een dubieuze beslissing van de scheidsrechter. RCH Cementbouw heeft de eerste vier punten binnen. Terrasvogels nam door Wil Kuypers een voorsprong, maar deze werd op grondige wijze tenietgedaan door Ab de Boer (homerun), Arie Boogerd, Ger Krooder en Wil van Meeteren (1-4). De voorsprong werd tot 7-1 uitgebouwd door Arie Boogerd, Ger Krooder en Ab de Boer Terrasvogels kreeg nog even een opleving en scoorde nog <ia Jan Comduur, Theo Laan en Guus van Dé. Werpcijfers: (Huib Jan Tijl (RCH) 8-2-8 en Wim Drayer 11-7- 5. RCH nam zondag via Wim van Meeteren een 1-0 voorsprong. Het werd nog 1-1 door Joop Muller, maar RCH kon via Leo en Ruud Kastner, Wim Drayer en Hans Röp- ke tot 6-1 uitlopen. Het werd nog 2-6 door Peter Kuyper. Arie Paap wierp voor Ter rasvogels 7-1-8 en Leo Kastner kwam tot 7-0-6. Verrassend won Hoofddorp de eerste wedstrijd van Euro Stars. De Hoofddor pers bouwden geleidelijk een 7-0 voor sprong op. Achtereenvolgens scoorden Kees Santifort, Jaap de Vries, Ben Ro- mijn, Joop Peeters (3x) en René de Vries. Euro Stars kwam daarna terug tot 7-3, maar Jaap de Vries stelde de zege veilig na een honkslag van Hans Santifort. Hans Bodeman had een slaggemiddelde van 1000. Rob Stegeman gooide voor Hoofd dorp 6-4-7. Werper Peter Kleyer had gisteren duide lijk zijn dag met, want na l’/s inning had hij al negen honkslagen moeten verwerken. Euro Stars kon hierdoor de stand op 6-0 brengen. Het inzetten van Hank Bijlaard als werper hielp niet zoveel, want na vijf innings was de stand al 12-0. Hans Santi fort redde voor Hoofddorp de eer. On danks dit punt was de zaak met 6’/z inning bekeken. Deze korte stop zou in totaal zes kostba re missers maken wat in ruime mate bij droeg aan de nederlaag van zijn ploeg. In de zevende inning sloeg de landskampioen Een slagvaardiger Flying Petrels hield in Purmerend het thuisfront tot in de aller laatste slagbeurt tegen EHS in spanning. Wel leidde Flying Petrels de gehele wed strijd, maar productieve daden van vooral Joke van der Peet en in mindere mate werpster Gonnie Vrugt wisten het even wicht steeds weer te herstellen. In de voor laatste inning kwam EHS dankzij Hennie Hendriks die profiteerde van een honkslag van Joke Beusenberg zelfs naast de thuis club. Illusies over winst gingen in de laat ste inning in rook op toen al snel Joke van der Peet en Gonnie Vrugt via een dubbel spel sneuvelden en vervolgens drie honk slagen op een rij van Flying Petrels in de laatste slagbeurt EHS deden capituleren en de 8-7 eindstand op het scorebord brachten. Rooswijk, dat na jarenlange onderbre king de traditie om het seizoen met een softbaltoernooi te openen in ere herstelde, zag alle inspanningen niet door de weergo den beloond. Pluvius, die kwistig met zijn Nicolscoach John Barrett stak na afloop van de eerste wedstrijd tegen HCAW niet onder stoelen of banken, dat zijn ploeg met werper Ade Fijth toch wel de nodige moei te had gehad. Fijth stond aan de hitters van Nicols maar acht honkslagen toe, maar het blunderende veld van HCAW, dat maar liefst negen fouten maakte, zorg de toch nog voor een hoge score. Het duurde overigens tot de vijfde inning eer Nicols een speler over de thuisplaat’ kon krijgen. De weersomstandigheden tijdens de voorbereidingsperiode hadden de landskampioen danig parten gespeeld. Telkens had het geregend of was het zo koud geweest, dat nooit meer dan vijf innings konden worden gespeeld. Het wed strijdritme was bij Nicols nog volledig zoek. In de vijfde inning tegen HCAW sloeg Harm Schildmeyer een honkslag en kon daarna thuis komen op een slag van Leo Naaktgeboren, waarbij de korte stop van de Bussummers Albert Huskens op viel door twee fouten te maken. Frank van der Putten gaat met een sliding over de thuisplaat in het duel Kinheim-OWO weinig gelukkig Al in de vierde inning moest coach Hil van Maren hem wisselen voor Alfred James, die het verder uitste kend deed en slechts twee honkslagen toestond. Remington speelt Europa-cup hoorn (6-18) nog wel terug te komen, maar vooral het falen vanaf de vrije worplijn betekende dat BV Haarlem niet al te ge vaarlijk kon worden. Eindstand 76-87. - (Van onze sportredactie) HAARLEM/IJMOND -Bloemendaai plaatste zich voor de tweede ronde van de honkbalbeker door een 8-2 overwinning op Onze Gezellen. Serac-TYBB kwam een ronde verder door met 3-0 Thamen te verslaan. Al na drie innings keek Onze Gezellen tegen een 3-0 achterstand aan. De punten voor Bloemendaai, dat in de competitie die volgende week begint ook Onze Gezellen treft, werden gemaakt door Kees Prins, Ruud Leyenaar en Ed Brandhof. In de zesde inning kwamen er verschillende spelers van OG op de hon ken. maar alleen Wiebe de Vries slaagde er in om te scoren. Bloemendaai nam in de I zevende inning een comfortabele 7-1 voor sprong, omdat achtereenvolgens Kees Prins, Bas Tullenaar, Ed Brandhof en Frans van Dusschoten het thuishonk pas seerden. Even later kon Kees Prins de stand zelfs op 8-1 brengen door een tweehonkslag van M. Steijger Na een honkslag van Andy Bellm bepaalde de OG’er Robert de Wit de eindstand op 2-8. Voor OG wierp Ton Koehorst 8-2-11 Bij Bloemendaai kwamen er drie werpers in het veld: Jaap Lindeman (6 inn.), Alfons Beentjes (l'/s inn.) en Rob Versluis (17z inn.). Gezamen lijk gooiden zij 4-5-2. Een gehavend Serac-TYBB (verschillen de spelers moesten voetballen, waardoor TYBB maar met negen man naar Uit hoorn vertrok) heeft een goede prestatie geleverd door Thamen met 3-0 te verslaan. Vooral de terugkeer van werper Wilfred Keyzerswaard (werpcijfers 13-1-1) maakte indruk. In de eerste inning bracht Ben Dernison de stand op 1-0. Pas in de zesde inning werden de overige twee punten gescoord. Wilfred Keyzerswaard en John Sieraad kwamen binnen na een fout en een honkslag van Ben Dernison. 'i X xëc Ö0 a <1 3 cr o CL a INH ILtr LRVi N tl'CAS BOLS,

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 19